IN HELSINKI GEMIS JV EIGEN TRAINER Oranje-ploeg al vroeg in Helsinki neergestreken atletiek lilex-toernooi °or jeugdteams VLUCHTEN MARSEILLE NIET ZO ERG IN TREK Sterke bezetting in kringconcours flars vraagt •oudsmit- hffuitstel Janssen naar WK Gimondi gewond J desenen die maar ««""S 1 s.,.~ Milde selectie PAS DINSDAG DEFINITIEVE BESLISSING sport europose kampioenschappen door hein groothuis NIET APART Belgische ploeg voor Mendrisio 7 augustus 1971 es. -i-,aten personeelsverenic neming, die een in de C.V. sector n wi| een ruime aire arbeidsvoor- tis spaarzegels in clame- en verkoopaktivitel nieuwe deelnemers aan i ïta ill isten in vrijwel een eigen (beschermd) rayoij t leent zich uitstekend 1 seën. ortefeuillesysteem) 320,— p. m. tiegeld per dienstjaar lersonalia, opleiding I OOt N.V., uilen bestaan uit het len van de binnen- zowel gedurende de de afhandeling. VO is vereist. r het SECRETARIAAT irchief- en eenvoudige nheden. nelding van nr. n aan het Hoofd van aken van ons bedril'- 1 i\Kl Internationale er- laten doen was voor de ÈW het motief om een grote „aar de Europese atletiek- W„iM^haPpen te sturen. Een J2'uitgangspunt. Er zou alleen IT veel van terechtkomen, L1.1 begeleiding van trainers I J.twee: Cees Koppelaar en Noordenbos) is minimaal. En „rijke evenementen hebben ««naakt moeten l,un eigen l£ misen- Dat is bijvoorbeeld „val met 400-meter loopster Burggraaf, het Almelose Hot pijlsnel naar voren is [tanen. maar een groot tekort ETaan internationale wedstrijd- jondscoach Ben Kusmic, die de loopsters op de 400, 800 en 1500 meter onder zijn hoede heeft, over dit probleem: ..Ik zeg het niet voor mezelf - ik hoef niet zo nodig naar Helsinki: nu kan ik fijn een paar dagen vakantie nemen - maar mijn atletes hebben mij nodig. Zij heb ben praktisch geen ervaring. En dan hebben ze juist steun nodig. Nu zi' die moeten missen kan dat schelen in prestaties. Er zijn na tuurlijk wer een paar andere trai ners maar daar hebben ze niet zo veel aan. lit heb het zelf 'meegemaakt in Athene. Uiteraard probeer je ie dereen te helpen waar dat moge lijk is maar je staat toch dichter bij ie eigen atleten dan bij de ande ren. Als het je eigen atleten niet zijn gaat het niet van binnenuit.. Je kunt je dan nooit voor honderd procent geven' Nederland zal dus op het spor tieve vlak weirug opzien baren. De mogelijkheid dat de Oranje-equipe op een andere wijze van zich zal doen spreken, is niet uitgesloten Een rel in de ploeg zit er altijd in. Immers, de topsportcontact-com- missieleden hebben en bloc gepro testeerd tegen het niet meer accep teren van Hans van Enkhuizen, door chef d'equipe Hans Koomen, en een aantal van hen heeft het vertrouwen opgezegd in onder meer de trainingsraad en Koomen. Mieke Sterk zit in de TCC en maakt deel uit van de Nederlandse ploeg HEIN GROOTHUIS Mieke Sterk, die lid is van de TCC en zelf Helsinki zit.... in de Nederlandse ploeg voor (Van onze speciale verslaggever» HELSINKI De Europese atle- tiekkampioenschappen in Helsinki zullen zo goed als zeker geen decifit opleveren voor de organisatie. Het bedrag dat met de titelstrijd is ge moeid - 3.5 miljoen Finse Mark (2.975.000 gulden) - is nu al bijna binnen. De Eurovisie betaalde voor televisie-rechten 520.000 Finse mark (442.000 gulden), terwijl reeds 70 pet van de plaatskaarten is ver kocht. Perschef Pentti Vuori. die at vanaf 1 januari 1969 met de kampi oenschappen bezig is, verwacht nu ruim 200.000 bezoekers. „We kunnen iedere dag 43.000 ANS OP MEDAILLES GERING l[il ran Noorduyn, voor wie Hhls een plaats in de achterhoede te zijn weggelegd. Heren gaan wel vooruit HELSINKI De mogelijkheid dat Nederland van de Europese atle- tickkampioeuschappcn in Helsinki (van 10 t.m. 15 augustus) zonder een enkele medaille zal terugkeren is bijzonder groot. De Nederlandse atletiek heeft dit jaar duidelijke vooruitgang geboekt, maar dat is vooral in de breedte en bij de heren, did al jaren niets in te brengen hadden op internationaal niveau, gebeurd. Het wegvallen van Maria Gommers en Ilja Keizer, die door een reeds plaatsgevonden gezinsuit breiding dit seizoen niet actief is geweest, heeft een leemte veroor zaakt, die nog lang niet is opgevuld. Reële kanshebbers op eremetaal zijn er in het geheel niet meer. Ook Wilma van den Berg, in Athene nog goed voor een bronzen medaille, behoort niet tot de favorieten. Bram Wassenaar, de man van ree! verwacht wordt op de mid- pa/stand. dan onze sportredactie) I Vi Glil I. [)p beslissing over P™ samengaan van de wieler- Tlars en Goudsmit-Hoft ui tegenstelling tot de afspraak P "iet gevallen. Na intern k!L "ver de mogelijkheden E.,.;komend seizoen hl u011 de firma Karei I een kits h f vroeg .Mars publici- jwsthef T. Leenders uitstel tot )veck woensdag. L. zei hij, „we moeten nog rtet 7a^r" onderzoeken". Di- «nfr r VV' lleere van Goudsmit- ioet fU1^ akkoord met het ver toont'a„" Mars om met bet ant- pachten en'se dagen te mogen En dan niet alleen vanwege de blessure, die zij opliep tijdens de drielandenwedstrijd Nederland Frankrijk - Roemenië en die haar noopte de training enkele weken te staken. Ook al zou de Ude-nse volko men fit en zonder trainingsachter stand - die is trouNvens niet zo groot, want atleten doen het een paar weken voor een belangrijk evenement toch altijd wat kalmer aan - aan de start zijn verschenen, dan had zij zich nog niet in de strijd tussen de topsprintsters, van wie de Oostduitse Renate Stecher waarschijnlijk zowel op de 100 me ter als op de dubbele afstand zal zegevieren, kunnen mengen. De pu pil van Jacob Dikken heeft na de Europese titelstrijd in Athene geen vorderingen meer gemaakt, waar door een nieuwe generatie, groot in getal, haar is voorbijgegaan. Op de Europese ranglijst van dit seizoen bezet Wilma van den Berg op de 200 meter een gedeelde negende plaats, terwijl zij op de 100 meter met haar tijd van 11.4 (tweetiende seconden boven haar eigen nationale record) een nog bescheidener positie inneemt: een gedeelde vijftiende plaats. Een finaleplaats is daarom voor haar al een mooi resultaat. Een plaats bij de eerste acht, maar dan in de achterhoede, lijkt ook het hoogst bereikbare voor Miep van Beek, die haar nationale record van 5038 punten waar zal moeten maken om haar achtste plaats op de Europese ranglijst te bevestigen, Jo ke van der Stelt (op de 1500 meter) en Els van Noorduyn, die in Neder land met een beste prestatie van bij na achttien meter op eenzame hoogte- staat, maar in Helsinki een rits Oos- europese dames vool zal moeten la ten gaan. De overige dames zullen in het stuk niet voorkomen. De meesten van de negen heren vertrekken ook zonder pretenties naar het land van de duizend meren. Een uitzondering moet gemaakt worden voor Bram Wassenaar en Sjef Hensgens. Bei den staan hoog genoteerd om,de mid denafstand. Van Bram Wassenaar, die ideale trainingsmogelijkheden heeft - hij werkt op het NSF-sport- centrum Papendal - mag verwacht worden dat bij hoog eindigt. Senller dan de Amsterdammer, die in Aar- hus het natione record in een bij zonder snelle race op 3.39.1 bracht, zijn dit jaar alleen de Italiaan Arese (3.36.3), de Zweed Högberg (3.37.3), de Fin Vasala (3.38.6) en de Frans man Dufresne (3.38.9) geweest, ter wijl de Oostduitser Hase dezelfde tijd als de AAC'er voor zich liet afdrukken. De tijden vormen geen getrouwe afspiegeling van de krachtsverhoudingen (Arese neeft bijvoorbeeld flink wat steun gekre gen bij het realiseren van zijn top prestatie), maar geven wel vrij exact weer wie tot de favorieten gerekend moeten worden. Veel zal natuurlijk afhangen, van het wed- strijdverloop. De kansen van Wasse naar stijgen als iedereen kop te doen krijgt in een hoog tempo, want de Amsterdammer beschikt over een formidabele eindspurt. In theorie staat Sjef Hensgens ,er nog gunstiger voor, want zijn beste prestiejs dit seizoen alleen overtrof fen door de Russen Arzanov en Ivanov en de Westduitser Kemper,- van wie de laatste niet zal deelne men aan de kampioenschappen. Dat Hensgens op het ereplatform zal ver schijnen lijkt echter onwaarschijn lijk. Het valt zelfs te betwijfelen of hij in het spoor van de eersten finisht. Hij heeft namelijk na het breken van het nationale record van Wassenaar steeds tijden geprodu ceerd die aanmerkelijk boven deze voortreffelijke verrichting liggen. I fejT s»®rtmedewerker> leefden w'eei. teï£?g eu zondag !°dbaltocrnoob.n rad,tlonele jeugd- Tta-nSï" Bespeeld om de J'sPortterreinenrinPn ïem®entel»j- jbaiie is m ®l»hge. De orga- 4 leugdcommk Weer In handen van I Zaterd ISSle van vv Ctinge. Wt, cn deze h^n- puPillen aan de S**** hebbpti u°m 12'30 uur. CUnge beiden'"Beschreven: Steen «wacht, H„ïï- W6e eUtallen, Honw Sterlo°, S.D.O., .técn'X^e/n Philippine elk Hen bii l„ti„?eze tien elftallen Hes van vtó imendeeld in twce "°n<icrlin„0 ccmnni c11 en spelen F'fJden tweemaal t'e' ™'ijl de eemaal tien minuten duren, zonder rust. Zondag komen de B-junioren aan bod, en de deelne mende ploegen zijn hier: Steen, Clin- ge. Koewacht, Hulsterloo, Graauw, Philippine allemaal met één elftal en Hontenisse met twee elftallen. Ook deze ploegen worden verdeeld in twee poules. De eerste wedstrijden beginnen om 12.00 uur. De speeltijd is hier eveneens tweemaal tien mi nuten zonder rust. De wisselbekers zijn momenteel in het bezit van Steen (pupillen en Philippinne bij de B-ju nioren. Zowel zaterdag als zondag zal dhr. P. Everaert afgevaardigde van de directie van n.v. Clitex na afloop van beide toernooien om ongeveer 17.00 uur de prijzen uitreiken aan de deelnemende ploegen. KNAU-voorzitter Frans Jutte stel de bij de bekendmaking van de ploeg, die later nog aangevuld werd, dat er een milde selectie was toege past. Hij heeft volkomen gelijk ge zien de te verwachten resultaten. Met het oog op de Olympische spe len van volgend jaar is het ook wel juist dat er geen al te strenge schif ting heeft plaatsgevonden. Vreemd is het daarbij echter wel dat in de Nederlandse afvaardiging een aantal atleten is opgenomen, dat in de ver ste verten geen internationaal peil haalt. Zo hebben de tienkampers De Noorlander, Nusse en Smeraan geen schijn van kans op een acceptabele klassering. Hooguit kunnen zijn hun persoonlijke records, en De Noorlan der misschien het Nederlandse re cord van Eef Kamerbeek, breken. Bovendien is niet aannemelijk dat zij liun prestaties in een jaar tijd zo opschroeven dat zij met uitzicht op redelijk succes naar München kun nen. De uitzending van de hoog- springsters Annemieke Bouma en Marjan Aekermans is al even onbe grijpelijk. Het is zeker ondenkbaar dat zij de kwalificatie niet eens doorkomen. Wilma van den Berg, in Athene nog goed voor een bronzen medaille, behoort in Helsinki zeker niet tot de favorieten. (Van onze sportredacteur) PUTTE Wat hij twee jaar gele den deed, zal Jan Janssen nu zeker laten. Hij bedankt niet voor het we reldkampioenschap, zoals in 1969 want hij acht zich in tegenstel ling tot de publieke opinie sterk genoeg voor de strijd in Mendrisio. Jan Janssen kwam gisteravond laat pas op de hoogte van zijn uitverkie zing toen hij terugkeerde van zijn trip naar Zweden waar hij een wed strijd won. „Daar", zegt Jan Janssen, „heb ik ondervonden dat de forme er weer is. Ik ben helemaal niet bang voor het wereldkampioenschap. In Zweden voelde ik dat het weer goed gaat en het feit dat de KNWU me koos, geeft me veel moraal. Ik stel het enorm op prijs dat ze me selecteerden. Dat vind ik een ontzettend fijn gebaar. Het betekent dat de mensen van de bond vertrou wen in mij hebben en daar trek ik me helemaal aan op. Natuurlijk ben ik de Janssen van tien jaar geleden niet meer, maar ik zal laten zien dat ik op mijn manier heus nog wel kam meetellen. Vooral de jongeren, die zijn nog niet klaar met me, na wat ik in alle gauwigheid gelezen heb aan reacties van hen over mijn uitverkiezing. Vanaf vandaag be reidt Jan Janssen zich intensief voor op het kampioenschap in Mendrisio. Hij slaat er geen trainingskamp voor op, maar blijft thuis. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De Zeeuwse dui- venhouders, echte „fondmannen", toonden ook voor de overnacht fond- vlucht vanuit Marseille weinig be langstelling. Dat was overigens niet alleen in Zeeland het geval, want in totaal waren voor dit nationaal con cours slechts 1204 duiven ingekorfd. Het aandeel daarvan van de Zeeu wen was 93, die een eventuele mi stral riskeerden, die er overigens die dag niet heerste. Niettemin is het een zware dobber geworden voor de deelnemende duiven in deze voor wat Zeeland betreft zo'n ruim 950 kilometer lange vlucht. Daags na de lossing,, die op zater dag 31 juli plaatsvond, bereikten drie Zeeuwse duiven hun hokken, namelijk van R. Verstraeten uit Oostburg als eerste, als tweede zijn plaatsgenoot J. Duste en om het West-Zeeuwsch-Vlaams succes com pleet te maken G. Dobbelaere te Schoondijke als derde. Deze duiven werden nationaal gemeld, respectie velijk als 11e, 29e en 30e, waaruit moge blijken dat het ook in Lim burg en Brabant niet zo vlot verliep. Op maandag bereikten nog eens 15 Zeeuwse duiven hun thuishaven en het provinciaal concours sloot woensdagmorgen af. Uitslagen wedvluchten vanuit St. Quentin. „VWA" Axel en „EVN" te Stop peldijk met een deelname van 142 jonge duiven, snelheid eerste duif 1252,5 meter per minuut. 1 P. de Bakker (A), 2 E. Boeijkens (S),- 3 en 7 R. de Cock (S), 4 C. den Engelsman (A), 5 J. Wentzler (S), 6 J. Burggraeve (S), 8 A. Baart (A), 9 Herman en zoon (A), 10 P. den Engelsman (A). Met 75 oude dui ven, hoogste snelheid 1271,7 m.p.m. 1 en 8 F. Schoof (A), 2 R. Maas (S), 3, 4 en 6 J. Giele (A), 5 M. Dieleman (A), 7 J. Roctus (S), 9 M. Klaassen (A), 10 J. Boeijkens (S). „De Eendracht" Terneuzen met 161 jonge duiven. 1 F. de Schepper en zoon (1239 m.p.m.), 2 M. A. de Roo, 3 A. de Meyer, 4 F. F. van Meir, 5 J. de Wilde, 6 A. P. Arens, 7 A. Dieleman, 8 Jos Koch, 9 A. van Houdt, 10 gebrs. Van de Veeke. 81 oude duiven. 1, 2 en 10 J. A. de Smidt (1324,6 m.p.m.), 3 en 8 A. de Meyer, 4 Jos Koch, 5 A. Vantricht, 6 F. Jansen, 7 G. van Houdt, 9 M. A. de Roo. „VZV" te Hoofdplaat met 185 jon ge duiven, hoogste snelheid 1314 m.p.m. 1 en 2 Scherbeijn en zoon, 3 A. de Wever, 4 en 10 J. Boone, 5 E. Temmerman H, 6 en 7 C. van Ac ker, 8 G. van Grol, 9 N. Provoost. 50 oude duiven. 1 Wabeke en zoon (1315 m.p.m.), 2, 3 en 9 J. Spinne- wijn, 4 J. Boone, 5 E. Temmerman D, 6 B. de Poorter, 7 A. Hamelijnck, 8 L. Martens, 10 Scherbeijn en zoon. „Herleving" Kloosterzande met 161 jonge duiven, hoogste snelheid 1260,6 m.p.m. 1 J. Pardon, 2, 6 en 9 B. van Waes, 3 R. de Kort, 4 gebrs. Van Poorten, 5 R. Mahu, 7 F. Roc tus, 8 WaalGoedhart, 10 P. van Goethem. Met 62 oude duiven. 1 B. van Waes (1269,3 m.p.m.), 2 en 9 A. Baart, 3, 4 en 5 J. Sponselee, 6 en 10 A. Colpaert, 7 Rob de Booij, 8 J. Roels. Fondkampioenschap bij deze vereniging K-duiven: 1 A. Colpaert, 2 R. Mahu. Ringduiven: 1 R. Mahu, 2, 3 en 4 A. Colpaert. Uitslag wed strijd voor de klok: 1 A. de Rooij, 2, 5 en 6 R. Mahu, 3 P. van Goethem, 4 A. Hoefijzers, 7 E. Aarssen, 8 L. Stallaert. „De Zwaluw" St.-Jansteen. 1 en 2 R. van Gremberghen, snelheid van de eerste duif 1204,7 m.p.m., 3 gebrs. Verstraeten, 4 A. van Iteg- hem, 5 en 9 P. van Looy en zoon, 6 P. de Bruijn, 7 en 8 R. van Grem berghen, 10 L. van Dorsselaer. „De Getrouwe Duif" Cadzand met 109 jonge duiven. Hoogste snelheid 1376 m.p.m. 1, 2, 4 en 8 M. Provoost, 3 A. Duininck en zoon, 5 en 7 W. van Akker, 6 A. Vasseur en zoon, 9 J. Lagasse, 10 I. Porrey. Met oude duiven. 1 W. Goossen (1344 m.p.m.), 2 en 6 P. Goossen, 3, 4, 5 en 8 A. Vasseur en zoon, 7 A. Mabelis, 9 J. de Meij. „De Bonte Duif" Aardenburg en „De Grensvliegers" te Eede met 177 jonge duiven. 1 Ed. Standaert (1338,8 m.p.m.), 2 G. Standaert, 3 R. de Clerck, 4 O. de Vriend, 5 Joh. de Clerck, 6 A. Breijaert, 7 M. Ver- wulst, 8 J. Dhont, 9 M. de Smet, 10 R. Braet. 37 oude duiven. 1, 4, 6 en 9 A. Reiniers (1393,2 m.p.m.), 2 R. de Windt, 3 A. Temmerman, 5 B. Herman. (Van onze duivesportmedewer ker) ZAAMSLAG —Aan het kring concours voor jonge duiven vanuit Dourdan gehouden door de kring West Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren namen 1801 jonge deel en kwam op naam te staan van Iz. Porrey te Cadzand met een snelheid van 1372,55 meter per minuut. 2. J. Ritico, Oostburg. 3. K. Meer man, 4. F. Narebout, P. Thuune, allen te Vlissingen. 6. L. Martens, Hoofdp aat, 7. J. Buiize. Breskens, I! J. van de Walle, Oostburg, 9. C. Peters, Souburg, 10, G. Pleijle, Vlis singen, 11. A. Hamèlink, Hoofdplaat, 12. R. de Smit, Breskens, 13. Ch. Looze, Breskens, 14. K. Mei-man, Vlissingen, 15. J. Marijs, Vlissingen. De eerste koningspoel en eerste hoofdprijs werden gewonnen door Ko de Meester, Breskens. De eerste ploegenprijs en de eerste serie van twee duiven onaangeduid was voor J. van Oostenbrugge, Breskens. De eerste serie van twee duiven aange duid voor H. Calon. Schoondijke. Heeft wie heeft, Iz. Porrey. Zesda- gen dagprijzen: 1. H. Calon, 2. F. Wagenaar, Vlissingen, 3. C. van Op- dorp, Breskens. Een zelfde vlucht werd gehouden met 477 oude duiven. Ook hier was het een Cadzandse duif die winnaar werd, namelijk van D. van Houte die een snelheid liet afdrukken van 1348,28 mpra, hl deze ruim 330 kilo meter lange wedvlucht. Hij won hierdoor ook de eerste hoofdprijs en heeft wie heeft. De verdere uitslag was: 2. J. de Vreeze, Eede, 3. D. Klaassen, Breskens, 4. J. Visser, Cadzand, 5. C. de Putter en zoon IJzendijke, 6. I. Duininck, St.-Kruis, 7. J. Lecluijze, Biervliet, 8. B. van de Slikke Driewegen, 9. A. du Puy, Biervliet, 10. R. Braet, Aardenburg. P1 oegenprijzen1. M. Jaspers, Mid delburg, 2. R. Blaakman, Hoofdplaat. J. Lecluijze won zowel de eerste serie onaangeduid als de eerste serie aangeduid. De tweede van deze bei de serie's werd gewonnen door D. van Houte. toeschouwers hebben - normaal is het 50.000 maar je moet er nu de officials, jury, pers. orkest en derge lijke aftrekken. Als het stadion elke dag vol is bedraagt de recette iets meer dan 4 miljoen mark (3.4 mil joen gulden). Als we 80 procent van de kaarten verkopen springen we er echter al uit. Het is nu slechts hopen dat het geen slecht weer wordt. We hebben weliswaar een garantie van de regering gekregen maar die geldt alleen bij overmacht. Bij de organisatiekosten is niet in begrepen de vernieuwing van het stadion die eveneens 3.5 miljoen Finse mark heeft gevergd, maar die gedragen wordt door een stichting. Van dat bedrag heeft men vanaf september 1970 o.a. een tartanbaan gelegd, een computer geïnstalleerd en nieuwe kleedkamers gebouwd. Het dorp waar de atleten worden ondergebracht biedt normaal huis vesting aan studenten van een tecn- nische hogeschool, die nu tot sep tember met vakantie zijn. Het dorp heeft een accommodatie van 1600 bed den, zodat het onderdak brengen van de ruim duizend atleten geen probleem vormt. Er is een restau rant aanwezig dat in een uur tijd aan tweeduizend mensen eten kan verstrekken. Om de afstand tussen het dorp en het stadion (7 kilome ter) te overbruggen, krijgt elk land een bus toegewezen. In tegenstelling tot vele andere grote sportevenementen, zoals de Olympische Spelen, waar de sekten streng gescheiden leven, is er in het atletendorp in Helsinki geen apart vrouwen en mannenkamp. „Waar om?", zegt Pentti Vuori, „we leven in een vrij land met vrije mensen. De ploegen krijgen een ruimte van ons en de ploegleiders moeten dan maar bepalen hoe de atleten worden ondergebracht". Helsinki verwacht 800 journalis ten, alle deelnemende landen, behal ve Luxemburg en Lichtenstein, zijn vertegenwoordigd. Opvallend is dat er ook een groot contingent Ameri kaanse journalisten de Europese ti telstrijd zal volgen. Van buiten Eu ropa zijn verder Japan en Marokko vertegenwoordigd. De Nederlandse afvaardiging is gisteren als een van de eerste ploe gen in de Finse hoofdstad gearri veerd, eerder dan ede oranje equipe kwamen alleen de Tsjechen, de Roe menen en uiteraard de Finnen, ter wijl de teams van Oostenrijk, Ier land, Lichtenstein en Zwitserland eveneens gisteren in Helsinki neer streken. De meeste ploegen komen vandaag of morgen. Alleen Joegosla vië en Zweden maken het nog een dag later. HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie). BRUSSEL De problemen rond de samenstelling van de Belgische ploeg voor het wereldkampioenschap wielrennen op de weg in Mendrisio lijken voor het grootste deel te zijn opgelost. Zoals bekend weigerde Ed dy Merckx in het wereldkampioen schap te starten als hij niet de ploegmaats om zich lieen zou krij gen die hij graag zou wensen. Te vens was er binnen de ploeg die was aangewezen nogal wat onenig heid over de merken die al dan niet te sterk vertegenwoordigd waren. Georgio Albani, de sportbestuur der van Eddy Merckx had voordat gisteren op het bondsbureau van de Belgische Wieier Bond een gesprek plaatsvond tussen BWB-voorzitter Moyson en de heren Claeijs en La- croix namens de sportgroepen al een onderhoud gehad met Moyson. De ergste stormen zijn voorbij, maar bekend gemaakt werd dat pas dins dag de definitieve samenstelling van de ploeg zal worden meedegedeeld. Er is uitgelekt dat er twee voor stellen op tafel zijn gekomen: A. een ploeg met vier Molteni's, drie Flandria's, twee Watney's met Die- rickx en een Hertenkamp, waardoor Godefroot gewipt zal worden en B. een ploeg met drie Molteni's. drie Flandria's, een Watney, een Herten kamp, een Peugeot en Rosiers, waar door Dierickx de man om wie de ruzie ontstond, op het bankje zou moeten blijven zitten. Dinsdag zal de beslissing vallen. DUSSELDORP (ANP). Oud- Tour-winnaar Felice Gimondi is oo de terugweg van een criterium in Grado op de fiets door een auto aan gereden. Gimondi liep hierbij lichte verwondingen op en kon na behan deling in een ziekenhuis zijn weg vervolgen. Het criterium werd gewonnen door de Belgische combinatie Merckx Sercu met 26 punten voor Gimondi Zandegu (24) en Bitossi—Zilioli (23). In Zweden versloeg de Deen Ole Ritter in een criterium in Malmö de familie Pettersson (Gösta tweede. Sture vierde en Tomas vijfde) en zijn landgenoot Leif Mortensen (derde) Pijnen werd zesde. t

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5