VAN GELDER AKKOORD MET VAKBONDEN „Zuinig aan" geldt ook voor burger Schiphol moet alweer groter teeds eer mensei blij me bier ei LK J h30.OOO.OOO B KRACHTIGE MAATREGELEN NODIG OM OVERBESTEDING TE KEREN INFLATIE Weer verzet tegen fluor in water EVENWICHT VRIENDEN MET BLOK AAN HET BEEN GEEN DUITS GIF IN NEDERLAND Te Pas blijft voorzitter N.M.P.-fractie Incident in Athene Biesheuvel in Vanavond begiij thuisreis binnenland buitenland Mr. Biesheuvel Mens of machine? Dood verklaarde gaf levensteken IN 1980: 15 MILJOEN PASSAGIERS Spaanse gelovigen willen hun priester terug nsdag 4 augustus 1971 Woensdag 4 augustus 1971 AMSTERDAM De directie van Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen heeft met de vakbon den overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling voor een onbekend aantal werknemers, die moeten worden ontslagen als -ge volg van de reorganisatie bii Van Gelder. De werknemers van 57 en een half jaar en ouder behouden tot aan hun pensioengerechtigde leef tijd het volledige inkomen, dat zü (inclusief loonsverhogingen) zou den hebben indien zij bij Van Gel der in dienst hadden kunnen blij ven. De werknemers, die ten tijde van het ontslag jonger zijn dan 57 en een half jaar aanvulling op hun liankelijk van leeftijd en dienstja ren gedurende maximaal twee eneen half jaar aanvulling op hun werkloosheidsuitkering of hun in komen uit arbeid elders. Ook deze suppletie is waardevast, zo wordt van de ziide van Van Gelder mee gedeeld. Voor de werknemers, die meer dan vijf jaar pensioenpremie heb ben betaald, wordt de pensioen-op bouw maximaal twee jaar voortge zet indien bij aanvaarding van een andere werkkring niet, oï eerst na een wachttijd aan een of ander pensioenfonds kan worden deelge nomen. Werknemers van 45 jaar en ouder, die minder dan vijf deelne mersjaren in het Van Gelder-pen sioenfonds hebben, ontvangen drie maal hun betaalde premie terug in plaats van eenmaal, zoals regle mentair is bepaald, mits het totaal bedrag wordt gebruikt voor niet- consumptieve doeleinden. Bij aanvaarding van een andere werkkring die verhuizing noodza kelijk maakt, wordt een tegemoet koming in de verhuiskosten gege ven van 7 procent van het jaarin komen met een minimum van 200 gulden. In de regeling is vastgelegd dat Van Gelder voor elke afgevloeide werknemer 125 moet reserveren om in eventuele bijzondere geval len te kunnen voorzien. De afvloei ingsregeling geldt met terugwer kende kracht tot 1 januari 1971 en is aangegaan tot 31 december 1972 met een opzegtermijn van drie maanden. Een woordvoerder van Van Gel der kon gistermiddag niet zeggen hoeveel deze regeling het concern gaat kosten. „Het is nog niet be kend hoeveel mensen precies wor den ontslagen en aangezien ook een deel afvloeit via het natuurlijk ver loop is er geen taxatie van de to tale kosten te maken", zei hij. Zijn astronauten eigenlijk wel no- dig? Het is een vraag, die ge leerden lange tijd heeft beziggehou den. De Russische maanlandingen met robots, die naar de aarde kon den worden teruggevoerd, leken de voorstanders van onbemande ruim- tevluchten in het gelijk te stellen. De vorige landingen op de maan van Amerikaanse astronauten brach ten de geleerden niet dat materiaal, wat zij verwacht hadden. De missie van de Apollo-15 heeft waarschijnlijk de waarde van het gehele Amerikaanse Apollo- programma aangetoond. De vraag of astronauten nodig zijn is door Dave Scott en James Irwin bevesti gend beantwoord. Tijdens hun drie dagen op de maan hebben de twee Amerikanen handelingen verricht die een ruimterobot (bij de huidige stand van de techniek) nooit zou hebben kunnen uitvoeren. Wanneer het er werkelijk op aan komt blijkt de mens nog de beste van alle ma chines te zijn. Hij kan improviseren bij onverwachte gebeurtenissen. Hij kan naar eigen oordeel zijn doel zoeken. Geen robot zou een gebro ken antenne kunnen repareren, of uit de enorme hoeveelheid stof en stenen juist dié steen pakken, die voor de geologen op aarde het waardevolst is. De Russen hebben aangetoond dat het mogelijk is om een onbe mand wagentje op de maan te plaatsen en het ding steeds weer aan het rijden te krijgen na een bar re maannacht. Maanstenen en -stof kunnen opgegraven worden en van de maan door een onbemand ruimteschip teruggebracht wor den. Maar dat blijft werk dat ge daan is zonder het onderscheidings vermogen van een Scott en een Ir win. De mens geeft meer waar voor het geld. In de „oer-dagen" van de ruimtevaart, b.v. tijdens het Gemini- project, dat tot een goed einde werd gebracht door het bliksemsnel in grijpen van de astronauten die de lucht in werden geslingerd in on handige ruimtecapsules, was dat ook al aangetoond. LEIDEN Op het beademings centrum van het academisch zieken huis te Leiden vechten artsen voor het leven van de 31-jarige Duitser Horst Weid uit Wiirtzburg. Zaterdag middag werd de man, die geen le vensteken meer gaf, voor Zandvoort uit zee gehaald door de reddingsbri gade en de strandpolitie. De redders pasten direct kunstma tige ademhaling toe, doch zonder re sultaat. Een op het strand aanwezige Duitse arts verleende assistentie, maar gaf na een tijdje zijn pogingen op met de verklaring dat de jonge Duitser al wais overleden. Deze conclusie werd even later be vestigd door een Zandvoortse arts en een arts uit de Haarlemse Maria- stiehting, waarheen het slachtoffer was vervoerd. Onderweg werd hem echter nog zuurstof toegediend. In de Mariastichting aangekomen, anderhalf uur nadat hij was opge haald, zag een lid van de Zandvoort se reddingsbrigade plotseling weer levenstekenen bij het slachtoffer, waarna hem opnieuw zuurstof werd toegediend. In de loop van de vol gende morgen verslechterde zijn toe stand echter zodanig, dat het slacht offer in aller ijl werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Hij is aldaar echter nog steeds buiten kennis en zijn toestand wordt door de artsen zeer zorgwek kend genoemd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Over een breed front zal het uitgaven be leid door liet nieuwe kabinet worden omgebogen. Niet alleen de overheid zal zich in de uitgaven moeten matigen, ook de particuliere bestedingen moeten worden beperkt. Dit kondigde gistermiddag minister-president Biesheuvel aan toen hij het nieuwe kabinet aan de Tweede Kamer presenteerde. In zijn regeringsverklaring zei hij: „Het kabinet is zich ervan bewust dat het een zware opgave is om het economisch evenwicht te herstellen. Er zijn bijzonder krachtige maatregelen nodig om de overbesteding te keren. Met zijn allen willen wij meer uil geven dan wij verdienen. Wil de overheid haar omvangrijke program ma kunnen uitvoeren, dan moet de regering de ernstige overbesteding terugdringen. Daartoe zal ook de rijksbegroting moeten bijdragen. De komende kabinetsperiode zal dan ook, zeker in de eerste tijd, in het teken moeten staan van een matiging in de groei der bestedingen". De minister-president zei dat de maatschappelijke situatie waarin het nieuwe kabinet van start gaat, een nogal gecompliceerd beeld vertoont. Nooit heeft ons land zo'n hoog wel vaartspeil gekend. Toch staat het functioneren van de samenleving in toenemende mate aan kritiek bloot. Velen voelen zich in de moderne! maatschappij verloren. Dat leidt tot moedeloosheid en ongeïnteresseerd heid, bij anderen tot protest, verzet en soms agressie. De regering streeft ernaar een gro ter stuk van de welvaartsgroei aan te wenden voor de bestrijding van de kwalijke nevenverschijnselen van de welvaartsmaatschappij, zoals de ver vuiling van het leefmilieu. Zij be schouwt de economische groei niet ais tegengesteld aan menselijk wel zijn, maar eerder als dienstbaar daar aan. De regering wil ook door concre te maatregelen tot een rechtvaardiger welvaartsverdeling, met name ten behoeve van bejaarden en gehandi capten, komen. Alleen door een gezamenlijke aan pak van overheid en burgers kunnen de grote vraagstukken van onze sa menleving dichter bij een oplossing worden gebracht, zei minister-presi dent Biesheuvel. De noodzaak van zo'n gezamenlijke aanpak is dringend geboden, geen regering kan de pro blemen van een dichtbevolkt land aan, als de burgers niet bereid zijn persoonlijke offers te brengen. De financiële middelen van de overheid zijn trouwens zeer beperkt. Wil de overheid nieuwe taken finan cieren, dan zullen de kosten van min der belangrijke taken moeten worden overgeheveld naar de mensen die er het meest profijt van trekken. Dat is geen kwestie van domweg bezuinigen, aldus mr. Biesheuvel. De regering ziet dat meer als een noodzakelijke bijdrage van de bevolking aan de ge zamenlijke aanpak van maatschappe lijke knelpunten. In dat licht moet de herwaardering van de overheids uitgaven worden bezien. De voortwoekerende inflatie noem de mr. Biesheuvel uitermate veront rustend. De beteugeling ervan vereist een krachtige aanpak. Het kabinet wil niet gelaten afwachten tot de wal het schip keert, maar ziet het als een van de eerste en voornaamste DEN HAAG (ANP) De afdeling van de Raad van State, die beroepen behandelt ingevolge de wet beroep administratieve beschikkingen, beeft zich gisteren opnieuw beziggehouden met een aantal beroepen van inwo ners van Kampen, 's-IIertogenbosch, ISilthoven, Soest, Driebergen, Soest- duinen, Beerschoten en Arnhem te gen beschikkingen van de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Deze gemeenten is goed keuring verleend fluoride toe te voe gen aan het te leveren drinkwater. De eensluidende klacht van al deze reclamanten is, dat natrium-fluoride door het ministerie voor Volksge zondheid op een lijst is geplaatst van geneesmiddelen, die alleen mogen worden gebruikt door bepaalde in de wet op de geneesmiddelen genoemde personen. Voor bezwaarden willen de recla manten een voorziening, die het mo gelijk maakt over on gefluorideerd drinkwater te beschikken. taken om terug te keren tot even wichtiger economische verhoudingen. Bovendien kan alleen hierdoor per spectief worden geboden voor ver wezenlijking van de doelstellingen die het kabinet wil nastreven. Zoals een rechtvaardiger en beter gespreide welvaartsverdeling. Want juist de kwetsbare groepen en de structureel zwakke gebieden ondervinden het sterkst de nadelen van de inflatie. Wil liet beleid ter bestrijding van de inflatie slagen, dan moet het wor den gedragen door parlement en volk. Het kabinet heeft daarom een belangrijke plaats toegekend aan het overleg met de sociale organisaties van werkgevers en werknemers. Ge probeerd wordt dit overleg uit te bouwen. Van belang noemde mr. Biesheuvel het ook dat de structuur van het be drijfsleven wordt versterkt. Een systematischer aanpak van het struc tuurbeleid wordt nagestreefd. De Nederlandse bevolking staat nu al 60 percent van de toeneming van het nationale inkomen af aan belas tingen en sociale verzekeringen. Bij de groei van de overheidsuitgaven en de sociale verzekeringen moet er dan ook aan worden gedacht, dat een aanvaardbare ruimte overblijft voor toeneming van de particuliere con sumptie en particuliere investerin gen. De overheidsuitgaven zullen in verhouding tot het nationale inkomen in de komende kabinetsperiode niet mogen toenemen. Naar de veelheid van wensen zijn de financiële middelen van de over heid beperkt. Er dient gekozen te worden, de overheid zal met haar financiële middelen moeten woeke ren, zei de minister-president. Dit dwingt tot een stelselmatige her waardering van de overheidsuitgaven teneinde die aan te wenden waar het maatschappelijk nut het grootst is. Te gemakkelijk hebben in het ver leden allerlei voorzieningen het stempel „collectief" gekregen, te au tomatisch is er van uitgegaan, dat prioriteiten van jaren geleden on aantastbaar zijn. Vrij algemeen is nu het standpunt, dat een redelijker inkomensverdeling beter kan plaatshebben door over drachten in geld waardoor de con sumptievrijheid intact blijft dan door reducties op prijzen, waarvan ook mensen met goede inkomens profiteren. De minister-president zei. dat meer jarenplanning kan bijdragen tot een terugkeer naar het evenwicht in de economie. Ook voor de sociale voor zieningen zal het opstellen van meer jarenramingen gewenst zijn. Voor de leefbaarheid van de bin nensteden acht het kabinet een krachtige aanpak van de stadsver nieuwing geboden, waarbij de ver- keers- en vervoersvraagstukken mee spelen. Mr. Biesheuvel zei veel waardering te hebben voor het kabinet-De Jong. Hij voegde daaraan toe: „Maar ik geef u de verzekering dat wij voor het kabinet-De Jong niet wensen on der te doen in bereidheid tot overleg en nauwe samenwerking met de volksvertegenwoordiging". Over de uitbreiding van het kabinet zei hij: „Hoewel tegen een uitbrei ding van het aantal ministers bezwa ren zijn aan te voeren, is daartoe toch besloten omdat een meer ge richte aanpak op ministerieel niveau ten aanzien van de milieuhygiëne en het wetenschapsbeleid gewenst werd geacht". Alsof mr. Biesheuvel zich in zijn slotbeschouwing speciaal tot opposi tieleider Den Uyl richtte, zei hij dat liet vereiste klimaat om „kernproble men van onze samenleving" aan te pakken, niet ontstaat door „pola risatie" in de politiek, door verscher ping van de politieke en maatschap pelijke tegenstellingen. We willen geen wezenlijke politieke scheids lijnen verdoezelen, maar polarisatie is voor dit kabinet geen passend ant woord op de grote vragen waarvoor wij ons in dit land zien gesteld. In tegendeel, juist omdat die vragen ons allen aangaan, nopen zij veeleer tot een mentaliteit van openstaan voor eikaars standpunten en opvattingen. Copyright De Stem/Het Parool. SCIHPHOL (ANP) Nauwelijks vier jaar na de opening is het nieuwe, groots opgezette Schiphol reeds aan een forse uitbreiding toe. De stroom luchtreizigers is de laatste tijd zo overstelpend groot geworden, dat men over enige jaren bij het stationsgebouw het bordje „vol" zal aantreffen, als niet tijdig door de luchthaven voorzieningen worden getroffen. Dat laatste is voor Schiphol niet zo'n probleem als het misschien lijkt, want reeds bij de bouw van het huidige complex is de mogelijk heid opengehouden om de accommo datie in de toekomst zonodig uit te breiden. De ruimte ervoor was gere serveerd. de plannen lagen ter ta fel. Het is zelfs zo, dat bewust is gekozen voor het systeem van voort durend aanpassen van de capaciteit aan de gebleken behoefte boven het aanleggen van een luchthaven, die twintig jaar zonder enige uitbrei ding aan de eisen kon voldoen. Hoe snel de omvang van het luchtverkeer is gestegen moge blij ken uit de volgende cijfers: in 1955, het jaar waarin de plannen voor de aanleg van een nieuwe nationale luchthaven werden gepubliceerd, schatte men het aantal passagiers dat Schiphol in 1970 zou moeten verwerken op 1.670.000. Het werke lijke aantal bedroeg echter 5.170.000. Dezelfde prognose ging voor het jaar 1980 uit van 2.500.000 passa giers per jaar, de jongste schattin gen spreken over Het zal duidelijk zijn dat de capa citeit van het huidige stationsge bouw op Schiphol (aankomsthal, vertrekhal en bagagecentrum) spoe- MAASTRICHT (ANP) Provin ciale Waterstaat in Maastricht acht het niet waarschijnlijk dat een deel van de nog ontbrekende 300 ton gif tige arseenkalk in West-Duitsland op een van de vele Limburgse vuilnis belten is gestort. Via de officiële grensovergangen zou een dergelijk transport zeker zijn ontdekt, maar clandestien grensver keer is natuurlijk altijd mogelijk, zo zegt men bij Provinciale Waterstaat. Tot nu toe heeft men geen aanwij zingen, dat er arseenkalk is gestort. Desondanks zitten de controlerende ambtenaren op het vinketouw en houden de vuilnisstortplaatsen extra scherp in de gaten. dig niet meer toereikend zal zijn door deze vliegreis-explosie. Welis waar is de capaciteit, die aanvanke lijk 4 miljoen passagiers per jaar bedroeg, door enige verbouwingen en aanpassingen opgevoerd tot 8 miljoen per jaar, maar dat aantal wordt reeds bereikt in 1974-75. zo dat spoed geboden is. De luchthavendirectie heeft beslo ten reeds nu het bestaande stations gebouw te verdubbelen. Dit ge beurt door aan de noordzijde van het gebouw een nieuw gedeelte te bouwen, waardoor het totale vloer oppervlak met 130 procent zal toe nemen. Dit moet tot 1980 voldoende zijn. In het voorjaar van 1975 hoopt de directie de eerste reizigers in de nieuwbouw te kunnen ontvangen. VIGO De parochianen van de Franciscuskerk in het Noord-spaanse plaatsje Vigo hebben de paus ge vraagd er voor te zorgen dat de jezuiet Alfonso Fondad, die vorige week van zijn functie in de parochie werd ontheven, naar Vigo terug keert. Zondag hebben boze parochianen al voor zijn terugkeer gedemon streerd. Pater Fondad is naar eigen zeggen ontslagen wegens zijn sociaal vooruitstrevende preken en andere onorthodoxe praktijken, zoals het weigeren van het salaris, dat de Spaanse staat aan priesters uitbe taalt en het weigeren van geld voor religieuze dienstverlening. In de brief aan de paus schrijven de parochianen: „Ze hebben onze priester er uit gezet en dat willen we niet, want in de negen maanden dat hij onze parochie heeft geleid heeft hij iedereen geestelijk en ma terieel geholpen vooral de armen; hij heeft veel zielen tot Christus gebracht". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Voordat mi nister-president Biesheuvel gis termiddag in de Tweede Kamer de regeringsverklaring aflegde, deed kamervoorzitter Van Thiel mededeling van de ingekomen stukken. Die bestonden voorna melijk uit brieven over de twee mansfractie van de Nederland se Middenstands Partij. De Amsterdammer Dessing vroeg in een brief alsnog be noemd te worden tot kamerlid en over te gaan tot schroslng van het kamerlid Jac. de Jong in Vorden. Het hoofdbestuur van de Middenstands Partij deel de mee, dat de heer A. W. te Pas niet meer wordt beschouwd als een vertegenwoordiger van deze partij. En het kamerlid Jac. de Jong liet weten, dat hij de heer Te Pas niet erkent als frac tievoorzitter, omdat deze zonder instemming van de heer De Jong als fractievoorzitter op treedt. Heel laconiek nam de kamer voorzitter de drie brieven voor kennisgeving aan. Het behoort niet tot de competentie van de kamervoorzitter om leden te be noemen of te schorsen. En op het tijdstip dat de heer Te Pas het enige toegelaten en beëdig de lid van de Middenstandsfrac tie was, had de kamervoorzitter aan de minister van Binnen landse Zaken laten weten dat de heer Te Pas als fractievoorzitter optreedt. Na die tijd heb ik van de fractie als geheel geen mede delingen ontvangen, waaruit zou blijken, dat de heer Te Pas geen fractievoorzitter meer is, aldus de kamervoorzitter. De heren Te Pas en De Jong zaten stil en vijandig naast elk aar de Middenstands Partij te vertegenwoordigen, toen de ka mervoorzitter de post naast zich neerlegde en de kamer voor stelde „over te gaan tot iets be langrijker zaken". ATHENE (AFP) Een incident markeerde gisteren de eerste zitting van het proces in Athene tegen ze ventien studenten van de linkse ver- zetbeweging „Rigas Ferraios". Toen de hoofdverdachte, de 26- jarige Constantin Kostarakos, vertel de dat de politiefunctionaris Iunnis Kalivas hein gemarteld had en o.a. aan de voeten opgehangen om hen bekentenissen te ontwTingen, viel op de publiek tribune Constan tines moeder met een schrille kreet flauw Kostamkos, mocht toen niet meer doorgaan. Op deze vreugdevolle feest- en anderszins-j aandacht aan de mij Stichting Vrije Recreatie" kamperen bij de boer r Zelf fanatiek kampeerd' meen ik recht te hebbi ken, ahum. Hoewel het sea taak is waar aan getild nf. dei. Vrije boer Van den jJ Meerkerk wil wat Icujjt .ijl vrije kamperen en belegt I een persconferentie, te houdj-B winterstal van zijn boerderü I regent en buiten als j?! schijnt. Maar het dient wel snel teI ren, want aldus Van den i „de bijeenkomst moet ij I houden tussen het melken -J koeien en de verzorgins vil varkens door". Is dat niet veel beter de» 4, kampeermentaliteit van tegetj dig? Geef mij de vrije boer ma;. Oh, wat zijn heden blij lonen en prijzen zijn nu vrij De heer Vdink, tegenuiot. windsman van Voikskeijl heeft er ook een aardigeJ bij voor zijn ministerie: teititii kant drs. K. W. Buck tuordtj secretaris en is o.a. belast J (krot) opruimin g. Wat dat laatste betreft, zij i| eigenlijk wel zitten. In de td de laatste jaren heel wat opjei (werknemers vooral) en dot meneer Buck natuurlijk wr, meegemaakt. Biesheuvel: wat praten :t lang praten. Collega Brezjm laatst zes uur lang. Apolloos alarm. Met enige gretigheid heeft ii derlandse (platen) commercie op de verkeersongelukken ji pen. Van het plaatje Manuele nen al 100.000 exemplaren tl verkocht en dat nummer b over een ongeval. Met rolzii „We reden in de nacht, stond zacht" en meer van dei worden de minuten voor f if. zoiets) weggejammerd. De Enj hebben daar een mooi tooord disgusting. Van Drees trekken heeft t woordig een heel andere I* nis! Manuelaat-maar. Maar even goede vrienden Ieder zun meug, sprak de reeds. Is er morgen niet weer een dnjf I MERIJS (Van een onzei DEVENTER Blij met fr Een van de vele kreten, zoa rend te zien, te lezen en te ho Maar dan toch ook wel één erbazing van de uitdenkers reken door steeds meer Ned gordt bezegeld tot een bestse Bij de tent en op de boot, pickn [end thuis. Naast het biertje u; neer in trek komt is de ingel mars begonnen. Het is een opmars die bij T. en j Verblifa in Deventer - dat de riuikjesbussen maakt in de fa- riek in Oss - heel gemakkelijk (wezen kan worden uit de cij- ers. Vorig jaar leverde het bedrijf an de frisdranken-industrie onge- eer één miljoen blokjes. Het is nu wel zeker dat men dit jaar op een otaal komt tussen de vijftien en wintig miljoen stuks. En dat ter wijl men intern de voor dit jaar geschatte produktie van 10 miljoen tuks. En dat terwijl men intern Ie voor dit jaar geschatte produk- ie van 10 miljoen frisdrankblikjes epaaid aan de optimistische kant ehtte. Het kon dan ook niet uitblijven a de laatste weken of de fabriek il Oss had er bijna dag-enmacht- >erk aan om de fabrikanten van isdranken zo goed mogelijk aan krpakkingsmateriaal voor hiun orstlessende produkten te helpen, èlemaal zonder stagnatie is dat iet gegaan. Maar intussen heeft men zowel in Oss als bij de frisdrank-indus- rie de zaak weer goed in de hand. (Vervolg van pagina 1) De Apollo-bemanning in del vour nog steeds in een 'P baan rond de maand en zee maanlander Falcon, die g® vier minuten over vier op te pletter sloeg heeft bet allerlei wetenschappelijke mingen. Volgens programma avond om 18 minuten over'"" sein voor de terugkeer naari gegeven worden. De reis morgenmiddag onderbroken voor een ruimtewandeling dn' Worden voor zijn rekening® Zaterdagavond arriveert het ®J ongeveer 540 kilometer ten oosten van Honoloeloe, waar schroefvlieigdekschip Okinawa de terugkomst van de Apollo-"' te wachten. Gisternacht werd Hous"®j( in een deel van onze edities Ml gemeld, nog gealarmeerd d® stijging van de druk in de t«®® sen de Falcon die toen nog n» sloten was en het moeders®' deavour. Dat was er de oo dat de afstoting van de maar an de vervuiling, één omwenteling werd u»S» Controle leverde echter niets - rustends op. De maanlander Falcon is ter geslagen 85 km ten wests'- punt waar het ruimtevaartuig! met de astronauten Irwin een perfecte landing uitv j(l klap werd geregistreerd d°°r - mometers van de Apollo's1 15. De geleerden in HousM" enthousiast over de gegevens over de kunstmatige aardbe™ vingen, afkwamen de signf; de seismometers van de zwak door. Dit toestel staat ruim anderhalf jaar op de j seismometer van de Apollo^,) Mauro, ver naar het zuidwe geerde uitstekend op de i de Falcon. De gegevens wetenschapsmensen zich te vormen van de interne van de maan Het was de e< dat er een1 ..driehoekswe' worden verricht. pVan onze parlementaire redactie) [DEN HAAG Het kabinet Bies- ivel wil van jaar op jaar meer >gen laten bouwen. Uiterlijk in 1973 zou een jaarprogram van 117.300 woningen moeten worden '•kt. In beginsel zal de uithrel- ■g voor de helft uit woningwetwn- ten bestaan. Mocht de financie. •big van de woningbouw gevaar lo- p*n, dan wil het kabinet een groter fcrl van de bouw door het rijk financieren, mits de financieel- tomische situatie dit toelaat. Pt is samengevat de paragraaf ngbouw in de regeringsverkla- tjij. Waar-uit we hier onder punts- andere punten samenvat- Milieu |Om een leefbaar milieu te behou- „een steeds dringender zorg in - samenleving", komen er naast bestaande wetten op de lucht- en ^verontreiniging wetten tegen E, erontreiniging en tegen ge- trillingshinder. Het begin- vrw„- ,i i 1 de vervuiler betaalt van dnS™.031,?11 wan de bestrijding fcpn* ikbbrnet wil in de komende Erin merj t°t een andere finan- dc gezondheidszorg. Eerst j een advies worden ge- Sd over de structuur van I eKostenverzekering. Onderwijl mnanf!rwiispa^agraa£ in de ver Lt Premier Biesheuvel be i hS belangrijke doelstellinf '"et onderwijsbeleid te noemen «ngestetd0/8611 "dat brede- ngestelde groep uit de bevol Siet nnHa thans de gelegenhei* mp^133 te volgen", Daarin- :ht samenhang worden ge orzieninJlf totaal van onderwiis gen. De regeling zal ee 4 l

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 8