ANS OP „PEL-PLOEG MET ;0ETEMELK" NIET GROOT „DE PROMOTIE IS TE VLUG GEGAAN" Meer inschrijvingen dan deelnemers BEDRIJFSVOETBALTOERNOOI CLÏTEX IN ERE HERSTELD DUIVEN IN DOURDAN NIET OP TIJD GELOST CHARLES DE SMIT WINT Trainer Ron Groenewoud EREDIVISIE irs lonkt Kir andere 'de-sponsor egen sterk [0ERNOOI GOES aterpolodag lan De Ganze TEGENSTANDERS VAN DE GANZE BEKEND VOOR PROMOTTESTRIJD -m/s p Groning en Begrip Geen betonvoetbal Jeugdig clïlal sport erkers (mnl.) ente Oostburg ESLOTEN n Bromfietshandi VERMEULEN nemingsbedr, J. DE BRUIJN tóe duiven van Feijter Pmeravondvoetbal GLADJES AANTREKKELIJK DOORGAAN Selectiegroep KNVB Zeeland 71-72 Laatste <luels ■competitie IKING - TUIN VEIN'S CHJTECT 11 IEDA - Tel. 52588 ren bomen vaste 0|.„, I igstones turfmolm »K UW IUIN 4 augustus 1971 541 21 21 net L.T.S. metaalbewerkin. iveg 45, Halsteren. Tel. o1MlJ m het centraal stemburea„ ran de leden van de ra maakt bekend, dat vanaf Jergelegd zijn besluit ter h™ d van de gemeenteraad „ort door het overlijden van de h De voorzitter voorno- M- K. VAN DIJKJ EKENDMAKING JARE VERGADERING van advies en bijstand i in en strafverordeningen. 1971 te 16.00 uur. de leden van de commissie liggen gedurende de kaal op het bureau Financieel gstraat 2, Oostburg. wordt ten stadhuize ge] ier toegankelijk. IJN WEGENS VAKANTIE 8-15 AUGUSTUS. 12 ST. JANSTEEN Tel. traat 15 Temeuzen 50-2287 'oor direkte indiensttreding net benzine- en diesel- tsen en diverse montage irtgebied aorzieningen. H.A.M. is d! •heen bij uitleenbedrijf11 tanjelaan 152 Bergen °P (Van onze sportredacteur) ^an het eind van deze week valt de beslissing over samen- tossen de wielersponsors Mars en Goudsmit-Hoff. Gisteren hielden (ten kantore van Goudsmit-Hoff) hun eerste bespreking, die Jwerd met het gezamenlijke standpunt dat op z'n laatst vrijdag be- I i ziin of het P'an al dan niet doorgaat. Dat de wilde transfertijd I D1°e' jn (,e( vormen van de opzienbarende combinatie „Pellenaars- Zoetemelk", moet ernstig betwijfeld worden. De kans van slagen (klein. Op de voor Nederlandse begrip pen ongekend drukke transfermarkt, is namelijk een nieuwe klant ver schenen: de sigarenfabriek Karei I. Een partner waar Mars, zo zegt publiciteitschef Th. Leenders eer lijk, meer belangstelling voor heeft. Om de hoek loert voorts het ploegleidersprobleem. Een zoa-g die men niet zou verwachten want wat lag meer voor de hand dan dat het zonder kopman zittende Goudsmit- Hoff dankbaar Zoetemelk zou accep teren en Mars opgewekt in zee ging met Pellenaars omdat het geen ploegleider heeft. Die feiten juist leken de basis voor succes. Wat Goudsmit-Hoff betreft zijn ze dat nog, want het onderwerp kwam tij dens de bespreking amper aan de orde. Directeur W. Heere zegt daar om: „Natuurlijk wordt het Pelle naars. Zij hebben immers geen ploegleider". Toen die zaak ter spra ke kwam, heeft dieheer Leenders zich neutraal opgesteld. Om met de heer Heere te spreken: „hij zei geen neen". Achteraf en na veel aandrin gen wildede heer Leenders tegeno ver ons wel toegeven dat het voor hem geen uitgemaakte zaak is dat Pellenaars de ploegleiderspost moet bezetten: „Wij hebben onze eigen kandidaten achter de hand". Wan neer Mars die naar voren wil schui ven en afgaande op het opvallen de feit dat de heer Leenders niet meteen positief reageert als het om Pellenaars gaat, moet men daar re kening mee houden lopen de onderhandelingen absoluut stuk. Di recteur Heere op de vraag of hij een „Mars-ploegleider" accepteert: „Neen. Ik laat Pellenaars niet val len. Nooit". redenr IV. Heere: „Ik accep- i ander dan Pellenaars". (Van onze duivessortmedewerker) AM-LAG In de wedvlucht Tergnier vlogen bij de post- |everenigiiig „De Voorwaarts" nslag-Veer de oude duiven de Feijter de eerste vijf rijzen. De Axelse liefhebber zaJ resultaat ongetwijfeld in de intiale klassering een goede I behalen. i winnende duif kwam tot een leid van 1352,6 meter per mi- in deze ruim 160 kilometer vlucht die onder zonnige wmstandigheden en met zuid- ihjke wind werd gevlogen. 6, 8 werd Chr. Cornelissen, 7 H. kis, .Axel en 10 J. Buijze. Deze llêing nam ook deel met 225 duiven vanuit dezelfde los plaats. snelheid bedroeg 1385 11 Joh. van de Voorde, 2 en 9 eJonge, 3 W. de Putter, Axel, en 7 J. de Feijter, Axel, 8 H. kle, 10 H. de Feijter, Axel. „De Reisduif" te Breskens n deelname van 148 jonge snelheid eerste duif 1357 1 C. Klaasse, 2 en 4 J. Ver- phe, 3 A. van Strien, 5 D Quaars, "e Smidt en zoon, 7 J. Duste, 8 Kkhout, 9 C. Versaevel, 10 E. Bij de oude duiven won R. Kevel 1, 3 en 7, hoogste snelheid mpm., 2 en 6 J. Versprille, 4 'unink, 5, 8 en 10 J. van de 9 J. Duste. Bij „EMM" te tuzeni waren het de jonge dui- van D. Deurwaarder te Othene E 6 en 9 wonnen, hoogste ld 1357,1 mpm. 3 en 4 A, A 8e Kraker, 7 A C. Moerman. 10 J. l^an onze sportmedewerker) üeravnnö Te.L afsluiting van het 7 tba' GoeS za' op Mnrbnugustus °n het Goese 6 worn Schenge" een toer- k om g?,houden dat 's mor- Me chitl! el?.begint- De deelne- i* clubs zijn: inter -Scaldis, MsrJkfia' Combinatie NS, d-Bev» aVerenising Zuid" en eieland' Schelde Internatio- k elf nmeentewerken' dat met Ultk0mt- "o finale •m V1« uur gespeeld. Omdat de grote blik waarmee Mars naar Karei I lonkt en het ploegleidersvraagstuk niet uitput tend behandeld werden tijdens de bespreking in Rijen, zag de zaak er na het onderhoud gladjes uit. „De vooruitzichten zijn redelijk. Ik geloof dat de onderhandelingen er serieuzer voorstaan dan wat je de laatste tijd zoals hoort aan wilde geruchten over samenwerkingen", sprak de heer Heere opgewekt. En Leenders (in zijn eerste reactie): „Er kan wel wat uitkomen. Ik dacht dat we een reëele basis vonden met Goudsmit-Hoff". Financieel, zo bleek, waren de partijen het eens. Wederzijdse tevredenheid over het budget en een eerlijke verdeling van de kosten: ieder de helft. Ook over het rennersvraagstuk kwam ne snel akkoord (een ploeg van ongeveer 16 renners) en daarbij openbaarde zich een verrassend standpunt. Goudsimit-Hoff namelijk zal geen sensationeel aantal ontsla gen laten vallen, zoals Pelenaars tijdens de Tour aankondigde. Direc teur Heere: „Ja, dat heeft Pellenaars gezegd, maar ik dacht dat ik ook nog wel iets te vertellen had..." Geen massale opzegging van de con tracten dus? Heere: „Neen. Het me rendeel van de ploeg wil ik hou den". Mars toonde zich tijdens het onderhoud tevreden met die directi onele correctie op Pellenaars' drei gende belofte. Leenders: „Een flink deel van de huidige Goudsmit-Hoff ploeg is uitstekend bruikbaar als basis". Met al die wetenschappen stelde de heer Heere na afloop dui delijk: „Op deze voorwarden willen we wel samengaan". Commentaar van Leenders: „Ik kan uiteraard niet zo snel beslissen als de heer Heere. Hij is directeur, ik niet. We gaan het nu intern bespreken". Dat zal ongetwijfeld gebeuren, maar meer aandacht lijkt Mars te gaan besteden aan Karei I dat on verwacht ten tonele verscheen. „Om precies te zijn een week geleden", lTERNnEl-ZFNPOrtmedeWerker) "otterdam"1!Z en Pc "ar- loerdam m en PC De Lta' Rotterrl vedc' Dordrecht; "otterdam en De Ganze, d«einkStdeVore7?ing is Merwe. tat. m de "e klas KNZB uit. P "tornooi begint om half elf. (Van onze sportcorrespondent) WAARSCHOOT Amateurwiel renner Charles De Smit uit Hoofd plaat heeft weer eens gewonnen. Hij was de rapste in het Belgische Waarschoot waar hij twee concurren ten in de sprint versloeg. De kop groep van 3 ontstond uit een leidend groepje van 7 dat lange tijd de koers dicteerde. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het waterpolo- team van de Ganze uit Goes dat het kampioenschap behaalde in de 4e klas Q zal zijn promotiewedstrijden spelen tegen de Rijsiwijkse Zwem vereniging (RZV), Poseidoi, uit Rid derkerk en ZPB (Barendregt). Tegen de verwachting in, heeft Mars niet meteen positief gereageerd op de persoon van Kees Pellenaars als ploegleider. aldus commercieel directeur E. van Thiel van Karei I. „Wij zijn zeer geïnteresseerd en in principe zelfs akkoord". Hoe ver de onderhandelingen staan blijkt als de heer Van Thiel zegt: „Eigenlijk zit ik op het bevestigende telefoont je van Mars te wachten. Dat kan el ke dag komen. Ik heb vrijdag nog een intensief gesprek gehad met Leenders en die was erg verrukt over onze reactie". Dat blijkt te kloppen. Leenders: „Met Karei I zijn we in principe rond en ik moet zeggen dat het voor mij een erg aantrekkelijke sponsor is, juist door het enige probleem dat we nu nog op te lossen hebben. Karei I wil n.l. niet op fifty-fiftybasis werken, maar minder. Wij dus hoofdsponsor. Nu gaat het er mar om dat mijn directie daarin toestemta Gebeurt dat dan ben ik straks vrij in mijn be slissingen. Dat zou bij Goudismit- Hoff niet het geval zijn. Door de financiële basis van gelijkheid moet er dan steeds overleg zijn en dat kost verschrikkelijk veel tijd, heb ik met Flandria ervaren. Wanneer een van de partijen in het buiten land is, zit je muurvast met het nemen van snelle beslissingen. Daar om geef ik de voorkeur aan Karei I. Dan ben ik zelfstandiger in m'n werk. Dat is de reden. Ik heb echt- niets tegen Goudsmit-Hoff hoor. We hadden een prettig, open, gesprek". Hoe hard de heer Leenders naar een samengaan met Karei I verlangt blijkt uit zijn woorden: „Dat finan ciële probleem is dicht bij een op lossing. Het ziet er hoopvol uit". Dat alles overziende, zijn de kan sen dat Goudsmit-Hoff met zmars begint minimaal. Mocht de poging inderdaad mislukken, dan gaat Goudsmit-Hoff op eigen kracht ver der. Heere: „Het is niet zo dat we in 1972 alleen met een mede-sponsor kunnen doordraaien. We hebben ons alleen op het standpunt gesteld dat we door samenwerking de moge lijkheid hebben zo sterk mogelijk voor de dag te komen. Doorgaan doen we in elk geval". PETER IIEERKENS. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De Technische commissie van de KNVB afdeling Zeeeland heeft 16 spelers uitgenodigd voor een plaats in de selectiegroep waaruit het elftal dat een jubileum- wedstrijd tegen NAC speelt, wordt samengesteld. De volgende spelers kregen een plaats in die kerngroep: W. Bos Vlissingen, J. Fritz Nieuwland, M. Wijs Middelburg, A. Schoenmakers Middelburg, J. de Roo Goes. W. de Waal Vlissingen, J. Marijs Vlissin gen. E. Lauret Terneuzen, T. Sheilds Axel, S. Harinck Goes, J. de Ridder Arnemuiden, J. Siwabessy Vlissin gen, J. van de Velde R.C.S., J. Huser Vlissingen, J. Willemse Zie- rikzee, M. Polderman Terneuzen. De KNVB wees de Vlissinger P. Koster aan als scheidsrechter. (Van onze sportredactie) GRONINGEN FC Groningen- trainer Kon Groenewoud, die sa- mén met Vitesse-trainer Cor Brom en FC Den Boscli-trainer Jan Rem mers een kijkje gaat nemen in de eredivisie, is meer realist dan opti mist. In zijn werkkamer van het Ooste'rpark in Groningen zegt de 34-jarige trainer: „Aanpassings moeilijkheden zullen mijn spelers in de ere-divisie niet hebben. Bij na alle jongens hebben in voor gaande jaren (behalve vorig jaar. toen GVAV uitkwam in de eerste divisie) ervaring opgedaan in de hoogste afdeling van het Neder landse voetbal. FC Groningen kali de komende competitie steunen op „enkele geroutineerde spelers, zo als Martin Koeman en Piet Frans- sen". Terwijl zijn ogen lange tijd op een actiefoto van doelman Tony van Leeuwen, die enkele weken geleden bij een auto-ongeluk in de buurt van Staphorst het leven ver loor. is gericht, zegt de jonge ere divisie-trainer: „FC Groningen zal het erg moeilijk krijgen. Wij moe ten de vereniging een nieuw ge zicht geven in het Nederlandse voetbal. GVAV was Tonny van Leeuwen. Het verlies is in onze vereniging hard aangekomen. Veel spelers en ik kunnen nu nog niet geloven dat Tonny er niet meer is. De eerste competitiedag zonder Tonny van Leeuwen zal voor FC Groningen een zware en zwarte dag zijn. Vooral de achterhoede zal hem missen. Tonny was een per soonlijkheid in het veld en een humorist in de kleedkamer. Men kan echter gerust zijn: FC Gronin gen zal het verlies van d°ze klas se-doelman nooit at _.ijpen als excuus" -xuMMfrj ,'.VAv „Ik weet dat het hard is om te zeggen, maar van het verzeke ringsgeld hebben we een nieuwe en talentvolle keeper gekocht. Nordstrom zal voor de zware taak staan Tonny te vervangen. Een he le moeilijke laak. Ik hoop dat het publiek de Zweedse doelman zal accepteren. Nordstrom zal zich voorlopig moeten aanpassen en daarom heb ik hem niet op de hoogte gebracht van ons keepers probleem. Psychisch zou dat een te zware belasting voor hem wor den. Nordstrom mag de competitie niet beginnen met het idee dat hij iemand moet vervangen die eigen lijk onmisbaar was. Ik reken erop dat het publiek daar begrip voor op kan brengen". Ron Groenewoud, in het bezit van het ClOS-diploma, heeft zijn sporen reeds in de voetbalsport verdiend. Nadat hij in 1960 van de sportschool kwam, was hij werk zaam bij Sparta, Holland Sport, Heerenveen en als assistent-trainer bij de KNVB. Hoe wil Ron Groe newoud FC Groningen een nieuw gezicht geven? „Vroeger kwamen de clubs naar Groningen met het idee dat ons doel dicht gespijkerd zou worden. Van die image wil ik dit seizoen af. FC Groningen zal in de thuis wedstrijden aanvallend spelen. Het publiek komt tenslotte om mooi en produktief voetbal te zien Van het publiek, dat uiteindelijk het geld meebrengt, moet FC Groningen het 'in de toekomst hebben. Thuis dus aanvallend voetbal en in uit-wed- strijden zal het accent iets meer op de verdediging liggen. Maar beslist geen betonvoetbal". „Ik heb al zo vaak gezegd dat de eredivisie in twee groepen is ver deeld, negen topclubs en negen mindere goden. Bil de laatste groep behoort FC Groningen. Het khnkt vreemd, maar wij zijn te snel weer teruggekeerd in de ere divisie. Promotie houd je echter niet tegen. Voor FC Groningen zou liet beter zijn geweest nog een jaar in de eerste divisie te hebben gespeeld. Vorig jaar speelde GVAV in de top van de eerste divisie. De sfeer in het elftal was goed, iedereen was in de winning mood en bovendien trokken we veel publiek. Als we het volgend seizoen weer voor zelfbehoud moe ten vechten dan kan ons dat veel geld en publiek kosten. Het is een primitieve gedachte van een trainer om de competitie te beginnen met het idee: alleen maar handhaven. Toch wil ik dan zo primitief zijn. FC Groningen zit in een bouwperi ode. De routiniers Koeman en Franssen moeten in het komende jaar de tijd krijgen de jongere spelers hun ervaring over te dra gen. De promotie is daarom te vlug gegaan, het had van mij een jaar later mogen komen". „FC Groningen heeft in de laat ste jaren geen spectaculaire aanko pen kunnen doen. Van de industrie hebben we vrijwel geen steun. De Groningse industrie zit namelijk zelf in (K moeilijkheden. De ge meente en de commissie topsport en GVAV Rapiditas hebben FC Groningen ruim 90.000 gulden per jaar gegeven. De gemeente heeft echter de voorwaarde gesteld dat er geen post transfer op de begro ting .nag staan. Wat moet je dan?" Ron Groenewoud heeft daar toch iets op gevonden. In de afgelopen maanden hebben hij en zijn scouts een ontdekkingsreis gemaakt door de Nederlandse amateurwereld. Hun „expeditie" kan ais geslaagd worden beschouwd. „We hebben de laatste weken enkele talentvolle amateurs gecon tracteerd. Op de begroting worden deze aankopen weggewerkt zodat de gemeente liet woordje transfer niet in onze boekhouding kan te genkomen. We hebben geen jeugd- elftal achter de hand, maar door deze taktiek wel een jeugdig elf tal. Eigenlijk zoiets als Go Ahead. We hebben echter geen jeugdhuis. De jongens zijn in kosthuizen on dergebracht en kunnen naast hun studie volop meetrainen met de A- groep. Met vrienschappelijke wed strijd™ en trainingen willen we een grote groep jeugdspelers vor men waar FC Groningen later op terug kan vallen". Als het gesprek op de oude gar de (Koeman en Franssen) komt, wordt Ron Groenewoud een beetje boos. „Wat is oud in de voetbal sport?", zegt hij met stemverhef fing. „Stanley Matthews, Coen Moulijn en Gento hebben toch be wezen dat de leeftijd geen rol speelt. De fitness van een speler boven de 30 jaar is voor mij door slaggevend. Een elftal moet enkele routiniers bezitten. Wanneer een speler alles voor zijn sport over heeft en bovendien een professio nele instelling heeft, zoals Martin Koeman (hij rookt en drinkt niet n gaat elke avond vroeg naar bed) dan is niemand te oud om topvoetbal te spelen". Uit deze laatste uitspraak kan men afleiden dat Ron Groenwoud veel van oud-bondscoach George Kessler heeft geleerd. De jonge FC Groningen-trainer wil beslist geen mini-Kessler worden genoemd. „In mijn driejarige praktijk als assis- tent-bondscoach heb ik veel van Kessler geleerd, hij misschien ook van mij, maar ik zal toch altijd dezelfde Ron Groenewoud blij ven". zegt de 34-jarige trainer die volgend jaar met FC Groningen beslist in de eredivisie wil blijven, gedecideerd. (Van onze sportredactie) CLINGE Op zaterdag 14 augus tus zal op de voetbalterreinen van de voetbalvereniging Clinge het der de Clitex-bedrijfsvoetbaltoernooi plaatsvinden. In 1969 werd het laat ste Clitex-toernooi gespeeld. Door moeilijkheden, die toen tijdens en na het toernooi plaatsvonden werd dit evenement vorig jaar niet gehou den. Maar nu heeft de heer B. Warnier, werkzaam als kantoorbe diende bij Clitex, van zijn directie toestemming gekregen het toernooi weer te organiseren. De heer War nier organiseerde dit jaar ook de eerste OZO-bedrijfsvoetbalcompeti- tie, die een groot succes lijkt te worden. De heer Warnier: „Naar aanleiding hiervan is het onze be- (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De Zeeuwse lief hebbers die zondag 25 juli jj. deel namen aan de wedvluchten vanuit respectievelijk Doornik of Quievrain en Dourdan, hebben voor hun sport weer eens de volle zondag moeten opofferen. Konden in de beide eerst genoemde plaatsen de duiven onge veer op de normale tijden gelost worden, rond 8 uur 's morgens, in Dourdan waar het Zeeuwse jonvooi duiven, zowel oude als jonge, ge reedstond, achtte men het 's morgens vroeg niet verantwoord - zeer te recht overigens - wegens de ongun stige weersomstandigheden, de dui ven op dat moment reeds met een te vliegen afstand van 399 a 359 km het luchtruim in te sturen. Het werd dus wachten. Pas om 11.45 uur werden de duiven gelost Door de regen in de middaguren zat er toch een nat pak veren voor hen op. Vanaf 16.00 uur begonnen de duiven te vallen. De vlucht had vrijel overal een traag verloop. Het lichten van de klokken was dan ook bijna overal avondwerk, en voor die rekenmeesters die vlug met de uit slagen klaar wilden zijn of 's maan dags geen tijd daarvoor hadden, nachtwerk. Bij de postduivenvereniging VZV te Hoofdplaat vlogen 84 jonge dui ven, de hoogste snelheid was 1303,- meter per minuut. 1 en 8 L. Mar tens, 2 J. Temmerman-O., 3 A. Ha- melijnck, 4 R. Scherbeijn. 3 C. de Waele, 6 Sijnesael-O., 7 W. van Grol, 9 G. van Grol, 10 W. Temmer man. P.V. „Herleving" te Kloosterzande met 118 jonge duiven. 1 F. Colpaert. 1225,90 mpm, 2 en 7 De Waal- Goedhart, 3 Ed. de Cock, 4 1 Dob belaar, 5 en 6 R. Mahu, 8 B. van Waes, 9 P. van Goethem, 10 J Roels. Met oude duiven. 1 en 5 A. Colpaert, 1208,40 mpm, 2, 8. 9 en 10 J. de Jonghe, 3 A. Vervaet, 4 B. van Waes, 6 R Mahu, 7 P de Waal. „VWA", Axel en „EVN" Stoppel dijk 1, 7 en 8 J. Giele Axel, 1221,60 mpm, 2 A. Roose, 3 en 5 Fl. van Acker, beiden Axel, 4 J. Wentzier. 6 A. Verheijden, beiden Stoppeldijk. Concours bond Zuid-Beveland met 983 jonge duiven, hoogste snelh. 1307,21 mpm. 1 D. Wagenaar Kioe- tinge, 2 M. Jeremiasse, Wemeldinge, 3 Traas-Geijs 's-Heerenhoek, 4 G. Steenbakker, Lewedorp, 5 E. Ver mast, Yerseke, 6 en 7 A. de Nooijer Goes, 8 C. Smalleganige, Schore, 9 en 10 P. Schrijver, 's-Heer Arendsker- ke. Met een deelname van 718 oude duiven. 1 C. Zegers, Biezelinge 1302,87 mpm, 2 H. Jansse 's-Heeren hoek, 3 Steenhardt-Prinsen, Goes, 4 J. Krombeen, Kruiningen, 5 G. van Strien, Waarde, 6 P. Butler, Bieze linge. 7 W van Stel, Wemeldinge, 8 en 9 J. Korstonje, Kapelle, 10 St. Danker, Kruiningen. „Eerste de Beste", Schoondijke met 56 jonge duiven, hoogste sneih. 1278,- mpm. 1 en 9 W de Huilu, 2 en 6 H. Calon, 3 en 10 G. de Wever, 4 P. de Huilu, 5 H. van Kouwen- berg. 7 J, de Zwart, 8 G. Jansen. Met 35 oude duiven. 1 Klaassen- Taillie, 2 H. Calon, 3 en 5 J. Toer nooi, 4 G. de Wever. „De Snelvliegers" Oostburg vanuit Pont St. Maxence met 283 jonge duiven. 1 L. Risseeuw, 1097,50 mpm 2 J. Verkeste, 3 A. Boonman, 4 H Krijger, 5 en 6 J. Wille, 7 J. van de Walle. 8 H. Oosterhaan, 9 J. Bakker, 10 A. de Paepe. doeling om die competitie wat het aantal deelnemende teams betreft behoorlijk uit te breiden. Er hebben zich al heel wat nieuwe bedrijven aangemeld. Ook het derde Clitex- voetbaltoernooi zal nog groter zijn dan de voorgaande jaren, want nu nemen er niet minder dan twaalf bedrijfselftallen aan deel". De deelnemende teams zijn: Des- so, Kapellebrug, Phillips Terneuzen, Neckermann Hulst, Scheepsbouw maatschappij Terneuzen, Texam Kieldrecht (B), Bouwbedrijven van Kerckhoven Kloosterzande. Platen- fabriek Linex Koewacht, SHP '67 Hulst, Bleyko Hulst, De Schrijver Lamswaarde. Morres Hulst, en Cli tex Clinge. De heer Warnier: ,,Er hadden zelfs nog meer bedrijven ingeschre ven, maar aangezien we maar één dag de beschikking hebben over de velden, en we nu reeds om elf uur 's morgens moeten beginnen was het onmogelijk er meer toe te laten Nu moet alles al volgens schema lopen wil die finalewedstrijd om acht uur 's avonds gespeeld zijn. Aan de or ganisatie hebben we heel wat uren besteed. Er is een streng reglement opgesteld om alles vlot te laten ver lopen. Om wanordelijkheden te voorkomen zullen de scheidsrechters voorzien worden van een gele en een rode kaart. Op een officiële waarschuwing (gele kaart) volgt bij herhaalde overtredingen een rode kaart. Spelers die op de rode kaart komen zijn voor verdere deelname uitgesloten Worden er van een be paalde ploeg twee spelers uitge stuurd, dan volgt onmiddellijk de uitsluiting van het hele elftal. De KNVB heeft zijn volle medewerking aan het toernooi gegeven, door de heren Goossens, De Poorter, Koe koek en Steenbakker als officiële scheidsrechters te laten optreden" Het toernooi wordt gespeeld op twee terreinen. De wedstrijden du ren twee maal vijftien minuten zon der rust Indeling oou'es Doule A: Clitex, Texam, Linex. Poule B: SHP'67, Scheepsbouwmaatschappij, Philips. Poule C: Morres, Bleyko, Neckermann. Poule D: Van Kerck hoven, De Sohrijver, Des,so. Programma: velid 1: 11,00-11,30 uur Clitex - Texam, 11.40-12.10 uur SHP - Scheepsmaatschappij, 12.20-12.50 uur Texam - Linex, 13.00-13.30 uur Scheepsbouwmaat schappij - Philips, 13.40-14.10 Clitex - Linex, 14.20-14,50 SHP - Philips. Veld 2 11.00-11.30 uur Morres - Bleyko. 11.40-12.10 Van Kerckho ven - Dc Schrijver, 12.20-12.50 Bley ko - Neckermann, 13.00-13,30 De Schrijvei - Desso, 13.40-14.10 Morres Neckermann, 14.20-14.50 Van Kerckhoven - Desso. Hierna volgen de winnaars- en verhezersronden De finale wed strijd begint om 19.30 uur. (Van onze sportmedewerker) IIULST Zaterdag 7 augustus zullen op de terreinen van de voet balvereniging STEEN de laatste wedstrjjden gespeeld worden in de OZO bedrijfsvoctbalcompetitie Hulst. Als eerste zal om 11.30 uur de inhaalwedstrijd FC Linex tegen FC Clitex gespeeld worden Om 16 uur wordt een aanvang gemaakt met de irie laatste wedstrijden Het pro- 'rammf ziet er als volgt uit: 16 uur: FC Bleyko FC Clitex. 17.20 uur: PC Desso FC de Schrijver, en om 18 40 uur: FC van Kerckhoven - FC Linex Na afloop van de laatste wedstrijd om ongeveer 20 uur zullen in de kantine van de vv STEEN aiie deelnemende ploegen met hun direc ties aanwezig zijn. om de prijzen in intvangst te nemen die uitgereikt zullen worden door de waarnemende wethouder van sportzaken van Hulst, de heei B. dp Kryzer.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5