ommissie-Nelissen over uitgaven: WILSON SLAAGS MET RROWN er zit wat vast aan Eva eva „Oorlog55 in Labour-partij GROMIKO NAAR PEKING Tito voor vijf jaar herkozen M OLIFANT KOPJE ONDER en HALETS ïgtehuis larkhuis :ht srpleegster en- rerzorgsters Dagje met volle teugen „Hogere invoerprijzen én winstmarges schuldig aan prijsstijging" Man door bliksem getroffen en gedood Geelzucht-besmetting in Gronings ziekenhuis e^eiu ëPö gen en corselets pantyiets binnenM binnenland buitenland entoar Irote izuimgmgen Êzuimgmgen II Speelruimte Russisch vliegtuig Pee igestorl; ■Claiming gered Besnoeiingen Ontwikkelingshulp Eis: vier jaar voor bankoverval Geruchten in Russische hoofdstad: Philippijnen gaan optreden tegen piraten pen qpen blad Opleiding van Teken- e vakken: vermelding van .AKKEE bij de JOORDZEEKUST IDDORP elegen vat: 52 chalets, bestaand! I toilet, douchecel, zonnijl arming, centraal antenwl ibad plus kinderbad, veel overdrachtskosten, Bffil de koopsom, rente 81/ I et van Reeuwijk te Me,'l avelingenmeer k zaterdags en zondags f bij ons hoofdkantoor - 65494 VOOR HET ZWAARDERE f' steungevend, s'3tt I afkledend. ,1 ie 30 i 1971 ES MOET ER FORS IN nr- AT iqJ n gericht aan de secretaris ce Leergangen, 'ilburg. ;estoorde bejaarden) ins nieuwe verpleegtehuïj tijds en voorzien is van d lebben wij plaats voor: ofdverplegende, die in h verpleging A en B. a ziekenverpleging Aofl| erd zijn. onregelmatigheids toesla n e vrije dagen vast zijn gr het verkrijgen van passé n verplaatsingskosten. worden gaarne ingewid 26-28, Dordrecht. Sin augustus, als mr. Biesheuvel i zijn nieuw kabinet - via een ringsverklaring in de Tweede officieel aan den volke teert, wacht Nederland een spektakel. Dan begint name- [liet ongetwijfeld felle gevecht r, regerlng(spartijen) en opposi- iover hef omvangrijk pakket aan liinigingsmaatregelen, dat nu als Lgrote realiteit op tafel ligt, Lr dat tijdens de verkiezingsstrijd lof meer verdoezeld is. L achteraf bekend is gewor- heeft het vorige kabinet het ies achtergelaten op de rijksbe- ting 688 miljoen te bezuin/qen. ens de kabinetsformatie 'an I. Steenkamp is een nog verder- nd advies uitgebracht, een bezui- ng tot rond 900 miljoen. Het is advies dat hoogstwaarschijnlijk alend zal zijn voor het uitgaven- lid van het kabinet-Biesheuvel, is immers opgesteld door een missie uit de vijf fracties, waar- f het kabinet steunt, onder voor- rschap van mr. Nelissen, de we bewaker van de schatkist, (bezuinigingsplan van de com- jsie-Nelissen (over vier jaar gere- I omvat het zelfs vier miljard) jpT een groot aantal vragen op. icrgestelde bezuinigingen heb- i namelijk vooral betrekking op joren als onderwijs, verkeer en fosfaat, landbouw en cultuur. Zij (en zowel de ontplooiingskansen i de individuele (jonge) burger kdus het principe: gelijke kansen pr iedereen), als het leefklimaat i stad en platteland. Bij de hui- stand van 's lands financiën let er bezuinigd worden. De keu- [van de posten, waarop Nelissen bezuinigen willen, lijken ons Iter vooralsnog verre van geluk je) is een interessante vraag, [erop het antwoord alleen door we verkiezingen te achterhalen of de Nederlandse kiezer ge- pid zou hebben, zoals hij ge ïnd heeft, als hij tevoren had ge lten wat een kabinet-Biesheuvel Ir hem in petto had. Hjp dit moment zijn de gemeenten in Nederland al niet in staat tgend noodzakelijke werken in lering te nemen. Dit geldt zeker let alleen voor de grotere gemeen- T in de Randstad. In Brabant bij- fcrbeeld (zie ons blad van giste- K, komen de gemeenten per pend liefst zeventien miljoen gul- fi te kort, waardoor hoogst urgen- voorzieningen niet tot stand kun- I komen. ■Als gemeenten en provincies *o weinig kunnen doen, hoe Zu, de situatie zijn als de bezuini- jgsp'annen van het duo Biesheu- •Nelissen worden gerealiseerd? F ligt een taak voor Provinciale pn gemeenteraden en de ge- ste111ke afdelingen van politieke F '®n'.In de nabije toekomst z I?' z*h veel meer dan tot nu toe fe'en bezighouden met het doen I laten van hun politieke vrienden Poe tweede Kamer. Wanneer hier straks de woning ^tw of scholenbouw verder stag- P Js dat niet alleen de schuld «"mlnbtor of van een kamer- er^e'd, die de regering haar teni u gaan' Hel «adslid of sta- ftlit sti'zwijgend toekijkt, is in 1 e mate medeverantwoordelijk. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een groot aantal pijnlijke en diep insnij dende maatregelen is nodig om de stijging van de rijksuit gaven binnen de perken te houden. Dat is een van de conclu sies die de werkgroep-Nelissen heeft getrokken in zijn nota voor kabinetsformateur Steenkamp. De commissie-Nelissen bestond uit vertegenwoordigers van de drie grote confessione le partijen, de WD en DS '70. Half juni heeft de commissie kabinetsinformateur Steenkamp geadviseerd over noodzakelijke bezuinigingen in de komende jaren. Met het oog op het debat in de Tweede Kamer volgende week over de regeringsverklaring, heeft minister-president Biesheuvel ook dit rapport thans aan de Kamerleden toegezonden. Voor 1972 had de commissie-Nelissen voorgesteld voor ongeveer 900 mil joen gulden besnoeiingen in de rijksbegroting aan te brengen. Rekening houdend met een geldontwaarding van vier procent per jaar, zouden die besnoeiingen in de volgende jaren als volgt doorwerken: 1973 953 miljoen bezuinigen, 1974 1064 miljoen en 1975 1057 miljoen. *0 De door de werkgroep voorgestel de bezuinigingen betreffen vooral on derwijs en wetenschappen, verkeer en waterstaat, landbouw en visserij, alsmede cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. De bezuinigingen zijn nodig, om de stijging van de rijksuitgaven binnen de zes percent per jaar te houden. Tevens wordt door forse besnoeiingen mogelijk ge maakt dat in de tweede helft van de kabinetsperiode na 1973 kan worden begonnen met het uitvoeren van „nieuwe taken", zoals die bij voorbeeld in de verlanglijstjes van de confessionele partijen voor de verkiezingen waren opgesomd. In de nota van de commissie- Nelissen is erop gewezen dat de uiteindelijke begrotingscijfers in de komende jaren wel eens fikse te genvallers te zien kunnen geven, waardoor het kabinet-Biesheuvel ge dwongen zal zijn meer te bezuinigen dan nu kan worden vermoed. Ganzepo»1 Goes. ftst"' I (Van onze redactie buitenland) RersvhXti^ jEen Russisch pas- •'en naar het hfe" v?n West-Ben- Echt nf binnenland had ee- -lort o'p hefJiff!n brandend neerge- Beutta Aiie jeJ*'d| ®°em Doem bij fining hebben J. de be" fce'd-Het toestel °n«eluk over- stortte nee? ef" Vnatov-12 t'; "tm-.w W' Calcutta V landin(js"aaji en stortte In haar sombere prognoses heeft de commissie ook a| laten weten dat met de voorgestelde bezuinigingen tot vier miljard gulden over de vier jarige kabinetsperiode de problemen voor de minister van Financiën niet zullen zijn opgelost. Mr. Nelissen, die de werkgroep leidde, heeft zichzelf als minister van Financiën dus „moeilijke tijden" voorspeld. Het „perspectief" voor de begro tingen in de komende jaren wordt in hoge mate bepaald door de ont wikkeling van lonen en prijzen, al dus de nota var werkgroep. Zou den bijvoorbeelc de loonsverhogin gen in 1972 te fors uitvallen, dan zal nog meer het mes in de rijksuitga ven moeten worden gezet. Kwam de commissie Nelissen tot een totaal aan bezuinigingen van 900 miljoen voor 1972, eerder had minister Wit- teveen voor 688 miljoen aan bezui nigingen voorgesteld. Maar de verte genwoordigers van de huidige rege ringspartijen in de commissie wil den tot grotere besnoeiingen komen om iets meer speelruimte te maken voor gewenste nieuwe uitgaven. Hieronder volgt een opsomming van een aantal begrotingsposten waarop de werkgroep Nelissen wil bezuinigen:. Bij onderwijs wordt de grootste bezuiniging (120 min. over 1972) verkregen door temporisering van de scholenbouw voortgezet onder wijs. Opgemerkt zij dat de afgelo pen jaren dit bouwpotje nooit hele maal werd opgebruikt vanwege de gespannen bouwmarkt. Afschaffing van de taakuren voor leraren bij het middelbaar onderwijs gaat niet door. Dit plan, opbrengst 27 min, stond wel in de streefcijfernota, maar is niet overgenomen door de werk groep Nelissen. Wat wel doorgaat is: grotere klas sen l-ager beroepsonderwijs, kortere schoolweek (nu 32 lessen) in het middelbaar onderwijs, grotere groe pen en meer cursusuren per leider in- het vormingswerk, meer schoolgeld voortgezet onderwijs, verdubbeling kieutergeld, hoger collegegeld, lage re studietoelagen voor studenten, af schaffing hospitanten- en mentoren vergoeding, geringere groei perso neelsbestand universiteiten, her structurering investeringen weten schappelijk onderwijs (onder meer vanwege verkorting studieduur vol gens Posthumus). Enige bezuinigingen worden op verschillende ministeries verkregen door de salarissen van sommige functionarissen voortaan uit de be groting voor ontwikkelingshulp te betalen, (de begrotingspost ontwik kelingshulp werd de laatste jaren nooit geheel uitgegeven). Op Sociale Zaken worden de uit gavenstijgingen gedrukt door: af schaffing ioongarantieregeling, af schaffing algemene premiespaarwet. Op Economische Zaken zal minder worden gedaan aan exportvoorlich ting en aan subsidiëring van toeris tische accomodates. Op Buitenlandse Zaken moet de buitenlandse dienst met een kleinere groei van de uitgaven dan vooorheen genoegen nemen, door minder recep ties, minder riante behuizing, goed kopere dienstauto's e.d.. Verder wordt een groter stuk van de normale uitgaven voortaan als ontwikkelings hulp beschouwd. Grote bedragen komen vrij bij Verkeer en Waterstaat door kalmer aan te doen in bouw en vernieuwing van scheepvaartwegen en havens, geen subsidies te geven in bestrij ding watervervuiling, een nieuw soort wegenfonds in te stellen, en minder snel nieuwe wegen te bou wen. De „smeerpijp" krijgt vol gend jaar ook minder dan aanvanke lijk de bedoeling was, maar dat gebeurt op technische overwegingen die de genomen principebeslissing niet aantasten. Bij Volkshuisvesting gaat de rijksgebouwendienst het kalmer aan doen. Verder wordt de rente voor woningwetleningen hoger (wat overigens pas over vier jaar een besparing oplevert). Bij CRM wordt gekapt op aankoop van natuurterrei nen. De wereldomroep blijft betaald worden uit de omroepbijdragen. Jus titie moet de uitgavenstijging voor de kinderbescherming beperken. Op het politie-apparaa-t kan vol gens de werkgroep Nelissen bezui nigd worden door verdere integratie van rijks- en gemeentepolitie en door mogelijk meer samen te wer ken met de B.B., waarbij het materi eel efficiënter kan worden benut. Verder wordt voorgesteld te bekij ken of de leeftijd voor functioneel leeftijdsontslag kan worden ver hoogd. De ambtenarenspaarregelingen worden afgeschaft. Het aantal vaca tures op de departementen wordt ultimo 1971 gehalveerd. Het weten schapsbudget moet de komende jaren 12 min. beneden de oorspronkelijke plannen uitkomen. (Van onze correspondent) LONDEN In Engeland is het oorlog tussen de socialistische voor- en tegenstanders van Britse toetreding tot de EEG. Oppositieleider Harold Wilson (gisteren door zowel links als rechte zwaar aangeval len) heeft het zwaar aan de stok gekregen met o.a. lord George Brown, gewezen minister onder Wilson. Wilson merkte tijdens een inter view op dat een Labour-regering dé ze voorwaarden nooit aanvaard zou hebben. Enkele minuten na dit tv- vraaggesprek gaf lord Brown een verklaring uit waarin hij zei dat Wil sons opmerkingen hem „versteld hadden doen staan". Hij herinnerde aan het besluit, door de Labour- regering in 1967 genomen toen Wil son een mislukte poging deed om besprekingen over Engelands toetreding te beginnen. Het besluit van de Labour-regering was anders dan Wilson het doet voor komen, aldus lord George Brown. „Ik herinner mij nog heel goed dat wij gezamenlijk onze collega's advi seerden een onvoorwaardelijke aan vraag voor het lidmaatschap in te dienen. Wij Wilson en ik voeg den hieraan toe dat er naar onze me ning een bevredigende regeling voor Nieuw-Zeeland zou komen als men met Engelands toetreding akkoord zou gaan." Wilson had in het interview o.a. gezegd dat hij „de onderwerpen waarover wij van plan waren te gaan onderhandelen, zorgvuldig bui ten de Labour-verklaring van 1967 had gehouden". Tot deze onderwerpen behoorden o.m. de kwestie-Nieuw-Zeeland en de invoer van suiker uit het Gemene best. Op de vraag welke voorwaarden inzake Nieuw-Zeeland aanvaardbaar zouden zijn voor hem en de Labour- partij, antwoordde Wilson: „Een per manente regeling waardoor wij kun nen blijveninvoeren uit Nieuw- Zeeland of een overgangsperiode die een generatie moet duren." In het interview weigerde Wilson te verklaren, of hij Groot-Brittannië uit de EEG zou doen treden, als La bour opnieuw aan het bewind was. Hij sprak echter wei de mening uit, dat een lidstaat heel wat kan doen om het laken naar zijn kant te trek ken. „Kijk maar eens hoe wijlen pre sident De Gaulle Frankrijks wil op gedrongen heeft aan de vijf." (ADVERTENTIE) Genieten van alles wat het grootste ont spanningsparadijs van Nederland u en uw kinderen biedt. Verdwalen en weer terecht komen in de doolhof. Samen op safari of kriskras door de apenjungie. Kabelbaan... Verkeerstuin. En ook vele overdekte mogelijkheden I Vee! voorpret SAFARIPARK EN ONTSPANNINGSPARADUS HILVARENBEEK (BIJ TILBURG). UTRECHT (ANP) De extra prijsstijging kan volgens het NVV niet zijn veroorzaakt door de snelle loonstijging, zoals minister Langman onlangs heeft gezegd, toen bekend werd dat de prijzen in de eerste helft van dit jaar met 5.2 procent waren gestegen. De schuldigen, zo meent het NVV, moeten in een andere hoek worden gezocht. Volgens het NVV is de prijs stijging enerzijds toe te schrijven aan de verhoogde invoerprijzen en ander zijds aan grotere winstmarges. De regering heeft tot taak die prijsstij ging een halt toe te roepen. Het NVV onderschrijft wat dit betreft de me ning van het Consumenten Contact Orgaan, dat de handel wil verplichten prijsverhogingen voortaan duidelijk kenbaar te maken. Het NW pleit voorts voor spoed met herziening van de wet economi sche mededinging. Waterskiën kan een bedrieg lijke sport zijn, zoals de olifant „Chintoh" bij Nice bemerkte. Hij ging kopje onder in een nieuw va kantie-oord tussen Nice en Cannes aan de Franse zuidkust. Er waren zes mensen voor nodig het beest weer op het water te brengen INNSBRUCK (DPA) De vijftig jarige A. H. Peters uit Lopik is tij dens een uitstapje in het Oetztal in Oostenrijk door de bliksem getroffen en gedood. De heer Peters was met zijn vrouw en kinderen vanuit Obergurgl met een stoeltjeslift een berg opgegaan. Terwijl zijn vrouw in de halteplaats achterbleef, ging de heer Peters met zijn kinderen een wandeling maken. Toen er plotseling een onweer los barstte werd hij door de bliksem in de borst getroffen. Hij was op slag dood. DEN BOSCH. De officier van justitie in Den Bosch heeft donder dag vier jaar gevangenisstraf geëist tegen de 29-jarige A. Z. uit Eindho ven, zonder beroep, i.v.m. een bank overval in Rethy bij Antwerpen op 7 oktober 1969. De man ontkent dat hij aan de bankoverval buit: voor ruim f 10.000 aan francs heeft deelgenomen. Tegen de 26-jarige J. van D. uit Den Hr.ag, ook zonder beroep, eiste de officier een jaar gevangenisstraf voor zijn aandeel in de bankroof. De ze verdachte bekende, maar weigerde zijn medeplichtige te noemen. De officier eiste tegen hem een la gere straf, omdat Van D. voor een overval in Goirle reeds een celstraf van vier jaar kreeg. HET BESLUIT van de gemeente raad van Rotterdam tot het garande ren van een geldlening van 400.000 gulden aan de stichting Stimezo is niet in strijd met de wet. De minis ters Geertsema en Stuyt (Binnen landse Zaken en Volksgezondheid) antwoorden dit op vragen van Tweede-Kamerleden. (TANJOEG) In Moskou doen geruchten de ronde dat de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromiko, binnenkort een bezoek aan China zal brengen. Dit heeft het, gewoonlijk goed ingelichte, Zuidslavische persbureau Tanjoeg donderdag uit de Russische hoofdstad bericht. De ge ruchten zijn door een officiële woordvoerder in Moskou bevestigd, noch tegengesproken. Een donderdag in het regeringsblad de Izvestia gepubliceerd commentaar op het voorgenomen bezoek van Nixon aan Peking bevat volgens Tanjoeg aanwijzingen dat dergelijke speculaties niet helemaal zonder grond zijn. Tanjoeg wijst er verder op dat sinds oktober 1969 in Peking besprekingen worden gevoerd op het niveau van onder-ministers van Buitenlandse Zaken over de grensproblemen tussen beide landen. Deze besprekingen hebben tot dusver nog niet tot een resultaat geleid. Het zou de taak van minister Gro miko zjjn dit gesprek weer op gang te brengen, aldus Tanjoeg. (Van onze redactie buitenland) BELGRADO Maarschalk Josip Broz Tito <79) is gisteren voor vijf jaar herkozen tot president van Joe goslavië. Na zijn herverkiezing ver klaarde Tito dat hij eigenlijk had ge wenst zijn functie neer te leggen, maar dat hij desondanks zal aanblij ven zolang hii er zeker van is zich volledig te kunnen blijven inzetten. Vermoedelijk zal dat toch niet lan ger zijn dan één jaar. Die tijd zal het duren voordat het uit 22 leden be staande nieuwe collectieve president schap, dat is ingesteld om de opvol ging te verzekeren als Tito verplicht is zich terug te trekken, zich volledig heeft in kunnen werken. Tito is in zijn hoedanigheid van president voor zitter van het collectief. Tijdens een plechtige zitting van het parlement werd de infunctietre ding van het collectief bevestigd. Naast Tito behoren tot dit orgaan drie vertegenwoordigers van elk der zes republieken en twee van de beide autonome gebieden. Zolang Tito zijn bevoegdheid als president zal uitoefenen is het vol gens waarnemers moeilijk te voor spellen welk belang het president schap in de toekomst zal krijgen. Da voornaamste functie van het collec tief ligt voorlopig nog in het bewerk stelligen van overeenstemming voor belangrijke vraagstukken als het par lement daar niet uitkomt. De Serviër Mijalko Todorovic (58) werd met al gemene stemmen gekozen tot nieuwe voorzitter van het parlement. 0 (Van onze correspondent) GRONINGEN Er woedt een hardnekkige geelzucht, waarvan de haard nog niet bekend is, onder het personeel van het academisch zieken huis in Groningen. Momenteel zijn vijf van de vijftien patiënten, die dit jaar ten offer vielen aan de leveront steking, nog ziek. Onder hen is de hoogleraar-directeur van de chirur gische afdeling prof. dr. P. Kuijer. In het ziekenhuis woedt de ziekte voor al in de dialyse-afdeling waar regel matig nierpatiënten worden behan deld. Zoals gemeld zijn ook in het Maas trichtse Sint Annadalziekenhuis vier laboratorium-assistenten besmet met de leverziekte (nepathitis). (Van onze redactie buitenland) MANILLA De Philippijnse re gering heeft opdracht gegeven zo snel mogelijk een speciale marine eenheid te vormen ter bestrijding van de piraten die dit jaar in de Philippijnse kustwateren verschei dene buitenlandse vrachtschepen hebben overvallen. De eenheid zal gevormd worden uit leden en uitrus ting van de kustwacht en marine en gaat patrouilleren bij verscheidene havens. De opdracht is gegeven naar aan leiding van een verzoek van de Ja panse regering, die geklaagd heeft dat dit jaar elf van haar koopvaardij schepen door gewapende piraten zijn aangevallen, waarbij persoonlijke be zittingen van de bemanning en scheepsuitrusting werden gestolen. De Japanse vakbond van zeevaren den heeft een boycot uitgevaardigd tegen schepen die naar de Philippij nen varen. Deze moesten in de ha ven blijven tot de Japanse ambassa de in Manilla zou hebben gemeld dat de Philippijnse regering tot actie overgaat. DE AMERIKAANSE commissie, die moet beoordelen of gevangenen op erewoord kunnen worden vrijgela ten, heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de gebroeders Philip en Daniël Berrigan (twee priesters, die bekend staan om hun militante hou ding van verzet tegen de oorlog). „Hel verdient aanbeveling het in een nieuw overhemd verwerkte aan tal spelden op de verpakking aan te geven". Jazeker! Dit is een stelling van dr. .K W. Mess, achteraan het proefschrift waarop hij in 1969 in Leiden promo veerde. Ik heb hem gehaald uit een hele bundel van stellingen, die A. van der Toorn heeft verzameld in een zeer aardig boekje, getiteld „Promots", dat pas is Uitgekomen. Maar nu even terug naar die over hemden. Iedere sekse- oftewel kunnegenoot met enige jaren baard in de keel heeft wel minstens een keer zo'n kil, kreukloos nieuw overhemd aan het rillend lijf getrokken met in het achterhoofd het grijnzend- gruwelij ke vermoeden dat er nog ergens een naald in stak. Zo'n nieuw hemd is al erg genoeg, en als dan plots ergens in het rug- of schouderveld zo'n ding prikt, wordt zo'n geval helemaal zonde van de centen. Het jammerlijke is dat overhem denfabrikanten kennelijk geen stel lingen van proefschriften lezen. Evenmin als soepfabrikanten. Want, zei dr. ir. G. G. Hirs reeds in 1970 in een van zijn stellingen: „Het gebrek aan goede smaak van soepballen uit blik is te wijten aan het feit dat ze niet met de hand gedraaid zijn". Smakelijk. En via de stelling eens gepromo veerden medicijnmans. „De voor naamste ongewenste bijwerking van „de pil" is de angst ervoor" (overi gens een opmerkelijke stelling ge zien het bijna vanzelfsprekende ge brek aan humor bij de doorsnee- geneeskundige), over naar de vrou wenemancipatie en de bijverschijn selen daarvan. „Het streven van de vrouw naar een gelijke positie in de maatschap pij is ondermijnd door haar verlan gen naar een ongelijke plaats in de tram". Een verpletterend goeie, als u het mij vraagt. Maar ik ben dan ook slechts een, nauwelijks geëvrouwci- peerde, man. Wie van ons is dat trouwens niet, heren? Voordat het te ingewikkeld of te pijnlijk wordt, over naar het spor tieve element onder de aankomende stellingen ponerende wetenschap pers. „De rugwaartse voortbeweging van wedstrijdroeiers veroorzaakt conflict tussen het verlangen om ais eerste te eindigen en de angst voor het ongewisse". Een dapper door denkertje, waar of niet? En deze mag wel ijzersterk heten: „Bij voetbal kan de bal bij een goed genomen strafschop door de keeper niet uit het doel worden gehou den". Van de ene kant ben ik het hart grondig eens met deze: „Het is op zijn minst opvallend, dat de dagbla den door wettelijke regelingen slechts zes keer per week kunnen verschijnen, terwijl de radio en tele visie als concurrerende media dage lijks programma's kunnen uitzen den". Van de andere kant vind ik dat mijn collega's al lang genoeg werken, en u kunt nu tenminste nog één dag in de week denken dat er niks aan de hand is. Over t.v. gesproken. „De linkse terreur op de Nederlandse televisie blijkt duidelijk uit het feit dat Pipo de Clown voortdurend de Dikke Deur belachelijk maakt". Vondst hè, zo'n stelling. Maar het is eigenlijk zo, het wordt die jeugd van tegenwoordig ai met de paplepel ingegoten, vindt u ook niet? Nee, ik niet. Ik stop ermee. Tabé. MERIJN (ADVERTENTIE) Nog drie weken lang zit er aan Eva een Eva-f vast. Een gratis boekje met pagina's vol vakantievertier. Deze week het vakantiekleurboek extra. In Eva zelf staat deze week weer een heleboel dat u als vrouw van deze tijd bezighoudt en interesseert, in een onthullende reportage legt Tineke van Radio Veronica uit waarom zij, in de geruchtmakende piratenzaak, achter 'Oom' Bul VerweyScaat. Toneelverhuizer Dolf Gerritsen .roddelt' over bekende artisten. 'Goed recht' lost alledaagse juridische problemen en probleempjes Vakkundig op. Vrouwen van morgen, een boeiend toekomstbeeld. In Eva Praktisch: Gemakkelijke, luchtige kapsels en kleding zelf maken voor zomerse dagen, Zes pagina's babynieuws. Vol nuttige tips, o.a. de inrichting van kinderkamers. Eva - koop 't - Eva zit er aan vast.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7