onzen >sbad érn Oostburg MOOIE VLUCHT VAN ZEEUWSE DUIVEN UIT RUFFEC GROEIEND BEGRIP VOOR „BOERDERIJ-RECREATIE" Bank employé nit Rijen in arrest VLOOIENMARKT TROK VEEL KIJKERS EN KOPERS Regen kon gezellig heid niet verdrijven uit Stormstuw in Schelde Bergs trio bekent serie inbraken regen Gemeentepolitie Middelburg huldigde J. d. Hollander SPORTMIDDAG IN HENGSTDIJK REGENJASSEN GES JLEN FRAUDE VAN 2 ION L [strandweer stad streek Gratis naar .Campus' loogwater lincler BRAM BEEKMAN IN WESTKAPELLE STUDIE NAAR MOGELIJKHEDEN Kunstmarkt Groede In Goes en Bergen op Zoom Kermisviswedstrijd en veteranenvoetbal in 's-Heerenhoek DRIE INBRAKEN Vrije keus Vinger in de pap Geen gein - campings ONGELUKKEN IN WEEKEINDE Maardag 26 juli 1971 1T.-ANNA TER MUIDEN Vml. Gemeentehuis, j-l-, n beeldhouwwerken van T®! m baron meester De 1 t. m. 14 sept.). Dagelii k, 1 :n 14-17 uur g ]ka V8« lil 1ERHOLE De Kraai, 15 uur: Kermjj, Schonenberg, 15 uur. ing. Uii CERNEUZEN Luxor, 20 uur: De Saint Tropez a. 1. Seiuiarmg i'EERE Stadhuis, „Cultuur en Re.r entoonstellimg in het kader »i nering 25 jaar BelgischWf1 Cultureel Akkoord (t. m 31 Sondags gesloten. /LISSINGEN Alhambra, 20 uur: Asterix B >patra a. 1. [JZENDIJKE Cultureel Centrum, expcsitj. jeelden en tekeningen van (L Hinne en Dolf Jaspers (t j!"!] lept.). Ma. t. m. vrijd. van in li3 4-16 uur. Zat. en zond a l' ïur. 1H EIERIKZEE Burgerweeshuis Poststraat 41 xxsitie van schilderijen grafiek'' •aden enz. In de tuin beeldhon verk (t. m. 14 aug.). Ma. t 1» van 10-17 uur. Pa. Lokker, Nieuwe straat. Fototentoonstelling met ■hema „Delta-Foto". Ma. t. m' ran 9-18 uur (t. m. 31 aug.). ÏOUTELANDE Zaal Middendorp, 19.30 nu,, j aentheater „De Kriekeputte". ANTWERPEN Rubenshuis, expositie „RubenjJ tijn tijd", tekeningen uit Belpjj verzamelingen o. a. tekeningen n, Rubens, Van Dijck en Jordaeiui n. 15 okt.) Middelheimpark, expositie Siënnale met hedendaagse sralpt uit Argentinië, B'azilië, Cm. Mexico en de Verenigde Staten, ii nede beelden uit Nederlanden» ten van de onlangs overleden k stenaar Oscar Jespers <t. m, 3 i ber). Geopend van 10-21 uur, BRUGGE Hallen, Tweede Triënnale 1 Plastische Kunst in België (tni| Sept.). Dagelijks van 10-18 uur. Provinciaal Hof, Markt Vlaamse Schilderskunst 1920-1»! i| a. De Boeck, Malfait Sermttl Wolvens (t. m. 14 sept.). 0p#4| gelijks van 10-18 uur. GENT Cent', van Kunstambachten, H>| Pietersplein 9, Zeehaven Gent, (eden, heden, toekomst (t, a I aug.). „Kunst na 1945" (t. r okt.). Nt. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De door de I Oostburgse winkeliersvereniging 1 in samenwerking met de plaatse lijke VVV georganiseerde Water- loopleinmarkt heeft zaterdag veel l bezoekers getrokken. Vanaf tien uur 's morgens trok een stroom kijkers en aspirant ko- r pers langs de diverse kraampjes en uitstallingen. Er was letterlijk van alles te koop. Van oude Donald Ducks (5 centp tot heuse antiquiteiten met een ver- ipprijs van enkele honderden gul dens. Ook waren jeugdige kooplie- !en aanwezig met hun levende ha- ve konijnen a raison van f 8,50 en mén kon zioh voor fancyprijzen ex- loptienplaten aanschaffen. Tevens rns door een aantal deelnemende nkeliers een aantal kramen inge- ficht. Een forse plensbui rond één uur reigde de gang van zaken te ver teen, maar het publiek ging niet jaar huis. Men stroomde de grote tent binnen, waar onder leiding van tais G. de Kok spoedig met een lenbare verkoping werd gestart. Eslager ,T. I. Meesen uit Waterland- kerkje deed zijn uiterste best de dei-s zo hoog mogelijk te laten gitkomen. Dat lukte niet altijd, zo tóngen bontjassen weg voor twee jswartjes en haalde een naaimachine nog een gulden. 's Avonds was de grote tent op het Ledelplein het domein van de ugd. die was toegestroomd om het reden van de George Baker Se lection mee te maken. Het jeugdige lUbiiek toonde zich enthousiast en eft de gehele avond praktisch niet ader muziek gezeten, want zodra [de George Baker Selection een deel van zijn optreden besloot, gin,g on middellijk de in de tent aanwezige '"(-soos op volle toeren verder. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Jongeren in de leente Terneuzen in de leeftijd 12 tot 18 jaar kunnen gratis irten afhalen aan het bureau van de centrale stichting voor sociaal en Kil'ureel werk, Beethovenstraat 29 te Terneuzen, of bij de afdeling igdzaken, Markt 11, voor de gratis stocht met bezoek op donderdag 1 juli, voor de V.P.R.O. Campus ""•ecte televisie uitzending te Mid- burg, Jongeren van buiten Ter- uzen kunnen deze kaarten telefo- isch bestellen, tel. 01150-4340. (Morgen, dinsdag 27 juli Bergen W zoom 06.48 en 19.01, Hansweert en 18.12, Terneuzen 05.27 en 17.38. Vlissingen 04.55 en 17.09, We- eldinge 06.38 en 18.51. Vooruitzichten J) voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.NJVU. op zondag om 18.00 uur: Aanvankelijk af en toe "™n. maar later ongeveer normale pnperaturen. L^?Tfvoc>ru'tz'c'1ten in cijfers ge- Jbddeld over Nederland. oor dinsdag: aantal uren zon: 2 (aai van ongeveer nor- ,lot 3 graden boven normaal; in «o P-' omstreeks normaal; kans 1 ™ge Periode van minstens uur. ,o procent; kans op een ge- iJN"30? etmaal: 40 procent. Itot uo woe.nstlaS: aantal uren zon: 4 haal- mm-"temp.: omstreeks nor- maai' ff^L-temp.: van ongeveer nor- l. '°t 3 graden boven normaal ten-?? een ™oge periode van min- eheei sUUr: Procent; kans op een droog etmaal: 60 procent é^ZF?WACHTING: Een sto- .sgetHed dat zondag enkele buien verwiid®rt zich. Vandaag op- gen en nog een kleine bu-ien- ■l tJ? ma*ige wind tussen He west' TemPeratuur in 18 graded rUlm 20 graden' zeewater &ITZICHTEN: Eieht onbe- st'rand^er.0011 Peri°den Van Toen het ging regenen werd het verhopen van de spullen en spulletjes 8 W3883Sv ,v overdekt voortgezet. Voor de jeugd was een oude grammofoon maar een gek ding. (Van een onzer verslaggevers) WESTKAPELLE De gemengde, zangvereniging uit Hank zal in sa menwerking met de organist Bram Beekman een zang- en orgelconcert gev-en op zaterdag 31 juli in de Hei-vormde Kerk te Westkapelle. Er zullen werken worden uitgevoerd van Handel, Mendelssohn en Wi- dor. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De chef van tie administratie bij de gemeentepolitie te Middelburg, de heer J. den Hol lander, vierde zijn zilveren jubileum in overheidsdienst. Dit feit werd met de korpsleden, voor zover zij aanwezig konden zijn, enkele oud-korpsleden, onder wie de vroegere commissaris van politie, de heer M. A. Renema-n, de collega- administrateurs van de gemeentelij ke politiekorpsen in Zeeland en ui teraard vrouw en kinderen van de jubilaris in de kantine van het poli tiebureau te Middelburg op onge dwongen en gezellige wijze her dacht. De commissaris van politie, dr. D. van Ooyen, schetste op geesti ge wijze de loopbaan van de jubila ris waarna hij de gebruikelijke en veloppe met inhoud overhandigde. Ook kreeg de jubilaris een geschenk onder couvert van het politiekorps, bedoeld om daarmee een hobby die hij ter hand heeft genomen te finan cieren. Namens de afdeling Middel burg van de Nederlandse politie bond werd de jubilaris geluk ge wenst door hoofdagent Uilerlinden. Namens de MPSO (Middelburgse Politie Sport- en Ontspanningsvere niging) sprak de hoofdagent De Muynck. Namens de Zeeuwse poli- tieadministrateurs de heer Dellebeke uit Goes. Er werden vele cadeaus overhandigd. Mevrouw Den Hollan der ontving diverse boeketten bloe men. Tenslotte voerden nog het woord de heren Carels van het Bu reau Buma, die een cadeaubon over handigde en de heer Reneman als oud-chef van de heer Den Hollan der. Na een dankwoord van de jubi laris bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het ministerie van open bare werken van België heeft het waterbouwkundig laboratorium te Borgerhout ingeschakeld, oih een studie te verrichten naar de moge lijkheden van een beweegbare stormstuw op de rede van Ooster weel in de Schelde. Deze stuw, die even stroomaf waarts van de Royersluis zou moe ten komen te liggen, zou moeten dienen tegen het tengevolge van de voltooiing van het Nederlandse del taplan gevreesde overstromingsge vaar. Het Belgisch-Nederlandse schippersweekblad Schiuttevaer weet te melden (op grond van een ge sprek met het laboratorium te Bor gerhout) dat dit waterloopkundig instituut al druk bezig is met uit sluitend mathematische studies en dat nog géén proefmodel is opge steld. Deskundigen wijzen er op, dat de hoogste waterstanden te Antwerpen ten gevolge van de deltawerken slechts enkele centimeters zullen kunnen „wassen". Aan de andere kant schijnt een van de argumenten pro te zijn, dat met name bij spring tij na de deltaplan-voltooiing extra veel water naar Antwerpen zal wor den opgestuwd. In België vreest men evenwel ook een „ganse land schapsverstoring" door het enorme object van een stormstuw in het Scheldelandschap. Schuttevaer: „Dat was enkele jaren geleden. De dag van vandaag weet iedereen dat niets of niemand zich nog stoort aan het landschap: de industrieën bouwen de afschuwelijkste monsterfabrieken en het belangrijke van de zaak is, dat de massa, enkele schaarse uit zonderingen te na geltaten, dat dit alles zonder enig morren aan vaardt (Van onze correspondent). GROEDE Vrijdag 30 juli wordt 's middags om 2 uur de jaarlijkse kunstmarkt geopend door burge meester A. Schipper. Op deze markt zullen 20 stands staan. Zaterdag 31 juli zal 's avonds om 20 uur het kindergezelschap „De Pinksterblom" volksdansen uitvoe ren op het Marijkeplein Ter afsluiting is er een lampiono^ tocht. (Van onze correspondent) GOES Door de aanhouding van de 18-jarige E.G.P.L. uit Bergen op Zoom door de recherche van de gemeentepolitie te Goes zijn twaalf inbraken opgelost, die de laatste maanden te Goes waren gepleegd. De aan1' ouding was tc danken aan een op de hoek N.D. de Grootstraat - Vogelzangseweg wonende winke liet H.P. van S., die afgelopen woensdagnacht L. met een mededa der, de 17-jarige J.T.F.B. eveneens uit Bergen op Zoom, op heterdaad betrapte bij het kraken van zijn sigarettenautomaat. Hierbij ontstond een worsteling tussen L. en Van s„ waarbij L. gewond werd, doch wist te ontko men met achterlating van zijn brom fiets. Aan de haind van die bromfiets kon L. worden aangehouden. Bij zijn verhoor bekende L. in totaal twaalf inbraken te Goes te hebben gepleegd, samen met B. en de 17- jarige J.J.A.R. eveneens uit Bergen op Zoom. Zij bekenden onder ande re te .hebben ingebroken in de Van Dusseldorfschool, bij de machinefa briek Van de Linden, waar ruim ƒ2000 was ontvreemd, en bij zeven bedrijven op het droge industrieter rein in Goes-Zuid. Ook hadden zij postzegelautomaten opengebroken, en daaruit ƒ170 ontvreemd. Een ge deelte van deze laatste buit kon worden achterhaald. Tevens beken de L. nog acht inbraken die hij te Bergen op Zoom had gepleegd, het zij alleen hetzij met een van zijn bovengenoemde mededaders. L. is voorgeleid aan de officier van justi tie te Middelburg. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK In het kader van de vakantieaktiviteiten organi seert het „Gemeenschapswerk Vo gelwaarde" morgen (dinsdag) een sport- en spelmiddag op het recrea tieoord ,De Vogel" te Hengstdijk. Iedereen in de leeftijd van 6 tot 66 jaar kan aan de wedstrijden deelne men. Er wordt gestreden in groepen, die ingedeeld zijn volgens de leeftij den. Deelnemers dienen om 13.30 uur aanwezig te zijn op het terrein bij het kantoor. De prijsuitreiking vindt plaats om ongeveer 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK Op zaterdag, de eerste dag van de kermis, wordt 's morgens van 8-11 uur een viswed strijd voor volwassenen in de brand- vijver te 's-Heerenhoek gehouden, met als inzet de wisselbeker, 's Mid dags om 3 uur wordt een voetbal wedstrijd tussen twee veteranenelf- tallen gespeeld. Het wordt een strijd tussen een elftal samengesteld uit combinaties van Oud-Walcheren en Oud-Vlissin- gen en een elftal samengesteld uit de oude garde van „De Patrijzen". De leeftijden vam de spelers varië ren tussen de 40 en 45 jaar. De initiatiefnemer van deze wedstrijd is de heer J. Engelbert uit 's-Heer enhoek <Van onze correspondent). HULST Zaterdagmiddag weid ontdekt dat was Ingebroken in een opslagplaats van de firma Steba in de Kleine Bagijnestraat te Hulst. Er werd een 20-tal regenjassen ont vreemd tot een vaarde van meer dan f1000,-. De dader of daders, waarvan tot nu toe nog élk spoor ontbreekt, zijn binnengekomen door het hangslot waarmede de deur gesloten was te forceren. Wanneer de inbraak pre cies gebeurd is is niet bekend omdat de eigenaar een paar dagen niet in de opslagplaats was geweest. De rijkspolitie uit Hulst stelt een on derzoek in. (Van onze correspondent) GOES Bij de politie in Goes werden zaterdag drie inbraken ge meld. In Kloetinge werd bij een familie uit de Brederostraat ingebro ken. Er werd een geldkistje met f 500,- zes spaarbankboekjes en twee brandverzekerinigspolissen vermist. Garagehouder L. de G. deed aangif te van een diefstal van een 12- Volts-accu ter waarde van f 180,- welke ontvreemd was uit een nieu we vrachtauto, die naast het bedrijf geparkeerd stond. In de jongeren- soos 't Schuttershof te Goes werd het magazijn opengebroken. Er werd niets vermist. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In het provinciaal concours van de afdeling Zeeland van de Zuid Nederlandse Bond van Postduivenhouders vlogen vanuit Ruffec, ge middelde afstand 650 kilometer, in totaal 888 oude duiven. Dat bij de eerst* 25 op deze uitslag voorkomende namen slechts eenmaal een deelnemer is die er tweemaal bij staat, is een bewijs dat het een mooie vlucht is geweest, waarbfj geen enkele deelnemende duif een snelheid behaalde van 1000 meter per minuut. De doffer die daar het dichtst aan toe kwain was een duif van A. van Hdjfte uit Oostburg (990,98 mpm), en werd dus winnaar. 2. E, Vermast, Yerseke (976,57), 3. J, Bakker, Oostburg (975,75), 4. A, Bosman, Heikant (974,58), 5. G. de Wever, Schoondijke (969,48), 6. A. Colpaert, Kloosterzande, 7. J. Rijn ders Vlissingen, 8. P. dé Smit Sluis, 9. Antheunis - Van Helsland, Hulst. 10. G. Dusarduyn Groede. De postduivenvereniging „Herle ving" te Kloosterzande hield voor haar leden een vakantievlucht van uit Doornik met 195 oude duiven Hoogste snelheid 1504,1 meter per minuut. 1 en 10 J. Sponselee, 2. B van Waes, 3. A. Vervaet, 4. J. Col paert, 5 en 6 Fons. Colpaert, 7. F. Roctus, 8. P. Laffeber. 9. Rob. de Booij. De 800 deelnemende duiven aan de provinciale wedvlucht vanuit Or leans, van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers (afdeling Zeeland), hadden een vrijwel constant uit noordoostelijke richting waaiende wind op de kop De hoogste snelheid was 976,61 meter per minuut, en werd behaald door een duif van AJ. Kruijsse te Krabbendijke, die om 12.34 uur werd geklokt, en in de twee daarop volgende minuten klokte deze lief hebber evenzoveel duiven, wat naar later zou blijken, hem de drie eerste prijzen in dit concours zou opleve ren. Vierde werd J. Sturm, Middel burg, 5. A. Smallegange, Terneuzen 6. J. Duynkerke, Borsele, 7. H. de Feijter, Axel, 8. C. Lamper, Wemel- dinge, 9. M, Oudeman, Wemeldinge, 10. Mevr. Van Iwaarden, Rilland. In het provinciaal concours vanuit Vilvoorde vlogen 3553 duiven. Win naar werd L. Schipper te Wemeldin ge, 1131,42 meter per minuut. 2 en 4 E. Minraaart jz„ Verseke, 3. W. Wal raven, Middelburg. 5. C. Hoebeke, Yerseke. 6. J. Repkens, Goes. 7 en 8 A. Kruijsse, Krabbendijke, 9. Mevr. Van Iwaarden Rilland. 10. D. Kloos terman, Goes. De postduivenvereniging „De Voorwaarts" te Zaarnslag-veer nam met 242 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras, 1. C. van Boven, Axel, snelheid 1294,4 mpm. 2. en 4. W. de Putter, Axel, 3. J. de Feijter, Axel, 5. en 6. C. van Doorn, 7. D. de Jonge, 8. Chr. Cornelissen, 9. Joh. van de Voorde, 10. J. Smalle gange. (Van een onzer verslaggevers) GOES-BREDA AI zijn de moeilijkheden met het „vrije boer derij-kamperen" weer aan de orde, toch ziet het er naar uit dat er voor die vorm van recreatie iets meer begrip komt. Dat vloeit enerzijds voort uit de gedachte, dat de boeren gelijk hebben als ze via hun toch ai niet zo rendabele bedrijf een graantje van de recreatie willen meepikken, anderzijds uit gevoel voor de vrije keuze van mensen die (letterlijk) hun tent wel buiten willen opslaan, maar niet op een camping. In Zeeland en West-Brabant blijkt de aandrang van de boeren om zich in het avontuur van de boerderij-recreatie te storten, nog niet zo groot te zijn. Niettemin heeft de NCB sinds een half jaar een studiecommissie onder voorzit terschap van mej. Cox van de agrarisch-sociale voorlichting, die deze zaak onderhanden heeft geno men. Die commissie is nog niet tot een eindconclusie gekomen. Het is ook niet de bedoeling dat ze, al thans in dit stadium, namens de NCB een standpunt vóór of tegen de vrije recreatie zal formuleren. Een woordvoerster van de NCB: „Wij willen alleen tot een advies aan onze leden komen, dat de zaak voornamelijk economisch beziet. Dus of het wel of niet een renda bele zaak is of kan zijn". De Z.L.M. (Zeeland en West-Bra bant) stelt zich wat positiever op en laat, hoewel ze uiteraard vooral op het profijt van de boeren let, de zaak van een vrije keuze van de burger zwaar meetellen. „Onder bepaalde voorwaarden", zegt de heer J. F. Blanksma, „beoordelen wij de zaak wel gunstig. Wij vin den dat een boer, die zijn erf voor de vrije recreatie beschikbaar wil stellen, dat in goed overleg met de gemeente moet doen. Hij zou zich moeten beperken tot vier of vijf tenten of caravan* en daarvoor aangepaste voorzieningen moeten hebben. Als het zo te regelen valt hebben wij alle begrip voor men sen die de echte rust in de natuur prefereren boven de -drukte van veel campings". Maar als een boer er wat aan wil verdienen (de heer Blanksma: „Daar hebben we onder de huidige omstandigheden ook alle begrip voor"), dan rijst de vraag of het rendabel is om voor vier of rijf kampeerders gedurende zo'n drie maanden per jaar de vereiste sani taire voorzieningen aan te leggen. De heer Blanksma ziet dat niet zo erg somber in. „Er zijn boerderijen met nog oude personeelsvoorzie ningen, die met wat modernisering best te gebruiken zijn. In een hoek van een schuur is trouwens met waterleiding en za al gauw iets red-';iks gema-to". De Meerkerkse boer Wim van den Berg, al bekend van zijn ac ties in het vorige vakantie-seizoen en oprichter van de Stichting Vrije Recreatie, steekt c a beschuldigen de vinger uit naar de overheden. „Provincies en gemeenten", zegt hij, „willen bij de aanleg van kampeerterreinen een flinke rin ger in de pap hebben. Daarvoor maken zij verordeningen die kost bare voorzieningen noodzakelijk maken. Dat betekent, dat exploi tanten hoge prijzen moeten vragen. Voor 15 tot 20 vierkante meter op een camping wordt een bedrag tussen de f 500,- en f 1000,- ge vraagd. Graag of niet. Wie het te duur vindt, blijft maar weg. Lief hebbers genoegd. Intussen zijn de recreatie-boeren ook geen filantro pen. Volgens Van den Berg vragen ze f 10,- tot f 15,- per week of f 1,- per vierkante meter. Ze houden er zo'n duizend gulden per jaar aan over. „Niet meer dan een slok op een borrel, maar fruitkwekers met slechte bedrijfsresultaten blij ven zo soms net buiten de bij- standwet". Een van de (hoeveel?) Brabant se burgemeesters die positief tegen over boerderij-recreatie staat, is de heer P. Smits van Liempde. Een groot voordeel vindt hij, dat het landelijk gebied op efficiënte wijze dienstbaar wordt gemaakt aan de recreatie en binnen het bereik komt van duizenden men sen die de rest van het jaar maar weinig anders zien dan de stad en hun eigen flat. Hij is voorstander van een pro vinciale regeling, die de gemeen ten de vrijheid laat om de boer derij-recreatie in goede banen 'e leiden. Iedere boer zou vrij moeten zijn om tijdens de vakantie op zijn huisperceel vier of rijf caravans toe te laten, onder voorwaarde dat de gemeentelijke overheid toezicht houdt. Burgemeester Smits: ,.tk zie niet in waarom men dat van over heidswege zou willen tegenhou den". r -ar zijn mening liggen de meeste boerderijen zodanig in het groen dat daar weinig extra voor zieningen voor nodig zijn. Bezwa ren van hygiëne zou men kunnen ondervragen met voorschriften die beslist niet te veeleisend hoeven te zijn. Tenminste niet bij een be scheiden introductie van de recrea- tl' op de boerderij. „Maar men moet het vel goed reglementeren, anders wordt het een troep. Uit wassen moet men voorkomen". Dat betekent op het platteland zeker geen pretparken en geen gein-campings. Alleen maar recre atiemogelijkheden voor mensen die echt rust zoeken. (Van een onzer verslaggevers) RIJEN De rijkspolitie heelt de Rijense bankbediende M. van P. aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht door geknoei met spaarreke ningen een bedrag van ongeveer twee ton te hebben verduisterd ten nadele van zijn werkgever, de Alge mene Bank" Nederland n.v. Van P. was werkzaam op het kantoor te Rijen van de A.B.N. Hij heeft in middels een bekentenis afgelegd en is na voorgeleid te zijn aan de of ficier van justitie te Breda in ver zekerde bewaring gesteld. Van P. werd aangehouden onmid dellijk na zijn terugkomst van va kantie. Tijdens zijn vakantie was bij een bankcontrole ontdekt, dat hij vermoedelijk fraude had gepleegd. Uit het onderzoek, dat bijzonder vlot verloopt, is inmiddels komen vast te staan, dat van P. stortingen van spaarders van het A.B.N.-kantoor te Rijen in het geheel niet of slechts ten dele verantwoordde in de bank- administratie. De administratie was zodoende niet in overeenstemming met de bescheiden, die in het be zit waren van de gedupeerde spaar ders. Dat kwam aan het licht, toen diverse spaarders tijdens de afwe zigheid van Van P. met hun boek jes aan de loketten kwamen. Er wer den daarna steekproeven genomen onder andere c li enten van het A.B.N.-kantoor. De resultaten daar van bevestigden, dat er sprake was van fraude. Van P. heeft de verduistering in een periode van meerdere jaren ge pleegd. Hij genoot vertrouwen bij zowel de directie als de clienten van de bank. Naar verluidt stond hij kort voor zijn aanhouding nog op de nominatie voor een belangrijke promotie. (Van een correspondent) TERNEUZEN-HULST Me vrouw K. de V. uit Terneuzen raak te op het kruispunt bij St. Annapol- der ernstig gewond bij een botsing. Zij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Drie inzittenden van een auto raakten gewond doordat de bestuur der de macht over het stuur had verloren en een sloot was ingereden. Alle drie werden overgebracht naar een Goes Ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde te 's-Heerenhoek. In 's- Heerenhoek deed zich nog een onge luk voor. Er reden twee auto's tegen elkaar. Niemand raakte hierbij ge wond. Een bromfietser uit Nisse belana- de in een Goes ziekenhuis, doordat hij in zijn woonplaats een ongeluk had. De oorzaak daarvan is nog ombekend. In St.-Jansteen reden twee auto's tegen elkaar Niemand liep verwon dingen op Wel was er schade aan de auto's Twee ongevallen met al leen schade werden ook in Hulst geregistreerd. De ongelukken in Hulst vonden plaats bij de Graauw- sohe Poort en op een kruising van de Zandstraat.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3