Kees Koeken zonder moeite naar zijn twaalfde overwinning Peer Maas neemt rol van gevallen Gerrit de Wit over KREKELS: BES1 IN ULESTRATE VALPARTIJ HIELP VAN DE BUNDER Kruislandse koers voor Sjef v. d. Bur; IMPONERENDE RUSH VAN WIM DE WAAL uittel Vianen wint in Portugal Hmbonnees gezin uiil terug naar Holland na honger en steniging in Djakarta. Deze weekin Exclusief: sport UITSLAGEN Vail Dongen i in de Ronde van Schotland r ^^TABvert5NT?ËT^™,i,,,^— VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 26 JULI 1971 (Van onze sportredacteur) 't SCHIJF Moeiteloos, met het gemak dat hem nu eenmaal eigen is *ls het op spurten aankomt, heeft Koeken zijn 12e overwinning van dit seizoen behaald. Hij gaf het door regen en valpartijen uitgedun de peloton in de ronde van 't Schijf geen enkele kans toen de 100 kilo meter lange wedstrijd uitdraaide op een massa-sprint. Aan die finish in groepsverband, ging welgeteld één serieuze ontsnap ping vooraf. Aan meer waagden de coureurs zich op deze druilerige dag niet want het tempo laag hoog en veell risico's vielen er niet te nemen op het door regen spekgladde parcours. In de tweede ronde al bleek hoe voorzichtig men in 't Schijf zou moeten koersen om niet tegen de vlakte te gaan, want toen sloegen zo'n 15 renners onderuit. 0e bijna 2 kilometer lange omloop was lastig en zo kon het gebeuren dat na een half uur koers nog maar 35 renners in de strijd wairen. Uitein delijk zouden er 22 finishen, daar mee de moeilijkheidsfactor duidelijk tekenend. Met deze wetenschap be perkte het peloton de gevaren tot een minimum, al ging de snelheid nogal eens fors omhoog door de opvallend rijke premie-verzameling De finish van Peer Maas in Bergen op Zoom waar hij afgetekend won. (Van onze wielersportmedewerker) BERGEN OP ZOOM Na tachtig harde kilometers in neerplenzende regen gekoerst te hebben was de zege van de Rozenoordronde te Ber gen op Zoom terecht gekomen bij de man die daar ongetwijfeld het mees te recht op had: Peer Maas uit Heerle. Zes kilometer voor het einde had hij zijn medevluchters terugge wezen. Eendrachtig samenwerkend probeerden Smeekens en Hellemons om zich bij de tweehonderd meter voor hen uitrijdende Maas te voe gen, maar tevergeefs. Slechts enkele honderden toe schouwers hadden het slechte weer getrotseerd om getuige te zijn van deze slijtageslag, ingeluid door Ger rit de Wit uit 's-Gravendeel. Onder zijn impuls ontstond reeds na twin tig kilometer een kopgroep waarin Piet Hobo, Wim Smeekens, Piet Franken en Hans Hellemons zijn metgezellen waren. Kilometers lang draaiden ze met een halve ronde voorsprong op het sterk uitgedunde peloton, dat bij kwam dank zij Fik- torie (die voor eigen publiek reed) en Maas. Direct na de hergroepering ging Gerrit de Wit weer aan de haal. Ditmaal scheen hij meer succes te hebben. Hij bouwde een voor sprong op van een halve minuut en met nog tien kilometer voor de boeg scheen hij onbedreigd te gaan finis hen. Tot hij in een bocht tegen het gladde wegdek smakte. Daarna nam Peer Maas het initiatief en behaalde zijn derde zeige in dit seizoen. Bij de nieuwelingen won Jac. Verbrug- ge uit Putte zijn eerste koers in dit seizoen, door medevluchter Van Treyen uit Stoutjesdijk in een ener verende sprint te kloppen. Uitslagen: nieuwelingen: 1 Jac. Verbrugge Putte 50 km in 1.16.14, 2 Ad van Treyen Halsteren, 3 Kees Stoutjesdijk, 4 Rini van Vliet Den Haag, 5 Kees Witkamp 's-Heeren- hoek, 6 Jan Roovers Roosendaal, 7 Martin Groosman IJzendijke, 8 Leo van Campo Ossendrecht, 9 Kees Spaans 's-Gravenpolder, 10 Adrie Kuzee Souburg, 11 Oscar Hellemons Roosendaal, 12 Fred Poppe Roosen daal, 13 Jan Smits Roosendaal, 14 Bohn enDuitsdand, 15 Ton Verhee- zen Bergen op Zoom. Amateurs: 1 P. Maas Heerle 80 km in 2.05.37, 2 W. Smeekens Gilze, 3 Wim van Steenis Hoog Blokland, 4 Hans Hellemons Roosendaal, 5 Bert ter Harmscl Lage-Zwaluwe, 6 Henk van Dongen Prinsenbeek, 7 Martien Hesemans Rijen, 8 René Leyten Rij en, 9 Ad van Gurp Breda, 10 Adrie Smit Hendrik Ido Ambacht, 11 Jo- han Hellemons Halsteren, 12 Klaas Fiktorie Bergen op Zoom, 13 Jan Marijs Souburg, 14 Wim van de Kley uit Ossendrecht, 15 Ad de Jager Lekkerkerk, 16 Bram Geense uit St.-Philipsland, 17 Piet Hobo Zuidigem, 18 Bert van de Sman Nooddorp, 19 Rob Aversteeg Rotter dam, 20 Theo van Steenis Hoog Blokland. die het comité opbouwde. Een van de sprints leverde een vlucht met mogelijkheden op. De ijzersterke Bert Broere, die zijn forme bewees door na een lekke band terug te komen bij het peloton (hij was de enige die zo'n achtervolging met succes afsloot), nam in het gezel schap van Johhny Meijer afstand. Het verschil liep op tot ongeveer een halve minuut en de poging zou wellicht geslaagd zijn, als er niet oen forse prijs was gezet op het terugpakken van de 2 leiders. Na precies 20 kilometer achtervolging sloot de groep onder aanvoering van Kees Koeken aan. Fanatiek als hij kan zijn, sprong Bert Broere kort daarna wéér (toen met Zui- ker), maar hij kwam niet ver. Het peloton liet weinig meer toe en troonde sprint-specialist Kees Koe ken mee in een gezamenlijke aan komst waaraan overigens niet alle overgebleven renners deelnamen omdat er zich in de voorlaatste ron de een valpartij voordeed waardoor de helft achterop raakte. Het win nen van de sprint was voor Kees Koeken een formaliteit. Hij deed ihet, zoals hij het ®1 11 koer deed: sterk en duidelijk. Een massa-spurt was het ook bij de adspiranten, waar Jan Akker mans won. De nieuwelingen beslis ten de koers na een levendige strijd waarin 6 renners het verloop dic teerden. Nationaal kampioen Dek kers werd eerste. Amateurs: 1. K. Koeken (Acht maal), 100 km in 2.25.34, 2. M. Bertou (Den Haag), 3. H. Stander (Oude Tonge), 4. J. Raas (Hein- kenszand), 5. G. van het Geloof (Lage-Zwaluwe), 6. B. Broere (Ou denbosch), 7. A. van de Hoek (Dirksland), 8. P. Heijster (Vlaar- dingm), 9. H. Prinsen (Hank), 10. H. Lammen (Rotterdam), 11. A. van O verveld (Zegge), 12. J. Meijer (Utrecht), 13. C. Bal (Kwadendam- me), 14. J. Voesenek (Prinsenbeek), 15. R. Buurstede (St.-Willebrord), 16. B. Hordijk (Rotterdam), 17. G. St.Nicolaas ('s-Gravendeel), 18. K. van de Pluim (Dussen), 19. W. Die- lemans (Prinsenbeek), 20. C. Boste- len (Halsteren). Nieuwelingen: 1. A. Dekkers (U- denhout), 56 km in 1.24.10, 2. M. Rehorst (Den Haag), 3. J. Konings (Sprundel), 4. F. Pirard (Breda), 5. J. van Dijk (Ulvenhout), 6. A. van de Steen (Etten-Leur), 7. J. Damen (Ulvenhout) 8. M. Verbocht (Roos endaal), 9. A. Kraus (Oudenbosch), 10. J. Martens (Hoeven), 11. W. Bussum (Dordrecht), 12. G. Snoeren (Oosterhout), 13. J. van Baal (Bre da), 14. F. Brand (Dordrecht), 15. J. Zagers (Bosschenhoofd). Wéér overwinning van Toine van de Bunder, nu in Graauw. (Van onze sportredactie) ULESTRATEN Jan Krekels (Goudsmit-Hoff) heeft de profronde van Ulestraten gewonnen. Hij ver sloeg in de sprint van een kopgroep van zes renners Ger Harings met een half wiel. Twintig kilometer voor het einde was Krekels in gezelschap van Joop Zoetemelk gedemarreerd. Het twee tal kreeg eerst steun van Eef Dol man en Herman van Springel en later van Jan Janssen en Ger Ha rings. Janssen en Van Springel ver speelden energie door een rondie te vroeg te sprinten voor de zege zodzt ze, toen het er werkelijk op aan kwam, kracht te kort kwamen. Joop Zoetemelk sprintte niet meer. Hij werd zesde. De uitslag: 1 Jan Krekels (Born) 100 km in 2 uiur 30 minuten 4 seconden; in de zelfde tijd: 2 Ger Harings (Scheul- der), 3 Eef Dolman ('s-Gravendeel), 4 Jan Janssen (Putte), 5 Herman van Springel (Belg); op 5 sec: 6 Joop Zoetemelk (Rijpwetering); op 2 min. 35 sec. 7 Alfons de Bal (Belg) 8 Ben Janbroers (Amsterdam), 9 Harry Jansen (Westzaan), 10 Jan van Katwijk (Oploo), 15 Wim Prin sen (Hank), 19 Jan Serpenti (Axel) op 1 ronde- AYR (ANP) De uJ van de Ronde van ScE amateurs werd gewonnen van Venrooy die met voorsprong op de LuxcnJ gen finishte. De 4e plaat, Van Stralen, de 5e voort, gen. Algemeen winnaar ww gelsman Clewarth die iiw I laatste etappe onverwacht 1 leider Aiguesparses op"a fietste, toen die betrokwl bij een valpartij. In het éi ment bezette Van Donee» J T tio -V, 1 A fv achterstand van 1.49 ce Nederland werd ploegenklassement. (Van onze wielersportmedewerker) GRAAUW Op het zware par koers van Graauw moeilijk door de regen en slechte stukken weg heeft Toine van de Bunder weer eens toegeslagen. Er was weliswaar een valpartij in de kopgroep nodig om hem enige voorsprong te geven, maar deze onverwachte omstandig heid ontsierde de triomf niet geheel. Daarvoor reed Toine van de Bunder in de eraan voorafgegane kilometers te goed. Hij maakte 5 ronden voor het einde de beslissende slag toen het peloton uitgedund was tot een groep van 32 die er een hoge snelheid op na hield. De demarrage van Toine AdspirantenT J. Akkermans (Zevenbergen), 20 km in 29.54, 2. J. de Rooij (Sprundel), 3. K. St.Nico laas ('s-Gravendeel), 4. S. Huizinga (Rotterdam), 5. ,A. van de Bragt (Lage-Zwaluwe). 6. M. van Nispen (Breda), 7. J. Jonkers (Oud-Gastel), 8. C. van Wanrooy (Oosterhout), 9. K. de Brouwer (Etten-Leur), 10. M. Wouters (Zevenbergen). van de Bunder werd beantwoord door Wim de Waal en Henny Gijsel. Hun samenwerking resulteerde snel in een goede voorsprong, maar het gat bleek nog niet groot genoeg voor een definitieve beslissing. Na een felle jaoht konden Blok, Kroonen, Deusing aansluiten. De 6 leiders na men op het 8% kilometer lange circuit steeds meer seconden en maakten daarmee de achterblijvers kansloos. In de finale kwam Toine van de Bunder vlugger dan hij dacht aan de leiding toen er zich in de kopgroep een valpartij voordeed. Uit die chaos kwam Toine van de Bunder met 200 meter voorsprong en dat bleek ruim voldoende. Uitslag: 1 Toine van de Bunder, IJzendijke, 100 kilometer 2.17.12; 2 Wim de Waal, Axel; 3 Henny Gijsel, Heikant; 4 A. Deusing, Halsteren; 5 J. Blok, Kruinin-gen; 6 B. Kroonen, 's-Gravendeel; 7 J. Leyten, Chaam; 8 F. Aarts, Roosendaal; 9 J. Moel- ker, Wemeldinge; 10 W. Breukel, Rozenburg; 11 M. Pauwe, Hans- weert; 12 T. Carroll, Philippine; 13 A. Dubbeld, Middelharnis; 14 M. Voster, Kreijwarth; 15 J. Berglie, Roosendaal; 16 G. Moerman, Vlaar- dingen; 17 A. Kuzee, Kapelle; 18 W. Westdorp, Heinkenszand; 19 ,J. Tol- hoek, Yerseke; 20 S. Boechout, Ter- neuzen. LISSABON (ANP) Gerard Vi anen heeft de derde etappe van de wielerronde van Portugal voor be roepsrenners gewonnen. Hij legde de 117 km van Setubal naar Sines af in 2 uur, 51 minuten en 19 seconden. Vianen had een voor sprong van 26 seconden op de Fransman Ducreux. De Portugees Joaquim Agostinho behield de lei ding in het algemeen klassement. JOS VAN BEERS finish de prof-koers van Wit Jos Abelshausen won. bros was er 6e, Cees 7e, Riohard Bukackd 9e RINI WAGTMANS reed plaats in St.-LambrechtMfj overwinning ging naar Vlaeminck. DICK AARDOOM eindigt Belgische Heusden als 9e, AD DUYKER behaalde plaats in Haimime. Adii was 13e. CHARLES DESMET veren 3e plaats in Lichtenvelde AD VAN OPDORP Baset1; als 3e in Waasmunster. PETER VAN DOORN, S,l sprintkampioen, weid 3e j van Hannover- John KichJ door wereldkampioen Daiij Ion te kloppen. KEES KOEKEN, Cees Pr*; den Hertog en Jan Spetgau deze week speciaal getai bondscoach Joop Middelirj, van samenkomst: Papendal (ADVERTENTIE MET GARANTIE OP DE WATERDICl EN KONDENSVRIJH0 HET STERKSTE H0RI TER WERELD (Van ker). een wielersportmedewer- Kees Koeken, op kop van het peloton in de ronde van 't Scshijf. Hij contro leerde de groep bij het ingaan van de laatste ronde en spurtte daarna onbe dreigd naar zijn 12e overwinning. KRUISLAND Het bochtige wielerparkoers in Kruisland werkte een vroeg ontsnappingsucces in de hand. Prinsenbeekse W. Dielemans had dat goed gezien en ging meteen aan de haaL Toen Sjef van de Burg bereid bleek hem te assisteren stond het sein op oranje. Wat dat inhield werd begrepen door Ries Brouwers, Wim Smeekens, Henk van Dongen, Ilarrie van Groezen en de Andijker Schuitemaker. RondenLang maakten zij jacht op het tweetal, dat met nog 78 kilometer voor de wielen moest capituleren. Voor de zoveelste keer had Victoria-renner Ries Brouwers toen met pech af te rekenen. Een leeglopende achterband werd voor (Van onze wielermedewerker) BRUINISSE Wim de Waal heeft in de Ronde van Bruinisse zijn zege van vorig jaar kunnen prolon geren. Hij deed dat bijzonder impo sant. De kansen op de bloemen wa ren 10 kilometer voor het einde bijzonder klein voor De Waal toen Stander, Legierse, Perfors, Van de (Advertentie) Hoek, Geense en Dubbeld afstand namen. Genoemd zestal sloeg toen een flinke bres maar deze bleek voor De Waal, die een blakende vorm vertoonde, geen beletsel te zijn, om uiteindelijk toch de zege voor zich op te eisen. Vier kilometer voor het eind ruk te hij zich los uit het inmiddels uiteengeslagen peloton en ging met een tomeloze strijdlust op zoek naai de leiders die toen nog 30 seconden voorsprong hadden. Niemand van de toeschouwers hield er rekening mee dat De Waal nog in zijn poging zou slagen de koplopers te bereiken, laat staan nog mee te dingen naar de hoofdprijs. Maar Wim de Waal deed zowel het een als het ander- Op 400 meter voor de streep streek hij als een adelaar neer op zijn prooi om daarna ook in de eindsprint nog eens zijn superioriteit te tonen. Uitslag amateurs: 1. W. de Waal (Axel) 92 kilometer in 2.26.18. 2. H. Stander (Oude-Tonge); 3. P. Legier- hem de oorzaak van het einde van zijn avontuur. Sjef van de Burg bleek nog een pijl op zijn boog te hebben. Zijn volgende demarrage, kon alleen beantwoord worden door Schuitemaker. De Andijker was in de eindsprint geen partij voor Sjef van de Burg. De uitslagen: Amateurs: 1. Sj. van de Burg Berkel 100 km in 2.27.25 uur, 2. S. Schuitemaker Andijk, 3. J. Breur Schiedam, 4. W. van Dok Grootbroek, 5. H. van Dongen Prin senbeek, 6. S. Berkhout Schiplui den, 7. W. Smeekens Gilze, 8. A. van Overveld Zegge 9. G. Moritz Amsterdam, 10. K. van de Pluym Dussen, 11. H. van Groezen. Made, 12. T. van Steenis Hoogblokland, 13. G. Kooijman 't Zand, 14. W. Swane- veld Oudenbosch, 15. P. de Jong Tilburg, 16. H. van Kasteren Schie dam, 17. H. Hellemons Roosendaal, 18. J. van de Weijden Nieuwkoop, 19. L. van de Wiel Breda, Xj H-aane Vijfhuizen. Nieuwelingen: 1. A. Raamsdonksveer, 65 kil 1.39.10 uur, 2. A. van steren, 3. J. Rukkert K. Stoutjesdijk St, Ma C. Spaans 's GravenpoHtl Hellemons Roosendaal, IA] Steen Etten-Leur, 8. J. venhout, 9. J. Roovers 10. M. Groosman IJzendiiSJ van Campo Ossendrek Lammers Hazerswoude 1 Harmsel Lage Zwaluwe rard Breda, 15. A. Numansdorp. Adspiranten: 1. A. Va Willebrord, 30 kilometer; minuten, 2. J. Akkerman; gen, 3. J. Dielens Bergen 4. A. van Peer Sprundel,-] Zevenbergen, 6. J. MaS| bosch, 7. J. Jonkers 0u»J B. van Est Dinteloord, '1 NicoLaas 's Gravendeel, Rooij Sprundel. se (Den Haag); 4. H. Perfors (Rot terdam); 5. A. v. d. Hoek (Dirks land); 6. B. Geense (Sl.-Philips- land); 7 A. Dubbeld (Middelhar nis); 8. op 30 seconden J. Blok (Kruiningen); 9. op 47 seconden B. Broere (Oudenbosch); 10. T. Huij- zen (Kloetinge); 11. W. Westdorp (Heinkenszand); 12 A. Coppens (Moerstraten), 13 C. Bal (Kwaden- darnime); 14. H. Lammers (Rotter dam); 15. E. Kroon (Den Haag); 16. op 58 seconden W. Evertse (Tho- len); 17. K. St.-Nicolaas ('s Graven deel); 18 B. Bathoorn (Roderwol- de); 19. J. Moelker (Wemeldinge); 20. R. Bakker (Berkhout). Dames: 1. B. Hage (St.-Maartens- dijk) 40 kilometer in 1.21.30; 2. K. Hage (St.-Maartensdiijk) 3. W. Kwantes (Zaandam); 4. op 5 min. T. v. d- Plaat (Geldermalsen); 6. M. Brinkhoff (Zevenaar); 6. A. Lute (Castricum); 7. I. Trompert Den Haag); 8. C. Boon (Den Helder); 9. T. Smulders (Gerwen); 10. L van De huldiging in Bruinisse van Wim de Waal, de absoluut sterkste man Hamoet (Alblasserdam). van de koers. W' |Huub Ma- tron: „Ssssstttz< OSTERHOUT. Huub Mar ron Oosterhout conservato Juin piano Den Haag, Nederland Lo.. leraar, entertainer, musicus narioschrijver, filmer, korton ^Jzendpoot met pen, camera er Muziek blijft een wonderlijki gel. Zijn „uitsmijters" in he terdagochtendprogramma Djini ooen het wonderlijk wel. Than: H hij ook te beluisteren ir jruispunt", een ander KRO bgramina, dat 's zondags tus ta 22 en 22.30 uur wordt uitge nden. In het nieuwe wintersei ten wordt dat van 12 tot 12.31 ir. Eindredactie daarvan heef Jury Mourits. fc.Of ik iets of iemand anders ber Tn bijvoorbeeld een Oosterhuis?" Kaalt hij mijn vraag over de mo fcne, omstreden psalmen- en ge mgendichter. „IK doe het met mu Daarmee tekent Martron zichzelf peur of majeur, hij geniet. Allijr fortissimo. Over zichzelf haalt hi, istant de gesel van het tempo hders word ik lui. En dat ver- i ik." usteloos zoekt deze Haagse Oos- [houter naar media om zich ver- ^hnbaar te maken in deze woelig! ■aatsebappij. „Je moet niet schraeu- Tj-n, want dat verstaan de menser Bh niet. Je moet jezelf blijven er Tuuit je eigen ik je boodschap door- w" etnam 's mijn boodschap Biafra. God-nog-an-toe, wat eer i-Wereld." .lU0'*65 van het ontstuimi Ltlw- i n' Van zi)n bruisende ik m kanaliseren in een wellicht sommigen aanvechtbaar, maai veder geval emotievol oeuvre. Zijr Tjcn, muziek en „losse kreten' Wten aan. „Zeg maar nee tegen di' i leven," bekent hij eerlijk. „Wal JJ» zondags in Kruispunt te zeggen I ringen of te musiceren heb fen genre. Ik ben dat zelf. Wel- I

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 10