Scroumbellos zit in Amsterdam Europese Commissie gaat milieuvervuiling te LEIDERS VAN COUP TERECHTGESTELD ereiy Ruimere tegemoetkoming gedupeerden Deltawerken NU NOG ONVOLDOENDE BEVOEGDHEDEN Cifschi 'P Nog schoten in Khartoem Aanval van Brown op Wilson Lintjesregen voor P. de Jong e.s CIDSE HOOPT OP OVERLEG KVP DIENT OMGEBOUWD TOT NIEUWE VOLKSPARTIJ KOOP HUUR GEVRAAGD Te huur m.i.v. 1 augustus a.s. Kantooretage MAANDAG BEGINT IN ATHENE PROCES TEGEN STUDENTEN. I Gezien het feit dat de zee, en niet Heen de Noordzee, toch al ernstig ervuiid is, is het niet anders dan ■wa"ik te nemen dat van de zijde van de directie van Akzo ?out Che- nie wordt opgemerkt dat de be uren tegen de lozing zo „emotio- leei waren. binnenland buitenland Overheidssubsidie structuuronderzoek Filmster Van Heflin overleden ft Democratisch Centrum Ie herenhuizen met gjr( l-vormrge woonkemer (4? -5x2.66.4, H ïr met kuipbad, balkon v i 82.500,— v.o.„. Ie mlddenst.won. mer 5 sik., badk., aanv. direct K v.a. f 82.000,— k.k. °°P' ge. eengezinswoningen met tv, hal1' 'ui™ keuken, Z" wooneetkamer met open 3 «'kernen, doucheruimte'^ balkon, veel kastr„imt' ieping grote sl.kamer en hobby, te. Koopprijs f 77.500,-. re woningen met carport. Woo, edeelte met open keukeN den door eetbar, 4 sl.kan*^ amer met ligbad en 2e toil,"' zien van c.v. Grote tuin. K«J v.a. 61.950,— v.o.n. re premiewoningen met t, nkamer met open keuken, den door een eetbar, 4 slaapkj. badkamer met ligbad t„ 2e ruim# voorzien van kast,, tprijs v.a, f 53.490,— v.o.n. e premiewoningen met tv, e keuken, doorzonkamer, 4 tla,p rrs, badkamer met ligbad en 2, t. Voor-, zij- en achtertuin me ing. Koopprijs f 53.490,— y,0Jl tie f 5.971,—. huis met garage en kelder. Woon. tr met serre, praktijkruimte, S tkamers, douche met 2e toilet, it balkon. Garage. Royale tuin, 'prijs 62.500,k.k. ijfshal 1000 m2 700 m2 ter» nabij autowegen, spoorbaan /aarwater. Huurprijs f 35,— p, jaar. cliënten zoeken wij woningen» ndhuizen en villa's. venden tot: lureau Nationaal NV i.o. aan 40, Breda, tel. 01600-41412 ijden: Jo. 9.00—12.30 uur /rij. 14.0021.00 uur 10.00—14.00 uur raat 103, Eindhoven, 61902. ijden vrij. frij. 9.00—17.00 uur 19.00—21.00 uur 10.00—17.00 uur van uw gezin of bedrijf ntvangt u daadwerkelijke Kantoren in het gehele in ndeuwbouwpand 170 d Haagweg 27, Breda Huurprijs 1000,- p. Inlichtingen: telefoon 0165033581 Saterdag 24 juli 1971 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Wanneer maandag in Athene het proces I tegen 25 studenten, die de Griek se regering omver zouden hebben willen werpen, begint, zullen de Griekse ballingen in West-Europa J en hun organisaties niet nalaten, I zoveel mogelijk publiciteit aan deze zaak te geven. Een van de I beklaagden zes van de 25 I wisten hun vaderland te ontglip- 1 pen voordat ze gearresteerd kon den worden is de 26-jarige Scroumbellos Athanasios, die in H mei van dit jaar naar Nederland I kwam en onderdak vond bij zijn 1 studievriend Spiros Vergos. Scroumbellos, een baardige, J vriendelijke jongeman, wil I wanneer hem een verblijfsver gunning wordt verstrekt voor lopig in Nederland büjven om de kunstacademie, waarmee hij in Griekenland begon, af te kunnen maken. Ook hij is in staat van I beschuldiging gesteld en hem hangt dus een veroordeling bij j verstek boven het hoofd. Hij spreekt geen Nederlands of I Engels maar door tussenkomst van zijn vriend Spiros kan hij zijn verhaal toch kwijt: „De J Griekse politie heeft eind vorig I jaar, begin dit jaar in totaal 40 I studenten gearresteerd, jongens en meisjes. Een deel van hen is I na verhoor vrijgelaten. De overi- I gen werden vastgehouden terwijl 1 anderen, onder wie ikzelf, ge- zocht werden. Uiteindelijk bleef er een lijst over van 25 verdach ten, van wie zes voor hun arres tatie naar het buitenland wisten te vluchten. De negentien anderen zijn in de gevangenis verschikkelijk be- handeld. Ze variëren in leeftijd van 24 tot 27 jaar, terwijl er ook. twee schooljongens van 17 en 18 I jaar bij zijn- Vier van de ver dachten zijn meisjes. Wij hebben inlichtingen, dat de gehele groep tijdens de verhoren is gemarteld. Dat bleek onder meer uit vier uit de gevangenis gesmokkelde brie- I ven. Enkelen hebben een been gebroken, de politiebeulen namen alle middelen te baat om beken- i tenissen af te persen. Twee meisjes, verloofd met eveneens gearresteerde jongelui, werden onderhanden genomen terwijl hun verloofden in de cel I ernaast geplaatst w erden en machteloos hun noodkreten moes ten aanhoren. Sommigen zeiden niets, anderen konden ze met de ze methoden uiteraard laten be kennen wat ze wilden. Het dapperst weerde zich de 17-jarige Heliopoulos Christos, die ook werd gemarteld, maar niets losliet. Volgens het officiële rapport „misdroeg" hij zich tij dens de verhoren. Ze zeiden dat hij compleet corrupt gemaakt was door zijn „communistische" instructeurs. Alle 25 zijn wij lid van de ondergrondse studentenorganisa tie Rigas Feraios, genoemd naar een Griekse held uit de Grieks- Turkse oorlog van 1821. De poli tie maakt al sinds de staatsgreep jacht op leden van onze organisa tie. In totaal werden zo al 180 studenten gearresteerd en veroor deeld volgens wet nr. 509, die stamt uit de burgeroorlog van 1947 en alle anti-nationale acti viteiten verbiedt. Zij kregen straffen, variërend van 15 tot 25 jaar. Het enige dat nieuw is aan ons proces ten op zichte van de eerdere veroorde lingen, is punt 7 van de tenlaste legging namelijk dat er ook bom aanslagen op de regering wer den voorbereid. Dat is het enige wat we pertinent ontkennen. Maar ze hebben het blijkbaar verzonnen om bij „ongezonde" internationale belangstelling voor dit proces wat steviger in hun schoenen te staan. „De kolonels", aldus Scroumbel- vaarding geven we inin of meer toe. Hoewel velen bij de verho ren volledig hebben gezwegen. „De kolonels", aldus Scoumbel- los, „vrezen de buitenlandse be langstelling die wij nu weer op gang proberen te brengen natuur lijk- Daarom hebben ze ditmaal besloten, de 25 niet voor een militair tribunaal, maar voor de „politieke rechter" te brengen. Scroumbellos heeft grote be wondering voor de advocaten, die hem en zijn lotgenoten zullen gaan verdedigen. „Ook zij riske ren hun vrijheid. Een van hen is al eens gestraft, omdat hij te veel had gezegd tijdens een vorig pro ces". Het proces op 2 augustus is openbaar en ook voor buitenlan ders toegankelijk. Maar Scroum bellos weet nog niet welke smoesjes de kolonels zullen ver zinnen om journalisten en waar nemers het land uit te werken. n 25 - Breda 0 - 42150. 614 - 3027. zijn geo- lag t/m - 12.30 18.00 uur. op dins- lagavond r. W Is een dolende kio die haar ei niet kwijt kon heeft de Stella leris de afgelopen dagen over 7.ee izwalkt. Maar hef ei was giftig: '0 ton dichloorethaan, een che- lisch afvalprodukt. waarvan men 'k in wetenschappelijke kringen Ple' precies weet wat voor uitwer- ing het kan hebben op het leven in •zee I Dat emoties hoog oplaaien bh wie |et elder, ogen ziet - met ziin «'Sen neus ruikt - hoe leefklimaat ■n natuur verpest worden, doet 5 if aan de volstrekte redeliik- le,d van zulke protesten. De Nederlandse reqering heeft Lij eieren voor haar 8» n ,9e en- Uite-aard, het werd H ten briljant figuur heeft Den h 9 overigens niet geslagen, ter- wijl een reeks andere regeringen achter een stel verouderde wetten heen over de „vrije zee" keken en daar levensbelangen op het spel za- qen staan, hield onze regering zich keurig aan het boekje, want vol gens de wet mag je momenteiel nog He hele zee vol met vuiligheid gooien. Intussen moeten we misschien toch blij zijn dat er nu eens een Stella Maris als een giftig spook in het nieuws gekomen is. De Noorse regering komt in deze de eer toe de kat de bel te hebben aangebonden. Van hoog (op regeringsniveau) tot laag (op de Faroereilanrten en in Dublin) heeft de „publieke opinie" zijn werk gedaan. F.n met succes. Een precedent, hopen we, dat er zijn mag. Het is duidelijk, dat de proble men van met name de chemische industrie inzake de lozing van af val, enorm groot zijn. Daar moeten vanzelfsprekend nog zeer vele op lossingen voor gevonden worden. Maar het verkwikkende van deze overigens zeer onverkwikkelijke af faire is, dat bezorgdheid om het leefklimaat in staat is om machten, die met het wetboek in de hand dat leefklimaat dreigen te vernielen, tot staan en naar we hopen lang zamerhand tot andere gedachten te brengen. BRUSSEL (ANP) De Euro pese Commissie in Brussel, het uitvoerend lichaam van de EEG, heeft het principebesluit geno men een milieubeleid te gaan voeren. Ze is van plan contacten te leggen met autoriteiten van de zes EEG-lidstaten en de vier kan didaat-leden om een serie concre te maatregelen te kunnen voor stellen. Het programma dat de commissie verwezenlijkt wil zien komt in grote trekken op het volgende neer: er zal een Europees instituut voor milieubeheer moeten komen; er moeten gemeenschappelijke voorschriften komen ter vermin dering van de risico's, die aan verontreiniging -verbonden zijn. Dat vergt de oprichting van een communautair waarnemingsnet voor water-, lucht- en bodemver ontreiniging dat gegevens levert aan een gemeenschappelijk cen trum; ruimten, hulpbronnen en het na tuurlijke milieu van de gemeen schap moeten, speciaal in het raam van een regionaal beleid, beschermd en geordend worden; de lidstaten moeten samenwer ken bij de controle op voor schriften tegen de verontreini ging: particuliere initiatieven, die de verontreiniging bestrijden, moe ten financiële faciliteiten krijgen; de gemeenschap moet gaan deel nemen aan het werk van interna tionale organisaties om de natuur lijke rijkdommen in de wereld te beschermen. De Europese Commissie erkent, dat ze momenteel onvoldoende be voegdheden heeft om deze uitvoerige en dringende taken te verwezenlij ken. Ze zou. meent ze zelf, de macht moeten hebben om in deze aangele genheden bepalingen uit te vaardi gen, die direct in iedere lidstaat toe pasbaar zijn en die, na goedkeuring, de bestaande diplomatieke bepalin gen zou vervangen. Om in de leemte van de bevoegdheid te voorzien zou de Raad maatregelen moeten nemen, waartoe hem in artikel 235 van het EEG-verdrag de gelegenheid wordt gegeven. De commissie, heeft ook een lijst opgesteld van werkzaamheden, die vanwege hun urgentie reeds nu met prioriteit behandeld zouden moeten worden. Daarop komen voor: vermindering van de concentra tie van verontreinigingen in de lucht (ziwaveldioxyde, kool- monoxyde) en in het- water (fos faten, koolwaterstoffen); vermindering van de verontreini ging door gebruik van bepaalde handelsprodukten en stoffen uit het industriële produktieproces; uitvoering van een gecoördineerd onderzoekprogramma betreffende de verontreiniging; ruimtelijke ordening en ordening van het natuurlijk milieu; het uitvoeren van basisstudies om een beter inzicht te verkrij gen in de oplossing van vraag stukken betreffende het milieu beheer. IN NOORD-JORDANIë is bij de gevechten van de afgelopen dagen tussen het Jordaanse leger en Pales tijnse guerrilla's een leider van de Palestijnse commandobeweging ge sneuveld. Het is Aboe Lai Iyad, zo meldde het Jordaanse blad Al Rai. IN CAIRO is gisteren het nationa le congres van de Egyptische Socia listische Unie begonnen. Verwacht wordt dat de drie dagen durende bijeenkomst niet meer dan een for maliteit zal zijn. GENNADI VORONOV, premier van de Russische federatie (de grootste van de vijftien Sovjet-repu blieken) is van deze functie onthe ven. Bekend is dat Voronov kritiek heeft geuit op de officiële Russische landbouwpolitiek. RABBIJN MEIR KAHANE, de leider van de militante „Joodse De fensieliga" is gisteren veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van vijf jaar. Hij was schuldig bevonden aan het maken van explo sieven. Het Haagse Malieveld biedt momenteel een kleurrijk schouwspel. Honderden zigeuners zijn van heinde en verre bij elkaar gekomen om een internationale conferentie van „evangelische" zigeuners bij te wonen. De meerderheid van de caravan- en tentbewoners komt uit Frankrijk. Voorts zijn er kleinere groepen uit België, Duitsland en ons land. In een grote „tent-cathedral" treden 's-middags en 's-avonds tientallen predikers op. Er worden o.m. ook liederen gezongen met begeleiding van een vijftig man sterk zigeunerorkest. Morgenavond wordt de conferentie met een feest rond het kampvuur besloten. Op de foto enkele charmantg zigeunerinnen op het kampement. (Van onze redactie buitenland) CAIRO In de Soedanese hoofd stad Khartoem waar volgens Engel se en Amerikaanse berichten tanks nog bezig waren met het uitschake len van opstandige sluipschutters, is gisteren de leider van de mislukte staatsgreep die maandag aanvanke lijk succes scheen te hebben, majoor Hasjem El-Ata, terechtgesteld. Drie naaste medewerkers ondergin gen hetzelfde lot. De vier officieren waren beschul digd van muiterij. President Numeiry, tegen wie de staatsgreep was gericht en die don derdag opnieuw als de sterke man naar voren was gekomen, bekrach tigde de doodvonnissen, die eerder op de dag door vier verschillende tribunalen waren uitgesproken. De twee leiders van de staats greep die donderdag in Libië uit een Brits l'ijntoestel werden gehaald, zijn gisteravond op transport naar de Soedanese hoofdstad gesteld. Het zijn kolonel Babakir El-Noer, die de opvolger van Numeiry had moeten worden, en majoor Hama- dallah, die was aangewezen als de DEN HAAG (ANP) De mnis- ter van Economische Zaken heeft, naar aanleiding van uitgebrachte ad viezen van de Commissie Opvoering Produktiviteit van de Sociaal-Econo mische Raad, een aantel subsidies toegekend voor de produktiviteitsac- ties c.q. bedrijfstakgewijze struc tuuronderzoek. Voor structuuronderzoek in de ka toen-, rayon- en linnenimdiustrie werd toegekend een subsidie van f 381.334. In de KRL-industrie wa ren in 1970 ruim 28 000 werknemers werkzaam, en omvat ca. 36 concerns met een omzet van f 1,3 mld. premier van de pro-communistische regering. Zij waren zoals gemeld uit Londen op weg naar Khartoem vóór de tegenstaatsgreep, die Numeiry weer aan de macht bracht. Het bericht dat de twee door Libië aan hun politieke vijanden zijn over geleverd, heeft in Londen een scherp protest teweeggebracht. De Engelse regering heeft de vrij heid van de twee Soedanese opge ëist. Het Soedanese radiostation Om- doerman heeft gemeld dat alles rus tig is in Khartoem. In het hele land is de noodtoestand van kracht. LONDEN (RTR). De gewezen Britse Labour-minister van buiten landse zaken Lord George Brown, heeft gisteren een persoonlijke aan val op Harold Wilson gedaan, door hem er van te betichten tijdens het debat over toetreding van de EEG ge citeerd te hebben uit uiterst geheime regeringsdocumenten. Brown heeft dit schriftelijk aan de Times meegedeeld. Wilson heeft volgens Brown "zeer selectief" geci teerd "uit de documenten over zeer vertrouwelijke besprekingen, die hij en ik met regeringsleiders en minis ters van buitenlandse zaken (van de EEG-landen) begin 1967 hebben ge had. HOLLYWOOD (RTR) De film- ster Van Heflin, die bekend is gewor den door zijn rollen als „ruwe bonk", is gisteren op 60-jarige leeftijd in een ziekenhuis overleden. DEN HAAG (ANP) Koningin Juliana heeft de oud-ministers uit het kabinet De Jong onderscheiden. Minister-president P- J. S. de Jong ontvangt het grootkruis in de orde van Oranje-Nassau, dr. H. J. Witteveen wordt commandeur in de orde van Oranje-Nassau, drs. J. A. Bakker commandeur in de orde van de Nederlandse Leeuw. Mr. J. M. A. H. Luns ontvangt het grootkruis in de orde van de Neder landse Leeuw, mr. C. H. F. Polak wordt commandeur in de orde van Oranje-Nassau. mr. H. K. J. Beer- nink eveneens. Dr. G. H. Veringa wordt ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, W. den Toom commandeur in de orde van Oranje-Nassau, ir. W. F, Schut ridder Nederlandse Leeuw. De heer B. Roolvink is onder scheiden met het commandeurschap in de orde van Oranje-Nassau, mej. dr. M. A. M. Klompe grootkruis in de orde van Oranje-Nassau en mr. K. Wiersma ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, welke on derscheiding ook aan dr. F H. M. Grapperhuis is toegekend. Commandeur in de orde van Oran je-Nassau worden de heren J. C. E Haex, A. E. M. Duynstee, M. J. Keyzer en drs. L. J. M. van Son. Mr. H. J. van de Poel wordt rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. BRUSSEL (KNP) Het bestuur van Cidse, de samenwerkingsorga nisatie van Bisschoppelijke vasten acties in 14 landen, lieeft in een communiqué na een bestuursverga dering in Brussel kalm gereageerd op de oprichting van een pauselijke raad voor de menselijke en christe lijke vooruitgang. Het Cidse-bestuur spreekt als zijn hoop uit, dat er op adequaat niveau overleg zal worden gepleegd. Na de recente dodenweek in het verkeer zal ik maar gelijk met de deur in huis vallen en iedere auto mobilist nog eens willen verzoeken vooral rustig te willen rijden. Goed uitkijken bij het inhalen, niet te dicht achter de voorganger kruipen en vooral niet kwaad worden. Dat moet het motief zijn. Bedenk dat er in de EEG-landen iedere twaalf mi nuten één verkeersdode valt. •ft Hartelijk dank namens de overle venden Het verkeer(d). Passagiers vielen flauw toen En gelsman Roger Lockhart tijdens een busrit wraak nam op zijn huisral die hem in de vinger beet. De man beet namelijk prompt de kop van het beest af en wierp het onthoofde kadaver naar buiten. „Ik werd driftig toen hij me beet en verloor er mijn hoofd bij", zei Roger Lockhart. De rat ook. trou wens. Het geintje kwam hem inmiddels te staan op een boete van 258 gul den wegens dierenmishandeling en ordeverstoring. Dat laatste omdat verscheidene passagiers dusdanig door het schouwspel geschokt waren dat zij medisch behandeld moesten worden. Die Stella Maris begon steeds meer op de Vliegende Hollander te lijken. Maar desalniettemin zijn het schip en zijn opdrachtgevers van de Akzo voor mij de doordravers-van-de- week. Een restaurant in München biedt op de spijskaart een „Adolf Hitier- biefstuk" aan. Deze wordt opge diend met doperwtjes, gebakken aardappelen en sla. De eigenaar van het restaurant zei dat het als een grap begonnen was. toen vrienden hem uitdaagden. ,fHet heeft niets met Hitier te maken en ik ben ook geen nazi". (Hitler was overgiens vegetariër). Tweede doordraver-van-de-week, deze restaurantier. Personeelsstop Geertsema-niak. bij gemeenten: Het is wel duidelijk waarom juist de heer Vonhoff (VVD) staatssecre taris voor sportzaken is geworden. De heer Vonhoff valt laten, we zeggen in de zeer grote maten, We houden het koyt, sprak de chef van de marechaussees. Hoewel ik het maar zelden tot nooit met de man eens ben, volg ik het bevel ook op. Kijk uit. Tot ziens. En de groe ten. MERIJN (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG Het Democratisch Centrum Nederland een groepe ring binnen de KVP onder leiding van dr. S. W. Couwenberg wil ko men tot een nieuwe volkspartij. Op de eerstvolgende vergadering van de KVP-partijraad zal dr. Couwenberg een resolutie indienen om de KVP tot een algemene volkspartij om t» houwen. Zouden AR en CHU niet be reid zijn aan dit plan mee te werken, dan zou de KVP alleen verder moe ten gaan. Het Democratisch Centrum Neder land heeft zich met dit plan tot een aantal politici gewend. In de brief wordt kritiek geuit op de KVP, die „steeds verder in het slop" is ge raakt. De KVP is door haar samenwer king met AR en CHU teruggevallen op herstel van de confessionele eoa- litiegedachte, die al in 1925 tot do draad versleten was, aldus de brief. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Zolang er nog geen speciale maatregelen zijn ge troffen voor werknemers, die werk loos worden door de uitvoering van de Deltawerken, kunnen deze werk nemers gebruikmaken van de be staande omscholings. en migratie- regelingen. Zij dienen een aanvraag daartoe te richten aan het geweste lijk arbeidsbureau, waaronder hun woonplaats ressorteert. Dit blijkt uit een mededeling van het ministerie van Sociale Zaken. Om de betrokken werknemers er van op de hoogte te stellen is het bericht ter pubiikatie aangeboden aan de vakbondspers. Daarmee vol doet het ministerie aan een reeds op 28 juni door ex-minister Bakker van Verkeer en Waterstaat gedane toezegging. Speciaal voor de gedupeerden van de Deltawerken, totnutoe alleen een aantal griend- en rietwerkers uit de Biesbosch, is de bestaande migra- tieregeling enigszins verruimd. Zo worden voor deze werknemers wel faciliteiten gegeven bij verhuizing naar de randstad. In andere geval len is dat niet mogelijk, omdat aldus een woordvoerder van het ministe rie, men wil voorkomen dat er een „gesubsidieerde" trek ontstaat naar de toch al zo volle randstad. Wanneer de speciale maatregelen op grond van de Deltaschadewet worden uitgevaardigd kon de woordvoerder nog niet zeggen. De mogelijkheid bestaat dat de facilitei ten op grond van deze speciale maatregel van bestuur nog ruimer worden. In dat geval zullen ze met terugwerkende kracht worden toe gekend aan de werknemers, die voorlopig van bestaande regelingen willen profiteren, zo verzekerde de woordvoerder van het ministerie. De toezegging van minister Bak ker om vooruitlopend op het tot stand komen van de algemene maat regel van bestuur een persbericht te verzenden aan de regionale- en vakbondspers werd gedaan in ant woord op eind mei door het Tweede Kaïnerlid drs. W. R. V. Dusarduijn (KVP) gestelde vragen. De heer Dusarduijn wilde toen weten waar om de speciale omscholings. en mi gratiefaciliteiten nog niet waren uitgevaardigd en of er voorlopige regelingen waren getroffen. Uit het antwoord op die vragen bleek al, dat gedupeerden van de Deltawerken gebruik kunnen ma ken van drie scholingsfaciliteiten, namelijk: opleiding op een centrum voor vakopleiding, de bedrijfsscho- lingsregeiing en de studiekosten regeling. Er heeft zich totnutoe nog maar een beperkt aantal werkne mers gemeld, zo verklaarde giste ren de woordvoerder van het mi nisterie van Sociale Zaken. Het be treft hier werknemers, die werk loos zijn geworden nu in de Bies bosch de griend- en rietvelden niet meer geëxploiteerd kunnen worden wegens het ontbreken van eb en vloed. Volgens een in juni al door minister Bakker gedane medede ling was er onder deze werknemers weinig aspiratie om zich te laten omscholen. Een aantal heeft trou wens zonder scholing al ander werk gevonden. Voorlopig verwacht het ministe rie van Sociale Zaken nog geen aanvragen uit de visserijsector. Daar wordt de zaak pas urgent als de Oosterschelde wordt afgesloten tegen 1978.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9