„Pearls before swine" vijf weken in ons land \[0M RAPP: „HOLLAND IS GEWELDIG „Dag van het paard" vanavond op t.v. Vissen radio televisie 1mn BI■mi i ÜJ .Nederland' Nachtmerrie een bas ARAM: De gouden tomahawk Verzoek watermij Tuinsproeien beperken in W est-Zeeuwsch- Vlaancleren Woensdag 21 juli 1971 igt vooral de admini- tuur van het choolwezen. is niet de inJ 1968 een zeer oekje. „Kop- in werd t onderwijs ichrev n. het er op rink in dat nistisch is lijk is het het nieuwe rond. Irink kent van binnenuit, ankelijk 'as 15 jaar lagere Berde in zijn gogiek. Na n de MO-akte rogiekdocent luskweek- em. Een klein - Van den 154 if aan de versiteit. wse Eist goog heeft bliceerd in rijsbladen. hters en 2 vrij is.' landse staat heeft iterste gewacht op ities door krachten et onderwijs zelf. uitgebleven, ook ïrgentie ervan niet verborgen 'xrn blij- iverheid is gedwon- >r ,van buitenaf' lemoeien. Uit niets de overheid bijzon- ities in die richting Men krijgt z^lfs de dat het allemaal tegen heug en ae' gebeuren. Het 't er onverhoeds gekomen", aldus het proces eenmaal s gebracht, zal het van de binnen het werkende tegen- afhangen hoever lence and role of nt kan gaan. De promnenten beplei- ing van een Natio- erwijsraad kan in t zijn waarde be- oe dan ook, over zullen we de on sorganisatie bezit- nul hetzij door te hetzij door nalaten en, om vragen, iburg stelt de op- oor van een onder- ge afdeling op het ent, gelijkwaardig «staande. Het lijkt een vergaand ■naar het is in dit tadium slechts het it we kunnen doen. oken armen ie industrie een ■tkwarts dat o.a. ts worden I sich onderzoek maatschappe- illeen nut in de van gr ivan- rumenten en in. iroefschrift van trecht) fysici zonder :or. outer hard- steemprogram- n weinig kans in het F - drijf s- bovengenoemd he opleiding in ;ale zoals die gebruikelijk is aar verregaan- e op één taal- m-academische n de hand. roefschrift van Itrecht). AMSTERDAM, 21 juli Over de Amerikaanse popgroep Pearls Before Swine is betrekkelijk weinig bekend. Zelfs de grammufoon- .-itenmaafschappij Warner Brothers, waarbij de formatie sinds en kele jaren onder contract staat, weet niet veel te vertellen; ze heeft een biografie over de groep samengesteld die erg summier is. Pearls Before Swine maakt op het ogenblik een toernee van vijl [weken door Nederland, met een openluchtoptreden in het Haagse IZuiderpark. before swine bestaat sinds het „iaar van '66. Oprichters waren ïrnm RaDD. die een oude gitaar had en Wayne Harley, de trotse van een banjo van tien dollar. Rapp en Harley waren leerlingen van de .-tseiiike high school van Eau een stadje in Florida. Later Roger Crissinger zich bij het muziekgezelschap je. Crissinger was »n niet onverdienstelijk pianist en kon ook goed met de tamboerijn iverweg. In hun vrije tijd maakten Je scholieren veel muziek. Als het Ked klonk werd het opgenomen op een eenvoudige cassetterecorder, die top van zijn ouders cadeau had «kregen. Voor eigen rekening het trio eind '66 een langspeelplaat innemen in Hollywood. Veel geld was er niet en daarom bestond de Iele oplaag uit slechts acht exempla ren. _a februari '67 las Rapp in een mu ziekblad een artikel over The Fugs, Je Newyorkse popgroep, die toen net de bekendheid was gekomen. Rapp kocht plaatwerk van deze for- patie, maar kon er allerminst door jekoord worden. „Ik vond het de af- ihuwelijkste muziek, die ik ooit ge ard had. Alle composities waren [van een monumentale lelijkheid". „lapp dacht: „Als dit soort muziek lp de plaat wordt gezet, dan moet van onze muziek zéker een plaat «orden gemaakt'. Het poptrio uit florida speelde een geluidsbandje ■ol en stuurde dat op naar een pla- naatschappij. Sa een paar weken kwam er een ntwoordbrief, waarin o.m. stond dat de muziek „onbegrijpelijk" was. Voor een belangrijk deel kwam dat or de sier' 'e geluidskwaliteit van Pt bandje. L- platenbazen schreven Jat ze nauwelijks iets van de mu ziek hadden gehoord. (Toch kreeg het drietal een contract ngeboden. „We waren er wel een setje van onder de indruk", zegt app. „We dachten: nu zal je het lebben, fame and fortune". Bij een •agehouder die een deel van zijn jarage als opnamestudio had inge- jeht, speelden Tom, Wayne en Ro- pr gedurende vijf weekends een leuwe geluidsband vol. leze resulteerde in een uitnodiging en Rapp en zijn maten om eens ar de ESP-studio's in New York te tomen om daar wat spelen en op te lemen. '68. De wat „vage" muziek van Rapp en aanhang bleek aan te slaan bij groepen avantgardistische poplief hebbers binnen en buiten Amerika. Rapp zegt daar nu over: „Ondanks een minimum aan publiciteit, ston den we ineens behoorlijk in de be langstelling. Ik denk dat we vooral bekend zijn geworden door mondreclame". In februari '68 gaf de groep in New York voor het eerst een concert. „Pearls, indeed", schreef Robert Shelton van de New York Times en deze opmerking wordt met trots ge citeerd in de door Warner Brothers gemaakte Pearls-biografie. De popgroep Pearls before swine" met op de voorgrond de gitarist Tom Rapp. heb geschreven. Maar het heeft bij een heleboel mensen grote in druk gemaakt. Er zijn jongens en meisjes naar me toe gekomen, die me vertelden dat hun hele leven was veranderd nadat ze dat nummer ge hoord hadden. Ik schaam me eigen lijk een beetje als ik zoiets hoor". De trip door Nederland is Rapp en aanhang uitstekend bevallen. „Voor dat ik hier naar toe kwam wist ik al dat Holland een erg goed popiand is. Maar dat het zo geweldig zou zijn, had ik niet durven denken. Je zal het misschien niet geloven, maar ik voel me hier gewoon een ander mens. Iedereen lacht en is zo vrien delijk. En het is hier allemaal zo schoon en uetjes. Ik woon nu sinds een paar jaar in Woodstock, maar als ik ooit nog eens Amerika zou verlaten, staat Holland bovenaan mijn lijstje. Ik ben erg onder de in druk van dit land. Toen we in Nijmegen optraden kwam die sfeer zo goed over, dat we spontaan een song over Holland hebben geschreven". Pat was in mei '67. Op weg naar het vliegtuig, dat hen naar New York zou brengen, kwam Roger tot conclusie dat 'n popgroep zonder isgitarist eigenlijk geen echte pop groep is. Op het vliegveld belde hij Jen vriend, die aardig de basgitaar pon hanteren. Dat was Lane Lede ter, die er wel wat voor voelde, als over kop met een taxi kwam nspurten en nog net op tijd aan nam om de vliegreis naar New nee te maken. Drie dagen en Pachten bleef het drietal in de studi- |os. Er werden in totaal tien num bers opgenomen, De afwerking nam reertien dagen in beslag. De eerste gearls-LP, „One nation under- "ound werd in juli '67 uitgebracht, ■app: „Ik weet nog precies wanneer was, namelijk in dezelfde week cat de Beatles-LP „Sergeant Pepper" mtkwam. De debuutschijf kreeg nau- lijks aandaoht in de Amerikaanse Popbladen, e ®ro';e ontdekking kwam begin Rapp over dit optreden: „Het was een nachtmerrie. Het was zo'n beetje het ergste wat ik ooit heb meege maakt. We stikten alle vier van de zenuwen. We hadden een dag van te voren nieuwe instrumenten gekregen en daar waren we eigenlijk nog niet aan gewend. Die opmerking van Shelton was helemaal niet vriende lijk bedoeld. Het was puur sarcasme en ik kan het me nog voorstellen ook". Herfst '68, vlak voordat Rapp met een Nederlands meisje, dat hij in Amerika ontmoet had, in het huwe lijk trad, verscheen de tweede Pearls-LP: „Balaklava". Ook deze plaat bracht niet de resultaten, die de Newyorkse platenheren ervan hadden verwacht. De musici raakten een beetje in de vergetelheid. En dat is eigenlijk ook niet zo verwonder lijk als men weet dat ze, om allerlei redenen, geen concerten meer gaven. Toen Roger eind '68 in dienst ging, zag het er naar uit dat Pearls befo re swine voorgoed zou verdwijnen. In augustus '69 kwam er toch nog een derde LP uit, „These things too". Op dit album is Roger Crissinger niet meer te horen; zijn plaats wordt ingenomen door Warren Smith. Way ne Harley en Lane Lederer zijn nog wél van de partij. Maar op de van eind vorig jaar daterende vierde LP („The use of ashes") doen ook zij niet meer mee. Tom Rapp speelt de schijf vol met behulp van diverse studiomusici. Ondanks een matige beoordeling door de popcritici vindt Rapp dit de beste Pearls-LP, die er tot nu toe is gemaakt. „Ik weet dat veel mensen onze eerste LP de beste vinden, maar ik ben het daar niet mee eens. Toen we ons eerste album maakten, waren we eigenlijk nog maar een stelletje amateurs. We hadden geen enkele studio-ervaring en hadden nauwelijks greep op de materie. Bij het vierde album was dat wél het geval. De plaat hebben we relaxt en met veel plezier opgenomen. De muziek klinkt lekker los. Ik ben er erg tevreden over". Bij het beluisteren van die vierde LP blijkt dat Pearls before swine sterk de kant van de folkrock is op gegaan. en dat is ook duidelijk te merkten bij het afdraaien van het en kele weken geleden in Nederland uitgebrachte vijfde Pearls-album: „City of gold". Deze plaat heeft Rapp gemaakt met enkele Ameri kaanse pomusici, die hij begin dit jaar om zich heen verzameld heeft. Op „City of gold" komt „Casablanca" voor, waarin Nixon en zijn politiek worden gehekeld. „Dit is eigenlijk de eerste protestsong, die ik in al die jaren heb gemaakt", aldus Rapp. „Drop out" van het eerste album tel ik niet mee. Als ik heel eerlijk ben moet ik bekennen dat ik dat num mer uit commerciële overwegingen (Van onze radio- en t.v- redacteur) HILVERSUM Vandaag, woens dag, zal op het Wassenaarse Duindigt voor de vijfde maal de jaarlijkse „Dag van het paard" worden gehouden. Van dit spec taculaire gebeuren maakte de VARA-televisie een reportage, die vanavond van 20.20 tot 21.15 uur wordt uitgezonden. Telde Duindigt in 1967 bij de première nog slechts 5000 toeschou wers, vorig jaar bedroeg dit aantal reeds 20.000 en de belangstelling voor het paard en de paardesport is nog steeds groeiend- En dan zijn er natuurlijk de paarden zelf. Circa 500 van deze edele dieren zullen in Wassenaar zijn. Er is een behendig heidswedstrijd voor vierspannen, top- rijders komen met hun springpaar den in de ring, de Friezen zijn er met hun fraaie gitzwarte paarden en alle kampioenen van Nederland zijn present. Een der paarden die de kijkers uitgebreid te zien zullen krijgen is het veulen VARA-Buitenzorg. Enke le maanden geleden werd het op de stoeterij Buitenzorg iin Bemmel door Duinpieper S. ter wereld gebracht, Een VARA-team waakte twee dagen en nachten bij de mer rie en kon toen een unieke reeks filmbeelden maken van de geboorte vap VARA-Buitenzorg. Deze film vormt een onderdeel van de totale reportage van de „Dag van het paard". Het veulen zal vandaag met zijn moeder naar Duindigt komen om zijn opwachting te maken in de we reld van draf- en rensport en de kennismaking met de tv-kijkers voort te zetten. Het commentaar wordt ge geven door Hans Eysvogel en Wil Iedema. De regie heeft Jan Leijen- dekker. VISSEN IS volkssport en recrea tiebezigheid nummer één in ons land. Vooral de laatste jaren is het aantal sportvissers en hengelaars enorm toegenomen. De voorlich- tingswerken en de al of niet met visserslatijn doorspekte verhalen van hooggenoteerde liefhebbers hiel den gelijke tred met de groei van het aantal sportvissers en henge laars. Er verschenen deze zomer drie boeken voor de liefhebbers. Het zijn „Met droge vlieg en nimf' 'van H. Bouquet, „Brasemvissen" van Jan Roelofs en „Ma, ga vissen zegt de dokter" van Piet Hendriks. De beide eerste boeken zijn toegespitst op het vissen van voorn en forel met de vliegenhengel en op het vissen van de brasem. Duidelijke gespeciali seerde boeken. Het derde geeft de belevenissen weer van Hendriks, die bijna 13 jaar hoofdredacteur was van „De Sportvisser". Onlangs kwam tevens het boekje „Moeilijk vissentoch vangen" uit. Schrijver ervan is A. van Onck. Eerder schreef hij „Succesvol vis sen"- In zijn nieuwste werkje be handelt hij de zeelt, snoekbaars, geep en harder, de specifieke pro blemen van ondiep en diep water en van zeevissen, de invloed van het klimaat en de vereiste kleding. Ook lardeert hij zijn raadgevingen met wat culinaire tips. W.HOUBEN (H. Bouquet: Met droge vlieg en nimf; J. Roelofs: Brasemvissen; P. Hendriks: Ma, ga vissen, zegt de dokter, (uitg. L. Veen-alien); A. van Onck: Moeilijk vissentoch vangen (uitg. Zomer en Keuning) NEDERLAND I 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.20 20.25 21.45 22.05 (K) Pip en Zip. (K) Nieuws. (K) De Dubbeldekkertjes, serie. Tijdens de bezichtiging van het landgoed „Knebworth House" blijkt het gerucht dat het er spookt op waarheid te berusten. Kenmerk, informatierubriek over kerk en samenleving. (K) Journaal en weeroverzicht Stichting Socutera, filmpje van het Nationaal Jeugdzorg Fonds: „Jantje Beton". Fanny Eissler, film uit 1937. De zoon van Napoleon 1 is verliefd op Fanny, een danseresje dat veel succes oogst. Ook Hofrat Gentz heeft een oogje op haar laten vallen. Fanny's keuze echter gaat uit naar de zoon van Napoleon. Metternich hoort van deze geschiedenis en ziet in Fanny een spionne ten gunste van de beweging van Napoleon II. Spel zonder grenzen, deze 4de wedstrijd wordt gehouden in Vichy, met voor Nederland uitkomende de ploeg uit Zoetermeer. (K) Laatste nieuws. NEDERLAND II: 18.45 18.55 19.05 19.25 20.00 20.20 21.25 22.05 22.25 (K) Pip en Zip. (K> Nieuws. (K) The Whoopee Band, The Whoopee Band (de Pret Band) onder leiding van Bob Kerr speelt j azz met een (grim)lach. (K) Netsilik Eskimo's, tweede deel van een reeks documentaires over de oorspronkelijke bewoners van Noordwest Canada. In deze aflevering zien we hoe deze eskimo's zich voorbereiden op de winter. (K) Journaal en Weeroverzicht. (K) Dag van het paard, samenvattende reportage van de „Dag van het Paard" die vandaag op de renbaan van Duindigt is gehouden. (K) Twee op 2, inzending van de Franse televisie naar het Gouden Roos festival van Montreux. Medewerkenden: Samantha Jones, Francoise Hardy, Ike en Tina Turner e.a. HIRO-magazine. (K) Laatste Nieuws. DUITSLAND I: 18.00 (K) Vaders tegen wil en dank, serie. De verhinderde boksmatch. 18.30 (K) Voor de kleintjes. 18.40 (K) Hier und Heute en nieuws. 19.25 (K) Aan de overkant bij de Lehmanns: een vogel voor Edeltraut 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Maracaibo: filmportret van een Latijnsamerikaanse stad. 21.05 (K) Spel zonder Grenzen. 22.30 (K) Journaal, Kommentaar en Weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) De Draaischijf. 18.40 Ten westen van Santa Fé, serie. Een bandietenbende heeft zijn hoofdkwartier gevestigd in de Skull-ranch. De leider tracht John zodanig onder druk te zetten dat hij hen helpt bij de ontvoering van enkele bendeleden uit de gevangenis. 19.10 (K) S.R.I. en de griezelige gevallen, série. SRI moeten een zaak onderzoeken waarbij het slachtoffer getroffen wordt door een vreemde substantie, die op paranormale wijze schijnt te zijn ontstaan. 19.45 (K) Journaal, thema van de dag, weerbericht. 20.15 <K) ZDF-Magazine, daarna kort nieuws. 21.00 Het vertrek, tv-spel naar het gelijknamige toneelstuk van Oskar Zemme. 22.15 (K) Nieuws, weerbericht, commentaar. 22.30 (K) Vietnam een oorlogsmisdaad Fragmenten uit een discussie waaraan vertegenwoordigers uit de Verenigde Staten en Europa deelnemen. BELGIë (Nederland) 14.45 Nationale Feestdag, reportage van het défilé in Brussel dat afgenomen wordt door koning Boudewijn. 16.15 Dansen in Mainz. Reportage van de selectiewedstrijden en de finale Latijns-Amerikaanse en standaarddansen voor professionaL 18.30 (K) De Fabeltjeskrant. 18.35 Jevangjong, voor de kleuters, met nieuwe avonturen van kapitein Zeppos. 19.25 Openbaar Kunstbezit, „Kunstkamer van Cornells van der Geest", schilderij van Willem van Haeobt. 19.39 Weeroverzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Funsmoke, serie. Door de aanhoudende droogte moeten enige kleine boeren hun land verkopen aan Trainer, de grootgrondbezitter. Sam Bassett verschijnt echter en beweert het weer te kunnen laten omslaan. 21.05 (K) Spel zonder grenzen. 22.30 Laatste nieuws. BELGIë (Frans) 14.45 Défilé in verband met nationale feestdag in België. 16.30 <K Alleen op de Stille Oceaan, documentair spel. 18.00 (K) Belgica Cantat, muzikaal amusementsprogramma. 18.55 Voor de kleuters. 19.00 Bewitched, serie. 19.30 Omnium, sportmagazine. 19.45 Journaal. 20.10 Les Monroes, westernserie. 21.05 Spel zonder grenzen. 22.30 Jazzfestival. 23.15 Journaal. FRANKRIJK (Rijssel) 12.30 Sébastien parmi les hommes. Feuilleton (2). 13.30 Journaal. 13.30—13.35 Beursberichten. 18.20 Nieuws. 18.25 Le Tourniquet. Voor de kinderen. Spelpro- gramma. 18.40 Eclats. Voor de kinderen. Dans en muziek. 18.55 Pépin Ia Bulle Le lejon de judo. Voor de kinderen. 19.00 Regionaal nieuws. 19.20 Mededelingen en weerbericht. 19.25 Rien que la vérité. Spelprogramma. 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 Mededelingen. 20.15 Mon seul amour. Feuilleton. 20.30 La vie des animaux. 21.05 Jeux sans frontières. 22.30 Concert. 23.00 Journaal. Frangoise Hardy, (Vanavond te zien op Neder land 2) Woensdag 21 juli 1971 HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: moderne en klassieke mu ziek (gr). (7.25 Horen en Zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actua liteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplaten- programma. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00- 9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9 45 (S) Geschikt voor U!: opnamen van klassieke- en moderne muziek. 10 15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: nieuws, nieuwtjes, reportages, kommentaren en muziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd pro gramma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Ra den maarNCRV: 14.10 (S) Klas sieke pianoconcerten (gr). 15.00 In't zilver: programma voor oudere luis teraars. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Meisjeskoor met pianobegeleiding. 16.15 Radiostrip voor de kinderen. 16.30 Jeugdland: gevarieerd jeugd programma. 17.30 IBM-Schaaktoer- nooi in Amsterdam; 17.50-18.00 O- verheidsvoorlichting: Samenwerking met ontwikkelingslanden; 18.30-18.41 Nieuws.) NOS; 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 (S) SNIF: Signalement, nieuws, informa tie en feiten uit de wereld van de lichte muziek. 19.50 Programma voor blinden en slechtzienden. 20.00 (S) Avondconcert (Opname Holland Festival): A (20.00-21.10); Clavecim- bel en Viola da Gamba: Spaanse Ba- rokcomponisten; B (21.10-21.45) Ra dio Blazers Ensemble met solist: he dendaagse muziek; C (21.45-22.30) Royal Palace, opera van Kurt Weill, uitgevoerd door Residentie Orkest met zangsolisten. 22.30 Nieuws. 22.38 (S) Mensen, ontmoetingen, menin gen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Muzikale ochtend post (gr). <7.33-7.38 Van de voorpa gina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Muzikale ochtendpost (vervolg). (Om ca. 8.35 Van alle markten thuis.) 9.00 Radioweekblad, met om 9.35 Waterstanden; om 10.15 Koning Klant; 10.30 De Weekbladen; 11.00 Nieuws; 11.03 Op de koffie: infor matie en commentaar. 12.00 Allen op een eiland: dagboek van Jan Wol kers. 12.10 (S) Lichte grammofoon- muziek. 12.25 (S) Brassband Maga zine. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualitei ten. 13.25 Speelruimte,, met om: 13.25 Kennismaking met de buurtbewo ners; 14.00 Operettewereld; 11.35 Kinderkoor: 14.50 De avonturen van Alice; voordracht en muziek; 15.10 Buurtbewoners en hun favoriete mu ziek; 15.40 Een grote naam van nu: profiel in muziek: 16.00 Nieuws; 16.03 Speelruimte (verv.): Vragen- vuur; 16.25 De Toonzaa muziek door en voor de jeugd. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 UNESCO-Magazine. 17.40 Toe- rismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 (S) Klink Klaar zonder non sens. 19.30 Nieuws. 19.35 (S) VARA- dansorkest met solisten. 20.05 (S) Melodieën Expres: licht orkest en vo cale ensembles. 20.30 (S) Lichte grammofoonmuziek. 20.45 Schiphol- Zomer 71: de begeleiding van een luchthaven in het top-seizoen. 21.15 (S) Promenade Orkest met zangso liste: amusementsmuziek. 21.45 (S) Muziek van deze eeuw (opn.). 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Radio Jazz Ma gazine. 23.15 (S) Stereo-Pop. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Van Meet af aan licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Radiojournaal. 10.06 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lichte grammo foonmuziek. (17.00 Nieuws; 17.02- 17.05 Radiojournaal.) BELGIë 324 m NEDERLANDS 12.03 Muziekprogramma. 13.00 Nieuws. Aansl.: Fragmenten van het Te Deum te Brussel. Daarna: Toneel agenda, mededelingen en SOS-be- richten. 13.30 Opera- en Belcanto. (14.00 Nieuws). 15.00 Operette- en casinomuziek. (Tussen 15.00 en 23.45 Wegeninformatie). 16.00 Lichte mu ziek. 17.00 Nieuws en mededelingen. 17.15 Muziekprogramma. 18.00 Nieuws. 18.03 Gitaarmuziek. 18.15 Lekenmoraal en -filosofie. 18.45 Lichte orkestmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Mu ziekprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Muziekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Muziekprogramme met Toon Hermans. 23 40-23.45 Nieuws. 7132 Maar nog voor Aram zich kan beraden op welke wijze hij de twee gevangenen hulp kan bieden, klinkt opeens van terzijde de luide alarmkreet van een der Indianen. Eén moment denkt Aram dat hij ontdekt is, maar dan ziet hij de kolonistenCabot en zijn man nen, blijkbaar evenals Aram tot de conclusie gekomen, dat alleen snel handelen nu nog baten kan, stormen het Indianendorp binnen. Er davert een musketschot. De wachter voor een der tenten waggelt en slaat, schreeuwend voorover. Dan komen de vrouwen de tent uit stor menJulia!! Hierheen!! Bukken, dan schieten wij over jullie heen!!" buldert de stem van Cabot door de nacht. Het gegil der vrouwen wordt overstemd door een salvo schoten Mahaskah en zijn Sioux vallen aan. Van alle kanten duiken Sioux-lndia- nen tussen de tenten op .En Jean Cabot wordt als eerste het slachtof fer van de overval, die hij met de moed der wanhoop heeft geleid. Ge troffen in de borst stort hij achtero ver en valt in de armen van zijn trouwe Kolonisten 7232 „Cabot in godsnaam schreeuwt de kolonist, die de ge wonde in zijn armen houdt. „Redt jezelf, Smith, voor mij is het afgelo pen." steunt Jean Cabot. Opnieuw richt een der Indianen zijn musket op het tweetal, dat tussen de tenten achtergebleven is. Maar dan klinkt achter hem het schot van Aram en met een kreet stort de Sioux ter aarde. Enkele kolonisten, bemer kend, dat liun leider gewond is, komen terughollen. „Snel!! Draag hem weg!! Ik dek jullie aftochü" schreeuwt Aram hen toe. En terwijl de kolonisten Jean Cabot haastig wegdragen, begint Aram in zijn een tje een grimmig vuurgevecht met de Sioux-Indianen (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De waterleiding maatschappij Zeeland doet een drin gend beroep op de inwoners van W.- Zeeuwscli-Vlaanderen het tuinspui- tcn zo veel mogelijk te beperken en dit in ieder geval niet te doen tussen vijf en acht uur 's avonds. „De reservoirs in Oostburg worden praktisch leeggepompt om aan de sterk vergrote vraag, vooral nu er zo'n enorm aantal toeristen is, te voldoen. We hebben al op lage druk moeten overschakelen en als nu ook de tuinen, die overigens al geruime tijd geen regen gehad hebben, ook nog eens besproeid worden, wordt het erg moeilijk voor ons," aldus zij men ons van de zijde van de watermaat schappij. Het tijdstip van vijf uur tot acht uur 's avonds is daarom zo belangrijk, omdat dan veel mensen op de cam pings terugkerken van het strand, een bad nemen en daarna nog warm eten moeten koken.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9