7 speler leer sterke coureurs aan de start MOTORCROSS IN BIERVLIET IET EEN GOEDE BEZETTING Zeeuwse titelstrijd ony's in Oostkapelle ;rs gevraagd CANJELS: „TIJDPERK FC LAMBERT IS VOORBIJ" VISSEN REAGEREN EIGENLIJK NET ALS MENSEN UITSLAGEN ÉN KLASSEMENTEN I SUCCES TERNEUZEN IN PROVINCIALE VLUCHT Koers in Haamstede Middenveld kan niet beter FACTOREN AANGEPAST PRAKTIJK ^eeuws team in duel liet Sparta F.C. TWENTE sport RDAPPELEN TEN ROOIEN ER, AXEL GRAANBEURS HULST - Tel. 01140-3453 NI ER of fcLING KELNER R uw club it (2 x 4'/2 watt). Modem en compact uiige bediening, typen luidsprekers ankoop van -cassettespeler :assettes: 'Over and over', Avond aan Zee', st of the Rob Hoeke Quartet' en de - 'In operetteland' (winkelw. f 88. iclusief toebehoren en montage. ■Vrijdag 16 juli 1971 (Van onze motorsportmedewerker) BIERVLIET Binnen vijf jaar wil de motorclub Biervliet een Jusdanige reputatie opbouwen dat straks door binnen- en buiten- bndse coureurs als het ware gevochten wordt 0111 zeker te zijn van en plaatsje aan de start van de races op het mooie en overzichtelijke lircuit te Biervliet. Het lijdt geen twijfel dat de organisators daar |1 een heel stuk op de goede weg zijn. ;Zo heeft men voor komende Lterdag en zondag, als de races voor 'de tweede maal in successie .Worden gehouden, al keus gehad uit meer dan honderd inschrij- Iringen waarvan vele uit Duitsland en België. een ontdekking beschouwen. Het is een renner, die zijn sporen al ver diend heeft in de 50 cc-klasse, waarin hij ook nu weer aan de start verschijnt. In deze klasse is M. van Geffen de kampioen met Van de Draay als „eeuwige tweede". In de 350 cc-klasse start Wil Me lis, Oisterwijk als favoriet. Zijn sup portersclub heeft om te trainen voor Biervliet, vandaag maar even het circuit van Zandvoort afgehuurd. Dat ook in deze klasse strijd te zien zal zijn is vast en zeker, want aan de start zal ook Fr. Holtkamp uit Borculo te vinden zijn. Het ziet er bepaald niet naar uit dat men zich zaterdag bij de training en zondag tijdens de wedstrijd op het circuit van Biervliet zal vervelen. De training op zaterdag begint om twaalf uur. Zondag om half twee zal het eerste startschot klinken. De binnenlandse renners kunnen lerviiet nu al niet meer negeren. Ie races van zondag tellen immers |ee voor het Nederlands kampioen- jchap dat vooral in de 500 cc klasse Jtn verbeten strijd te zien zal ge- Ven. Daarvan zal men zich ook in Vervliet kunnen overtuigen. Want jvenals vorig jaar gaat het in deze Lsse weer een volslagen Neder- Edse aangelegenheid worden, met Je mogelijk gevaarlijke outsider, de lestduitser Westermayer. De grote favoriet is ongetwijfeld Luc van fooren op Honda (een van de orga- ■isatm- die de overwinning thuis aal willen houden. ■Hans Hdlten op Caverda (Apel- dfouiI kampioen 1970 in deze klas- Ie zal bijzonder veel moeite hebben om Van Vooren te kunnen kloppen. Hvenals Bert Wienen uit Wijhe (O- ■rijssel) op zijn supersnelle ■8. Dal er vuurwerk te zien zal zijn, larvan twijfelt niemand. Een man, Je ui de 250 cc klasse start naast Ivorieten als Broer van Wanrooy *Oost»rhout) op Yamaha, Jan van .lande (Rijen) eveneens op Yamaha en de Nederlandse kampioen Gcrrit jder eld uit Rotterdam, is Adam ide Draay (Oosterhout), leze coureur kan men gerust als (Van een voetbahnedewerker) illDDELBERG Het Zeeuws VB-efltal speelt zaterdag iu inisse een wedstrijd tegen de livisieclub Sparta uit Rotterdam. De wedstrijd wordt gespeeld op het f^Krein gelegen aan de Boomdijk in Wuinkse en begint om half zeven <38.30 uur). ■De Technische Commissie van de JHNYI fdeling Zeeland heeft voor W?ze wedstrijd de volgende spelers «genodigd: Wim Bos (Vlissingen), ■har. Fritz (Nieuwland), Max Wijs (■idrielburg). Anton Schoenmakers ■Lddelburg), Jan de Roo (Goes), ■im de Waal (Vlissingen), Rinus «rberkmoes (Axel), Daaf Faasse (Meeuwen), I. Verduijn (Breskens), I. Willemse (Zierikzee), Jo van de ■lde (RVS), Tonny Sheilds ■xe.i, Simon Harinek (Goes), ■af Franoke (Meeuwen) en Joost Ridder (Arnemuiden). i zichl, voor hel uitvoe- verken mei de nieuwste joed personeel, houden nbevolen. 1 tel. 01155-2230 b.g 01155-2362. (Van onze sportmedewerker) HAAMSTEDE Vandaag staat de badplaats Burgh-Haamstede op Schouwen weer in het teken van de wielersport. Er zijn ditmaal twee koersen. Op het twee kilometer lan ge parkoers met start en finish aan de Zandweg gaan allereerst om vijf uur een zestigtal nieuwelingen van start, die 60 kilometer moeten afleg gen. Onder de deelnemers bevindt zich- de nationale wegkampioen Ad Dek kers, die onder andere als tegen standers zal ontmoeten zijn Brabant se collega's Knaus. Mutsaers, Sel ders, Hellemons, Bastiaansen, Van Campo, Van Dijk, Pirard en Boo- gers. Zeeland presenteert zich met Vasseur, Spaans. Verbeeke en Groosman. Een bijzonder sterk veld dus dat zeker voor een spectaculaire strijd kan zorgen- Hetzelfde geldt ook voor de wed strijd van de amateurs, die om ze ven uur begint. Er zijn circa 80 deelnemers die moeten pogen de 100 kilometer zo snel mogelijk onder de wielen te laten doorgaan. Bij de vertrekkers zijn vele favorieten, on der andere Sjef van de Burg, Peter Legierse, Peter Remijn, Jan Raas, Cees van Dongen, Wim Evertse, Henk Stander ,Toine van de Bunder en Aad van den Hoek. Bekende outsiders zijn voorts: Gaby Minne- boo, Wim Westdorp, Bert Broere, Tonny Huijzen, Ad van Overveld, Wim van Steenis en Peter Gödde. (Van onze medewerker) OSTKAPELLE De Zeeuwse ykampioenschappen worden dit t voor de vijfde keer verreden, en wel in Oostkapelle op zaterdag juli met twaalf deelnemende po- dubs. it eerste lustrum geeft een goed ild van de groei van de pony- irt in onze provincie. Waren er Iers twee tot drie clubs, die mee- gen naar het provinciaal kampi- ischap, dit maal zijn er zeven I moeilijke proeven moeten afleg- Ook het aantal ruiters, dat in lichte dressuur uitkomt is ver- ^bbeld in de loop van 3 jaren. En hans bijna honderd. Dit geldt ook r de springers onder de pony's. Jor het grote aantal deelnemers •feint het ochtendprogramma reeds om half negen. Tijdens dit program ma wordende individuele zowel als ■dclingsdressuurproeven afgelegd. djl tevens de voorselectie voor springen plaatsvindt. Het is met onyclubs aangesloten bij de Ko- lijke Nederlandse Federatie van lelijke Rijverenigingen, niet mo gen jk individueel kampioen te wor den. Alleen de club kan dit worden, en hiervoor dienen een achttal en 3 individuele ruiters hun eigen moei lijke dressuurproef af te leggen. Ook moeten drie ruiters een spring- proef afleggen, terwijl zij tevens hun behendigheid moeten tonen bij een vlaggenrace. De punten van de activiteiten worden samengeteld en hieruit komt de kampioen te voor schijn Deze ponyclub gaat tijdens de nationale kampioenschappen naar Apeldoorn Zeeland vertegenwoordi gen. Een voorspelling voor 1971 doen is een moeilijke taak. Tot nu toe zijn De Kleppertjes uit Axel steeds kampioen geworden. Nu ze echter meer concurrenten hebben zullen ze zeker aan de ponyclub Walcheren een waardig tegenstander hebben, terwijl de Oranjeruiters uit Willemstad zeker niet te verwaarlo zen zijn. Het middagprogramma met drie springparkoersen, zowel in groepjes als individueel, de vlaggen race en de traditionele parade, die gecommandeerd wordt door Anne- iies de Feyter, belooft een voor het publiek aantrekkelijk festijn te wor den. - I... i. i j y -n. 7. Een plattegrond van het circuit van Biervliet, waar de beste NMB-motorcrossers strijd zullen leveren. (Van onze sportredactie) BRUGGE Leo Canjels lachte. Hij had het naar zijn zin. De ogen achter de donkere glazen van zijn bril spra ken boekdelen. Hij zou die Belgische persvertegenwoordigers wel even naar zijn hand zetten. Canjels deed het goed. Tijdens de presentatie van het nieuwe FC Brugge, met naast Henk Houwaart de Nederlanders Wytze Veenstra en Nico Rijnders, plus de aanwinsten Puis en Valckeniers van Anderlecht, maar zonder Rob Rensenbrink, bespeelde de ex-Breda- naar zijn opponenten. Want dat zijn het. Dat heeft Frans de Munck onder, vonden. Met grappen en grollen maakte hij zich op een nette manier van de vragen af. Daarvoor was hij wel serieus geweest, maar de com munity-singing van de verzamelde pers bespeelde hij. Makkelijk. Voor de presentatie zei de meer aandachtige Canjels over het aan koopbeleid van zijn nieuwe vereni ging: „Alles kan natuurlijk beter, maar ik ben tevreden". Canjels licht te een tip op van de oorspronkelijke plannen van FC Brugge met: „We zijn een hele tijd bezig geweest met Lex Schoenmaker en Dick van Dijk. Op het laatste moment zijn die trans fers afgeketst. Daarna kwam Veen stra op de proppen, en dat is wel rondgekomen. Gelukkig maar, want dat lost het probleem van spits Lam bert op. Veenstra heeft bij Go Ahead bewezen, dat hij op tijd in de diepte kan duiken. Ik geloof dat het tijd perk van FC Lambert voor FC Brug ge voorbij is. Veenstra is ook een ge vaar voor tegenstanders". Nico Rijn ders is voor Canjels een hoofdstuk apart. „Natuurlijk ben ik blij dat Nico er is. Het middenveld is nu eenmaal een van de belangrijkste onderdelen van het moderne voetbal. Houwaart en Rijnders vullen elkaar voortreffe lijk aan. Houwaart meer aanvallend en Rijnders als breker. Beter kan het niet". Henk Houwaart, zelf als „oud-ge- diende" bij FC Brugge, was zeer ver heugd dat hij komend seizoen Rijn ders naast zich vindt. „Dat is altijd wat ik gewild heb. Nu kunnen we met een beetje geluk kampioen wor den", aldus Houwaart. Leo Canjels, voorzichtiger in zijn voorspellingen: „Vergeet niet dat Anderlecht een stuk sterker is geworden, en dat Standard beslist niet zwakker werd". Nico Rijnders en Wytze Veenstra bewogen zich gisteren nog wat on wennig tussen de collega's van straks. Immers, het was gisteren de eerste keer dat zij de strijdmakkers onder ogen zagen. Rijnders trachtte met wat Amsterdamse jennerij uit te vinden hoe zijn collega's reageerden. Het geen niet lukte. Zij hielden zich vol komen op de vlakte. Veenstra hield zich erg rustig. Beiden durfden zich aan geen voorspelling te wagen. „Wat weten wij er nu van, we zijn hier pas", was het antwoord. Canjels gaf ze gelijk. Hij zei tot slot: „Eerst moe ten ze eens trainen, dan kijken we wel verder. Nu weten we nog niets. Helemaal niets". bespreken, maar dat zal toch van kust tot kust en van water tot water apart moeten worden be keken. Trouwens als iemand in zijn buurt wil gaan vissen en hij wenst inlichtingen óver zijn wa ter, dan kan hij altijd een briefje naar ondergetekende schrijven. Om maar meteen met de deur in huis of liever gezegd met de hengel in het water te vallen zullen we eerst even de nuchtere kosten bekijken, die de hengelsport met zich meebrengt. Uiteraard dient daarbij wel ver schil te worden gemaakt tussen de „zoete" en de „zilte" visserij, want de materialen voor beide zijn volkomen verschillend, het geen ook aan de rekening wel te merken is. De kosten voor een zoetwater- hengelaar-in-de-dop komen voor een geheel jaarseizoen neer op schrik niet! het luttele bedrag van vijftig pietermannen oftewel een halve meier. Voor dat geld de sneden wittebrood, wormen en andere dagelijkse aassoorten zijn hierbij niet ingecalculeerd kan men een heel jaar sport en ont spanning beieven aan de water kant. Hierbij ben ik uitgegaan van een vasté hengelstok van vijf knaken goed voor twaalfden- eenhalve gulden een werp hengel van een tientje, een werp- molen van vijf piek, rijksvergun- nin-g en verenigingsvergunning, lijntjes, lood en dergelijke kleine attributen. Ik weet dat een aantal van mijn gespecialiseerde broeders het bedrag van vijftig gulden zullen betwisten en luidkeels zul len lachten, maar ik gun hun deze tijdelijke ontspanning van harte en nodig hen uit aan de waterkant naast mij een duurde re plaats in te nemen. Je kunt natuurlijk meteen hon derd of meer guldens ertegenaan smijten, maar het gros van de benodigde spullen kun je zelf goedkoop maken en ik vind dat een groot gedeelte van de ont spanning. Want wat is er mooier' dan thuis je eigen spullen in elkaar te knutselen, te experi menteren en dan de vis te ver schalken op je eigen ingenieuze manier. Kijk, dat is ook juist wat al die magiërs hebben gedaan. Zelf zoeken, zelf vinden, zelf resultaat bereiken. Het wordt iets van je zelf, iets persoonlijks. En dat is eigenlijk voor geen geld te koop, want je verkoopt jezelf niet. Daarom juist is het ook zo moei lijk binnen te dringen in de zwarte praktijken van de hengel- specialisten. Die mensen hebben er een deel van hun leven aan gewijd- Het is hun liefde gewor den en liefde is niet te koop. In eerste instantie wil ik stel len: waar water is is ook vis. Uitgezonderd dan natuurlijk de verontreinigde gebieden, waar je nauwelijks meer van water kunt spreken. En om even verder te gaan: waar vis zit kun je hem vangen. Bij veel buitenstaanders hangt nog steeds de gedachte dat de hengelsport inhoudt uren naar een dobber staren en in het gun stigste geval een katvisje vangen. Helaas komt dat ook maar al te vaak voor en ik moet enerzijds bewondering opbrengen voor het intense geduld van de beoefe naar; anderzijds een medelijden voor zijn onmacht. Want je vangt altijd wat. Natuurlijk bijten ze de ene dag meer en de andere dag minder, maar dat hangt af van een aantal factoren, die wel iswaar niet allemaal maar toch voor het grootste gedeelte te ver klaren zijn. En als men die oor zaken kent moet men daar reke ning mee houden en de vis op een andere manier „te lijf gaan. Vissen reageren in feite het zelfde als mensen. En als je net een overvloedige maaltijd hebt genoten lust je ook geen droge boterham meer. Ma-ar misschien nog wel een toetje, een ijsje of een bonbon of zo- Of een glaasje cognac. Dat is toch normaal. Nou, zo is ihet eender met de vissen. Dat houdt natuurlijk niet iin dat je deze makkers met ijsjes bonbons of cognac moet proberen aan de haak te slaan, want dan kun je even goed met een koe op hazenjacht gaan. De zoutwaterhengeiaar is aan merkelijk duurder uit. Hij is voor twee zeewerphengels het viervoudige van zijn „zoete" col lega kwijt. Maar voor de rest heeft hij dan ook het hele jaar weinig omkijken naar aas- en voedersoorten en eventuele dob- bersprieten. Bij hem komt ook maar weinig magie kijken. Als aassoort zijn immers gebruikelijk zeepieren, zagers en stukjes vlees van de zeebewoners zelf. Zeevissen is een hoofdstuk apart en de kunst hiervan ligt hoofdzakelijk in de kennis van de visrijke plaatsen. En daar kun je natuurlijk ook wel enkele theorieën over ophan gen, maar effectief is alleen de praktijkervaring. Systematisch wil ik in de komende weken wel de vismogelijkheden bij uitstek Maar iu je inventaris moet je toch voor het geval ze niet bijten een specialité de la maison op het menu hebben staan en daarin zijn de tovenaars pas specialisten. Vandaan- ook dat zij meer van gen dan de onwetende buurman die naast hun zit m-et een kapita le uitrusting en een dot wormen, een snee brood en een doosje maden. Nee, vrienden, zo eenvou dig is het niet. Natuurlijk, als de vis honger heeft dan bijt-ie doorgaans op alles. In de oorlog likten wij ook de lippen voor een paar aardap pelschillen. En raapten sommigen ook de sigarettenpeukjes haastig op om er een zuinige sigaret van te draaien. Maar dat is niet meer. Wij hebben ons aangepast aan het milieu, de omstandigheden. Zo ook de vis. De tijd dat men met een wilgetak en een lijn van gevlochten paardehaar nog kilo's zilver op d-e kant sleepte is voorbij. Daarmee vang je nu nog geen ondermaatse spiering, zo dat al mogelijk mocht zijn. Boven dien zijn de wilgen tegenwoordig ook nog maar dun gezaaid en het paard van de melkboer is groten deels verdwenen, zo niet uitge storven. Je zou trouwens ruzie kunnen krijgen met de eigenaar als je daar op je dooie dootje een paar sprieten uit het achtereind van die knol staat te trekken. Om van het ongevallenrisico maar niet te spreken. Geen enkel paara, dat daar nu nog intrapt. Onder het motto „aan mijn lijf geen polonaise" zou het wel eens fier met de achterpoten (voor paardenliefhebbers excuus: „be n-en") kunnen gaan zwaaien. En dan kun je in het ziekenhuis gaan uitrekenen dat een doodge woon nylondraadje toch nog aan merkelijk goedkoper is-.. ZEVENTIENDE ETAPPE loon en goede sociale v°0'' len. r van en naar het werk. AXEL. of Oil55-- 1642 Bfic; 1 Merckx Belg-Driessens5.32.31 bonificatie 5.32,11; 2 Van den He voorkomende werkzaak 'uj^T'swerts™^^- z,t" met bonificatie •.26: 1 v. d. Vleuten (Ned-Pelle- m TuZ'V: 5 Riotte <Fr-Stablinski) J- 6 Hoban (GB-Stablinski) 5.34 57- J Lopez Rodriguez (Sp-Momene) z.tr Jimenez (Sp-Langarica) z.t.; 9 Wevens (Belg-Driessens) 5.35.32: 10 ■Kstens (Ned-Pellenaars) 5.35,36; 11 Beman (Belg-Schotte) 5.35,36; 12 ■Oimard (Fr-Caput) z.t.; 13 Bru- >'cre (Belg-Driessens) z.t.; 14 tVart- keLS,iNad;DMieSSenS) zt" 15 Kre" fels(Ned-Pellenaars) z.t.; 16 pella (Ned Pen 5-3^,32; 17 Benjamins ged-Pellenaars) z.t.; i8 Van Impe (Bclg-Stablinski) z.t. De tijden van Pella, Benjamins en Van Impe wer den afgedrukt bij de aankomst op het circuit. Het drietal werd op het circuit ingehaald door het grote pe loton maar behield de vier seconden voorsprong. 19 Van Katwijk (Ned- Pellenaars) 5.35,36; 20 Prinsen (Ned- Pellenaars) z.t.; 21 Eric de Vlae- minck (Belg-Schote z.t.; 22 Martinez (Fr-Geminiani) z.t.; 23 Van Schil (Belg-Driessens) z.t.; 24 Mintkiewicz (Fr-Stablinski) z.t.; 25 Wolfshohl (W.-Dld.-Caput) z.t.; 26 Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t.; 30 Mortensen (Den-De Muer) z.t.; 31 Agostinho (Port-Geminiani) z.t.; 37 Aimar (Fr- Stablinski) z.t.; 43 De Koning (Ned- Pellenaars) z.t.; 90 Harings (Ned- Pellenaars) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Belg-Driessens) 83.33,30; 2 Van Impe (Belg-Stablinski) op 5,38; 3 Zoetemelk (Ned-Schotte) op 5,46; 4 Thevenet (Fr-Plaud) op 10,14; 5 Mortensen (Den-De Muer) op 16,32; 6 Agostinho (Port-Geminiani) op 19,24; 7 Guimard (Fr-Caput) op 19,29; 8 Labourdette (Fr.-De Muer) op 24,37; 9 Aimar (Fr-Stablinski) op 26,19; 10 Lopez Carril (Sp-Langari ca) op 27,45; 11 Galdos (Sp-Langari ca) op 34,05; 12 Mori (It-Adorni) op 41,21; 13 Martos (Sp-Momene) op 41,26; 14 Tamames (Sp-Momene) op 42,05; 15 Van Springel (Belg-Dries sens) op 44,56; 16 Paolini (It-Gigan- ti) op 45,37; 17 Letort (Fr.-De Muer) op 49,08; 18 Wagtmans (Ned-Dries- sens) op 50,37; 19 Dumont (Fr-De Muer) op 57,18; 20 Simonetti (It- Martini) op 57,42 21 Danguillaume (Fr-Plaud) op 58,39: 22 Perin (Fr- Caput) op 1.02,58; 23 Schleck (Fr- De Muer) op 1.03,35; 24 Van Schil (Belg-Driessens) op 1.04,55; 25 San- tamarina (Sp-Momene) op 1.06.22; 29 Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) op 1.10,52; 60 Prinsen (Ned-Pelle- naars) op 1.39,55; 61 ex aequo; Kar stens en Krekels (Ned-Pellenaars) op 1.40,13!; 73 De Koning (Ned-Pel lenaars) op 1.55,11; 81 Benjamins (Ned-Pellenaars) op 2.03,18; 83 Ha rings (Ned-Pellenaars) op 2.10,39; 89 Van Katwijk (Ned-Pellenaars) op 2.33,08. ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 1 De Muer 252.31,51; 2 Driessens 253.02,25; 3 Plaüd 2531)5,04: 4 Sta- blinski 253.30,16; 5 Martini 253.43,53; 6 Langarica 253.57,57; 12 Pellenaars 255.52,23. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De liefhebbers van de Terneuzense vereniging „Eendracht Maakt Macht" spelen dit seizoen bijzonder sterk in de pro vinciale wedvluchten van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers. De fondvlucht vanuit Chateauroux, af stand ongeveer 550 kilometer, werd gewonnen door een duif van A. Smallegange uit Terneuzen, die een voorsprong had opgebouwd van ruim 30 meter per minuut op zijn naaste belager (1070,66 m-pjii.). A. Kruljsse uit Krabbendijke won in deze vlucht 2 en 4. 3 C. van de Have, Schore; 5 A. Scheele, Terneu zen; 6 M. Oudeman, Wemeldinge; 7 J. de Looff, Kortgene; 8 C. Clement, Krabbendijke: 9 J. Folmer, Nieu- werkerk; 10 C. Witte, Borsele; 11 en 15 Jac. Siereveld, Arnemuiden; 12 E. Minnaard, Jz. Yerseke; 13 A.J. op 't Hof, Wemeldinge; 14 A. Flik- weert, Zonnemaire. Aan deze vlucht namen 755 oude duiven deel. De afdeling Zeeland hield eveneens een wedvlucht vanuit Survilliers met een deelname van 879 duiven. De hoogste snelheid was 1125,70 m-p.m. Winnaar werd J. Duynkerke uit Borsele, die ook de vjfde prjs won. 2 en 10 C. Clement, Krabben dijke; 3 W. Wiskerke, Borssele; 4 H. de Feijter, Axel; 6 H. van de Moere, Kortgene; 7 F. Verhelst, Terneuzen; 8 M. Schroevers, Arnemuiden; 9 W. de Putter, Axel. Uitslagen wed vluchten vanuit Vilvoorde. „Voorwaarts", Zaamslag-Veer, met 200 jonge duiven, hoogste snel heid 1080 m.p.m. 1 en 7 P. Koop man, 2 L. Hamelink, 3 C. van Bo- (ADVERTENTIE) heeft nog mogelijkheden om met een sterke selectieploeg tegen te spelen op een van de volgende data 21 -23-25-27-28 of 31 juli Telefonisch bereikbaar zaterdag 17 juli na 16.00 uur (01600-48535) ven, Axel; 4 D. de Jonge, 5 Bare- man-de Blaaij, 6 H. Scheele, 8 Fr. Scheele, 9 en 10 R. Harms, Axel. „E.M.M.", Terneuzen. 1 D. Deur waarder (1085,9 m.p.m.), 2 C. Moer man. 3 en 5 J. Prince, 4 en 9 A. Smallegange. 6 A. Ysebaart, 7 en 8 J. Dhaeze, 10 F. Verhelst. „De Reisduif", Breskens, met 164 jonge duiven, hoogste snelheid 1064,70 m.p.m. 1, 2, 3, 4, 5 en 6 F. Scheele, 7 A. Boekhont, 8 J. de Smidt en zoon, 9 J. van de Lijke, 10 R. Versaevel. Wedvluchten vanuit Orléans, afstand 405 kilometer, los zaterdagmorgen 5.15 uur met noordoostelijke wind en warm weer. „De Reisduif", Breskens, snelheid eerste prijswinnende duif 901,12 m.p.m. 1 en 7 P. Verdurmen, 2 en 3 E. Pieters, 4 J. P. van de Lijke, 5 en 6 J. A. Vernprille. „Voorwaarts", Zaamslag-Veer, hoogste snelheid 947,8 m.p.m. 1 ,5, 9 en 10 H. de Feijter, Axel, 2 en 8 P. Koopman, 3, 4 en 6 H. Scheele, 7 W. de Putter. Axel- „E.M.M." Terneuzen, hoogste snel heid 955,8 m.p.m. 1, 2, 6 en 8 A. Smallegange, 3 J. Zegers, 4 A. Scheele, 5 P. Verberkmoes, 7 en 10 D. van de Berge, 9 D. Deurwaar der.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7