HEATH REKENT OP RUIME MEERDERHEID EEG-gesprek over vis vastgelopen Britse soldaat ood- eschoten in Ulster VISSTERFTE EN WEINIG PALING IN IJSSELMEER D YNAMIE TVOORRAAÜ DEFENSIELIGA Campagne vóór EEG TIJD GAAT DRINGEN Veldslag tussen Turken en buurtbewoners bl\irt*ct Herstel eenheid 'Ronic'- orthodoxie in laats ïommentaar tarokko Dubbelzinnige Wilson PASPOORTEN BINNENKORT Voorrang bussen bij wegrijden BESCHERMING Brand in Tegelen: Schade 1 miljoen Optochten vredig ^Verlopen, maar: t (Van onze redactie buitenland) BELFAST Meer dan 120.000 Lrotestanten hebben in Noord- lerland met vreedzaam verlopen optochten de overwinning her dacht die de protestantse koning stadhouder Willem III in 1690 bij de Boyne behaalde op de katho lieke koning Jacobus II. De Noordierse veiligheidstroe pen en 11.000 Britse militairen stonden gereed om zo nodig direct te kunnen ingrijpen. Maar tot 17.00 uur in de middag had zich Ilechts een klein incident voorge- laan. In het begin van de avond werd in lelfast echter een Britse soldaat oodgeschoten. Hij stond op post in e katholieke wijk Falls Road, toen Kit een snelrijdende auto drie schoten op hem werden afgevuurd. Een van de kogels trof hem in de rug. Kort na pnkomst in een ziekenhuis is hij lërleden. Meer dan 10.000 mensen sloegen in lelfast het voorbijtrekken van de fanje-optochten met 20.000 deelne- (ers en 200 muziekkorpsen gade. fcgeveer 2500 Britse militairen be waakten het 11 km lange parcours, pp de daken hadden zich scherp- Bhutters van het leger genesteld, loven de stad cirkelden legerheli- kopters. Aan de feestelijkheden van maan- |ag in de Noordierse hoofdstad was In reeks van bomaanslagen in de pornaamste straten die de stoet zou vilgen, vooraf gegaan. Negen mensen Berden hierbij gewond. De politie ^Heeft 6 mensen in verband met deze ^^fcnslugen ondervraagd. De schade tamelijk groot. De bommen zijn Krschijnlijk uit een rijdende auto orpen. r.r ontstond in Noord-Ierland giste ren wel een klein politiek stormpje toen bekend werd dat de Britse re- .ferinK had geweigerd een openbaar Binderzock in te stellen naar de dood van twee jongemannen vorige week in Londonderry. In liet Lagerhuis zei lord Balniel, blister van staat en defensie, dat er en noodzaak bestond voor het in- lellen van een onafhankelijk onder- #oe 1. naar de dood van beide man- |jn ,die donderdag door Britse mili- 'ren tijdens ongeregeldheden waren ergeschoten. Het Noordierse parle mentslid Bernadette Devlin zei daar op dat de bevolking van Londonderry Tn zelf wel de zaak zou onderzoe- iE mislukte staatsgreep in Ma- rokko heeft nog eens de aan dacht gevestigd op de verschillen die er bestaan in de Marokkaanse sa menleving. Er is het beleid van een koning (Hassanll), die de laatste jaren met gematigde gestrengheid z jn volk wat meer onderwijs, me- Bjsche hulp, huizen, moderne land bouwmethodes e.d. wil toestaan. Maar tevens gebonden Is aan de traditionele macht van een aantal families, die niet groot in aantal zijn, maar wel zeer invloedrijk. Desal- ■fettemin heeft Hassan een beperkte parlementaire democratie ingesteld Mpgeveer een derde van de parle mentsleden wordt rechtstreeks ge kozen), bestaat er een legale oppo se en heeft de pers een redelijke vrijheid van meningsuiting. Opval lend voor een ontwikkelingsland, dat voorlopig de nadruk heeft ge- ■®gd op de ontwikkeling van de lepdbouw en bevordering van het toerisme. |i Hassan heeft kritiek te verwerken *an jonge intellectuelen en vak bondsleiders, die vinden dat het niet ver genoeg gaat wat hij voorstaat ff is onder hen een kleine republi keinse beweging, maar de meerder- beid van het volk dat ook met ^fenge Islamitische tradities gebon den is aan de koning, die religieus leider is xsteunt Hassan. Daarnaast Wsfaat er een het is dit weekeinde apngetoond een opstandige rechtse officiers-clique, die nu van zijn leiders is beroofd. Deze officie ren hadden de steun gevraagd van de studenten en vakbonden, maar bet is uiterst twijfelachtig of er van toederegeren na een eventueel geslaagde coup sprake zou zijn gpweest. Waarschijnlijker is dat de officieren uitsluitend met behulp van studenten en vakbonden de macht wilden grijpen om daarna een kblonelsregime (naar b.v. Grieks voorbeeld) te vormen. Voor de bevolking van Marokko had zo'n regime uitsluitend achter uitgang betekent. Een linkse staats greep zou sneller vooruitgang heb ben betekend, maar ook daar wil het volk niet aan. Koning Hassan zal <Van onze redactie binnenland). WEST-FRIESLAND In het IJs- selmeer heeft zich de laatste dagen een enorme vissterfte voorgedaan. De dode vis is door de oostenwind naar de Westfriese kust gedreven. Gevolg was, dat op verschillende rereatiepunten langs het IJsselmeer het baden onaantrekkelijk werd, vooral door de stank. V?*1'n havens van Hoorn en Enkhuizen hoopte de dode vis zich op. Verscheidene watertoeristen ver lieten hun vakantieoord aldaar van wege de onverkwikkelijke geur. Deskundigen menen, dat de vissterf te een rechtstreeks gevolg is van de verontreiniging van het IJsselmeer- water. Bij normale temperaturen is daar weinig van gemerkt. Bij warm weer echter loopt het zuurstofgehal te van het water sterk terug, terwijl er onvoldoende aanvoer is van vers. zuiver water. De vervuiling van het IJsselmeer wordt ook betrokken in een onder zoek, dat het Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek (RIVO) op het ogenblik instelt naar achteruitgelo pen palingvangsten in onze voorma lige Zuiderzee. Kernvraag van dit onderzoek: |s er met elektriciteit of met licht een aaldichte afscheiding te maken tussen het IJsselmeer en de wereldzeen? Proeven op semi- praktijkschool geven hoopvolle re sultaten. Later gaat men overwegen of men moet doorgaan met een proef op grote schaal in de spuisluis van Den Oever. IJsselmeerpaling is beter van kwaliteit dan andere- Wat in de Waddenzee gevangen wordt haalt dan ook al een mindere prijs. Daarom willen vissers de schieraal de geslachtsrijp geworden paling die naar open zee wil om voor de voortplanting te gaan zorgen graag in het IJsselmeer houden. Over de oorzaken van de treurige vangstresultaten van de laatste tijd heeft prof. Korringa, directeur van het RIVO, een paar stellingen en theorieën. De palingen zegt hij, zijn of weggetrokken of ze hebben zich verstopt. Dood zijn ze niet, want dan hadden de onderzoekers van zijn instituut ze wel gevonden. Een bewijs is er niet, maar een vermoe den bestaat wel, dat de mede door de nieuwe inpolderingen gewijzigde waterkwaliteit een woordje mee spreekt. Dat de paling voorgoed uit het IJnselmeer zou zijn getroken, wil prof. Korringa niet stellen. Voorgoed is het nooit, omdat al deze ontwik kelingen omkeerbaar zijn. Als de palingen dan al verjaagd zijn door de vele afvalstoffen die met de Rijn zijn meegekomen, dan zullen toch -hun nakomelingen, de glasaaltjes, terugkeren als ze beter water aan treffen dan hun ouders verlieten. Dat Duitsland, wat betreft de verbe tering van de kwaliteit van het Rijnwater van goeden wille is, ziet de directeur van het RIVO wel als een pluspunt. Op het ogenblik ech ter, bij de lage stand van Rijn en IJssel, kan men ruikend al constate ren dat er met het water van die rivieren iets aan de hand is. Wat dit jaar in liet IJsselmeer gebeurd is, heeft ook het RIVO wel verrast. Vorig jaar was er een grote hoeveelheid ondermaatse paling en een overmaat aan voedsel. Daarom stond voor dit jaar de barometer op: veel paling en vette paling. Dat in niet uitgekomen: zoals gezegd, is de vangst met alle vistuigen een teleur stelling geworden. Onder de vissers hoort men ver schillende theorieën. Sommigen zeg gen dat er veel en moddervette paling is, die alleen maar verzuimt in de kistjes te kruipen die de vissers voor hen klaarzetten. Andere zeggen dat de dieren te mager zijn. Aan de magere paling gelooft prof. Korringa ook niet zo erg, want er is ook dit jaar voedsel genoeg. Ook al gezien de voedselrijkdom denkt hij eerder in de richting van de waterkwaliteit. De palingen, ver onderstelt hij, „zitten waar ze niet horen". In de Zeeuwse wateren en langs de Noordzeekust hebben gar- nalenvissers ze met voor deze vissoort eigenlijk niet eens geschikt tuig wel gevangen. In augustus en september begint de trek van de schieraal naar zee. Vissers plegen dan fuiken te zetten langs de dijken, en uit wat daar wel of niet in komt, zal wel blijken of er palingen zijn geweest die in het IJsselmeer een veilige schuilplaats hebben gevonden. ":'"T I-;!:-;"' ■piPPliHR - j|ppp .ïïyifi''' S Uil -ti-, "''"'iitiliti.) (Van onze correspondent) LONDEN Premier Heath opende gistermiddag een persoonlijke campagne voor Groot-Brittannië's toetreding tot de EEG. In de „mu ziekkamer" van Lancaster House beantwoordde hij een 50-tal vragen van zowat 200 vertegenwoordigers van de wereldpers. Afgevaardig den van Britse kranten toonden vooral belangstelling voor de econo mische en financiële perspectieven van de toetreding, terwijl buiten landers zich hoofdzakelijk concentreerden op de politieke zijde van het probleem. Wat de economie betreft, week Heath geen duimbreed af van de inhoud van het EEG-wdtboek, dat vorige week gepubliceerd werd en waarvan de Britten sinds gistermor gen 5 miljoen exemplaren van een beknopte versie kosteloos kunnen bemachtigen in alle hoofdpostkanto ren van het land. Ter attentie v-an de buitenlandse journalisten hamer de de premier nog eens duchtig op het belang van Britse toetreding voor de politieke en economische gezondheid van Europa. Heath werd herhaaldelijk aan de tand gevoeld over de reacties van de Britse openbare mening en de parle mentaire meerderheid, die hij tij dens de herfst hoopt te kunnen be reiken na de grote EEG-debatten, die meer dan een week zullen du ren. Premier Heath sprak de mening uit dat de Britten nog tijdig Euro pees gezind zullen worden en dat vooral de jongere Britse generatie niet meer zo afkerig staat ten aan zien van buitenlanders. Heath was zeker van de overwinning in het parlement. De conservatieve rege ring zal haar partijleden in het par lement niet de vrije hand geven, maar Tory's die tegen toetreding stemmen, zullen niet bestraft wor den. Hij sprak opnieuw de vaste over tuiging uit, dat dit mogelijke lid maatschap van de EEG voor Groot- Brittannië een kans is, die het zich niet mag laten ontglippen, vooral omdat zij zich niet gauw meer op nieuw zal voordoen. Een parlemen taire nederlaag zou volgens Heath dan ook bijzonder dramatische ge volgen kunnen hebben. Woensdagmiddag komen in Lon den meer dan 4.000 vooraanstaande conservatieven samen op een speci aal EEG-congres. Bij die gelegen heid zal premier Heath al de toetre dingsproblemen uitvoering behande len en de vragen beantwoorden, die hem door z'n partijgenoten gesteld worden. Zaterdag is h-et de beurt aan de Britse socialistische partij om in de zelfde Londense zaal bijeen te ko men voor een speciaal EEG-congres m-et een sterk anti-Europese onder toon. Men verwacht, dat op deze vergadering de slogan „Schop de To-ry's eruit" hoogtij zal vieren. La- bourleider Wilson, die vorige week zei, dat hij tegen toetreding zou stemmen als de conservatieve rege ring de voorwaarden van Brits lid maatschap piet duidelijker toelicht te, is van plan om z'n uitspraak pas op 28 juli te loen, tijdens een bij eenkomst van het La-bourbestuur. Uit Wilsons dubbelzinnige houding wordt afgeleid, dat hij z'n vroegere pro-Europese politiek volkomen zal verloochenen om de regering Heath ten val te kunnen brengen en La bours eenheid te redden. Amerikaanse politie bergplaats met 197 staven dynamiet van de militan te joodse defensieliga gevonden. De bergplaats bevond zich in een natuurreservaat ten noorden van New York. Men verwacht dat er binnenkort nog meer zullen wor den gevonden. De liga zou een overeenkomst met de autoritei ten hebben gesloten, op grond waarvan beschuldigingen legen verscheidene leden zouden wor den ingetrokken in ruil voor overhandiging van dynamiet- voorraden. De leider van de liga, rabbijn Kahane, en twee medewerkers bekenden vrijdag voor een fede rale rechtbank in Brooklyn dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan de vervaardiging van explo sieven. Een beschuldiging inzake vervoer van wapens tussen sta ten werd door le justitie inge trokken. Dat gebeurde ook met beschuldigingen tegen tien an dere verdachten. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De geldigheids duur van paspoorten die worden af gegeven of verlengd ten behoeve van Nederlandse onderdanen die in een der andere vijf EEG-ianden wo nen zal tot vijf Jaar worden ver hoogd. Dit heeft de Nederlandse regering de Europese Commissie meegedeeld, aldus blijkt uit het antwoord van de commissie op een vraag van het Tweede-Kamerlid ir. H. Vredeling (PvdA). wel weer de absolute macht aan zich trekken, zoals hij deed tussen 1964 en 1970. En dan heeft de staatsgreep precies het tegenover gestelde opgeleverd van wat de sa menzweerders hadden gehoopt te bereiken. Maar ze zullen er niet om (kunnen) treuren. Gistermiddag zijn ze terechtgesteld. 'Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De ministerraad heeft zich akkoord verklaard met een wijziging van hat reglement verkeersregels, waarin wordt be paald dat overig verkeer binnen de bebouwde kom de bestuurders van autobussen de gelegenheid moet ge ven, om de halte te verlaten en zich weer in he-t verkeer te voegen. De gedragsregel is beperkt tot de bebouwde kom, omdat dit voor schrift buiten de bebouwde kom tot gevaarlijke situaties aanleiding zou kunnen geven. BRUSSEL (ANP) Het enige forse probleem, dat voor de Britse toetreding tot de EEG nog geregeld moet worden, het visserijpro- bleem, zal naar alle waarschijnlijkheid niet voor september rond ko men. De tijd gaat dan dringen, want 21 september ongeveer is de datum waarop een totaaloplossing bereikt moet zijn, wil men nog voor het eind van het jaar het toetredingsverdrag kunnen onder tekenen. De Britse toponderhandelaar Geof frey Rippon heeft gisteren in Brussel al aangedrongen op spoed bij heit ontwerpen van de tekst van dit toetredingsverdrag. Uiterlijk eind oktober 1972 moet de behande ling in het Britse parlement van dit verdrag rond zijn om een Britse toetreding tot de EEG op 1 januari 1973 te kunnen verzekeren. Eerst tussen de zes onderling en later met de Britten is het visserij- probleem gisteren in Brussel ter sprake gekomen, echter zonder dat resultaat werd geboekt. Laat in de middag gingen de zes, nadat ze met de Ieren en de Denen onderhandeld hadden, opnieuw over de vis praten, maar er werd geen resultaat be reikt. Ook de Britten hebben niet zo'n bijzondere haast. De Britse onder handelaar Rippon liet merken, dat men liever zag, dat men nog wat tijd neemt, maar dan een goede regeling treft, dan dat er 'n in haast vervaardigde slechte regeling uit de bus komt. Het visserij probleem is echter niet de factor waarop Enge- lands toetreding zou stuklopen. De voornaamste moeilijkheid bij het visserijprobleem is, dat naar een overgangsregeling gezocht wordt, waarbij kleine Britse kustvissers 'die overigens met al hun districten ongeveer 30 stemmen in het Britse Lagerhuis opleveren) nog een aantal jaren bescherming genieten tegen concurrerende vissersschepen van de Gemeenschap. De Europese Commis sie heeft een regeling in twee fases voorgesteld. In de eerste fase (vijf jaar, te beginnen op 1 januari 1973) zouden de Britten zes mijl van de twaalfmijlszone voor eigen vissers mogen reserveren en in de tweede fase, eveneens van vijf jaar, zouden slechts nog hier en daar kleine stuk ken van deze zesmijlszone aan eigen vissers voorbehouden kunnen wor den. Dat houdt tevens in, dat de EEG-vissersschepen in de rest van de Britse territoriale wateren toe gang zouden hebben. Frankrijk is het land, dat (weer) uit de boot valt bij het innemen van een standpunt. RIPPON geen spoed TEGELEN (ANP) Een brand in de dakpannenfabriek gebr. Lau- mans N.V. in Tegelen heeft maan dag een schade van naar schatting f 1 md'ljoen veroorzaakt. Het ovenge bouw (produktie 50.000 pannen per week) en de droogzolders van de fabriek zijn verloren gegaan. De oorzaak van de brand is niet be kend. Het bedrijf is tegen brand schade verzekerd. DE SCHILDER en beeldhouwer Wil helm Kohlhoff is op 78-jarige leeftijd in Schweinfurt gestorven. VAN DIPLOMATIEKE zijde is ver nomen dat Saoedl-Arabië op het punt staat een groot wapencontract met Amerikaanse bedrijven af te sluiten, ten bedrage van naar schatting 350 miljoen dollar. DE KONINGIN en prins Bernhard zijn in gezelschap van prinses Chris tina naar Porto Ercole (Italië) ver trokken. DE EUROPESE commissie beschikt over geen enkele aanwijzing dat Wes- tinghouse Electric, die reeds onderne mingen in Frankrijk, België en Span je heeft overgenomen, de Fiat en Breda bedrijven in Italië zou willen opnemen in een nieuw te vormen „Wcstinghouse Electric Nuclear Ener gy Systems Europa s.a.". DE CUBAANSE radio heeft meege deeld dat bij een mislukte poging tot kaping van een Cubaans vliegtuig een passagier is gedood en drie gewond. Van een poging tot kaping van een Cubaans vlietuig is nog nooit eerder vernomen. DE 25-JARIGE Sylvie Allione is te Saint Florentin (Yonne) van een bal lon op 200 meter hoogte gevallen en omgekomen. Zij zou op een lucht- feest haar vader vervangen als bal lonvaarder. Doordat de ballon veel sneller vertrok dan zij dacht kon zij niet meer in het schuitje komen en greep een der touwen. Op 200 meter hoogte kon zij dit blijkbaar niet lan ger vasthouden. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. In de Rotterdamse Oleanderstraat is het zondagnacht tot ernstige ongeregeldheden gekomen tussen Nederlanders en Turken. Na enige schermutselingen eerder op de avond, waarbij de politie de zaak nog redelijk in de hand wist te houden, barstte de bom in de nacht. Zeker veertig Turkse gastarbeiders, bewo ners van een van de pensions in de Oleanderstraat, raakten slaags met een evengroot aantal buurtbewoners. Dakpannen, stenen eri alles wat maar los zat suisden door de straat en vernielden auto's en ruiten. In het heetst van de strijd zag het er naar uit dat de Turken de aftocht bliezen, maar zij kwamen later met versterking, die ze uit een ander Turks pension,hadden gehaald, terug, waarna de strijd opnieuw losbrandde. Enkele vechtersbazen verschansten zich op de daken van waaraf zij de vechtenden met dakpannen bekogel den. Fietsen werden door deuren ge smeten en ook enkele autoruiten moesten het ontgelden. Talrijke be woners van de Oleanderstraat in Rot terdam-Zuid zochten een veiliger heenkomen bij familie elders in de stad. De politie rukte met groot ma teriaal uit, de straat werd afgezet, en de patrouillewagens konden de vech tersbazen afvoeren. In totaal werden 21 Turken, een Indiër en twee Ne derlanders naar het politiebureau ge bracht. In de loop van de dag zijn ze op vrije voeten gesteld. Ze zullen niet gerechtelijk vervolgd worden. Voor wat de buitenlanders betreft wordt onderzocht of zij in het bezit zijn van een verblijfsvergunning. De rel, de eerste grote vechtpartij tussen Nederlanders en buitenlanders in Rotterdam, is ontstaan doordat enke le buurtbewoners klaagden over het feit dat de pensiongasten de tuinen .evuilden, door huisvuil uit het raam te gooien. De meeste bewoners van de Oleanderstraat hebben maandag aangifte gedaan van de schade die zij als gevolg van het handgemeen heb ben opgelopen. De straat zelf gaf maandagmorgen het aanblik van een enorme explosie. Glasscherven van gebroken ruiten, enkele vernielde deuren, en tot wrak gedegradeerde auto's markeerden de plaats waar de vechtpartij was uitgevochten. De politie moest bij het scheiden van de vechtersbazen gebruik maken van de wapenstok. Hoe verhit de ge moederen waren blijkt uit het feit dat het pension waar de Turken ge huisvest zijn, met getrokken pistool werd betreden. Ondanks de niet mis te verstane bewapening is slechts een man in het ziekenhuis beland. Hij kreeg een dakpan tegen zijn arm en moest verbonden worden. Het is allemaal niet meer te gelo ven. achtergebleven vrienden en vriendinnen, zo'n weertje, en het houdt maar aan. Wat hebben al die leden die zich, al of niet ge-file-erd, naar zuidelijker stranden hebben be geven, nu méér dan wij hier?. Nauwelijks lets meer, mensen. Het enige verschil is, dat wij erbij werken. In het informatieblad voor het bisdom Breda, Overweg, las ik vori ge week dit -gisteren nog steeds actuele vers (van ene „Asse gaai"): •fr •„We liggen onderuitgezakt met weinig grote wensen, je weet niet wie z'het bruinste bakt: het zonnetje of de mensen". Tussen haakjes, wat is: Bouwva kantiek? Dat is een werknemer in de boute - die dezer dagen met zijn gezinnetje rondtuft in een oud autootje. Als je eenmaal op het dievepad bent, kun je je politieke voorkeuren beter thuislaten. Dat ondervonden dieven, die onlangs in New Castje (Nieuw-Zuidwales) voor ongeveer 1000 gulden aan schoenen uit de auto van een vertegenwoordiger hadden gestolen. Het bleken alle maal linker schoenen te zijn. Moraal, wanneer je althans te voet vooruit wilt komen, heb je evenveel van links als van rechts nodig. Politieverordeningen kunnen won derlijke regels bevatten, maar zo bont als in het zuidwest-Franse plaatsje Castel-Sarrassin hebben Hermandads dienaren het bijkans nergens nog gemaakt. Daar is sinds vorige week een verordening van kracht, die hanegekraai in de och tenduren strafbaar stelt. Maar hoe moet je een haan de snavel snoeren?. Om in de sfeer te blijven, een pak kende story van onze Parijse corres pondent. Het voorlaatste weekeinde is voor de Parijse mijnheer Astier, zijn vrouw Nadine en hun dochtertje Sylvie een onvergetelijk weekeinde geworden. Ze hebben zogezegd 350 km met de dood in hun auto gereden. Zaterdagsmiddags ging het gezin netje met vakantie. De auto was tevoren grondig nagekeken, maar in de garage was men vergeten de schroeven van de twee voorwielen vast te draaien. Een half uur nadat het gezin thuis was weggereden, herinnerde de garagehouder zich de vergeetachtigheid. De man was zo verstandig om meteen de politie in te schakelen, die over de radio elk half uur het bewuste echtpaar waarschuwde in welk een netelige situatie zij ver keerden. Astier en de zijnen hadden echter helemaal geen zin om naar de radio te luisteren en reden vrolijk door. 's Avonds laat kwamen ze bij vrienden aan, maar ook die hadden niet geluisterd. De dag daarop hoor de de man pas hoe hij 350 km had afgelegd. Deze man heeft meer geluk gehad dan de kortstondige Tourve dette Ocana. Zo gaat dat in het leven, maar triest is het. En na dit alles groet ik u allen. MERIJN. (ADVERTENTIE) ROME (KNP) Het volledig herstel der eenheid tussen de kerk van Rome en de kerken van de orthodoxie dient thans binnen de katholieke kerk te worden voorge legd aan het wereldepiscopaat en binnen de orthodoxie aan het pan orthodox overleg. Dit is volgens kar dinaal Willebrands, hoofd van het secretariaat voor de eenheid, de be tekenis van de briefwisseling tussen patriarch Athenagoras en paus Pau* lus.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9