BEDDEN-POOL HEFT TOERISTENN001) OP HVR1DESTEIN Henze RTM maakte nog een jaar winst WAAROM DUUR ALS HET GOEDKOOP KAN? Naakt show ondanks verbod opgevoerd f■■MMS* jsbrug VVV-directeur Zeeland: MOEITE BAALHOEK- NOTA WORDT GRETIG GELEZEN i )iefstal uit dressoir stad streék Weggelopen meisje n Terneuzen eruggevonden iWJ verhuist naar diddelburg examens w. Sprint GT, de band voor de snelle rijder met véél kilometers per jaar. Die gewend is hoge kruissnelheden aan te houden. Sprint GT, de band, met High Per formance mentaliteit, voor hem dje extreem hoge eisen stelt. Keus uit het totale Vredestein-assortiment armte blijft raterstancien Ongeruste varier gered van verdrinking Vrouw ontspringt vrachtauto GOES GAAT OUD WOONWAGENKAMP VERBETEREN (Van onze correspondent) TERNEUZEN Door H. g ;rneuzen werd aangifte gedaan j diefstal van ruim tweeduj ilden uit een geldkistje, dat in gesloten dressoir was opgebo;? et slot was geforceerd. Dinsdag 13 juli 1 971 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een bewoner J Dijkstraat te Terneuzen „J huwde de gemeentepolitie dat! ;m een 15-jarig meisje was ka-, nnenlopen. Bij nader onderj. eek het M. K. uit St. AmandsW jij Gent) te zijn, die tezamen^ ;n eveneens 15-jarig vriendin» j 8 juli de ouderlijke woning! arlaten en waar-van de moeder! e Belgische politie aanhouding! rugbrenging verzocht had. eisje is inmiddels door haar r 'gehaald. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het kantoor i s katholieke werkende jongere;! eeeland zal van Vlissingen J liddelburg worden verplaatst] emeente Middelburg zal het j orte Noordstraat 38 voor dit t iten opknappen. 'im AXEL —Aspirant gezel dipiJ ïetselen: T. R. Bambost, S< ent; P. E- J. Blommaart, aarde; G. E. M. Heyne, Sas ent; W. G. R. van Limmen, PK ine; A. J. Sey (prijs), Walst E. de Smet, Sluiskil; F. J. j ds, Hoek Aspirantgezel tin rogramma 2; G. C. M- de uiitaart; C. J. van Doorn, Zaaj M. J. Elegeert, Koewacht; li [ulle (prijs), Axel; L. J. Klaa erneuzen; J. C. Langevelde, euzen: J. Verhelst, Sluiskil: P.J ioen, Terhole- Aspirantgezel oil latimmeren programma 1: W, f lierickx, Aardenburg; C. den I en, Breskens; P. J. J. Gelderld luiskil; W. E, Goossen, Cai" 1, J. A. van Hove, Koewacht; J.| Kalisvaart, Axel; W, M- Mar ioewacht; L. E. Martens, laat; E. J. Manacker, Hulst; P.l an Meelen, Kloosterzande: J. P I oorter, Axel; R. J. van Rie, Hq G .Robesin, Heille; J. B- de T prijs), Sluiskil. BERGEN OP ZOOM rnmerentP. C. van Iwaorden, euzen; W. M. A. de Kraker, il; J. L. Obrie, Sluiskil BOXTEL metselen -gezel: C.j f. Scheerders, Kloosterzande. BREUKELEN Diploma N«| an Nijenrode, J. Remijnse uit V' haartsdijk. GOES Agrarische Top-K jrsus: A. W. Bierens, Schore; C en Boer, Zonnemaire; H. Ca; .uidzande; J. K. Goemans, ïaire; H- van Gorsel, Oud-Val ïeer; A. Hogendoorn, Kamerik! I. van Kempen, Melissant; J. e, Biggekerke; J. A. Maris, Za8 lag; H. A. Mijs, Sommelsdijk; P.j an Nieuwenhuyzen, Heyningen:] emmerman, IJzendijke; A P. ïers, Fijnaart; J. J. Timmers.J] a-art; P. L. Timmers, Sint-Phi md; J. J. Vasseur, Zierikzee; erhage, Koudekerke; D. Ven' int-Maartensdijk; L. C. M. Vroij 'ïjnaart; J. A. M. Serrarens, isse. m-1 A W' jen en woonhuizen in de ingswijk „Java". Zonder vertragingen in het i.hema kan het nieuwe stt ■aarnaar in Terneuzen al likhalzend wordt uitgezien, oor het eind van dit jaar Jgeleverd. (ADVERTENTIE) TALMASTRAAT 61 BREDA Tel. (01600) 37670 OOK GEVESTIGD TE RIJSWIJK, DEN HAAG, SCHEVENINGEN, AMSTERDAM EN ZEIST Vooruitzichten w voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Droog, over wegend zonnig fen temperaturen overdag iets bove. Jlrmaal. [Weersvooruitzichten in cijfers ge- liddeld over Nederland. [Voor woensdag: kantal uren zon: 815. temp.: 0 tot 4 graden onder |rmaal. fiax. temp.: 0 tot 4 graden boven frmaal. Kans op een droge periode van listens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: procent. Voor donderdag: kantal uren zon: 5 tot 13. lin. temp.: omstreeks normaal, flax. temp.: 0 tot 4 graden boven ^rmaal. Kans op een droge periode van nstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: procent. (oogwater (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De Rotterdamsehe Tramweg Maatschappij (RTM) is de enige busdochter van de spoorwegen die het afgelopen jaar Utrecht nog wat geld in het laatje heeft gebracht. Zes percent dividend wordt uitgekeerd over het overigens bescheiden aandelenkapitaal van één miljoen gulden. honderdduizend ligt. Dat is een ge volg van de lange, door weinig ge bouwde kommen onderbroken lij nen. Wel zet ook bij de RTM de ten dens door van een afneming van het recreatieve-rvoer en een toeneming van het onvoordelige spitsuur- vervoer Het veer Anna-JacobaZijpe on dervond de gevolgen van de opening van de Volkerakweg. Over de hand having van deze oeververbinding wordt nog gesproken met de belang hebbende overheid, in casu het pro vinciaal bestuur van Zeeland. Zoals wij reeds hebben gemeld wordt de directeur van de RTM, dr- H.J. van Zuylen. voorgedragen als directeur van de Zeeuwsch-Vla-am- sche Tramweg-Maatschtppij. De RTM zal eerlang de kern vormen van een Delta-vervoei-bedrijf. Tachtig percent daarvan is in han den van NS, de rest behoort aan de gemeente Rotterdam. Overigens is het de laatste keer dat de RTM winst afwerpt. Dit jaar zit men door de loonkostenstijging in de rode cij fers. Opmerkelijk is de spectaculaire vervoerstoeneming bij de RTM, die het streekvervoer tussen Goes, Schouwen, de Zuidhollandse eilan den en Rotterdam verzorgt: 9,1 per cent. En het geheim van de winst schuilt tevens in de kilometerpro- duktie per bus, die ver boven de [Morgen, woensdag 14 juli: eigen op Zoom 7.55 en 20.13; pnswcert 7.00 en 19.08; neuzen 6.30 en 18 39; lissingen 5.57 en 18.11; Femeldin-ge 7.45 en 20.03. --onstanz 395-2. Rheinfelden 251 3 Straatsburg 250 -6, Plittersdorf Ka - ,^axa,u 't38 _11' P'oclüngen 1*Tq ik Mannheim 267 -7. Steinbach ■J9 plll, Mamz 266 -12. Bingen 175 Kaub 191 -10. Trier 233 -1 Koblenz 195 -6. Keulen 160 -12 ■uhmrt 336 -12, Lobith 952 -15* MWdense Kop 920 -16, Nijmegen ï44 -15 IJsselkop 827 -11 Eefde Igssel 355 -15. Deventer 245 -10 Monsin 5462 onv., Borgharen 3866 - .36. Belfeld 1089 -3. Grave beneden t|e sluis 499 1 beneden (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op het strand bij de Oranjemolen te Vlissingen is de 45-jarige heer De J. uit Emtnen van een verdrinkingsdood gered door I. J. Paardekoper (25) en L. de Nooyer (26) beiden afkomstig uit Vlissingen. De man had reeds het bewustzijn verloren. Hij is per ambulance over gebracht naar het Bethesdazieken- huis alwaar een lichte shock werd geconstateerd. De man was met zijn echtgenote en twee dochters op het strand. De dochters bevonden zich in een boot je en papa vond dat beide dochters vrij ver van het strand afgedwaald waren Hij wenste het scheepje te rug te halen doch onderweg verloor hij daarbij de macht om verder te zwemmen. (Van een onzer verslagge vers) - MIDDELBURG - Zeeland is op het gebied van toeristeninva sies heel wat gewend. Maar als, zoals afgelopen weekeinde 16ft.00U zon- en zeezoekers in eens de Zeeuwse binnenlanden „binnenvallen", dan kost het toch wel de nodige hoofdbre kens en inventiviteit om al die mensen onder te brengen. De 72-jarige heer Van Leverink, secretaris van de VVV in Mid delburg heeft dara een geheel eigen oplossing voor bedacht. Zaterdagmiddag reed hij vier uur lang met een politieauto door Middelburg om de mensen op te roepen Iogiesruimte ter beschikking te stellen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De massale trek naar de kust is zonder wan klanken verlopen. „Dat komt voornamelijk door het schitteren de weer". Aldus de direkteur van de provinciale VVV, J. de Regt, die door de rccorddruktc met zijn neus op een al eerder sluimerend maar nu levensgroot probleem is gedrukt: De toeristenspreiding Aan de kust kon men het bezoek nauwelijks verwerken, in het ach terland was nog volop ruimte. Zaterdag bleek op liet moment dat duizenden loeristen nog een logies- adres moesten krijgen, dat een aan tal VVV-kantoren niet te bereiken was. De lieer De Regt zegt: „Wij hebben hier tot 's avonds laat zitten werken en dan ga je vanzelf filoso feren over een bedden-pool en een centraal adres waar je bedden „uit geeft". Aan de Invalswegen van de provincie zou je. bijvoorbeeld bij benzinestations, borden kunnen plaatsen die aangeven waar men nog terecht kan. Het vergt natuurlijk een investering om van te rillen maar het is gewoon noodzaak". „Piekda-gen zullen er meer komen (woensdag 14 juli, de Franse feest dag bijvoorbeeld en zaterdag aan staande. als vele bouwvakkers als- nog besluiten een weekje weg te gaan), en dan is een enkel VVV- meisje toch onvoldoende om een he Ie toeristen-industrie te runnen. Ik heb echt geen minachting voor de plaatselijke en streek-VVV's, maar juist achting. Ik ken hun problemen al te goed en er valt niets tussen te krijgen.1 maar als ze sluiten is en blijft dat in principe niet juist en we moeten daar een oplossing voor vinden". „Alle WV's zouden uniforme openings- en sluitingstijden moeten hebben, er zou een klasseringssys teem van de VVV-kantoren moeten komen, zodat men precies weet waarvoor men waar terecht kan en op welke tijd. Ook dit zal aan de invalswegen en aan de grens be kendgemaakt moeten worden, daar naast natuurlijk in de folders en andere publikaties. Tezijnertijd zal de provinciale VW verantwoorde lijk moeten zijn voor alles en een delegerende taak krijgen". „De WV's zullen in de toekomst een aantal taken moeten afgeven aan de centrale VVV. Als men zijn taak verstaat zal men niet schromen dit te doen. Maar het is ook een psychologische kwestie: men is bang zijn zelfstandigheid kwijt te raken. We moeten hier dringend verande ring in brenigen. Vanaf nu gaan we daar hard aan piekeren en wer ken. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de splitsing Rijksweg 58-Veerhavenweg heeft zich een verkeersongeluk voorge daan waarbij de 22-jarige I,. D. M. van Geffen uit Heerlen aan de dood is ontsnapt. Zij reed door de rode verkeerslichten heen Op dat moment draaide een vrachtauto met aanhangwagen op de kruising. De bestuurster van de per sonenauto, 'n „lelijke eend" beland de onder de aanhangwagen van de auto. Zij had de tegenwoordigheid van- geest om vanachter het stuur weg te springen. De eend werd verder tien merer meegesleurd. In dat korte tijdsbe stek is de vrouw via het rechterpor tier uit de auto gesprongen. Toen de vrachtauto tot stilstand kwam, was de eend zo plat als een cent. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst heeft op Den Haag een beroep ge daan om zo snel mogelijk een aantal extra exemplaren van de nota over het Baalhoekkanaal toe te zenden. De belangstelling voor de nota is namelijk zo groot, dat men met het ene exemplaar, waarover men op dit moment beschikt niet kan toeko men. Maandag was de eerste dag. dat de nota op het stadhuis ter visie heeft gelegen. Het heeft letterlijk storm gelopen. De ambtenaren op het gemeentehuis telden op deze eerste dag maar liefst 41 geïnteres seerden, die zich op de hoogte kwa men stellen van de inhoud van de nota. Het was overigens wel een on houdbare situatie, want al deze mensen hebben het met slechts een enkel exemplaar moeten doen en zo kon het gebeuren dat op sommige momenten tien of meer paar ogen de pagina's van de nota bestudeer den. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN „Voor zowel de landbouw als voor derden is de aanleg van het Baalhoekkanaal buitendijks het meest economisch verantwoord. Waarom nu een hoop geld over de balk smijten, als het goedkoop kan?" Dit is de mening van voorzitter II. Vercauteren van de ruilverkavelingscommissie Kiel- drecht over de Baallioektraces, zo als die er nu liggen. Evenals de voorzitters van de drie landbouworganisaties in Zeeuwsch-Vlaanderen dit hebben gedaan, wijst voorzitter H. Vercau teren de aanleg van het Baalhoek kanaal binnendijks van de hand. Het zou een te ingrijpende maatre gel betekenen voor de landbouw, waarvan in dit geval vele bedrij ven geheel of gedeeltelijk ontei gend zouden moeten worden. In de aanleg van het Baalhoekkanaal buitendijks ziet de heer Vercaute ren geen onaanvaardbare aantas ting van het verdronken land van Saeftinghe. „Want", zo zegt hij, „het essentiële gebied blijft intact. Ik ben zelf natuurliefhebber en kom zowel 's zomers als 's winters in Saeftinghe en weet uit eigen ervaring, dat de meeste vogels^ midden in het schor zitten en dus nooit last van het Baalhoekkanaal zullen krijgen". De commissievoorzitter is van mening, dat alle organisaties en Instanties, die iets met de land bouw te maken hebben, gezamen lijk moeten optreden. Hoe dat moet gebeuren is nog niet bekend. „We moeten in eerste instantie proberen om dat kanaal buiten dijks te krijgen. Daarbij moeten- we deze zaak ook politiek benade ren", zo meent deze inwoner van Nieuw-Namen. Wat was bij het doornemen van de informatie over de Baailhoekno- ta de eerste indruk? De heer Ver cauteren: „Op de eerste plaats was ik blij, diat nu eens bekend ge maakt is wat er gaat gebeuren en dat we nu niet meer in de lu:ht hoeven te grijpen". Ook die in spraak-procedure, zoals die ge volgd zal worden, spreekt de com missievoorzitter wel aan. al heeft hij er nog geen idee van hoe dit in de praktijk zal moeten lopen. „Ik hoop trouwens", voegt hij er aan toe, „dlait met deze inspraak niet dezelfde inspraak wordt bedoeld als bij de gemeentelijke herinde ling, want dan stelt het weiniig voor. Ik geloof trouwens nriet d'at deze hele zaak de gewone man interesseert. Alleen de inwoners van de dorpen die weg moeten, want die mensen willen daar hele maal niet weg". Al met al heeft de nota Baiai- hoekkanaal voor de ruilverkave ling Kieldrecht een onzekere tijd ingeluid. Een gedeelte van het ruilverkaveli'ngsproject is, zoals we reeds schreven, tot nader order opgeschort. Voorzitt. Vercauteren heeft de hoop uitgesproken ook in deze voor de verkaveling moeilijke periode te kunnen blijven rekenen op de steun van degenen, die de ruilverkaveling hebben aange vraagd, waaronder gemeentes en waterschap. Uit het slot van zijn betoog blijkt dat hij niet pessimis tisch is gestemd voor wat zijn toekomstverwachtingen betreft ,,Ik ben blij", zo besluit de -heer Vercauteren. „dat een belangrijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen zich achter het buitendijkse tracé gaat scharen, getuige de uitlatin gen van woordvoerders van CBTB, ZLM, NCB en waterschap". Daar bij is nu ook de ruilverkaveling gekomen. (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT De „Bizar" pop-(naakt)-show, in de nacht van zondag op maandag in het Zeeuwsch-Vlaamse pop centrum Saresani in Retranche- ment uitgevoerd, is een fiasco geworden. Niet alleen liep in de pauze de helft van de naar schat ting vijfhonderd toeschouwers uit verveling weg, maar boven dien heeft Saresani-exploitant Kees de Waal zich ten opzichte van de gemeentelijke autoriteiten in een moeilijk parket gebracht, door een aanzegging van burge meester inr. II. van den Beid, om de show na het eerste deel on verwijld te staken, in de wind te slaan. Vijfhonderd jongeren kwamen zondagnacht af op wat een artistieke happening had moeten worden maar wat sneller dan een nachtkaars uit ging Van meet af aan toonden poli tieagenten in burger die de burge meester escorteerden, zich niet ge lukkig met hel initiatief Burge meester van den Beid zelf nam aan vankelijk een afwachtende houding aan maar stak zijn verontwaardi ging niet onder stoelen of banken toen de naakt-pop-show volgens zijn mening „het perverse" benaderde. Na het eerste gedeelte hield de bur gemeester ruggespraak met de poli tie om Kees de Waal vervolgens in de pauze eeen verbod op te leggen de voorstelling voort te zetten. De Waal sloeg de aanzegging in de wind en gaf „Bizar" toestemming om door te gaan. Later kwam hij terug op zijn besluit met een com promis. De Waal kwam de burger vader daarvan onder getuige op de hoogte stellen. „Voor een eventuele 'rechtspraak", zo verklaarde hij. „kom ik u onder getuige even ver- Burgemeester Sluis greep tijdens paui ze vergeefs in tellen, dat ik bereid ben de show, die nu nog drie kwartier duurt, in te laten korten tot acht minuten"- Burgemeester van den Beid bleef bij zijn besluit, De Waal ook. De politie besloot niet in te grijpen om grotere moeilijkheden te voorkomen. Mr. Van den Beid gaf wel te ken nen, dat de beslissing vain de Am sterdammer om door te gaan zeker repercussies zou hebben voor verde re vergunning-aanvragen van Sare sani. Het publiek heeft zondagnacht al le reden gehad om zich „genomen le voelen".De pop-show, die met veel tam-tam en volgens de politie op dubieuze wijze aangekondigd is, had niet veel om het lijf. De vijfhonderd bezoekers hadden ieder zes gulden aan de kassa moeten neertellen om binnen te mogen. De voorstelling begon om half twaalf en was om half drie afgelopen. Ze bestond voornamelijk uit lange pauzes. De show zelf bestond uit onsamenhan gende „acts", opgevoerd door drie vrouwelijke en twee mannelijke spelers, die zich van de eerste tot de laatste minuut op de maat van mo derne a-tonale klanken en omlijst door vloeistofdia's, naakt over het podium bewogen. Reeds in de eerste pauze dreigde de zaak finaal uit de hand te lopen. De helft van het publiek stapte op. Aan de kassa ontstonden moeilijkheden. Bezoekers gingen er vandoor met een etalage pop, die in de show een essentiele rol speelde. De disc-jockey van Sa resani maakte zich vreselijk kwaad om de vandalistische grollen van het publiek. Kees de Waal dribbelde zenuwachtig op en neer in de hoop op een „regeling" en buiten de deu ren van Saresani lichtte de burge meester zijn besluit aan de pers toe. „Als ik daar die mensen op het podium als apen over de vloer zie kronkelen, dan zeg je toch: dat kan niet- Deze show heeft totaal geen artis tieke waarde, het gaat om de sensa tie van het naakt en dat is onzin nig". Een scène uit de naaktshow in Retranchement. i Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes gaat alsnog enkele voorzieningen treffen op het oude woonwagenkamp ten noorden van de bebouwde kom van de ganzestad. B. en w. stellen de gemeenteraad voor een krediet van f 6000,- te verstrekken voor de plaatsing van een nieuwe vuilnisbak (de oude is, aldus het gemeentebe stuur, gesloopt), de verbetering van bet terrein en de toegangsweg vanaf de Oude Zeedijk en voor liet een aantal jaren op zich laten wach- schoonmaken van het terrein. ten. In de gemeenteraadsvergadering van 16 december 1970 werd al een krediet van f 15.640 beschikbaar ge steld voor de aanleg van een ver zwaarde elektriciteitskabel naar het kamp. „Gelet op de functie die Goes nu eenmaal heeft en behoudt voor de woonwagenbewoners, moet een en ander als niet te vermijden kos ten worden aangemerkt", aldus b en w. in hun voorstel. Zoals hekend zal de bouw van het nieuwe regio nale woonwagenkamp bij Goes nog De situatie op het kamp is, zoals wij enkele maanden geleden al be richtten, onhoudbaar. De „vuilafval- bak die het voorste] vermeldt, kost f 1.140.-. het schoonmaken van het terrein f 500,-, Verbetering van het (op het ogenblik mensonterende) sanitair staat niet op het program ma, maar zou kunnen vallen onder de post „andere (onvoorziene) uit gaven", die f 315,- bedraagt.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3