Yerseke biedt tocli nog verse mosselen Tentoonstelling in IJzendijke open GOEDE PRESTATIE VAN SOUBURGSE DUIF 'EESTSCH Oogarts waarschuwt voor oog-make-up Klachten over Progil haalden niets uit en tggeiop eisje nog zoek Oorzaak dood Russen bekend gemaakt stad streek ONDANKS VERBOD Ongelukken in weekeinde IJltransport voor man met duikersziekte Breskens Vrouwenpolder Hulst Goese parochie verhuist naar Ned. Hervormde kerk Schietingen in Kloosterzande Drees jr. opende gebouw dat hij niet wilde ïxamëhs Automobilist bijt politieman in de neus Prof. Steenkamp genoemd als KVP-voorzitter VISSERSLATI I laatste nieuw* DRUK IN CABIN WEGGEVALLEN itslagen van chieting in St.-Jansteen hoogwater ilsmaar warm Strandweer fviaaiiudg JZ |UII 1 y/ baandag 12 juli 1971 an een onzer verslaggevers) YERSEKE Vrywel alle ectgelegenheden in Yerseke verkopen nog steeds verse mosselen. In Bruinissc en Zierikzee kan de toeristi sche lekkerbek geen enkel mosseltje meer verschalken. Deze op het eerste gezicht vreemde situatie is verklaarbaar als men weet dat de Yersekse restaurants en cafetaria's vaak hun eigen mosselvoorraad in een oesterput of in een verwaterplaats hebben. In Yerseke gaat wel het gerucht dat mensen die er verse mosselen gegeten hebben, de bekende ziekteverschijnselen hebben opgelopen, maar bevestiging hiervan was niet te krijgen. (Van onze correspondenten) HULST Een twaalfjarige jon gen uit IJzendijke heeft een been gebroken, toen hij door een auto werd aangereden. Hij werd naar het ziekenhuis in Oostbur^ overge bracht. In Clinge zijn twee auto's tegen elkaar gereden. Niemand raakte ge wond, maar de auto's liepen flinke schade op. Op rijksweg 18 botste een brom fietser tegen een personenauto. De bromfietser liep als gevolg daarvan een hersenschudding op. Bij een botsing tussen twee auto's op de weg van Zoutelande naar Westka- pelle raakte een inwoner van Mid delburg gewond. Hij weigerde zich naar een ziekenhuis te laten trans porteren. Bij Hulst kwamen twee auto's mat elkaar in botsing. Niemand liep ver wondingen op. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De provinciale raad van Antwerpen heeft, zoals we reeds meldden, vrijdag aan de N.V. Chemie Union (Progil) Brussel voorwaardelijk machtiging verleend tot de bouw van een zwavelkoolstof- fabriev in Kallo op de linker Schel- deoever. Uit het proces-verbaal van het onderzoek blijkt dat tegen de vesti ging van Progil op de linker Schel- deoever 4421 schriftelijke en twee mondelinge klachten werden inge diend. In deze klachten zijn ceder meer de volgende bezwaren geopperd: koolstofdisulfide is 50 maial brand baarder dan het benzine lucht- mengsel; zelfontbranding gevolgd door ontploffingen is altijd moge lijk; het bewaren en het vervoeren stelt grote veiligheidsproblemen; bij het produiktieproces komen water stofsulfide en zwaveldioxyde vrij; waterstofsulfide is onzichtbaar, ver spreidt de stank van rotte eieren en beschadigt het zenuwstelsel; zelfs met naverbranding blijft nog onge veer 1,5 ton per dag over, dat is tweemaal zoveel als de maximale stankgrens; zwaveldioxyde heeft een scherpe geur en vormt vitriool onder Invloed van water of van ultraviolet licht (in ons vochtig klimaat is de vorming onvermijdelijk en het ina demen ervan maakt de mensen ziek); het vervuilde water wordt met verdund bleekwater behandeld (dit is onvoldoende). Het college van burgemeester en wethoudersv an Kallo had een on gunstig advies uitgebracht. Het bestuur van de stedebouw bracht echter een gunstig advies uit, evenals de arbeidsinspectie. (Van onze correspondent) WEMELDINGE Een Belgische sportvisser kreeg op de Oosterschel- de bij het duiken last van ademha lingsmoeilijkheden. Een plaatselijke arts constateerde de zogenaamde duikersziekte. Voorafgegaan door de rijkspolitie werd de Belg met de grootste spoed overgebracht naar een duikersklok van het bergingsbe drijf Van der Tak in Rotterdam en van daaruit naar een ziekenhuis te Vlaardingen. Toen hij daar airiveer- deb leek de man niets te mankeren. De ademhalingsmoeilijkheden zijn waarschijnlijk tijdens het transport door toediening van zuurstof ver dwenen. Zoals bekend is enige dagen gele den de handel in mosselen door hel rijk verboden, nadat verscheidene vergiftigingsverschijnselen (ten ge volge van een warmweer-explosie van giftig plankton) waren gecon stateerd. .Met name de door toeristen zelf geplukte „wilde" mosselen ble ken besmet te zijn, en men vreesde dat de kweekpercelen in het westen van de Oosterschelde eveneens wa ren besmet. De voorraden in Yerseke zijn ech ter waarschijnlijk al lang voordat de giftige planktonsoort zich in de Zeeuwse wateren vertoonde, van de kweekpercelen naar de verwater plaatsen overgebracht. Bovendien wijst men erop dat de handel verbo den is, maar dat dit verbod niet geldt voor de v ikoop van oude voorraden- Men verwacht dat de Yersekse eetgelegenheden het serve ren van hun mosselen stopzetten als de huidige voorraden uitgeput zijn. Restaurants in Bruinisse en Zie rikzee hebben echter alle (alleen al uit psychologische motieven) het serveren van mosselen gestaakt. De heer Hoek van hotel Storm in Brui nisse (bij wie wij telefonisch een tafel zeiden te willen reserveren voor een echte Zeeuwse mosselmaal tijd) „Ik durf ze niet meer te ver kopen. U moet weten, er zitten gifti ge algen op. Veel mensen zijn er (ook in mijn restaurant) ziek van geworden". Bij Auberge Maritime in Zierik zee vertelde men ons: „Ik mag ze niet meer verkopen. Het is verbo den. Er is iets mee. Ze zijn het aan het onderzoeken". En bij restaurant Poorthuys deelde de exploitant ons mee: „Die verkopen wij op het ogenblik niet. U kunt ze trouwens nergens in Zeeland krijgen. Ze zijn in heel Nederland verboden en niet te krijgen. Een kelner van me haft ze ook gegeten en die heeft het nu al een week aan zijn darmen..". Evenementen Door de evene menten commissie is voor de jeugd een lampionoptocht gehouden welke grote belangstelling had. Zaterdag middag was er voor de jeugd een tekenwedstrijd waarvoor ook grote belangstelling bestond. Bibliotheek Breskens heeft een eigen leesbibliotheek gekregen. Sinds de start van de Stichting Openbare Bibliotheek via de biblio bus heeft het uitlenen van boeken een vluoht genomen. Al spoedig is men overgegaan tot het plaatsen van zgn. Pipowagen op het Oranjeplein, doch in de zomermaanden moet deze wagen ten behoeve van de toeristen gebruikt worden. In de Langeweg heeft men nu een semipermanent gebouw geplaatst waar de lezers uit Breskens terecht kunnen. Mishandeling Door de rijkspoli tie uit Breskens is proces-verbaai opgemaakt tegen B.V- uit Zuidzande wegens mishandeling van C.D. uit Vlissingen. D. had bij cafébezoek een kinderfietsje bij zich waarvoor V. belangstelling toonde. D. was echter niet van zins het fietsje te verkopen waarmee V. geen genoe gen nam. D. verliet het café en ging in de richting Veerhaven, enige mi nuten Later gevolgd door V. Op de Veerhaven wist V. D. in te holen Hier heeft V- D. mishandeld. Diefstal Tijdens het weekend zijn in Vrouwenpolder in diverse strandhuisjes ingebroken. De strand- meester Mesu kon echter aan de politie opgeven wie de vermoedelij ke daders waren. Aangehouden werd een aantal jongelui. Schieting De schutterssociëteit „De Kroon" houdt morgen een va- kanitleschlettaig in café P. Leeraert Nijs te Hulst. De sehieting begint om 3 uur. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het cultureel centrum IJzendijke heeft de schepen van cultuur voor de stad Gent een tentoonstelling geopend van beelden en teke ningen van George Minne en Dolf Jaspers. DEN HAAG: Di ex-secretaris- generaal van de NAVO, Manlio Bro- sio, is zaterdag in Den Haag onder scheiden met de versierselen van het Grootkruis in de orde van Oranje- Nassau. Op de foto wordt hem de hoge onderscheiding uitgereikt door minister van Buitenlandse Zaken Schmelzer, Burgemeester A. Schipper van Oostburg sprak een welkomstwoord tot de genodigden onder wie de heer en mevrouw Vandewege, het GS lid M. v. Poelje en echtgenote, fami lie van de kunstenaar Minne, Dolf Jaspers, de wethouders J. Vergouwe en G. Claeijs en het raadslid G. v. Schaick. De burgemeester zei dat het ge meentebestuur meende dat er een behoefte was een een centrum Daarom hebben wij diit gemeente huis beschikbaar gesteld Het ver trouwen in de bevolking van West- Zeeuwsch-Vlaanderen is niet be schaamd geworden. Verschillende evenementen zijn reeds gehouden waarvan de laatste van amateuristi sche kunst zelfs 1200 bezoekers trok. Deze tentoonstelling is een zeer goed aamengaan van de Gentse kunstenaar Minne en de IJzend'ijkse kunstenaar Jaspers. Wij zijn de stad Gent zeer erkentelijk voor het be schikbaar stellen van deze schilde rijen en beeldhouwwerken. Het ope nen van deze tentoonstelling door de heer Vandewege is dan ook een feestdag. De heer Vandewege vond het een genoegen deze ten toonstelling te kunnen presenteren. Hij gaf een levensoverzicht van de in 1866 In Gent geboren Minne, die de schoonheid nastreefde met een nauwe betrekking tot de cultuur Economisch is Zeeuwsch-Vlaanderen verbonden met 't Belgische. Ook an dere strengen verbinden Zeeuwsch- Vlaanderen met Gent o. a. het ka naal Terneuzen-Gent. Hij hoopte dat in de toekomst meerdere strengen met Oostburg via IJzendijke tot stand kunnen komen. Door de heer W. Wolf van de Zeeuwse culturele raad werd een overzicht gegeven van de schilderijen van D. Jaspers, De tentoonstelling is geopend t. m. 12 september van 10-12 en 14-16 uur. Zaterdags en zondags 14-16 uur. (Van onze correspondent) GOES. Op zondag 18 juli moe ten de katholieken in Goes-Zuid naar een ander kerkgebouw. Dan behoort het misvieren in de kantine van het St.-Willibrordcoliege tot het verleden en kan men in de nieuwe Neaerlands hervormde kerk ,,De Hoogte" te recht. Deze pas in gebruik genomen kerk biedt veie voordelen boven de tot nu toe bestaande kerkgelegen heid. Pastoor C. J. Holtkamp noemt ze op in de kerkberichten van deze week. Het zijn het groter aantal be schikbare plaatsen, ruim 300, het ge bruik van het orgel, de geluidsinstal latie, de garderobe en een betere ventilatie. Aan het gebruik van de kantinevei ling waren een aantal nadelen ver bonden. Heel veel katholieken zou den graag een eigen kerkgebouw in Goes-Zuid gehad hebben. Pastoor Holtkamp heeft een ver klaring waarom de kerken niet sa men een gebouw hebben neergezet. Er zijn daarvoor wel besprekingen gevoerd. Het aandeel van de Goese parochie zou daarbij 100.000,heb ben bedragen. Toch durfde het paro chiebestuur de consequenties niet te aanvaarden. Een lening van een ton vraagt namelijk per jaar ongeveer 12.000,aan aflossing en rente. En als men dan ziet dan 95 van de ruim 400 parochianen in deze wijk vorig jaar samen slechts 6300,bijdroe gen in het parochiefonds, dan is het aandeel van deze wijk in het paro chie-apparaat te klein ten opzichte van de te betalen parochiebüdragen van 58.000, In tegenstelling tot de diensten in de kantine van het St.-Willebrord- college begint men nu om half twaalf. De voornaamste reden daar van is dat de hervormde diensten pas om ongeveer kwart over elf klaar zijn. Toch verwacht pastoor Holt kamp een beter kerkbezoek, omdat deze dienst niet alleen in de Goese parochie, maar ook op Zuid-Beve land de laatst beginnende misviering is, wat vooral voor de langslapers onder de Bevelandse katholieken een voordeel zal kunnen zijn. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Ter gele genheid van de kermis hield de schuttersmaatschappij Willem Teil een drietal schietingen op de staan de wippen. De uitslagen van deze schietingen luidden als volgt: Sehieting I: wip 1 Hoogvogel: le: D. Picavet Kallo Sas (B), 2e: F Boussen St.-Jansteen. zijvogel: le: C. Weemaes Clinge, 2e E. Savooy St.-Jansteen, 3e: F. Rade makers, Kloosterzande, 4e: dhr. Van Hecke Terneuzen; kal: le: C. Boën ne Graauw, 2e: F. van Puyvelde Kallo Sas (B), 3e: N. Vereecken Kloosterzande. Wip 2: hoogvogel: le: E. Jonk heym Kloosterzande, 2e: J. Caessens Axel, zijvogel: le: G. Savooy St. Jansteen, 2e: dhr. Cortvrind Bras- schaal (B), 3e: E. Jorakheym Kloos terzande, 4e: idem, kal: le: C. Wee maes Clinge, 2e: P. Schoof Terneu zen, 3e: W. Stremers St.-Jansteen. 4e: E Jonkheym Kloosterzande. Wip 3: hoogvogel: le: A. Ruts St.-Gillis W. (B.), 2e: C. Weemaes Clinge, zij vogel: le: E. de B akker, Graauw, 2e: T. Thieleman 3e: F. Rademakers beiden Kloosterzande, 4e: C. van de Guchte Ovezande; kal; le: A. v.d Poel Graauw, 2e: F. van Puyvelde, Kallo Sas (b.)3e: J. de Beul St.-Jansteen, 4e: D. Picavet, Kallo Sas (B.). Schieting II: wip 1: hoogvogel: le; M Valcke Brugge (B.), 2e: Jan Goosen zij vogel: le: L, Kindt, 2e: Th. van Buythen, Se: L. Kindt allen Kloosterzande, 4e: C. Weemaes, Clinge; kal: le: E. Jonkheym Kloos terzande, 2e: A. Heyndiriokx Hulst, 3e: P. van de Voorde Graauw, 4e: Idem. Wip 2: hoogvogel: le niet afge schoten, 2e: F. van Kruyssen, zijvo gel: le: P. de Waal, belden Kloos terzande, 2e: G. Savooy St.-Jansteen, Se: niet afgeschoten, 4e: idem, kal le: T. Thieleman Kloosterzande, 2e: E. de Wit St.-Jansteen, 3e: R. Theys Hellestraat (B.), 4e: A. Asselman Graauw. Wip 3: hoogvogel: le: P de Baar Graauw, 2e: idem, zijvogel: le: J. Hiel, 2e: Jul Vereecken beiden Kloosterzande, Se: zij vogel: niet af geschoten, 4e: C. Weemaes Clinge, kal: le: N. Goossen Kloosterzande, 2e: C. Boënne, 3e: P. de Baar beiden Graauw, 4e: J. Buys Hulst. Sohieting 3: wip 1: hoogvogel: J. de Kort, 2e: J. Vereecken, zijvogel: le: L. Kindt, 2e: F. Rademakers, 3e: L. Kindt, 4e: Jan Goossen allen Kloosterzande, kal: le: A. vd. Poel Graauw, 2e: P de Waal, 3e: J. van Jole beiden Kloosterzande, 4e: J. van Overmeere Clinge. Wip 2: hoogvogel: le: niet afge schoten. 2e: dhr Samson St-Pau- wels <B.), zij vogel: le: A. Roose Axel, 2e: J. de Kort, 3e L. de Koek beiden Kloosterzande, 4e: niet afgeschoten, kal: F. Rademakers, 2e: J. Goossen, 3e: J. Hoop, 4e: idem, allen Kloosterzande. SCHIPHOL (ANP) De nieuwbenoemde minister van Verkeer en Waterstaat, dr. W. Drees jr., heeft zaterdagochtend op Schiphol de „Aviodome" ge opend, waarin de luchtvaart expositie van de stichting voor het nationaal luchtvaartmuseum een nieuwe spectaculaire behui zing heeft gekregen. Het was het eerste publieke optreden van dr. Drees als mi nister en hij opende daarbij toe vallig een gebouw, waarin hij zes jaar geleden als thesaurier- generaal van het ministerie van Financiën geloof noch geld durf de te steken. HULST Te Breda slaagde Th. J. Stallaert uit Hulst voor de akte l.o. handenarbeid. AARDENBURG St.-Baafskerk, expositie van Jan Lokerse uit Oud-Vossemeer (t.m. 15 juld). BIGGEKERKE Boerderij anno 1668, Valkenisse- weg 33, expositie schilderijen, aqua rellen en tekeningen van Eddy Wie- renga (t.m. 15 aug.). GOES Grand, 20 uur: Mira 14 jr. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: City un der the sea 14 jr. G. Lijbaart, 15 uur: Vakantie- schieting. Boekhandel v. Geyt, Steenstraat 20. Oude kaarten en plattegronden van Zeeland en Vlaanderen (t.m. 31 augustus). Werkd. 9-12 en 13-18 uur. KIELDRECHT Café Middelkamp, 15 uur: Kei- aersschieting. MIDDELBURG City, 20 uur: De gendarme op drift a l. Vleeshal Stadhuis, expositie Neha- lennia de Zeeuwse godin (t.m. 29 aug.). Ma. t.m. zat. van 10-17 uur, zond. van 13-17 uur. Rijksarchief, expositie „Van centrale kern tot kerncentrale geslacht en land van Borssele, (t.m. 28 aug.). Ma. t.m. vrijd. van 9.30-12.30 uur en 13.30- 17.30 uur. Zat. van 9.30-12.30. Prov. Bibliotheek (kantine), expositie van tekeningen van Willem Buijs uit Middelburg. Werkdagen van 9.30-12 uur en van 14.30-17.30 uur (t.m. 23 juli). Molenwater, miniatuur Wal cheren. Dagelijks geopend t.m. 30 september- OOSTBURG Ledel Theater. 20 uur: Chitty Chitty bang bang a.l. ROTTERDAM St.-Laurenskerk, 20.15 uur: Orgel concert door Johan Buys, qJ Gent. SLUIS Raadhuis, expositie scja van F. Bakker (t.m. 22 pend dagelijks van 10-12 u4.| 18 uur. ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. gemeentehuis, sch; en beeldhouwwerken vai. I en baron meester De Bets (t.m. 14 sept.). Dagelijks vjj uur en 14-17 uur- STOPPELDIJK J. Vernimmen, 15 uur: achieting. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Lady Jr- VLISSINGEN Alhambra. 20 uur Helnt) goed, al goed a.l. ZIERIKZEE Burgerweeshuls, Poststm; positie van schilderijen, gra;,1 raden enz. In de tuin b^-j werk (t.m. 14 aug.). Ma. van 10-17 uur. ANTWERPEN Rubenshuis, 20.30 uur: voorstelling van „Leer om Shakespeare door het Volkstheater- Kasteel van 15 en 20 uur: Internationaal dansfestival. Middelheimpark, exposit» Biënnale met hedendaagse sr uit Argentinië, Brazilië, C Mexico en de Verenigde Stat mede beelden uit Nederland ken van de onlangs overled,-] stenaar Oscar Jespers (t.m. Geopend van 10 tot 21 uur. GENT Centr. v. Kunstambachten, s tersplein 9, Zeehaven Gent, den, heden, toekomst (t.m. 31 „Kunst na 1945" (t.m. 10 okt.). t.-Ji (Van SINT-JANSTEEN In emortel van het negentig afgelopen zaterdag twee ^Lstigjarige lidmaatschap, gen, die respectievelijk op ec d< jaa lede Het 16- (Van een onzer verslaggevers) ST.-WILLEBRORD Een wachtmeester van de rijkspoli tie is zaterdagavond laat in St.- Willebrord stevig in de neus ge beten door een automobilist, die hij wilde inrekenen. De automo bilist P. van G. uit St.-Willebrord was even tevoren met grote snelheid dwars door het dorp ge reden. De bemanning van de sur veillanceauto van de rijkspoli tie wilde hem tot stoppen dwin gen en zetten daartoe hun auto dwars over de weg. De man stopte inderdaad maar probeerde snel de deuren van de auto op slot te doen en het raampje dicht te draaien. De wachtmees ter wrong zich door het raam pje om Van G. zo tot uitstappen te dwingen. Op dat moment beet Van G. de politieman hard in de neus. Pas toen een derde politie man arriveerde kon Van G. met vereende krachten worden mee genomen uit de auto. Hij werd voorlopig opgesloten in het po litiebureau. Volgens de politie verkeerde de man onder invloed van sterke drank. (Van een onzer verslaggevers). DEN HAAG Nu de huidige KVP-voorzitter, mr. A. v. d. Stee, benoemd is tot staatssecretaris van Financiën, zal de KVP een nieuwe voorzitter moeten zoeken. De beste papieren schijnt op dit moment te hebben ex-kabinetsformateur prof. Steenkamp. Prof. Steenkamp is een groot voorstander vsn omvorming van de KVP tot een algemene volkspartij Wat dit betreft heeft hij de fractie voorzitter van de KVP in de Twee de Kamer, dr. Veringa, aan zijn zijde. Dr. Veringa heeft om mede leiding te kunnen geven aan de nieuwe ontwikkelingen binnen zijn partij de voorkeur gegeven aan het fractievoorzittersohap boven een ministerspost. Een eventuele benoeming van prof. Steenkamp tot partijvoorzitter zou gezien kunnen worden als een overwinning voor de vooruitstreven de KVP'ers. Andere mogelijke kan didaten voor het voorzitterschap zijn de KVP-radicaal De Zeeuw, de Utrechtse NKV'er Van Zeil en oud- staatssecretaris Grapperhaus. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Een duif van de heer L. van Wallenburg heeft in de internationale wedvlucht vanuit Barcelona een schitterende prestatie geleverd, door de derde prijs te winnen in dit internationaal gezel schap, waarin dat kan gerust gesteld worden, de beste duiven uit West- Europa waren ingezet. Van de ruim 7400 duiven, die aan deze monstervlucht deelnamen, en afkomstig waren uit Frankrijk, Bel gië, Luxemburg en West-Duitsla/nd en ook uit Nederland, bereikten na de tweede vluchtdag - de duiven waren vrijdagmorgen 9 juli om 6.50 uur in het Spaanse Barcelona gelost - in totaal 67 hun hokken in ver schillende landen. De Souburgse duif, die dit resul taat behaalde, had een afstand te overbruggen van 1130,- kilometer, werd zaterdagmiddag om 15.05 ge klokt. Van de nog 87 Zeeeuwse duiven die aan dit internationaal concours deelnamen was het de enige duif die in Zeeland haar hok bereikte. De oorzaak van het zo traag verloop van deze vlucht moet zeer zeker gezociht worden aan de windrichting die vrijwel voordurend een „kopwind" was en ook de grote hitte, die de dieren parten heeft gespeeld. Van een rampvlucht wordt in duiven,kringen nog niet gespro ken, wel van een vlucht waarin de allersterksten naar voren zijn geko men. Winnaar van deze internationale vlucht wordt ongetwijfeld een duif van de Limburgse liefhebber Huls uit Maastricht, die zaterdagmiddag om 13.45 thuis kwam en daarmede de afstand van 1.090 km had over brug voor de duif van Buseyne uit het Belgische Watou die zes minu ten later werd geklokt en een korte re afstand had te vliegen. De provinciale wedvlucht van de afdeling Zeeland van de ZNB die zaterdag werd vervlogen vanuit Ruffec, afstand plusminus 650 kilo meter en waaraan ruim 900 duiven deelnamen zal hoogst waarschijnlijk, en afgaande op de meldingen die verplicht zijn gewonnen worden door een duif van de Oostburgse liefhebber A. van Hijfte, die zijn deelnemende duif om 16.44 uur klokte. (Van een onzer verslaggcvi| KRAMMER In ons bericU de zeldzame vangst van staartrog door een gewone 1 laar (de Stem van zaterdag] driemaal toe een storende foil slopen. Men wist nameljjk te n dat „De Krammer", een water Bruinisse, in de Westerscheidi terwijl dit uitstekende viswal sinds mensenheugenis bij de ft schelde behoort. Iedere rechtga visser weet dat. Misschien we van onzer verslaggevers dat Misschien ook sprak hij, get ken door de grote niet ongevai pijlstaartrog, even visserslatijn. I MIDDELBURG (ANP) - li Lekt naar de 15-jarige Elisab Pagter uit Vlissingen, die b K-li.e 1 qpen van het vakantie haar ouders in Llafran jDe Vlissingse politie schakel ■rpol in nadat de ouders woe ■acht in een ruk terug naar waren gereden in de ho< m dochter naar huis was laar het meisje is nog De moeilijkheden ontstondei de ouders Elisabeth verboden, tjiar een bar te gaan. Metee pt meisje de deur uit. Haar ■achten dat zij dat deed om e te koelen, 's Avonds bleek dat Elisabeth haar paspoor weggenomen. Pogingen van de vader om dagavond en maandag het ■üids consulaat in Barcelona ■eiken, bleven zonder resulta jfcaanse politie zegde wel alli ïo Het meisje, dat gekleed ■en blauw-paars hotpantspakj jaage schoenen en dat halflang, haar droeg, had helemaal gee: op zak AUGUSTA (AP) —Een is op grond van een ondcizoelj 233 vrouwen tot de conclusie men dat veel vrouwen nun dagelijks besmetten met lioge I oentraties van gevaarlijke o;a men welke in make-up voor dej aanwezig zijn. Dr. Louis A. pleitte voor krachtige regs maatregelen omdat bacteriën snel vermenigvuldigen in og< duw, eye-liner en mascara zo verpakking is geopend. Eén va organismen is hoogst schadelijk! het hoornvlies en kan binnen -ia na de infectie het oog volk! vernielen. MOSKOU (Rtr.). De drie tevaarders van de Sojoez-11 zi hun terugkeer naar de aarde op gedood doordat de luchtdruk in cabine plotseling wegviel, zo I» radio-Moskou gisteravond bekt! gemaakt. In de verklaring die door de geringscommissie van onderzoek uitgegeven staai dat tot 30 mini voor de landing de ruimtevaari volgens hun programma hadden handeld en dat de vlucht nori verliep. Op dat tijdstip viel de snel weg, waardoor de dood oi dellijk intrad. Uit Sovjet-kringen was al eei vernomen dat de mannei door bolie waren overleden in dit val vorming van gasbellen in bloed door wegvallen van de dn op het lichaam. (Van onze correspondent ST.-JANSTEEN Aan de leumschieting van de sociëtei Jan ter gelegenheid van hi jarige bestaan werd door rui schutters deelgenomen. De uitslag was: Wip 1: ho; fel 1 J. Vereecken Kloosterz; A Kasens Axel, zijvogel: 1 J. ■man Westdorpe, 2 F. d'H Jansteen, 3 A. Dewiten Nieu BB), 4 J. Buisrogge Graauw, Sment Axel, 6 F. Geensen Zi ■e. kal: 1 J. Vervaet St.-Jams' Steyaert Graauw, 3 F. van ^pestdorpe, 4 Edm. Vermande scht, 5 A. Kasens Axel, 6 an Kloosterzande. I Wip 2: hoge vogel: 1 J. hem Beveren (B), 2 B. G Vestdorpe, 3 A. Herman Axi iogel: 1 J. Bruggeman Westd< J. Saman St.-GilIis(P 3 C. ^fcvezande, 4 Ed. Ottjes St.-Ja' E. Geerts Beveren (B), 6 F ■ewegh Hulst, kal: 1 Ed Ottj Jansteen, 2 A. Misseghers Ax< Weemaes St.-Jansteen. 4 J. St.-Gillis, 5 J. Hiel Klooste: 8 M. Vereecken Kloosterzande Morgen, dinsdag 13 juli: lergen op Zoom: 7.12 en 19-32 tansweert: 6.19 en 18.24 'erneuzen: 5.46 en 17.52 issingen: 5.13 en 17.24 'emeldinge: 7.02 en 19.22 VooruitzicI V voor dinsd: woensdag opgesteld het KNMI zondag 18. Aanhouder droog met zonnige pe en middagtemperaturen iets Dormaal. Weersvooruitzichten in cijf niddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren z< nin. temp.: van ongeveer ot 3 graden boven normaa emp.: van ongeveer normas raden boven normaal; kans roge periode van minstens p)5y procent; kans op een gehe< ^etmaal: 90 procent, /oor woensdag: aantal uren ot 14; min. temp.: van ongev< haal tot 3 graden onder nax. temp.: van 0 tot 4 grade normaal; kans op een droge faan minstens 12 uur: 95 kans op een geheel droog eti jprocent. Na een zwak frontje met I enige bewolking, nadert eet hogedrukgebied via Ierland. overwegend zonnig bij een •wind uit noordelijke richting ratuur 20 tot 23 graden, zee ^graden. Vooruitzichten: opnieuw tijdelijk zeewind, later weer wier.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2