MIEP VAN BEEK BESTE NATIONALE VIJFKAMPSTER nder or :og HENNY PENTERMANN KRIJGT CONCURRENTIE Persoonlijk record op vier onderdelen Kleine nederlaag tegen Roemenië Wij da Mazereeuw nieuw talent [oxaXPQ Nieto klopt De Vries 'UZIEDOOR VLETTE fÉSSON GARANTIE Eerste maal vrouw onder 2 minuten op de 800 meter icvanclie OP DE WATERDICHTHEID IN 'T KORT VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 JULI 1971 PAPENDAL (ANP) Miep van Beek heeft zich zaterdagmiddag op het zonovergoten Papendal ge schaard bij de leden van de exclusieve „5090-puntenclub" van de vijfkamp- sters. De 21-jarige Amsterdamse scoorde op de vijf ond»rdelen een totaal van 5038 punten. Ze verbeter de daarmee niet alleen het Neder landse record van clubgenote Mieke Sterk, die geblesseerd aan de kant moest blijven, met 76 punten, maar werd daarmee tevens een van de beste specialisten ter wereld. „Ik had gehoopt het Nederlandse record van Mieke Sterk te pakken, maar dat iik er zo ruim boven zou komen had ilk toch niet gedacht. In april heb ik door een blessure een achterstand in mijn tempotraining opgelopen Maar in Helsinki is die volkomen weggewerkt. Vooral op de 200 mater moet ik sneller gaan dan de 24,7 seconden die ik nu liep", aldus Miep van Beek. Twee jaar geleden stond Miep van Beek op de nominatie afgevaardigd te worden naar de Europese titel- strijd in Athene. De toen nog zeer prille Amsterdamse miste juist de limiet en ging slechts als toeschouw ster naar de Griekse hoofdstad. In Helsinki zal Miep van Beek echter de strijd niet vanaf de tribune be hoeven te volgen. Met Mieke Sterk, die in Helsinki eeneens op de vijf kamp zal starten en die ook in staat moet worden geacht de 5000-punten- grens te passeren, zal Miep van Beek ongetwijfeld gevreesd worden door de concurrentie. Miep van Beeks topprestatie be gon zich al na de 100 meter horden, nand capabel was om hem nog l| [jasseren. Het was een mooie koers in Lig| kwaluwe. Op maat geknipt voor t pan als Fedor den Hertog, tempo ijder hij uitstek. Vlakke we{ vindstil en weinig bochten. Het we ian ook niet verwonderlijk, dat iq ir reeds vroeg vandoor ging. Eve imkijken, beetje nerveus, en di ïoog op de pedalen en weg was hij Slechts vier renners konden zip viel houden: Piet Legierse, Hec Stander, Henk Prinsen en Franke lit Moerdijk. Brabantse favor/ fees Koeken viel juist in de» 'roege beslissende fase ptet en voe ïem was het toen wel bekeka Want het vijftal koplopers was va penoeg kwaliteit om in het wam veer net iets meer te geven dan i est van het renner sveld en gestadi (roeide de voorsprong dan ook c ot een minuut. Er waren er mar veinig in het peloton, die onder i Iruk van de hitte nog een pogingï iet werk stelden om de vijf kopla >ers te benaderen. Fraaiste pogirf twam op naam van Martin Hesrs nans, die het ailleen maar probeel ie- De oranje-witte rijder zwoegij ■ondenlang toen halfkoers al voorbij was en de strijd gestrede .eek. Even zag het er naar uit, ds (lij succes zou hebben, maar al sui itokte het tempo en bleef de achte tand constant, waarna er voor het (liets anders overschoot dan zit1, erug te laten vallen in de voorst groep van het inmiddels verbrokkel 3e peloton, dat nauwelijks moei! leed ook maar iets aan het strijd beeld te veranderen. Toch zag er er drie ronden vet' het einde nog naar uit dat des groep van zeven, waarin Hesema» nog erg dicht bij de koplopers in komen, maar toen daar de demam ges begonnen, geïnspireerd op ee premie van zestig gulden voor i' winnaar als deze met honderd mele /oorsprong over de streep zou g( ,vas het wel bekeken. Iedereen verwacht, dat Fedor den Hertog fi londerd meter en de daaraan val londen geldsom wel zou pakkfflj naar hij kreeg er weinig of cans toe. Zijn vier medekoplopa lieven hem met argusogen yolga >n in de laatste bocht werd hij K» verrast door Henk Stander. Lal log kon Den Hertog zijn wiel hot len, maar hij faalde in de pogirt ïem vlak voor de eindstreep doppen. Zelfs moest hij Piet HJ gierse nog laten passeren. Uitslagen: Amateurs: 1. H. Sti Ier Oude-Tcxnge, 100 km in 2.29.1' l. P. Legierse Den Haag, 3. F. i' Hertog Ermelo, 4. H Prinsen Hai» 5. T. Franken Moerdijk, 6. J. Zooi Voorschoten, 7. Th. v. Steenis HM' dokland, 8. G. Minneboo, Geervlij 1. C. v. Bragt Lage Zwaluwe, 10. Groen St. Pancras, 11. L. Bow 3rielle, 12. N. Bakker Wieringr neer, 13. R. Cornelisse Amsterds 14. S. Berkhout Schipluiden, 15. Hesemans Rijen, 16. H. Gijsel Hei' cant, 17. H. Hellemons Roosendi" 18. Th. Smit Halfweg, 19. H- Jongen Prinsenbeek, 20. G. K< Wateringen. Nieuwelingen: 1. M. iorst Den Haag 48 km in 1.25.36, - v. Trijen Lepelstraat, 3. A. P1® ten Raamsdonksveer, 4. A. v' Burg Berkel, 5. J. v. Dijk Ulv® lout, 6. L. v. Campo Ossendrecht,^ K. Spaans 's Gravenpolder, 8. Pronk Scheveningen, 9. F. Br Dordrecht, 10. T. Bogers Roosende» 1- J. Konings Sprundel 12. B. B|' ■tad Noorwegen, 13. C. Stoutjesu'l >t. Maartensdijk, 14. F. ter Harm* „age Zwaluwe, 15. J. Verbruf" putte. Adspiranten: 1. J. Akkermi Zevenbergen 24 km in 37,46, 2. Iy Vliet, Honselersdijk, 3. K. St. <v laas 's Gravendeel, 4- J. de prundel, 5. P. Schipperen, Prii^®,' >eek, 6. J. Meijer BadhoevedorPi H. v. Kuijk Geertruidenberg, 8. Jriep Spijkenisse 10. K. de Brou»'6 ïtten Leur. NEDERLANDS DAMESTEAM VERPLETTERT FRANKRIJK (Van onze sportredactie) UDEN Het Nederlandse damesteam heeft in Uden met Zwolle momenteel de grootste kandidaat voor een tartanbaan in de drie- landenvvedstrijd met Roemenië en Frankrijk een uitstekend figuur fceslagen. Frankrijk tot dit jaar een gelijkwaardig tegenstander verd verpletterd (7857) en het verschil met de Roemeense dames vas verrassend klein: 6966 in het voordeel van de Oosteuropese latletes. De overwinning op Frankrijk was overigens wel wat geflat teerd, want door het eigenzinnige optreden van Colette Besson, door vie er zaterdag grote ruzie in de Franse ploeg ontstond, verspeelden de „haantjes" kostbare punten. talent had verloren - bijzonder sterk.Bij het uitkomen van de laat ste bocht lag zij al e-jrste. Zonder een ogenblik te verslappen verde digde zij haar voorsprong tot de meet, die zij met een van geluk stralend gezicht passeerde. Haar ■eerste grote triomf was een feit. En zij veroverde een ticket voor de Europese kampioenschappen, want zij voldeed - voor de tweede maal binnen een week - aan de eis- Anneke de Lange, die a! zelcer is van een reis naar Helsinki (op de 1500 meter heeft zij zich al verschil lende keren „waar gemaakt"), haal de voor de eerste keer de limiet op de 800 meter met: 2.05.0. Zij was daarmee dank verschul digd aan de Roemeense Ileana Silai, die weliswaar op superieure wijze voor haar uit snelde, maar de Haag se wel een grote stimulans gaf. Ile- nana Silai zegevierde in 2.03.2. Els Gommers trachtte zich ook in de Nederlandse ploeg voor Helsinki te plaatsen, maar de Limburgse onder- [De Olympische kampioene van lexico vond de tijd tussen de indi- Bduele 400 meter en de 4 x 400 beter estafette tekort. Zij eiste op 200 meter te starten en haar fcvoriete afstand te laten schieten. hevige protesten - vooral van plaudine Meire, die als tweede loop voor de 200 meter was uitver koren - gaf men de nukkige Colette Bsson haar zin. De consequentie pas het prijsgeven van een zekere prste plaats - Colette Besson zou later in de estafette op ondub- felzinnige wijze aantonen - op de 100 meter. En dat terwijl Colette sson op de 200 meter niet verder vam dan een teleurstellende vijfde Jlaats. De nederlaag tegen Roemenië een normale zaak. Op de tech nische nummers schoten de Neder- (ndse dames nog veel tekort. Deze vakte - en juist de kracht van de ostruropese formatie - manifes- ■ierde zich gisteren eens te meer. tlleen Els van Noorduyn kon zich p dit front met de Roemeensen leten, haar zege stak schril af bij de lestaties van Oranje bij het discus werpen. speerwerpen, verspringen, Oogspringen en de 100 meter hor en. Te meer, omdat Els van Noord- yn haar eigen nationale record dit pzoen voor de tweede maal verbe- lerde. Al bij de eerste poging stootte Tij 16.87 meter, twaalf centimeter bven het oude record. Els van ■oorduyn moest overigens nog fcchten voor erkenning, want aan- (ankeiijk mat men 16.73 meter bp. ..Ik zei dat het niet klopte", dus Els van Noorduyn. „Toen er pnieuw gemeten werd, bleek het ■Werdaad aanmerkelijk meer te fan" [Het tweede Nederlandse record neuvelde op de 4 x 100 meter, Waarop 't kwartet Stans Brelim-Hil- Kok - Marian Murggraaf - Corrie lakker 4.30.4 voor zich liet noteren, ben tijd, die echter tekort schoot om H Helsinki-limiet (3.38) te halen. Na een wat zwak begin van Stans Bjrehm, die ook op de individuele meter tegenviel, zorgden Hilde Kok en Marian Burggraaf ervoor dat ^orrie Bakker met een royale voor sprong op Colette Besson kon begin- ■u' ^e..c^rca dertig meter waren F1 ter bijna nog niet voldoende om JFran<jaises van overwinning af te houden. Want Colette Besson nam ®en schitterende revanche voor haar op de 200 meter. Uiterlijk niet pns vermoeid hijgde donkerharig, pijzonder sierlijk lopende Besson Ivoor wie officieus 52,1 werd af ge jukt), Corrie Bakker aan de finish nt de nek. Marian Burggraaf beleefde ook een persoonlijk succes. De 22-jarige Almelose liep op de individuele 400 meter - waarop zij uit kon komen Toor een sportief gebaar van Corrie Bakker, die haar plaats afstond na- flat zij twee maal van het Twentse Els van Noorduyn (links) wordt gefeliciteerd met haar Nederlands record kogelstoten. Rechts Corrie Bakker, vond te weinig steun van de andere een van f;f, reCordhoudsters op de 4 x 400 meter estafette. loopsters om in haar opzet te slagen. Zij moest nu genoegen nemen met een fraaie eerste plaats in 4.26.2. Op de sprint heerste Oranje met groot machtsvertoon. Zowel op de 100 me ter als de dubbele afstand was Wil- ma van den Berg ongenaakbaar. Op de 200 meter bracht zij zelfs een toptijd (23.3) tweetiende seconde onder haar beste seizoenprestatie) on de klokken- Trudy Ruth volgde de Udense goed. Op de 200 meter (23.7) eindigde de Hilversumse op de tweede plaats en op de kortste sprint hoefde zij naast Wilma van den Berg alleen Silvlane Telliez voor te laten gaan. Later was Trudy Ruth er de oorzaak van dat de 4 x 100 meter estafette (Rietje van den Berg, Trudy Ruth, Wilma van den Berg en Mieke Sterk), die ook op de Helsinki-limiet (44.6) gokte op een bijzonder matige tijd (46.2) uit kwam. Een grote deceptie vormde liet hoogspringen van de Nederlandse meisjes. Een dag nadat Marjan Ac- kermans en Mary van de Raadt over 1.75 meter flopten, stelden Anne- ïnieke Bouma, de nationale record houdster (1.77 nieter) en Mieke van Doorn, de Nederlandse kampioene, enorm teleur. De eerste strandde op 1.65 meter, nadat Mieke van Doorn al op 1.60 meter was afgevallen. HEIN GROOTHUIS OLDENZAAL (ANP) Henny Pentermann, Nederlands vertegen woordigster op de wisselslag bij de Olympische Spelen van Mexico en de Europese kampioenschappen van Barcelona, begint gaandeweg con currentie te krijgen. In eerste in stantie van haar clubgenote Gerda Lassooy, maar de laatste weken ook van de op de wisselslag „liefhebben de" vrije slagzwemsters Hansje Bunschoten en Anke Rïjnders. Hansje Bunschoten rondde het eerste treffen tussen die twee in het (ADVERTENTIE) buitenwater zaterdag bij de NOS- jeugdwedstrijden in Oldenzaal af met een nieuw adspirantenrecord van 2.35.4 (oude record 2.37.2 van Henny Pentermann), zowel Hansje als Anke werden echter ruimschoots geklopt door de 17-jarige Wijda Ma zereeuw uit Enkhuizen, die met 2.34.2 het Nederlands record van Henny Pentermann tot op 1.8 secon den benaderde. De blonde Wijda Mazereeuw is een van de doe-het- zeivers, die het ongerief van onvol doende trainingsgelegenheid en on voldoende begeleiding voor lief ne men om zich te kunnen meten met de sterkstern. Ze traint zomers in het 25 meter buitenbad van Enkhui zen. 's Winters was er niets tot ze hulpbadmees'ter Hans van der Veen bereid vond haar ilke morgen om zeven uur op te halen voor een ritje van dertig kilometer naar het 20 meter instructie-bad van Hoorn. Terwijl de anderen -druk doende waren de Olympische limieten te doorbreken, verbeterde Hans van der Veen Wijda Mazereeuws ligging GEWICHTHEFFEN De Leid- se krachtsport vereniging De Spar taan is zaterdagavond in Leiden Ne derlands kampioen gewichtheffen geworden door een overwinning op Helios Stapelveld. Tijdens deze wedstrijd verbeterde Dirk van 't Riet van De Spartaan twee Neder landse records in de gewichtklasse. Hij bracht het tweehandig drukken van 130 op 131 kg. en het record drie Olympische oefeningen van 390 op 400 kg. op de schoolslag. Het Enkhuizense meisje kwam niet uit bij de winter kampioenschappen, omdat haar club vergeten was haar tijdig in te schrijven. Deze zaterdag bleek in het als „zwaar" bekendstaande zwemwater van de Vondersweyde, hoeveel nut die eenzame wintertrai- ning heeft gehad. Wijda versloeg Hansje Bunschoten en Anke Rijn- ders met ruim verschil en hoopt bij de nationale kampioenschappen door Henny Pentermann en Gerda Las sooy te worden gestimuleerd tot nog betere prestaties. De voorlopige Olympische limiet ligt dan binnen haar bereik. In Oldenzaal bleek overigens wel dat de formule van de NOS-jeugd- wedstrijden niet al te gelukkig is gekozen. De jonge Olympische kan didaten worden evenals hun trainers gedwongen vaak meer dan honderd kilometer te reizen om een nummer te zwemmen. Gevolg: kostbare trai- ninesuren gaan verloren. Het werk in de clubs ligt bij afwezigheid van de trainers stil. Bovendien is de stemming rond de wedstrijden verre van inspirerend en zo gebeurt het dat velen ln de tussenliggende we ken in de vertrouwde omgeving van de vereniging tot veel betere presta ties komen dan in het noeal kunst matige sfeertje van de NOS-wed- strijdem onder het spiedend oog van de camera. Wie daar niets op tegen heeft is Naarden-trainster Wil Bun schoten. „Het hoort er allemaal bij" vindt ze. „Wie de top wil bereiken moet zich overal in kunnen schik ken. Het is gewoon een onderdeel van het hardingsproces en als zoda nig waardevol". die zij in een persoonlijke recordtijd van 13,5 seconden (Helsinki-norm) won, af te tekenen. Toen daarna bij het kogelstoten 12,69 meter volgde en het hoogspringen met 1,72 meter opnieuw een persoonlijk beste pres tatie opleverde, was het duidelijk dat de 5000-puntengrcns gehaald kon worden. Daarvoor zou een ver- tesprong van 6.00 meter en een 200 metertljd van 25,1 voldoende zijn. Het verspringen leverde met 6,02 meter geen problemen op en dank zij het hoge aanvangstempo van Hil- lie de Lange werd op de 200 meter met 24,7 seconden ruim voldoende winst geboekt. Het was echter niet alleen de vijfkamp van Miep van Beek. Ach ter de Amsterdamse kwam ook Ma ry van de Raadt tot 'n voortreffelijke prestatie. De 27-jarige analiste uit Haarlem kwam uit op een totaal van 4762 punten, waarmee zij de voor Helsinki gestelde limiet met twaalf punten overschreed. Met uitzondering van het kogel stoten kwam zij op de andere on derdelen tot persoonlijke records. Het beste daarvan was 1,75 meter bij het hoogspringen. Dit onderdeel was trouwens toch van zeer goed niveau. Ook Marjan Ackermans flopte over de 1,75 meter. Toen de lat drie centimeter hoger ging het nationale record staat op 1,77 meter stokte zowel hij Marjan Acker mans, tot voor enkele weken record houdster, als bij Mary van de Raadt het ritme. Mary van de Raadt miste overigens big haar eerste poging de 1,78 meter slechts op een haar. Marjan Ackermans, twee jaar ge leden in Athene nog vijfde, zag haar poging om de limiet te halen mis lukken door een zwakke 200 meter. De DEM-atlete die dit seizoen na de geboorte van een dochter een come back maakte, mist nog duidelijk uit houdingsvermogen. Dat is na een trainingsperiode van enkele maan den echter weil begrijpelijk. De Rotterdamse EHa Hoogendoorn kwam met een persoonlijk beste to taal van 4615 punten ook nog tot een uitstekende prestatie. STUTTGART (ANP) —Met twee wereldrecords Uwe Beyer met kogelslingeren en Hildegard Falkc op de 800 meter dames en een handvol nationale records zullen de 71e Duitse atletiekkampioenschap- pen de geschiedenis ingaan als de titelstrijd der records- Het hoogte punt van deze kampioenschappen was ongetwijfeld de recordverbete ring van Hildegard Falkc op de 800 meter. Voor de eerste maal in de historie van de damesatletiek bleef een vrouw op deze afstand onder de twee minuten. De 22-jarige gymnastieklerares uit Wolfsburg heeft eindelijk afgere kend met de fabel dat eeri vrouw nooit een dergelijke prestatie zou kunnen leveren. Op de tartanbaan van het Neckarstadion in Stuttgart toonde de rijzige, blonde atlete haar grote talent. Tot nu toe was haar snelste tijd 2.02,8 geweest, nu kwam zij met 1.58,3 bijna twee seconden cmder de magische twee minuten. De Engelse atleet David Bedford heeft zaterdag tijdens de interland wedstrijd Groot-Brittannië - Frank rijk (in Portsmouth) het Europees record op de 10 kilometer gebracht op 27 minuten en 47 seconden. Het oude record stond op naam van de Oostduitser Jürgen Haase, die op 20- 7-'68 in Leningrad 28.04.4 liep. Een estafetteploeg van Tennes see heeft vrijdag in Bakersfield tij dens de strijd om de Amerikaanse atletiektitels, die voor de 48e maal worden gehouden, een wereldrecord gevestigd op de 4 x 100 yards esta fette. De ploeg, bestaande uit Diane Hughes, Debra Wedgeworth. Mattli- ne Render en Iris Davis, realiseerde een tijd van 44.7 sec., waarmede het oude record, dat op naam stond van de ploeg van Groot-Brittannië, met 0.3 seconde werd verbeterd. De Britse meisjes hadden dit record gevestigd op 14 september 1968 te Portsmouth. TENNIS Tom Okker heeft de finale bereikt van het toernooi te Gstaad. Hij versloeg in de halve eindstrijd d„- Australiër Roy Emer son in drie sets, 63 62 97. Zondag verloor hij in de finale na felle strijd van John Newcombe met 62, 57, 16, 75, 63. Zijn landgenote Marijke Schaar was min der gelukkig. In de halve finale van het damesenkelspel struikelde zij over Franeoise Durr (46 36), die ook de finale won. v VOETBAL De vriendschappe lijke wedstrijd tussen de Zuidslavi- sche ploeg Dinamo Zagreb en het nationale Griekse elftal, die vrijdag in Toronto werd gespeeld, is in de 63e minuut door de scheidsrechter gestaakt wegens vechtpartijen tus sen de spelers en ontevreden toe schouwers. De vechtpartij ontstond toen de scheidsrechter een penalty toewees aan de Grieken, nadat de Zuidslavische doelman Doubtbego- vitsj zijn Griekse tegenstander Do- mazos onregelementair had aange vallen. Er ontstond een twistge sprek, waarbij de Zuidslaviër zijn opponent enkele vuistslagen toe diende. Het ontevreden publiek overstroomde daarop het terrein en mengde zich in de strijd. De politie herstelde later de orde. De stand was op dat moment 11. TENNIS Betty Stoeve heeft met haar partner, de Australische Lesley Bowrey het damesdubbel ge wonnen in de Ierse open kampioen schappen. Het Nederlands-Australi sche duo versloeg met 75 61 het Australische paar Margaret Court en Evonne Goolagoog. VOETBAL Een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tussen_ de nationale ploegen van Argentinië en Paraguay, die vrijdag in Rosario werd gespeeld, eindigde in een 10 overwinning voor Argentinië. In de 17e minuut benutte Laraiignee een strafschop. VOETBAL Tien steden in West-Duitsland zullen in 1974 de wedstrijden, gespeeld in de finale poules voor het wereldkampioen schap. binnen hun muren krijgen. Het zijn München (capaciteit stadi on 80.000Stuttgart (74.000). Neu renberg (64.000), Keulen (53.000), Frankfurt (70.000Hannover (75.000), Hamburg (71.000), Düssel- dorf (70.000), Gelsenkirchen (68.000) en West-Berlijn (110.000), De kosten voor het wereldkampi oenschap voetbal worden geraamd op rota 25 miljoen gulden. BOKSEN De middengewicht- bokser, Laurent Dauthuille, ex-kam pioen van Frankrijk en enkele ma len tegenstander van de Nederlan der Luc van Dam, is in Parijs in het Rueilziekenhuis overleden. Dauthuil le werd 47 j aar. ZWEMMEN In het Haagse Zuiderpark heeft een ploeg van ZI- AN gistermiddag het Nederlandse record op de 10 x 100 meter vrije slag voor meisjes onder 16 jaar ver beterd en gebracht op 11 min. 24,2 sec Het record was in bezit van VZC Vlaai-dingen met 11.26.2 sec. Bij dezelfde wedstrijden verbeterde Anke Rijnders in één race vier nati onale records op de 200 meter vrije slag. Met een tijd van 2 min. 10.8 seconden verbeterde ze zowel het adspiranten- als senioren-record op 25 en 50 meterbanen. TENNIS De Westdultse ten- nister Helga Masthoff is gister inter nationaal kampioene geworden van Zweden door in de finale de Zweedse Ingrid Loefdahl met 46 61 en 63 te verslaan. HOHENSTEIN (ANP) Jan de Vries is er zondag in de Oostduitse Grand Prix niet in geslaagd winst te boeken op Angel Nieto, zijn grote rivaal in de strijd om de wereldtitel ln de 50 cc-klasse- De hoop dat de Fries na zijn winst op Francorchamps ook op de 8618 meter lange Saohsenring met zijn Van VeenKreidler sneller zou zijn dan de fabrieksderby bleek ij- del. De kleine Spanjaard heeft ech ter felle strijd moeten leveren tegen de Kreidlers. Uiteindelijk bleek dit maal Nieto, die tot nu toe alleen in de Asser TT De Vries, die ten val kwam, kon verslaan, sneller. Het verschil bedroeg slechts 0,6 sec. An gel Nieto boekte door zijn zege drie punten winst op De Vries. De com petitie om de wereldtitel in de licht ste klasse bestaat uit tien wedstrij den, waarvan de beste zes resultaten van elke renner gelden voor de bepaling van het eindklassement. Mogelijk dat de 50-cc-race in de Ierse Grand Prix van het program ma wordt afgevoerd. In dat geval bepalen de vijf beste resultaten van elke renner het klassement voor de wereldtitel. Ook nu waren de 350- en 500-cc- klasse voor Giacomo Agostini, die met zijn vuurrode MV-Agusta's re gelrecht op weg is naar zijn negen de en tiende wereldtitel. Pech had Rob Bron in de slotfase van de race. Een technisch mankement maakte dat hij een pitstop moest maken en terugviel tot de achtste plaats. Daar door werd hij voorbijgestreefd in de rangschikking voor de wereldtitel. Turner, die tweede werd in de race, nam de tweede plaats van de Am sterdammer over. De man, die op het circuit van Drente de meer dan 100.000 toeschouwers tot groot en thousiasme bracht, heeft juist een punt minder dan de Nieuwzeelan- der.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 13