OCANA: „WARMTE IS MIJN BONDGENOOT UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN DE KONING: „BIJ DE BEESTEN AF" De leek en de tovenaar in de hengelsport beam het b Harings zat in lift opgesloten Winst voor Zelzate en Ri a Komst van Gimondi definitief Prinsen in ambulance c Merckx niet met rust laten Slechts n tempo versnelling Herstel Kundig NIET TE KOOP INGEWIJD TOVENAARS |Gevangen Bs .4 JAN JANSSEN WINNAAR? ACHT VAN CHAAM NAAR RONDE ULVENHOUT Vrijdag 9 juli 1971 Vrijdag 9 juli 1971 (Van onze speciale verslaggever! MERLETTE Toen tenslotte de zon achter de einder wegzakte en een reusachtige schaduw viel over de besneeuwde toppen rond het idyllisch gelegen vakantieoord Mer lette, werd men zich eerst goed bewust van de vernietigende slag, die Luis heeft uitgedeeld. Zoete melk, Merckx, Petterson en Van lm- pe, zij allen kijken nu tegen een kloof van acht tot tien minuten aan. De Tour lijkt beslist „Ocana wint de Ronde", stelde Zoetemelk eenvoudig en nuchter vast. maar wij geloven niet dat een beslissing reeds geval len is. Deze Tour de France verloopt zo tumultueus, dat de triomfator van vandaaig de grote verliezer van mor gen kan zijn. Het is waar dat O can a de laatste dagen de sterkste van allen is geweest, dat hij zowel od de Puy de Döme als op weg naar Grenohle en zeker gisteren in die lanige en machtige solorit n» »- lette een oanditie. moed en trouwen aan de dag heelt die niet alleen alle volgers, ook hemzelf heeft verbaasd Hijgde hij niiet onmiddellijk na aankomst: „Ik sta versteld van me zelf'. De vraag dringt zich op: wat gebeurt er straks in de Pyreneeën? ZOETEMELK „Minder zwaar koersen, maar wel voortdurend in actie blijven, dat blijkt nu een ideale voorbereiding. Deze ronde beantwoordt bovendien volledig aan mijn mogelijkheden. Geen lange vlakke aanloop, weinig wind en weinig kasseien". „En daarna de warmte, die mijn bondgenoot is. Als het warm is her stel ik veel smeller vam inspannin gen. Ik moest vandaag wel weggaan van Merckx. Deze Merckx kam ik verslaan, ik zag hoe hij op die eeinste col al in moeilijkneden ge raakte. Toch kwam de demarrage van Agostinho voor mij veel te vroeg. Ik aou niet gereageerd heb ben als imijm ploegleider Maurice de Muer me niet bevolen had de Portu gees te volgen. De Muer riep: als Agosthinho weggaat, weet ie toch dat hij 2ich volledig gaat leegrijdep. je moet hem nu pakken. En toen ben ik maar gegaan met Zoetemelk ELFDE ETAPPE 1 Ocana (Sp De Muer) 4.02,49, 2 Van Impe (Belg-Stablinski) 4.08,41, 3 Merckx (Belg-Driessen) 4.11.31, 4 Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t., 5 Gösta Petterson (Zwe-Martini) z.t., 6 Thevenet (Fr-Plaud) z.t., 7 La- bourdette (Fr.-De Muer) z.t. 8 Gui mard (Fr-Caput) 4.11,35, 9 Toinas Petterson (Zwe-Martini) z.t., 10 Agostinho (Port-Geminiani) 4.11,39. 11 Simonetti (It-Martini) z.t., 12 Mortensen (Den-De Muer) z.t., 13 Danguillaume (Fr-Plaud) 4.12.01, 14 Galdos (Sp-Langarica) 4.13.51, 15 Ta- maimes (Sp-Momene) 4.19.08, 16 Mo ri (It-Adorni) 4.19,27, 17 Zubero (Sp-Langarica) 4.19.45, 18 Lopez Car- ril (Sp-Langarica) 4.20.02, 19 Al- mair (Fr-Stablinski) 4.20.21, 20 Cre- paldi (It-Ardorni) 4.20.48, 21 Letort (Pr-De Muer) 4.21.04, 22 Manzane- que (Sp-Langarica) 4.21.44, 23 Mar- tos (Sp-Langarica) 4.21.58, 24 Arma ni (It-Gianti) 4.23,38, 25 Paolini (It- Giganti) z.t. 35. Wagtmans (Driessens) 4.30.59, 45. Krekels (Pellenaams) z.t, 52. Ha- rings (Pellenaars) z.t. 49. Karstens (Pellenaars) z.t. 56. Van der Vleu ten (Pellenaars) z.t. 60. De Koning (Pellenaars) z.t. 95. Van Katwijk (Pellenaars) z.t. 98. Benjamins Pellenaars) z.t. 100. Prinsen (Pelle naars) z.t. ALGEMEEEN KLASSEMENT 1 Ocana (Sp-De Muer) 58 uur en 33 minuten, 2 Zoetemelk (Ned- Schotte) op 8.43, 3 v. Impe (Belg- Stablinski) op 9.20, 4 Gösta Petter son (Zwe-Martini) op 9.26, 5 Merckx (Belg-Driessens) op 946, 6 Thevenet (Fr-Plaud) op 10.08, 7 Mortensen (Denm-De Muer) op 13.22, 8 Tomas Petterson (Zwe-Mar tini) ob 14.50. 38. Prinsen (Pellenaars) op 51.34; 55. Van der Vleuten (Pellenaars) op 59.48. 62. Karstens (Pellenaars) op 1.03.23, 78. Krekels (Pellenaars) op 1.06.35, 84. De Koning (Pellenaars) op 1.11.56, 92. Van Kaïtwijk (Pelle naars op 1.22.05. 93. Benjamins (Pellenaars op 1.22.36, 104 Harings (Pellenaars) op 1.34.33. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. De Muer 12.25.59; 2. Martini 12.34*45; 3. Langarica 12.53.?8; 4. Sta- blinski 12.54.55, 5 Momene 13.06.40, 6. Plaud 13.07.40; 13. Pellenaars 13.45.09 ALGEMEEN PLOEGENKLASSE- MENT 1. De Muer 177.14.43. 2. Martini 177.45.26. 3. Plaud 177.45.26, 4. Driessens 177.55.44., 5. Stablinski 17.807.55, 6. Lamgarica 178.16.50. POINT CHAUD 1. Ocana 5 sec., 2, Zoetemelk 3 sec., Agostinho 1 sec. KLASSEMENT POINT CHAUD 1. Nassen 27 pt., 2. Merckx 20, 3. Hobam 14, 4. Karstens 13, 5. Spruyt 12. PUNTENKLASSEMENT 1. Guimard 105, 2. Karstens 94, 3. Merckx 79, 4. Leman 72, 5. Wagt mans 58. 6. Genet 54, 7. Zoetemelk 53. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT 1. Zoetemelk en Van Impe 136 ptit; 3. Ocana 84, 4. Merckx 66, 5. Agos tinho 55, 6. Guimard 50, 7. G. Pet- terssom 40. COMBINATIEKLASSEMENT 1. Zoetemelk 10% pnt; 2. Merckx 11, 3. Ocana 15, 4. Guimard 16, 5. Van Impe 20%, 6. G. Pettersson (Van onze sportredactie). ULVENHOUT Felice Gimondi die de Tour de France een jaar na zijn zege in de Tour de L'Avenir won, komt definitief naar Ulven- hout. De organisatoren kregen het door de Italiaan getekende contract gisteren binnen. Giimondi, die naast zijn eerste plaatsen in de Tour en de Ronde van de Toekomst nog verschillende andere grote triomfen heeft gevierd o.a. overwinningen in de Giro, Parijs - Roubaix en Parijs - Brussel kon pas zo laat een toezegging doen, omdat hij net terug is uit Canada. De Salvarani-coureur heeft 'n tournee door Canada gemaakt om goodwill voor de wielersport in dat land te kweken, in verband met de profronde die in het najaar in Cana da wordt gehouden. Gimondi zal van Milaan naar Brussel vliegen, waar hij wordt af gehaald door de Belgische wielerma- nager Jean van Buggenhout en zijn seoretaris Firmatn Vereist, die de Italiaan naar Ulvemhout zullen bren gen. De Ulvenlioutse organisatoren zul len in het weekend nog proberen rond te komen met de Tour-uitval lers Tino Tabak, de meesterknecht van Joop Zoetemelk, Cees Rent meester en Gerard Vianen. en Van Impe en Pettersson aan mijn wiel. ZoetemeJk en Agostinho heb ben hun werk gedaan. Maar Van Impe heeft getoond een slecht koenskarakter te hebben. In zo'n ontsnapping moe.t je niet meer dan. ken aan hét winnen van de berg prijs, dan gaat het om veel grotere belangen". Mem weet uit ervaring dat Ocana in elke etappewedstrijd wel een of twee zwakke dagen kent. Hij kan als geen ander abrupt ten nrooi vallen aan hevige inzinkingen. Daar voor verloor hij in het verleden menige ronde. Niettemin is de Spanjaard op dit moment sterk fa voriet. Hij heeft zich als nooit tevo ren op deze Tour voorbereid. „Tij dens alle etappewedstrijden dit sei zoen heb ilk uitsluitend aan de Tour gedacht", biechte hij gisteren op. „Als er een grote inspanning ge vraagd werd, liet ik me rustig uit de wielen rijden. Want ik was er voortdurend om uit reserve te kwe ken voor de Tour. Het vorig jaar had ik te veel gekoerst. En in alle wedstrijden had Ak 106 procent van mezelf gegeven. De vermoeidheid deed zich toen hoe langer hoe meer gelden en ik meende ze te kunnen opheffen met een paar weken rust. maar ik heb ervaren dat dit een verkeerde methode is". Men heeft Eddy Merckx, die ver twijfeld naar zijn vorm loopt te zoeken, dus opnieuw geen rust en tijd gegund zich te herstellen. Ocana was er zich terdege van bewust dat hij in de betrekkeliik korte, maar uiterst lastige rit naai de op 1820 m. gelegen aankomst, in de aanval moest gaan. „Als ik Merckx vandaag met rust zou heb ben gelaten, zou hij met. de rustdag in het vooruitzicht twee dagen gekregen hebben om weer on krachten te komen en dat vond ik toch te gevaarlijk", zei de Span jaard, die in de rug gesteund door de slimme De Muer (deze voerde Jan Janssen in '63 ook al naar de eindze ge) de situatie kundig had aange voeld. Intussen is Eddy Merckx een andeir man geworden. Het is verba zingwekkend te zien hoe hij zich in deze dagen gewillig laat spreken voor interviews, handtekeningen en foto's. Zo heeft men hem nog nooit gekend. Maar Mercxk heeft ook nimmer zo zeer aan zichzelf getwij feld. Desondanks aanvaardt hij de loop van de gebeurtenissen met een sportiviteit, die niemand hem zou hebben toevertrouwd. Getuige Rini Wagtmans aan wie Merckx vertelde; „De beste moet deze Ronde win nen". JEAN NELISSEN Luis Ocana, de sterkste in de Tour. MERLETTE Toen de nood het hoogst was vonden de Tourrenners zelf hun redding. Ze verzamelden zich bij de dreiging van de tijdsli miet, want in de verschrikkingen van de dag, tikten de minuten steeds sneller weg. Precies een mi nuut voor het afsluiten van de con trole, waren er nog maar 34 renners binnen. Het peloton deed toen, wat men kon verwachten. De plukken coureurs verzamelden zich tot een groep van ongeveer 60, een massa die de rondeleiding onmogelijk uit de strijd kon nemen. De behoeding voor eikaars ondergang, leverde suc ces op. Felix Lévitan haastte zich om de grens te verleggen: van 10 naar 15 pet. Op Godefroot, Benfatto en Levattina na werden daardoor alle renners gered van uitsluiting Ze sjokten traag en zelfverzekerd door het groepsverband veel te laat Merlette binnen. Moe, duf en vooral dorstig. Voor twee van hen, was de inspanning zover boven de macht gegaan dat ze regelrecht naar de ziekenwagen moesten: Wim Prinsen en Eddy Peelman. Dokters werkten aan hun uitgeputte lichamen en na een kwartier kon Wim Prinsen als eerste onder de medische handen uit. Op zijn blote voeten, gehuld in een dikke tweed werd hij naar een ambulance gebracht voor een korte rit naar hat hotel. Het zag er alle maal erger uit dan het was, „want", meldde Prinsen mon/ter, „ik voel niks meer. Maar bij de aankomst was ik doodziek. Maagkrampen. Ik moesit veel te veel geven in die laatste beklimming. AJs ik me niet aan de auto's had vastgehouden was ik omgevallen". Klagend ook, bereikte vooral Mat- thijs de Koning de finish. „Dit is gewoon onmenselijk. Bij de beesten af. Zo iets heb ik van mijn leven niet meegemaakt. Je kunt beter honderd amateurkoersen rijden dan één zo'n rit. Deze week heb ik meer afgezien dan in mijn hele amateur- carrière samen". Onder de Goudsmiit-Hoff-renners was er ondanks de grote slag, geen enkel slachtoffer. Alle renners fi nishten in hert peloton, waarmee Lé vitan clementie had, al kostte dat Van Katwijk, Benjamins en De Ko ning veel moeite. Ze werden als een van de eersten gelost (met o a. Ger Harings. maar die kwam snel terug) en reden in een geroep van 20 ver achter het peloton. 10 Km voor de top van de Merlette pas kregen ze aansluiting. „Toen we hoorden hoe het ervoor stond", zei Matthijs de Koning hebben we ons tot het uiterste gegeven. Dat het uiteinde lijk lukte, danken we aan Jan van Katwijk. Als die niet zo formidabel gereden had op het laatst, zouden we met de hele stel achterep zijn binnengekomen". PETER HEERKENS Matthijs de Koning: het was bij de beesten af „Een hengelaar is een stok met aan het ene uiteinde een worm en aan het andere een gek". Een gezegde, dat ik ooit heb gelezen in een of ander blaadje, dat toevallig iets te maken had met de jacht op gevinde waterbewo ners. De naam van de „zeggerd" of „sprekerd" of hoe-u het noe men wilt, stond er niet bij en ondanks het feit dat ik deze brave borst nog nooit oftenlm- mer aan de waterkant ben te gengekomen kan ik zonder meer vaststellen dat genoemd person- nage HET nog nooit aan de stok heeft gehad met de hengel sport. Wamt zijn gezegde is zo wormstekig als die gewraakte ap pel vam Eva inmiddels moet zijn. Immers volgens de laatste tellin gen van het ministerie vam Land bouw en Visserij zijn er alleen al in ons kleine kikkerland meer dam een miljoen hengelaars. Het geen volgens genoemde sprekers zou impliceren dat bijna tien pro cent van onze bevolking het pre- dioaat knots verdient. En diat, volgelingen van Petrus, die zich zijn broeders pleegt te noemen, zou toch wel al te gek zijn. nietwaar? Vandaar dat we deze uitspraak maar naast ons neer zullen leg gen en hem beschouwen als af komstig van een gefrustreerd persoon, dlie de geneugten van onze sport immer heeft moeten missen en derhialive enkel leeft in de spanning van het jachtende leven in deze maatschappij. Wij weten wel beter. Vroeg of laat zal hij toch wei met een of ande re maagzweer naar de dokter kxpen, die hem dan de wijze raad zal geven: man, ga toch vissen linig te helpen. Je hoort ze w*| vaak kraken, dat wel. Meer niet Maar volgens ingewijden hoctt ook dat erbij. De rite, zeggen a dan Voor de tweede groep htnp- laars het overgrote gedeelte -I is dit allemaal wel waarneem, baar, maar niet begrijpelijk. Zij hebben geen familietraditie, In hun erfboedel kwam geen hengelstok voor en zij hebben e:l zich zelf een meestal op at- vies van een geneesheer mot- ten aanschaffen. Zo'n spiksplin ternieuwe, weet je wel. Zo'j goudglimmende, met koper besla gen, met leer bewerkte en door d;e inboorlingen van de diepe oer. wouden in het donkerste van Ai- 6 (Van onze s ERLETTE Waar de Cöte op het plint dat de Col du N favorieten hun glansrol. Daar leek. Eerst die van Eddy Mei Als een debutant fladderde kracht zette op zijn pedalen. E bejubelde, die in de beklimmir ze verspeelde. Op de Laffrey zielige vedettte, die wel wild Joop Zoetemelk aan de beurt vaandeldrager, die ze zijn trol die zo sterk ging en die overm m kon het niet houden. Ook hij rika met de hand besneden riet-B rijk aan Luis Ocana. Die wieR stengel. Wamt, alle begin moet goed zijn, en vandaar dat het beste niet goed genoeg is. Mis- schien, zo redeneren zij dan, is e: dan ook wel een of andere vam van magie ingepast op hun stol en die zwarte kunst van he: handjevol inheemse sportvissen iis toch niet te koop. Vandiaiar Je zou hen de ontspannings- hengelaars kunnen noemen. Vai geven zij veel geld uit voor het materiaal en vangen weinig. Dit in tegenstelling tot de hengelaart uit de eerste groep, die met eer.; simpel bamboestokje en een paa: kwartjes aan verder materiaal dt ene kanjer na de andere op het droge tillen. Dat dit tot ergeait of droefenis van de ontspannings- hengelaar zal leiden valt te be-; grijpen. Zij zullen nog meer geld) uitgeven, nog meer moeite doen I om het niveau van de tovenaar te bereiken. Men slikt immers ne derlaag na nederlaag en het ein de is meestal zoek. Ergo, of mat geeft er de brui aan, rent weer naar de dokter, of men gaat fail liet zonder ook maar een aandeel te hebben in het magisdhe gilde van „de Broeders in Petrus". 5? Het-meer-dan-een-miljoen hen gelaars in onze contreien kan men verdelen in twee groepen. De ene, een minderheidsgroep, bestaat uit geroutineerde sportbe oefenaars, die de kunde en gave hebben om op de meest listige en uitgekookte manieren het sluime rende leven onder het waterop pervlak tevoorschijn te toveren. Je zou hun de echte sportvis sers kunnen noemen. Zij hebben doorgaans een buitengewone fee ling in de vingers en het instinct van de jager, die ze hebben over geërfd van hum vader. En die weer van zijn grootvader. En zo door tot zijn bet-oud-over- en weet-ik-hoeveel-grootvader. Dat zijn de tovenaars, wier magische kunst nagenoeg ondoorgrondelijk is voor de buitenstaander. Ook al omdat ze als voertaal het zoge naamde visserslatdjn plegen te hanteren, wat voor de leek on verstaanbaar is. Zelfs als zij op het gymnasium of het groot-semi narie hebben gezeten. Voor de rest houden zij er ook nog een soort gebarentaal op na, waarvan het meest bekende wel is de zogenaamde kruiestand. Hierbij spreidt de magiër-in-kwestie zijn handen horizontaal, blijft zijn li- chaiaims-as verticaal en bereikt de afstand tussen de toppen der bed de handen reusachtige, vaak on- voorstelbaare afmetingen. En dat alles zonder yoga en zonder de schoudergewrichten in de vernie- Om al deze narigheden te voor komen zou het beter zijn als del categorie der sportvissers iets meer de kant der ontsponnlnj opzocht (hetgeen ook vrij alge meen gebeurt) en de categorie der ontspanningsvissers bekend J wend gemaakt met de kant van de sport, hetgeen inhoudt dat zouden moeten worden ingewijd in de „magische kunst". Ondergetekende heeft het plan opgevat dit te verwezenlijken, al thans een poging daartoe te doen, en zad de liefhebbers laten rieken a-an de zwarte kunst in een we- kelijkse rubriek op onze sportpa gina's. Niet dat hij in zijn erfboe del een hengelstok heeft gevon den, integendeel, die is nog niet verdeeld, maar hij heeft het bij zondere voorrecht genoten om opgenomen ie worden in de ma gische kring en is door een aan tal tovenaars ingewijd in de ta boes van Petrus' volgelingen. Het is ook niet zo dat de moge lijkheid alsnog bestaat dat hij een hengelstok zal vinden in zijn erfboedel, wamt zover hij is nage gaan verbracht rijn grootvader de tijd met het smokkelen van paar den, in zijn tijd nog een goed beroep, en dat doet men nu een maal niet met een hengelstok, Dus dat iis zonder meer uitgeslo ten. Vandaar dat hij, met de reeds toegezegde hulp van enige, anders zo zwijgzame magiërs, de ban van de hengelsport zal pro beren te breken, met het gezeg de: een hengelaar is gezond, enerzijds door de sport, en ander zijds door de ontspanning. (Van ver) onze speciale verslagge- MERLETTE Bijna was Ger Ha rings gisterochtend te laat aan de start van de elfde etappe gekomen. In Grenoble stond zijn broer Huub hem in de hal van bet hotel op te wachten toen Ger op de derde ver dieping in de lift stapte. Maar hal verwege de „afdaling" weigerde de lift plotseling alle diensten. Ger riep om hulp en opeens ontstond er pa niek in het hotel. Enige leden van Pellenaars ploeg werden nerveus. „Hoe moet dit nou", riepen ze uit, „we gaan de organisatie waarschu wen dat hij niet uit de lift kan komen". De hoteldirectie wilde in allerijl een technicus telefonisch waarschu wen, maar Huub Harings bleef doodkalm. „Rustig aan, mensen", zei hij, „ik weet ook wel iets van tech niek af. Ik zal eens kijken wat ik er aan kan doen". Huub morrelde ge durende tien minuten wart aan de lift, greep de klapdeuren beet en wist na enige tijd zwoegen de lift inderdaad met zijn broer naar bene den te takelen. Opgelucht stapte Ger Harings uit zijn „Kooi". Met gepaste trots deelde de tour-organisatie gisteren mee, dat alle dopingonderzoeken gedurende de eerste zes dagen een negatief resultaat hebben opgeleverd. Een zeer groot aantal renners heeft gisteren een boete gekregen. Niet minder dan 67 renners werden door de wedstrijdoommissarissen be trapt op een overtreding. Bij de „schuldigen" bevinden zich ook de Nederlanders Karstens, Van Kat wijk, Prinsen, De Koning en de ongelukkige Roger de Vlaeminck die tijdens de rit in de brokkenwagrti stapte, maar zijn toch al schaarse verdiensten in deze ronde nog ver minderd ziet met 15 francs, wegens het zich afduwen aan een volgau to. Opnieuw verdwenen 7 renners uit de ronde- Behalve Roger de Vlaeminck gaven ook Latrini, Rivo- ry en Conti op, terwijl Levati, Go defroot en Benfatto te laat binnen kwamen en aldus werden uitgescha keld. (Van onze sportredactie). WESTDORPE Ter gelegenheid van de kermis heeft voetbalvereni ging RIA zaterdag een groot toer nooi voor pupillen en B-junioren gehouden. Bij de pupillen werd de Belgische vereniging Zelzate net winnaar voor Sluiskil. Bij de B- junioren was het de organiserende vereniging zelf, die de beker wist te bemachtigen. Zondag werd d-e vriendschappelij ke wedstrijd Ria I tegen SDO I gespeeld, die gewonnen werd door de bezoekende vereniging uit Latns- waarde met 2-1. Toch was RIA over de gehele wedstrijd genomen de beste ploeg, maar aan de afwerking ontbrak het. Voor rust was de ploeg uit Westdorpe steeds in de aanval en bij een van de sporadische SDO- aanvallen trapte een RIA-verdediger in eigen doel (0-1). RIA bleef beu ken op het SDO-doel en net voor rust maakte Oudenaarde gelijk: 1-1. Na rust was het weer RIA, dat de boventoon voerde, maar weer schoot een eigen verdediger in eigen doel. Deze 1-2 stand zou ook de einduit slag worden. Als voorwedstrijd speelde RTA tegen Philippine 1, welke wedstrijd eindigde in een verdiende 3-2 overwinning voor de thuisclftb. Voor rust kwaim Phiilippi- M op voorsprong toen een RIA- verdediger blunderde. P. Verhoogsel en J. Martens bogen al gauw de stand om naar 2-1. Na rust profi teerde Philippine weer van een ver dedigingsfoutje en de stand was ge lijk: 2-2. Net voor het einde benutte W. Martens een strafschop, wat een verdiende 3-2 overwinning oplever de voor die organiserende vereni ging. Uitslag pupillentoernooi: Corn Boys - Philippine 5-0, Zelzate - Sluiskil 0-0, RIA - Philippine 2-0, Corn Boys - Zelzate 0-2, Sluiskil - RIA 0-0, Philippine - Zelzate 0-6, Corn Boys - RIA 0-1, Sluiskil - Philippine 3-0, RIA - Zelzate Corn Boys - Sluiskil 0-1. Eindsbr 1. Zelzate 7 punten, 2. Sluiskil punten, 3. Ria 5 punten, 4. C# Boys 2 punten, en 5. Philippine punten. Uitslagen B-toernooi: Comn Boyi Philippine 2-0, Zelzate - Bisset 0-1, RIA - Philippine 1-0, Corn Be; - Zelzate 1-2, Bissegem - RIA W Philippine - Zelzate 0-1, Corn Bo? - RIA 0-1, Bissegem - Philippine 1, RIA - Zelzate 0-0, Com Boys Bissegem 1-1, Eindstand B-junir' 1. RIA 7 punten, 2. Zelzate 5 pt ten, 3. Corn Boys 3 punten. 1 Er kwam geen demarrage aar pas. Slechts een tempoversnell Meer niet. De gevolgen waren ■roestend. Onder de bloedhete een vuurbal, die krachten zoog de zwoegende lijven, schrompel de vedetten steeds verder ineen figuranten. Terwijl Luis Ocana b send van lef de spieren spande jjn hel oranjet fiets met verbaz ekkende kracht over het dampe „jfalt stuurde, stapelden de mini; die hij in zijn strafexpeditie uitc de, zich op. Hij liet een verwoest spoor na op de korte tocht naar I lette 134 km slechts waarin slotte de verslagen favorieten (I temelk, Merckx en Gösta Petters: eikaars lot deelden door zich sa: te voegen toen Luis Ocana zo ineus rondtrok tot het verschil O] Streep bijna 9 minuten bedroeg. I heel lang, heeft Joop Zoetemelk verzet tegen het gezelschap van die Merckx, die hij na 40 km op achter zich wist. Daar zat de fluisterde Belg toen te vechten tf zichzelf, een eenzame strijd, wan deze moordende dag kon van knechten alleen Jos Huysmans gen en dat niet eens zo lang. De Moltenfs. eens gevreesd hun wurggrepen, moesten hun ban laten gaan in diens moeili; vielergevecht van zijn leven. Hij zat gevangen in de tang Kuis Ocana's BIC's. die zich met ven rond hem groepeerden als nietsontziende knockploeg. Gi kost, Genty, Letort, Labourdetti Mortensen braken het ritme, dat dy Merckx aan de groep, waarii verzeild raakte, wilde geven, dat beulswerk kon Joop Zoeten niet verwend met een sterk knechten, dankbaar profiteren, pa's winst was zijn winst. En de Jfconden zwollen aan tot minuten gen de licht oplopende wegen i Isère, over de Cote de Terrasse in het gebied van de Hautes A Alle wanhoopspogingen van I Merckx faalden tegen de vlucht van de vier koplopers, die in Ocana hun grootste voorwerker den. Samen met Joaquim Agos' deed Joop Zoetemelk zijn werk. te veel, niet te weinig. Lucien Impe weigerde consequent ko; doen, een remming waarover d< ders zich zo opwonden dat ze Ploegleider Jean Stablinski "vrvp-^i'ï L' (ADVERTENTIE) In 1968 werd hij als Tourwinnaar nipt verslagen door Rini Wagtmans, Vorig jaar sloeg pech hem in de laatste ronde uit de kopgroep met o.a. Zoetemelk. Zal het hem nu eindelijk lukken Zullen Wagtmans of Zoetemelk hem nu niet van de overwinning af kunnen houden Op WOENSDAG 21 JULI zal het worden uitgemaakt in Nederlands grootste wielerevenement Luis Cj Joop Zoete;

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 12