EREN Vluchtheuvel oorzaak van valpartij urn KARSTENS MOET TRUI IN BERGEN NIET VERDEDIGEN MERCKX: „OP DE PUY DE DOME KAN KLAP VALLEN" Mars-Flandria: Wij zijn sterker dan Molteni ZOETEMELK KAN MERCKX KLOPPEN Jan Janssens visie op de Tour Parkoers ongeschikt voor coup VAN KM TOT KM jes Janssen antwoordt lezers MARTENS Onvoorwaarcleli jk In het begin 3ERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 5 JULI 1971 i moeten worden. Voor; als je reëel blijft, zeggen „Zoetemelk effe pakken", te grote bescheidenheid j zie het gewoon als het is te ontkennen valt -en dan Okj'K niet - dat Joop zZ opvallend sterker rijdt ar, toen hij tweede werd acnj ly Merckx. „Ik denk dat j' oor mijn zelfvertrouwen, kracht. Als je maar vertra bt in jezell, dan Den je er. als ik tegen de cols opi" ist me minder moeite lar. Toen kon ik wel redel. ar boven, maar als er dan ste kilometer flink aan werd, kwam ik net iets an kon ik niet meespurten j me nu wel, en dat bewit sterker ben geworden". de garantie dat hij dt voor problemen gaat stellij tweede) de eerste Nederig irdt die het tourbergklassi wint, geeft Joop Zoeteme, Vlerckx is zeker zo goed ;i aar. Bovendien vind ik zi5 leter. Als je nagaat, zal ht nvoudig zijn om hem te tt n. Maar ik zal het wel prob. kalm als vorig jaar toen t timaal gevallen was, ga ik mi luden. Ik ben van plan i ren. Dat hangt gewoon san» jn zelfvertrouwen. Als je d; (Van onze speciale verslaggever) NEVERS Er ging een golf van ontzetting door de opeengepakte menigte aan de finish in Nevers. Met grote snelheid stomde het pelo ton op de finish af en plotseling lagen daar kermend vele renners op de grond. Het krakend geluid van brekend materiaal vermengde zich met de kreten van schrik en afschuw en het gegil van de sirenes der ambulances, die onmiddellijk in actie kwamen. Roger de Vlaeminck, de Spanjaard Galdeano, de Italianen Conti en Vercelli, Gerard Via- nen, Eric de Vlaeminck, de Tour-fucntionaris Jacques Lohmuller en nog anderen telde men onder de slachtoffers. Terwijl Eric Leman zijn derde etappezege behaalde, krabbelden de meeste renners weer over eind en bereikten zij soms lopend, zoals Vianen de finish. Daar zakten er een paar in elkaar. De drager van de groene trui, Roger de 1 Vlaeminck, werd snel in een ambulance gehesen en naar een zieken huis gebracht. De ambulances vervoerden ook Lohmuller, Conti en Vercelli naar een hospitaal. Terwijl de ziekenauto's wegreden en wij juist een interview met Ger ben Karstens hadden beëindigd, zakte deze op het podium van de tv- commentatoren in elkaar. „Het wordt helemaal zwart voor m'n ogen", riep Karstens, „help me". Voor de derde keer als tweede ge ëindigd had Karstens net verteld dat hij een enorme inspanning had moe- rijg je zm om aan te vallet je:i leveren om vooraan te komen. „Ik zat eerst opgesloten, kon tot de :nk je dat je alles kunt". Et et bergklassement: „Ik dut zeggen dat ik dat makkei aar ja, natuurlijk haal ik t cols mijn punten wel, da; k me geen zorgen over, ma; In net die bergjes van en vierde categorie, die tr opleveren. Daar kan iederee lijk mee en moet ik m- het lazerus fietsen om et te pakken wat verschillend- mislukte. Kijk, ais dat no s voorkomt, verspil je ongt toch heel wat". Van Joop Zot zullen ze niet gauw zeg® lijdt aan zelfoverschattin; moeilijk gek te maken, Jon; telk. PETER HEERKENS VERSCHUEREN heeft za op de boulevard van Sche tn een internationale wei voor profwielrenn-ers achte gewonnen. Leo Duyndan als tweede en Jan Jansset pe. VERMEULEN heeft zate: negende etappe van de w:t- voor amateurs door Zuic gewonnen. Hij legde de er van Nis naar Kraljevo i r, 53 minuten en 50 seconden werd de Italiaan Piccini tt de tijd. Wim Keileners we nste etappe, een rit over Hl1 ;er van Cacak naar Belgrado eindigde als vierde in ha ssement. De Zuidsl-aviër Btl« BOOM, de oud-wereldkar itayers bij de amateurs, hee;" g in Hannover een internattol edstrijd over 20 km. gewor.j ij had een tijd nodig gan 34 sec. Tweede werd o jitser Ingo Rossbach. )R DEN HERTOG heeft een internationale tijdrit t over 50 kilometer met over gewonnen. Hij liet een li; ten van I uur 8 min. en 28. Belg Verreydt had als twe achterstand van bijna tweeS (ADVERTENTIES) VOOR AUTOMOBIELBEDRIJF lOgstraat 50 Tel. 3 65 66 ROOSENDAAL zesde plaats komen en raakte toen door de valpartijen opnieuw achter. Ik heb veel te veel kracht moeten -bruiken", steunde Karstens. De .liaan Vittorio Adorn-i gooide een iesje koud water over zijn hoofd en asseerde zijn rug en borst. Toen ling het weer even. Karstens strom- -lde, gesteund door Kees Pelle- taars en diens zoon, naar het erepo- ium voor het ceremonieel van de oene trui, die hij dank zij zijn cede plaats en de val van Roger de Vlaeminck weer om zijn sehou- lers kreeg. Daar werd hij opnieuw onwel. De hitte, de shock van de valpar tij waardoor Karstens uit balans ■erd gebracht en de moordende tste kilometer, hadden hem ge loerd. Er deden in die eerste mo- tenten van paniek, de wildste ge- ichten de ronde. Roger de Vlae- iinck zou een bekkenbreuk hebben {opgelopen en er slecht aan toe zijn. Vercellie zou eveneens in levensge vaar verkeren. Maar gelukkig vielen achtera* de gevolgen van de valpartijen nog Jpee. Uit de ziekenhuizen waarheen men de renners vervoerd had, meld de men gisteravond: „Rover de Tflaeminck: linkerpols verstuikt en wonden aan de rug. Celestino Ver- |elli: diepe onden in de linkerzijde. Jacjues Lohmuller: drie rubben ge broken. Tino Conti: ernstige schaaf wonden". De rest van de slachtoffers werd bij de finish opgelapt. Van alle ren ners werd meegedeeld dat zij op nieuw zouden kunnen starten, er varen alleen enige twijfels aangaan de Vercelli. Hoe kon dit gebeuren? Wel, de organisatie is beslist mede-schuldig. De massasprint is toch ai gevaarlijk, maar deze finish in Nevers was levensgevaarlijk. Dat kwam omdat op 350 meter van de aankomst zich een vluch- heuvel midden itn de weg bevond. 5e vluchtheuvel was wel met stro balen afgedekt, maar toen het pelo ton kwam aanstormen en gewoonte getrouw de gehele breedte van de weg vulde, moesten de renners plot seling voor deze vluchtheuvel uit kijken. Het gebeurde allemaal met [teer grote snelheden. De Spanjaard 'Galdeano reed daarbij tegen een obaal op die in het peloton te- ehtkwam. Om Galdeano te ont wijken reed een motor van de rij dende televisiecamera de official Lohmuller aan, die daar met een rodo vlag stond te zwaaien. Even Verder raakte de sprinter Leman ingesloten. Hij baande zich duwend een weg in het peloton. Zei Gerard iVianen: ..Leman gaf mij een stomp in m'n zij waardoor ik viel en nog iónderen over mij tuimelden". De uitspraken over de oorzaken van de Valpartii dekten elkaar niet hele maal. Leman ontkende van zijn lijn te zijn afgeweken. Gian-ni Motta, die achter hem reed. bevestigde dit. Maar een ding is zeker, die vlucht- I had daar nooit mogen staan. Het was in elk geval een triest einde van een etappe, die door het peloton met zoveel grapjes begonnen was. In de eerste kilometers toen het tempo door de drukkende hitte laag was, reed Gerben Karstens op Ieen gegeven moment plotseling een korenveld in en ging daarin languit liggen. Wat verder stond Rini Wagtmans op z'n handen langs de weg. Het peloton gierde om de streken van de beide Nederlanders. Karstens reed ook nog een poosje met de grote strohoed op z'n hoofd. Alleen Tlno Tabak had weinig red-en om te la- riten. Hij was ziek. Zijn ploegleider Schotte zei: „Tino kop niet goed tegen de vliegreis". De renners wa ren immers die ochtend van Le Tourquet-Paris-Plage naar Parijs gevlogen Tabak loste een paar keer, maar kwam gelukkig dank zij de steun van de Luxemburger Eddy Sehutz terug bij. Nadat tot zelfs in de straten van Nevers alle uitloop pogingen door het jachtende peloton teniet waren gedaan, stormde een complete groep op de vluchtheuvel af. Daar eindigde bijna de derde Tour de France voor Roger de Vlae minck. De Belg heeft in 1969 en 1970 ook al de strijd voortijdig moe ten staken. In z'n eerste toer was hij op weg naar de Ballon d'Alsace met Merckx en Altig uit het peloton ontsnapt. Aan de voet van die Voge- zen-col kwam hij ten val en moest daarna opgeven. Het voni-g jaar vel de hem een tuimeling in de tijdrit te Brussel. Aldus gekneusd begint een deel van het peloton vandaag aan de moordend zware etappe met als eindpunt de Puy de Dome. Dan start de Tour eerst goed. Als het opnieuw zo warm is als vandaag, zal deze Vogezen-col een ware slachting aanrichten onder de renners. JEAN NELISSEN Komisch duo voor de start van de langste etappe van de Tour. De langste man, de Zweed Gosta Pettersson, en de kleinste, Wim Prinsen van Goudsmit-Hoff. „Die valpartij aan het slot van de zevende etappe kwam hoofdza kelijk door die afscheiding midden op de weg. Want dan komt zo'n hele massa renners tegelijk en dan wil de ene links en de ander rechts erlangs. Maar ook zonder die afscheiding blijft een massa sprint altijd levensgevaarlijk. En dat komt voornamelijk door de renners, die geen echte sprinters zijn, maar die dan toch al het mogelijke doen om bijvoorbeeld een twaalfde plaats te halen. Kijk, natuurlijk kun je dat die jongens niet verbieden. Het is hun goed recht om te fietsen voor een zo goed mogelijke klassering. Maar daarin schuilt toch veel gevaar. Want in zo'n massasprint is het een getrek en gedouw en de echte sprinters hebben daarbij de nodige routine. Als mindere sprinters er zich tussen mengen, die niet han dig zijtn, levert dat gevaar op en ku-nn-en er valpartijen ontstaan. Ei genlijk moesten mindere sprinters het zaakje laten uitvechten door de echte geroutineerde pure sprinters Maar nogmaals, dat kun je ze na tuurlijk niet verplichten- Vandaag was de langste etappe en dan doen de renners het uiter aard kaïLm a-a-n. Ook het warme weer was daar debet aan. Een massasprint ligt da-n voor de hand. Geen bergen, warm, veel kilome ters, dan wordt er gewandeld. Mij is trouwens die Leman in de sprint wel opgevallen. Ik durf gerust te stellen dat hij de snelste sprinter ter wereld is. Gerben Karstens handhaaft zich uitstekend in het sprintersgeweld. Het is natuurlijk leuk dat hij die groene trui heeft veroverd, al is het jammer dat dit komt doordat je concurrent het slachtoffer wordt van een valpar tij. Voor Karstens ontbreekt nog een „mooie rit", waarin hij zijn slag kan slaan. Het zou verstandig van hem zijn als hij die trui in de bergen niet gaat verdedigen, want daar zijn voor hem geen punten te halen. In de bergen kan hij beter recupereren om dan in de vlakke ritten toe te slaan. Daar zal, denk ik, de tactiek van Pellenaars ook wel op gericht zijn. Kijk, want al word je bij wijze van spreken 86e in het eindklassement, dan is dat van weinig belang als je de groene trui hebt. Veel zal natuurlijk ook afhangen van de gevolgen die de val voor Roger de Vlaeminck zal JAN JANSSEN Redactie Hein Groothuis hebben. Bovendien zal Eric Leman ook wel een grote concurrent wor den- Voor de individuele klasse ring begint morgen (vandaag - red.) het spel der groten pas, want dan doemen de bergen op". (Van onze speciale verslaggever) LE TOUQUET Als Eddy Merckx plompverloren, maar zeer eerlijk, uit z'n mond laat vallen: „ze ondernemen niks", rinkelen de glazen op tafel. Want ploegleider Lomme Driessens heeft er z'n rechterhand met een enorme pats op neer geslagen. „Voila, kameraden. Voila". Zijn donkere stem bast door het deftige wit gepleisterde hotel de la Cote-d'Opale aan de lange boulevard van Le Tourquet, waar de Tour-karavaan een dag rust en bad gasten zich voor het venster klemzetten om iets van 's werelds beste wiel renner te kunnen zien. „Voila". Dat is het. Lomme heeft het de hele tijd dat we wachten tot Eddy Merckx na een middagslaapje van zijn bed zou komen al gezegd, maar zijn kopman weigerde eenmaal beneden in te haken op de zinspelingen, die het gesprek opnieuw op gang moesten brengen. Eddy Merckx is nooit vernietigend over zijn collega's en daarom keek Lomme Driessens in eerste instantie neutraal naar de draaideur toen op de aktuele vraag ,,-had het peleton je de afgelopen week niet feller moe ten aanvallen?" de reaktie kwam: „Ach, wat konden ze in dit soort ritten ondernemen? Zeg zelf, het parcours was d-aar toch niet geschikt voor". Driessens had er juist een vlammend betoog op zitten en zweeg nu.„Het zijn",had hij eerder geroepen en dat zeer duidelijk door peter heerkens hoorbaar „net kuikens rond de kloek. Ik snap er niks van. Maar luister: het is natuurlijk wel goed voor ons., Allez, wat denkt ge. Eddy kan zich 'toch niks beters wensen. Ik hou 'em maar in. Natuurlijk. Hij mag van mij geen trap te veel geven. Waarom met tien minuten voorsprong de tour winnen? Dat zou toch gekkenwerk zijn. Laat het hele spul maar rustig rond em blijven- Laat em maar met een minuut voor sprong i-n Parijs komen, wat maakt dat?" Gewonnen is gewonnen en dan kun je beter te weinig dan te veel gegeven hebben, want er ko men nog dagen genoeg na de -Tour. Daarom hou ik em in. Merckx moet niet attaqueren, want de rest durft toch geen streep te ondernemen. Ge hebt het deze weekgez ien". komt. „Zou jij de afgelopen week even rustig zijn geweest als de rest, wan neer je geen Merckx was?" vragen we- Diep gepeins. „Zou ik even rustig geweest zijn...", herha-alt Ed dy Merckx. Dan resoluut: Ja. Ik geloof het wel. Dan zou ik preoie-s hetzelfde gedaan hebben. Hoe kon den ze aanvallen in de etappes, die we tot op heden reden? Het was te gemakkelijk allemaal. Op zo'n par cours fiets je niemand los". Even later valt hij uit zijn rol wanneer geïnformeerd wordt n-a-ar wat hij zal doen als bijvoorbeeld in de aanloop naar de Puy de Do-me enkele minderen demarreren. Zal Eddy Merckx dan, - zijn presti-gege- voel kennende, toch niet aih-ter een groepje ga-art rijden alhoewel zijn ploegleider liever een wat gematig der houding ziet? „Ze ondernemen zelf toch niks". Pats, hetis eruit en Lomme Driessens roept Victorie. „Wat heb ik je gezegd? Nou hoort ge het van herruzelf. Ze ondernemen niks. Zoetemelk. Allez, Zoetemelk. Jullie Hollanders geven er zo hoog van op- Hebt gij hem deze week ■gezien? Waarom is-ie na al die sprintjes voor het bergklassement niet eens en keer doorgegaan? als 'm de tour kan winnen, zoals ze denken, had-ie dat es moeten probe ren. Mercks zou het in zijn geval gedaan hebben". De meester zelf echter, en wie kan het beter weten dan hij, prut telt tegen. „Nee Lomme, dat had geen zin voor Zoetemelk. Er was geen dag, die zich daarvoor leen de. Ik zei het toch al: die parcoursen waren er te licht voor". De naam Zoetemelk drijft het gesprek naar de direkte concurrenten. Motta, Zoe temelk, Petterson, Ocana. „Ik kan er niks van zeggen", ant woordt Eddy Merckx, die een rondje bestelt en de hand drukt van een bejaarde Belgische gravin, die als zoveelste (want aan dure buiten- verbliiven blijkt Le Tourquet zeer rijk) de Molteni-ploeg komt invite ren voor een visite. „De koers is niet hard genoeg geweest om een indruk te kunnen krijgen vatn hun vorm. Maandag ga ik dat voor het eerst zien. Op de Puy de Dome. Daar kan een flinke klap vallen. We zullen wel allemaal samen aan de voet komen, het eerste stuk is im mers vlak, maar dan gaat het uit elkaar. Er kan heel wat gebeuren. Dan weet ik ook meer over mijn tegenstanders. Nu kan ik ze niet rangschikken"- Zoetemelk die ook niet? „Zoete melk. Tja, Zoetemelk...". Hij reed een goede Midi Libre, herinneren we. Hij kreeg er zelfvertrouwen en het bergklassement was voor hem, „Bergklassement... ik heb bij de Mi di Libre geen grote bergen gezien. Gij Lomme? Nee, echte cols kon je het moeilijk noemen. Ik heb er al tijd klein gereden. Op de 21. Tegen de Puy de Dome zal het de 23 of 24 zijn". Onderwerp Zoetemelk af. Het glas is inmiddels gehesen. De gravin heeft een grote pils besteld waarschijnlijk omdat Eddy Merckx het ook deed want ze loopt hard met hem weg- Dat is duidelijk. Ei genlijk heeft Eddy Merckx weinig zin in het uitje aan adelijke zijde, maar als een gravin blijkt mee te vallen trekt hij er met zijn Mblteni's voor een half uur uit om eregast te zijn in een grote tuin". Le Tourquet (waar vele rijkaards zich tevergeefs proberen te verzekeren van Merckx" visite in hun niet geringe opstallen) is jaloers. Waar zou de gravin het aan te danken hebben? PETER HEERKENS W. v. Wanrooij, Stationstraat 38, Rijen: „Welk soort voedsel wordt doorgaans in de Tour ge bruikt?" JAN JANSSEN: 's Morgens wordt er stevig ontbeten, ongeveer drie uur voor het vertrek: biefstuk, macaroni, spaghetti, rijst, puree met vlees of iets dergelijks- En fruit na. Onderweg worden bana nen. rijste- of vruchtenvlaatjes, peren, appels, pruimen, sandwi ches zonder boter, koudie kip, druivesuiker en gewone suiker gegeten, 's Avonds is er weer een stevige maaitijd, met een lekkere fles wijn en een stuk Franse kaas erbij". J. Bogaarts, Vincentiusstraat 22, Oudenbosch: „Wat gebeurt er met een renner, die zoals Roger de Vlaeminck vandaag, vijfhon derd meter voor de finish ten val komt en niet meer. of veel later, over de finish komt?" JAN JANSSEN: „Zo'n renner mag dan de volgende dag altijd starten en hij krijgt de tijd toe gewezen van het groepje, of het peloton, waarin hij zich op het moment van de val bevindt. Dit is een artikel, dat vorig jaar aan het Tour-reglement werd toege voegd en dat van toepassing is op de laatste kilometer van een etappe, dus vanaf het moment waarop de rode vlag wordt ge passeerd. Wanneer u Jan Janssen een vraag wilt stellen over Tour-zaken die u bezighouden, kunt u dat vanavond doen tussep 18.30 en 19.30 uur. Men dient daarvoor onze sportredactie te bellen, telefoon Breda (01600); 22341. toestel 215 of toestel 143. Gerard Vianen, slachtoffer van de valpartij in de slotfase van de ze vende etappe, snelt hier gehavend over de finishlijn, zijn verkreukelde (Van onze speciale verslagge ver) 7de etappe rungis-ne- vers 3 KM Merckx wisselt twee keer van fiets, en raakt achter in gezel schap van enkele ploegmakkers en Roger de Vlaeminck. 4 KM ontsnapping van Guimard, Huismans, Armani, Martelozzo, Le- tort, Agostinho, Sanquez, Lopez Ro driguez. 13 KM na felle jacht (Merckx rijdt op kop met Wagtmans) kop groep ingelopen. 16 KM ploeg komt op de cotes de Morsang (4de categorie) 1. Van Im- pe; 2. Zoetemelk, 3. Prinsen. 40 KM Gualazzini. Teirlinck, Wagtmans, Lopez, Rodriguez, Genty, Martelozzo, Vanneste, Casas, Édo-u- ard Janssens, Pella en Benjamins demareren maar komen niet ver. 46 KM poging van David en Wagtmans. 47 KM leiders ingelopen. 53 KM Merckx voor de vierde keer van fiets verwisseld. 80 KM Letort, Benjamins, Levati, Edouard Janssens, Pella, Santamari- na, Lopez Carril, Eric de Vlaeminck, Campagnari, Galdeano, ontsnappen maar worden snel teruggehaald. 100 KM sprint van de point Ca- hud: 1 Riotte, 2 Motta, 3 Karstens. 102 KM poging van Vasseur, Bry- ère, Levati, Martinez, Pella en Ca- tieau mislukt. 142 KM Mori, Teirlinck, Huismans en Coquery demareren. 162 KM peloton weer bij 167 KM doorkomst op de cote Chatillon (4e categorie) 1 Motta, 2 Van Impe, 3 Zoetemelk, 4 Prinsen. 206 KM korte vlucht van Danguil- laume en Francioni. 208 KM ontsnapping van Labour- dette, Guimard, Ravaleu, Godefroot, Spruyt, Conti, Janssens, Catieau, Swerts, De Pra en Campagnari, Er bij komt David. 210 KM groep ingelopen. 219 KM doorkomst op de cote Jouet Saint Louis Aubois (4de cate gorie) 1 Crepaldi, 2 David, 3 Van Vli-erbenghe, 4 Farisato. 251 KM ontsnapping van Ballini, Boifava. David en Simonetti. 252 KM leiders achterhaald. 253 KM demarag-e van Ocana met wie Conti meegaat. 254 KM Eddy Merckx haalt Ocana in. 256 KM Eric Leman wint massa sprint in Nevers. (Van onze speciale verslaggever) NEVERS In de wirwar van winstmogelijkheden die Mars-Flan- dria deze Tour heeft, zal gespeeld worden op Joop Zoetemelk. „Dat hebben we onder elkaar afgespro ken", aldus assistent-ploegleider Nole Foré. die minder dan wie ook benauwd is voor een goede afloop van het gegok op de klassemen ten. Met Joop Zoetemelk (en diens superknecht Tino Tabak) bij de eer sten in het klassement, met Roger de Vlaeminck als tweede in de pun- tenrangschikking (groene trui), met Pieter Nassen op kop van het klas sement „point chaud" (sprintprijs waarvoor dagelijks enkele keren ge fietst moet worden) en met de eer ste plaats in het algemeen ploegen- klassement, heeft Mars-Flandria zo veel mogelijkheden om deze Tour opvallendte eindigen, dat men zich mag afvragen of er door het gedrang om die winstkansen geen belangrij ke pionnen gaan sneuvelen. „Nee", zegt Foré resoluut. Hij maakt zich geen zorgen over een catastrofe als gevolg van de nu ingenomen belang rijke posities door Mars-Flandria's, al wil hij wel toegeven dat de zaken niet eenvoudig liggen. „Maar op het beslissende moment rijden we voor Joop. Daar is tijdens de rustdag over gepraat met de renners en iedereen vindt dat we het zo moeten doen". Betekent het, dat Roger de Vlaeminck als die tenminste niet zoveel last heeft van de gevolgen van zijn val dat hij onmachtig is in een vitaal ogenblik een wiel moet geven aan Zoetemelk? Foré: „Prak tisch kan het niet gebeuren dat Ro ger die hulp hoeft te geven. Uitein delijk hebben we minderen dan hij, die in staat zijn om t- volgen in de bergen en Zoetemelk bij te staan als dat nodig is. In theorie kan het natuurlijk, dat op een bepaald mo ment alleen De Vlaeminck in de buurt van Zoetemelk rijdt als die plat valt. En ja, dan zal Roger hulp moeten bieden". Onvoorwaardelijke steun dus voor Joop Zoetemelk. „Hij", licht Noel Foré toe, „is ons eerste doel omdat hij Merckx kan verslaan. En als je dat weet moet je erop gaan spelen, daarvoor kom je naar de Tour". Noel Foré laat geen enkele twijfel over zijn opinie wat Zoetemelk's kansen betreft om de Ronde te win nen. „Absoluut, hij kan het. Zoals Joop rijdt moet het mogelijk zijn dat hij Eddy klopt. Hij is er sterk genoeg voor en ik weet dat Merckx het ook zo voelt. Eddy is niet rustig. Hoe ik dat weet? Nou ja, dat kan ik natuurlijk moeilijk zeggen. Maar ik weet het. Ik hem m'n kontakten, begrijpt ge. Ik hoorde dat Eddy steeds spreekt over Zoetemelk. Over geen ander dan hij. Dat zegt ma genoeg. Als een coureur zo doet. is hij nerveus". Merckx' vaste verzorger Guillau- me Michels huldigt die mening per se niet. „Kom nou- Eddy nerveus- ....dat is ie maar een keer geweest deze Tour. Toen hij in Amiens een vultie ih z'n oog kreeg". Behalve zijn niet te remmen opti misme over de kansen van Joop Zoetemelk, is Noel Foré bovendien positief als het gaat om de kwalitei ten van de Mars-Flandria's als ploeg tegenover de Molteni's. „Wij zijn in de bergen beter. Wie hebben zij Bruyère en Van Sprin- gel, dan houdt het op. Ja, en Merckx natuurlijk. Dat zijn er drie. Maar bij ons heb je er vijf: Zoete melk, Tabak, Sehutz, Vanneste en mar ja, dat hangt nu van het her stel na die val af Roger de Vlaeminck. Die mag je zonder meer vooraan verwachten in de bergen. Luister, en daarom maken we ons weinig zorgen, want in de cols val len alle klassementen samen, op het point chaud van Nassen na natuur lijk- Wanneer dit stel zich handhaaft zoals je mag verwaohten, dan is er geen enkele zorg over Zoetemelk, De Vlaeminck en het ploegenklasse- ment. Ofschoon, ik ben realist ge noeg om te zeggen dat je je over De Vlaeminck nu nog niet 100 procent zeker kunt uitlaten. Het is even afwachten of hij in de bergen lang genoeg kan volgen". PETER HEERKENS.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9