ZOETEMELKATTAQUERER „Proberen Merckx toch te kloppen'5 Tennisfederatie en profgroep Hunt niet tot overeenstemming UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Vluch orza van Casals-B. Jean King wint dames- dubbel Rmsterdam infrarood gefotografeerd. UUat overkomt een sihnol- meisje dat zuionger is? Prof-groep wil geen gras meer GEEN GRAS GARANTIE Exdustef: sport WIELER-GALA KOM NAAR ULVENHOUT, HET IS ER INTIEM EN GEZELLIG ra PAAR OP DE WATERDICHTHEID C. MARTENS MORRIS en M.C. GARAGE KOOL he derde sportpagina van a tweede sportpagina van maandag 5 juli 1971 (ADVERTENTIE) Nu definitief NEERLANDS GROOTSTE met 6 wedstrijden 14 juli 1ste WOENSDAG in de bouwvakvakantie Prachtige vakantiedag!! Gezellige Vlaamse kermis!! Ruim 500 deelnemers!! Populaire prijzen!! Muzikale omlijsting!! Tribunes aanwezig!! (Van onze speciale verslagge ver) NEVERS Op Joop Zoetemelk rust de zware druk de Tour de France te verlossen van de eenzij digheid, die Eddy Merckx er twee jaar geleden in bracht. Van hem verwacht men dat hij de boeien breekt. Er wordt dank zij Joop Zoe temelk gerekend op de moeilijkste ronde, die Eddy Merckx aan het rijden is, al roept diens ploegleider Lomme Driessens: Moeilijk? Wat! moeilijk? Als het zo doorgaat haalt Eddy zijn makkelijkste overwin ning. Heb jij al iemand gezien die er in durfde te vliegen?" Nee. Maer - en daar is 9 weken OD gewacht- vandaag „breekt de week van de waarheid aan, want :<ei oeloto-n trekt de bergen in. Het terrein waarop Joop Zoetemelk, de veelbelovende, zijn kans heeft om Ed'dy Merckx te bedreigen zo hij er inderdaad sterk genoeg voor is, wat nu moet gaan blijken. Bij alle opwinding over wat kan komen nu hij zich als wielrenner zo ontwikkelt, dat men hem de moei lijkste rol toebedacht, die een tour renner te geven is, blijft Joop Zoete melk de rust zelve. Hij laat zich niet meeslepen in de drukte rond zijn persoon, die meer belangstelling geniet dan Ocana of Peittersson wanneer het erom gaat wie de eerst aangewezene is om Merckx in de bergen serieus te be kampen. „Je moet", vindt Joop Zoe temelk, „gewoon logisch zijn en dan kom je tot de conclusie dat Merckx voorlopig niet te kloppen is. Hij heeft zijn kwaliteiten al langer be wezen dan ik. Natuurlijk is het mogelijk dat ik hem goed kan vol gen, maar dat zal im deze dagen NEWCOMBE VERSLAAT SMITH Derde titel Wimbledon LONDEN (ANP) Als het zo ver mocht komen, zou John Newcom- be het op prijs stellen als hij volgend jaar eindelijk eens de lijst van officiële favorieten mag aanvoeren. Die eer is de 27-jarige Australiër, die zaterdag in een vijfsetter tegen Stan Smith (6—5 5—7 2—6 64 61) zÜn derde Wimbledon-titel veroverde, nog nooit gegund ge weest. Het plaatsingscomité week zelfs af van een van Wimbledon's ongeschreven wetten door hem als titelhouder tot tweemaal toe lager te plaatsen dan Rod Laver. Ik ben hier blijkbaar niet getapt", ver zuchtte de met een vervaarlijke piratensnor getooide Newcombe. „Het was al heel wat, dat het publiek niet zo uitgesproken vijandig tegen over me stond als vorig jaar in de finale tegen Rosewall Toen dacht ik: „Mensen, wat heb ik gedaan, dat jullie me zo haten". Ik hoop ze er nu van overtuigd te hebben, dat ik echt wel een bal kan slaan". De herverscheining van Newcom be en zijn eenendertig collegacon tract-profs op het allengs van kleur verschietende gras van Wimbledon mag discutabel heten na de aanhan kelijkheidsbetuiging, die de Austra liër afstad aan het adres van prof baas Lamar Hunt. Deze had enkele uren tevoren het vastlopen van de besprekingen met de internationale lawntennisfederatie bekendgemaakt. „Zoals de zaken nu staan, zullen onze mensen het volgend jaar in geen enkel internationaal kampioen schap uitkomen", verklaarde Hunt bij die gelegenheid. John Davies, voorzitter van de All England Club riep geëmotioneerd uit dat hij perti nent weigerde twintigduizend pond te betalen om spelers te laten optre den, die hun reputatie aan Wimole- don hebben te danken. Newcombe stelde: „De mensen moeten zich rea liseren dat Hunt niet de een of andere rijke olie-baron is, die er met het geld van de sport vandoor gaat om een failliete boedel achter te laten. Hij is zelf op en top een sportman. De spelers van onze groep staan voor achtennegentig procent achter hem wegens zijn persoonlijk heid en zijn idealen. Niet dat hij zo'n goede werkgever is. Misschien zou ik als onafhankelijke speler zelfs meer verdienen dan nu. Maar ik denk er niet over mijn status te veranderen. Datzelfde geldt bijvoor beeld ook voor Ken Rosewall. We zouden het betreuren als we op Wimbleton niet meer welkom wa ren, maar als het zo mocht gaan is dat niet alleen de schuld van onze organisatie. Om zijn woorden in Britse oren wat minder dreigend te doen klinken, voegde hij eraan toe.- „Laten we niet op de zaken vooruit lopen. Er is nog altijd hoop op een compromis. Rusland en Amerika hebben ook jaren ruzie met elkaar gehad zonder dat het op een oorlog is uitgelopen". Een van de punten, die de onder handelingen tussen Hunt en de ILTF bemoeilijkten was ook de toe nemende tegenzin, die de profs voor het spelen op gras aan de dag leg gen. Roy Emerson stelde: „Er zijn te genwoordig genoeg kunstprodukten in de handel. Laten Laver, Rosewall en Gonzales, die precies weten aan welke voorwaarden een tennisbaan moet voldoen, uitproberen welk op pervlak het beste geschikt is en steek dan het gras van Wimbledon weg". Onder de gegeven omstandig heden eikaars servicekracht en de effectvolle baan maakten Newcombe en Smith het beste van de service-return. Smith scoorde iets meer vanaf de backhandzijde, New combe liep meer om, retourneerde vanaf de forenhandzijde en maakte in tweede instantie de punten aan het net. Binnen het strakke schema van zijn mogelijkheden beging Newcombe bijna twee sets lang geen enkele fout, toen sloeg hij waarschijnlijk geïrriteerd omdat Smith ondanks de moeilijkheden waarin hij verkeerde, steeds zijn service behield, twee dubbele fou ten, die de Amerikaan evenzovel e setpunten gaven. Smith benutte het tweede. Newcombe herstelde zich met een voorsprong van 20 in de derde set, maar bij een val blesseer de hij zich licht en moest toezien, dat zijn tegenstander doorliep naar 26. „Op dat moment zag ik het wat somber in", aldus Newcombe, „maar toen ik in de vierde set voelde dat het weer ging, heb ik me niet meer bezorgd gemaakt". Smith maakte zich het verwijt, dat hij in de vierde set jets minder geconcentreerd was geweest. „Vier uur daarbuiten", zo vertelde hij, „is een hele tijd. Ik begon aan de over winning te denken in plaats van aan het spel". Het herstel van Newcom be liet weinig mogelijkheden over voor twijfel. Hij doorbrak de service van Smith voor 43 en gaf het eerste tegenpunt op zijn eigen op slag pas uit handen op setpoint na vier achtereenvolgende love-games. In de vijfde game kreeg Newcombe de kans voor een doorbraak op een presenteerblaadje aangereikt, toen zijn tegenstander twee maal een dubbele fout sloeg. Hij benutte hem en serveerde zich een weg naar het kampioenschap. Het als nummer een geplaatste paar Rosemary Casals-Billie Jean King (VS) versloeg in de finale damesdubbel het Australische duo Margaret Court-Evonne Goolagong (2de geplaatst) met 63 62. Uitslag finale gemengd dubbel: Owen Davidson-Billie Jean King <Aus-VS) - Martin Riessen-Marga- ret Court (Vst-Aus) 36 62 15 13. LONDEN (ANP) —De betrek kingen tussen de internationale tennisfederatie (ILTF) en de pro- fessionalgroep World Champion ship Tennis van de Amerikaan La- mar Hunt zijn met ingang van 1 januari 1972 verbroken. Tijdens het Wimbiedontoernooi hebben bestuursleden van de ILTF en de directeuren van de WCT in Londen besprekingen gevoerd om te komen tot één „circuit" voor alle tennisspelers. Er kon echter geen overeenstemming worden be reikt over financiële eisen, spon sorship, televisie-contracten, merk hallen in de verschillende toer nooien. Het bestuur van de ILTF zal aan de algemene vergadering voorstel len om slechts die spelerse die te allen tijde de autoriteit erkennen van hun nationale bonden, toe te laten tot toernooien georganiseerd door bij de ILTF aangesloten bon den. Voorts zal het bestuur van de ILTF voorstellen dait de professio nals niet zullen mogen spelen op banen van bij de ILTF aangesloten organisaties. Rosemary Casals, die samen met Billy Jean King het damesdubbel van Wimbledon won. UITSLAG ZEVENDE ETAPPE 1 Leman (Bel-Schotte) 6.45,33 (met bonificatie 6.45,13); 2 Karstens (Ned- Pellenaars) z.t. (6.45,23); 3 Godefroot (Bel-Plaud) z.t. (6.45,28); 4 Guimard (Fr-Caput) z.t.; 5 Motta (Ita-Adorni) z.t.; 6 Gualazzini (Ita-Adomi) 6.45,33; 7 Van den Berghe (Bel-Ador- ni), 8 Martinez (Fra-Geminiani), 9 Van Katwijk (Ned-Pellenaars), 10 Guerra (Ita-Adorni), 11 Wagtmans (Ned-Driessens), 12 Gomez-Lucas (Sp-Momene), 13 Harings (Ned-Pel lenaars), 14 Thomas Pettersson (Zwe (ADVERTENTIE) -Martini), 15 Schleck (Lux-De Muer), 16 Krekels (Ned-Pellenaars), 17 Perin (Fra-Caput), 18 Crepaidi (Ita-Adorni), 19 Aimar (Fra-Sta- blinski), 20 Paolini (Ita-Giganti) al len in dezelfde tijd 6.45,33, 23 Merckx (Bel-Driessens) z.t.; 33 Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t.; 52 Rentmeester (Ned-Pellenaars) z.t.; 54 De Koning (Ned-Pellenaars) z.t.; 92 Tabak (Ned -Schotte) z.t; 94 Prinsen (Ned-Pelle naars) z.t.; 115 Van der Vleuten (Ned -Pellenaars) z.t.; 117 Benjamins (Ned -Fellenaars) z.t.; 121 Vianen (Ned- Caput) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Belg-Driessens) 38.35,14; 2 Van Springe] (Bel-Driessens) op 26 sec.; 3 Roger de Vlaeminck (Bel- Schotte) op 37 sec.; 4 Motta (Ita- Adorni) op 40 sec.; 5 Gösta Petters son (Zwe-Martini) op 42 sec.; 6 Zoe temelk (Ned-Schotte) op 44 sec.; 7 ex aequo: Tabak (Ned-Schotte) en Paolini (Ita-Giganti) beiden op 47 sec.; 9 Van Impe (Bel-Stablinski) op 51 sec 10 ex aequo; Thomas Petters son (Zwe-Martini), Delisle (Plaud), Thevenet (Plaud), Mortensen (Den- De Muer, Ocana (Sp-De Muer allen op 52 seconden; 16 Vanneste (Bel- Schotte) op 6,42; 17 Hoban (GB-Sta- blinski) op 7,29; 18 Genet (Fr-Caput) op 7,30; 19 Jimenez (Spa-Langarica) op 7,45; 20 Genty (Fra-De Muer) op 7,52; 21 David (Bei-Plaud) op 7,55; 22 Van Schil (Bel-Driessens) op 8.05; 25 Wagtmans (Ned-Driessens) op 8,05; 24 Van Vlierberghe (Bei-Marti ni) op 8 51; 25 Grosskost (Fra-De Muer) op 8,57; 29 Karstens (Pelle naars) op 9,52; 37 onder meer: Kre kels (Pellenaars) op 10,19; 43 Van der Vleuten (Pellenaars) op 10,22; 44 onder meer: De Koning (Pellenaars) en Prinsen (Pellenaars) op 10,24; 95 Van Katwijk (Pellenaars) op 13,09; 102 Rentmeester (Pellenaars) en Vianen (Caput) op 15,14; 111 onder meer: Benjamins (Pellenaars) op 17,42; 113 Harings (Pellenaars) op 18,12. Het ploegenklassement van de ze vende etappe is: 1 ploeg Adorni 20.16,39; 2 Ploeg Pellenaars z.t. (24 pnt.); 3 Ploeg Caput z.t. (56 pnt.); 4 Ploeg Stablins- ki z.t. (64 pnt.); 5 Ploeg De Muer z.t. (65 pnt.). Het algemeen ploegenklassement is: 1 Ploeg Schotte 116.52,06; 2 Ploeg Plaud 116.52,54; 3 Ploeg Driessens 116.56,45; 4 Ploeg Martini 117.00,58 5 Ploeg De Muer 117.01,33; 11 Ploeg Pellenaars 117.25,10. Het puntenklassement: 1 Karstens (Ned) 89 pnt.; 2 Roger de Vlaeminck (Bel) 87; 3 Guimard (Fra) 77; 4 Leman (Bel) 72; 5 Gode froot (Bel) 66; 6 Guerra (It) en Wagtmans (Ned 46; 8 Genet (Fra) 44; 9 Merckx (Bel) 43; 10 Reybroeck (Bei) 40. bewezen moeten worden. V< kun je, als je reëel blijft, zomaar zeggen„Zoetemelk Merckx effe pakken". Al te grote bescheidenhe;; „Nee, ik zie het gewoon als het Moeilijk te ontkennen valt -er. Cioet njj dan ooitc met - dat Joop zJ temelk opvallend sterker rijdt I vorig jaar, toen hij tweede werd;* ter Eddy Merckx. „Ik denk dat komt door mijn zellvertrouwen. is mijn kracht. Als je maar verfc wen nebt m jezeil, dan pen je er.' voel het als ik tegen de cols o; Dat kost me minder moeite NEVERS (Van onz Er ging een mee naar boven, maar als er d„: de laaitste kilometer flink aar. sleurd werd, kwam ik net ieu' kort. Dan kon ik niet meespurti dat lukit me nu wel, en dat be» dat ik sterker ben geworden". U'Hi ij. ie iiuuuci xuuciim; j f l, IM vorig jaar. Toen kon ik wel redt Bwenigte aan de linisn in in< ton op de finish af en plots de grond. Het krakend geli met de kreten van schrik c ambulances, die onmiddell de Spanjaard Galdeano, de nen, Eric de Vlaeminck, di nog anderen telde men ond derde etappezege behaalde, eind en bereikten zij sor zakten er een paar in elkas Vlaeminck, werd snel in et huis gebracht. De ambular Vercelli naar een hospitaal Terwijl de ziekenauto's we en wij juist een interview me ben Karstens hadden bee zakte deze op het podium van commentatoren in elkaar, wordt helemaal zwart voo ogen", riep Karstens, „help Voor de derde keer als twee eindigd had Karstens net verb hij een enorme inspanning ha ten leveren om vooraan te 1 „Ik zat eerst opgesloten, kon zesde plaats komen en raakt door de valpartijen opnieuw Ik heb veel te veel kracht gebruiken", steunde Karstens Italiaan Vittorio Adorni gooi ije koud water over zijn hc «eerde zijn rug en borst g het weer even. Karstens pelde, gesteund door Kees aars en diens zoon, naar het ium voor het ceremonieel oene trui, die hij dank reede plaats en de val van de Vlaeminck weer om zijn ders kreeg. Daar werd hij o onwel. Maar de garantie dat hij Merckx voor problemen gaat stel, en (ten tweede) de eerste Neder ij der wordt die het tourbergkla, ment wint, geeft Joop Zoeten niet. „Merckx is zeker zo goed vorig jaar. Bovendien vind ik ploeg beter. Als je nagaat, zal niet eenvoudig zijn om hem te dwingen. Maar ik zal het wel pro ren. Zo kalm als vorig jaar toen slag eenmaal gevallen was, ga ik t niet houden. Ik ben van plan attaqueren. Dat hangt gewoon san met mijn zelfvertrouwen. Als jee hebt, krijg je zin om aan te vallij Dan denk je dat je alles kunt". over het bergklassement: „Ik if niet te zeggen dat ik dat makkt win. Maar ja, natuurlijk haal ik j de grote cols mijn punten wei, maak ik me geen zorgen over, i het zijn net die bergjes van derde en vierde categorie, die moeite opleveren. Daar kan iedenj behoorlijk mee en moet ik steeds het lazerus fietsen om puntje te pakken wat verschillm keren mislukte. Kijk, als dat dikwijls voorkomt, verspil je merkt toch heel wat". Van Joop 2 temeik zullen ze niet gauw ze?J dat hij lijdt aan zelfoverschatH Hij is moeilijk gek te maken, 1 Zoetemelk. PETER HEERKEN! Joop Zoetemelk, hier geïnterviewd door de Belgische radio, zal deze Tour proberen een aanval te doen op de machtspositie van gele-truidrager Eddy Merckx. THEO VERSCHUEREN heeft terdag op de boulevard van veningen een internationale strijd voor profwielrenmers ach; dernies gewonnen. Leo Duj'iidi eindigde als tweede en Jan Jan als derde. NICO VERMEULEN heeft zal dag de negende etappe van de i lerronde voor amateurs door Z; slavië gewonnen. Hij legde de kilometer van Nis naar Kraljev in 3 uur. 53 minuten en 50 secc Tweede werd de Italiaan Piccin de zelfde tijd. Wim Keileners de laatste etappe, een rit over kilometer van Cacak naar Belgr Henny eindigde als vierde m eindklassement. De Zuidslaviër werd winnaar. BERT BOOM, de oud-wereldk: pioen stayers bij de amateurs, la zaterdag in Hannover een interna: nale wedstrijd over 20 km. g nen. Hij had een tijd nodig gan min. en 34 sec. Tweede werd Westduitser Ingo Rossbach. FEDOR DEN HERTOG heeft terdag een internationale tijdri: Rocourt over 50 kilometer met O' macht gewonnen. Hij liet een afdrukken van 1 uur 8 min. en 2 sec. De Belg Verreydt had als de een achterstand van bijna ti min. (ADVERTENTIES) Eddy Merckx VOOR A UTOMOBIELBEDRIJF Hoogstraat 50 Tel. 3 65 66 ROOSENDAAL (ADVERTENTIE) OFFICIAL DEALER VOOR ROOSENDAAL e.o. Laan v. Luxemburg 3 - Roosendaal Tel. 01650 - 3 51 08 Meeussenstraal 14 - B. op Zoom Tel. 01640 - 3 52 95 De hitte, de shock van de tij waardoor Karstens uit werd gebracht en de moo laatste kilometer, hadden he loerd. Er deden in die eersi enten van paniek, de wilds chten de ronde. Roger de inck zou een bekkenbreuk ipgelopen en er slecht aan t< Vercellie zou eveneens in l»i vaar verkeren. Maar gelukkig vielen acht; svolgen van de valpartije .ee. Uit de ziekenhuizen wa men de renners vervoerd had de men gisteravond: „Rov aeminck: linkerpols verstil ■onden aan de rug. Celestin celli: diepe onden in de link Jacjues Lohmuller: drie rubt broken. Tino Conti: ernstige wonden". De rest van de slachtoffer bij de finish opgelapt. Van ai ners werd meegedeeld dat iieuw zouden kunnen start 'aren alleen enige twijfels a de Vercelli. Hoe kon dit gebeuren? irganisatie is beslist mede-si De massasprint is toch al gev maar deze finish in Nevei levensgevaarlijk. Dat kwam omdat op 350 van de aankomst zich een theuvel midden iin de weg De vluchtheuvel was wel mi balen afgedekt, maar toen he ton kwam aanstormen en gei getrouw de gehele breedte weg vulde, moesten de renne seling voor deze vluchtheuv ijken. Het gebeurde nllem eer grote snelheden. De Sp aldeano reed daarbij tege ■baal op die in het pelo htkwam. Om Galdeano wijken reed een motor van dende televisiecamera de Lohmuller aan, die daar n rode vlag stond te zwaaien ■verder raakte de sprinter ingesloten. Hij baande zich een weg in het peloton. Zei Vianen: „Leman gaf mij eer dn m'n zij waardoor ik viel anderen over mij tuimelde uitspraken over de oorzaken valpartii dekten elkaar nie fnaal. Leman ontkende van te zijn afgeweken. Gianni die achter hem reed. bevesti Maar een ding is zeker, die heuvel had daar nooit staan. Het was in elk geval ee einde van een etappe, die d peloton met zoveel grapjes b was. In de eerste kilomete het tempo door de drukken laag was, reed Gerben Kar: een gegeven moment plotse] korenveld in en ging daarin liggen. Wat verder stond Rini W op z'n handen langs de peloton gierde om de streken beide Nederlanders. Karate ook nog een poosje met itrohoed op z'n hoofd. Alle Taibak had weinig reden or en. Hij was ziek. Zijn pit Schotte zei: „Tino kon ni tegen de vliegreis". De Yenr en immers die ochtend Tourquet-Paris-Plage naar gevlogen Tabak loste een p maar kwam gelukkig dank steun van de Luxemburg? Schutz terug bij. Nadat tot de straten van NeveTS alle 'pogingen door het jachtende teniet waren gedaan, storr complete groep op de vkic af. Daar eindigde bijna Tour de France voor Roger minck. De Belg heeft in I 1970 ook al de strijd voorbij' -LVAc sta em

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 8