Lot van acht clubs bezegeld KNVB VELT VONNIS aipartij finish 'AR I LOTTO 15 HOGE TEMPERATUUR: MINDER PRESTATIES Merckx: „Mijn tegenstanders ondernemen niks Newcombe klopt Smith in finale ïankzij de ioger de I laeminck gewond Nacional mag niet spelen in Europa ONORA Zoetemelk krijgt alle steun 9 e Noordstraat 92 Diversen Willen horeca-ondernemiöj i beginnen, zoeken naar gele. genheid (huur koop of over. 1 name), z. i. b. v papieren. L Brieven onder no RK 018488 C. met >ep Hond ol kat haaruitval? Lavua speciaal tegen haaruitval, waarna vaste vaeht, geen ha. ren meer op kleren, tapijten I enz Lavita werkt als verjon, gingskuur Verkrijgbaar via I dierenzaken. Gratis folder Ge- co-Labor. Ottostr. 5, Venlo, tel 04700-20213. Sport DE VRIJE ZEEUW SUBSI ■7 «Kir p 4 Jos Coler: „Moeilijkste verga- dering." Zaterdag bezegelde de KNVB het vonnis, dat reeds was uitgesproken over acht clubs, die volgens de saneringsplannen moesten verdwij nen uit het betaald voetbal. Met meerderheid van stemmen, enkel de acht aangewezen clubs waar onder KBC, stemden tegen. Maar dat was niet meer dan een forma liteit. Er werd van de zijde der ver oordeelden, bij monde van AGOVV- bestuurslid ir. Van der Kolk, fel geageerd tegen de handelwijze van de KNVB en de normen, die waren gehanteerd, maar dat bleek vechten tegen de bierkaai. Er rest enkel nog de mogelijkheid van een kort geding, dat zoals be kend. reeds door de acht clubs is aangespannen. Bovendien moet men zich voor 12 juli hebben ge meld voor terugkeer naar de ama teursector, aangezien dat anders niet meer mogelijk is. Baronie werd ingedeeld in de derde klas van het amateurvoetbal, hetgeen de Bredase club een behoorlijke kater bezorgde, die na toezeggingen van Jos Coler, voorzitter op de algemene verga dering van de KNVB sectie betaald voetbal, werden gedaan. In ieder geval deed de KNVB geen stap terug ondanks het offen sief van de veroordeelden, waar onder de juridisch adviseur van de KNVB, mr. Kaulingfreks uit Rot terdam bezweek. (5e sportpagina) 0AGOVV-afgevaardigde ir. der Kolk: fel in oppositie. Van KARSTENS KLAPT IN ELKAAR i bij koop 6 Gerben Karstens: tot twee keer toe onwel geworden. Een valpartij aan de finish van de zevende etappe van de Tour de France zorgde gistermiddag voor de nodige opschudding in het Tourleger. Op 200 meter van de finish in Nevers kwamen Ro- ger de Vlaeminck drager van de groene trui tot dan toe de Italianen Vercelli en Conti, onze landgenoot Gerard Vianen en de commissaris generaal van de Tour Jacques Lahmuller ten val en lie pen daarbij verwondingen op. Aanvankelijk vreesde men dat De Vlaeminck zijn pols gebroken had, maar later bleek alles nogal mee te vallen. Met uitzondering van Vercelli zullen de coureurs vrijwel zeker star ten vandaag. Opschudding was er ook rond Ger ben Karstens, die met zijn tweede plaats in de etappe achter de Belg Leman, de groene trui veroverde. Karstens zakte op het platform van de t.v.-commentatoren in elkaar, werd opgelapt, maar werd later tij dens de ceremonie protocolaire op nieuw onwel. Karstens: „Ik heb te veel van mijn krachten moeten ge ven in de spurt." (3e sportpagina) De Zuidamerikaanse voetbalfe deratie (CSF) zal niet toestaan dat Nacional uit Montevideo, kampioen van Zuid-Amerika, zijn thuiswedstrijd om de wereldbe ker tegen Ajax, winnaar van de Europacup, speelt in Europa. Dit heeft Teofilo Salinas, voorzitter van de CSF, in Lima verklaard. Hij leverde commentaar op het feit dat de voorzitter van Nacional had gezegd dat hij akkoord was met de eis van Ajax om beide wedstrijden in Europa te spelen. „Volgens de regle menten moet de ene wedstrijd in Zuid-Amerika worden gespeeld en de andere in Europa"( zei Salinas. „De CSF zal erop toezien dat de regle menten worden gerespecteerd. Het ligt niet op de weg van Nacional of van Ajax om te bepalen waar de wedstrijden worden gespeeld". De Belg Eric Leman gaat hier zegevierend over de finish van de zevende Karstens (rechts van hem) die tweede werd. etappe van de Ronde vaji Frankrijk, direct gevolgd door Gerben Joop Zoetemelk: vandaag in de aanval? (3e sportpagina) De winnende getallen in de Duitse lotto zijn 7 - 9 - 21 - 29 - 41 - 49. Reservegetal 42. Olym- pianummer 2155. oelmeubel de voet. ses flessen en jrvoir. ners en r. celprijs 0,— nu A karton Victoria Parade van 298 voor kbij aankoop van^ flO.-bood- sdiappen i De Nederlandse atletiekkampioen.- schappen hebben het mag para doxaal klinken omdat atletiek een zomersport is geleden onder de hoge temperatuur die het afgelopen weekeinde in Drachten heerste. De nieuwe rubcor-baan, een produkt op basis van rubber en asfalt, op het fraaie atletiekcentrum van de Friese plaats, werd onder invloed van de fel brandende zon zacht en dat le verde problemen op. De zachte baan had was de klacht van vele deel nemers een zuigend effect, waar door niet alleen, de tijden werden gedrukt piaar ook veelvuldig de vor ming van blaren optrad. De strijd om de Nederlandse titels heeft als selectie voor de Europese kampioenschappen, welke over bijna zes weken in Helsinki worden ge houden, nauwelijks iets betekend. Slechts twee atletes, Wilma van den Berg, die de titels op de 100 en de 200 meter voor de derde achtereen volgende maal veroverde, en kogel stootster Els van Noorduyn haalden de limieten voor afvaardiging naar de Finse hoofdstad. Voor dit tweetal was dit van weinig belang omdat het zich toch reeds verzekerd had van uitzending. Naast Wilma van den Berg behaalden ook Miep van Beek (verspringen en 100 meter horden) en Egbert N'ijstad (3000 m. steeple chase en 5000 m) twee titels. (5e sportpagina) »g Eddy Merckx: Mijn tegenstanders ondernemen niks: I „Ze ondernemen niks" zegt Ed dy Merckx van zijn concurrenten, om er even later aan toe te voe gen: „maar dat kon ook nauwe lijks. De etappes die we nu achter de rug hebben leenden zich daar ook niet voor. Ik heb me nog geen duidelijk beeld kunnen vormen van de concurrentie". Op de Puy d" Dome moét blijken jBf er werkelijk concurrentie is voor 55 Merckx. Dan zal blijken of Lomme Driessens, de ploegleider v^n de su perieure Molteni's gelijk krijgt als hij zegt: „Merckx mag van mij geen trap te veel geven. Hij heeft het gemakkelijk genoeg zo. Niemand durft hem aan te vallen." Vandaag zal bl'ijken of mannen als Zoetemelk, Motta, Petersson, Ocana berusten in hun lot. Of zij zonder meer tevreden zullen zijn met plaat sen op het tweede plan. (3e sportpagina) John New combe: W imbledon-titel in herenenkelspel. Wilma van den Berg, die twee titels veroverde in Drachten. Zij bleef opnieuw onder de limiet die gesteld is voor Helsinki. De nieuwe Wimbledon-kampioen in liet herenenkelspel heet John Newcombe. De Australiër bleef in vijf sets baas over de Amerikaan Stan Smith, die het hem in de finale danig lastig maakte hij won zowel de tweede als derde set maar in in de slotfase toch niet opgewassen bleek tegen Newcombe. John New combe: „Ik hoop dat ik nu eindelijk eens de officiële lijst van favorieten mag aanvoeren het volgende jaar. Ik ben hier op Wimbledon blijkbaar niet zo getapt," zei Newcombe na zijn overwinning. Hij maakt overigens grote kans dat het zijn laatste optreden op Wimble don is, want Lamar Hunt is niet langer van plan zijn profs in inter nationale toernooien waarbij Wim bledon te laten uitkomen als het prijzengeld niet aanzienlijk wordt verhoogd. En dat is het organisatie- omité bepaald niet van plan. In het damesdubbelspel zegevierden Rose- marie Masals en Billie Jean King. (2e sportpagina) Billie Jean King: titel in dames- dubbel met Rosemarie Casals.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7