Veranderingen in plan Reimerswaal ÏEDT AAN Veel aanrijdingen tijdens druk weekeinde Resten opgegraven abdij van Baudeloo PHILIPS VOORSTELLEN RIJKSWATERSTAAT Bos en Kalis n. v. ontkent g KvK gaat statuten wijzigen U maakt de mooiste vakantie-foto's met Philips flitslampjes e belegger OOR 15.000,1 Jan die vrouw tak angehouden VERVOER LIJNDIENST BRESKENS-MALDEGEM IETS TOEGENOMEN stad streek 1aamsmwmwtmwm ilburgse jongen in telgië omgekomen CISTERCIENSERS BEHEERSTEN EEUWENLANG O.-VLAANDEREN IJzendijke TWEE DODEN OP BRITSE SPOORWEGEN Warm en zonnig Maandag 5 juli 1971 van 9.3012.30 uur en 13.3(k uur. Zat. van 9.3012.30 Pm, otheek (kantine) expositie vs lingen van Willem Buijs n ielburg. Werkdagen van 9.30„ ur en van 14.3017.30 uur (t.t juli). Molenwater, miniatui :heren Dagelijks geopend t.rr. pt. TBURG ■del Theater, 20 uur: Lady God- Ij. 'TERDAM ,-Laurenskerk, 20.15 uur: Co: voor twee orgels: Joh. q. ckert en Ewald Kooima, m.nv Rotterdams Philharmonisch K; nsemble. IS ladhuis, Expositie schilderijs. F. Bakker (t.m. 22 juli). Ge 1 dagelijks van 1012 uur 18 uur. NEUZEN uxor, 20 uur: Charro 14 J. SSINGEN lhambra, 20 uur: Mira 14 j. STDORPE Sebastiaan, 14.30 uur: Schr 0 Oud Raedhuys, 9.30 uur: Gas. ing. TWERPEN iddelheimpark. Expositie 1', male met hedendaagse sculptu-, Argentinië, Brazilië, Canads dco en de Verenigde Staten als e beelden uit Nederland en we: van de onlangs overleden kt- iaar Oscar Jespers (t.m. 3 okt. pend van 19 tot 21 uur. (Van onze correspondent) I HANSWEERT De heer M. Meij- ers, directeur van het aannemings- I bedrijf Bos en Kalis N.V., zal een I aanklacht indienen tegen het lande- lijk avondblad Het Vrije Volk, dat 3 zaterdag in grote opmaak meldde a dat een van de schepen van de N.V, elke dag honderden tonnen chemica liën loost in de Westerschelde. Hij ontkent dit met klem. Ook woord- V voerders van rijkswaterstaat, het I Belgisch loodswezen en de rijkspoli tie te water achten de gemelde lo zing praktisch onmogelijk. i, heit strand, het zwembad ent rtiaciliteiten- Maar in hun bui beschikken ze ook over ki ;genheid en een ijskast. Er is ermarkt waair ze alle noodzak: levensbehoeften kunnen kopt at ze desgewenst geheel onaffe ijk van het hotel kunnen tij ij mikken op het massatoeris! met de komst van de Jumboj er zijn intrede zal doen", alt heer Christiansen. „Wij wil aan de mensen zelf overlatc ■veel service ze wensen, We an overtuigd dat de verweni over vijf jaar toch niet meer zijn. Wij bieden het absol: ïintum dat de klant wil en not ft. lij zei dat er soortgelijke plan* taan voor 151 appartementen i uba die de kleine beleggers derland eveneens voor 40.000 ji kunnen kopen en waarop elfde winst zullen maken ten Amerikaanse toeristen ze v< chts 5 dollar per persoon per nnen huren. Ter vergelijking: anale prijs voor een hotelkan het Caraïbisch gebied is 12 dot dag. Plannen om ook in Guai pe een dergelijk project op ten, zijn bij Pakhorst internat) in studie. [Van een onzer verslaggevers! RIJEN In de nacht van vrijt zaterdag is ingebroken bij Ge Rijen. Er zijn daar radio- en te lietoestellen. bandrecorders en re apparaten ter waarde van on. er vijftienduizend gulden weg aid. De daders zijn binnen geko® or tralies voor een raam weg eken .De tralies waren aangebrs: een inbraak die enige tijd gelet Geka was gepleegd. Om net rzoek, waarbij men goede ïgen schijnt te maken, niet te s n. wilde de politie nog geen naOs idedelingen doen over de Sinds eind mei zouden volgens het avondblad meer dan 10.000 ton ui terst giftige afvalstoffen in de Wes terschelde overboord zijn gezet door de tanker „Transporter I" van Bos en Kalis. De afvalstoffen zijn af komstig van Bayer Antwerpen. Op dracht is ze 40 mijl uit de kust te lozen. Volgens het blad gebeurt dit niet en ontbreekt een waterdichte controle op de lozing van gevaarlil- ke stoffen- De kanitein van het schip zou. door eerder te lozen, op een totale rlvaartijd van 30 uur vier tot vüf uur M winnen. Volgens de heer Meijers houdt - knitein Van Mourik van de „Tran- V sporter I" zich stringent aan het voorschrift de chemicaliën (verdund zwavelzuur) 40 mijl buiten de kust te lozen. Hij vindt dat de publikatie de goede naam van zijn bedrijf heeft aangetast. De hoofdhavenmeester van de i Westerschelde, de heer H. Eedens uit Vlissingen, hecht desgevraagd geen enkel geloof aan het bericht. De rijkswaterstaatschepen „Stuyve- sant", „De Saaftinge" en „Ir. Harm- sen" patrouilleren regelmatig op de Westerschelde van 06.00 tot 23.00 uur. Vanaf deze vaartuigen worden monsters genomen wanneer maar enigszins vermoed wordt dat illegale lozing van afvalstoffen heeft plaats gevonden. Hij acht lozing van hon derden tonnen chemisch afval ge heel uitgesloten. Eenzelfde reactie kwam van de riviermeesters van rijkswaterstaat, de heren A. Ivens en P. van de Velden, die o.m. belast zijn met de controle op de kwaliteit van het Westerschelde water. Het Belgisch loodswezen keert zich fel tegen de publikatie van het avondblad. Het artikel werpt vol gens deze instantie een blaam op de loodsen, die tijdens de vaart bene' dendeks zouden verblijven en daar om van de clandestiene lozing niets zouden merken. De rijkspolitie te water verwijst naar de stringente controle op de kwaliteit van het Westerscheldewa- ter door rijkswaterstaat. Zij acht een lozing, zoals het blad meldt, hoegenaamd niet mogelijk. De PPR-PvdA-fractie van de raad van Borsele heeft ov-r deze kwes tie intussen vragen gesteld aan b. en w. Naast de lozing van de „Transpor ter I" zou er volgens de PPR- PvdA-fractie sprake zijn van nóg een lozing, die binnenkort via de bestaande lozingspijp bij Hoede- kenskerke in de Westerschelde zou komen. Het zou hier gaan om een gif dat van het rijksinstituut voor visserijonderzoek niet in de Noord zee mag worden geloosd. In de Wes terschelde zou deze lozing geen kwaad kunnen. De fractie vraagt b. en w. verder welke controle door hen wordt uit geoefend op het „veelal dagelijks lozen van de lading van 4 tankwa gens" te Hoedekenskerke. welke voorschriften bestaan ten aanzien van de snelheid waarmee deze wa gens door de dorpskernen 's -Gra venpolder en Hoedenkenskerke rij den (er zijn vanuit de bevolking verscheidene klachten over). En welke bestrijdingsmogelijkheden er zijn in geval van een calamiteit. (Van onze correspondenten) TERNEUZEN/GOES De politie in Zeeland heeft het tijdens het afgelopen weekend druk gehad met het behandelen van een aantal aanrijdingen. EINDHOVEN (ANP) De vense politie heeft de 68-jarige n H. aangehouden. Vrijdagmil- eft hij de 62-jarige weduwe H. in de Menno van Coehoornst" wie hij inwoonde, in haar keu> ergestoken De vrouw, die in aconessenhuis werd opgenom' aakt het vrij goed. Het leve) vaar is geweken. De man heeft een volledige ntenis afgelegd. TURNHOUT (Belga) Zond' iddag werd de 10-jarige Cow1 itresser uit Tilburg tijdens remmen op de Tulderheyde bij slgische plaats Poppel vermist ogen kon nog levend uit het w" >rden gehaald, maar overleed J x naar het ziekenhuis in l1*' ut. Op de grote markt te Hulst verd de geparkeerd staande perso nenauto van D. A. uit Huilst aange- I reden door een wagen waarvan de j bestuurder is doorgereden- Een ernstiger ongeluk dat even wel voor de betrokken autobestuur ders goed is afgelopen, vond plaats op de Zoetevaart in Hulst. De Belg P. van H. uit Doornik was aan het k-eren op de weg. J. H. uit Halsteren wilde vatn H. op de linkerweghelft voorbijrijden. Juist op dat moment kwam uit tegenovergestelde richting een auto bestuurd door M. V. uit Koewacht, die H. niet meer kon I ontwijken. i Beide voertuigen botsten frontaal op elkaar en werden zwaar beschadigd. Niemand werd gewond. De derde aanrijding gebeurde op de kruising Rijksweg 60 - Honte- nisseweg- H. P. uit Hulst kwamen van de Hontenisseweg de rijksweg opgereden en gaf geen voorrang aan J. de W. uit Antwerpen, die naar de richting Perkpolder reed. Ook hier was alleen materiële schade. Op het kruispunt F. van Waes- k berghestraat - Gentsestraat in Hulst vond een aanrijding plaats tussen de Belgische autobestuurder T. C. uit Stekene en een and-ere personenau to, waarvan de bestuurder zonder te stoppen is doorgereden. Zondagnacht om één uur reed P. L. S. uit Terneuzen met zijn perso nenauto in de Esdoornlaan in Ter- neuzen tegen de geparkeerde auto van R. V. de auto van S. werd zeer zwaar beschadigd, de andere auto liep lichtere schade op- Zondagmorgen om half acht reed R. K. uit Terneuzen met zijn personenauto vanaf Driewegen naar het centrum over de Guido Gezelle- straat. Hij nam de bocht met te grote snelheid. De auto sloeg over de kop en bleef in de wegberm liggen. Van de vier inzittenden werd memand gewond. De auto werd zwaar beschadigd. Zaterdagmiddag ging op rijks weg 58 een personenauto, bestuurd door J. C. K. uit Kapelle over de kop en belandde in een naast de weg gelegen sloot. Twee inzittenden werden licht gewond, de auto werd geheel vernield. Zaterdagmiddag von-d te Goes op de kruising Ringbaan-WestWes terstraat een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's respectieve lijk bestuurd door P. J. H- uit Goes en mej. J. P. P. uit Yerseke, welke laatste bestuurster geen voorrang verleende. Twee inzittenden van de auto, die bestuurd werd door de dame uit Yerseke te weten mej. M. A. H. uit Goes, en mevr. S. van de V. moesten beiden met verwondin gen worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes- Beide auto's werden geheel vernield. Zaterdagavond om zes uur nam de bestuurder van een bromfiets, de heer J. van 't W. uit Kwadendamme op de Polderweg te 's Heer Abts- kerke, een linkse bocht, waardoor hij frontaal in aanrijding kwam met een personenauto bestuurd door C D. K, uit 's Gravenpolder. De heer J. van 't W. en diens duopassagier de heer C. B. beiden afkomstig uit Kwadendamme, moesten met diver se verwondingen overgebracht wor den naar het St. Joannaziekenhuis te Goes. Zondagnacht om tien voor een vond op de westelijke kanaal weg te Wemeldinge een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door Z. uit Wemeldinge en een bromfiets, bestuurd door S- uit Hoek. S. en zijn echtgenote moesten met gebroken pols en vleeswonden overgebracht worden naar het St. Joannaziekenhuis. Zondagmiddag reed de heer S. uit Brouwershaven te Brouwersha ven met diens auto van de Schouw- se Dijk. Hierdoor werd hij vrij ern stig gewond en moest per ambulan ce worden overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. De auto werd geheel vernield. (Van onze correspondent» REIMERSWAAL In de extra vergadering die de raad van Reimerswaal vrijdag houdt wordt behandeld een voorstel tot vaststelling van de ontwikkelingsschets te Rei merswaal. De laatste ontwik kelingen betroffen een schrij ven van rijkswaterstaat over de voorlopige vaststelling van het tracé voor een vaste-oever- verbinding onder en over de Westerschelde en een brief aan rijkswaterstaat betreffen de de voorlopige plannen tol verbreding, verdieping en aan leg van nieuwe sluizen door het kanaal van Zuid-Beveland. Indien deze plannen worden gerealiseerd zullen deze diep ingrijpen in de structuur van een deel van het grondgebied van Reimerswaal. Bij de toelichting die Rijkswater staat geeft, is de planologische com missie bij de raad van Reimerswaal aanwezig geweest. B. en w van Reimerswaal hebben ten aanzien van de plannen tot de vaste oever verbinding met Zeeuwsch-Vlaande- ren speciale aandacht gevraagd voor de diverse aansluitingen van de lo kale wegen op de autosnelweg door Zuid-Beveland en de autosnelweg naar de tunnel. Voordat er SDrake was van de tunnelplannen waren er in de nieuwe autosnelweg door Zuid-Beveland geprojecteerd, een volledige aansluiting bij de vier we gen, een halve aansluiting bij de caisson van en na-ar het oosten een halve aansluiting bij de Zanddijk van en naar het westen, en een halve aansluiting bij Luchtenburg van en naar het oosten. Door aan sluiting van d-e autosnelweg van de tunnel op die van rijksweg 58 komt de halve aansluiting bij de Zanddijk te vervallen. N plaats hiervan komt er een volledige aansluiting bij Luchtenburg. Er komt een mogelijk heid om bij de Zanddijk via de lokale wegen op en van de tunnel- •weg te komen zonder dat men dus via Luchtenburg of de vier wegen behoeft te gaan. Volgens Rijkswaterstaat moet de veerdienst Kruimingen-Perkpolder vervallen. Het geld, dat nu beschik baar is om de bootdienst te exploite ren, is nodig om in de toekomst de lasten van de vaste oeververbinding te dekken. Voor het langzame verkeer en voor het vervoer van de gevaarlijke stoffen heeft b. en w. de aandacht gevraagd. De dwarsverbinding op de weg naar de tunnel. De tunnelweg die hoog komt te liggen, krijgt twee viaducten, een in het tracé van Hansweertsestraatweg en een in de oude rijksweg te Kruiningen. Bij de plannen tot verbreding, uit dieping, aanleg van nieuwe sluizen is het dorp van Hansweert en speci aal Hansweert-Oost nauw betrok ken. B. en w. heeft speciale aan dacht gevraagd voor de verlangens die leven ten aanzien van een ver binding voor autovervoer over de nieuwe sluizen zoals die in de thans in omloop zijnde ontwikkelings schets van de gemeente Reimers waal is aangegeven. Deze veroin- ding zou in de toekomst de taak van de huidige Vlakebrug kunnen ver vangen en is van levensbelang voor Hansweert. De belangen van de in woners van Hansweert die door de nieuwe sluizen in hun handelsactivi teiten zullen kunnen worden be perkt, heeft b. en w. ertoe gebracht voor deze mensen te pleiten. In de nieuwe sluizen zullen ruimtes wor den uitgespaard door allerlei buizen en kabels die het kanaal kruisen. De inrichting van een niieuw werkter rein met bedrijfsgebouwen voor de onderhoudsdienst van rijkswater staat. kan een injectie beteken)» voor Hansweert-West. Nu de losiwal te Vlake zal verval len en de loswal aan de oostzijde van het kanaal mogelijk eenmaal niet meer te bereiken zal zijn, zal de aanleg van loswallen aan het kanaal aan de westelijke zijde spe- oiaal en ook aan de oostelijke zijde de aandacht moeten hebben. B. en w. heeft er tenslotte op gewezen het gebied voor de scheepswerf van Hansweert en het bedrijf van Van der Straaten N.V. te Hansweert bij de nieuwe vluchthaven te betrek ken. Dit betekent dus afsluiting van de huidige havenmond. Verwijdering van de westelijke havenpier en een grote haven met een nieuwe haveningang meer ooste lijk gelegen. Het stemt b. en w. tot voldoening dat de omvang en de situering van het Rei-merswaal-in- diustriegebied in grote lijnen over eenkomt met het rapport over de ontwikkeling van Zuid-West Neder land. Weliswaar wordt de stedelijke zone in Noord-Brabant gepland het geen echter geenszins het wonen in Reimerswaal uitsluit. De stichting Het Zeeuwse Landschap schrijft te vens waardering te hebben voor de visie van Reimerswaal op het Zee- havenproject Reimerswaal. Met na me de minder grote opzet hiervan en de omgeving van groenzones worden geprezen. De stichting dringt aan na afsluiting van de Oos- terschelde droogvallende gebieden in het Reimerswaalmeer tot natuur terrein te bestemmen. (Van een onzer verslaggevers» STEKENE-TERNEUZEN Tus sen 1197 en 1578 werd een groot deel wam het toenmalige oost-Vlaan deren beheerst door een rijke kloos terorde, de Cisiterciensers van Bau deloo. De sabi'tterendie abdij stond in Klein-Simaai, bij Stekene en langs de belangrijke heerbaan tussen Ant werpen en Brugge. De landerijen van het met stenen wallen be schermde klooster strekten zich tot aan de Westerschelde uit en besloe gen een groot deel vam het huidige Zeeuwsch-Vlaanderen. De abdij vam Baudeloo stond wijd en zijd bekend als een cultureel centrum vam de eerste orde. Sommige historici zijn er van overtuigd dat de verhalen bundel van Reinaert de Vos en ook de Beatrijs-sage geschreven werden door 'monniken van Baudeloo. Aan hangers van de graaf van Vlaande ren als zij waren waren de Cister- ciensers van Baudeloo meermalen het doelwit van diens tegenstanders De abdij werd tijdens zijn bestaan viermaal geplunderd en verwoest Voor de laatste keer en dan defini tief werd de eens zo trotse abdij door de beeldenstormers in 1578 in een ruïne herschapen. Daarna leefde het klooster van Baudeloo van generatie tot generatie bij de bevolking van Stekene slechts voort als een van de roemrijke episodes van Vlaanderen. In vroeger jaren moeten de stoffelijke resten van de abdij veelvuldig gebruikt zijn om huizen en stallen te bouwen. De arduinen versterkingen vam het klooster werden verkocht aan een Nederlandse aannemer voor de aanleg van zeedijken. In de loop der jaren werd de plaats waar de abdij eens stond overwoekerd door gras en onkruid, zodat tot voor kort niets meer te zien was van het klooster. De 65-jarige leerha-ndielaar Maurits Nonneman uit Stekene valt de eer toe dat sinds februari van dit jaar het verbond voor oudheidkundig bo demonderzoek van oost-Vlaanderen onder leiding van beroeps archeolo gen opgravingen doet in de vroegere abdijgrond. Dit speurwerk wordt bedreigd door de aanleg van nieuwe Bij opgravingen in het terrein ivaar de abdij van Baudeloo moet hebben gestaan is een gemetselde afvalput blootgelegd, zoals op de bovenste foto te zien is. Daaronder toont de heer De Belie, secretaris van het verbond voor oudheidkundig bodemonderzoek in Oost-Vlaanderen, een schets van de kleurrijke tegelvloer in de voormalige abdij. wegen in dit terrein. Graafmachines hebben al heel wat schatten voo-r oudheidkundig-bodemonderzoekers vernietigd. Niettemin toont de secre taris van het verbond, de heer Al- fons de Belie, met trots de vondsten die hij en zijn medewerkers tot dusverre hebben gedaan. Het zijn stille getuigen van het kunstenaar schap, de vindingrijkheid en ed vak kennis van de bewoners van Baunde- loo. Kloeke vensterbogen, kunstzin nig gebeeldhouwde ornamenten, vloertegels in warmkleurig glazuur gebakken en tal van andere voor werpen die iets verraden van de levensstijl in de abdij van Baudeloo. Maurits Nonmenm-an, die zich al veertig jaar met niet aflatende harts tocht aan de geschiedenis van de (Van onze correspondente) AARDENBURG De Stoomtram maatschappij Breskens Maldegem N.V. te Aardenburg heeft bet vorig jaar dankzij de rijksbijdrage na af trek van de vennootschapsbelasting f 626.20 winst gemaakt. De gang van zaken in 1970 is evenals die in 1969 ondanks de ontvangen rijksbijdrage teleurstellend geweest De omzet van het bedrijf is welis waar toegenomen met 7% tot f 963.000, maar de exploitatiekosten inclusief dé afschrijving stegen met 11 procent. De afschrijving zelf daalde met ƒ14.000 tot ƒ107.000 ten gevolge van het geheel afgeschreven zijn van enige autobussen. Dit schrijft de directeur van de N V drs. Vroegop in zijn jaarverslag over 1970. Het provinciaal bestuur van Zee land heeft op 24 juni 1970 de heer Van Poelje als commissaris be noemd. Hij volgde de heer J. M. A. C. van Dongen op. Voor het eerst sinds jaren is het vervoer op de lijndienst weer, zij het in geringe mate, toegenomen. Het aantal ver voerde reizigers steeg met 4200 of 0,6%. De verhoging van de tarieven op 1 maart 1970 heeft aan het ge stelde doel beantwoord. Het aantal gereden kilometers op de lijndien sten bleef nagenoeg gelijk. De N.V. beschikte eind december 1970 over in totaal 15 autobussen die 732-900 passagiers vervoerden. Dat betekent een bezettingspercentage van 27%. In 1966 vervoerde de maatschappij nog 854.200 passagiers. Dat is een bezettingsgraad van 31,4%. De raad van commissarissen acht het rede lijk verantwoord om een uitkering over het geplaatste aandelenkapitaal toe te kennen over 1970 van 5%. vergome abdij wijdt, zal een belang rijk deel verzongen vam de tentoon stelling die op 10 juli a.s. in het gemeentehuis vam Sinaai en in het parochiehuis aan de opgravingen wordt gewijd. Eigen-handig schreef en tekende de heer Nonneman de talrijke kaarten die op de historie vam Baudeloo betrekking hebben. Een werk dat hem vele maanden moeizame arbeid heeft gekost. „Hoofddoel bij de opgravingen is gegevens te verzamelen over de le vens- en bo-uwwijze van de paters van Baudeloo", zegt de heer De Belie. Hij toont ons een plant die nog steeds op de plek groêit waar eens de kruidentuin van de abdij moet hebben gestaan. Het is een vleesetende plant die in het volks mond het kruid vam dieren van Bal- loo heet. Volgens de heer De Be lie komt deze plant nergens anders in Vlaanderen voor. Behalve resten van het voormalige klooster zijn bij de opgravingen ook vondsten gedaan die terug te voeren te zijn tot het stenen- en ijzerentijdperk. Ge bruiksvoorwerpen en gereedschap pen van z.g. silex, die door de eerste bewoners van Vlaanderen moeten zijn gemaakt. In de komende weken zullen de opgravingen bij de vroegere abdij van Baudeloo worden geïntensi veerd, waarbij ook studenten inge schakeld zullen worden. Op de provinciale weg IJzendij ke-Biervliet is zondagmiddag een Belgische personenauto, bestuurd door A. D. uit Edegem, met een tegenligger, eveneens een Belgische auto, in botsing gekomen. D. liep een hersenschudding en enkele kneuzin gen op. (Van onze correspondente) MIDDELBURG In de vergade ring van 7 juli aanstaande zal de kamer van koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland te Middelburg zich onder andere bezig houden met de statutenwijziging van de Stichting Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland. Het dagelijks bestuur van de stich ting meent dat de statuten en het huishoudelijk reglement van de stichting minder passend zijn voor een goede functionering. Vooral de vertegenwoordiging van de relevan te belangengroeperingen in de pro vincie en de benoemingsprocedure geven aanleiding tot onduidelijkheid en een onbevredigd gevoeL Op voorstel van het DB heeft het algemeen bestuur nu besloten de staten en het huishoudelijk regle ment te wijzigen. De gewenste wij zigingen betreffen vooral de volgen de onderdelen. Omvang en samen stelling van het algemeen en het dagelijks bestuur, benoemingen c.q. aanwijzigingen van de leden van deze besturen, vervanging van be stuursleden en aftredingsregelingen daarvan, leeftijdsgrens, geheimhou ding en financieel beheer. Het alge meen bestuur is bevoegd met mach tiging van het college van GS van Zeeland en de kamers van koophan del en fabrieken in Zeeland deze statuten te wijzigen of tot ontbin ding der stichting te besluiten. Een daartoe strekkend besluit kan door het algemeen bestuur slechts wor den genomen indien tweederde der zittinghebbende leden Zich daartoe voor verklaren, jn de vergadering van aanstaande woensdag zal ook het nieuwe vennootschapsrecht aan de orde worden gesteld. Er zullen twee nieuwe leden benoemd worden voor de commissie van advies van het havenschap Vlissingen. Het be stuur stelt de kamer voor de heren M.M. Bollen, directeur van het loodswezen te Vlissingen en de heer HM. Akkermans uit Sluiskil, dis trictsbestuurder van St.-Wiliebror- dus te benoemen. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Een treinongeluk bij Surbiton, 19 km. ten zuiden van Londen, is betrekkelijk goed afgelo pen. Zeven treinwagons ontspoorden toen de trein zich in een orVspoorde goederentrein boorde, die stilstond op de rails. Twee van de negen gewonden, onder wie een treinbestuurder, zijn vrij ernstig gewond. Bij een treinongeluk in de buurt van Chester zijn vrijdagavond twee schoolkinderen gedood, vijf ernstig gewond en 25 volwassenen en kin deren licht gewond. Mlaandag 5 juli. Bergen op Zoom. 0.50 en 13.24 uur; Hansweert, 0.03 en 12.38 uur; Terneuzen, 12.08 uur; Vlissingen, 11.38 uur; Wemeldinge. 0.40 en 13.14 uur- Morgen, dinsdag 6 juli. Bergen op Zoom. 1.50 en 14.19 uur; Hansweert, 1.03 en 13.31 uur; Terneuzen, 0.30 en 12.58; Vlissingen, 0.00 en 12.29 uur; Wemeldinge. 1.40 en 14.09 uur. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I. op zondag om 18.00 uur: Droog, vrij warm en zonnig. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 8 of meer; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 8 of meer; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: max.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. (ADVERTENTIE) s 3

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3