len el" dia Verontwaardigde Baronie-voorzitter „DAT IS TOCH GEEN STIJL...." esterhuis verslagen „KNVB-0 VERLEVENDEN" GAAN GRAAG AKKOORD Matzdorf Broemeis breekt record emming em-ploeg g goed Revanche voor Cora Hofman ielof te Marjan iurggraaf SLECHT GEKLOKT Slechts 32 clubs in bekercompetitie sport 1 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 5 JULI 1971 1.40): 1. R. Clemminok (De 1.20; 2. Th. van Oefelen stroom) 1.21.8; 3. J. Kokké egel) 1.22.9; 100 meter ig meisjes onder 16 jaar (li. 55): 1. T. van der Sluija ogel) 1.41.9; 2. C. Meijer i 1.42.4; 3. H. Joosse (De en A Leendertse (ZeeAandi- I; 50 'meter schoolslag meis- Ier 10 jaar: 1. C. Haak nan) 50.0; 2. K. Ciemmine/, lelde) 50.0; 3. A. de Vlieger ogels) i 54.9; 50 meter ig jongens onder 10 jaar: l, Ee (Braakman) 50.8; 2. A. r (Stormvogel) 51.6; 3. K. >ek (Zeelandia) 53.1; 100 rrije slag meisjes onder 16 miet 1.35): 1. E. de Klerk 1.24.7; 2. J. Vergouwe estroom) 1.25.1; 3. A. Nagel. Stormvogel) 1.27.4; 100 me- ►olslag jongens onder 14 jaar 2.10): 1. R. Clemminok (De 1.45.6; 2. H. Blaauw rogel) 1.45.7; 3. K. van (Zeelandia) 1.51.7; 100 me- ;slag jongens onder 14 jaar 2.00): 1. O. 't Hart (De 1.45; 2. H. Hoarsma (Stortn- 1.48.2; 3. R. Geervliet (Luc- 1; 100 meter rugslag meisjes 14 jaar (limiet 2.00): 1. W, *>m (Stormvogel) 1.35.9; 2 co (Scheldestroom) 1.40.5: 3, Exter (Stormvogel) 1.43.6; ter vlinderslag jongens onder (limiet 1.50): 1. A. Hendriks vogel) 1.33.2; 2. H. Weeda aakman) 1.40.5; 3. R. Clem- (De Schelde) 1.42.8; 100 me- derslag meisjes onder 14 jaar 2.0.5): 1. N. van de Parel idia) 1.38.1; 2. M. Klompe anze) 1.50.1; 3. M Jaikobsen vogel) 1.53.6; 100 meter vrije ren: 1. T. Berctónoes ('t Vrij. '.2; 2. F. Mewe (Zeelandia) 3. A. Krijger (De Ganze) 100 meter schoolslag jongens 16 jaar (limiet 1.50): 1. D. de (De Bruinvis) 1.31.2; 2. E. -a (De Gamze) 1.33.8; 3. H. [oorden (Zeelandia) en E. (Z.IJ) 1.36.1; 4 x 50 meter lag estafette meisjes onder 16 1. Stormvogel A 2.48.9; 2. "Ogel B 2.52.7; 3. Schelde- 2.57.8; 4 x 50 meter wissel- tafette jongens onder 16 jaar: lia 2.41.4; 2. Stormvogel A 3. Luctor 2.47.8; 5 x 50 meter e vrije slag meisjes onder 16 Stormvogel A 3.12.1; 2. Luc- 2.5; 3. Soheldestroom 3.21.6; 5 reter estafette vrije slag jon- xnider 16 jaar: 1. Zeelandia 2. Luctor 3.19.1; 3. Stormvo- .32.5. (Van onze sportredactie) UTRECHT Afgelopen 22 febru ari Het was met de carnaval. Ze waren bij elkaar in hotel Swin- drecht te Dordrecht. NAC, Baronie en afgevaardigden van de FBO/ KNVB Om te praten over sanering binnen de KNVB. Het verliep daar in wat heette ..de Kijfhoek" bijzon der prettig. Baronie wilde wel vol doen aan de saneringsplannen van de KNVB en er werd een soort „gentlemen-agreement" gemaakt. Baronie zou principieel teruggaan naar de amateursector en de KNVB zou daartegenover een aantal eisen inwilligen. Zaterdag, in Utrecht, ruim vier maanden later, was het een feit: Baronie in de amateur sector. Als dank voor de volledige medewerking aan de saneringsplan nen van de KNVB werd men dan ook nog ingedeeld in de competitie der amateurs. Als dank. In de derde klasse Hij kwam, onder de pauze van de vergadering, naar buiten. Frans Brouwers, voorzitter van Baronie. Naast hem tweede secretaris Van de Bilt. Ze zeiden geen woord Knalrode gezichten. Grote, ver schrikte ogen. Ze zagen Frans Spekenbrink, secretaris van NAC, voorzitter Raaymakers en toen. plotseling rolde het eruit. „Een trap na is dat. De derde klasse Meer kon Frans Brouwers er niet uitbrengen. Hij was volkomen "af gebluft, teleurgesteld. gekrenkt. Van de Bilt raasde in een ruk door. „Daar heb je nu je medewerking voor gegeven. Als eerste en een van de weinigen. En dan krijg je dit als dank. We voelen ons ver raden. Dit is onbegrijpelijk. Dit kan niet waar zijn". „Zo maar", zei Frans Brouwers toen hij een beetje was bekomen van de schokkende mededeling dat Baronie was ingedeeld in de derde klasse van het amateurvoetbal. „Tussen neus en lippen doop. Ik ging naar de heer Huybregts om hem te vragen of hij nu eindelijk wist waarin we zouden spelen. Hij pakte een papiertje, keek even en zei toen: „Baronie, es even kijken. Oh ja, hier staat het, derde klasse". Zo maar, even lussen neus en lip pen en hij draaide zich om en ging verder met zijn secretaresse. Dat is toch geen stijl. Dat is onbehoorlijk. Nee, dat kan ik niet begrijpen". Frans Brouwers luchtte zijn hart Ook de NAC-deiegatie, die bij de besprekingen tussen Baronie en de KNVB/FBO betrokken was ge weest, kon het niet goed verteren. Dit was inderdaad stank voor dank. „De Stoop van DWS, die namens de FBO met ons heeft gepraat", vertelde Frans Brouwers, „heeft ons gezegd wat wij moesten eisen en waarop wij moesten rekenen. Eerste klas, zei hij, en minstens tweede. En dan stoppen ze je nu, als alles achter de rug is, in de derde Dat is de dood, de ondergang voor onze vereniging". Na de pauze kreeg Van der Bilt de gelegenheid om zijn grieven aan de algemene vergadering kenbaar te maken en zijn betoog bleek een gunstige uitwerking te hebben Niet name de heer Hogewoniug van HVC en De Stoop van DWS, beiden lid van de FBÜ-commissie, die met Baronie over de sanering had ge praat. namen het op voor Baronie. „Gelukkig", vertelde Frans Brou wers later, „hebben we gemerkt dat we niet alleen stonden. We waren erg blij om de sympathie voor ons lot, die op de vergadering tot uiting kwam. Ook voorzitter Meuleman is voor ons in de bres gesprongen. Dat deed me toch echt goed. Ik dacht dat ze ons verraden hadden. Nu zie ik toch nog een mogelijkheid om tenminste in de tweede klas te komen. Die mogelijkheid is in feite eng klein. Want hoewel Jos Coler op verzoek van de vergadering besloot de indeling van Baronie bij de ama teursector nogmaals aan de orde te stellen, gaf hij meteen te kennen dat er formeel geen wijziging mo gelijk was in de genomen besluiten, tenzij de amateursector bereid was een uitzondering voor Baronie te maken „Als we in de derde klasse moe ten spelen", aldus Frans Brouwers, „treden zonder meer vijf van onze bestuursleden af. Bovendien is dat niet meer te verkopen aan onze, spelers. De tweede klasse, dat zou nog gaan. Al is ook dat niet wat we verwacht hadden". „En als dat niet kan", had mr. Van Vloten (FBO) gezegd, „dan is het hier echt een circus J.S. SMIT ZORGT VOOR SENSATIE nze corresDondent) SENDAAL De Stem-ploet :ich op de laatste toerdag no( in sterkste kant laten zien. De n reden een sterke cross en en daarmee in het ploegen- nent naar een eervolle zes plaats. h Wim Hendriks was na treiking dan ook bijzonder te- over „zijn cowboys", ,3e' 's dan ik had verwacht", was lening. „Volgend jaar komen et praktisch dezelfde mannen i hebben we een goede kans g dichter bij de kop te eindi- stemming in de Stem-equip' iverigens dit jaar bijzonder Ze waren enthousiast, deden hun best en hadden alles Ikaar over. „En", merkte Hen- terecht op, „dat is tijdens zo'i nent toch het belangrijkste". uitslagen: cyclo-cross: 1 Si- n Doncmarken. 2 Looijen Hal- (De Rooij). 3 Sutherland En- (Fox wood). 4 V-d. Wegen (Stella Artois). 5 De JonS Villebrord (Harry de Bruijnl- Parre België. 7 Broere Zeven- (Sweere). 8 Grain Den Haal mmakers). 9 Mallison Enge- (Foxwood). 10 ScheperkamP aag (Van Iersel). lklassement ploegen: 1 Swee- Foxwood. 3 Van Iersel. imakers. 5 Dc Bruijn. 6 Van 7 B.P. 8 De Jong. 9 België- 1® ïarken. lklassement individueel: 1 Jas- levenbergen (Sweere). 2 Broe- enbergen (Sweere). 3 Winters (Van Iersel). 4 ScheperkamP (Van Iersel). 5 Bolton FoS' England). 6 De Laat Vug'1' Iersel). 7 Mallison Engeland ood). 8 Van Duijn Vugh' Iersel). 9 Thijs Etten-Leut iruijn). 10 Simonson Denemar- (Van onze sportredactie) DRACHTEN Geen enkel nationaal record. Geen nieuwe Helsinki- angers. Over het geheel genomen matige resultaten. Slechts 'n enkele - nieuwkomer. De teleurstellende balans van de nationale kampioen schappen, waarbij niet eenmaal tot uiting kwam dat de Nederlandse I atletek vooral bjj de heren in de lift zit. Nu mag van een titel- I strijd als dit weekeinde in Drachten natuurlijk nooit al teveel ver vacht worden, want op de meeste loopnummers de aantrekkelijk ste onderdelen telt bjj de atleten alleen de plaats. De lopers hadden ioverigens ook nog een geldig excuus. Hun prestaties werden nadelig beïnvloed door de zacht geworden rubkorbaan, die niet bestand bleek tegen de grote hitte, die ook de toeschouwers op de overdekte tribune onder plexiglas, hetgeen als brandglas fungeerde danig op de proef stelde. Dat de top echter ook op de technische nummers bene den het normale niveau bleef, was een droeve zaak. Haagse, wier rol dankbaar werd overgenomen door Joke van der Stelt. De Spartaan-atlete, die in 2.08.4 finishte, werd alleen in de slotfase nog even bedreigd door de fel sprin tende Els Gommers, die waarschijn lijk wat te laat het tempo verhoogde. De 800 meter bij de heren leverde, zoals de verwachting was, een zege op voor Jos Hensgens, die door het niet inschrijven van Bram Wasse naar, geen enkele serieuze belager had. In de behoorlijke tijd van 1.48.9 ging hij door de finish. Even normaal was de triomf van Bram Wassenaar op de 1500 meter. De op Papendal werkzame en trainende Amsterdam mer had echter wel concurrentie, want Haico Scharn, die Wassenaar vorig jaar in Haarlem zo verrassend van een zeker lijkende titel afhield, volgde de hele race uitstekend. De beroepsmilitair nam zelfs na 1200 meter de leiding. Wassenaar beant woordde de demarrage echter on middellijk en toen hij bij het uit komen van de laatste bocht de kop positie overnam lag hij rekening houdend met zijn sterke eindschot al in gewonnen positie. Scharn hoefde echter niet veel meer prijs te geven op het rechte eind naar de meet. Egbert Nijstad had geen noe menswaardige tegenstand op de drie kilometer steeple chase en de vijf kilometer, die bij afwezigheid van Jos Hermens, die de beste Neder landse prestatie op zijn naam heeft staan, een saaie aangelegenheid werd, daar No Opdenoordt geen partij kon bieden aan de sterke Drent, die waarschijnlijk later dit seizoen nog een derde titel zal grijpen op de tien kilometer. HEIN GROOTHUIS. Voor de grootste sensatie bij de heren zorgde Ruud Smit. De 20-ja- tige student, lid van de F-ischedese (studenten)vereniging Kronos overklaste zaterdag bij het hoog- pringen, oud-kampioen en nationaal ecordhouder Ben Lesterhuis en Pe- Iter Geelen, de eerste twee twee- meterspringers van ons land. Smit, die anderhalve week eerder zijn per soonlijk record op 1.98 meter bracht, overbrugde nu 2.01 meter, w; nee hij Lesterhuis (tweede dankzij lin- der foutsprongen dan Boogman) liefst zes centimeter en Geelen zelfs elf centimeter achter zich liet. Ge- Izien zijn leeftijd, moet hij in staat [zijn in de nabije toekomst Lester- Ihuis definitief van het eerste plan Ite verdringen. ilBÜHÜÜ De nummers een Stans Brehm (links) en twee Marjan Burggraaf, een grote belofte tijdens de Nederlandse atletiekkampioenschappen. i de 400 meter ZWEMMEN. Linda de Boer van de zwemvereniging Naarden heeft voor de derde maal in successie tijdens de langebaanwedstrijden in Landsmeer, tellend voor de Zwemkroniekbeker, de 2 km vrije slag gewonnen. Zij maakte een tijd van 25 minuten en 30.8 seconden. Haar clubgenootje Hansje Bunschoten werd tweede, od slechts 1,2 sec. Bij de heren won Ton van Klooster dit nummer met overmacht. Op de 2 km schoolslag zegevierde Peter Spijk van HZPC die hiermee in het bezit kwam van de Rob Valkbeker ZWEMMEN. De Beverwijkse zwem mer Hans Prins heeft de zwemmara- thon van Stavoren naar Medemblik (25 km) in het IJsselmeer gewonnen. Hij had een tijd nodig van 5 uur 43 minuten en 24 sec MOTORSPORT. Titelhouder Joel Robert heeft zondag in Halle de Gro te Prijs van Oost-Duitsland. geldend voor het wereldkampioenschap mo torcross in de 250 cc-klasse, gewon nen. De Belg zegevierde met zijn Su zuki in beide manches. Robert voert met 87 punten de ranglijst van de competitie aan. De Fin Mikkola is met 61 punten tweede en de Zweed Andersson met. 49 punten derde. Ook bij de dames diende zich een „-•ote belofte aan: Marjan Burggraaf. De OSS-WIK atlete moest weliswaar genoegen nemen met de tweede plaats achter Stans Brehm, die haar titel met 51,1 prolongeerde maar haar tijd (54,4) en vorderingen in nauwelijks een maand, doen het beste verwachten. Bondstrainer Ben Kusmic ziet haar nu al naar de Olym pische Spelen gaan. „Eerlijk," zegt hij, ,,ik heb gisteren gezegd dat zij de kampioene zou worden. Nou, het scheelde niet veel. Als je nagaat dat ze in een maand tijd van 55.7 via 55.2 naar 54.4 is gegaan. Die loopt volgend jaar gegarandeerd 52.5. Zij is een regelrechte Miinchenkandidate. Tegen die tijd van haar heb ik trou wens geprotesteerd, want er zat maar dertig centimeter verschil tussen haar en Stans Brehm. Dat kan nooit drietiende seconde zijn!" „Er is slecht geklokt,'' valt trainercoördinator Jan van Heek bij. „Meer dan eentiende was het beslist niet." Het eerste optreden bij de senio ren van Annemike Bouma, het vijf tienjarige Haarlemse meisje, dat kort achter elkaar het nationale record tweemaal scherper stelde (eerst 1.76 en daarna 1.77 meter), was geen •doorslaand succes. De pupil van Geert Kamp, die speciaal tot A-ju- I nior werd gepromoveerd, zodat zij in Drachten aan de start mocht komen, bleef ver onder haar beste verrich ting en moest door meer foutspron- gen dan Mieke van Doorn (eerste) I en Marjan Ackermans, evenals Miep van Beek ook 1.70 meter I haalden, tevreden zijn met brons. Twee overwinningen bij de dames boekte alleen Wilma van den Berg (100 meter in 11.5 en de dubbele af stand in 23.5). Anneke de Lange ont ging de dubbel door een val op 800 meter, nadat zij de dag tevoren de 1500 meter had gewonnen. Na de 200 meter in banen afgelegd te hebben, ontstond er een hevig gedrang in het lopersveld. Anneke de Lange wist zich naar voren te worstelen, maar kreeg plotseling een concurren te voor zich, die op haar voet stapte. De daarop volgende tuimeling, die flink wat schaafwonden opleverde, betekende uitschakeling voor de (Van onze sportredactie) UTRECHT „En dan", zei mr. Kaulingfreks, „krijg ik dadelijk een hoofd Maar voordat hij die woorden had uitgesproken had-ie het al. Toornig rood. Je kon zien dat-ie het moeilijk had. Er stonden weinig ramen open in de zaal van het Utrechtse Jaarbeursgebouw en adem nood zou een aannemelijke verklaring kunnen zijn voor dat hoofd, hét hoofd van mr. Kaulingfreks. De stemverheffing, die daarna volg de en even tegen de hoge c aanhing, had echter iets clownesks. Het was de afgang van een jurist, die onmachtig bleek het door de KNVB gevelde salomonsoordeel te verdedigen. Althans tegenover de alge mene vergadering. Voo de rechter zal dit op 4 augustus nog moeten blijken. Feit is dat, ondanks de onmacht van de verdediging, de KNVB acht leden elimineerde, doodgewoon een kruis sloeg en een guillotine op de bondstafel zette. Om tussen neus en lippen door een van zijn leden nog even de judaskus te geven. BERKELEY (ANP) Het hoogte punt van de tweedaagse atletiekwed strijden tussen de Verenigde Staten- Rusland en een wereldploeg was in Berkeley ongetwijfeld de verbetering van het wereldrecord hoogspringen door de Amerikaan Pat Matzdorf tot 2 meter en 29 centimeter. Eén centi meter meer dan het legendarische record van de Rus Valeri Broemei, die deze prestatie bijna acht jaar ge leden leverde tijdens wedstrijden in Moskou. De inleiding tot het wereldrecord vormde een sprong van 2 meter 21, een ervaring van zijn persoonlijke record. Matzdorf, een 20-jarige stu dent, slaagde meteen in de eerste po ging, waarmee hij zijn goede vorm reeds aangaf. Vervolgens ging de lat naar 2 meter 24. Matzdorf had toen ook nog zijn landgenoot Reynaldo Brown naast zich. Maar Brown viel op deze hoogte af, terwijl Matzdorf bij de tweede poging succes had. On der doodse stilte werd de lat op de recordhoogte van 2 meter 29 cm ge plaatst. De eerste poging mislukte, bij de tweede raakte hij de lat met zijn knie. De derde keer lukte de „flop" wonderwel, hoewel de lat enigszins trilde, maar alles bleef op zfjn plaats. Het 20.000 man tellende publiek gaf Matzdorf een donderende ovatie. Mede door de prestatie van Matz dorf behaalden de Amerikaanse he ren in Berkeley een duidelijke over- winning op Rusland (126 tegen 110 punten), hoewel een aantal sterke troeven momenteel op toemee door Europa is. De Russische dames ble ken echter in kracht gewonnen te hebben: met 76 - 60 was het verschil gelijk aan dat bij de heren. De we reldploeg behaalde wel enkele indi viduele succesjes, maar speelde als team toch geen rol van betekenis. Daarvoor waren er teveel zwakke plekken. Hoewel het wereldrecord van Matz dorf alles overschaduwde, waren er nog andere prestaties van formaat, die de aandacht verdienen. Vooral op de lange afstanden was er veel kwa liteit. Vrijdagavond won de Rus Sja- rafetdinov de tien kilometer in 28 min 38,6 sec na hevige strijd met de Amerikaan Frank Shorter, die 28.41,5 liet noteren. Zaterdag zorgde Steve Prefontaine op de halve afstand zelfs voor een nieuwe nationaal record met een tijd van 13.30,4. Bij de dames was de Russische Ta mara Pangelova zeer snel op de 1500 meter in 4 min en 13.8 seconden. Haar landgenote Faina Melnik was oppermachtig bij het discuswerpen met 62,38 meter. Nadezda Tsjisjova bleef Antonia Ivanova slechts twee centimeter met de kogel voor (18,57 m tegen 18,55 m). Sterk was ook de geroutineerde Amerikaanse Willy White op het verspringen met 6,51 meter (een nieuw baanrecord) en de Russische Nicole Babaite op de 800 meter met 2.04,5. Het was eigenlijk geen vergade ring. AZ '67-vertegenwoordiger Mo lenaar noemde het een circus. Al ja ren, meende hij. Zaterdagmiddag, „sinds elf jaar mijn moeilijkste ver gadering", meende voorzitter Jos Co ler, voerde de KNVB in samenwer king met het amateurgezelschap FBO een grandioze show op, die als se rieus was aangekondigd, maar in we zen een schertsvertoning was. AGOW, RBC, SC Drente, RCH, Limburgia, NOAD, ZFC en Hermes DVS immers waren reeds gevonnist. Al lang waren de gedoemden bekend. En als mosterd na de maaltijd, omdat de gevonnisten zich heftiger teweer stelden dan was vfiorzien, werd er of ficieel over gestemd. Het hoofdbe stuur van de KNVB althans wenste niet meer alleen verantwoordelijk te zijn voor het gewraakte vonnis, dat zoveel stof had doen opwaaien, dat op zoveel tegenstand tot een kort ge ding toe, was gestuit. Nee, mijne he ren, dat kon de KNVB niet doen. Zo bloeddorstig was men niet. Het zou een vonnis met grote meerderheid van stemmen moeten zijn. Laat onze leden het maar zeggen, stelde de KNVB. Jos Coler draaide zich om en waste de handen in onschuld „U stuurt steeds maar wisselspelers in het veld", concludeerde ir. Van der Kolk van AGOW, tevens woerd voerder voor zijn zeven lotgenoten. „Waarom komt u zelf niet te voor schijn?" Jos Coler immfers liet de verdediging van het saneringsplan van de KNVB/FBO grotendeels over aan de leden van de FBO en aan mir. Kaulingfreks. die toen echter plotse ling het hoofd kreeg en het daarop spoedig boog „Dit, deze stemming", .betoogde ir. Van der Kolk, die niet op zijn mond je bleek te zijn gevallen, „is onde mocratisch. De hoofden zijn immers geteld. En dan laat men stemmen! Onfatsoenlijk!" Hij betoogde nog meer, de pleiter voor de verdoemden, hij vocht niet alleen de democratie en de eerlijk heid van de stemming aan, maar te vens de normen, die de KNVB/FBO had gehanteerd om te komen tot de lijst der verdoemden. Hij had, zo niet altijd, toch vrij vaak gelijk, maar het was boter aan de reeds lang opgestel- Tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering van de KNVB in Utrecht werd druk overleg gepleegd zoals hier tussen van links naar rechts: J. van Praag (Ajax), B. van Vloten (FBO), H. Timman (penningmeester B. van Gelder PSVev H. Zon (met sigaar), bestuurslid van de sectie betaald voetbal van de KNVB. de galg gesmeerd. De hoofden ble ken inderdaad geteld. Acht stemmen tegen of acht onthoudingen, steeds hetzelfde beeld. De rest, die mis schien wel sympathiseerde met de gedoemden, durfde geen moment in de bres te springen. Nee, men koos liever eieren voor zijn geld. Want stel dat men de normen ging veran deren. Wie weet, werd men dan zelf wel het haasje. En daarom heter blo jan dan do-jan. Alle oorspronkelijke plannen, die het KNVB-hoofdbestuur had willen doorvoeren, werden dan ook aangenomen. Met of zonder amendement. Zo lang ze maar gun stig waren voor de overlevenden. De rest, de geoordeelcen, vocht te gen de bierkaai. Het bleek dat de KNVB zijn plannen koste wat kost wilde doordrukken om toch maar die 2,8 miljoen subsidie uit de totopot te kunnen toucheren. Ook voor de overlevenden een fraai douceurtje. Ze wilden er wel aan. Meegenomen, zo redeneerde men. En daarom, moesten er acht clubs sterven. Acht clubs, die reeds op voorhand werden aangewezen, waarna er werd ge stemd. Er moest immers gesaneerd worden. „Maar ik bén, meneer de voorzit ter, kerngezond." Limburgia-voorzit- ter Joep Gerards klopte zich op de borst en stapte blakend van strijdlust in het spreekgestoelte. „Ik hoef", meesmuilde hij met stemverheffing, „niet gesaneerd te worden. Ik heb geen cent schuld, krijg dit jaar ge meentesubsidie, een nieuw stadion en een gemeente-aglomeratie van meer dan honderdvijftigduizend inwoners Gezonder kan het gewoon niet" Men liet Joep praten. Hij had mis schien wel gelijk, de brave borst, maar het moest nu eenmaal Er moesten er acht weg. Anders kon men fluiten naar die 2,8 miljoen. Er zullen er 39 overblijven, één meer dan gepland, want Volewijckere werd gehandhaafd als „reserve". Voor hen dan die 2,8 miljoen. Dat is dan ge middeld zo'n 75 mille per club. En daarom werden op zaterdag 3 juli 1971, acht leden geëlimineerd, ver kocht voor 2,8 miljoen. Het was meer dan twintig zilverlingen JO SIMONS (Van onze sportredactie) DRACHTEN De uitsluiting uit de selectie voor de nationale 4 x 100 meter-estafetteploeg zette bij Cora Hofman kwaad bloed. Kort na de voor haar zo teleur stellende beslissing genomen omdat zij bij een wedstrijd op Papendal verstek liet gaan verklaarde de Temeuzense: „Op de Nederlandse kampioenschap pen zullen ze eens wat zien". Daarmee maakte ze duidelijk dat ze een sportieve revanche wilde. Nu, dat is de donkerharige Scheldesport-atlete in Drachten volledig gelukt. Op de 100 meter hoefde zij alleen de gedoodverf de kampioene Wilma van den Berg maar voor te laten en op de dubbele afstand schoof alleen Trudy Ruth tussen Wilma van den Berg en haar. Met een twee de en derde plaats maakte zij dus bijzonder duidelijk in de es tafetteploeg thuis te horen. Voor de Westbrabantse vereni ging was er volop succes. In de eerste plaats de zege van het in Oisterwijk wonende Sprintlid Kees de Kort op het nummer hink-stap-spromg. De Kort bleef met zijn 14,60 meter ruim voor op de Rotterdammer Van der Does, die niet eens boven de veertien meter kwam (13,98). Ad de Jong veroverde eenmaal zilver en een keer brons. Voor de Diomedon-atleet betekende het echter een teleurstelling, want de laatste jaren had hij een abonnement op tenminste een kampioenschap. Op de 100 meter, waarop hij vorig jaar eerste was, moest de Halsterense onderwij zer genoegen nemen met de der de plaats, achter de ongenaak bare Surinamer Eddy Monsels (10,5) en de Haarlemmer De Ja ger, die evenals De Jong, Van Boekei, De Boer en Femandes Mendes, 10,7 voor zich liet af drukken. Bij het verspringen moest Ad de Jong opnieuw verleden jaar in Haarlem ook zijn meerdere erkennen in de Oostbrabander Ben Saris, die juist iets verder in de springbak landde: 7.39 tegen 7.27 meter. Voortreffelijke prestaties leverde ook Elly van Mechelen-Ernest. Zowel op de 800 (mede dank zij het uitvallen van Anneke de Lange) als de 1500 bezette zij de derde plaats, respectievelijk in 2.10,7 en 4.25,3. Hugo Dierick van Sprint be reikte eveneens het ereschavot. Hij klasseerde zich bij het dis cuswerpen als derde. Dierick werd bovendien vierde bij het kogelstoten. Ed van Venrooy (Sprint) viel wat tegen. De Bredanaar, die vorig jaar beslag legde op de tweede plaats, kwam nu als vijf de binnen. Zijn vrouw Jeane eindigde als vijfde bij het kogel stoten en als zesde bij het dis cuswerpen. (Van onze sportredactie) UTRECHT Aan de competitie om de KNVB-beker zullen in het ko mende seizoen slechts 32 clubs deel nemen. Te weten de verenigingen uit de eredivisie en de veertien hoogst gekiasseerden van de eerste divisie op de ranglijst van 28 nov. a.s. Gepoogd is een bekercompetitie te organiseren met amateurclubs. Dit bleek echter niet mogelijk. Teneinde een speeldag te winnen voor de na tionale competitie, die in de eerste divisie mogelijk 44 wedstrijddagen zal vergen, heeft het sectiebestuur besloten niet alle clubs uit het be taalde voetbal aan de bekerstrijd te laten deelnemen. N

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 11