Fraaie winst in ronde van Kruiningen COME-BACK VAN HARM OTTENBROS B-wedstrijden De Inkel" van Zeelandia in Willi Evertse sterk winnaar GABY MINNEBOO KRIJGT LOON NAAR WERKEN MAGERE ZEGE VAN DOW Stemming IN BESLISSINGSDUEL MIr este ersl Korsuize buitenspel Stem-ploeg erg goed elof te arjan urggra; W- Debutant Van Poecke stapt af SLECHT GERLORT i I Voor de grootste sensatie heren zorgde Ruud Smit. F 'rige student, lid van de F' (studenten) vereniging Krt overklaste zaterdag bij hc VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 5 JULI 1971 (Van onze wielersportmedewerkei KRUININGEN Vanaf zaterdag kan Harm Ottenbros waarschijnlijk weer aan een serieuze come-back gaan denken. De oud-wereldkam pioen door ziekte en andere vorm van tegenslag wat uit de publi citeit geraakt presenteerde zich in de profronde van Kruiningen uitstekend en eiste de bloemen voor zich op. Ottenbros liet in de eindsprint zes concurrenten van wie Harry Jansen een half wieltje te kort schoot, achter zich. Pas op 15 kilometer voor het einde sloot Ottenbros in gezelschap van Albert van Midden, Jan Serpenti en de Belg Bruane zich bij het kopgroepje van drie aan, dat met nog 30 klometer voor de wielen het beslissende offensief had ingeluid. Deze drie vluchters waren: Eef Dolman, Harry Jansen en de Belg Frans Brands. VIJFDE SPORTPAGINA VAI> (Van onze sportredai UTRECHT Afgelopen ari. Het was met de car waren bij elkaar in hol drecht te Dordrecht. NAC en afgevaardigden van KNVB. Om te praten ovei binnen de KNVB. Het vei in wat heette „de Kijfhoel der prettig. Baronie wilde doen aan de saneringspla de KNVB en er werd Harm Ottenbros: zege in Kruiningen begin van herstel? (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN In het zwem bad De Inkel werden zaterdag de B-wedstrijden van de kring Zee land gehouden. De organisatie had de zwemvereniging Zeelan dia te Reimerswaal. De deelne mende verenigingen waren: zwemclub De Braakman (Hoek) SZ en PC De Bruinvis (Sas van Gent), zwem- en poloclub De Ganze (Goes), Zwemver eniging Luctor et Emergo (Mid delburg), Zwem en poloclub De Schelde (Terneuzen), Zwemver eniging Scheldestroom (Bres- kens), Zwemvereniging Storm vogel (Vlissingen), Sluise zwem vereniging Het Vrije (Slus), ZPC Zeelandia (Reimerswaal), Zwem vereniging Het Vrije (Sluis), ZPC dijke). De uitslagen waren: 100 meter vrije slag jongens onder 14 jaar Voor de hroodrijders die er wer kelijk voor wilden fietsen was er in de traditionele kermisronde in Krui ningen beslist wat te verdienen. In het voorprogramma voor dames was er al rijkelijk met premies gestrooid 350), maar voor hun mannelijke collega's deed men er nog een schepje bovenop. Voor hen was de premiepot 1150) zeker niet te versmaden. Reeds in de derde van de vijftig te rijden ronden waren de renners dan ook vlijtig in het kiezen van een goede positie, want er was toen een premie van j' 115,-in het voor uitzicht gesteld, die Piet Hoekstra opstreek. Dit betekende tevens liet sein voor een spectaculaire strijd vanaf de beginfase. Het hoge aan- vangstempo verraste diverse renners zoals René Pijnen en de als prof debuterende Theo van Poecke, die na 30 kilometer al in een derde groepje verzeild waren geraakt, dat 40 seconden achterstand noteerde. Uit de hoofdmacht van 33 man deed Richard Bukacki een serieuze poging om weg te komen toen er een uur was gekoerst, maar het gaatje van zo'n 150 meter werd na enkele ronden gedicht.Van de 47 vertrekkers waren er na 50 kilome ter reeds een vijftiental in de ver nieling gereden. Ook voor Van Poecke was er geen eer meer te behalen en „de lange" uit Koewacht stapte af. Een andere debutant bij de grote broers Juul Bruessing, handhaafde zich beter, hoewel hij er niet bijzat toen de beslissing werd ingeluid door Dolman, Jansen en Brands. Toen dit drietal was gesprongen kwam er al snel reactie van het dappere kwartet: Ottenbros, Van Midden, Serpenti en Bruane dat na een fraaie jacht die 15 kilometer duurde, de kroon op het werk zette en zich eveneens in het voorste gelid meldde. Richard Bukacki was net iets te laait gesprongen om met deze jagers mee te gaan maar hij bleef op zijn eentje fanatiek strijden voor de achtste plaats en met succes. Daarvoor had Harm Ottenbros de vele toeschouwers laten zien dat hij nog bijzonder rap kan zijn.Juul Bru essing won knap de sprint van de volggroep. Bij de' dames was Keetie Hage dermatesuperieur, dat zij een volle rohde winst nam. Uitslag profs: 1. H. Ottenbros, 100 kilometer im 2.36.15; 2. H. Jansen; 3. R. Bruane (België); 4. J. Serpen ti; 5. E. Dolman; 6. A. van Midden; 7. F. Brands <B); 8. op 21 seconden R. Bukacki; 9 op 2.15 J.. Bruessing; 10. W. Bravenboer; lil. W. van Neste (B); 12. D. Holst; 13. N. Seeuws (B); 14. J. P. Ie Blanc (Frankrijk); 15. C. Zoontjes; 16. G. v.d. Winden; 17. P. Hoekstra; 18. J. Moonen; 19. J. Ritserveldt(B)20. J. Coene (B); 21. R. Pijnen; 22. N. Hill (Enge land); 23. G. Deenen; 24. J. Boonen (B); 25. B. Rassing (Duitsland); da mes: 1. K. Hage (St. Maartensdijk) 30 kilometer in 1.31.20: 2. T. van der Plaat (Geldermalsen); 3. T. Smulders (Gerwen); 4. B. Hage'St. Maartensdijk); 5. W. Kwantius (Zaandam); 6. N. Streef (Nieuw Lekkerland); 7. J. Trompers (Den Haag); 8. A.v.d. Laar (Aalst); 9. L. Goemiene (België); 10. D. Baerends (Drem.pt), (Van onze sportmedewerker) SCHOONDIJKE Met Wim Evertse, gistermiddag als overwin naar van de ronde van Schoondijke, konden de toeschouwers zich geen betere overwinnaar wensen. Hij was het die in de zesde van de in totaal achttien ronden de ontsnapping in luidde, die later de beslissende bleek te zijn. Uit die kopgroep zou hij na 104 kilometer te hebben gere den, de meeste eindreserves over hebben. Al kwam de sterk rijdende Johan van Waes als eerste door de laatste bocht, - tweehonderd meter voor de finish - tegen het eindschot van Wim Evertse was hij niet be stand. In de zes kilometer lairage ronde die ruim 800 meter over het provin ciaal fietspad liepen, had de politie en het organiserende comité de han den vol om alles in goede banen te leiden. Dit werd nog moeilijker toen het hele renmersveld halfweg koers in dnie stukken viel. Ondanks dit alles verliep de wedstrijd zonder ongelukken. De toeschouwers en dat waren er gisterenmiddag zeer weinig, hebben zich zeker niet kun nen amuseren met deze kermisron de. Begrijpelijk omdat zij de ren ners slechts om de vijftien minuten voorbij zagen komien. Toch was er bij de eerste doorkomst al sensatie want Bertus Slings trok reeds op avontuur. Johan van Waes was de enige, die meeging, maar dat was maar voor 500 meter, want toen werden beiden reeds teruggepakt bij de groep. Sj'aak Riemans uit Bnes- kens was de eerste pechvogel want midden in de polder kreeg hij een lekke band wat hem tot opgeven dwong. Het gehele compacte peloton bleef zo de eerste veertig kilometer rustig bij elkaar. Ergens was het begrijpelijk want met een tempera tuur van 25 graden en met nog zestig kilometer voor de boeg, was het geen pr.etjie voor de renners. De koers was halfweg toen de eerste serieuze ontsnapping kwam. Peter Godde was de eerste die dit deed, maar hij bad geen succes. Zo kwa men er nog meer demarrages, o.a. van Johan Hinneiman en de Engelse Terry Carrol en J. Mill ward, maar ook deze liepen op niets uit. Toen kwam Wim Evertse naar voren, sprong weg en had al gauw een tiental meters voorsprong. Hij kreeg gezelschap van Peter Godde, Ad Kuzee, Arie Deussing, John Mill- ward, Terry Carrol en Johan van Waes. De beslissende ontsnapping was ingeluid, het peloton aarzelde even en al gauw hadden zij een vijftig meter voorsprong. Dirk Aar- doom probeerde samen met Aarts nog even uit het peloton te ontsnap pen, in de beginfase leek dit te lukken, maar enkele kilometers later waren zij terug in de groep. De warmte begon nu pas goed te spe len. En de eerste uitvallers werden genoteerd, waaronder Jan de Vos, Wim de Wilde en Guido Paridaien. In de kopgroep ging alles gesmeerd, en de voorsprong groeide voortdu rend. In het peloton kwam reactie. Het tempo werd verhoogd en de Engelsman Derek Leesen moest los sen. Jaap Marijs nam een kleine voorsprong en kreeg gezelschap van Willy de Feber en Ariie van Grins- ven. Er kwamen drie groepen en de strijd was gestreden. Uitslagen: 1. Wim Evertse (Thó- len) 104 kilometer in 2.40.32. 2. J. van Waes (Aerdenburg), 3. Peter Godde (Hulst), 4 T. Millward (Philip pine), 5. A. Deussing (Halsteren), 6. A. Kuzee (Souburg), 7. J. Hinneman (IJzendijke), 8. Terry Carrol (Phi lippine), 8. op 5 min. en 48. sec. F. Aarts (Den Haag), 9. W. de Feber (Sluiskil), 10. A. van Grinsven (Aardenburg), 11. J. Marijs (We- meldinge), 12. op 9.02 H. Slings (AlblasseTdam), 13. J. v.d. Berg (Kruiningen), 14. L. v.d. Parel (Goes), 15. D. Aardoom (Hulst), 17. B. Slings (Alblasserdam), 18. A. Doorns (Temeuzen), 19. D. Leeson (Philippine), 20. C. de Hulster. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS Gaby Minneboo heeft zaterdagmiddag in de kermis ronde van Breskens loon naar wer ken gekregen. Hij was de grote animator van deze wielerkoers. Drie ronden voor het einde sprong hij weg uit een kopgroep van vijf ren ners. Peter Godde, eveneens uit die kopgroep zag het gevaar komen en ging onmiddellijk achter Minneboo aan. Beiden werkten voorbeeldig sa men, maar 400 meter voor de finish liet Minneboo zijn concurrent in de steek en kwam met 30 meter voor sprong als eerste over de eind streep. Reeds in het begin van de wed strijd waren er al verschillende uit looppogingen, maar deze stelden weinig voor. Toen de speaker de eerste premiespurt aankondigde (na vijf ronden), was het Peter Godde die deze won en tevens de lont in het kruitvat stak. Hij ging door en had al gauw 20 meter voorsprong. Uit het peloton kwam al gauw reac tie en Gödde kreeg gezelschap van Johan Hinneman, Guido Paridaen, Jan Raes, Gaby Minneboo, Jaap Moelker, Rinus Pauwe, Johan van Waes, Ad van de Hoek en de Ame rikaan William Cund, zodat we een kopgroep kregen van tien renners. De samenwerking onderling was goed en na 48 kilometer bedroeg hun voorsprog 25 seconden op het peloton. Uit het peloton hadden zich inmid dels ook Jaap Marijs en de Engels man Terry Carroll losgemaakt op jacht naar de kopgroep. Jan de Vos en Arie Dubbeld volgden hun voor beeld, maar werden enkele ronden later weer door het peloton opge slokt. In de kopgroep bleef Peter Gödde aktief en heel wat premies verdwenen in zijn zak. Ook pro beerde hij een paar maal alleen weg te komen maar Raas en Minneboo 1 waren paraat. Het tempo werd door laatstgenoemde renners behoorlijk opgevoerd, en het laatste stukje van het peloton werd al spoedig opge slokt. Met nog 25 kilometer voor de wielen kregen we in de kopgroep de ene ontsnapping na de andere. Peter Gödde probeerde het als eerste, maar hij kreeg niet meer dan tien meter. Vlak daarop deed Minneboo hetzelfde, hij had direkt het gezel- Schap van Johan van Waes en bei den veroverden al gauw een 50 me ter voorsprong. De koers werd nu nog levendiger en in de verbrokke lende kopgroep ontstond paniek. In middels was ook Ad van den Hoek uit die kopgroep ontsnapt en kwam bij Minneboo en Van Waes. Enkele ronden later voegden ook Peter Gödde en Johan Hinneman zich bij dit drietal. We kregen nu een nieu we leidersgroep van vijf renners, die er een behoorlijk tempo op na hielden. Voor Johan Hinneman werd dit negen ronden (1600 meter) voor het einde fataal en moest lossen, terwijl nu ook Terry Carroll en Jan Marijs gedubbeld werden Jaap Moelker was inmiddels ook udt de achtervolgende groep ontsnapt en probeerde samen met Hinneman nog aansluiting met de kopgroep te krij gen hetgeen hen niet meer lukte- Drie ronden voor het einde was het dan Minneboo die uit de kopgroep wegsprong en alleen Peter Gödde kon zijn demarrage beantwoorden, maar tegen het scherpe eindschot van Minneboo was hij niet bestand. Uitslag: 1. Gaby Minneboo (Geer vliet) 100 km. in 2.20.15, 2. op 30 m. Peter Gödde (Hulst), 3. J. Raas (Heinkenszand), 4. A. v.d. Hoek (Dirksland), 5. J. vWaes (Aarden burg), 6. J. Moelker (Wemeldinge), 7. J, Hinneman (IJzendijke), 8. G. Paridaen (St. Kruis), 9. op een ronde Terry Carroll (Philippine), 10. J. Marijs (Oost-Souburg), 11. M. Pau we (Hansweert), 12 William Cund (U.S.A.), 13. W. de Feber (Sluiskil), 14. Tony Milward (Philippine), 15. W. Westdorp (Heinkenszand), 16. A. Dubbeld (Middelharnis), 17. B. Slinge (Alblasserdaim), 18. H. Slinge (Alblasserdam)- (limiet 1.40): 1. R. Clemminck (Dtj Schelde) 1.20; 2. Th. van Oefele (Scheldestroom) 1.21.8; 3. J. Kokkij (Stormvogel) 1.22.9; 100 mete: schoolslag meisjes onder 16 jaar miet 1.55): 1. T. van der Slu,. (Stormvogel) 1.41.9; 2. C. Mei (Luctor) 1.42.4; 3. H. Joosse Ganze) en A Leendertse (Zeeiani. a) 1.43.1; 50 'meter schoolslag jes onder 10 jaar: 1. C. Haa: (Braakman) 50.0; 2. K. Clemmy.. (De Schelde) 50.0: 3. A. de Vliegej (Stormvogels) 54.9; 50 mete] schoolslag jongens ouder 10 jaar: R. van Ee (Braakman) 50.8; 2. Schipper (Stormvogel) 51.6; Noordhoek (Zeelandia) 53.1; II meter vrije slag meisjes onder jaar (limiet 1.35): 1. E. de KI (Luctor) 1.24.7; 2. J. V ergon- (Scheldestroom) 1.25.1; 3. A. N. kerke (Stormvogel) 1.27.4; 100 ter schoolslag jongens onder 14 (limiet 2.10): 1. R. Clemminck Schelde) 1.45.6; 2. H. Bla; (Stormvogel) 1.45.7; 3. K. Noorden (Zeelandia) 1.51.7; 100 ter rugslag jongens onder 14 j (limiet 2.00): F O- t Hart Ganze) 1.45; 2. H. Haarsma (S1 vogel) 1.48.2; 3. R. Geervliet tor) 1.51; 100 meter rugslag me onder 14 jaar (limiet 2.00): 1. Roozeboom (Stormvogel) 1.35.9; L. Riteco (Scheldestroom) 1.40.5: M. den Exter (Stormvogel) 1.- 100 meter vlinderslag jongens oi 16 jaar (limiet 1.50): 1. A. Hend; (Stormvogel) 1.33.2; 2. H. W (De Braakman) 1.40.5; 3. R. Cli minck (De Schelde) 1.42.8; 100 ter vlinderslag meisjes onder 14 (limiet 2.0.5): 1. N. van de P, (Zeelandia) 1.38.1; 2. M. Kloi (De Ganze) 1.50.1; 3. M Jakol (Stormvogel) 1.53.6; 100 meter vriji slag heren: 1. T. Berckmoes ('t Vnj. e.) 1.13.2; 2. F. Mewe (Zeel-andis 1.13.6; 3. A. Krijger (De Ga«ize( 1.15.9; 100 meter schoolslag jongi onder 16 jaar (limiet 1.50): 1. D, Braai (De Bruinvis) 1.31.2; 2. Veenstra (De Ganze) 1.33.8; 3. F. van Noorden (Zeelandia) en B Broen (Z.IJ) 1.36.1; 4 x 50 me wisselslag estafette meisjes onder II jaar: 1. Stormvogel A 2.48.9;É| Stormvogel B 2.52.7; 3. Scheld stroom 2.57.8; 4 x 50 meter wissel slag estafette jongens onder 16 jai Zeelandia 2.41.4; 2. Stormvogel 2.41.7; 3. Luctor 2.47.8; 5 x 50 mei estafette vrije slag meisjes onder jaar: 1. Stormvogel A 3.12.1; 2, tor 3.12.5; 3. Soheldestroom 3.21.6 x 50 meter estafette vnije sl-ag •gens onder 16 jaar: 1. Zeel. 2.55.6; 2. Luctor 3.19.1; 3. Storm gel B 3.32.5. Voorzitter Minneboo (links) overhandigt de beker aan de aanvoerder van het elftal van DOW. (Van een medewerker) TERNEUZEN De beslissings wedstrijd tussen de voetbalelftal len van DOW en Van der Poel, Gaby Minneboo: winnaar die zaterdagavond in het Zuider park te Terneuzen, voor een re cord aantal toeschouwers (ruim 600) werd gespeeld, is een waar dig sluitstuk geworden van de zo meravondcompetitie in dit rayon. DOW wón dit boeiende duel met 10. Beide teams betraden in hun sterke opstelling het veld en precies op tijd kon KNVB- scheidsrechter Lucien Roelands uit Axel, die werd geassisteerd door twee neutrale grensrechters, (de heren Vergouwe en Doorns, scheidsrechters van de afdeling Zeeland, beiden uit Terneuzen) laten aftrappen. Er werd in hoog tempo gestart, met DOW in deze beginfase het meest in de aanval, doch te lang doorgevoerd combinatiespel ener zijds en ïlecht afgespeelde, meestal hoge pnsses, waarmee de goed kop pende Van der Poelverdediging wel raad wist anderzijds, brachten geen zoden aan de dijk en verder dan een tweetal hoekschoppen kwamen zij niet. Het „heya de DOW", dat vanaf de zijlijnen klonk, zonk in het niet bij het geluid van de supporters van de tegenpartij die een draagbare sirene bij zich hadden en daarmee een krachtig volume ontplooiden. Ook binnen de lijnen luwde het DOW- offensief en ging de strijd nu verder gelijk op, echter zonder dat een van beide doelen werkelijk in groot ge vaar kwam. Twee minuten voor hel verstrij ken van de eerste speelhelft kwam toch nog een onverwacht doelpunt van Van der Poel. Uit een aanval door het centrum volgde vanuit het hart van de DOW-verdediging een crosspass naar de rechtenving, waar een der oranje-zwarte aanvallers op dook en met een diagonale schuiver doel trof. Scheidsrechter Roelands had echter buitenspel geconstateerd en keurde dit doelpunt af. De tweede helft begon met een Van der Poel overwicht, die haar aanvallen in hoog tempo op het DOW-doel lanceerde maar de afwer king daarvan, het schot ook meestal te hoog was. Naarmate de tijd vor derde werd het duidelijk dat de ploeg, die erin zou slagen een doel punt te scoren, zou winnen. Dat doelpunt kwam halverwege de tweede speeltijd. Uit een van rechts genomen hoekschop kopte M. A. van Giessen DOW naar een 1-0 voor sprong, en deze ene treffer bleek inderdaad voldoende te zijn voor het behalen van de titel. Het was een sportieve wedstrijd waarin geen wanklank werd ge hoord en zoals enkele DOW-spelers bekenden de gelukkigste heeft ge wonnen. Na afloop reikte de voorzit ter van het zomeravondvoetbal in Terneuzen. de heer W. J. Minneboo, de voor dit kampioenschap beschik baar gestelde beker uit aan de aan voerder van het DOW-team A. Roelse (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Gerard Korsuize. voorzitter van de Algemene Neder landse damesvoetbalbond die wordt opgeheven zodra alle geplande com petitiewedstrijden zijn gespeeld, L« tijdens een vorige week in Utrecht gehouden vergadering door zijn ei gen bestuur voor een maand buiten spel gezet. „Korsuize deed teveel op zijn e'- gen houtje en dit nam het bestuur niet langer", zo stelde Robert Ver- bruggen uit Goes, die aan het begin van dit jaar als trainer werd aange steld voor de nationale dames-seleo- tiegroep en de vergadering in Utrecht bijwoonde. Verbruggen deelde ons tevens mee, dat ook .de voetbalvereniging Goes nu een damesafdeling heeft Ook een damesvoetbalelftal van Goes gaat binnenkort in KN.V.B.- verband aan de competitie deelne men. De dames krijgen een apart bestuur dat als volgt is geformeerd- A. Debbaut, M. van Zanten, G. Bru- ël en R. Verbruggen (allen uit Goes) en T. Kloet uit Kapelle. Dames uit Goes en omgeving kun nen zich bij genoemde bestuursleden aanmelden. Telefonisch kan dit ge beuren onder de volgende nummers: 01100-6419.5384 en 8807. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL De Stem-plW heeft zich op de laatste toerdag m van zijn sterkste kant laten zien. I mannen reden een sterke cross i klimmen daarmee in het ploegen O klassement naar een eervolle z»l tiende plaats. Coach Wim Hendriks was na A prijsuitreiking dan ook bijzonder tel vreden over „zijn cowboys". „Het si meer dan ik had verwacht", zijn mening. „Volgend jaar komB-1 we met praktisch dezelfde manntsj en dan hebben we een goede kas om nog dichter bij de kop te eindt gen". De stemming in de Stem-equip] was overigens dit jaar bijzoniF goed. Ze waren enthousiast, deck enorm hun best en hadden alk voor elkaar over. „En", merkte He' driks terecht op, „dat is tijdens zo evenement toch het belangrijkste". De uitslagen: cyclo-cross: 1 S monson Denemarken. 2 Looijen Hl steren (De Rooij). 3 Sutherland Etc geland (Foxwood). 4 Vd. Wep' Heerle (Stella Artois). 5 De Jool Sint Willebrord (Harry de Bruijn 6 Van Parre België. 7 Broere Zevft bergen (Sweere). 8 Gruin Den Haag (Schoenmakers). 9 Mallison Eik' land (Foxwood). 10 Scheperkaml Den Haag (Van Iersel). Eindklassement ploegen: 1 Swtf re. 2 Foxwood. 3 Van Iersel. Schoenmakers. 5 De Bruijn. 6 V»] Iersel. 7 B.P. 8 De Jong. 9 België i Denemarken. Eindklassement individueel: 1 Ja- pers Zevenbergen (Sweere). 2 Br« re Zevenbergen (Sweere). 3 Wint'" Vught (Van Iersel). 4 Scheperka®' Vught (Van Iersel). 5 Bolton Fo> wood England). 6 De Laat Vul'; (Van Iersel). 7 Mallison Engeb»' (Foxwood). 8 Van Duijn Vui'l (Van Iersel). 9 Thijs Etten-Lf' (De Bruijn). 10 Simonson Denen:*' ken. „gentlemen-agreement" g< Baronie z°u principieel naar de amateursector en zou daartegenover een aa inwilligen. Zaterdag, in ruim vier maanden later een feit: Baronie in de sector. Als dank voor de medewerking aan de sane: nen van de KNVB werd ook nog ingedeeld in de der amateurs. Als dank. In klasse Hij kwam, onder de pau vergadering, naar buite (Va: DRACHTEN Geen enk gangers. Over het geheel g nieuwkomer. De teleurste schappen, waarbij niet eei atletek vooral bij de he strijd als dit weekeinde 'wacht worden, want op d« ste onderdelen telt b(j overigens ook nog een gel beïnvloed door de zacht gt [tegen de grote hitte, die o< onder plexiglas, hetgec proef stelde. Dat de top c den het normale niveau b fpringen, oud-kampioen en cordhouder Ben Lesterhui r Geelen, de eerste tw< jmeterspringers van ons lar die anderhalve week eerder soonlijk record op 1.98 mete loverbrugde nu 2.01 meter, ;hij Lesterhuis (tweede dan] [der foutsprongen dan E liefst zes centimeter en Gec [elf centimeter achter zich zien zijn leeftijd, moet hij zijn in de nabije toekomsl ihuis definitief van het ee: [te verdringen. Ook bij de dames diende grote belofte aan: Marjan B De OSS-WIK atlete moest a genoegen nemen met de plaats achter Stans Br haar titel met 51,1 proloni maar haar tijd (54,4) en vo in nauwelijks een maand, beste verwachten. Bondstra Kusmic ziet haar nu al naar pische Spelen gaan. „Eerl: hij, ,,ik heb gisteren gezeg de kampioene zou worden, scheelde niet veel. Als je n ze in een maand tijd van 55.2 naar 54.4 is gegaan, volgend jaar gegarandeerd is een regelrechte Miinchenl Tegen die tijd can haar he wens geprotesteerd, want ei dertig centimeter versch haar en Stans Brehm. Dat t drietiende seconde zijn!" „E geklokt,'' valt trainercoördi van Heek bij. „Meer dan was het beslist niet." Het eerste optreden bij ren van Annemike Bouma, tienjarige Haarlemse meisje achter elkaar het nation; tweemaal scherper stelde en daarna 1.77 meter), •doorslaand succes. De Geert Kamp, die speciaal mor werd gepromoveerd, z Drachten aan de start moe bleef ver onder haar best ting en moest door meer gen dan Mieke van Door en Marjan Ackermans, - Miep van Beek ook haalden, tevreden zijn met Twee overwinningen bij boekte alleen Wilma van (100 meter in 11.5 en de 6 stand in 23.5). Anneke de ging de dubbel door een meter, nadat zij de dag t 1500 meter had gewonnen, meter in banen afgelegd ontstond er een hevig f het lopersveld. Anneke wist zich naar voren te maar kreeg plotseling een te voor zich, die op haar De daarop volgende tuin flink wat schaafwonden betekende uitschakeling

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 10