1 V oor 3 tot 4 miljard kappen in rijksuitgaven AA? ïerd! jaarkaart 65+ Geslaagd? N.V. sch ker sch ker Verolme krijgt direct f 800.000 aandelen Vraag naar het NS- zomermenu 6.257.25 Criminaliteit jonge Ambonezen gestegen urs iereizen uses iereizen qpu 'KANKËRVIRUS GEÏSOLEERD Harry Thomas overleden Loonstijging IN RIJN-SCHELDE-VEROLME OPNIEUW VVDM-BLAD VERBODEN Opvolging van mgr. Moors Koninklijke onderscheiding I binnenland buitenland comrnen,aar >PLEIDING [eon 18 Portugezen I 18 Portugezen II Fiat van Tweede Kamer Onderwijs en subsidiepos ten S lukken nog voorleggen voordelig uit met NS MATROZEN IN LUCHTBEL UIT GEZONKEN ONDERZEEBOOT voordelig eten bij NS fa voordelig uit met NS i en zij in aanmerking die op middelbaar-niveau en minimaal 23 jaar i wij van belang dat zij in een verkoopsektor n gaan uit naar jonge- 20 jaar, die een middel genoten hebben. p, met recente pasfoto, Vroom Dreesmann- rs. G. J. M. Dieteren, Amsterdam. BEZUINIGEN VÓÓR ALLES REESMANN I 1018 verder. Kom dan wer- van Tornado Techniek, iderne manier een sker, machine-bankwer- iderhoudsmonteur, enz. lijks naar de L.T.S. Tij- 3rd je in overleg met ingeschakeld bij de machines en machine- eparatie en onderhoud als modern bedrijf je ote waarde. Daarom is aan de LEVENSSCHOOL ;r je je eigen plaats in :n. al een goed loon Je kunt ook schrij- 01608-4925. 3 33 00 (6 lijnen) isolaties in bouw is, maar hij moet industrieën inzake or. Ervaring in het tel Nederland. :rie. Ook deze man :f zijn om zelf toe- te vestigen. te kunnen voldoen, Sj-B te zenden aan r~ WIJ kunnen ons voorstellen dat de regering weinig voelt voor het ongelimiteerd verschaffen van verblijfsvergunningen aan illegaal in ons land gekomen buitenlandse werknemers. Het gaat hierbij niet alleen om de 18 Portugezen, die deze week door de Rotterdamse politie zijn aangehouden omdat zij geen verblijfsvergunning hadden, maar het gaat om enkele duizenden buitenlanders. Deze mensen zijn danig in verlegenheid gekomen, nu de koppelbazen zwaar aan banden zijn gelegd. Vele van die buiten landers zijn - vaak al enkele jaren geleden door koppelbazen het land binnengehaald en aan werk 2 geholpen. Dat gebeurde allemaal illegaal, maar de verschillende be- drijven, waar deze buitenlanders vooral in de havengebieden werk vonden, hadden daar geen boodschap aan. Met het verdwijnen van de (meeste), koppelbazen, kwa- men deze illegale buitenlanders R zonder werk te zitten. Verolme wil W de 18 Portugezen wel weer (nu om H zo te zeggen „a fitre personnel") ■terug in dienst nemen. -r En daartoe zullen meer bedrijven Kwel bereid zijn, gezien de in die Hsectoren nog steeds vrij krappe ar il beidsmarkt. Het Gewestelijk Ar- R beidsbureau wil bovendien de man- I nen ook wel een werkvergunning geven. Het enige dat ontbreekt is een verblijfsvergunning. En daar dreigt de zaak op vast te lopen. i/~\FSCHOON, naar verluidt, minis- R-' ter Roolvink het NVV reeds in formeel had laten weten zich bij de behandeling van deze illegale ge vallen genereus te zullen opstellen, schijnt de overheid nu heel wat imeer slagen om de arm te houden., [Portugezen die argeloos het politie-1 ■bureau binnenstappen om alsnog een verblijfsvergunning te halen', worden zelfs la minute ingere kend. Het is mogelijk dat de minis ters van Justitie en Sociale Zaken besluiten tot uitwijzing van de Por tugezen, behalve van diegenen die .om politieke of andere redenen in hun thuisland in moeilijkheden zou den komen. Argumenten voor zo'n uitwijzing zouder zijn dat het ge- kvoon niet aangaat illegaal een land binnen te komen, dat de toevloed jvan buitenlandse arbeiders inge damd moet worden ter bescherming (van de eigen arbeidsmarkt, overbe volking enz. Afgezien van het feit dat bij massale uitwijzing natuurlijk een enkele illegale buitenlander leer naar een politiebureau stapt voor een verblijfsvergunning, en dat d;e duizenden dan ondergronds aan de slag proberen te komen, lijkt *ons het uitgangspunt voor een (eventueel) uitwijzingsbesluit niet ..reëel. Wij hebben nl. de indruk dat Smet het aan banden leggen van de {koppelbazen ook het probleem van de illegaal binnenkomende buiten landers voor het grootste deel zal ,'zijn opgelost. Het preventieve karak ter van een uitwijzing wordt daar- "mee dus vrij zinloos. I Voor het overige zouden wii wat betreft die enkele duizenden ille galen die nu in ons land zijn, uit wijzing niet fair vinden. Velen van hen zijn hier al lang en hebben hun bijdrage aan onze economie gele verd Voorzover de werkgevers hen ?in dienst willen houden en de ar beidsbureaus qeen bezwaren zien. t zouden wij zeggen: dan ook een «verblijfsvergunning. Zij kunnen dan -ook „bovengronds" gaan leven en Shoeven niet meer in allerlei zeer slechte woonomstandigheden onder gedoken te blijven. HOUSTON (Eeutcr) Ameri kaanse geleerden hebben gisteren be kendgemaakt dat zij voor de eerste maal een virus hebben geïsoleerd dat bij mensen kanker veroorzaakt. Het virus is van het type-c en rond van vorm. Een groep geleerden onder leiding van dr. Elizabeth Priori en dr. Leon Dmochovski van het M. D. An- derson-Hospitaa] en Turmorinstituut in Houston heeft het geïsoleerd uit 3een weefselstructuur met cellen van een kind dat kanker aan het lymfe- ■systeem heeft en Burkitt's ziekte ge noemd wordt. Iu werl^ feeds lang vermoed dat I bepaalde typen virussen een grote rol spelen bij sommige soorten kanker. De isolatie van Ho, virus betekent overieens niet men nu kanker onder de knie licat. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de komende kabinetsperiode zal voor ongeveer 3Vz miljard gulden op de rijksuitgaven worden bezuinigd om de be grotingen binnen de perken te houden. Dat kan worden geconcludeerd uit de zgn. streefcijfernota van het ministerie van Financiën, waarin suggesties voor een groot aantal bezuinigingen worden gedaan Een aantal ministeries zal de uitgaven in de komende jaren aan banden moeten leggen. Vooral op het gebied van onderwijs, verkeer en water staat en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk dienen de uit gaven te worden gematigd. De z.g. streefcijfernota is een door minister Witteveen (Financiën) opge steld stuk, waarin wordt aangegeven op welke wijze de rijksbegroting bin nen de verantwoorde groei kan worden gehouden (de uitgaven mogen per jaar met maximaal 6 percent stijgen). Dit jaar is de nota uitgebreid met cijfers voor de hele komende kabinetsperiode van vier jaar, om het komende kabinet daarmee een aantal richtlijnen voor het begrotingsbeleid te geven Het stuk is tot nog toe alleen in zeer kleine kring bekendgemaakt. Het demissionaire kabinet beschikt erover, maar ook formateur Biesheuvel en de fractievoorzitters van KVP, AR, CHU, VVD, en DS'70. De commissie- Nelissen die moest aangeven hoeveel er in 1972 op de begroting moet wor den besnoeid heeft de streefcijfernota als uitgangspunt genomen. De commissie-Nelissen kwam tot de conclusie dat het mogelijk is volgend jaar de stijging van de rijksuitgaven met 900 miljoen te beperken. Voor namelijk door de bouw op het gebied van onderwijs en wetenschappen als mede bij Verkeer en Waterstaat, te vertragen en een aantal schoolgelden en subsidies te verhogen. De bezuiniging van 900 miljoen in 1972 werkt voor een belangrijk deel in de volgende jaren door. Over de hele vier-jarige kabinetsperiode zou dan het totaal aan geschatte bezuinigingen tussende 8 en 4 miljard gulden komen te liggen. Het gaat hier om suggesties in een door de inspectie voor de rijksbegro ting van het ministerie van Financiën opgesteld stuk. De politieke beslis singen over de feitelijke besnoeiingen in de begroting voor de komende jaren moeten worden genomen door het kabinet Biesheuvel, welke beslis singen het fiat van de Tweede Kamer moeten hebben. De ruimte om verschuivingen in de bezuinigingen aan te brengen is echter niet zo groot. Een groot aantal begrotingsposten staat onwrikbaar vast. De grootste uitgavenpost wordt gevormd door de salarissen, die van jaar op jaar de gemiddelde loonontwikkeling in het bedrijfsleven volgen. De salarissen maken in totaal eenderde van alle rijksuitgaven uit. De mogelijkheden om op deze post te besnoeien zijn uiterst beperkt. Voor 1972 heeft de commissie-Nelissen voorgesteld de helft van het totaal aantal va catures bij de rijksoverheid niet te vervullen. Dan is slechts een zeer kleine bezuiniging tot stand gebracht. Op de lange termijn worden gunstige effecten verwacht van de efficiency-onderzoeken bij de rijksdienst. Voor de komende jaren dienen niet alleen begrotingsposten in toom te worden gehouden om binnen de groeivorm van 6 percent te blijven, maar moet ook ruimte worden gemaakt voor nieuwe noodzakelijk geachte uit gaven. In de eerste jaren van de nieuwe kabinetsperiode kan aan deze nieuwe uitgaven nauwelijks worden gedacht, maar het kabinet-Biesheuvel wil hiervan in de tweede helft van de kabinetsperiode serieus werk maken. Het komt dan voor de grote beslissing te staan de belastingdruk al of niet te verhogen omdat verdergaande bezuinigingen misschien niet mogelijk zullen blijken. Bij de doorlichting van de rijksuitgaven is de schijnwerper vooral geval len op de kosten van liet wetenschappelijk onderwijs en op de subsidie- posten. Ook de investeringen op het gebied van de scholenbouw, de rijks gebouwen en de waterstaatswerken zijn kritisch bezien. Alleen al voor 1972 zal de temporisering van de investeringen in ge bouwen, wegen en waterstaatswerken de begroting voor 365 miljoen gunstig beïnvloeden. Wegverbeteringen zullen in de komende jaren moeten wor den gefinancierd door de wegenbelasting fors op te trekken. Dat levert over vier jaar genomen 500 miljoen op. Bij het hoger onderwijs zal voor miljoepen meer aan collegegelden moe ten worden opgebracht. Anderzijds zullen de onderwijsinstellingen veel moeilijker kunnen uitbreiden, waarbij vooral overbodige overlappingen en stadsvoorzieningen bij die instituten zullen worden tegengegaan. Dr. W. Drees van DS '70 de nieuwe minister van Verkeer en Water staat en internationaal deskundige op het gebied van de rijksbegroting maakt thans school Financiële deskundigen van de regeringsfracties zijn van oordeel dat het hoog tijd weTd de jaarlijkse stijging van de rijks uitgaven te gaan afremmen. Als nieuwe minister komt dr. Drees op een departement te zitten, waar hij het mes flink in de uitgaven kan zetten. In het nieuwe kabinet zal hij zijn opvattingen over de bezuinigingen blijven preken, waarbij hij zich door de financiële deskundigen van de regerings fracties gesteund weet. Dr. Drees heeft de laatste tijd vooral aandacht ge vraagd voor het zogenaamde profijtbeginsel. Volgens dit beginsel zullen al lerlei overheidsactiviteiten veel meer volgens kostprijs moeten worden vergoed. Alleen mensen in de laagste inkomens zouden dan een compen satie moeten krijgen. Dit beginsel betekent vermindering van vele sub sidies door opvoering van de tarieven. Op het ministerie van Financiën wordt er bijvoorbeeld aan gedacht om geen subsidie meer te verstrekken voor het operagezelschap Forum. Ook toneelgezelschappen en orkesten zouden minder subsidies gaan krijgen, waardoor de toegangsprijzen voor de schouwburgen en concertzalen omhoog zouden moeten. Voor nieuwe sportaccommodatie zal ook veel minder op steun van het rijk kunnen worden gerekend. UTRECHT (KNP) —Tijdens een bezoek aan Antwerpen is de vroege re voorzitter van de Nederlandse homofielenpartij, Harry Thomas (25), onverwacht aan een hartver lamming overleden. De heer Thomas kwam in mei 1970 in het nieuws toen hij zijn homofiele relatie met zijn vriend kerkelijk wilde laten bevestigen. Kardinaal Alfrink heeft dit na gesprekken met Thomas te gengehouden. Oppositieleider Den Uyl heeft deze week in de Tweede Kamer gezegd het te betreuren dat het kabinet-De Jong een aantal stukken niet heeft vrijgegeven, die wel bekendwvaren aan de fractieleiders van de drie grote confessionele partijen, de VVD en DS '70, aan informateur Steenkamp, farmateur Biesheuvel en de commissie-Nelissen. In zijn kritiek noemde hij met name de streefcijfemota van het ministerie van Financiën. De gehele Tweede Kamer onderschreef zijn verzoek aan het kabinet-De Jong om de stukken zo snel mogelijk beschikbaar te stellen. Het is echter niet te ver wachten dat minister-president De Jong dit nog zal doen. Waarschijnlijk zal minister-president Biesheuvel de stukken toevoegen aan de regerings verklaring die het nieuwe kabinet op 3 augustus in de Tweede Kamer zal afleggen en waarover op 4 en 5 augustus een Kamerdebat zal volgen. (ADVERTENTIE) Geeft recht op onbeperkt reizen voor de helft van de enkele reis-prijs. Verkrijgbaar voor iedere 65Ter. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto vereist. Eén persoon 1' 50.- Echtpaar f 75.- HEVIGE REGENVAL gevolgd door overstromingen en aardverschuivin gen in de Indiase districten Dhan ding. Sitidhoeli en Sarhoela hebben aan zeker 122 personen het leven ge kost. EEN RECHTBANK in Karvinna (Noord-Moravië) heeft vier Tsjecho- slowaken tot gevangenisstraffen va riërend van één tot vier jaar veroor- dvpia '„i .jj ,,an pian waren een viicgiuig te kapen. DEN HAAG (ANP) In Neder land zijn de lonen in de periode april 1964 - oktober 1970 sterker gestegen dan in enig ander land van de ge meenschappelijke markt, aldus blijkt uit een door de EEG samengestelde statistiek. De nominale uurlonen stegen met 80 procent, de koopkracht nam met slecht 32 procent toe. Ook in Italië werd een zeer sterke loonstijging geregistreerd, n.L met 79 procent, maar in dat land bedroeg de reële inkomensverbetering ca 43 procent. GOSPORT (Rtr.). Drie Britse marinemannen die gedu rende tien uur opgesloten had den gezeten in de donderdag ge zonken onderzeeboot „Artemis" in de Britse haven Gosport zijn vrijdagochtend vroeg in een gor dijn van water (zie foto) uit hun benarde positie gered en met spoed overgebracht naar het zie kenhuis. Allen leden aan shock en een van hen had een bescha digd oog. De mannen raakten ingesloten toen de onderzeeboot door nog onopgehelderde oorzaak plotse ling begon te zinken toen hij bij rustig weer voor anker lag in de haven. Twaalf bemanningsleden slaag den erin overboord te springen voor de „Artemis" was gezon ken, maar de drie zeelieden kon den slechts snel een lorpedoka- mer in het voorschip bereiken en de waterdichte deur achter zich vergrendelen voor het bin nenstromende water hen te pak ken kreeg. De ingeslotenen brachten de tijd door met kaar ten. Zij hadden voldoende zuur stof en de noodverlichting werk te. De opgesloten matrozen kre gen bij het aanbreken van de dag de opdracht via een ont snappingsluik in een luchtbel naar boven te komen. Gejuich klonk van de kade toen de eer ste uit het water omhoog schoot. De geredde zeelieden uitten hun opluchting in grapjes. Zo zei een van hen bij het instappen in de ambulance: „Oh Jim, de venti latie werkte niet in de boot." (Van onze redactie binnenland) DEN IIAAG Scheepsbouwer Cornelis Verolme heelt van het Rijn- Schelde-concern de toezegging ontvangen dat hij tot nominaal ca f 800.000 aan aandelen in Rijn- Schelde-Verolme eerder zal ontvangen dan oorspronkelijk was overeengekomen. De heer-Verolme heeft niet zoals wel is bericht een bedrag van f 1 miljoen ontvangen voor zijn bereidheid af te zien van processen. Dit heeft minister Nelissen (Economische Zaken) meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Lems (PvdA). De bereidheid van Rijn-Schelde spraak over de voor f800.000 aan om reeds nu aan de heer Verolme aandelen tot een bedrag van nomi naal f800.000 in Rijn-Schelde-Ver- olme toe te zeggen, is, aldus de heer Nelissen wel het gevolg van het over leg tussen de heer Verolme en de an dere partijen in het convenant-Wiö- semius. Dit overleg hing mede samen met het korte geding dat de heer Verolme aanhangig had gemaakt. Overwegingen waren het grote be lang van de ongestoorde uitvoering van het fusievoorstel en de positie van het nieuwe concern bij het aan trekken van nieuwe orders. Dit zou door de lopende processen bemoei lijkt kunnen worden. Het overleg heeft er toe geleid dat de heer Verolme'reeds direct 3 1/3 procent van het totaal der aan Ver olme Beheer Maatsschappij toeko mende aandelen in het Rijn-Schelde- Verolme-concern zijn toegewezen. Anders zou dit eerst zijn gebeurd na aflossing van de aan Verolme Beheer Maatschappij verleende kredieten. Minister Nelissen zegt dat de af- ADVERTENTIE) Deze zomer kunt u In 50 stationsrestaurants een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van inclusief bedieningsgeld en BTW. (Van onze redactie binnenland) ERMELO De commandant van de Generaal Spoor-kazerne in Er- melo heeft de verspreiding van het VVDM-afdelingsblad „Alarm" ver boden. Het motief voor het verbod is belediging van een lid van het ko ninklijk huis. De kazerne-commandant zou aldus de schrijver van het gewraakte stuk gevallen zijn over de pas sage waarin wordt gesteld dat de opmerking van prins Bernhard over het snoepen van dienstplichtigen „natuurlijk niet was bedoeld, omdat hij zo bezorgd is om onze gezondheid. Dat geloofde toch al niemand. Het gaat de prins om de winsten van zijn vrienden, de ondernemers". Eer der was gewezen op de contacten tussen prins Bernhard en enkele gro te concerns. De redactie van „Alarm" zegt stomverbaasd te zijn over het verbod. De WDM merkte op „dat het hoog tijd wordt dat men in het leger de zelfde vrijheid van meningsuiting krijgt als in de burgermaatschappij. aandelen niet in strijd is met het con venant en het rapport van de com missie Winsemius. „Partijen zijn ui teraard gerechtgd tot het sluiten van overeenkomsten, die aangepast zijn aan de omstandigheden". (Vervolg van pag. 1) In ons telefonisch gesprek met mgr. Daemen stelde deze overigens met de grootste nadruk dat bisschop Simonis op geen enkel bezoek aan wie dan ook door rector Gijsen ver gezeld is. Ook de bezoeken, die voor de komende dagen gepland zijn, zal dr. Simonis alleen afleggen. De heer Gijsen, aldus mgr, Daemen, is uit sluitend als persoonlijke vriend met de Rotterdamse bisschop meegereisd. Voor de kandidatuur van de heer Gijsen is door behoudende groepe ringen veel actie gevoerd. Ingewijden hebben ons verzekerd, dat de naam van rector Gijsen met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid niet op de kandidatenlijst voorkomt, die het kathedraal kapitel heeft op gesteld en naar Rome gestuurd. (Op die lijst staan in ieder geval wel de namen van de deken van Heerlen P. Jochems, de deken van Maastricht dr. L. Pelzer en de personeelchef van het bisdom dr. W. van Kempen). Achter de rug van het kapittel om zouden bepaalde groeperingen in Limburg via invloedrijke Romeinse personen de kandidatuur van de heer Gijsen bepleiten onder het motto: „Laat Simonis in het Nederlands episcopaat niet alleen staan". In kringen van het Roermondse diocess die als progressief bekend staan, wordt er over gedacht tot actie over te gaan en in Rome op het hoogste niveau stappen te (laten) onderne men om een eventuele kandidatuur van de heer Gijsen ongedaan te ma ken. Zijn benoeming zou volgens de kringen van het Roermondse diocees zijn" En dat heeft dan niets te ma ken. Zijn benoeming zou volgens die zijn denkbeelden en instelling, zo werd erbij gezegd. Hij zou niet de bisschop zijn. die volgens het profiel ook bruggenbouwer moet zijn, de kerkelijke leider die de kloof tus sen de verschillende groeperingen in het Roermondse bisdom kan dichten (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De criminaliteit bij Zuidmolukse jongens is de afge lopen jaren duidelijk sterker geste gen dan bij een vergelijkbare groep niet-Ambonezen. Dit is de conclusie uit een onderzoek dat de Groningse criminologen prof. W. Buikhuizen en mr. H. Timmerman in Groningen hebben verricht. Het onderzoek is gepubliceerd in het Nederlandse tijd schrift voor criminologie. De onder zochte groep blijkt ongeveer driemaal zoveel delicten te hebben gepleegd dan de centrale groep van Groning se jongeren. De criminologen pleiten o.m. voor de oplossing van liet probleem van de republiek Zuid-Moiukken, en voor werkelijke integratie van de Am bonezen in Nederland, fn een vergelijkend onderzoek werd met behulp van justitiegegevens na gegaan in hoeverre Zuidmolukkers meer strafbare feiten plegen dan niet-Ambonezen. De onderzoekperio- de strekte zich uit tot medio 1970. Uitgegaan werd van een grote groep van 440 in de provincie Groningen wonende Ambonezen. Deze steek proef bestond uit ouders met hun kinderen. Via de plaatselijke bevol kingsregisters werd naar een ver gelijkbare groep niet-Ambonezen ge zocht. De onderzoekers hebben uit kran- teberichten de indruk dat ook na medio 1970 de criminaliteit bij Am- bonese jongeren blijft stijgen. „Dit zou er wel eens op kunnen wijzen dat we aan het begin staan van wat men een aggressiespiraal zou kunnen noemen". Met het niet-geïntegreerd zijn van de Ambonezen hangt een bron van frustraties samen. Het benadrukt n.l. het anders zijn van deze mensen, het verhoogt het gevoel van onder linge saamhorigheid en maakt nen tot een gemakkelijk doelwit voor stereotypevorming en discriminatie. Wanneer eenmaal dc gedachte heeft postgevat, dat Ambonezen agressief zijn. dan zullen zij door de omge ving anders benaderd gaan worden Caféhouders zullen Ambonezen min der graag toelaten omdat zij daar herrie van verwachten, de omgeving ontdekt eerder agressie door er meer op te letten. Grotere aandacht van de politie kan bij de Ambonezen on gewenste reacties oproepen: omge- kterd worden ook de Ambonese ion- geren allergisch voor alles wat liikt op discriminatie. De kans is zelfs groot, dat Ambonese jongeren die voelen als agressief te worden be schouwd. daarop arressipf zullen rea geren, aldus de ouderzoekers. iNsp Ondanks het kersverse weekeinde ga ik vandaag een beetje op de ern stige toer. Niet alleen serieus, want dat ben ik altijd, maar ernstig. De vakantietijd wil namelijk wel eens een trieste afloop hebben, ondanks het oorspronkelijk goed bedoelde ka rakter van deze weken. Het gaat mij nu vooral om de kin deren, en wel de kleinsten, laten we zeggen beneden de 8 a 9 jaar. Op verzoek van de Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers geef ik hier een rijtje waarschuwingen aan ouders van kinderen in die leef tijden. In deze weken zijn kinderen vaker buiten aan het spelen dan an ders. In het hedendaagse verkeer lo pen ze dus ook meer risico's. Daar om: 1. Begeleid uw kind zoveel moge lijk door het verkeer en geef uitleg van uw gedrag in het verkeer. 2. Loop links op buitenwegen zon der voet- of fietspad. 3. Leg aan uw kind uit waaróm u stilstaat voordat u oversteekt en eerst naar alle kanten kijkt. 4. Wacht bij een voetgangerslicht totdat het groen wordt alvorens u oversteekt. 5 Steek óp de zebra's over als die er liggen, maar kijk ook daar eerst uit. -Sr 6. Blijf ook tijdens het oversteken steeds uitkijken. 7. Stuur uw kind niet de deur uit zonder dat u weet waar het gaat spelen. En dan geeft die vereniging een waarschuwing weg die zeker zo be langrijk is als al die zeven andere: bestuurders, weest extra op uw hoe de in de vakantietijd. Attentie voor spelende kinderen! Zeeland, Zeeland, wacht u geen Kal-ander heer? En dan een ijzersterke, op de buis gehoord: „Je mag mij gerust ook een radicaal noemen." (Mr. Barend Bies heuvel.) De doordraver van de week, dat snapt u. Tussen haakjes: die milieuvervui ling komt onderdehand ook je strot uit. Ir. Bogerd: Ik P-ZEM er tussenuit! En tot slot deze: het toppunt van sexEen stier die oude koeien uit de sloot haalt. Een zonnig weekeinde en/of goede vakantie. MERIJN. (ADVERTENTIE) In juni, juli en augustus 8 dagen treinen op de tiener- toer voor NS-identiteitshewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Burgemeester mr. L. R. J. ridder van Rappard van Gorincliem heeft uit de officiële pu- biikatie in de Nederlandse Staats courant gemerkt dat de koninklijke besluiten bij het neerleggen van een publiek ambt niet altijd een automa tisme zijn. In de Staatscourant van donder dag, waarin melding wordt gemaakt van het hem eervol verleende ont slag per 1 augustus, wordt hem slechts dank gebracht voor de lang durige diensten als burgemeester bewezen. De formule „met dank voor de goede en langdurige dien sten" is echter de gebruikelijke, zo als uit de bekendmaking van een ander koninklijk besluit burge meester De Boer van Assendelft blijkt. Dat besluit staat vlak boven dat van de burgemeester van Gorm- chem.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9