GROEI VAN AARDBEI KAN WORDEN STOPGEZET B. DE KEYZER nu rust COC Z.W.-Nederland ging goed van start TIJDELIJK WETHOUDER VAN HULST B „HET HAD NOG ERGER KUNNEN ZIJN" DAGELIJKS BESTUUR VERBIEDT IN BRIEF ACTIES VAN GROEPEN UIT HET PERSONEEL 1 Onderwijzeres Raas jubileerde Oostburgs college voor logopedist 0 Interpellatie over veer in raad Borsele Groengordel heeft voorrang Directeur overvallen bedrijf: lROEPINGEN HI-FI STEREO stad streek 11 111 111 II 1 endijke warm Strandweer [waterstanden rellen ontsnapt VERKLARING SYSTEEM Oostburg behandelt PZEM-voorstel IN 1973 eerste water uit Biesbosch bekkens Zaterdag 3 juli 1971 burg en Oostburg —Dokter Oude Kerkstraat 2 te Ar tel. 01177-1466. Dokter Schiltman. tel. 177] Ï157-451. at, Hoofdplaat en IJzendijkt ter H. van der Pas te IJzen- el. 01176-366. e en Nieuwdorp c.a. D; k van dokter Kiviet wordt nomen door dokter Gelder. Nieuwdorp, tel. 01196-327. d, Retranchement, Sluis et tide Dokter Beek te Zuid.' tel. 01170-2424 gen, Hoedekenskerke, 's. hoek en Ovezande Dt k van de huisartsen J. Gel. Kole en S. Wöstman word: randagochtend 8 uur waarge. door dokter A. van Opdorjt pan 43 te 's-Heerenhoek. tel 180. Dokter J .van der Feen,i tgel 118, tel. 5003. eert, Krabbendijke, Kruïnui. i Rilland-Bath Dokter p jn te Kruiningen tel. O1130.B Arendskerke, Wolphaarts. n Heinkenszand Dokter A. -1 Wolphaartsdük. tel. 0115?.. '3 Dokter J. Niesten, te' i Iburg (Van een onzer verslaggevers) BREDA Er zullen dit jaar ook in augustus en september nog aard beien zijn. De aardbeieutelers in de Baronie van Breda, daartoe aange moedigd door de experimenten die genomen zijn op de proeftuin .Noord Brabant" in Breda, hebben óp vrij grote schaal van koeltechnie ken gebruik gemaakt, waardoor dc aardbeienteelt in zijn ontwikkeling twee maanden kan worden stopge zet. Dat heeft tot resultata dat dit jaar ook nog in augustus en september en mogelijk zelfs nog later zeker 170 ton Westbrabantse aardbeien op de veiling en in de handel zal ko men. Op de proeftuin Noord-Brabant is men al langer bezig met deze proef nemingen. De aardbeienplant wordt na gerooid te zijn, ongeveer twee maanden worden de planten op bracht, waardoor de groei van de aardbeienplant gedurende die perio de wordt opgehouden. Na die twee maanden zoerden de planten op nieuw in de volle grond uitgeplant. met als gevolg dat de vruchten ge plukt kunnen worden in een tijd waarin de aardbeienoogst normalite? al lang achter de rug is. Steeds meer telers - vooral in de directe omgeving van Breda en Zundert zijn na de kennismaking op de proeftuin op dit systeem overgescha keld. De chef van de proeftuin Noord-Brabant, de heer C. Nuyten schatte de aanvoer op ongeveer vijf tien hectaren. „Experimenteel gaan de proefne mingen wel door tot november", al dus de heer Nuyten. „en het ziet er naar uH dat de tijd waarin we hel hele jaar door aardbeien kunnen eten heel nabij is". Min dei optimistisch is men ovei de aardbeienoogst bij de fruitver- vverkende bedrijven, met name bi de conservenindustrie „Er is veel stuk fruit. Door de zeer natte perio de zijn vooral de aardbeien minder tegen bewerking bestand. Bovendien zijn veel telers overgeschakeld op een ander voor de verwerking min der geschikt ras: Van de roodvlezige en smakelijker Senga Sengana op de veel blankere Gorella-soort. De Go- rella is qua structuur, smaak en kleur zeker minder, maar de telers hebben voor dit ras gekozen omdat het aanzienlijk minder arbeidsinten sief is. „Wij willen wel de Senga telen maar dan moeten de fabrieken ook bereid zijn om een paar dubbeltjes meer te betalen voor de grotere rassen", zeggen de aardbeientelers. De kwaliteit van de aardbei was vorig jaar aanzienlijk beter: We moeten aanzienlijk scherper selecte ren", zei men ons bij een grote conservenfabriek, „maar ernstige consequenties voor de produktie heeft dit niet". Overigens heeft dc aardbeien teelt de top wel achter de rug ..Wie goed gespoten heeft", al dus de heer Nuyten. „plukt daar nu letterlijk de goede vruchten van. Die vruchten zijn n. 1. veel beter, bestand gebleken tegen vrucht- rot". Nu zijn er te weinig kilo's ge haald. de prijs was onvoldoende en er is veel fruit weggerot. „Overigens was het voor het onderzoek wel een goed jaar", stelt de chef van de proef nuchter vast: „Een mooi sei zoen bijvoorbeeld om de vochtge- voeligheid van de vruchten te bestu deren" Het onderzoek naar nieuwe rassen heeft intussen een primeur opgeleverd Het is de nieuwe aard bei „Junimorgen". „Goed van smaak en bestand tegen de gevreesde vruchtrot". En zo maakt één Juni morgen een hele slechte junimaand voor een deel weer goed. Dokter P. Schram scheldestraat 2, tel. 4664 (za.,jl en dokter J. ds la Hay2e. m 22, tel. 4305. in Gent Dokter M. Dierick, Jansdijk A 185 te Westdorop i>5. igen Dokter G. de Greet, I .21 (tot zaterdag 24 uur) E. Kant, tel. 3987 (van zater. uur tot zondag 24 uur). :ns en Groede Dokter Van [e Breskens, tel. 01172-1566. erzande Dokter Ter Bui; 148-377 (tot maandagmorgen l luzen Dokter P. Nijsten, de Zwijgerlaan 17. te!, 12324. TANDARTSEN baanderen Tandarts F. Ha Leeuwenlaan 58 te Terne» kei. 01150-2320 (zaterdag var PO en 18-18.30 uur en zondat 12.30 uur), laanderen Tandarts A. var te Oostburg (zaterdag en zon- pn 12-12.30 uur), leren Tandarts W. Krom- bek, Rouaansekaai 23 te Mid- f-g, tel. 01180-3320 (zaterda; -10 uur en zondag van 11-11 en Noord-Beveland Tand- E. Klinkert, Turfkade 15 te tel. 01100-604 (zaterdag et |g van 9-10 uur). DIERENARTSEN en Zaamslag Dokter C rw te Axel, tel. 01155-1488. a Z.Beveland Dokter M :er te Ovezande. tel. 01195- 'laanderen Dokter W. Kat- rg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Axel Zr. K. Geledjnse, ■rstnaat 2 te Axel. ted. 0115a- outsdijk e.o. Zr. Franca, De- fhomaslaan 3 te 's-Heerenhoek, 105-233. Sluiskil en Philippine Zr. ■11a, Jacob Hobeinstra-at 2 ttj opine, tel. 01159-306. b.g.f 1-451. an Gent Zr. Vain Dorselaat, uxstraat 128, tel. 01158-1916. liet, Breskens, Groede, Hoofd- Schoondijke en IJzendijke - be Causmaecker te IJzendijks '176-367. urg, Cadzand, Sluis en Aarden Zr. M. Derksen te Zuidzar.- 1. 01170-2367. en Hontenisse Zr. M. dt jver, tel. 01148-313. APOTHEKEN Goese Apotheek, tel. 7104. elburg Apotheek W. Hum- n. Markt 69, tel. 2134. euzen Apotheek Halxnanr, 060. ingen Apotheek J. Tan-Mej- ;heldestraat 26, tel. 2025. .E.M. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/GOES Het dagelijks bestuur van de PZEM heeft de personeelsleden van het Zeeuwse energiebedrijf een circulaire gestuurd, waarin het (onder het motto van „Terugkeer naar goede verhoudingen") het personeel verbiedt om zich nog langer „binnen het bedrijf en tijdens werktijd schriftelijk tot andere groepen van het personeel te wenden met de bedoeling, bepaalde meningen omtrent de ontstane situatie in ons bedrijf kenbaar te doen maken". I „Het dagelijks bestuur is van me- nnïg dat noch het personeelsbelang noch het bedrijfsbelang ermee ge diend is, akties en eventuele tegen- akties binnen het bedrijf te voeren. De terugkeer tot goede verhoudingen dient thans voorop te staan. Wellicht ten overvloede wordt erop attent ge maakt, dat ieder overigens vrij is, zijn/haar mening kenbaar te maken op de wijze die hem/haar passend voorkomt." De brief is getekend door A. J. Ka- land en I. Filius. De aanleiding voor de circulaire zou zijn, dat er momen teel twee akties onder het personeel worden gehouden. De ene, die van het ..PZEM-paard" (de heer Bogerd krijgt geen verjaardagstaart maar een verjaardagspaard) is enkele da- P gen geleden begonnen door een klei ne groep personeelsleden van voor- I namelijk de buitenposten. I Naar (andere) personeelsleden van rhet bedrijf verklaarden zouden het r voornamelijk mensen zijn die per- Rsoonlijk op goede voet met de om- streden directeur stonden, zowel in het bedrijf als daarbuiten. Het al I eerder gehoorde verwijt der grote gratificatie-verschillen doet ook in dit verband opgeld. Bij de PZEM bepaalt de direkteur van de PZEM de gratificaties en hier- d. Herv. Kerk Beroepen te I graven G, J. van Embden tea e-lbung. ref. Kerk Aangenomen naai I luizen M. J. van Gelder, fcand:- te Zwijndrechit, die bedankte j Hellevoetsluis, Oostkapelle :enisse, Terneuzen en Waar-" Vooruitzichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI op vrij dag om 18.00 uur: Overwegend zonnig, vrij warm en een kleine kans op onweer. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 7 tot 14, min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal, max temp.: 1 tot 6 graden boven normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 7 [.tot 14; min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal, max. temp.: 2 lot 7 graden boyen normaal, kans I op een droge periode van minstens I 12 uur: 95 procent, kans op een ge- heel droog etmaal: 80 procent. tsing Op de weg Schoondijkeï zendijke zijn 2 personenauto! is een inhaalpoging met elkaï'/ lotsing gekomen. Het ongeva" plaats tussen de Oranjedijk e' zicht. Materiële schade was het tsing Op de kruising Tivoli idijke heeft een aanrijding plaat* I d tussen twee personenauto's.] auto, bestuurd door C. uit Eede, u de kruising oprijden en ver» ie geen voorrang aan de pers» uto van B. uit Terneuzen Eet ng was het gevolg. Beide auto* tota] loss. Dokter Lieven>S> de eerste hulp verleend en C het ziekenhuis te Oostburg la- orengen. Aan het hele strand overwegend zonnig met een zwakke zeewind. Temperatuur ongeveer 20 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: ook voor zondag zijn de vooruitzichten gunstig. Namelijk vrij veel 'zon en zomerse temperatu- ren. ASSEN (ANP) Alle 3000 fo il uit de kweekvijvers van dt rlandse Heidemaatschappij ziJr- lapt, doordat twee jongens d' m van de kweekvijvers hebben J :nd. De directie heeft een W' op de bevolking gedaan om ,e| ren de vissen, die overal in d' leken zwemmen, te vangen. Konstanz 412 pl 2, Rheinfelden 310 - 24, Straatsburg 3 64 pl 24, JjjPlittersdorf 503 pl. 26, Maxa-u 558 pl. 33, Plichingen 144 - 5, Mannheim 364 pl. 7. Steinbach 142 - 28, Mainz 346 - 1, Bingen 244 pl. 1, Kaub 275 Pl 3. Trier 285 - 27. Koblenz 284 -2. I Keulen 285 - 10, Ruhrorf 469 - 14. TiLobith 1095 - 2, P-annerdense kop 1060 onv Nijmegen 890 pl 5, IJssel- kop 936 - 3. Eefde IJssel 466 pl. 9, Deventer 342 nl. 7. Monsin 5482 - 2. Borgharen 3970 —34 Belfeld 1179 pl. 20. Grave beneden de sluis 509 - 9. De scheepvaart door de sluis St. Andries zal vanaf maandag t.m. zon dag 11 juli 1971 zijn gestremd. De ituwen te Driel. Amerongen. Hagestein zijn geheven Morgen, zondag 4 juli. Bergen op Zoom. 12.25 uur- Hansweert. 11.37 uur; Terneuzen. 11.08 en 23.33 uur: Vlissinger 10.40 er- 23.04 uur; Wemeldintiv 12.15 uur. bij zouden zich (afgezien van rang verschillen) verschillen hebben voor gedaan van duizend gulden en meer. Er zouden gevallen zijn van harde werkers die slechts 250 kregen en anderen die met 1500 of 2000 naar huis gingen. De vakbonden konden zich al lange tijd niet met dit systeem verenigingen en hebben een en ander het dagelijks bestuur aanhangig ge maakt. In september zal het georgani seerd overleg van de PZEM zich op een nieuw systeem bezinnen. De andere aktie betreft een giste ren onder het personeel op enkele PZEM-vestigingen („lang niet alle", verzekerde de direktie ons gisteren) begonnen brieven-aktie. Een circu laire (door een personeelslid onder tekend) wekte op, om het dagelijks bestuur te schrijven dat men het niet eens was met de huidige gang van zaken. Het is een ondersteuning van het voorheen gevoerde direktiebeleid en van het beleid van het dagelijks bestuur. De naam van de direkteur wordt echter niet genoemd. Men distantieert ziph echter van de verschrijvingen. Een verklaring van de samenwerken de bonden van overheidspersoneel zegt, dat de ver j aarscadeau-aktie „onder de tegenwoordige omstandig heden en door de wijze waarop dit in de publiciteit is gebracht duidelijk het karakter van een demonstratie heeft" tegen het door S.B.O. ingeno men standpunt m.b.t. de positie van ir. Bogerd „een standpunt dat una niem door het dagelijks bestuur, de raad van bestuur en de Prov. Staten wordt gedeeld". Voorts memoreert de S.B.O. dat 70 procent van de bijna duizend perso neelsleden in de SBO georganiseerd zijn en het heengaan van ir. Bogerd onvermijdelijk acht. De SBO-verkla- ring veroordeelt de aktie scherp vooral nu het verlangen naar de te rugkeer van een normale werksitua tie en naar een opnieuw met een schone lei beginnen algemeen is. De aktie zou een funeste invloed hebben op de toekomstige person-eelsverhou- dingen. KABO-districtsbestuurder N. van Haastert uit Rotterdam: „Het is be kend dat er nogal wat misnoegen be staat over het gratificatiebeleid. De SBO-bonden hebben gezegd, dat het systeem moet worden afgeschaft om dat het onrechtvaardig is en onvrede brengt. Bij monde van de heer Ka- land heeft het d.b. geantwoord, dat men er wel over wilde praten, maar dan tijdens een van de volgende g.o. vergaderingen. Dat zal dan we] sep tember worden. De paarde-aktie vind ik volslagen belachelijk. Ik geloof er niets van dat er meer dan honderd personeelsleden aan mee zouden doen, hoogstens een paar hogere ambtenaren die nogal sa menwerkten met de heer Bogerd, Wat betreft de circulaire van het d.b.: strikt genomen zal het verspreiden van een circulaire niet mogen onder werktijd. Er zal echter wel ruimte gelaten moeten worden aan de vak bonden, im het kader van de facilitei ten die het bedrijfsleven ons vandaag de dag geeft. Een paarde-aktie hoeft niet. maar vakbondsvoorlichting kan zeer belangrijk zijn. Dan hoeft het bestuur niet op zijn strepen te gaan stan". (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oost burg zal in zijn vergadering van donderdag 8 juli (half 8) de stuk ken van de PZEM ter discussie krij gen i.v.lxm. de op 9 juli te houden aandeelhoudersvergadering van de PZEM- Het college van b. en w. van Oostburg is van mening dat het dagr' iks bestuur van de PZEM dient af te treden. Jikje Nieuwenhuyse uit Krui ningen feliciteert hier Leonnie van de Wildenberg uit Goirle (links) met haar overwinning 63 61tijdens de vayidaag in Noordwijk gehouden N ationale J eugdtenniskampio en- schappen. (Van onze correspondent) LEWEDORP Tijdens een recep tie vierde mej. J. Raas vrijdag haar zilveren jubileum bij het onderwijs. De dag begon voor haar met een hei lige mis gezongen door de schoolkin deren van de r.-k. lagere school uit Lewedorp. Daarna werd de jubilaresse toege sproken door pastoor W. Clement als voorzitter van het schoolbestuur en de heer L. de Kok, hoofd der school. Onder de vele cadeaus die zij kreeg aangeboden bevond zich onder an dere een vijfarmige tinnen kandelaar, die zij met een tuinstoel kreeg aan geboden door het personeel, leerlin gen en schoolbestuur. De receptie in het Verenigingsge bouw werd onder meer bezocht door de heer A. Pieters, oud-hoofd van de school en de heer M. Fraanje, oud- hoof d der christelijke school. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De afdeling Zuidwest- Nederland van de Nederlandse vere niging van homofielen COC is goed van start gegaan", luidde de conclu sie van landelijk COC-voorzitter B. Premsela. Die start had donderdagavond plaats in hotel Cosmopolite te Breda. Naast het grootste deel van de leden van de Bredase Werkgroep Homofi lie was ook een groot deel van de tot nu toe tachtig leden tellende afdeling aanwezig, alsmede een be stuursafvaardiging van de afdeling Eindhoven- Gememoreerd werd de moeilijkheid om in z.w.-Nederland te beginnen met het COC. De heer J. Zuidgeest, als directeur van het diocesaan instituut voor huwelijk en gezin initiatiefne mer van de Bredase afdeling, herin nerde daar ook aan in het overzicht dat hij gaf van het voorafgaande werk. „Nu de moeilijkheden van bovenaf een beetje zijn doorbroken blijven nog vaak de struikelblokken van de samenleving zelf. Verschil lende leden", aldus de heer Zuid geest, „hadden meegedeeld, niet te durven komen gezien hun maat schappelijke positie". Dat nam niet weg dat ter verga dering al direct gestart kon worden met een drietal werkgroepen: voor lichting, opvang en sociëteit. Tevens werd een voorlopig bestuur gekozen en werden drie afgevaardigden ge kozen voor het landelijke najaars congres. De landelijke afdelingscoördinator, de heer P. van der Linden, legde er alle nadruk op, dat het eigenlijke werk voornamelijk in de afdelingen plaatsvindt. Dat werk zag men in het COC in twee delen gesplitst: als vereniging vond men zich een emancipatiebeweging zowel naar de samenleving als naar de homofielen zelf toe. Daarom ook juichte men het bijzonder toe, dat in Breda zich de voor het COC unieke situatie voordoet, dat een zo groot aantal niet-homofielen deelneemt aan de activiteiten. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De N. V. Waterwin- ningsbedrijf Brabantse Biesbosch hoopt in 1973 het eerste water uit de in aanleg zijnde spaarbekkens te kunnen leveren. Dit water is be stemd voor de waterleidingbedrijven in Rotterdam, Brabant en Zeeland. Er komen in totaal vier spaarbek kens in de Biesbosch. De bekkens op de Petrusplaat en het gebied Honderd en Dertig zullen in 1973 in bedrijf komen. De ringdijk rond htt bekken op de Petrusplaat is al op hoogte gebracht. Intussen wordt on derzocht hoe de hardheid van het Biesbosehwater kan worden ver zacht door toevoeging van natron loog. Een en ander staat vermeld in de eerste uitgave van „Spaarbek kens in de Biesbosch". dat de N.V. Waterwinningsbedrijf Brabantse Bies bosch het licht heeft doen zien. (Van onze correspondent) HULST De heer B. de Keyzer uit Clinge werd gisteravond tij dens een speciale raadsvergadering van de raad van Hulst door burge meester P. J. G. Molthoff als tijdelijk vervanger van de zieke wethou der J. Blommaert uit de stembus getrokken. Evenals afgelopen maandag heeft deze benoeming van een tijdelijk wet houder voor sport, jeugd en recrea tie, weer heel wat voeten in aarde gehad. Aan het begin van de vergadering bood burgemeester Molthoff zijn ex cuses aan voor de fout die in de raadsvergadering van maandag ge maakt was. „In het leven van een man kunnen er momenten zijn dat hij van schaamte in de bodem zou willen verdwijnen en dit is zo een moment", aldus de burgemeester. De heer R. Eeman was maandag na loting als tijdelijk wethouder uit de stembus getrokken. Deze benoe ming bleek ongeldig ingevolge arti kel 52 van de gemeentewet (zie De Stem van 2 juli). Door de heer A van Duijse werden de heren De Keyzer en Eeman opnieuw kandi daat gesteld- Driemaal achtereen stokte de stemming, omdat geen van beide kandidaten de meerderheid behaalde. Het lot, dat opnieuw moest beslissen, was ditmaal de heer De Keyzer gunstig gezind, want het briefje waarop zijn naam stond, werd door de voorzitter uit de stembus getrokken. (Van onze correspondent). OOSTBURG Aan de raad van Oostburg stellen b. en w. voor oin de VVV te Oostburg een subsidie van f 250 te verstrekken. In de Stichting Bejaardenzorg in West- Zeeuwsch-Vlaanderen stellen b. en w. de raad voor als gemeentelijk vertegenwoordigers te benoemen wethouder J. Vergouwe en de heei Hoekstra. Van het grootste belang achten b. en w. het dat bij de schoolartsen- dienst een logopedist wordt aange steld. Bij onderzoeken van school kinderen is gebleken dat verschil lende kinderen aan spraakstoornis sen lijden. Per logopedist moet rekening wor den gehouden met een kosten van 30 cent per inwoner. Een gedeelte van de kosten zal wellicht ten laste van andere organen kunnen worden gebracht doch gerekend moet wor den dat 70% ten laste van de geza menlijke gemeenten blijft. B. en w. stellen de raad. welke donderdag 8 juli bijeenkomt voor om de visserijvereniging. Ons Be lang te Breskens maximaal f 2000 te verstrekken voor de te houden vis- serijdag, op 14 augustus. Voorgesteld wordt om de muziek vereniging Veronica te Zuidza-nde de aflossingstermijn van een renteloze geldlening groot f 375,- kwijt te schelden. Van Gedeputeerde Staten is een circulaire ontvangen betreffende de autovergoeding van burgemeesters voorgesteld wordt de autovergoeding voor de burgemeester te verhogen met f 400 per jaar. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE De frac tie van de PvdA en de PPR in de gemeenteraad van Borsele heeft b. en w, van die gemeente voor de vergadering van dinsdag 6 juli een interpellatie verzocht over de Hoe- dekenskerkse veerkwestie. De heren I. A. van Royen (PvdA) en J. de Koster (PPR) stoelen him verzoek op artikel 16 van het regle ment van orde en geven als reden op, dat van diverse raadsleden me ningen over het eventuele voortbe staan van het veer zijn gepubliceerd en in verschillende artikelen „totaal tegenstrijdige meningen van de zij de van het college van burgemees ters en wethouders" zijn weergege ven. „Onze fractie ls van mening dat het veer niet is gediend met tegen strijdige berichtgeving daar dit de krachten die zich inspannen tot be houd van het veer eerder afbreuk doet dan goed doet". Desgevraagd ontkende loco-burgemeester A. M. Jansen de mededeling in de PZC van gisteren, dat b. en w- van Bor sele volledig akkoord zouden gaan met de verhuizing van het veer naar Ellewoutsdijk. „Het is per se niet waar. Wij hebben alleen (zoals u eerder deze week in De Stem schreef) gezegd, dat wij slechts eventueel akkoord gaan als ons noodzaak van de verhuizing door de hogere overheid volledig is aange toond en Hoedekenskerke volledig gecompenseerd wordt. Wij hebben ook geen gesprek met G.S. gevoerd, maar begin vorig jaar is gedeputeer de Van Poelje een keer hier ge weest voor een informeel gesprek, kort na de herindeling. Wij hebben toen deze mening van ons kenbaar gemaakt, nadat ons was verteld dat de kwestie van het veer bij het rijk in studie was". Het staat volgens de heer Jansen ook nog geenszins vast dat een jacht haven een alternatief vormt voor de veerhaven. „Het is evenwel de eer ste gedachte die bij ons opkwam. Je gaat namelijk toch naar iets zoeken, nietwaar? Als blijkt dat het niet haalbaar is, zoeken wij iets anders. Wij zullen er behoorlijk attent op zijn". (Vervolg van pagina i). BREDA De directeur van dit aannemingsbedrijf van grondwerken de heer P.J. de Bakker is iedere vrijdagmiddag als er lonen moeten worden uitbetaald met de kassier in het kantoortje aanwezig. Door een ronflictje met een werknemer was hij bij hoge uitzondering gistermid dag om half een uit Breda naai Dubbeldam vertrokken. Hij had de kassier nog gewaar schuwd de deur vooral op slot te houden: „Twee weken geleden heb ik hier nog een jongeman met een baardje aangehouden die enkele ma len voor het kantoortje heen en weer liep Hij zei dat hij werk zocht. Toen ik hem zei dat hij dan in het vervolg beter ineens binnen ko-n komen, maakte hij zich uit de voeten". Bij het bedrijf zijn ongeveer 150 mensen in dienst, die hoofdzakelijk grondwerk verrichten op allerlei bouwobjecten in Brabant. Waren de overvallers gisterochtend gekomen dan zou de buit ongeveer 80.000 hebben bedragen, wamt de heer De Bakker had 's ochtends om half twaalf juist f 50.000 naar de belas tingen gebracht. Een deel van de sa larissen had hij zelf al weggebracht of was in de ochtenduren al afge haald. De heer De Bakker werd gister middag toen hij omstreeks vier uur bij zijn kantoortje arriveerde nog van niets wetend opgevangen door wachtende personeelsleden, die ge komen waren voor de uitbetaling van hun weeksalaris. Zij gingen weer naar huis met de toezegging van hun baas dat hij zal proberen hun salarissen nog deze week uit te keren: „Ik ben nog blij dat het niet volgende week is ge beurd. want dan zou ik ook hel vakantiegeld van alle werknemers in huis hebben gehad". De twee buurvrouwen, de dames Moelee en Hufkens, hebben de poli tie gewaarschuwd. De beide dames stonden omstreeks half twee voor de deur van hun woning te praten, Od dat moment stopte een gele Opel Rekord waaruit een voormalig per soneelslid stapte. Hij ging het kan toortje binnen en kwam er enkele minuten later weer uit. Mevrouw Moelee hoorde korte tijd later gestommel in het kantoortje, maar zij heeft daar geen acht op geslagen. Toen zij kort daarna hulp geroep hoorde is zij naar buiten gerend. Door de brievenbus zag zij dat de kelderdeur zachtjes heen en weer bewoog en dat er bloedvlek ken aan de muur zaten. In het kantoortje waren de twee telefoons van de haak gesmeten. Zij heeft toen onmiddellijk de politie gewaar schuwd. De Bredase reoherehe zei omtrent de daders nog over geen enkel ver moeden te beschikken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. „Wij zijn bezig met een beplantingsgordel voor een goede afscheiding van de industrie me( de rest van Middelburg. Dit heeft onze hoogste prioriteit. De dienstensector zal niet kunnen fun geren als er geen volledige basis is voor de industrialisatie. De economi sche groei op zich zal geen beleids doel meer mogen zijn. Het gaat om een rechtvaardige en menswaardige samenleving. De mens in de samen leving van vandaag moeten wij cen traal plaatsen. Er moet ook vertrou wen zijn in de vooruitgang van de mensheid." Aldus burgemeester drs. P. Wol- ters, gisteren bij de opening van het nieuwe OGEM-fabriekseomplex op het kleine industrieterrein van Mid delburg Na de opening onthulde hij een door de gemeente aan het bedrijf geschonken wandreliëf van de Mid delburgse beeldhouwer Peter de Jong, het wapen van Middelburg voorstellend. Het was een symbool voor de goede samenwerking van de ■OGEM met de gemeente. Mr. T. Aalders, vice-voorzitter van de raad van bestuur van de OGEM te Rotterdam, wees op de bijdrage van zijn bedrijf aan de samenleving, op het gebied van de milieuhygiëne: een van de nieuwe bedrijfsonderde len, de Amgas-sectie. maakt rookka nalen voor de industrie. Het is een nog niet eerder in Europa geprodu ceerd dubbelwandig systeem voor af- valgas-afvoer rial de luchtvervuiling tot een minimum beperkt.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3