Borsele blij met actie in kern Driewegen van Jonge duiven j. v. d. Plasse vlogen zeer snel P.Z. Boerenleenbank in Sluis weer sneller gegroeid Werkgroep gastarbeiders gevraagd GROEI VRIENDELIJKE ONTVANGST VAN ACTIECOMITé Onderwijs- voorstellen voor raad Oostburg Hotelwezen aan de Nederlandse kust ten dode opgeschreven DAGELIffl ACTIES stad streék ROWANPLOEG 177 OP EXPEDITIE NAAR NOORWEGEN Uitslagen van eoncoursbond Zuid-Beveland Breskens Biervliet Middelburg Hulst Clinge Hengstdijk St. Jansteen Axel Terneuzen DRS. W. SLIEPEN: Vrij warm V BEROEPINGE?! IJzendijke Forellen ontsnapt ^waterstanden Hoogwater z.areraag j |un iy/i 4 (ADVERTENTIE) EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 - Hulst Tel. 01140-2461 (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oost- burg zal in zijn vergadering van donderdag 8 juli wederom een groot aantal onderwijszaken te behandelen krijgen. B. en w. stellen voor om in de kern Oostburg een 2-klassige open bare kleuterschool te stichten. De nieuwe school is gepland in de Tra gel wijk. Door het r.-k. schoolbestuur is medewerking verzocht voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen, voor het aanvankelijk lezen t.b.v. de r.-k. lagere school in Slijkplaat. Door de chr. nat. schoolvereniging Johannes te Schoondijke is mede werking verzocht voor de aanschaf van een televisietoestel, nieuwe leesboeken en bronnenboeken voor werkbiibliotheek leerlingen- Het r.-k. schoolbestuur vraagt voor de r.-k. lagere school te Oostburg een t.v.- toestel; voor de r.-k. lagere school te Breskens f 855 voor hulpmiddelen voor de lichamelijke oefening. B. en w. stellen voor om f 4667,67 beschik baar te stellen voor meubilair, ont wikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften voor de r.-k. kleuterschool te Breskens, voor de r.-k. kleuterschool in Oostburg wordt een bedrag van f 11.000 be schikbaar gesteld voor de aanleg van centrale verwarming. Voorge steld wordt om aan L. Wille ontslag te verlenen als onderwijzer aan de openbare lagere school te Oostburg, alsook aan mej- P. Niermans als onderwijzeres aan de openb. school te Cadzand, alsmede aan de heer P, v. Langevelde aan dezelfde school. Mej. J. Salome te Groede vraagt per 1 september ontslag als handwerk- onderwijzeres te Groede. Voorge steld wordt te benoemen de volgen de personen: mej. M. Schippers tot onderwijzeres aan de openbare school te Cadzand, alsmede de heer G. Osterthun te Breskens tot onder wijzer aan dezelfde school. (Van onze correspondent) WESTDORPE Dee Rowanafde ling 177 uit Westdorpe-Sas van Gent gaat dit jaar op expeditie naar Noorwegen. Er is het afgelopen jaar flink getraind in de afdeling. Zo werd onder meer een EHBO-cursus gehouden, oriënteringen met kaart en kompas, konditietraining, kam- peertechnieken. Zondagavond 18 juli vertrekt de Rowauafdeling vanuit Amsterdam met het schip „Leda" van de Beer- gem-line. Eerst zal de stad Bergen bezichtigd worden. Woensdag reist men 170 kilometer het land in, een woest gebergte, zonder enige weg en onbewoond. Het plan is om dit ge bied over een afstond vam ongeveer 75 km te doorkruisen. Het duurt soms enkele dagen voord-at men een dorpje of berghut tegenkomt: provi and moet dus vanaf het beglnpun( worden meegenomen. (Van een onzer verslaggevers) DRIE WEGEN/O VEZANDE Burgemeester en wethou ders van Borsele staan positief tegenover de aktie die de be volking van de kern Driewegen gevoerd heeft. Zij voelen de brievenaktie als een ruggesteun voor haar houding tegenover de provinciale plannenmakers. Dit bleèek gisterochtend, toen een delegatie uit Driewegen onder lei ding van dokter J. Geldof 307 door inwoners van Driewegen onderte kende uniforme brieven kwam over handigen aan de Borselse loco-bur gemeester A.M. Jansen. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De eoncoursbond Zuid Beveland nam met 1338 oude duiven deel aan wedvlucht vanuit St.- Quentin (Frankrijk). 1 en 6 p. Hei dens, Krabbendijke, snelheid eerste duif 1579,78 meter per minuut. 2 J. Balvers, Goes. 3 H. van Es, Yerseke. 4 M. van Hekken, Kloetinge. 5 M. Pieterse, Wemeldinge. 7 H. Vermeu len Schore. 8 L. van Ertvelde, Hans- weert. 9 W. Jacobusse, Kloetinge. 10 M. Minnaard, Krabbendijke. Vanuit dezelfde plaats met 600 jonge duiven, hoogste snelheid 1519,92 mpm. 1 J. van Hekken, Goes. 2 J. Kaho, Goes. 3 K. Tjarks, Yerseke. 4 J. Pieters, Goes. 5 M. Hengsdijk, Kapelle. 6 en 8 H. Bauer, Kruinin- gen. 7 P. Stekete, Yerseke. 9 E. Thee- naert, Krabbendijke. 10 mevrouw Minnaard, Yerseke. Bij de vereniging „de Eendracht" te Terneuzen vlogen 187 jonge dui ven. 1 J. Wisse en zoon, snelheid 1553,4 mpm. 2 F. de Schepper en zoon. 3 A. Bril. 4 W. Harte en zoon. 5 A. Verpoorte. 6 en 8 van Houdt. 7 J. Dieleman. 9 A. Verlinde. 10 A. Vantricht. Verder met 149 oude dui ven, hoogste snelheid 1569,5 mpm. 1 en 6 M. de Roo. 2 A. Vantricht. 3 en 5 J. Buyze. 4 A. de Meyer. 7 W. Moens en zoon. 8. C. Willemse. 9 A. Verlinde. 10 F. de Bakker. Aanrijding In de Langeweg is de bejaarde J-V. uiit Breskens door een personenauto, bestuurd door G.C. uit Breskens, aangereden. V. brak een pols en zijn fiiets werd vernield. Ongeluk Op het kruispunt Bui tenkist is een bromfietser aangere den door een Franse bus. De brom fietser, die wel verwond werd, ging snel verder. Vondst Op de provinciale weg Hoek - Biervliet is door de politie een personenauto aangetroffen iin een sloot. Bij nader onderzoek bleek de a-uto eigendom van P. de V. uit Vrouwenpolder. In een bocht had de auto 7 bermpalen vernield. Kind aangereden. Om half ze ven is gisteren op het jaagpad te Middelburg een zesjarig meisje uit Middelburg aangereden door een bromfietser. Het meisje liep verwon dingen op aan hoofd en been. Voor observatie is het overgebracht naar het Gasthuisziekenhuis te Middel burg. Brug. Naar ons van rijkswater staat werd meegedeeld zal de Sta tionsbrug, die voor meer dan een week voor alle verkeer was afgeslo ten. tijdens het weekend worden opengesteld. Vanaf maandag is deze brug weer gesloten. ZONNEBLOEM Twintig bedle gerige en chronische zieken zullen van 6 tot en met 12 juli hun vakan tie doorbrengen in Hulst. De katho lieke nationale vereniging tot bevor dering van het welzijn der zieken van alle gezindten, „De Zonne bloem" uit Breda, heeft het moge lijk gemaakt dat deze twintig zieken een weekje vakantie krijgen aange boden. De groep wordt onderge bracht in pensionaat „Baudelo" aan de Grote Markt. J. de Block Het vertrek van de eerste elftalspeler J. de Block uit de voetbalvereniging Clinge gaat niet door. De Block vertelt dat er met de voetbalvereniging van Kemzeke wel onderhandelingen geweest zijn, maar dat er geen accoord bereikt is. Met luid getoeter kwamen om half elf gisterochtend drie auto's van de Drieweegse delegatie bij het ge meentehuis te Heinkenszand aan. Daar werden de aktiecomité-leden door loco-burgemeester Jansen met een kopje koffie ontvangen. De heer Jansen vertelde, dat hij indertijd verwacht had dat door De Stem- pubükaties over de Total-pijplei- dingsplannen en de provinciale plannen die daarmee verband hou den de telefoon op heit gemeentehuis roodgloeiend zou staan, maar dat dit niet het geval bleek. Ook waren b, en w. nogal ver baasd geweest dat zij op de hoorzit ting in Ovezande geen enkele reac tie op de Stem-publikaties hadden gekregen. Maar hij was blij, dat er tenminste nu iets gebeurde. Hij sprak een PZC-publikatie van enke le dagen geleden tegen, waarin werd gesteld dat b. en w. de bevolking van Driewegen tijdens een voorlich tingsavond precies alles zou vertel len over de toekomst van het dorp. „We weten zelf nog helemaal niets, dus hoe kunnen we dan de bevolking concrete plannen voor schotelen Wel schijnt burgemeester Van Waes enige tijd geleden een voorlichtingsbijeenkomst beloofd te hebben en die komt er ook", aldus de heer Jansen, die beloofde dat een dergelijke bijeenkomst over de pro blematiek van de gemeente en spe ciaal van Driewegen in augustus ge houden zal worden. Op verzoek van het aktiecomité, zal het college van b. en w. ook gedeputeerde mr. Boersma uitnodi gen. Toen de Amerikaan Roy de Ge- sero, werkzaam bij Dow Chemical in Terneuzen, met zijn bruid Fanny de Bruijnma na de huwelijksvoltrekking in het stadhuis op de stoep verscheen daalden wolken confetti op hen neer. Leden van de onder watersportver eniging van Dow, waarvan de heer De Gesero lid is, vormden in vol ledige duikuitrusting een erehaag en bliezen uit hun snorkels het jonge bruidspaar hun originele hulde toe. Een en ander trok op straat uiteraard veel bekijks. Hengelwedstrijd De hengelclub De Vogel zal morgen haar eerste clubwedstrijd houden. De wedstrijd vangt aan te half drie. Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in het café van P. de Waal- Roskamstraat Jarenlang is in de Steense raadsvergaderingen de verbetering van de Roskamstraat aan de orde geweest, hetgeen echter telkens op financiële bezwaren stuitte. Deze bezwaren zijn echter niet meer aanwezig en het aanne mersbedrijf Lucasse is begonnen met vernieuwing en asfaltering van de straat. Men hoopt hiermede voor de bouwvakantie klaar te zijn. Landbouwbedrijf Het laatste landbouwbedrijf in de Geslechten- dijk (van de heer J. Dobbelaer) zal verdwijnen, daar de woning en be drijfsgebouwen met omliggende grond door de gemeente Hulst zijn gekocht. verheid. Uit de resultatenrekening blijkt, dat de Boerenleenbank te Sluis voor 1970 een winstsaldo heeft van f 5542 tegen f 5170 in 1969. De heer J. F. M. Plasschaert treedt periodiek af als bestuurslid, doch wordt door de raad van toezicht herkiesbaar gesteld. Niet herkies baar is het lid van de raad van toezicht, de heer A. P. J. Heijens. In diens plaats wordt kandidaat gesteld de heer A. A. H. de Badts. (Van onze correspondent) SLUIS Op donderdag 8 juli houdt de Boerenleenbank Sluis in café restaurant „Wilhelmina" te Sluis haar algemene vergadering. In het jaar verslag 1970, dat voor de eerste maal in een keurig verzorgd boekwerkje werd uitgegeven, schrijft het bestuur, dat de stijging van het groeitempo van het bankbedrijf zich in 1970 in onverminderde mate heeft voortgezet. Op hetinlegoverschot bij de bank zijn verschillende invloeden werk zaam geweest. Zo heeft de cente- verlagmg op prdvé-reker.ingen de spaaraanwas bevorderd. Daarnaast heeft ook de hoge rente voor ter mijndeposito's buiten de Stichting Spaarbank een rol gespeeld. De zeer sterke toeneming van de tegoeden op deze deposito's (van f 4.995.197 naar f 5.800.257) wijst erop, dat in deze sector gelden zijn terecht geko men, die iin vorige jaren op spaarre keningen werden aangehouden. Gedurende 1970 werd weer een groot aantal niieuiwe voorschotten verstrekt. De verdeling van de ver strekkingen naar sectoren verschilt maar weinig met die van voorgaan de jaren. De bestemming betrof me rendeels niet-agrarische bedrijven en woningbouw De reeds eerder geopende moge lijkheid op de bank vakantiereizen te kunnen boeken blijkt in ten gro te behoefte te voorzien. Het reis- assortiment werd aanzienlijk uitge breid door samenwerking, naast Ho tel-Plan, met Centouri-Sumliner. de Maatschappij „Zeeland", Rederij Kethel en een vijftal bustour-opera- tors. waaronder gebr. Van Fraasen te Vlissingen. Eveneens wordt be middeld bij de verhuur van vakan tiebungalows via „Rent a home". In het boekwerkje wordt daar naast nog een overzicht gegeven van de economische ontwikkeling in het algemeen, de ontwikkeling van de Boerenleenbanken, land- en tuin bouw, middenstand en de bouwnij- Zilveren jubileum Gisteren herdacht de heer J. Sponselee, hal techef te Axel, de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaaimsche Tramweg Maatschappij. De directeur, de heer J. Denie, vergezeld van de chef technische exploitatie en de dienstleider, betra den in de loop van de morgen de woning van de jubilaris om deze geluk te wensen m-et dit jubileum en hij bood hem een enveloppe met inhoud aan, en voor mevrouw Spon selee waren er bloemen. Tentoonstelling Vanmiddag vanaf twee uur heeft Peter And-rin- ga een zomer-fototentoonstelling in de galerij Margaretha de Boeve te Assenede. Te bezichtigen tot en met 11 juli. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Wedvluchten vanuit Pont. St.-Maxence. Bij de vereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand vlogen de duiven van de liefhebber J. van der Plasse er bij wijze van spreken de stukken af. De concurrentie had weinig in te brengen tegen dit hok duiven, althans niet in deze wedvlucht, hij won 1, 2, 5, 6, 8 en 10. De hoogste snelheid was 1525,- meter per minuut. 3 A. Fremouw, 4 M. Provoo, 7 A. de Groote, 9 G. Schriek, er waren 161 jonge duiven in concours. Dezelfde vlucht met 73 oude dui ven hoogste snelheid 1574,- mpm. 1 D. van Houte, 2, 4 en 7 A. Duininck en zoon, 3 A. de Putter en zoon, 5 J. Kools. „De Snelvliegers" te Oostburg met 168 oude duiven, snelheid eer ste duif 1535,77 mpm. 1 en 8 W. Kuipers, 2 A. Risseeuw jz. 3 A. van Hijfte, 4 P. de Waele, 5 C. Bron, 6 A. Daansen, 7 I. Aalbregtse, 9 H. Brevet, 10 R. Verstraeten. Met 97 jonge duiven, 1 A. de PaePe, 1506,10 mpm, 2 J. Wille, 3 H. de Krijger, 4 E. Simpelaar, 5 J. de Lijser. „Eerste de Beste" Schoondijke met 56 jonge duiven. 1 H. Caion 1542,- mpm. 2 A. van Kouwenberg, 3 P. de Hullu, 4 C. Jansen, 5 Klaas- sen-Tailie, met 66 oude duiven. 1 S. Tallie, 2 J. Pijcke, 3 P. de Hullu, 4 Klaassen-Tallie, 5 J. Toernooi. „Recht voor Allen" Sluis. Met 88 oude duiven, hoogste snelh. 1527 mpm. 1 G. de Meijer, 2 O. Moens, 3 en 7 E. Visser, 4 A. de Smit,5 M. van de Bussche, met 71 jonge dui ven, 1438 mpm. 1, 4 en 6 M. van de Bussche. 2 en 3 J. Coppens, 5 en 8 M. Baert. „Strijd in Vrede" te Groede met 79 jonge duiven. 1 en 4 J. van Driel. 15 6,53 mpm. 2 en 5 L. van de Wege, 3 H. Simpelaar. Met een deel name van 107 oude duiven, hoogste snelheid 1576,60 mpm. 1, 2, 3, 4, 5 en 8 G. Dusarduyn, 6 L. van de Wege, 7 L. van der Wege jz. 9 G. Dusarduyn jr. „De Bonte Duif" te Aardenburg in combinatie met „de Grensvliegers" te Eede. 143 oude duiven. 1 M. Vertvulst 1514,90 mpm. 2, 5, 8, 9 en 10 W. Standaert. 3 J. de Vreeze, 4 B. Herman, 6 D. van de Broecke, 7 O. van Queckelberghe, 10 J. Dhont. Met 50 jonge duiven, hoogste snelh. 1450,70 mpm. 1, 3, 4 en 5 W. de Jaeger, 2 G. Dezutter. 6 en 8 J. de Clerck, 7 en 10 R. de Clerck, 9 M. de Smet. „De Reisduif" te Graauw met 88 oude duiven, hoogste snelh. 1638,50 mpm. 1, 4 en 5 J. van Vliemberg- hen 2 en 10 G. Picavet, 3 D. de Booij, 6 Jos van Laere, 7 Th. Bis schop. 8 Ed. Mattheijssen, 9 Gebrs. De Koster. „De Snelle Duif" Terhole met 32 oude duiven. 1 en 5 A. Vermeulen. 1574,- mpm. 2 W. Cambeen, 3 F. Roelands, 4 A. Beaurain. met 23 jonge duiven. 1 C. de Kort, 2 en 5 A. rreijser, 3 en 4 M. Vermue. „Met Moed Vooruit" Boschkapelle met 108 oude duiven. 1 en 2 E. Pieters, 3 Th. Dobbelalars, 4 D. dob- belar, 5, 7 en 8 L. Lauret, 6 P. de Vos, 9 J. Wauters, 10 C. Dobbelaar. Met 31 jonge duiven. 1, 5 en 6 P. de Vos, 2 G. de Nijs, 3 P. van de Veen, 4 Th. Dobbelaar. „Volharding" Westdorpe met 48 jonge duiven, 1 en 4 A. van de Bilt (1538,10 mpm. 2 R. Goethals, 3 R. Gijsel, 5 P. van Paemei. „De Snelle Duif" te Clinge met 34 jaarlingen. 1 P. Coquit, 2 en 3 A. Verstraeten, 4 C. Buijs, 5 J. de Burger. Met 43 jonge duiven. 1 K. Bracke, 2 A. Seghers, 3 Fr. Vos, 4 A. Reunitz, 5 J. van de Branden-b. Met 64 oude duiven. 1 P. Cocquit. 2 B. van de Branden, 3 E. Piessens, 4 J. de Wit, 5 J. Lernout. (Van onze adverteerders) VLISSINGEN. Aan de Badhuis straat te Vlissingen opende Fabro N.V. een filiaal in huishoudelijke elektrische artikelen. Na vestigingen in Middelburg en Terneuzen is dit het derde. OP DE dienstweg tussen het gehucht Rozenburg en Schiphol-centrum is de 6-jarige René Hodde uit Den Haag dodelijk verongelukt. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE - OVEZANDE Een werkgroep van katholiek maatschap pelijk centrum, federatie voor pro testants christelijk maatschappelijk werk, dienst 9oeiale zaken van de gemeente Borsele en stichting op bouw West-Zuid-Beveland heeft aan het college vam b. en w. van Borsele het verzoek gericht om een werk groep in te stellen, die zich gaat bezighouden met de problematiek van gastarbeiders- Dit blijkt uit het jaarverslag van de stichting opbouw West-Zuid-Beveland, dat gisteren verscheen. De stichting wil volgend jaar naast de bestaande sectie sociaal- cultureel werk ook een agrarische sectie en een middenstandssectie tot ontwikkeling brengen. De stich ting heeft twee jaar lang onvoldoen de kunnen werken, door het ontbre ken van een beroepskracht. Deze werd echter vorig jaar gevonden in de persoon van opbouwwerker C. van Woerkom te 's Heer Abtskerke, „maar", aldus het verslag, „nage noeg alles moest opnieuw gestimu leerd, georganiseerd en gecoördi neerd worden". De stichtingsvoorzitter, W. ftemijn uit Ovezande, meldt in zijn voor woord dat de nieuwe gemeente Bor sele vanzelfsprekend het werk in de stichting belangrijk heeft beïnvloed Ondanks financiële moeilijkheden vormt het reeds gedane werk een goede basis voor het verder uitbou wen van buurtwerk en sooiaal cultu reel werk in de komende periode, aldus het bestuur. De doelstelling van de stichting, zoals die als eerste „hoofdstuk" van het verslag is afgedrukt, luidt: „Het op basis van de zelfwerkzaamheid vam de bevolking bevorderen vam een harmonische samenleving, daar bij rekening houdende met de daar in optredende veranderingen" DEN HAAG (ANP). „Het hotel wezen aan vrijwel de gehele Neder landse kust is ten dode opgeschre ven." Dat verwacht de directeur van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie, drs. W. L. G. Sliepen. De laatste jaren zijn er bijna geen hotels gebouwd, maar wel appartementen en motels. Een van de belangrijkste oorzaken hiervoor is volgens drs. Sliepen dat men eenvoudigweg minder belang stelling krijgt voor overnachting in hotels. ,,De mensen willen graag vrij zijn, ze willen een soort wooneen- heid, niet een hotelkamer." Het ap partementenmotel heeft daarom be tere kansen, denkt hij. De heer Sliepen verwacht, dat het buitenlandse en met name het Duit se toerisme naar Nederland een ze kere stagnatie te zien zal geven. Door de toenemende welvaart hebben de Duitsers, net als trouwens de Neder landers, mogelijkheden om verderaf gelegen vakantiegebieden te bezoe ken. „Nederland zal het steeds meer moeten hebben van verder afgelegen gebieden. Daarmee verandert dus de structuur van het toerisme wezenlijk Een Amerikaan komt niet, zoals de Duitser voor twee of' drie weken naar Nederland. Die komt voor een paar dagen," aldus drs. Sliepen, die wel wat ziet in het weekend-toeris- me voor markten die in de buurt liggen, zoals Engeland, Duitsland en Frankrijk. Men zal duidelijk arrangementen in elkaar moeten zetten om voor bui tenlanders die weinig tijd hebben een maximaal aantal toeristische moge lijkheden te bieden, aldus de direc teur van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recrea tie. Aardenburg en Oostburg Dok M. Rijk, Oude Kerkstraat 2 te At denburg, tel. 01177-1466. Axel r Dokter Schiltman. tel. 1":-' b.g.g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendiu Dokter H. van der Pas te IJze d'ijke, tel. 01176-366. Borssele en Nieuwdorp c.a. jy praktijk van dokter Kiviet vro waargenomen door dokter Gelde blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Cadzand, Retranchement, Sluis e Zuidzande Dokter Beek te Zt zande, tel. 0U70-2424 Driewegen, Hoedekenskerke, Heerenhoek en Ovezande I praktijk van de huisartsen J. G, dof. J. Kole en S. Wöstman wor; tot maandagochtend 8 uur waart nomen door dokter A. van Opdo Werrilaan 43 te 's-Heerenhoek. t 01105-280. Goes Dokter J van der Fe Oostsingel 118, tel. 5003. Hansweert, Krabbendijke, Kruin gen en Rilland-Bath Dokter Al lew ij n te Kruiningen tel. 0113, 1566. 's-Heer Arendskerke, Woiphaar dijk en Heinkenszand Dokter Vos te Wolphaartsdük. tel 011! 231. Huist Dokter J. Niesten, t 3373. Middelburg Dokter P. Schre Oosterscheldestraait 2, tel. 4664 (s terdag) en dokter J. d» la Hay; Seisdam 22, tel. 4305. Sas van Gent Dokter M. Dier; Graaf Jansdijk A 185 te Westdo:- tel. 1255. Vlissingen Dokter G. de Gre- tel. 2121 (tot zaterdag 24 uur) dokter E. Kant, tel. 3987 (van za:t diag 24 uur tot zondag 24 uur). Breskens en Groede Dokter V. Endt te Breskens, tel. 01172-1560. Kloosterzande Dokter Ter B. tel. 01148-377 (tot maand armerge uur). Terneuzen Dokter P. Nijs: Willem de Zwijfierlaan 17. 01150-2324. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen Tandarts F. H mann. Leeuwenlaan 58 te Terne, zen. tel. 01150-2320 (zaterdag n 10-10.30 en 18-18.30 uur en zona» van 12-12.30 uur). W.Z.Vlaanderen Tandarts A. n Goor te Oostburg (zaterdag en a dag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts W. Kroi menhoek, Rouaansekaai 23 te M. delburg, tel. 01180-3320 (zateri van 9-10 uur en zondiaig van 11: uur). Zuid- en Noord-Beveland Tam arts E. Klinkert, Turf kade !5 Goes, tel. 01100-604 (zaterdag zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamsiag Dokter Cysouw te Axel, tel. 01155-1488. N. en Z.Beveland Doktei Gaakeer te Ovezande. tel. 011S1 283. W.Z.Vlaanderen Dokter W. K., senberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. K. Geleijns! Oosterstriaat 2 te Axel. tel. 0111 1885. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Franca, ft! ken Thomaslaan 3 te 's-Heerer.hC". tel. 01105-233. Hoek, Sluiskil en Philippine Eustella, Jacob Hobeinstraat 2 Philippine, tel. 01159-306. b.i 01157-451. Sas van Gent Zr. Van Dorsel. Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Biervliet, Breskens, Groede, Hi plaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. De Causrmaecker te IJzenJüi tel. 01176-367. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarde burg Zr. M. Derksen te Zuidi de, tel. 01170-2367. Hulst en Hontenisse Zr. M. Schrijver, tel. 01148-313. Zaterdag 3 juli 1971 (Van een onzer verslag! I BREDA Er zullen di in augustus en september beien zijn. De aardbeiente Baronie van Breda, daart moedigd door de experin genomen zijn op de „Noord Brabant" in Bred op vrij grote schaal van ki ken gebruik gemaakt, wa aardbeienteell in zijn on (twee maanden kan vvordi zet. Dat beeft tot resultata d. ook nog in augustus en !en mogelijk zelfs nog 1: 170 ton Westbrabantse aai de veiling en in de band men. (Van MIDDELBURG/GOES de personeelsleden van gestuurd, waarin het (o verhoudingen") het per het bedrijf en tijdens we personeel te wenden ine de ontstane situatie in on 1 „Het dagelijks bestuur ii ning dat noch het person noch het bedrijfsbelang e diend is, akties en eventu akties binnen het bedrijf De terugkeer tot goede ver dient thans voorop te staair ten overvloede wordt erop maakt, dat ieder overigen zijn/haar mening kenbaar op de wijze die hem/haaj voorkomt." f De brief is getekend door land en I. Filius. De aanlei de circulaire zou zijn, dat e teel twee akties onder het worden gehouden. De ene het „PZEM-paard" (de he< krijgt geen verjaardagsta een verjaardagspaard) is e 'gen geleden begonnen door ne groep personeelsleden namelijk de buitenposten. Naar (andere) personeels het bedrijf verklaarden zc voornamelijk mensen zijn soonlijk op goede voet me streden directeur stonden, het bedrijf als daarbuitei eerder gehoorde verwijt gratificatie-verschillen doet verband opgeld. Bij de PZEM bepaalt del van de PZEM de gratificatie! APOTHEKEN Goes Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek W. Hl melen. Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek Halma: tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. Tan-Mf; er. Scheldestraat 26, tel. 2025. Ned. Herv. Kerk Beroepen Bodegraven G. J. van Embden Middelburg. Geref. Kerk Aangenomen n; Enkhuizen M. J. van Gelder, karx diaat te Zwijndrechit, die bedar.ï voor Hellevoetsluis, Oostkapel Ci rcmrlwpfr Spijkenisse, Terneuzen en Wai de. Vooru voor maand steld c KNMI dag oi uur: Overw zonnig warm en een kleine kans o Weersvooruitzichten in cijf< deld over Nederland. Voo aantal uren zon: 7 tot 14, n van ongeveer normaal tot boven normaal, max temp Ïf graden boven normaal, ka droge periode van minster 95 procent, kans op een ge etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal ur ,-tot 14; min. temp.: graden boven normaal, m 2 tot 7 graden boyen norr i op een droge periode var 12 uur: 95 procent, kans t heel droog etmaal: 80 pro< Botsing Op de weg Schoon! IJzendijke zijn 2 personena. f tijdens een inhaalpoging met elk in botsing gekomen. Het on ge', vond plaats tussen de Oranjedijk Parkzicht. Materiële schade was gevolg. Botsing Op de kruising Tivoli i IJzendijke heeft een aanrijding plaal gehad tussen twee personenauto^ Een auto, bestuurd door C. uit E kwam de kruising oprijden en leende geen voorrang aan de pen nenauto van B. uit Terneuzen x- botsing was het gevolg. Beide auto] waren tota] loss. Dokter Lieve) heeft de eerste hulp verleend en (fl naar het ziekenhuis te Oostburs ten brengen. Aan het hele strand zonnig met een zwakke Temperatuur ongeveer 2 zeewater 16 graden. Vooruitzichten: ook voor z S de vooruitzichten gunstig, vrij veel 'zon en zomerse ren. VAASSEN (ANP) Alle 3000 rellen uit de kweekvijvers van Nederlandse Heidemaatschappij z ontsnapt, doordat twee jongens sluizen van de kweekvijvers hebt" geopend. De directie heeft een b roep op de bevolking gedaan om proberen de vissen, die overal in 1 dorsbeken zwemmen, te vangeo. Konstanz 412 pl 2, R 310 - 24, Straatsburg 3 Plittersdorf 503 pl. 26. I pl. 33, Plichingen 144 - 5, 364 pl. 7. Steinbach 142 - 346 - 1, Bingen 244 pl. 1, Pl 3. Trier 285 - 27. Kobli Keulen 285 - 10, Ruhrori Lobith 1095 - 2, Panner X 1060 onv Nijmegen 890 pi ■•kop 936 - 3. Eefde IJssel Deventer 342 ni. 7. Monsi M Borgharen 3970 —34 B 1179 pl. 20, Grave bened* 509 - 6. De scheepvaart door d Andries zal vanaf maanda dag 11 juli 1971 zijn gestrer De ituwen te Driel. Hagestein ziin geheven Morgen, zondag 4 juli. [[Bergen op Zoom. 12.25 uur Hansweert. 11.37 uur; Terneuzen 11 08 en 23.33 u Vlissingen '0.40 •»- 2304 Wemelding,12.15 uui.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2