UZEN HARRY STEEVENSIK KIES VOOR MIJN GEZONDHEID Evonne Goolagon verovert titel UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Zomeravondvoetbal rayon Terneuzen BESLISSINGSDUEL TUSSEN DOW EN VAN DER POEL Bondsconcours na ontsnapping 300 duiven afgelast M N V. AA N.V. r) TWEE SETS VOLDOENDE mco Ben Jurriaans verongelukt Duif uit Terneuzen supersnel ANNEMIEKE BOUMA: PROMOTIE Gazelle naar het buitenland tedrijf Ajax wil niet naar Uruguay e\er;Q jnde) sport gen ergoeding celen inettes en g k u n d i g e 7eRiT 257,5 km geen vakantie zonder kaas ULVENHOUT WIELER-GALA ULVENHOUT iternationaal ge- >materialen voor bouw en uitbrei- jsiaste moeten aanvoe- FOON 01620 - 4653. 1 Zaterdag 3 juli 1971 N 3.00—17.00 uur op de Terneuzen. VEN hebben wij lingsregeling, een mz. ige werksfeer be- op, of kom langs JD ier van ons ziekenhuis >or operatiezuster/broeder t in de rang van le ver- l aan de direkteur-genees- MARGARET COURT WIMBLEDON (AP/ANP) Hef 19 jaar oude Australische meisje Evonne Goolagong heeft gisteren voor een enorme verrassing gezorgd door in de finale van het damesenkelspel op Wimbledon met 64, 61 te winnen van haar landgenote Margaret Court, de titelhoudster. Zij is daarmee het jongste meisje geworden dat de titel won sinds 1959 toen de Braziliaanse Maria Bue- no won. Margaret Court, die nu 28 jaar is, won de titel drie maal, in 19G3,1965 en het vorig jaar. Het temperament gaf in de eindstrijd de doorslag. Ondanks haar grote er varing had Margaret Court last van haar zenuwen, terwijl Evonne.Goola gong speelde alsof zij al vele Wim- bledon-finales achter de rug had. De sympathie van de 15.000 toeschou wers ging geheel uit naar Evonne, een fris en aantrekkelijk meisje zon der enige aanstellerij. De hele me nigte bracht een ovatie, toen Evonne de trofee ontving uit handen van prinses Alexandra, een nicht van Ko ningin Elizabeth. Ondanks de cijfers op het score bord was het een spannende partij, omdat het steeds weer leek dat Mar garet Court haar zenuwen de baas zou worden. De tiener uit Sydney nam snel een 40 voorsprong, waai'- bij zij forehands en backhands diago naal over de baan sloeg en volleerde en smashte zonder een spoor van ze nuwen. Margaret Court kwam terug en won drie games achter elkaar, waardoor Evonne Goolagong minder nauwkeurig ging spelen. De achtste en de tiende game, waarin Evonne de opslag had, gingen beiden tot 4040 waarna beide partijen beurtelings op voordeel stonden. Het keerpunt in de finale kwam, toen het Evonne lukte de eerste set te winnen. Vic Edwards, de coach van Evonne Goolagong, die gezegd heeft dat zijn beschermelinge in 1973 Wimbledon zou winnen, zei dat de manier waar op Evonne tennist doet vermoeden dat zij voorlopig een abonnement op de titel zal hebben. Eerder had Evon ne ook Billie Jean King uitgescha keld die samen met Margaret het da mestennis gedurende de afgelopen acht jaar heeft beheerst. In de halve eindstrijd had zij met 64, 64 met de Amerikaanse afgerekend. Het Australische duo Rod Laver/ Roy Emerson greep de titel in het herendubbelspel. Laver en Emer son versloegen de Amerikanen Ar. thur Ashe en Denis Ralston met 4—6, 9—7, 6—8 6—4, 6—4. Van onze speciale verslaggever) AMIéNS Negentien minuten en 40 seconden nadat de kleine Belg Eric Leman op de paardenbaan van Amiëns naar zijn tweede etappezege sprintte, kwam Harry Steevens met een van pijn vertrokken gezicht over de finish. Toen al wisten de wach tende journalisten dat Steevens uit de strijd was. Zeven minuten eerder hadden namelijk de wedstrijdcom missarissen hun boeken dichtgeklapt en meegedeeld dat de maximum toe gestane tijdsoverschrijding voor Stee vens verstreken was. Harry Steevens reageerde nauwe lijks op de mededeling dat hij naar huis moest. Hij had er vrede mee. „Het ging toch niet langer zo, ik vind de Tour mooi, maar als ik moet kiezen tussen mijn gezondheid en deze ronde dan is de keuze natuur lijk snel gemaakt", zei hij. 's ochtends had Steevens voor het eerst in deze Tour zijn knie niet laten verdoven. „Ik probeer het van daag zonder die spuit", zei hij, „ik neem het risico niet langer. Als ze de spuit erin hebben gezet dan voel je niks meer en dan rij je maar door en door. Maar wat gebeurt er intus sen in die knie. Wie zegt mij dat? Straks ben ik voor mijn hele leven ongelukkig en dat heb ik niet over voor een paar resultaten in de Tour". Op 80 km van de finish bleef Stee vens met de jonge Tourarts Judet, die hem verdovende tabletten gaf, aan zijn zijde achter. Hij kon het tempo van het peleton niet langer volgen. Op 44 km van de aankomst had Steevens al meer dan 7 minu ten achterstand en hij ging bijna niet meer vooruit. Hij moest, fietsen met zijn ene (nog gezonde) been. Toen raakte h'ij steeds verder achter. „Mijn hele knie is aangetast", riep hij, toen wij hem passeerden, „hij is helemaal blauw, maar ik mag niet afstappen van Pellenaars want an ders krijg ik een boete". Het duurde heel lang eer tenslotte in Amiëns Steevens in zicht kwam. geflankeerd door een ambulance en een motoragent bereikte hij de fi nish. Hij kon bijna niet van zijn fiets komen. „Zo", klonk het uit zijn mond toen hij had vernomen dat hij te laat was, „nu ga ik meteen regelen dat ik onder het mes kan". Later kwam hij weer op deze uit spraak terug. „ïk moet eerst met Pellenaars praten. Als die zegt dat hij mij het volgend jaar niet meer in de ploeg wil hebben, stop ik voor goed met fietsen". Bij nadere informatie bij Pelle naars zei deze: „Hoe kan ik in he melsnaam nu al zeggen dat Steevens er het volgend jaar weer bij zal zijn. Als die operatie verkeerd afloopt, wat dan? Ik kan toch geen invalide betalen"? .Alleen als ik zekerheid heb dat Pellenaars me weer een con tract geeft neem ik het risico van de operatie. Want professor Van Tielt in Eindhoven heeft me gezegd dat de operatie niet zonder risico zal zijn. Er loopt namelijk vlak bij de plek waar de knie geblesseerd is een belangrijke zenuw en als die geraakt wordt houd ik mijn hele le ven een stijf been". Na tussen groepjes journalisten afzonderlijk hun grieven te hebben gespuid vonden Steevens en Pelle naars tenslotte elkaar aan tafel. Daar vond een verzoening plaats. Pelle naars zei: „Ik begrijp het wel, joh. ga maar naar die professor en laat er wat aan doen. Als het weer goed komt blijf je in mijn ploeg. Als het mis gaat kan ik je niet meer gebrui ken". Steevens: „Dit is tenminste klare taal, daar heb ik iets aan. U krijgt in ieder geval van mij een rapport van de professor om alle misverstanden uit de weg te rui men. Een kwartier later vertrok de Tour op weg naar Le Touquet-Paris Plage. Steevens bleef achter. Met tranen in de ogen. JEAN NELISSEN ZESDE ETAPPE EERSTE GEDEELTE 1 Leman (Belg-Schotte) 3.03.19 (met bonificatie 3.03.04) gem. 41,732 km/u) 2 Karstens (Ned-Pellenaars) 3.03.19 (met bon. 3.03.11); 3 Guimard (Fr- Caput) 3.03.19 (met bon. 0.03.13); 4 Peelman (Belg-Caput) 3.03.19; 5 Ro ger de Vlaeminck (Belg-Schotte), 6 Godefroot (Belg-Plaud), 7 lVagtmans (Ned- Driessens); 8 Fritz (W.-Dld.- Geminiani), 9 Eric de Vlaeminck (Belg-Schotte), 10 Reybroeck (Belg- Adorni), 11 Zoetemelk (Ned.-Schot- otta (It-Adorni), 13 VanaOdide ,-,t te), 12 Motta (It-Adorni, 13 Van Vlierberghe (Belg-Mairtini), 14 Lo pez-Rodriguez (Sp-Momene), 19 Van Katwijk (Ned-Pellenaars). Vervol gens de overige renners allen in 3.03.19 uitgezonderd: 126 Francioni (It.) 3.04.43. De Nederlander Harry Steevens van de Pellenaars-ploeg kwam na sluiting van de tijdconitrole binnen. TWEEDE GEDEELTE 1 Simonetti (It-Martini) 3.37.56 (met binifioatie 3.47.41); 2 Framcioni (It.- Martini) 3.47.59 (met bon. 3.47.51); 3 Mintjens (Bel-Driessens) 3.48.01 (met bon. 3.47.55), 4 Van der Vleu ten (Ned-Pellenaars) z.t. 5 Wolfshohl (Dld-Caput), 6 Diaz (Sp-Momene), 7 Genty (Fr-De Muer), 8 Roger de Vlaeminck (Bel-Schotte), 9 Karstens (Ned-Pellenaars), 10 Reybroeck (Bel- Adorni), 11 Leman (Bel-Schotte), 12 Guimard (Fr-Caput), 13 Eric de Vlae minck (Bei-Schutte), 14 Krekels (Ned.-Pellenaars), 15 Harings (Ned.- Pellenaars), 16 Van Vlierberghe (Bei- Martini), 17 Nassen (Bel-Schotte), 18 Wagtmans (Ned-Driessens), 19 Go mez Lucas (Sp-Momene), 20 Van Katwijk (Ned-Pellenaars), 21 Lopez- Rodriguez (Sp-Momene), 22 Martinez (Fr-Gemindani), 23 Hoban (GB-Sta- blinski), 24 Pella (Bt-Gigamti), 25 Ar mani (It.-Giganti), 26 Alle andere coureurs, allemaal in dezelfde tijd als Mintjens 3.48.01 behalve: 126 Guyot (Fr-Stablinski) op 2.39. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Merckx (Bel-Driessens) 31.49.41, 2. Van Springel (Bel-Dries sens) op 26 sec., 3. Roger de Vlae minck (Bel-Schotte) op 37 sec., 4. Gösta Petterson (Zwe-Martini) op 42 sec., 5 Motta (Ita-Adorni) op 43 sec., 6. Zoetemelk (Ned-Schotte) op 44 sec., 7-8. Tabak (Ned-Schotte) en Paolini (Ita-Giganti) op 47 sec., 9. Van Impe (Bel-Stablinski) op 51 sec., 10. ex aequo: Tomas Petterson (Zwe-Martini), Deiisle (Fra-Plaud), Raymond (Fra-Plaud), Thevenet (Fra-Plaud), Mortensen (Den-De Muer), Ocana (Spa-De Muer) allen op 52 sec., 16. Vanneste (Bel-Schot te) op 6.42, 17. Hoban (Gb-Stablins- ki) op 7.29, 18. Genat (Fra-Caput) op 7.30, 19. Van Schil (Bel-Dries sens) op 7.35, 20. Jimenez (Spa- Langarica) op 7.45, 21. Genty (Fra- De Muer) op 7.52, 22. David iBel- Plaud) op 7.55, 23. Wagtmans (Ned- Driessens) op 8.15, 24. Van Vlier berghe (Bei-Martini) op 8.51, 25. Grosskost (Fra-De Muer) op ,1.57, 29. Karstens (Ned-Pellenaars) op 10.03, 37ste ex aequo: onder meer: Krekels (Ned-Pellenaars) op 10.19, 45. Van der Vleuten (Ned-Pelle naars) op 10.22, 46ste ex aequo: onder meer: De Koning (Ned-Pelle naars), Prinsen (Ned-Pellenaars) op 10.24. 96 Van Katwijk (Ned.-Pellenaars) op 13.09, 103 ex aequo: Rentmeester (Ned.-Pellenaars) en Vianen (Ned.- Caput) op 15.25, 113 ex aequo onder meer: Harings (Ned.-Pellenaars) en Benjamins (Ned.-Pellenaars) op 17.42 PLOEGEN KLASSEMENT Het eerste deel van de zesde etap pe leverde winst op voor de ploeg Schotte. Alle andere ploegen kregen dezelfde tijd als de winnaars: 9 uur 9 min 47 sec. Het tweede deel van de zesde etap pe werd gewonnen door de ploeg Martini in 11 uur 23 min 56 sec. De andere ploegen werden ex aequo ge klasseerd in 11.24.03. 4-7-71 RUNGIS Chatillon Sf.-Satur Jouet-s.-l'AuèoIs ^©NEVERS (ADVERTENTIE) niet vergeten... Frtco eten MONTEVIDEO AMSTERDAM (ANP) „We gaan onder geen be ding naar Montevideo". Ajax-pen- ningmeester Timman liet er gistera vond geen enkele twijfel over be staan, dat het de Europacuphouder ernst is niet naar Uruguay te reizen voor het spelen van een der wed strijden om de wereldbeker tegen Nacional. „We hebben dat er niet voor over. Er heerst daar een heel ander kli maat, we moeten lang acchmatiseren en dat geeft een terugslag op de prestaties. Kijk maar naar AC en Feijenoord. We kunnen beter verder vooruit kijken en ons richten op de nationale competitie en de strijd om de Europacup te behou den", aldus Timman. Nacional liet donderdag in Monte video weten definitief in de hoofd stad van Uruguay te wiEen spelen en niet in Londen (Wembley-stadion) zoals eerder was voorgesteld. Men heeft zelfs al een datum gereser veerd: 12 oktober. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De zomeravond voetbalcompetitie in het rayon Terneuzen krijgt in het rayon Door het gelijk spel van Dow te gen Philips en de overwinning van Van der Poel op HSV, zijn beide titelcandidaten, Dow en Van der Poel, met een gelijk aantal punten geëindigd. Vanavond om 19.00 uur wordt in het Zuidersportpark te Terneuzen de beslissingswedstrijd gespeeld. Mocht de stand na de nor male speeltijd gelijk zijn, dan wordt twee maal tien minuten verlengd. Mocht ook in die periode geen win naar naar voren komen, dan worden strafschoppen genomen. Dow - Philips 22. Voor een zeer talrijk publiek werd deze wedstrijd gespeeld. In de achtste minuut nam Dow de leiding, na een beginfase waarin het een licht overwicht had. Philips liet zich door deze snel op gelopen achterstand in het geheel niet uit 't veld slaan en trok moedig ten aanval, waardoor de Dow-verde diging herhaaldelijk zijn doelgebied LEIDSCHENDAM (ANP) De 19-jarige amateurwielrenner Ben Jurriaans uit Amsterdam is donder dagavond tijdens de vierde wedstrijd van de wielerzesdaagse in Leidschen- dam zo ernstig gevallen dat hij een uur later aan zijn verwondingen in de Ursula-klinick in Wassenaar over leed. moest zuiveren met harde trappen die echter steeds weer door de soli de Philipsverdediginig werden opge vangen om dan een nieuwe aanval op te bouwen. In de 28ste minuut kwam die verdiende gelijkmaker tot stand (11). De tweede helft was een kwartier oud. toen Philips op 12 kwam. Vijf minuten later kwain het tweede Dow-doelpunt tot stand op een wijze waar tegen de Philips-mensen heftig protesteerden. Er zou kort tevoren door de Dow- linksbuiten hands gemaakt zijn, doch de arbiter wuifde alle protesten la coniek van de hand. In de slotfase ontkwam het Dow-doel tweemaal in evenzoveel minuten op zeer gelukki ge wijze aan doorboring. Op het andere veld speelde mede- kampioenskandidaat Van der Poel tegen de Hoekse veteranen, die heel wat meer tegenstand boden dan was verwacht- Van der Poel was wel het meest in de aanval, maar de anders zo schotvaardige voorhoede kon deze avond geen vuist maken. Pas een kwartier in de tweede helft kwamen de bouwvakkers voor (10). Verder kwamen zij niet en het werd dus een magere overwinning. Ben Jurriaans, de Amsterdamse coureur die zo ongelukkig kwam vallen dat hij aan de gevolgen overleed. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG In het provinciale concours van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Za terdagvliegers vanuit het Franse Survilliers overbrugde een duif van J. Zegers uit Terneuzen de ongeveer 260 kilometer lange afstand met een gemiddelde snelheid van 1925,- me ter per minuut. Omgerekend in kilometers wordt dit 115,5 kilometer per uur. Onge twijfeld zal deze duif bet provinci aal concours winnen, gezien de nu bekende meldingen van de eerst aankomende duiven elders in Zee land. Enkele uitslagen: EMM Ter- neuzen. 1, 2, 9 en 10 J. Zegers. 3 P. Verberkmoes. 4 en 8 A. Smallegan- ge. 5, 6 en 7 D. Deurwaarder. De Voorwaarts Zaamslag-Veer met een hoogste snelheid van 1788,7 mpm gemaakt door een duif van F. Soheele die ook de derde prijs won. 2 Bareman-De Blaaij. 4 D de Jonge. 5 en 6 H. de Feijter Axel 7 en 8 H. Scheel. 9 en 10 W. de Putter Axel. De Reisduif Breskens (1786,60 mpm) 1 en 5 P. Verdurmen. 2 en 7 E. Pieters. 3 A. Boekhout. 4 H. Schautteet. 6 D. Quaars. 8 J. van de Lijke- 9 J. Versprille. 10 R. Versae- vel. DEN HAAG (ANP) De Konink lijke Nederlandse Atlethiek Unie heeft de vijftienjarige Annemieke Bouma (Atmodes) de Nederlandse recordhoudster hoogspringen met 1,77 meter, gepromoveerd tot A-ju- niore. Dit is gebeurd op advies van de medische commissie en de natio nale technische commissie junioren. De Haarlemse is daardoor gerech tigd dit weekeinde deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschap pen in Drachten. (ADVERTENTIE) Nu definitief NEERLANDS GROOTSTE met 6 wedstrijden 14 JULI - le WOENSDAG IN DE BOUWVAKVAKANTIE Praat men over wielrennen, dan praat men over ULVENHOUT 1 Praat men over vakantie, dan praat men over ULVENHOUT Praat men over gezelligheid en plezier, dan praat men over ULVENHOUT I Praat het hele gezin over een leuke vakantiedag, dan zeggen ze Praat het hele gezin over een leuke vakantiedag, dan zeggen ze allen tegelijk ja DEN HAAG (ANP) De wieler ploeg van Gazelle zal van 6 tot 11 juli deelnemen aan de Ronde van Cantabrië voor professionals. De acht renners, die onder leiding van Ton Vissers naar Spanje reizen, zijn: Harm Ottenbros, Jan Serpenti. Piet Hoekstra, Albert van Midden, Peter Kissner, Matje Gerrits, Wim Wanders en Wim Moonen (Bel gië). Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Het plotseling openvallen van een afsluiting van een container zaterdagmorgen vroeg op de lossingsplaats in Cha- teaurouij betekende gelijk het einde van het concours van de Zuid- Nederlandse Bond van Postduiven- houders, dat dezt dag vanuit die plaats vervlogen zou worden, want enkele seconden na dit fatale mo ment ontsnapten zon kleine 300 Brabantse duiven. Goede raad was duur, en alleen door de duiven te voorzien van een andere voetring kon het concours nog worden gered, maar dit bleek een vrijwel onmoge lijke opgave te zijn. Waar haal je tenslotte enkele duizenden ringen zo gauw vandaan en het zou bovendien veel extra tijd vergen. Gevolg dus een afgelasting. Bij de Zeeuwse duiven (1706 in totoal en een eigen vervoer), was niets aan de hand en dus besloot het bestuur var. het provinciaal sportco mité Zeeland, na telefonisch con tact om de provinciale wedvlucht te doen doorgaan. En zo werden de Zeeuwse duiven dan toch nog om 8.30 uur gelost. In Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaan- deren vlogen 229 duiven. De snel heid van de winnende duif bedroeg 1664,- meter per minuut. 1 F. Kox, Sas van Gent, 2 J. Buize, Terneuzen. 3 Combinatie Bolleman-Oostdijk, Axel, 4 J. A. de Smidt, 5 A. Faas, 6 F. Mollet, allen Terneuzen. 7 E. Wijn- acker, Stoppeldijk. 8. P'. de Bakker, Axel. 9. gebrs. Kox, Sas van Gent. 10 P. Zandstra, Axel. P.V. „Herleving" te Kloosterzande met een deelname van 104 duiven. Hoogste snelheid 1642,2 m. p. m. 1 A. Baart, 2 G. Vioen, 3 en 4 F. van Kruijssen, 5 R. de Kort, 6 E. de Waal, 7 P. Laffeber, 8 Th. Weemaes, 9 en 10 Rob de Booij. „Nieuw Leven" te Koewacht met 84 duiven. 1 H. Audenaerde 1613,9 m p m 2 Joh. de Block en zoon, 3 Gebrs. Elegeert, 4 en 9 Fl. de Maai er, 5 R. de Schepper, 6 J. Elegeert, 7 Th. de Block. 8 A. Ysebaert. 10 H. Begijn. „C.C. te Hulst met 95 duiven. 1 J. van de Laan 1626,71 m p to. 2 en 9 Aug. Verstraeten, 3 G. Lebbinck 4 E. de Kind, 5 A. de Poorter, 6 P. Bolssens, 7 Jos Wiil-aert. 8 C. M. van de Velde. 10 J. de Burger. „WZV" te Hoofdplaat. 1 L. Martens 1619,- m p m 2 N. Provoost, 3 Waele-Maas, 4 en 7 B. 'i'homaes, 5, 9 en 10 A. van de Ameeie. 6 en 8 A. Temmerman. „De Getrouwe Duif". Cadzand met 72 duiven, hoogste snelheid 1634,- m o.m 1 P. Goossen, 2 en 7 Jvan de Plasse. 3 W. Goossen, 4 J. Visser, 5 A. de Putter en zoon, 6, 8. 9. en 10 A. Duininck en zoon. „De Snelvliegers", Oostburg met 89 duiven. 11. Aalbregtse 1565.90 m. p m en 9 J. Bakker, 3 en 10 R. Verstraeten, 4 en 6 H. Oosterbaan, 5 A. Risseeuw sr. 7 A. van Hijtte. 8 C. Bron. „Strijd in Vrede", Groede met 49 duiven. 1 W. Vinje 1547,33 m p m 2 en 4 D. Ekkebus, 3, 5, 6 en 10 G. Dusarduyn, 7 J. van Drie], 8 Dezutter en zoon, 9 A. Merretaar. „Eerste de Beste", Schoondijke met 44 duiven. Snelheid 1583.- to p m 1, 2, 3, en 6 G. de Wever, 4 H. Galon, 5 W. de Zwart. st laurens ziekenhuis ulvenhoutselaan 19-21 breda

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 15