Newcombe bij laatste vier op Wimbledon TINO TABAK: „IK HEB NU MEER WILSKRACHT" UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Wim de Waal wint verrassend Duivin uit Zierikzee eerste in fondvlucht DEVEL-RUITERS BAAS OVER DE KLEPPERTJES Wil Verstraeten op eerste plaats Ik blijf knecht van Zoetemelk Ridderhof wint OVERWINNING VAN DE BUNDER De Smet naar SK St. Pauwek sport 242 krri^NANCY Woensdag 30 juni 1971 HMHBI LONDEN (ANP) Titelhou der John Newcombe (Aus.) heeft zich dinsdag geplaatst voor de halve finales herenenkelspel van het tennistoernooi op Wimbledon. Newcombe, die als tweede geklas seerd is, won moeiteloos met 61, 62, 63 van zyn landgenoot Collin Dibley. Het als nummer vier geplaatste Roemeense herendubbel Ilie Nasta- seIon Tiriac is in de kwartfinales uitgeschakeld door de Australiërs John Alexander en Phil Dent met de cijfers 6-8 3-6 6-3 7-5 2-6. Ook de Australiër Ken Rosewal! die als derde was geplaatst, bereikte de halve finales herenenkelspel. Hij versloeg de Amerikaan Cliff Richey in vijf sets: 68 57 64 97 75. Verdere uitslagen: damesdubbel» spel, kwartfinales: Marie Ann Cur tisValéry Ziégenfuss (V. St.) walk over tegen Nartcy Gun-terKerry Melville (V. St.-Aus.) teruggetrok ken. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: MetreveliMorozova (Rus.) BertramEmanuel (Z.-Af) 6-2 6-4. Derde ronde: CrealyHarris (Aus.) - WarboysReese (G.-Br.-V, St.) 4- 6 6-1 6-2, GormanZiegenfuss (V. St.) walk over tegen CramerVon Brandis (Z.-Af.) teruggetrokken, DavidsonKing (Aus.-V. St. 3) - HoweWade (Aus.-G.-Br.) 6-1 6-1, NastaseCasals (Roe-V. St. 2) walk over tegen OrantesEstalella (Spa.) teruggetrokken. Herendub belspel, kwartfinales: 1 Alexander Dent (Aus.) - NastaseTiriac (Roe.) 8-6 6-3 3-6 5-7 6-2. Herenenkelspel, kwartfinales: Ken Rosewal] (Aus-3) - Cliff Ri chey (VSt-6) 6—8 5—7 6—4 9—7 7—5. Herendubbelspel, kwartfinales: Emerson-Laver (Aus) - Bowrey- Davidson (Aus) 63 75 63; Graebner-Koch (VSt-Bra) - Fra- nulovic-Maud (ZSl-Za) 98 46 6—4 6—1. Damesdubbelspel Casals-King (VSt-1) Kaligis-Liem (ïnd) 6—1 6—3. Gemengd dubbel, derde ronde: Keldie-Shaw (Aus-GBr) - Folke- Sandberg (Zwe) 36 63 64. Vierde ronde: Nastase-Casals (Roe- VSt.-2) - walk over tegen Gorman- Ziegénfuss (VSt) (teruggetrokken). Tino Tabak: „Gebrek aan klasse aanvullen met wilskracht. (Van onze speciale verslaggever) NANCY Wat een mens kan ver anderen. Vorig jaar rond deze tijd was Tino Tabak uit Egmond aan Zee een amateur die tegen het plafond van de middelmaat bleef hangen en wiens levenswandel in slechte ver houding stond tot wat een coureur moet doen en laten voor zijn sport. Tino Tabak (25 nu) was een wilde jongen, maar het Is er helemaal af. Hij leeft voor zichzelf streng, drinkt mineraalwater in plaats van bier en heeft in de Tour de France als prof de grens doorbroken die hem bij de amateurs van grote successen hiel den. Hij werd de superknecht van Joop Zoetemelk, een vriend voor wie hij door het vuur gaat. Na drie dagen Tour staat de emi- grantenzoon (geboren in Enschede, op 5-jarige leeftijd verhuisd naar Christchurch), die 3 jaar geleden zijn ouders en broer in Nieuw-Zeeland achterliet om in Nederland zijn toe- DERDE ETAPPE 1 Wagtmans (Ned-Driessens) 4.14,21 (mei tijdvergoeding 4.14,01); 2 Hoban (GB-Stablinski) z.t. (met tijdvergoe ding 4.14,11); 3 Jimenez (Spa-Lan- garica) z.t. (met tijdvergoeding 4.14,16); 4 Genet (Fr-Caput) z.t.; 5 Vanneste (Bel-Schotte) z.t.; 6 Guerra (Ita-Adorni) z.t.; 7 Van Schil (Ëe- Driessens) z.t.; 8 David (Bel-Plaud) z.t.; 9 Simonetti (Ita-Martini) z.t.; 10 Genty (Fra-De Muer) z.t.; 11 Kar stens (Ned-Pell.) op 2,29; 12 Roger de Vlaeminck (Bel-Schotte) z.t.; 13 Guimard (Bel-Caput) z.t.; 14 Ray- broeck (Bel-Adorni) z.t.; 15 Gode- froot (Bel-Plaud) z.t.; 16 WolfshohJ (Dld-Caput) z.t.; 17 Rrekels (Ned- Pellenaars) z.t.; 18 Fritz (WDld-Ge- miniani) z.t.; 19 Van Katwijk (Ned- Pellenaars) z.t.; 20 Lopez Rodriguez (Sp-Momene) z.t.; 21 Harings (Ned- Pellenaars) z.t.; 22 Riotte (Fra-Sta- blinski) z.t.; 23 Perin (Fra-Capuit) z.t.; 24 Van den Berghe (Bel-Adorni) z.t.; 25 Steevens (Ned-Pellenaars) z.t.; 30 Motta (Ita-Adorni) z.t.; 57 Tabak (Ned-Schotte) z.t.; 43 De Ko ning (Ned-Pellenaars) z.t.; 45 Vianen (Ned-Caput) z.t.; 48 Benjamins (Ned-Pellenaars) z.t.; 57 Ocana (Sp- De Muer) z.t.; 58 Mortensen (Den-De Muer) z.t.; 61 Thomas Pettersson (Zwe-Martini) z.t.; 63 Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t.; 64 Merckx (Bel- Driessens) z.t.; 89 Gösta Pettersson (Zwe-Martini) z.t.; 106 Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) z.t.; 113 Rentmeester (Ned-Pellenaars) z.t.; 119 Prinsen (Ned-Pellenaars) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Bel-Driessens) 12 uur 58 min. 6 sec.; 2 Van Springel (Bel- Driessens) op 21 sec.; 3 Roger de Vlaeminck (Bel-Schotte) op 32 sec.; 4 Gösta Pettersson (Zwe-Martini) op 37 sec.; 5 ex aequo op 42 sec.: Tabak (Ned-Schotte), Zoetemelk (Ned- Schotte), Poalini (Ita-Giganti); 8 Motta (Ita-Adorni) op 44 sec.; 9 ex aequo op 47 sec.: Thomas Pettersson (Zwe-Martini), Van Impe (Bel-Sta- blinski), Delisle (Fra-Plaud), Ray mond (Fra-Plaud); Thevenet (Fra- Plaud), Mortenisen (Deen-De Muer), Ocana (Sp-De Muer); 16 Van Schil (Bel-Driessens) op 7,30; 17 Hoban (GB-Stablinski) op 7,34; 18 Jimenez (Sp-Langarica) op 7,40; 19 Genty (Fra-De Muer) op 7,47; 20 ex aequo op 7,50: Van Neste' (Bel-Schotte), Genet (Fra-Caput), David (Bel- Plaud); 23 Wagtmans (Ned-Dries- sens) op 8,06; 24 Grosskost (Fra-De Muer) op 8,52; 25 Simonetti (Ita- Martini) op 9,34; 31 ex aequo op 10,14 onder meer: Karstens (Ned- Pellenaars), Krekels (Ned.-Pelle- naars); 40 Van der Vleuten (Ned- Pellenaars) op 10,18; 41 ex aequo op 10,19 onder meer: De Koning (Ned- Pellenaars), Prinsen (Ned-Pelle naars), 95 Van Katwijk (Ned-Pelle naars) op 13,04; 106 ex aequo op 15,09: Rentmeester (Ned-Pellenaars) ën Vianen (Ned-Caput); 115 ex aequo op 17,37 onder meer: Harings (Ned-Pellenaars), Benjamins (Ned- Pellenaars) 126 Steevens (Ned-Pel lenaars) op 24,03. PLOEGENKLASSEMENT 1 Driessen 12 uur 45 min. 32 sec.; 2 Caput op 2,29; 3 Adorni z.t.; 4 Schotte z.t.; 5 Stablinski z.t; 6 Plaud z.t.; 7 De Muer z.t.; 8 Langarica z.t,; 9 Martini z.t.; 10 Pellenaars op 4,58; 11 Geminiani z.t.; 12 Momene z.t.; 13 Gi ganti z.t ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1 Schotte 40 uur 1 min. 40 sec.; 2 Plaud op 48 sec.; 3 Driessens op 4,42; 4 De Muer op 8,14; 5 Martini op 8,59; 6 Adorni op 20,01; 7 Stablinski op 20,04; 8 Giganti op 22,59; 9 Langarica op 30,01; 10 Caput op 31,08; 11 Pelle naars op 32,51; 12 Geminiani op 33,25; 13 Momene op 33,58. BERGKLASSEMENT 1 Zoetemelk 54 pnt.; 2 Van Impe 30 pnt.; 3 Fuente 19 pnt.; 4 Guimard 14 pnt.; 5 Bruyère 12 pnt: 10 Tabak 7 pnt. PUNTENKLASSEMENT 1 Roger de Vlaeminck 51 pnt.; 2 Karstens 37 pnt.; 5 Merckx en Wagt mans 30 pnt.; 4 Guimard 29 pnt.; 15 Zoetemelk 14 pnt. MARCHE-EN- ®FAMENNE rrellin 1 L, Minos r Bertrix VrFlorenvill? ^Montméiy TMontmèdy.- w-\ i 30-6-71 RIT Pon!-a-Mousson komst te zoeken, op de vijfde plaats van het Tour-klassement. Hij hecht, typisch Tino Tabak, daaraan minder waarde voor zichzelf en meer voor Joop Zoetemelk. „Ik weet nu, dat ik Joop goed kan steunen en daarvoor ben ik gekomen". Zij aan zij met zijn kopman, ging Tino Tabak maandag mee in de grote slag over de First- plan. Een klimprestatie die de vol gerskaravaan verbaasde, die Joop Zoetemelk de dankbare wetenschap gaf dat hü een knecht naast zich heeft op wie hij in de moeilijkste koersmomenten kan rekenen en die Tino Tabak zelf zo met verrassing overviel („Ik dacht: wat krijgen we nou?l"), dat hij 's avonds prompt naar de dokter rende om zich te la ten onderzoeken. „Ik wilde wel eens weten of alles normaal was met me. Tja, daar ga je gewoon aan twijfe len als je zo vlot met die groten meekomt". Maar en Tino Tabak wil niet anders hij blijft de knecht. De waterdrager van Joop Zoetemelk. Zo is het afgesproken en zo zal het blijven. „Mijn grootste ge noegen", zegt Tino Tabak, „is dat ik zie dat Joop Zoetemelk zo goed draait. Toen ik begin dit jaar be roepsrenner werd heeft hij me zo ge weldig opgevangen en zo veel ge leerd, dat ik hem verschrikkelijk dankbaar moet zijn. Hoe het in deze Tour ook loopt, ik blijf bij hem. Zou hjj slecht gaan rijden en ik nog be ter dan nu, dan offer ik me toch voor hem op". En daar doet Tino Tabak alles voor. Om Joop Zoetemelk te helpen. Hij gaat ervoor tot het uiterste, zo als in de tweede etappe bij de be klimming van de Firstplan, waar mee hij zich opwerkte tot bij de eer sten van de rangschikking. „Kwestie van moraal", spreekt hij eenvoudig over die krachtsexplosie. „Wat ik aan klasse mis, vul ik aain met wilskracht. Op de high school in Nieuw-Zeeland heeft een leraar aardrijkskunde eens tegen onze klas gezegd: waar een wil is, is een weg. Hij vertelde dat naar aanleiding van de beklimming van Hillary, die de top van de Mount Everest behaalde. Dat is me altijd bijgebleven. Daar denk ik aan als ik zo'n berg beklim. Dan hameren die woorden steeds door m'n kop. Het geeft me de moed om door te gaan. En de gedachte aan thuis. Die stimuleert me ook. Ik ben pas getrouwd. Mijn vrouw en ik moeten aan onze toekomst werken. Dat speelt allemaal door mijn hoofd als ik op de fiets zit af te zien". Dat, z'n huwelijk, is voor Tino Ta bak ook de ommekeer in z'n leven geweest. Het droeg bij tot z'n vor ming als wielrenner, want daar nam hij het tot dan niet zo nauw mee. Feest- en wielerploegen waren voor Tino Tabak nagenoeg hetzelfde, ,,1'k wist dat ik fout zat met te veel uit gaan, maar wat wil je?" Ik was hier in Nederland alleen, als vrijgezel, ik wilde alles meemaken en ik heb er geen spijt van. Toen ik trouwde zette ik een streep onder dat wilde leven. Ik zie het als een voordeel dat ik zo ben geweest. Ik weet nu wat het is. Het kost me totaal geen moeite om niet op stap te gaan. Ook zit ik lie ver huis, bij m'n vrouw. We hebben een leuk huisje in Egmond aan Zee. Dat ben ik een beetje aan het ver bouwen. En ik werk veel in de tuin. Daar gaat nu m'n tijd inzitten. Bij ons om de hoek zijn drie kroegen, ik kom er nooit. Die tijd is voorbij. Ik wil een goede wielrenner worden". Als amateur dreigde dat er niet van van te komen. Hij won wel, Ti no Tabak, maar niet overmatg. „Het kwam er bij mij nooit helemaal uit. In klassiekers ik won er maar een, Noord-Holland eindigde ik meest al rond de tiende plaats". Bij de profs lijkt, in verhouding, meer voor hem weggelegd. De aan zet van de Tour duidt daarop. „Maar", blijft Tino Tabak nuchter, „de weg naar Parijs is nog lang. Ik ben er helemaal op voorbereid dat ik een klap krijg, die me terugslaat. Dat kan door onmacht zijn, of wanneer ik Joop moet helpen met bijvoor beeld het geven van mijn fiets als hij stukken krijgt. Dat is nu eenmaal mijn taak als knecht en het kan me een goede klassering kosten". Tino Tabak is erop bedacht. Die tegenslag zal hem niet overvallen. „Ik ben geestelijk klaar voor de dag dat ik een smak maak in het alge meen klassement". PETER HEERKENS. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN Wim de Waal is gisteravond verassend winnaar geworden van het avondcriterium in St.-Jansteen. De Waal sprong bij het ingaan van de laatste ronde weg, op het moment dat iedereen zich verzoend had met een massa-spurt van meer dan vijftig coureurs. De Waal profiteerde gretig van het positie kiezen van de raspaardjes. De Axelaar nam een voorsprong van 25 meter, die hij met al zijn kracht vasthield. Op de meet had hij nog maar tien meter over, maar dat was genoeg. Met De Waal had St.Jan- steen een goede winnaar. De koers was trouwens erg levendig. Veel ont snappingen met de ploeg van Trico Noble als het controlerende esqua- dron. Al snel werd het duidelijk gister avond dat het comité van St.-Jan- steen met de 108 kilometer te hoog gegrepen had. De jury besloot dan de koers met 5 ronden (1600 meter per ronde) in te korten. Dit om te voorkomen dat de finale in het don ker moest worden verreden. Vóór die beslissing van de heren officials was er nog maar weinig IVan onze sportmedewerker! WEMELDINGE Tijdens de wielermiddag in wemeldinge heeft de jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland zich dit seizoen voor het eerst gepresenteerd. Twee groepen in de leeftijd van 12 tot en met 14 en van 15 tot en met 17 jaar hebben liet strijdvuur hoog doen oplaaien- •Bij eerstgenoemde leeftijdsgroep waren zelfs twee meisjes die van start gingen namelijk J. Verschueren uit Axel en M. Kouijzer uit Goes. Zij moesten het afleggen tegen hun mannelijke collega's en eindigden als laatsten maar zij krijgen dit sei zoen nog wei meer kansen om te acclimatiseren. De uitslagen: 12 tot en met 14 jaar: L.J. Ridderhof (Wemeldinge) 10 kilometer in 16 minuten; 2. F. Wolfert (Axel); 3. R. Nijsse ('s Gravenpolder); 4. L. Tjoonk (We meldinge); 5. J. de Kraker (Goes); 6. K. Bruin (Goes); 7. IJ. Westdorp (Kattendijke); 8. J. Lamers (Kloetin- ge); 9. M. Eijke (Wemeldinge); 10. S. Kouijzer (Goes). Groep 2. leeftijd 15 tot en met 17 jaar; 1- J. Courtin (Heinkenszand) 12 kilometer in 14 minuten 32 se conden.; 2. W. Hoondert ('s Heer- Abtskerke); 3. L. Wolfert (Axel); 4. C. Louws (Kloetinge); 5. J. Vermaire (Wemeldinge); 6. W. Jeremiasse (Wemeldinge; 7. J. Bruins (Goes); 8. D. van Gorp (Wemeldinge: 9- H. Nieuwdorp (Wemeldinge); 10. R. Nieuwenhuize (Hansweert). gebeurd in deze toch sterk bezette ronde van St.-Jansteen. Er vielen wel wat ontsnappingen te noteren maar ze stelden weinig voor. Zo liet Jan de Vos van ADZ zich even zien. De man uit Zaamslag, die zaterdag te Wemeldinge lelijk tegen het pla veisel smakte, moest' de ongelijke strijd snel opgeven. Evenals Peter Gödde. Rien van Brussel en Kas Vic torie, die het later probeerden. Ook de poging van Henny Gijsel, Willy de Feber, Ad Coppens, Riberi Fer- ket, Kas Fictorie, Theo van Poecke en Ton Damen was bij voorbaat tot mislukken gedoemd omdat de sterke formatie van Trico Noble er geen vertegenwoordiger in had. Halfkoers, dat dus iets vroeger kwam door het (juiste - zo bleek later) ingrijpen van de jury, trachtten Bert Broere en Ad van der Hoek hun slag te slaan, maar een van. de premiespurts voor een waardevol horloge maakte ook aan deze moedige onderneming een einde. Op het moment dat Adri Duijcker, eindelijk dan te zien in 'n Zeeuwsch- Vlaams criterium, met zijn machtige pedaalslagen voor het peloton uit raasde, leek het serieus te worden, maar de premie van het horloge zat hem opnieuw in de weg: Duijcker werd terruggepakt. Ad van der Hoek, Harry van Groezen, Guido Faridaien (hij was gisteravond erg actief) en Peter van Gurp namen de taak van Duijcker over. Opnieuw zat er geen coureur van Trico Noble bij, het giing dlan ook niet door. Evenmin ate de poging van Ko Blok, Dick Aardoom en Piet Franken. Tri co Noble was wel aanwezig bij de volgende poging: Cees Bal, Toine van de Bunder, Henny Gijsel, Cees van Dongen, Robert Heyens en Ad va-n Gurp raasden naar voren. Adri Duijcker en Bert Broere konden nog aansluiting krijgen. Evenals de ster ke roodharige Belg Ronny de Bis schop. im de Waal en Robert Fer- ket bleven hangen. De Axelaar kwam er later toch bij nadat ook Voesenek die prestatie al had gele verd. Het was echter voor niets. Ook deze groep werd achterhaald. Voor Toine van de Bunder verliep de eindfase niet zo prettig. Hij kreeg vijf ronden voor het einde een lekke band, moest overstappen op een andere fiets en ging in de achtervolging. Hij haalde het niet. 1. Wim de Waal, Axel 100 kilome ter in 2.08.10, 2. op tien meter Ribe ri Ferket (St.-Niklaas), 3. Cees Bal (Kwadendamme), 4, Cees van Don gen (Oud-Gastel), 5. Theo van Poecke (Koewacht), 6- Piet Franken (Oosterhout), 7. Henk Prinsen (Hank), 8. Henk'van Dongen (Prin senbeek), 9. Guido Paridaen (Aer- denburg), 10. Cees van Bragt (Lage- Zwaluwe), 11. Rien van Brussel (Melissant), 12. Ad van der Hoek (Dirksland), 13. Ko Blok (Kruinin- gen), 14. Harry van Groezen (Ma de), 15. Robert Heijens (St.-Ni- klaas), 16. Ad Coppens (Moerstra ten), 17. Jan Kemps (Sprundel), 18. Jos Voesenek (Prinsenbeek), 19. Ad Kuzee (Kapelle), 20. Bert Broere (Oudenbosch). WIM DE WAAL (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De tweedaagse fondvlucht vanuit St.-Vincent had een vertraging van twee dagen (de geplande lossing was bepaald op vrijdag 18 juni, maar door het slech te weer in vrijwel geheel West- Europa kon met de vlucht pas op de zondagmiddag daarop een aanvang worden gemaakt). Twee dagen du» hadden de deelnemende duiven lan ger dan was bedoeld in de manden (Van onze paardesportmedewerker) EZVENBERGEN Op het ge meentelijk sportpark te Zevenber gen werd een internationaal pony- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toine van de Bunder was in Nederhasselt de snelste van de 45 vertrekkenden en incasseerde daarmee zijn achtste ze ge in dit seizoen. Nog vier andere Zeeuwen kwamen bij de eerste tien, namelijk Ko Blok, derde Ad Kuzee, vijfde, Sjaak Boekhout, zesde en Ah Claeijssen zevende. Ad Vasseur heeft in het Belgische Schoonaarde een koers voor nieuwe lingen over 76 kilometer gewonnen in de tijd van 1 uur en 45 minu ten. De Hulstenaar Peter Gödde w)erd in de ronde van Zwijndrecht tweede. Op de streep werd hij ge klopt door H. Houben. In Desselt (B) was er een wed strijd over 120 km. Reeds vrij vroeg Was er een kopgroep van 15 renners ofider wie drie Nederlanders Wim de Waal, Henny Gijsel en Peter Gödde. Wim de Waal lgde beslag op de tweede plaats, Henny Gijsel op de zesde en Peter Gödde ver dween wegens een lekke band in de laatste fase van de wedstrijd uit deze groep. concours gehouden, vandaag is het tweede gedeelte, door ponyclub Prinses Irene- Bijna tweehonderd combinaties kwamen in actie, Er werd een lijvig programma afgehan deld. In de ochtenduren werd ge start met de dressuurwedstrljden. Bij de achttallen werden De Klep- pertjes uit Axel nipt teruggewe zen door de Develruiters uit Rid- derhoek. Eervol derde kwam Ons Genoegen uit Prinsenbeek uit de bus. De club van Karei Poppe- laars veroverde het oranje lint bij de viertallen. In het namiddagpro gramma reed Liesbeth Bom uit Willemstad de parade voor, terwijl springconcoursen, tuigponywedstrij- den, Klavertje drie, en het spectacu laire nummer Thally-Ho 't program ma completeerden. De uitslagen waren: Achttallen- d-ressuur: 1 Develruiters, Ridder kerk, 105 p.; 2 De Kleppertjes, Axel, 102'/2 p.; 3 Ons Genoegen, Prinsenbeek, 97 p, 4 Haringruiters, Biervliet, 93% p.; 5 Dubbeldam en omgeving, 91 punten. Viertallendres- suur: 1 Ons Genoegen, Prinsenbeek, 100V5 p. 2 Mazappa, Barendrecht, 99 p.; 3 Ons Genoegen, Prinsenbeek, 99 p., 4 Niervaert Ruiters, Klundert, 98 p., 5 Schouwse Ruiters, 97 Ve punt. Individuele dressuur categorie A: 1 Wilma van de Gelst van Develrui ters. 2. Alie de Vlieger van Johan Willem Friso; 3 Ina Nijssen van Ha ringruiters. Idem klasse L: 1 Arie Plaisir van Develruiters; 2 S. Fran ken van Ons Genoegen; 3 L- Bakker van Develruiters. Idem categorie B: 1 Maria van Assem van Dubbeldam; 2 L. Freyters van Ons Gen.; 3 T. Janssen van Ons Genoegen. Idem categorie C: 1 Riet Timmermans van Prinses Irene; 2 R. Steendijk van Walcheren; 3 C. van Hoven van De Kleppertjes. Idem categorie C: 1 Netty Maris van Prinses Irene; 2 Andrea van Kroonwijk van De Kleppertjes; 3 Annemarie Picavet van-De Kleppertjes. Idem categorie D: 1 Frank Rosmalen van Mazeppa; 2 Ria Plaisir van Develruiters; 3 Th. Ooms van Develruiters. Idem kate- gorie D: 1 Kees Steendijk, Walche ren; 2 Ingeborg Andersen, Mazeppa; 3 Ko de Hamer vain De Kleppetjes. Idem klasse M van de categoieën B, C en D: 1 R. Janssen van Ons Genoegen; 2 A. de Feyter van De Kleppertjes; 3 L. Bom van Oranje- ruiters. Klavertje Drie: 1 Klepper tjes; 2 Ons Genoegen; 3 Johan Wil lem Friso. Patrouillespringen: 1 De velruiters 1: 2 Walcheren:3 Devel ruiters 2. Eenspannen tuigpon-ny's: 1 C. Machielsen met Freddy; 2 GG. Rutten met Maxi- Springen klasse L: 1 Trees Picavet van De Klepper tjes; 2 Riet Steendijk v. Walcheren; 3 Annemarie Picavet van De Klep pertjes. Springen Klassen M en Z: 1 Arie Plaisir van Develruiters. (Van onze sportmedewerker) SINT PAUWELS (B) Remon de Smet die deel uitmaakte van het kampioenselftal van Je voetbalvere niging Steen in de competitie 1967- 1968. en toen overschrijving aan vroeg naar de Belgische eerste klas- ser Beveren, zal komende competitie uitkomen voor SK St.-Pauwels De Smet kwam bij de Belgische eerste k-l-asser Beveren niet verder dan het reserve-elftal, en aan het einde van het afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan Berchem Sport, dat speelt in de tweede klas van de Belgische Voetbalbond. Ook hier kon hij zich niet waarmaken zodat hij nu is overgegaan naar St - Pauwels, dat speelt in de tweede provinciale, wat overeenkomt met in Nederland de vierde klas KNVB. moeten blijven en dat waren geen goede tekenen voor een vlot verloop. Toch is het dit jaar zeer snel ge gaan, want amper 20 uur na de lossing kon het provinciaal concours reeds afgesloten worden en waren in Zeeland ruim 140 van de 572 aan dit provinciaal concours deelnemen de duiven op hun hokken terugge keerd. Winnaar werd een duivin van de combinatie Feliusvan Westen- brugge uit Zierikzee, die geklokt op maandagmorgen 8.40 uur (afstand 973 kilometer) zeker ook binnen de tien eerste in het nationale concours zal komen. Deze tweejarige duivin, eigen kweek en afstammelinge van het ras JansensArendonk (vader) en het ras Brioux (moeder), vloog ook het vorig seizoen uitstekend, onder andere een 8e prijs in het provinciale concours vanuit Berge rac. De Zierikzeese combinatie gaat de winnares niet sparen. „Zij gaat ook mee naar Dax binnenkort. Als we deze duivin kwijt raken, dan nemen we gewoon een andere. Van de 30, die we hebben, zijn er 20 van hetzelfde soort", zo zei de heer Van Westenbrugge, die met enige trot» vertelde ook met een duif kampioen van Nederland te zijn. De uitslag: 1 Feliusvan Westen- brugge snelheid van deze duivin 1257,39 meter per minuut, 2 en 9 M- Minnaard Krabbendijke, 3 Aug. Bosman Heikant. 4 P. de Boe Kat tendijke, 5 A. Colpaert Kloosterzan- de, 6 G. Dusarduyn Groede, 7 en 8 A. Faas Terneuzen, 10 Klaassen Tallie Schoondijke, 11 DaaneHoek Middelburg, 12 J. Bal Kwadendam me, 13 Jac. Minnaard Krabbendijke, 14 M. Pieterse Wemeldinge, 15 H. Calon Schoondijke. Hoofdprijzen: 1 A. Bosman, 2 A, Faas, 3 C. Clement Krabbendijke. Koningspoelen: 1 A. Colpaert, 2 A. Faas, 3 C- Clement. Ploegenprijs: M. Minnaard. Series onaangeduid: 1 M. Minnaard, 2 A. Faas, 3 A. Bosman. Series aange duid: 1 A. Bosman, 2 M. Minnaard, 3 A. Faas. Heeft wie heeft: Felius van Westenbrugge. (Van onze sportmedewerker i NIEUW NAMEN Vele honder den toeschouwers hebben in Nieuw Namen kunnen zien hoe de 49 ren ners, van de volkskoers een keihar de wielerwedstrijd hebben gemaakt. In de 52 km lange rit van de eerste grote prijs van Nieuw Namen voor volkswielrenners spaarden de deel nemers zich niet, en er werd een interessant wielergevecht geleverd. Als winnaar kwam Willy Verstrae ten uit St.-Jansteen over de eind streep. Hij toonde zich in de sprint de rapste door het compacte peloton met op de tweede olaats Tonny de Koster uit Graauw met een fietslengte te verslaan. Hij kon zich na afloop laten huldv gen door Theo Verschueren, de Be1 gische en Europese kampioen achter de dernies. Na enkele ronden werd de eerste uitlooppoging genoteerd van o.a. Johan Vonck, André Heyn drickx en H. Roggeman. Maar met op kop van het peloton Willy Ver- straete, Gaston Thuy en Frans van Waterschoot (de winnaar van de volkskoers in Graauw) werd een voorsprong vain meer dan 20 meter nooit toegestaan. Na 10 km probeer de Frans van Waterschoot het, maar ook hij kreeg geen kans. Het tempo werd in de voorste linies flink opge dreven, zodat er heel wat uitvallers te noteren vielen, waar-onder Bennv van Poorten uit Nieuw Namen. De plaatselijke favoriet Edmond Praet probeerde verschillende keren uit het peloton te ontsnappen samen met L. Vergauwen uit Kieldrecht maar ook zij kregen geen kans. Do renners van de toerclub Hulst. Ver straeten, Vonck en Thuy probeerden het tempo te drukken, om zo reser ves over te houden voor een eventu ele eindsprint. Dat lukte maar ge deeltelijk want de renners van de Ponderosa zo-als Arthur Tielemaa, André Heyndrickx en Hanore Rog geman waren zeer actief. Bij het ingaan van de laatste ronde deed zich nog een zware valpartij voor waarvan Gustaaf Calle uit Kiel drecht het ergste slachtoffer werd. Zwaar gewond werd nij naar het ziekenhuis gebracht. Gaston Thuy die eveneens met de stenen kennis maakte, kon met enkele schrammen en kneuzingen de wedstriid uiiitrii- den, maar miste zo de kans op een van de ereplaatsen. Uitslagen; 1 Willy Verstraeten St.-Jansteen, de 52 km in 1.15.7. 2 Tony de Koster Graauw. 3 Arthur Thieüeman Kiel drecht. 4 Willy Verbeek Graauw. 5 Frans v. Waterschoot Graauw, 6 Ru dy Vermeulen Kieldrecht. 7 Honoré Roggeman Kieldrecht. 8 Johan Vonck Hulst. 9 André Heyndrickx Kieldrecht. 10 Fons Bleyenberg Nieuw Namen. 11 Danny de Maaver Kieldrecht. 12 Gaston Thuy St.-Jan- steen. 13 Theo v.d. Bra-nde Hulst. ]4 Bertus de Baa-r Graauw. 15 Georges Vermeulen Kieldrecht. 16 Frans de Brauwer Hulst. 17 Pierre de Letter St.-Jansteen. 18 Roger de Belie Kieldrecht. 19 Edmond Praet Nieuw Namen. 20 Marc Warrens Ki*d- drecht. I

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7