Oostburg schakelt over op plastic vuilzakken WOONWAGENKAMP UITGEKAMD DOOR POLITIELEGERTJE Koning Jul niet blij met onderscheiding De II cent Medi Velasqueskampioen HOEDEKENSKERKE WIL GEEN VEER LATEN Illegale verkoop horloges neemt enorme vlucht EXTRA VERZORGING VAN KAMPEERBEDRIJVEN streék Warmer STRANDWEER Axel vergadert over PZEM Malafide handelaren opereren in Goes V erkeers brigadiert j es kregen oorkonde Frambozenpluk gaat beginnen Anderhalve kilometer speel- en zonneweide aan Grevelingenkust GOESE RAAD BERAADT ZICH OVER PZEM i •V "wwuoMuy VIV» |Ultl 17/1 ...v - "V" "v.- -Av** 3 V J onze duivesportmedewerker) STEENBERGEN Twee uitblin- kers op het nationaal concours van ,St.-Vincent bij Biarritz aan de Golf van Biscaje plm. 1000 km: Tinus van Meer, employé van de Suikerfa briek te Steenbergen, klokte zijn blauwe duivin '65-2022150, die circa 8000 vogels te vlug af was maandag morgen te 8.09 uur. Het is een duif van het beroemde ras Jan Aarden dat reeds ontelbare overwinninaars .,«P de Pyreneeënvluchten heeft voortgebracht, gekruist met Rom- bouts. Tinus zet nooit veel geld op zijn duiven. Had hij alle hokjes op de poulebrief achter dit ringnummer aangekruist dan was hij nu zo'n dertigduizend gulden rijker geweest. Dat hij dit niet gedaan heeft is een lot uit de loterij voor Arjaan van Schilt van De Kladde onder Lepel straat, wiens tweejarige geschulpte duiving 69-185552 twintig minuten later op de klep viel. De zeventigja rige Van Schilt wint nu de auto plus een pak rooie ruggen zo dik als een gemiddelde duivensjarel ze alleen maar in zijn dromen ziet. De duif van Van Meer zat veertien dagen te broeden, die van Van Schilt voerde een jong van drie weken. Haar dof fer had Arjaan reeds een dag of wat in een konijnenkotje gezet. Hij mocht 's avonds wel eens even op het hok, maar nooit voor lang. Het ras is van zijn broer Kees van Schilt en wijlen Jan van de Par te Steenber gen (Jan Aarden yia zoon Jan van Schilt). Sinds 1950 is Steenbergen het sterkste grote fondcentrum van. Nederland. Vooruitzich ten voor don derdag en vrij dag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur: Zonnige perio den, weinig of geen regen en iets hogere tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon 3 tot 10, min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal, max. temp: 0 tot 4 graden onder nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon 4 tot 12, min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal, max. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kans op een ge heel droog etmaal: T0 procent. Een zwak front geeft vandaag tij delijk bewolking maar het blijft o- verwegend droog. Matige zuidwesten wind. Temperatuur ongeveer acht tien graden, zeewater zestien graden. Vooruitzichten: Van de oceaan na dert vochtige en iets warmere lucht waardoor in de tweede helft van de week wat aangenamer strandweer. (VERVOLG VAN PAGINA 1) De inval werd gedaan, omdat het de politie duidelijk was geworden dat vanuit het kamp de nodige strooptochten waren ondernomen en dat het in het kamp wemelde van de wapens. De inval krijgt zijn ver volg in een uitgebreid onderzoek naar hetgeen de verschillende kamp bewoners op hun kerfstok hebben. Het kan nog wel even duren voor dat onderzoek erop zit. De enorme operatie, die zonder- haperen èn zonder verzet van de zijde van de kampbewoners verliep, stond onder leiding van de distriets- recherchechef van de rijkspolitie, kapitein K. de Maat, en de Bossche officier van justitie, mr. Peijnenburg. Het politielegertje van 76 man (be staande uit rijkspolitiemannen uit de districten Eindhoven, Den Bosch en Breda en vier man van de gemeen tepolitie in Eindhoven), werd nog geassisteerd door 6 militairen met mijndetectoren, zes Waalrese ge meentearbeiders met vrachtauto en laadschop, vier brandweerlieden met brandweerwagen en de bemanning van het rij.kspolitievliegtuig. Die hele „operationele eenheid" verzamelde zich bij het krieken van de ochtend op de vliegbasis Eindho ven. Vandaar trok men naar Waalre, waar men een nog in diepe rust ver kerend woonwagenkamp aantrof. Tussen zes en twaalf uur 's mor gens werden behalve de woonwagens en het kampterrein ook de omgeving van het kamp met grote nauwkeu righeid doorzocht. Niet zonder resul taat, want de compromitterende spullen werden zeker niet alleen op, in of onder de wagens, maar ook on der het schroot en op aanwijzing van de bemanning van het vliegtuig in de korenvelden in de omgeving gevonden. Men moest ervoor nogal wat graaf- en spitwerk verrichten. (Van onze correspondent) OOSTB1JRG De invoering van de plastic zakken voor de huisvuil ophaaldienst in Oostburg is een feit geworden. Per 1 juli mogen de in woners alleen nog de door de ge meente gewaarmerkte zakken ge bruiken, die voor het eerst op 5 juli zullen worden opgehaald door de firma Bron uit Waterlandkerkje, contractant van de gemeente. De eerste week zal de firma Bron op verzoek van het college van b. en w. de nodige souplesse betrachten bij de omschakeling. In tegenstelling tot vroeger zal in de kernen in. het vervolg nog slechts eenmaal per week het huisvuil wor den opgehaald. De zakken hebben een inhoud van 60 liter, meer dan de emmers, die slechts 33 liter in houd hadden. De prijs van de zakken voor de inwoners van f 0.43,5 per zak inclu sief het reinigingsrecht, dat voor het tweede half jaar van 1971 komt te vervallen. (Men krijgt dus geen af zonderlijke aanslag reinigingsrech ten meer). De emmers mag men behouden, doch niet meer aan de straat plaat sen. Na een week wordt de emmer, indien die toch nog aan de straat staat, onherroepelijk door de ophaal dienst meegenomen. Getracht zal worden het aantal verkooppunten van de plastic zak ken uit te breiden. Men is in be spreking met de PTT, zodat moge lijk binnen afzienbare tijd de post kantoren de huisvuilzakken ook zul len verkopen. (Gebundeld per 20 stuks). Gedurende de zomermaanden zal voor de recreatiecentra met name Cadzand Bad en Nieuwvliet alsmede de campings te Groede en Breskens een extra ophaaldienst op donder dagmorgen worden ingelast voor ho- reca-bedrijven, pensions, campings enz. en vakantiewoningen, gezien hier een extra groot aanbod van huisvuil verwacht mag worden in de topweken. (Van een onzer verslaggevers! AXEL. Burgemeester en wet houders van Axel zullen de fractie voorzitters raadplegen over de wen selijkheid van een speciale raads vergadering over de PZEM-kwes- tie. De eerstvolgende raadsvergade ring was eigenlijk bepaald op 19 juli. Omdat de aandeethoudersverga- dering van de PZEM 9 juli wordt gehouden is het meer dan waar schijnlijk dat de raad eerst bijeen wil komen om zijn standpunt in de PZEM-kwestie te bepalen. De afgevaardigde van de Axelse gemeenteraad in de aandeelhouders vergadering kan het standpunt van zijn raad dan in deze vergadering kenbaar maken. (Van een onzer verslaggevers' GOES Sedert enige weken ope reren in Goes en omgeving textiel handelaren. Deze mensen bieden meestal bij oudere mensen textiel aan van inferieure kwaliteit tegen veel te hoge prijzen. Ze geven zich uit als buitenlanders en bedienen zich soms van de Duitse taal. Ook hangen zij diverse verhaaltjes op waarin meestal stoffenshows en uil- voer met betrekking tot de stoffen een rol spelen. De korpschef van politie te Goes adviseert niet op dit soort aanbiedingen in te gaan. Koning Jul geeft demonstratie boogschieten. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK De trofeeën hangen bij bossen aan de muur. De vele hoge vogels, kallen en zijvogels maken duidelijk dat men liet huis van een schntters- kampioen is binnengetreden. En kampioen is Jul Vereecken uit Stoppeldijk, sinds liij zaterdag j.l. in Kwadendamme de titel van provinciaal koning in de wacht sleepte. Om in het bezit te komen van deze fel begeerde titel moest hij 26 keizers en koningen uit Zuid- Beveland en 8 uit Zeeuwsch- Vlaanderen verslaan. De strijd- werd tenslotte beslist na een bar rage met Om. Saey, keizer van de Zeeuwsch-Vlaamse schutters- bond uit Sas van Gent. Uiteraard is de heer Vereecken trots op zijn titel, die hij ziet als een bekroning van een langduri ge schuttersloopbaan, die reeds op 10-jarige leeftijd begon. De heer Vereecken: „Toen ik tien was ging ik reeds met mijn va der mee om de afgeschoten vo gels te verzamelen. Die probeer de ik dan thuis op een eigenge maakte paal af te schieten- Sindsdien is het schieten altijd mijn grote hobby geweest". „Een paar maal heb ik mijn schuttersactiviteiten onderbroken. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en ik ben iedere keer opnieuw begonnen. Een mens moet tenslotte wat omhan den hebben. Binnen zitten is voor mij helemaal niets". Zo verheugd als de héér Vereecken is over de behaalde titel, zo weinig te spre ken is hij over de beloning die daar tegenover stond. „Ik heb in Kwadendamme een vogel op een eigengemaakt houten klosje ge kregen en dat voor een provinci aal kampioenschap". „Toen ik koning werd van mijn eigen vereniging, Willem Teil uit Kloosterzande, kreeg ik, al is het maar voor een jaar, een medaille die nog door koning Willem III aan de vereniging is geschonken". De heer Vereecken heeft dit jaar niet altijd even succesvol geschoten. Tijdens de onlangs gehouden Europese kam pioenschappen in het Franse Rijssel was hij niet in .vorm en wist geen enkele prijs te be machtigen. De heer Vereecken: „Ik had toen mijn dag niet. Want al klinkt het misschien vreemd, voor onze sport moet je een goe de conditie hebben. Ik merk het tijdens de schietingen als ik bij voorbeeld in de week te hard heb gewerkt. En al worden de schietingen altijd dichtbij een ca fé gehouden, alcohol is voor een goede schutter voor de wedstrijd taboe. Een schutter moet over een vaste hand beschikken". De heer Vereecken betreurt het dat er zo weinig toeloop van jonge leden bij de verenigingen is. Dit zou volgens hem wel an ders zijn als de jeugd eens daad werkelijk kennis maakte met de sport, waar hij zo'n hartstochte lijk beoefenaar van is- (ADVERTENTIE) Morgen, donderdag 1 juli. Bergen op Zoo-m: 9.19 en 21.39 uur; Hans- weert: 8.37 en 21.04 uur; Terneuzen: 8.10 en 20.37 uur; Vlissingen7.40 en 20.09 uur; Wemeldin-ge: 9.09 en 21.29 uur. Kontstanz 405 onv., Rheinfelden 289 6, Straatsburg 328 pl4, Plit- tersdorf 472 —8, Maxau 524 -—4, Plochingen 144 pl2, Mannheim 361 pl7, Stembach pl20, Mainz 347 p!5. Bimgen 241 pl3, Kaub 270 pl3 Trier 274 pl2, Koblenz 280 pLIO, Keulen 277 pll4, Ruhrort 451 pll5, Lobith 1068 pl6, Paunerdense kop'1032 pl4, Nij'megen 858 pl3, IJSSELKOP 913 ren 4038 plll6, BElfeld 1159 pl67, pl7, Eefde IJssel 447 pl!5, Deventer 324 pl5, Monsin 5494 pll4, Borgha ren 4036 pll6, Belfeld 1159 pl67. Grave beneden de si. 507 pl9. Sluis mr. 2 in de Zuidwiilemsvaart te Rerlicum wordt weer normaal he diend. \lelo4qne4 220, cent voor 20 Medina's. Dus 11 cent per stuk. (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE-BOKSELL De VVD-fractie in de gemeente raad van Borsele heeft een alterna tief plan voor het veer Iloedekens- kerke-Terneuzen gelanceerd. Het plan, dat nog in een ruwe vorm verkeert, voorziet in een noord-zuid- verbinding van Rotterdam, via de Zeelandbrag, rijksweg 58, 's-Heer- Abtskerke, 's-Gravenpolder naar Hoedekenskerke. waar een auto- veer ieder uur naar Zeeuwsch- Vlaanderen'zou varen. Zoals bekend, schijnen rijksplan nen voor verplaatsing van het tot nu toe onrendabele veer. al in een ver gevorderd stadium te zijn. Het colle ge van burgemeester' en wethouders vindt evenwel dat, indien een rijks- becijfering geheel ten gunste van Ellewoutsdijk zou uitvallen, de overheid Hoedekenskerke een be hoorlijke compensatie moet ver schaffen. Over die compensatie heelt het raadslid A. de Jager (VVD) een heel andere gedachte dan burge meester Van Waes. Naar een eerste mening van de burgemeester zou Hoedekenskerke best een jachtha ven kunnen worden. Tijdens de wens-zittin.g van afgelopen vrijdag bleek echter duidelijk dat men het niet zag zitten. Een jachthaven, zo redeneerde men, zal binnen twee jaar geheel dichtgeslibd zijn. Boven dien is een recreatiebestemming op dat punt aan de Westarschelde le vensgevaarlijk. Daar komt nog bij dat men zeer sceptisch staat tegeno ver de rijksargumenten. Aanleg van een geheel buitendijkse veerhaven in Ellewoutsdijk zal verschrikkelijk ,duur zijn, terwijl men nog niet lang geleden splinternieuwe voorzienin gen in Hoedekenskerke heeft aange bracht. Hierbij behoort onder meer ook een goede weg-verbinding. Ge ruchten willen, dat de eertijds ge projecteerde zijtak van dé toekom stige provinciale Sloeweg (Vlissin- gen-OostVierwegen) naar Hoede kenskerke geen doorgang zou vin den. De WD en de SGP zouden dit onverteerbaar vinden. De PvdAïPPRfractie heeft zich in middels met schriftelijke vragen tot b. en w. gericht. De rijksbecijferir.g waarmee het ministerie van verkeer en waterstaat schermt om aan te tonen dat het veer voor auto-vervoer onrendabel zou zijn, wordt door de PvdA-PPR geheel verworpen. Men dringt aan op een uurdienst. Het idee dat de heer De jager r,u lanceert, komt voort uit de constate ring dat de geprojecteerde Sloe-zij- weg naar Hoedekenskerke. die even ten westen van 's-Gravenpolder zou beginnen, precies in het verlengde blijkt te liggen van de weg die t.z.t. de Zeelandbrug zal verbinden met de rijksweg 58. Het plan zal tevens het tussen rijkswegwal erï Sloeweg- schip vallende dorp 's-Heer Abts kerke kunnen ontsluiten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De verkeersbri- gadiertjes van de St.-Willibrordus- school en de Prins Willem van Oranjeschool te Terneuzen hebben als afsluiting van het seizoen 1970- 1971 de verkeersoorkonde ontvan gen, die werd uitgereikt door adju dant E. Russschen van de Ternéu- zense gemeentepolitie. (Van onze correspondent) Op Zuid-Beveland en in het byzon- der in Kapelle en omgeving begint deze week de grote drukte met de frambozenpluk. Honderden mensen zullen hiervoor ingeschakeld moeten worden want het areaal frambozen in Kapelle en omgeving is groot en het plukken vraagt veel tijd. De frambozen worden namelijk overwe gend geplukt in doosjes met een netto inhoud van 250 gram. Een deel .hiervan gaat naar de markten in binnen- en buitenland en is bestemd voor verse consumptie en het groot ste deel van aanbod wordt verwerkt in glas of blik op sap of diep gevroren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het probleem van de clandestiene horlogeverkoop is nog lang niet van de baan. On danks de oplettendheid van poli tiemensen en speciaal gecreëerde gemeenteverordeningen, die hef de verkopers onmogelijk moet maken hun waar te slijten, begint het er veel op te lijken dat deze business een onuitroeibaar kwaad aan het worden is. tri alle grensplaatsen en, toeristen centra in Zeeland (Sluis, Zierikzee Hulst) zijn deze handelslieden aan wezig. Ook in Huist, vanouds een geliefd centrum voor de horlogever kopers, is weer erg in trek. Gister morgen was het gilde met vijf, zes man vertegenwoordigd op de Hul ster markt. Ze opereerden daarbij zo vrijelijk dat het leek alsof ze nog nooit vam een gemeenteverordening of politie hadden gehoord. De bezoekers van de markt had den hun wagens amper geparkeerd of er stond een vriendelijke heer naast de deur met de vraag of men geen goed horloge voor een spot prijsje wilde kopen. In eerste in stantie weigeren wil nog niet zeggen dat men van de verkopers af is. Deze is wel zo vriendelijk om de kandidaat-koper met enige zachte aandrang duidelijk te maken dat hij ontzettend dom is als hij zo'n bui-- tenfcansje laat schieten. Vooral Bel gische bezoekers zijn erg in trek. Niet iedere bezoeker is op deze praktijken gesteld en de rijkspolitie te Hulst krijgt menige klacht bin nen. Een woordvoerder van de rijks politie, verklaarde dat men dikwijls op dié klachten reageert maar dat het niet meevalt, de kerels op het juiste moment te grijpen. „Het lijkt wel dat ze ruiken dat wij er aanko men. Bovendien kunnen wij niet altijd mensen ter beschikking stel len". Gistermiddag werden de woorden van deze politiefunctionaris ten voi le bewarheid. De politiewagen had zich amper voor het gemeentehuis gepost of de heren horlogeverkopers waren van de markt verdwenen. Aan organisatie ontbreekt het hen blijkbaar niet. BRUIN1SSE (ANP) GS van Zeeland hebben aan de aanleg van de jachthaven voor Bruinisse, die aan 550 schepen ligplaats zal kun nen bieden, de hoogste prioriteit verleend. Zij hebben dat aan het ministerie van economische zaken bericht. Verwacht mag worden dat de subsidiebeschikking binnen een halfjaar zal afkomen. Daarom is Bruinisse nu begonnen aan een tweede project in het kader van de aankleding van het Grevelin- genreereatieplan, te weten de aanleg van een speel- en zonneweide over 1500 meter lengte en 150 tot 300 meter breedte, groot totaal 20 hecta re lanr-.de Grevelingenkust, voor zo ver diè.>ver het gebied van Bruinis se loopt. Aldus burgemeester G. Hokken van Bruinisse op een persconferen tie. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op verzoek van een vijftal leden komt de Goese ge meenteraad donderdagavond in spoedzitting bijeen om een stand punt te bepalen ten aanzien van de aandeelhoudersvergadering van de PZEM van 9 juli. De raadsleden van de christelijke combinatie in de Goese gemeente, die zich gisteren in een brief tot burgemeester mr F. G. A. Huber richtten, zijn: J.P.G. van Oyen, J. P Polfliet, J. Schippers, A. Mal- jaars en B. M. van Nieuwenhuizen. In de extra vergadering, aanvang 7 uur 's avonds in hotel de Koren beurs. zal men zijn houding bepalen ten aanzien van de voorstellen die het dagelijks bestuur van de PZEM enige tijd geleden aan de aandeel houders heeft gedaan met betrek king tot het rapport van de rekfH- kamer-

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3