Maad Hulst vraagt bestuur van PZEM op te stappen Proces verbaal tegen berger uit Ilansweert Examenresultaten zijn bevredigend IN MOTIE AAN COLLEGE VAN B. EN W. Ruud Martens heeft zijn Atteljee Ponykeuring in Hulst stad streek Benoeming van raadslid in Borsele Zilveren jubilaris bij betonfabriek WRAK BIJ KATSE VEER Krediet voor verbetering van lichtnet Volley toernooi in Sas van Gent Personeelsbeleid van Borsele verandert BEROEPINGEN Sluis Nw„- en St.-Joosland Bosch ka pel le St. Jansteen Breskens Aardenburg Kloosterzande Oostburg MTS TERNEUZEN „SCOORDE 100%" Goes Zaamslag Spanning stijgt in zomeravond voetbalcompetitie IJzendijke Koewacht Schoondijke Cadzand Dinsdag 29 juni 1971 Kunschilder Martens voor zijn „atteljee 43" (Van onze correspondente) TERNEUZEN Kunstenaar Ruud Martens uit Temeuzen heeft de be schikking gekregen over een eigen expositieruimte die hij de naam At teljee 43 heeft gegeven. Jh de Lange Kerkstraat, in het oudste gedeelte van Temeuzen, huurde hij een oud huisje voor het luttele bedrag van f 25,- per maand. Ruud is als leraar tekenen en handvaardigheid verbonden aan het Zelderurust-college, terwijl ook zijn vrouw Lilian met ingang van het nieutwe schooljaar tekenen op deze school en aan de katholieke mavo gaait doceren. De naam Ruud Martens is in Zeeuwsch-Vlaanderen ©een onbe kende meer sinds hij in april dit jaar zijn gouaches, aquarellen en tekeningen exposeerde in galerie Uilenspiegel te Sas vain Gent. Ook Lilian heeft veel aquarellen en teke ningen gemaakt, doch nog nooit geëxposeerd. „Ze liggen nu in een map op zolder. Zodra ik de tijd heb gevonden ze in te lijsten, dan wii ik ook gaan exposeren". Gelegenheid tot permanent expo seren in Temeuzen hebben zij nu sinds kort gekregen. Het toeval wil de, dat zij bet huisje nummer 56, schuin tegenover hun woning voor eveneens f25,- per maaind erbij jon den huren. Die zolderruimte is door Ruud omgevormd tot atelier, de be nedenkamer op nummer 43, met twee ramen aan de straatzijde, werd als expositieruimte ingericht. „Op nummer 43 had ik geen ruimte om te schilderen. Als ik de ezel in het kamertje zatte, was die bij wijze van spreken 'gelijk vol", verteld Ruud. Het is dus beslist geen galerie, waar ooik andere kunstenaars hun werken kunnen tonen. „Misschien wordt Atteljee 43 ooit nog wel eens een echte galerie als we na verloop van tijd wat meer schilders uit de omgeving hebben leren kennen. Maar voorlopig kan men de exposi tie slechts bezoeken na op het bel letje van nummer 43 gedrukt te hebben". Over enkele weken zal Atteljee 43 voor 3 weken gesloten blijven. Dan gaan Ruud era Lilian met vakantie naar Zuid-Frankrijk, op de race fiets. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE/HEINKENSZAND. De gemeenteraad van Borsele zal in zijn vergadering van volgende week dins dag de toelating behandelen van een nieuw raadslid. Het is de heer M. J. A. Mol te Borsele, die de opvolger is van het CHU-raadslid W. A. Bierens. De heer Bierens moest zijn raadslid maatschap beëindigen in verband met zijn verhuizing naar Goes. In de vacature Bierens werd enige tijd geleden de heer M. J. Goud te Baarland benoemd, maar deze nam de benoeming niet aan. De heer Goud, fruitkweker van beroep, is ZLM'-be- stuurslid en voorzitter van de N.F.O.- Zeeland. De heer Mol heeft zijn be noeming aanvaard. (Vara onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren vierde de heer F. Overdulve uit Axel, assis- tent-laadbaas bij de betonfabriek zijn zilveren jubileum. Bij de huldiging waren zijn echtgenote, kinderen, de raad van bestuur, de directie en nog een aantal genodigden aanwezig. Ir. J. van der Peijl, lid van de raad van bestuur, hield een toespraak waarin hij uitvoerig stilstond bij de loop baan van de jubilaris. Spreker over handigde hem de gedenkpenning en oorkonde van de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland en bood hem, als waar dering voor zijn werkzaamheden, een geschenk aan. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT/KATSE VEER. De rijkspolitie te water te Wemeldinge heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de Hansweertse berger L. P. wegens het meren van een schip bij een waterkering. Zoals enige tijd geleden al door ons gemeld wordt het strand bij Katse Veer, vlak bij de provinciale weg van Goes via de Zeeiandbrug naar Rotterdam, ontsierd door het scheeps wrak de „Horizon". (Van een onzer verslaggevers) DRIEWEGEN De n.v. Provincia le Zeeuwse Energie-Maatschappij (PZEM) zal binnen afzienbare tijd het bovengrondse laagspanningsnet aan de Coudorpseweg in Driewegen vervangen door een kabel. Ais ge volg daarvan zullen de zes houten paalarmen aan de houten palen ko men te vervallen en worden vervan gen door nieuwe. Ook zal een zestal lichtmasten extra worden geplaatst. De raad van de gemeente Borsele zal voor de materiaalkosten van de bekabeling en de aanleg van de nieuwe openbare verlichtingsaders een krediet moeten verschaffen van 5.802,96. Nadat pogingen van rijkswaterstaat en gemeente Goes om het Hansweert se bergingsbedrijf zijn eigendom te laten verwijderen hadden gefaald, stelden beide overheidslichamen de zaak in handen van de politie. Het Katse Veer is een recreatie- strand dat door de gemeente Goes op terrein van de maatschap Wilhelmina- polder is aangelegd. Men heeft nog voor het proces-verbaal enige andere rechtsgronden overwogen, zoals de wrakkenwet, terwijl ook - een oprui ming van het schip door de gemeente Goes als „strandvonder" tot de mo gelijkheden behoorde, maar men koos (Van onze correspondente). SAS VAN GENT In het kader van de Sasse sportweek werd in de Speye een volleybaltoernooi gehou den voor heren junioren en dames. Bij de heren junioren werd Voor waarts uit Axel winnaar, slechts met een punt verschil op het zeer goed spelende team van de Sterren, Zuiddorpe. Savok-junioren sloten de rij. Bij de dames werd Ra.ripo 1, Watervliet eerste, gevolgd door Sa- vok en Baripo II. Loco-burgemeester W. Colsen ge assisteerd doo-r het raadslid R. Spue- sens. reikte na afloop de prijzen uit. Uitslagen dames: Savok - Waterfliet 2 2-0. Savok - Watervliet I 1-2, Watervliet 2 - Savok 0-2, Watervliet I - Savok 2-1, Heren junioren: Ster ren - Voorwaarts 0-2, Savok - Ster ren 1-2, Savok - Voorwaarts 0-2, Sterren - Savok 2-0, Voorwaarts - Sterren 0-2, Voorwaarts - Savok 2-0, Heren: Savok I - VC Zelzate 3-0. uiteindelijk voor de waterkeringsar gumenten. De heer P. was gisteravond niet bereid een verklaring te geven voor het „spookachtige" zwerven van het schip, noch bereid zijn plannen met het schip of zijn zienswijze op de zaak bekend te maken. (Van een onzer verslaggevers) HULST Met algemene stem men heeft de gemeenteraad van Hulst een motie aanvaard, waarin het vertrouwen in de raad van bestuur en het dagelijks bestuur van de n.v. PZEM worden opge zegd. De raad had amper een kwartier nodig om haar stand punt over de veel besproken PZEM-kwestie kenbaar te maken. Een discussie over dit agendapunt werd niet gevoerd. Het bleef bij een monoloog van raadslid J. Martens die, naar achteraf bleek, de mening van de hele raad vertolkte. De heer Martens zei in zijn betoog dat hij moeite had gehad met het doorlezen van het rapport van de algemene re kenkamer over de PZEM-kwestie. Er waren hem vele vraagtekens bijge bleven. Vraagtekens vooral ten aanzien van de houding van het dagelijks be- stuur van de PZEM. Over de persoon van de directeur van de PZEM ir. T. Bogerd wilde hij niet spreken omdat een oordeel over hem naar zijn me ning buiten de competentie van de raad lag. Wel uitte hij scherpe kritiek op het dagelijks bestuur. De heer Martens: „Het is voor mij onbegrijpelijk dat besluiten van het dagelijks bestuur die betrekking had den op de bungalowbouw (goedkope aansluiting op het electriciteitsnet etc) niet door het dagelijks bestuur genotuleerd zijn. Bovendien acht ik het onjuist dat dat hele kwestie door provinciale staten in de politieke sfeer is getrokken. Daar hoort deze namelijk beslist niet thuis". De heer Martens kwam uiteindelijk tot de conclusie dat het dagelijks be stuur van de PZEM uit dit alles één consequentie kon trekken en dat was aftreden, zoals reeds twee van de leden hebben gedaan. Hierna over handigde hij burgemeester Molthoff de motie, die door de gehele raad werd gesteund. De inhoud van de motie luidde: „De raad van de ge meente Hulst in openbare vergade ring bijeen op 28 juni 1971: kennis genomen hebbende van de met be trekking tot de PZEM kwestie, over gelegde stukken en van de naar aan leiding daarvan vanwege burgemees ter en wethouders gegeven toelich ting" en verklaring: spreekt zijn me ning a}s volgt uit; Dat zijn vertrouwen in het huidige dagelijks bestuur van de nv PZEM ernstig is geschokt, dat reeds tot op heden enkele vertegenwoordigers van Zeeuwse gemeenten in de raad van bestuur en het dagelijks bestuur van de nv PZEM met het beschikbaar stellen van hun zetels in bovenge noemd orgaan de juiste consequen tie hebben getrokken, overwegende dat de raad van mening is dat zoda nige consequenties door elk lid in het dagelijks bestuur der nv PZEM had moeten zijn betrokken, verzoekt bur gemeester en wethouders deze motie ter kennis te brengen in bovenge noemde organen en de algemene ver gadering van aandeelhouders in de PZEM. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE/HEINKENSZAND Als de gemeenteraad van Borsele in zijn vergadering van volgende week dinsdag akkoord gaat met een des betreffend voorstel van het college van b. en w., zullen burgemeester en wethouders van deze gemeente voortaan alle gemeentepersoneel en onderwijzers vara gemeentescholen (in beide gevallen op enkele uitzon deringen na) zelf benoemen. Tot nu toe namen de benoemingsprocedures veelvuldig een groot deel van de raadsvergaderingen in beslag, ter wijl een vlotte afwerking van vaca turevervulling onmogelijk was. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/MIDDELBURG Dit jaar is ruim 90 procent van de eind examenkandidaten van de scholen voor mavo, havo en vwo_ (nog in clusief ulo, hbs en mms) in West-Brabant en Zeeland geslaagd. De schoolleidingen noemen dat een „zeer bevredigend resultaat", dat niet of weinig afwijkt van dat van voorgaande schooljaren. Het percentage geslaagden is enigszins negatief beïnvloed door de minder goede eindexamenresultaten, die een minderheid van de mavo-scholen boekte. Bij de mavo-scliolen waren er zowel positieve als negatieve uitschieters. BRUINISSE Geref. kerk. A. van den Berg, kandidaat te Gouda, die bedankte voor Arnemuiden, Chil li.- .-'-mm Din*Moord Kruinin- gen, Oostburg en Terneuzen. Ter illustratie enkele voorbeelden. Bij de Katholieke Scholengemeen schap te Etten-Leur zakten 7 van de ulo-kandidaten. Ook op enkele Breda- vo-cursus en 22 vain de 114 vara de ulo-kanidaten. Ook op enkele Breda se mavo-soholen was het percentage geslaagden minder hoog dam gebrui kelijk. Enkele van de positieve uit schieters; van de 54 mavo- en ulo- kandidiaten van de rijksscholenge meenschap te Oostburg moesten er slechts twee worden afgewezen. Bij de Past. Hellemons-mavo in Ouden bosch waren die cijfers respectieve lijk 89 en 1 en bij bijvoorbeeld nog de mavo-school van de H. Geest te Bergen op Zoom 98 en 7. De minder goede resultaten op een deel van de mavo-scholen is volgens de betrokken schoolleidin gen gemakkelijk te verklaren. Aan het begin van bet schooljaar- '70-'71 ging de ulo-oude-stijl zijn laatste jaar in. In verband daarmee waren veel leerlingen „nogal soepel bevor derd!' van de derde naar de vierde klas. Dat heeft zich bij de jongste eindexamens een beetje gewroken. De kandidaten van de scholen voor havo en vwo weerden zich tijdens hun eindexamens voortreffe lijk. Topscorers wei-den geboekt in (bijvoorbeeld) de Katholieke Scho lengemeenschap in Etten-Leur (140 kandidaten waarvan 137 geslaag en in de Jansenius-scholengemeen- sehap in Hulst (89 kandidaten, waarvan 87 geslaagd). Het gemiddeld aantal zittenblij- vers is dit jaar wat groter dan normaal, vooral op de havo-scho len. Zwemmen De jaarlijkse onder linge zwemwedstrijden, welke bij het einde van elk schooljaar tussen de lagere scholen in Sluis worden gehouden, moesten wegens techni sche omstandigheden (late opening van het zwembad en minder gunstig weer) worden uitgesteld tot. zater dag 7 augustus- Carillon Woensdag 30 juni om 16 uur en 20 uur zal door de Sluise stadsbeiaardier op de beiaard van het Sluise stadhuis de eerste van een reeks zoimerooncerten begin nen. Kerkelijke problemen Dezer dagen kwamen de gereformeerde en hervormde jongeren van Arne muiden en Nieuw- en Sint Joosland hij een ter bespreking van kerkelijke problemen. In augustus zal de voor bereidingscommissie weer bij elkaar komen om plannen te maken voor soortgelijke besprekingen in het na jaar. Schieting In café A. Stalla-ert te Boschkapellie werd een schi-eting ge houden met een deelname van 30 schutters. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslagen waren: wip een: hoge vogel C. Boogaert te Lamswaiairde. diie ook de eerste zij vogel op deze wip voor zijn reke ning mam evenals de eerste zij vogel op de tweede wip. Tweede zijvogel op wip een, A. de Bakker. Boschka- pelle. Op twee: hoge vogel, J. Lou- ers. Terhole. tweede zijvogel A. Fas- saert, Bosehkapelle; grootste aantal kleine vogels met 6 stuks C. Ver schuren te Lamswaardje. Gemeentehuis Op -het verzoek van verscheidene raadsleden, heeft burgemeester P. Molthoff meege deeld. dat het voormalige gemeente huis te St.-Jansteen ter beschikking zal worden gesteld van een jongeren organisatie en de plaatselijke EHBO- afdeli-ng. Beheer Met een speoiaal ver zoek heeft burgemeester P. Molthoff zich gewend tot de raadsleden van de vroegere gemeente St.-Jan-steen. Hij vroeg hen om alle medewerking te willen verlenen bij de oprichting van een stichting, die alle gebouwen in het kerkdorp St.-Jansteen gaat beheren. Hij verwachtte dat de raadsleden als medebestuurders van de gemeente bun uiterste best zou den doen om hierbij behulpzaam te zijn. Bejaarden Uitgaande van de Stichting Dienstverlening agn be jaarden te Breskens zal op 6 juli 's morgens om elf uur in het Dienstencentrum Goedertijt een bespreking beginnen om te komen tot d-e oprichting van een fiets- en wandelclub. De bespreking zal ge leid worden door de heer J. Meye- ren, maatschappelijk werker va-n de stichting. Jubilea De CTOB heeft zijn jubileum gevierd met een receptie in hotel Het Wapen van Breskens. Op deze receptie werden tevens de heren A. Cambier en R. Vermeire gehuldigd omdat zij respectievelijk 25 jaar voorzitter en bestuurslid zijn geweest. Door veel belangstellenden werden gelukwensen aangeboden terwijl door het bestuurslid J. v. Luyk a-an beide jubilarissen een gouden horloge met inscriptie werd aangeboden. Bollen Uitslag 6e clubbolling van de Aardenburgse Boilers Club ABC: 1 O. Dhoore - J. Smoor, 2 E. van Rie - R. de Vriend, 3 A. van Pamelen - E. Rijckaert, 4 F. v. d. Dries - J. de Meij. C. Rijckaert werd na een aantal spannende wed strijden koning 1971 bij de konings- bolling van de club. Puntenscliietingen Uitslag wip 1: hoogvogel Huib van Iwaa-rden jr.; zijvogels H. de Rijcke en H. van Iwaa-rden sr.; kallen: H. Lippens en Jan van Iwaarden. Meeste kleine vogels: H. de Rijcke en J. van Iwaarden sr. (6). Wip 2: hoogvogel Jan van Iwaarden; zijvogels Huib van Iwaarden jr. en J-an van Iwaar den; kallen: I. Puijenbroek en Jan van Iwaarden; meeste kleine vogels: Rob de Rijcke (6). Stand kampioen schap: 1 Jaap van Iwaarden 49 pun ten, 2 Rob de Rijcke 43, 3 Huib van Iwaarden jr. 42, 4 H. van Iwaarden sr. 41, 5 H. de Rijcke 37. Jaarvergadering De Coöp. Raif- feisenbank Kloosterzande en o. heeft haar jaarvergadering gehouden in de zaal Van Leuven onder voorzitter schap van P. Vereecken, die in zijn inleiding gewag maakte van goede resultaten over het boekjaar 1970. Tevens sprak hij zijn dank uit voor de ondervonden medewerking. Di recteur B. Kuypers gar een korte toelichting op de jaarstukken en legde vooral de nadruk op de mo dernisering en automatisering van de bank. De verwachting werd uitgespro ken dat een fusie met de bank van Stoppeldijk tot de mogelijkheden behoort. Ten slotte volgde nog de verkiezing, waarbij de leden van de raad van toezicht P. de Koek en W. van Dixhoorn aftraden wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Deze vacatures werden niet aangevuld. In de plaats van A. Pateer die perio diek aftrad werd gekozen E. Fas- saert. (Van onze correspondent) HULST Op het Terrein langs de Zoutestraat heeft de Ponyclub Hulst een demonstratie van Dartmoorpony's en Haflingers onder lei ding van mevrouw M. Lockefeer-van den Dungen gehouden. Tevens was er een regionale keuring voor de pony's uit zuidwest- Nederland, waarvan de beste dieren kunnen deelnemen aan de Na tionale keuring te 's Hertogenbosch op 28 augustus. Voor de keuring v. d. Haflinger-paar- den waren aanwezig de keurmees ters A. d-e Ley-er en P. Bens. De uitslag was als volgt: Merrieveulens: 1-A premie Merrieveuls van San- dor en Hurtig fok.-eig. drs. W. Loc kefeer te Hulst; 1-B premie Fanny v.d. Ouwepolder, Fok.-eig. W. Burm te Hulst. Haflo-Arabe Hengstveu lens: 1-A premie Golbino van Hulst fok. eig. drs. W. Lockefeer te Hulst, 2-A premie Winneton Fok.-eig. B. Pica vet te Hulst, 1-B premie Gold- bey Fok-eig. gebr. v.d. Moere te Kamperland, 2-B premie Amigo v.d. Ouwepo-lder, Fok-eig. W. Burnt te Hulst: Haflo-Arabe Merrieveulens: 1-A premie Rossel van Hulst Fok- eig. drs. W. Lockefeer te Hulst in prentte Goldflower Fok-eig. A. Ver bist te Hulst, 1-B premie Gipsy van Walcheren fok-eig. G.E. Kalkman te Middelburg, 1-C premie Choebiiai- Chan Fok-eig. Ed. Picavet te Hulst. Eenjarige merriën: 2e premie Bianca Fok: M. Corré te Oostkapelle. Eig. B. Ca-ljouw te Middelburg. Haflo- Arabe eenjarige meriën: le premie Lorelei van Reinaardstad Fok-Eis. Chr. Verbist te Hulst, 2e premie Goldy Fok-eig. G.E. Kalkman te Middelburg, Haflo-Arabe driejarige merriën le premie Szardas-Fürstin (opgenomen in keurstamboek), Fok. S. Sant te Durgendam, Eig. B. Pica- vet te Hulst. Vier jaar eii oudere merriën: Lichte klasse: 1-A premie Rösli van Hulst Fok. drs. W. Locxe- feer te Hulst, Eig. gebr. V.d. Moere te Kamperland, 1-B premie Ranke Fok. Florian Kreszmaier te Presznitsz Oostenrijk, Eig. drs. W. Lockefeer te Hulst, 1-C premie Fontana "Fok. J. Praxmarer te Mötz (Oostenrijk) Eig. W. Burm te Hulst. 1-D premie Hur- tige Fok.-Eig. drs. W. Lockefeer te Hulst, 1-E premie Nancy Fok- L. Hanstede te Ede (Gld). Eia. G.E. klasse: Kalkman te Middelburg. Zware klasse: 1-A premie Palme Fok Alb. Zand te Pichl (Oostenrijk) Eig. A. Verbist te Hulst, 1-B premie Rabo na Fok. drs. W. Lockefeer te Hulst, Eig. W. Burm te Hulst, 1-C premie Susa Fok. Josef Schmidt te Flaur- ling (Oostenrijk), Eig. I. H. M. Bak ker- van der Walle te Hulst. Londla Fokant. Fuchs te Söll (Oos tenrijk), Eig. Chr. Verbist te Hulst. 2-A premie Cirina Fok.-eig. I. van Dam te Hulst. Ook de Dartmoor-pony's werden gekeurd door de keurmeesters dr. A, Bodet en J. Mas. Hiervan was de uitslag: Merrieveulens: 1-A premie Hiaba- raih of Hulst Fok-eig. Wed. L. Bö- gaert te Hulst, 2-A premie ZoZra Fok-eig. Arth. Verbist te Hulst, 1-B premie Happy Fok-eig. Wed. L. BÓ- gaert te Hulst. 2-B premie Holly of (Van onze correspondente) TERNEUZEN In de Terneuzen- se MTS heeft de diplotnauitreiking plaatsgevonden aain de geslaagden van de cursus bouwkundig opzichter en tekenaar. Diit is een driejarige cursus die voor de eerste keer in Zeeuwsch-Vlaanderen is gehouden. Dit jaar begint een nieuwe cursus. Deze zal, zoals in het gehele land, twee jaar duren. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Gena, wees op het buitengewoon gunstige eindexamenresultaat; namelijk 47 geslaagden ofwel 100 procent. Benzine Zondagnacht werd op de Albert Joachimkade te Goes de uit een woonwagenkamp afkomstige A.K. van E. aangehouden die op goedkope wijze bezig was benzine te tappen uit geparkeerde auto's. De politie had reeds diverse malen klachten gekregen over het vermis sen van benzine uit geparkeerd staande auto's. Negentig jaar. Tijdens een re ceptie in hotel Terminus werd de heer J. de Jonge uit Kloetinge, ter gelegenheid van zijn 90ste verjaardag uitbundig gehuldigd. De heer De Jon ge genoot vooral in de Zeeuwse dam- wereld grote bekendheid. Uit handen van de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dambond, de heer H. v. de Vreugde uit Goes, ontving hij het onderscheidingsteken van de bond. De heer J. Ganzeman overhandigde hem namens de Zeeuwse dambond een bloemstuk. Namens het Goese ge meentebestuur kwam burgemeester F. Huber de jarige feliciteren. RECTIFICATIE. In het verslag van het feest van het winkelcentrum De Bussel te Goes-Zuid werd door ons abuisievelijk vermeld dat de mu zikale show werd verzorgd door het Goese Tamboer- en Trompetterkorps Excelsior. De show in de bovenzaal, en later op het parkeerterrein van het winkelcentrum werd verzorgd door het Trompetterkorps en majo- rettenpeloton Juliana uit Middelburg. Bezoek bisschop Op 7 septem ber zal de bisschop van Breda mgr. Ernst een bezoek brengen gan de r.- k. Scholengemeenschap St.-Eloy te Oostburg. Kaarten De hengelvereniging „Sport en Ontspanning" te Zaamslag hield voor leden en donateurs een prijskaarting in café „Het wapen van Zeeland". Mevrouw Taalman als enige vrouwelijke deelnemer wist alle partijen te winnen. Zii verze kerde zich daardoor van de eerste prijs. De verdere uitslag was: 2 D. Ba- reman, 3 P. van Langevelde (Axel). 4 J. Lensen. 5 J. S-tolk. 6 P. Iloug, 7 J. de Koeijer, 8 L. van Ham, 9 G. van de Voorde. 10 J. Cobben. Hulst, 1- premie Fanny v.. d. Pros- hhulst. 1-C premie Fanny v.d. Fros- perpolder Fok.-eig. M. Burm te Nieuw-Namen. Hengstveulens: 1-A premie Henry of Middelburg, Fok- eig. A. Davidse te Middelburg. 2-A premie Davy van Lynden Fok-eig. Th. Cornelissens te Bosehkapelle, 1- B premie Heikel Fok-eig. Menu te Kloosterzande, eig. Al. Kerck- haert te Hulst. 2-B premie Hunter of Hulst Fok-eig. drs. .W Lockefeer te Hulst. Éénjarige hengsten: 2e pre mie Maikel van Lynden Fok.-eig. Th. Cornelissens te Bosehkapelle. Tweejarige merriën: 1-A premie Fanny Fok-eig. J. Menu te Klooster zande. Driejarige merriën: 1-A pre mie Easter Beauty of Hulsit Fok-eig. M. Burm te Nieuw-Namen, 1-B pre mie Eva Fok-eig. J. Menu te Kloos terzande. Vierjarige en oudere stam- boekmerriën: 1-A premie Sherbeton Cloudy Eig. drs. W. Lockefeer te Hulst, 1-B premie Dancing Wueeny of Hulst Eig. J. Bosch te Hulst, 1-C premie Sherberton Catherine Eig. A. Davidse te Middelburg, 1-D premie Highertor Gipsy Eig. Artih. Verbist te Hulst, 2-A premie Kittisford A co- nite Eig. Wed. L. Bogaert te Hulst. Vierjarige en oudere hulpboek en Supplementay Register Merriën: 1-A premie Fairy Eig. J. Menu te Kloos terzande, 2-A premie Agita Eig. J. de Rijk te Sas van Gent. 2-B premie Pauline van Merm Big. drs. Loc kefeer te Hulst; 2-C premie Jaky Eig, Arth. Verbist te Hulst. 3-A premie Dartmoor's Friendship Eig. P. Sijs te Hulst. 3-B premie Poly Eig. C.P. Meyeres te Middelburg. 3- C premie Pushka Eig. J. Faes te Hulst. Best gaande rijpony: le pre mie Pauline van Merm: Bert Locke feer (kreeg de beker van de Nedse Dartmoor pony van zuid-west Ne derland), 2e premie Sherberton Cloudy: Herm Lockefeer, 3e premie Higher tor Gipsy: Ingrid Verbist, 4e premie Agita: de Rijk jr. (Van een sportmedewerker) TERNEUZEN De spanning in de zomeravondvoetbalcompetitie in Terneuzen duurt tot de laatste wed strijden voort. Deze week kan de ploeg, die kampioen wordt, bekend worden. Als Dow met een punt voor sprong aan de leiding donderdag van Philips weet te winnen kan de kampioensvlag gehesen worden. De mannen van Philips echter zullen alles proberen om de derde plaats die zij momenteel op de ranglijst innemen te handhaven, verlies voor Philips betekent een duikeling, want het vlak na hun geklasseerde PAC '70 zal tegen NSM zeker geen fouten maken, vandaar dat de wedstrijd ongetwijfeld het aanzien waard zal zijn. Niettemin achten wij Dow in staat deze laatste hindernis te over winnen, gezien dat zij in 9 wedstrij den tot nu toe gespeeld slechts 3 tegendoelpunten moesten toestaan, en de Philips doelman 10 maai werd gepasseerd. Bovendien kan Dow zich geen misstap veroorloven daar mede kan didaat voor het kampioenschap Van der Poel, die tot nu toe de meeste doelpunten scoorde, van het op een der laatste plaatsen staande HSV zeker gaat winnen. E.H.B.O. In de huishoudschool „Maria AnciUa" werden de diplo ma's van de E.H.B.O. uitgereikt dooi de heer Hoekstra, die het district IJzendijke prees om het grote aantal geslaagden. Dr. H. v.d. Pas, die de leerlingera dit jaar slechts enkele lessen kon geven, beloofde het ko mende jaar alle lessen zelf te geven. Zyn Voorganger dr. Lockefeer werd tot erelid benoemd. Verder werd door de beer Valks vara het distrifct Zeeland aan een aantal E.H.B.O.-ers een insigne uit gereikt voor trouwe dienst. Voor 10 jaar dienst: mej. M. Beun, mej. J. Kopmels, de heer E. de Paauw, mej. E. de Smet, zuster Graitieana, de heer Meijer, mevr. V. Looy, mevr. De Boevere. Voor 20 jaar trouwe dienst kregen de heer J. Giljam en mej. A. Reyniers een insigne. Schieting In het café van de heer A. de Kind hield de schutters vereniging Nooit Gedacht een bui- tenschieting met een deelname van 42 schutters. De uitslag hiervan was- hoge vogel: Aug. Bonné; eerste za- vogel Cyr. de Schepper; tweede zij vogel: Cam. van Gremberghe. Groot ste aantal kleipe vogels met 4 stuks; Alph. Rombout, allen te Koe wacht Afscheid Mevrouw G. v. Hoe veKooyman heeft afscheid geno men als directrice van de huishoud school Prinses Marijke te Schoondij ke. Tot opvolgster is benoemd me juffrouw C. Groenhof uit Amster dam. Concert. Op donderdag 1 juli wordt in de hervormde kerk te Cad zand een concert gegeven. Aan het gevarieerde programma werken on der anderen mee Finy van der Smis sen en de violist Rodoif Werthen, een van de finalist?" oo het koningin Eli zabeth concours 1971.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2