Grand Prix van f Contract voor zeven jaar is rond 1 CRUYFF BLIJFT BIJ AJAX A Jackie Ickx in Zoetemelk de rapste JAN SPETGENS: „NU NAAR WK..." Prinsen tweede plaats „V ervelend i f vnwiwvm. duel om de titel" Positie op sprint wankelt denken" Karstens niet in Tour? „Niet aan durven KEET1EI1AGE Toto 48i [)8 regenband X BALANCEREN UITLIJNEN had ik niet durven denken") te- RVC-Drachten Be Quick Z-DESK Caesar-SDW RVC-Caesar Drachten-B. Quick Z DESK-SDW Nederland-Rusland Osnabrück-Tasmania Fortuna-Nürnberg Bochum-Osnabvuck Nürnb.-Bor. Neunk. Tasmania-Bochum Osnabrück-Pirmas. KANS UITSLAGEN DUITSE LOTTO 1 - 15 - 16 - 17 - 27 - 31. Reservege tal: 13. Olympianummer 7423. Caubergen nog kracht genoeg over om in een vernietigende eindspurt zijn vluchtmakkers in de beslissende fase ruim achter zich te laten. Jan Spetgens was kampioen van Nederland. Hij was ook tegen zijn M "I verwachting in („Ik had wel gehoopt O T~| ~\7" OOPT P voorin te eindigen, maar aan de titel aC-CÜVA t "X Hij beheerste de Nederlandse Grand Prix volkomen. Slechts de Mexicaan se BRM-coureur Petro Rodriguez kon strijd met hem leveren. Stalgenoot Clay Reggazoni moest hem een ronde toestaan. De overige wagens hadden twee of meer ronden achterstand. Bijzonder verdienstelijk debuteerde Oi.is van Lennep pas nog winnaar van de 24 uursrace in Le Mans m de formule I-races. Van Lennep fi nishte als achtste. (5e sportpagina) Jaap van Praag: duidelijk opgelucht. Johan Cruyff is gistermiddag tot overeenstemming gekomen met Ajax. De vaak moeizame onderhand"1 ingen tussen het be stuur van de Europese clubkam pioen en zijn ster-speler hebben geleid tot een contract voor ze ven jaar. Cor Koster, de schoon vader van Cruyff, die als mana ger van de speler de onderhan delingen voerde, heeft zondag middag onmiddellijk nadat hij overeenstemming had bereikt met Ajax, de belangrijkste pun ten uit het contract telefonisch voorgelegd aan Cruyff, die met vakantie up Majorca is. Cruyff bad daar zaterdag nog tegen een verslaggever van het Madrileensr sportblad AS ge zegd in principe rond te zijn met Barcelona. Cruyff verklaar de zich gisteren akkoord en zal. nadat zijn vakantie is voltooid, zijn handtekening onder het con tract van Ajax zetten. „De on derhandelende partijen zijn overeengekomen geen details uit het contract openbaar te ma ken", zei een duidelijk opgeluch te voorzitter Jaap van Praag. Johan Cruyff contract met Ajax rond. rechtgekomen op de plaats die men eerder had toebedacht aan Fedor den Hertog of aan de bijzonder sterk rijdende Limburger Kelleners. Want vooral die twee hadden hun stempel gedrukt op deze boeiende, zware koers. Maar Spetgens bleek uitein delijk toch de sterkste in deze boei ende strijd. (2e sportpagina) Jackie Ickx had voor niemand en niets respect in de Grand Prix te Zandvoort. Hij vreesde zijn te genstanders niet, noch de regen die gestadig neerviel op het cir cuit. Tijdens de training had de talentvolle Belgische Ferrari-rij- der alle moeite gehad Jackie Ste wart achter zich te laten. Toen de regen kwam was de Belg onge naakbaar. Spetgens, een eenvoudige hoogblon de coureur, die de wielersport tot nu toe puur voor zijn plezier be oefende had na 171 kilometer en 18 De kopgroep van de amateurs in actie tijdens het nationale wegkampioenschap. Van Dongen gaat hier aan de leiding met rechts van hem de latere winnaar Jan Spetgens. (ADVERTENTIE) Wim Prinsen (links). Joop Zoetemelk (midden) en Gerben Karstens tijdens de huldiging op het erepodium bij de profs. Dit drietal legde respectieve lijk beslag op de tweede, eerste en derde plaats in het Nederlands kampioenschap op de weg. De 21-jarige Zeeuwse Keetie Hage keek helemaal niet zo verschrikkelijk verheugd toen zij zaterdag op de Cauberg voor de derde keer in suc cessie het Nederlands kampioenschap op de weg bij de dames had veroverd. Keetie, die met groot vertoon van macht de 47,5 kilometer lange koers over vijf Caubergen in het Zuid-Lim burgse Valkenburg had beheerst en die ais een echte vedette met een voorsprong, van 57 seconden, op haar rivale Hennie Faber-Hondeveld was geëindigd, reageerde ook wat won derlijk. Op de vraag hoe zij dé strijd op de ook voor haar vreemde Cauberg had gevonden, luidde het verrassende antwoord: „Vervelend". Het was de reactie van een meisje dat gewend is geraakt aan triomfen met een wereldtitel op de weg in 1969 als absolute topper. (3s sportpagina) (5e sportpagina) Gerben Karstens: eigen schuld. Kees Pellenaars heeft Gerben Karstens uit de Goudsmit-Hoff- formatie voor de Tour de France gezet. Karstens had kritiek gele verd op Pellenaars in een lande lijk ochtendblad en dat was bij De Pel zeer slecht gevallen. Alleen als Karstens en de journa list die het artikel geschreven heeft vanmiddag tijdens de voorstelling van de Tour-ploeg van Goudsmit- Hoff verklaren, dat het artikel geen juste weergave was van het gesprek- is Pellenaars bereid Karstens weer in genade aan te nemen. Pellenaars: „Na het wegvallen van Schepers is het verlies van Karstens voor de Tour groot. Ik heb hem in feite hard nodig, maar het is de schuld van Karstens zelf dat dit be sluit genomen moest worden," De directie van Goudsmit-Hoff staat vol ledig achter de ingreep van Pelle naars. (3e sportpagina) „Die Cauberg was mijn enige kans om ooit kampioen van Ne derland te worden. Als we vol gend jaar weer ergens anders rij den, dan gaat de titel naar iemand als Kisner" Joop Zoetemelk, de 24-jarige coureur uit Rijpwete- ring die vorig jaar als nieuwko mer in de beroepsklasse met de tweede plaats achter Eddy Merckx in de Ronde van Frank rijk de wielerwereld van zijn gro te klasse had kunnen overtuigen, keek uiterst tevreden rond. Hij stond te midden van een schare uitbundige bewonderaars op de Cau berg, waar hij zojuist met een ver bijsterende eindsprint de kleine, dap pere 26-jarige Wimke Prinsen, de grote troef van Kees Pellenaars in de komende Tour, in de slotfase van het wegkampioenschap van de profs een lesje had geleerd. „Ik reed de laatste tijd zo goed, dat ik het gevoel had hier te kunnen •winnen. Ook al omdat de afstand minder was dan 200 kilometer." (3e sportpagina) „Ik ben door de wielrennerij al overal geweest, behalve naar de we reldkampioenschappen. Dat kunnen ze me nu niet meer onthouden", zei een dolgelukkige Jan Spetgens uit Someren, nadat hij het Nederlands kampioenschap op de weg voor ama teurs had veroverd. De 24-jarige Jackie Ickx, de Belgische winnaar van de Grand Prix hier met zijn echtgenote na zijn triomf.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9