Wisseltrofee definitief naar Goes DE GANZE WEER DE STERKSTE Theo stapt naar van Poecke over de profs ZEGE KNYB-TEAM WEST GEEN MINUUT IN GEVAAR ONVERDIEND VERLIES AFDELINGSTEAM .WEST JO SCHOUT: 2 TITELS Winst van Jan Raas op Man Dubieuze strafschop voor West Ontvangst KNVB- bestuur Peter de Munck kampioen sport Acht van Chaam Woensdag 21 juli VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 21 JUNI 1971 (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Onder een donkere hemel heeft waarnemend burgemeester W. H. M. Colsen van Sas van Gent zaterdagmiddag in bet Sasse zwembad, de Sasse Sportweek 1971 geopend. Nadat de voorzitter van de sportraad, de heer Snijders, iedereen welkom had geheten bij het begin van deze sportweek, overhandigde hü de her inneringsmedaille als eerste aan de heer Colsen. Hierna nam de waarnemend burgemeester het woord, die namens het gemeentebe stuur veel lof had voor de leden van de sportraad met de organisatie. In zijn openingsrede zei de heer Colsen o.a.. dal deze sportweek niei alleen voor het oude Sas van Gent is. maar voor alle bewoners van groot Sas van Gent. „Aan alle deelnemers zou ik dan ook wilien zeggen, beschouw deze sportweek als een uitdaging en uitnodiging voor de sport. Daarom doe ik een beroep op u allen om van de vele mogelijkheden gebruik te maken zodat we deze sportweek mede door uw belangstelling geslaagd kunnen noemen. Met de wens dat het beter weer mag worden, en dat ook de Sasse sportweek 1971 een groot succes mag worden, verklaar ik deze sportwek als geopend". Een momentopname van het duel tussen De Ganze en Scheldestroom genomen vanaf de duikplank hoven 't bassin (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Theo van Poecke heeft woord gehouden. Begin van dit wielerseizoen kon digde de lange Koewachter aan. dat hij in deze maanden hoe dan ook de sDrong naar de professio nals zou wagen. Van Poecke heeft die stap inmiddels gedaan, want deze week nog zal in Sas van Gent bij hem thuis zijn prof-li centie door de brievenbus glijden. Iets wat betekent dat hij vanmid dag waarschijnlijk in Zuiddorpe zjjn laatste wedstrijd bij de ama teurs zal rijden. Theo van Poecke gaat over, omdat hij naar zijn zeggen „de balen heeft van het rondtollen bij de liefhebbers". Insiders in het Zeeuwse wielerge- beuren weten waarom de Koewach ter nu de beslissing heeft genomen Immers. Van Poecke staat op het ogenblik op een tweesprong in zijn leven. Hij moet nu kiezen óf voor het fietsen en daarmee zijn boter ham proberen te verdienen óf stop pen en een baan gaan zoeken. Want Theo van Poecke is bezig een gezin (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Van de twee wielerteams van de ren- en toerclub Theo Middelkamp die in de afgelo pen weken aan enkele wedstrijden hebben deelgenomen op het eiland Man en die zaterdag terugkeerden heeft vooral de jeugdploeg zich uit stekend geweerd- Jan Raas won de race om de Viking-trofee over een afstand van 120 kilometer in de tijd van 3.27. Raas klopte in de eind sprint de Engelsman Washington met wie hij in de slotfase bij een beklimming was ontsnapt. Tonny Huizen werd vierde. De twee andere Middelkampers, Adrie Deusing en Wim Westdorp kwamen als ne-ende en als vijftiende over de eindstreep. Een eindstreep die slechts door 21 van de 97 vertrekkers werd over schreden. De Middelkampers behaal den ook nog de eerste plaats in het ploegenklassement, terwijl Tonny Huizen derde werd in het bergklas- sement. De overige renners varn Theo Mid delkamp, Ko Blok, Peter Remim, Gaby Minneboo en Henny Gijsel, die op hetzelfde traject drie omlo pen van 60 kilometer moesten afleg gen, staakten de strijd nadat zij het contact met de voorste linies hadden verloren. Mede door de barre weers omstandigheden gingen er ook bij deze categorie maar 18 van de 90 gestarte renners door de finish. (ADVERTENTIE) Hierna wierp de heer Colsen de bal in het water, zódat de eerste wedstrijd van het waterpolotoernooi Bruinvis-Scheldestroom een aanvang kon nemen. Het toernooi georgani seerd door S.Z. P.C. de Bruinvis uit Sas van Gent verliep vlot dank zij een perfecte organisatie. De ploeg de Ganze uit Qpes, die reeds tweemaal de wisseltrofee „Zuid straat Beker" had gewonnen, was nu ook de beste ploeg, en kwam zo definitief in het bezit van deze be ker. De organiserende vereniging De Bruinvis kwam één puntje tekort, want ook zij hadden de „Zuidstraat Beker" reeds tweemaal in. hun bezit gehad. De uitslagen: Bruinvis-Schelde stroom (ruststand 0-0) eindstand 0-0; Schelde-Luctor (ruststand 0-1) eind stand 1-2: Scheldestroom- Ganze (0- 2) 0-5; Bruinvis-Luctor (0-0) 1-1; Sehelde-Ganze (1-2) 1-4; Schelde stroom - Luctor (1-3) 1-4; Schelde- Bruinvis (0-0) 2-2. Ganze-Luctor (3- 0) 6-0. Scheldestroom - Schelde (1- 1)1-3. Bruinvis - Ganze (3-1) 5-3. Eindstand: 1. Ganze, Goes 6 pnt, 2. Bruinvis, Sas van Gent 5 pnt., 3. Luctor Middelburg 5 pnt., 4. Schelde Terneuzen 3 pnt,. 5. Scheldestroom Breskens 1 pnt. De heer Remery, voorzitter van de Bruinvis, reikte de prijzen uit, waarna de heer Spuessens namens de sportraad alle deelnemers een herinneringsmedaille overhandigde Doelman Adrie van de Enden (rechts) onderschept een aanval van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Onbetwist Nederlands Grootste Wielersportevenement Vanouds befaamd om zijn unie ke sfeer en het beste renners- veld in Nederland. le woensdag na de Tour de France. 8.30 uur Adspiranten 9.45 uur Nieuwelingen v. 12.00 uur Amateurs 15.00 uur Professionals (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Het afde lingselftal van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zaterdagmiddag op het sportpark De Valcke te Sas van Gent het team van West- Zeeuwsch-Vlaanderen met 32 verslagen. Een overwinning, die niet bepaald verdiend was, maar uiteindelijk scoorden de in het wit gestoken Oos*-Zeeuwsch-Vlamin gen een doelpunt meer en dat is in feite het belangrijkste. Maar was er zaterdag een schoonheids prijs te verdelen dan had het elf tal van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, die toch moeten krijgen. Spe ciaal, omdat de westerlingen vaak over een betere balcontrole en beter spelinzicht be- hun elftal dan dat vaak ook schikten in van Oost. Vooral Johan Trapman (Aarden burg), Theo de Pooter (IJzendijke) en Jaap Seen (Schoondijke) staken met kop en schouders boven hun collega's van Oost uit. Een uitzonde ring gold echter en dat was Emans, de topschutter van RIA Westdorpe, die vaak kwikzilverachtig de defen sie van West op de proef stelde. Naast hem stond de bonkige Zegers van Philippine, die zeer verdienste lijk speelde en twee van de drie oostelijke doelpunten voor zijn reke ning nam. Het team van West nam in deze selectie-wedstrijd voor het Zeeuwse elftal, dat op 7 augustus tegen NAC speelt ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van de afdeling Zeeland van de KNVB, direct het (Van onze atletiekmedewerker) GOES Door drie Zeeuws jeugdatleten zijn zaterdag en zondag te Amsterdam op 4 nummers Nederlandse kampioenschappen behaald. Jo Schout van RKHAV spant wel de kroon door op de 1500 meter en de 3000 meter Nederlands kampioen te worden. Zaterdagmiddag won hij de 3000 meter in de fraaie tijd van 9.04,6. Deze tijd betekent tevens een verbetering van het Zeeuwse record dat met 9.19.2 op naam stond van Kees van Dalen van AV'56. Zondagmiddag kwam hij tot een overwinning op de 1500 meter in de tjjd van 1.08.6, hetgeen ook een recordverbetering was met ruim 3 seconden. Het derde kampioenschap kwam op naam van Peter de Munck van AV '56 met 12,56 meter won hij het hink-stap-springen. Ook deze prestatie bete kende een nieuw Zeeuws record. Vorige week had Peter de Munck het Zeeuws record reeds verbeterd tot een afstand van 12,23 meter. Naast dit kampioenschap werd hij ook nog derde bij het speerwerpen met een afstand van 44,66 meter. Henk van der Haar van Dynamo '70 werd met dé uitstekende tijd van 11 seconden rond op de 100 meter Nederlands kam pioen bij de B-jongens. Met deze tijd evenaarde hij het Zeeuwse record. Harry van Duyse van RKHAV kwam ook nog op het ereschavot door de derde plaats te veroveren op de 1500 meter jongens A in de tijd van 4.14,0. Peter de Munck werd naast het bovengenoemde kampioenschap en derde plaats nog vijfde bij het discuswerpen met 37,48 meter en een negende plaats bij het kogelstoten met 12,77 meter. Arnold Schout van RKHAV be- Jo Schout, kampioen van Neder- haaide tenslotte nog een negende plaats op de 3000 meter voor jongens A op de 1500 en 3000 meter. in dé tijd van 9.16,4. initiatief. Het kreeg dat eigenlijk opgedrongen, wantde middenveld bezetting van Oost was maar uiterst pover. Vooral in bouwende zin. Nu had het elftal van West het voor deel, dat ter voorbereiding van dit treffen al enkele oefenwedstrijden werden gespeeld, terwijl Oost in dit duel zelf naar een eenheid moest groeien. Iets wat een onmogelijke opgave bleek. Het Oost Zeeuwsch Vlaamse elftal hing als' los zand aan elkaar. Het was een fout van Buijze van Spui, die West aan een gemak kelijke openingstreffer hielp. Cen trale verdediger Buijze speelde in de eerste helft zo onzorgvuldig te rug, dat Seen makkelijk Adrie van de Enden, doelman van Zaamslag, kon omspelen: 0-1. Even later maak te Burger van Graauw echter gelijk. Met de buitenkant van de schoen verraste hij keeper Peter Bogaard van IJzendijke totaal: 1-1. Oost zou zelfs de leiding nemen. Het was Emans, die met een lange maar wonderschone solo dit doelpunt in leidde. De Westdorpenaar strandde op het been van Jo Baart. Uit de hoekschop schoot Zegers echter wel raak: 2-1. Het offensief van West dat daarop volgde leverde de gelijkma ker op. Seen scoorde voor de tweede maal, nu na goed voorbereidend werk van Bennie Maas en Johan Trapman. Na rust nogal wat wijzigingen bij Oost. Doelman Van der Enden moest "-plaatsmaken voor Rammeloo (Phi lippine), Verhage (Terneuzen) voor Van der Velde (Terneuzen), en Bos- ma (Philippine) voor De Koning (Graauw). Bij West verdween Ver- meire van Groede voor clubgenoot Wolfart. In het eerste halfuur van die tweede helft had West trouwens dit duel in haar voordeel moeten en kunnen beslissen. Het team van Oost Zeeuwsch Vlaanderen werd ge heel in de verdediging gedrukt. En er kwamen kansen 'genoeg. Trapman Seen, Vercouter, De Pooter en Hen ry verprutsten reële mogelijkheden. Iets, dat ook de verdienste is van Wim van Abeele van RIA Westdor pe die zich meer dan uitstekend weerde als organisator van de ooste lijke defensie. Het laatste kwartier kwam Oost nog even terug. En bij zo'n uitval kreeg Zegers door zwak wegwerken een kans - na aangeven van Emans - die hij prompt benutte: 3-2. Oost had gewonnen, maar West bleek de morele winnaar. Tenminste gezien de voetbalcapaciteiten. Scheidsrechter L. Roel-andt uit Axel bad goed en wel laten aftrap pen, of doelman de Schepper (Vo gelwaarde) kon reeds kennis maken met de Westelijke voorwaartsen, maar veel schoten misten voorlopig nog de goede richting. In de 15e minuut was Hoefnagel (Breskens) enkele verdedigers voorbijgegaan, hij kreeg als laatste veraediger Hoefnagels (HW) voor zich, die de bal voor zijn voeten wegtrapte. Hoeflnagel (Breskens) struikelde over de benen van Hoefnagels en scheidsrechter Roelandt wees reso luut naar de penaltystip. Aanvoer der Notebaart kende geen pardon, en schoot de dubieuze strafschoo beheerst in: 1-0. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen was door dit doelpunt toch een beetie wakker geschud en na 20 minuten spelen trok Polderman (Terneuzen) de bal netjes voor op het hoofd van Sheilds (Axel), die nipt naast kopte. Toch waren het De Kruijter, Verdin en Hoefnagel (allen Breskens) en De Koeijer (Hoek) die standvastig gesteund door een goed middenveld, de Oostelijke defensie voor vele problemen stelde. Na een half uur was het dan tooh Polderman, die Sheilds de bal in de voeten schoof, deze zette enkele verdedigers op het verkeerde been en schoot van buiten te stichten- Zijn vrouw verwacht begin oktober een kind en dat is voor Theo aanleiding om voor de laatste maal te trachten^ met fietsen zijn brood te verdienen. Van Poec ke: „Als het in de komende maan den niet lukt, dan stop ik ermee Onherroepelijk. Ik kan het tegenover mijn gezin niet langer verantwoor den. Het kost bij de amateurs ont zettend veel geld en de centten. die je kan verdienen staan niet m ver houding tot de moeite, die je ervoor moet doen." Niet dat Van Poecke verwacht, dait hij in de gelederen van de beroeps het „walhalla" zal aantref fen. Daar is hij realist genoeg voor Voor hem is het echter zijn laatste kans. Daarom is hij van plan om niet al te zwaar te tillen aan een sponsor. Van Poecke: „Ik ben ieder een af geweest, maar het is moeilijk om binnen te komen. Ja, voor een paatr broeken en een frame kan je bij een profploeg gaan rijden, maar dat wil ik niet. Dan ga ik nog liever met een witte trui rijden. Ik wil proberen of Frisol, waar ik nu aLs amateur voor rijd, geen interesse heeft in mij als prof. Misschien alleen voor het materiaal. Net als Gerard Koel bij Trico Noble. Want nogmaals, het is verduiveld moei lijk. Kijk maar naar Ad Duyker. Die kan ook niiet goed onderdak komen- En dat is toch een groot co-ureur." Van Poecke ziet de komende maanden bij de profs als een tijd waarin hij moet proberen een con tract los te fietsen. Van Pgecke: „Ik wil in die maanden die ik nu nog heb alles op alles zetten om ergens redelijk onderdak te komen. Lukt dat niet dan is het gebeurd. Dan stop ik. Het heeft voor mij op dat moment geen zin meer." (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT In het kader van het 50-jarig bestaan van de KNVB afdeling Zeeland werd zaterdagavond op het gemeentelijk sportterrein de Valcke in Sas van Gent een jubileumwedstrijd ge speeld tussen de KNVB-teams geformeerd uit Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die eindigde in een verdiende 32 overwin ning voor de westelijke formatie. Ondanks het koude en gure voor jaarsweer, waren er toch nog ruim driehonderd toeschouwers aan wezig, die zich niet hebben kunnen verwarmen aan het vertoonde spel, dat op 'n matig niveau stond. In de eerste helft domineerden de spelers van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Men vond elkaar beter in de combinaties, terwijl er in de verdediging van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen veel gaten vielen. Ook de westelijke voorhoede kon geen vuist maken om de sterke verdediging van het westen, onder aanvoe ring van Notebaart (Breskens) te doorboren, en was dat enkele keren wel het geval dan was er altijd nog een fantastische doelman Man neke (Breskens), die enkele fraaie safes verrichtte. het strafschopgebied hard in (1- 1). West-Zeeuws-Vlaanderen werd door dit doelpunt niet van de wïis gebracht en het trok opnieuw reso luut ten aanval. Van Vugt (Hoek) kwam zijn teamgenoot De Koeijer in de voorhoede helpen, maar door dikwijls te lang wachten, kon de Oostelijke defensie ingrijpen en ble ven verschillende kansen onbenut. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kon niet uit de greep van de Westelijke for matie komen en toen Hoefnagel in de 40e minuut linksbuiten De Kruy- ter van een dieptepass bediende, maakte deze geen fout en bracht de formatie van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren op 2-1. Kort daarop liet Jonk man (Tern. Boys) aan de andere kant een go-ede kan-s liggen. Er kwa men nog meer kansen voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, maar een af- werker ontbrak. Vlak voor rust maakte doelman Manneke zijn eer ste fout door teveel passen te ne men. De indirecte vrije schop, geno men door Verberckmoes (Axel), werd fraai gestopt. In het eerste half uur na de rust was er veel meer eenheid te bespeu ren in d-e Oostelijke formatie. Stal- laert (Vogelwaarde) - erin gekomen voor Hoefnagels - was nu de la-atste man in de defensie, terwijl Ver berckmoes en Haak (AZVV) het middenveld gingen versterken. Hoe d-e voorhoede ook op de Westelijke defensie beukte, er was geen door komen aan. Na een half uur was de storm een beetje geluw-d en de Wes telijke form-atie kwam terug. In de 37e minuut bereikte een voorzet van De Koeijer d-e bal op het hoofd van Hoefnagel en dat betekende 3-1. De wedstrijd was gespeeld en ging uit als het bekende nachtkaarsje. Net voor tijd wist Po-lderman de stand nog o-p 3-2 te brengen. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Waarne mend burgemeester W. M. Col sen van Sas van Gent heeft za terdagmiddag op het gemeente huis het bestuur van de jubile rende afdeling Zeeland van de KNVB officieel ontvangen. Dit ter gelegenheid van de opening van de Sasse sportweek, die de heer Colsen zo juist had ver richt in het zwembad en omdat het gemeentebestuur van Sas van Gent van mening was, dat een vijftigjarig bestaan van zo'n belangrijke sportorganisatie in Zeeland, wel met enig ceremo nieel mocht worden gevierd. De ontvangst, die werd bijge woond door leden van de sport raad van Sas van Gent en door vertegenwoordigers van ver schillende sportverenigingen in die plaats, werd geopend door de heer Colsen, die zei dat hij de afdeling dankbaar was dat Sas van Gent, in casu Corn Boys, de twee jubileumwedstrjjd'en van zaterdag had mogen organise ren. De waarnemend burgemees ter van Sas van Gent burge meester De Boer is nog steeds niet hersteld van een hartaanval bood het bestuur van de KNVB de herinneringsmedaille aan, die elke deelnemer aan een sportevenement tijdens de Sasse sportweek zal krijgen. Afdelings-voorzitter I. W. Bakker zei in zijn dankwoord, dat de KNVB de begeleiding van de jeu-gd nog beter kan aanpak ken met meer hulp van de over heden. „Iets, waar de laatste ja ren veel verbetering in is geko men", aldus Bakker. Hij gaf Corn Boys in overweging een andere naam te kiezen daar „maïs op Nederlandse grond niet goed gedijt". Bakker ver leende daarna de bestuursleden W. P. Ginau, E, A. Andriessen en C. M. Verhelst van Corn Boys de speld van verdienste van de afdeling Zeeland van de KNVB voor het vele werk, dat zij voor hun vereniging en de afdeling hebben verricht. Tonny Sheilds tweede van rechts) scoort het eerste doelpunt voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 12