Terneuzen bewees brigadier P. van der Goes laatste eer Ik heb allang gemerkt dat 't allerbeste niet 1 duurste hoeft te zijn. U toch ook? Grote dag voor Aug. de Meyer Terneuzen Vleeskeuringskring praat met Den Haag PONTIAC Lage prijzen van de SPAR Dobbelman. Gewoon overal te koop, stad streék i DROEVE STOET MET KORPSEER DOOR ZEER VELEN GEVOLGD Ambtelijke molens en wachtgelden te Sluis diploma hoera natuurlijk bij: SKI 500 Middenstand van Ylissingen geeft benzine cadeau Schutters uit Westdorpe weer kampioen VERGADERING K.v.K. TE TERNEUZEN GESCHENKEN albert eggermont Twaalfjarige redt 3=jarig jongetje Auto uit bocht bestuurder zwaar gewond Philippine beraadde zich over speeltuin ZATERDAG 12 JUNI 1971 r r,. f. Zes collega's-brigadiers flankeerden de vlaggenmast bij liet politiebureau maar de vlag halfstok hingtoen daar de droeve stoet passeerde. (ADVERTENTIE) Het SOEPPAKKET, 500 gr. voör slechts is een heerlijk kippesoeppakket. 98 Grote literfles Winner KOFFIEMELK nu voor 1,49 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de kring raadvergadering van de Vlees keuringskring Zeeuwsch-Vlaan deren is besloten dat binnen af zienbare tijd een deputatie in 's-Gravenhage met het ministerie van Binnenlandse Zaken contact gaat opnemen inzake de toeken ning van wachtgelden. Het be treft wachtgelden voor twee functionarissen van de voormali ge vleeskeuringskring Sluis, om- (ADVERTENTIE) 4-^ LANGE NIEUWSTRAAT 26 HULST (Van onze correspondent) VLISSINGEN Opnieuw hebben middenstanders uit de Vlissingse binnenstad een vergadering belegd waarop de nieuwe acties van de inemogroep werden besproken. Om de acties beter te coördineren is men gekomen tot het instellen van een memoraad. Ieder raadslid verte genwoordigt een groep van tien deelnemers. In deze raad gaat men zich met de praktische uitwerking van de plan nen bemoeien. Op de' vergadering namen reeds vijf mensen in deze raad zitting, namelijk mevrouw Mel- tenburg en de heren D. van Stave ren, C. A. Bikker, J. Adriaansen en W. Jansen. Uit de leden van de BOVAG zal ook een vertegenwoor diging zitting nemen. Aan de afwe zigen zal een brief worden gezonden om nog vier mensen aan te wij zen. De memogroep gaat een aantal acties voeren. De grootste daarvan wordt de benzine-actie. Bij aankoop van een bepaald bedrag, krijgt de koper een benzinebon van f 2,50 cadeau. Ook zal er een informatiecel geplaatst worden op de hoek Lange Zel'ken - Spuiplein. Deze cel zal dag en nacht verlicht zijn en geeft een schat aan informatie over de Vlis singse binnenstad en de middenstan ders daarin. (Vam een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Onder grote belangstelling ook van parti culiere zijde is vrijdagmiddag op de Zuiderbegraafplaats te Ter- neuzen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de, tijdens een vakantie in Spanje, op 3 juni j.l. plotseling overleden heer P. J. van der Goes, brigadier bij de gemeentepolitie te Terneuzen. De begrafenis geschiedde met korps eer. Vanaf acht uur 's morgens tot na de plechtigheid hing van het politiebureau aan de Rosegracht de Nederlandse vlag halfstok. Omstreeks half drie stelden zich zes brigadiers aan weerszijden van de vlaggestok op en brachten tijdens het passeren van de lijk stoet de eregroet. Vervolgens reed- de stoet naar de Zuidlandstraat waar een erepelotom stand, dat zich raa aankomst van de stoet aan het hoofd opstelde. Naast de lijkauto gingen aan weerszijden in totaal zes dragers (drie brigadiers en drie hoofdagenten) en vier slip- pemdragers, allen brigadiers. Na de vijf volgauto's van de familieleden volgde een detachement van het korps, waarbij deputaties van. ande re korpsen en diensten zich hadden aangesloten. Onder de aanwezigen bevond zich burgemeester J. C. Aschoff. Ook op het kerkhof hadden velen zich opgesteld. De aula bleek te klein can alle belangstellenden te herbergen. Als eerste voerde het woord de hoofdinspecteur-korpschef de heer E. Hubregtsen, die zei dat de over ledene een haast aangeboren gevoel ■had voor reoherohewej'k en dan ook spoedig met de leiding hiervan werd belast. Hij sprak van dé rouw die in het korps heerst, te meer omdat men iemand in de kracht van zijn leven moet missen. Ook het Varenscentrum zal hem missen. Namens de Nederlandse po litiebond sprak de heer N. V- Eek man uit Tholett als hoofdbestuurder van deze bond, die zei dat de heer Van der Goes zich vaak met volle inzet voor een doel gaf en daarbij zichzelf op de achtergrond stelde. Hij nqepide het een droeve plicht afschei# te moeten nemen van een bondsmakker collega, maar vooral ook van een vriend. Verder spraken vertegenwoordigers van de bridge club „Luctor" en van de Nederland se Bridgebond, afdeling Zeeland, woorden van erkentelijkheid. Als laatste deed dat mevrouw Schagen-Van der Goes, een zuster wam de overledene Hierna werd de kist met het stoffelijk overschot be dekt met de nationale driekleur naar de groeve gedragen, \yaar tal rijke kransen werden gelegd. Na een korte plechtigheid aan de laatste rustplaats brachten de korpsleden een laatste groet aan een man die niet alleen bij het politiewezen, maar ook bij vele anderen naam had verworven als een .eerlijk em recht vaardig mens, wiens onverwacht heengaan door tallozen als een zwaar verlies is gevoeld. Een zoon dankte namens de familie voor de eer en belangstelling bewezen. Hier na bestond gelegenheid tot het con doleren van de familie en het teke nen van de condoleance-registexs in de foyer van het Zuidlandtheater. (Van onze verslaggever) AXEL Voor de tweede achter eenvolgende maal heeft het kampi oensviertal van "St. Sebastiaan" uit Westdorpe het Zeeuwsch-VIaams handboogkampioenschap op de staande wip behaald. Met Mime voorsprong op de elf andere finalis ten sloot het viertal de finale, te Axel zegevierend af. Uitslag: 1. Westdorpe 39 p.; 2. Kloosterzande 1 29 p.; 3. Aarden burg 25 p.; 4. Graauw 1 25 p.; 5. St. Jansteen 23 p.; 6. Hulst 21 p.; 7. Kloosterzande 11 20 p.; 8. Axel 18 p.; 9. Koewacht 18 p.; 10. Terneuzen 16 p.; 11. Graauw 2 16 p.; 12. Zuiddorpe 14 p. A. Suy toonde zich in een drie kamp met A. Goedhals en N. Goos- sen veruit de sterkste schutter. Hij werd persoonlijk kampioen. Uitslag: 1. A. Suy, Koewacht 13 p.; 2. A. Goedhals, Westdorpe 8 p.; 3. N. Goossen, Westdorpe 6 p. Een gecombineerd jeugdteam uit Hulst en Kloosterzande veroverde de jeugdtitel. P. Venhaegen uit Hulst toonde zich de beste jeugd- deelne'mer (8 p.) Uitslag: 1. Combi natie Hulst - Kloosterzande 14 p.; 2. Westdorpe 12 p.; 3. Axel 8 p.; 4. Graauiw 8 p. (ADVERTENTIE) vattende Sluis, Aardenburg en Retranchement, die niet meer in de nieuwe kring werkzaam zijn. Volgens de wet herindeling Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten zou den wachtgelden moeten wórden toegekend, op kosten vam het rijk, aan ambtenaren diie tengevolge van de herindeling buitenspel gezet zijn- Bikinemlandse Zaken bestrijdt de mening dat de gemeente Sluis bij de herindeling betrokken is geweest Terecht werd in de vergadering van de kringraad erop gewezen „dat de voormalige gemeente Retranchement bij Sluis is gevoegd. Alleen Aarden burg is. niet bij die herindeling,, be trokken geweest. Tweederde van de toegekende wachtgelden, oirca 10.000, zou het rijk moeten betalen. De heer J. J. Vergouwe merkte op, dat hij de twee mensen die het betrof niet de dupe van de ambtelij ke molen wilde laten worden. Daar over waren ook de andere leden van de kringraad met voorzitter P. A. Lindenbergh voorop, het eens. Op de vraag van de heer Vergouwe of de kring dan in de vorm van een voorschotbetaling (sedert januari dit jaar werd een uitkering meer ge daan) iets aan deze situatie kon doen, wees de heer Lindenbergh er op, dat de financiële middelen dit niet toelieten. „Formeel gesteld", aldus de voor zitter, „is beide heren ontslag aange zegd door de gemeente Sluis. Wij zouden de gemeente Sluis eventueel kunnen verzoeken tot voorschotbeta ling over te gaan. Alvorens wij ech ter een besluit nemen, vind ik dat wij eerst moeten afwachten wat Den Haag doet". De overige leden waren het hiermee eens. In de begroting voor 1970 moest "een wijziging wórdenaarfgebraeht omdat door ziekte-; vair keurmeester Vevstraeie te Axel, wat nóg wel eniige maanden kam duren, aldus die heer Borm (directeur van de Vlees keuringsdienst) een .extra-kracht is aangetrokken,. Ten aamzien van de weekend dienst voor het melden van kada vers merkte de heer Borm op, dat zijn inziens nog een onvoldoende melding plaatsvindt, waardoor kada vers te lang blijven liggen- Hij zette voor de kringraad uiteen, dat de keuringsdierenartsen em de keur meesters een rouleringssysteem in het weekend volgen, waardoor ge storven dieren „zaterdags en zondags tussen acht en tien uur gemeld kun nen worden. Deze worden in de loop van zondag onderzocht, waarna 's a- vonds melding wordt doorgegeven aam het destructiebedrijf, 's Maan dags worden deze kadavers dan op gehaald. De begroting voor 1971, die gis teren w.erd aangeboden, zal in een volgende vergadering besproken worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Te Terneuzen wordt op dinsdag 15 juni om half tien de 25ste algemene ledenvergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande- gehouden. Op de agenda staat o.a. een voordracht ter vervulling van een vacature in de adviescommissie van het bedrijfsleven bij het Haven schap Terneuzen.. Voorts is er een bespreking van het voorontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Het verzoek van het ETI voor Zeeland tot wijziging van enkele ar tikelen van de statuten en het huis houdelijk reglement van dit instituut wordt behandeld en de rekening der kamer over het jaar 1970 wordt vast gesteld. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST Tel. 2478-3558, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) MIDDELBURG De twaalf jarige Henk Balk, woonachtig aan de Neanderhof, heeft door een kordaat optreden het leven gered van de driejarige Johnnie van de Hoeven. Het jongetje was spelenderwijs in een vijver nabij de Neanderhof gevallen en het kind lag met zijn hoofdje onder een paar planken. Door het kor date optreden van Henk Balk kon het jongetje uit het water worden gehaald. Dokter Jansen was direct ter plaatse en consta teerde dat het knaapje geen hal ve minuut langer meer in het water had moeten liggen daar anders de levensgeesten geweken zouden zijn. De ouders van het drenhelin- getje hebben de moedige Henk Balk inmiddels beloond. i-S (Van onze correspondent) VEERE De 23-jarige bestuurder van een personenauto, de heer P. P. uit Veere is op de Zanddijk met zijn auto uit de bocht tegen een boom gevlogen. De bestuurder liep diverse fracturen op, waaronder een schedelbasisfractuur. Per ambulance werd hij over gebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De auto werd geheel vernield. Dobbelmanis wit- enkleuraktief. Veilig voor de wasmachine. Verpakt in een handige,vochtwerende zak. (Van onze correspondente) TERNEUZEN. Vrijdagmiddag is aan de noordzijde van de noordelijke kanaalhaven van Terneuzen de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe stukgoederenloods van de firma August Meijer in Terneuzen. Deze firma heeft reeds de beschik king over twee van dergelijke lood sen, welke zich bevinden aan de noordkant van de Zevenaarhaven. Een van deze twee is reeds geruime tijd in gebruik, de tweede zal juist donderdagmiddag worden opgeleverd, zodat het voor de firma De Meijer een zeer bijzondere dag was. Voor het slaan van de eerste hei paal van deze derde loods was uitge nodigd de heer W. Blok, directeur van het Havenschap Terneuzen. On der de vele genodigden bevonden zich o.m. de loco-burgemeesters van Ter neuzen en Sas van Gent, de Terneu- zense wethouder de heer A. Ramondt, ir. H. Tirion, directeur van openbare werken en de heer J. Zuurdeeg, hoofdingenieur directeur van rijks waterstaat uit Middelburg. Nadat het gezelschap, dat zich met een touringcar naar de plaats van handeling had begeven, zich rond de heimachine had geschaard, verricht te de heer Blok de daad die van hem werd verwacht. Deze ging gepaard met een oorverdovend lawaai door het ontsteken van een slinger vuur werk, dat rond de paal was gewik keld. De bouw van de loods, welke een oppervlakte krijgt van 30 x 100 m2 en welke waarschijnlijk eind ok tober zal worden opgeleverd, was of ficieel begonnen. „Het is Terneuzen dat ten nauwste betrokken is bij het Belgische ach terland en dat een speciale gericht heid heeft op het zuiden. De Wester- schelde blijft een grenslijn vormen en deze is een barrière voor vervoer per spoor en per schip. Beschikt Vlis singen over af en aanvoer per schip of over land, Terneuzen blijft voor een zeer belangrijk deel aangewezen op het watervervoer", aldus de heer H. de Meijer, president-directeur van het bedrijf, dat de nieuwe loodsen be trekt. Verder wees spreker op de be langrijkheid van secundaire haven steden. De heer Meijer kondigde aan, dat de accommodatie van roll-on en roll-off schepen zich in Terneuzen in een vergevorderd stadium bevindt. „Wanneer deze specifieke kade ge reed is, komt een week later het eer ste schip er al aan, want dit is reeds gecontracteerd", aldus de heer De Meijer. De heer Blok, die vervolgens het woord kreeg, deelde mee dat het ha venschap de beschikking heeft over 1600 ha. waarvan 500 ha. is uitgege ven. In de twee jaar havenschap i.o. is er volgens hem wel wat gebeurd. Het vervoer van stukgoederen, waar onder papieraanvoer uit Finland, is sterk aangetrokken. „Misschien wordt de Zevenaarhaven nog wel eens een De Meijer haven", aldus de heer Blok. Het ligt in de bedoeling van de firma De Meijer in de toekomst even eens nog twee ballonloodsen neer te zetten. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dokter N Rijk, Oude Kerkstraat 2 te Aarden burg, tel. 01177-1466. Axel: dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-451. Biervliet en IJzendijke: dokter Van der Pas te IJzendijke, tel. 01176- 366. Borssele en Nieuwdorp c.a.: de praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet te Borssele, tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-366. Driewegen, Hoedekenskerke, *s- Heerenhoek en Ovezande: de prak tijk van de huisartsen J. Geldof, J. Kole, A. van Opdorp wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter S. Wöstaiann, Nieuw- straat 18 A te Ovezande, tel 01195- 450. Goes: dokter T. v. d. Werff, Wijn gaardstraat 51, tel. 7451. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath: dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135- 343. 's-Heer Arendskerke, Wolphaarls- "dijk en Heinkenszand: dokter D. van Driel te 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Hulst: dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg: dr. J. Pel, Rouaanse- kaai 11, tel. 2585 (zaterdag) en Mw, J Pel-Meilink, idem (zondag). Sas van Gent: dokter M. Dierick, Van Puyveldestraat 2, tel. 1255. Terneuzen: dokter J. van de Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Vlissingen: dokter C. Sluijter, tel. 2225 (tot zaterdag 24 uur) en dokter S. Wartena, tel. 3933 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Kloosterzande: dokter Buwalda, tel. 01148-277 (tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede: dokter V. d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466, TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: tandarts J. v. d Burgh. Praktijk: Canadalaan 1 te Sas van Gent, tel. 01158-1317. Privé: Westkade 120 te Sas van Gent, tel. 01158-1889 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). Noord- en Zuid-Beveland: tandarts A. Laumen, Clara's Pad 71 te Hein kenszand, tel. 01106-1288 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). Walcheren: tandarts G. van Bergen, Lange Giststraat 37 te Middelburg, tel. 01180-2936 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tan darts N. Janssen te Aardenburg (za terdag en zondag van 12-12.30 uir). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag: dokter C. Cy- souw te Axel, tel 01155-1488. Noord- en Zuid-Beveland: dokter A. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106-1290. West-Zeeuwsch-Vlaanderentand arts N. Janssen te Aardenburg (za- uur). Groot Axel: zr. K. Geleijnse, Oos terstraat 2 te Axel, tel. 01155- 1885. Ellewoutsdijk e.o.: zr. M. Hoogen- boom, wijkgebouw Gr. Kruis te Elle woutsdijk, tel. 01104-259. Hoek, Sluiskil en Philippine: zr. Eustella, Jacob Hobeinstraat 2 te Philippine, tel. 01159-306, b.g.g. 01157-451. Sas van Gent: zr. Van Dorselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen: zr. Van Dongen, Diepen- brockstraat 39, tel. 01150-5308. Hulst en Hontenisse: zr. M. Vereec- ken, tel. 01142-344. Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede: zr. Schilder te Breskens, tel. 01172- 1350. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarden burg: zr. Ancilla te Aardenburg, tel. 01177-1746. apotheek, tel. APOTHEKEN GoesZeeuwse 5255 Middelburg: apotheek W. Huanme- len, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen: apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: apotheek J. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In De Meer paal e Philippine vond een hearing plaats tussen de dorpsraad en inwo ners van Philippine over liet creëren van een speelgelegenheid, aarvoor b. en w. te Sas van Gent in de raadsvergadering een stuk grond aan de Visserlaan heeft aangewe zen. Met algemene stemmen, alhoewel de opkomst van de inwoners zeer gering was, gaf men de voorkeur aan. houten speelwerktuigen. Voorts werd naar voren gebracht een ge bouwtje te creëren waar onder an dere EHBO-spullen opgeborgen kun nen worden. Tevens vond men het nodig dat er ook sanitaire voorzienin gen worden getroffen en als onder grond vond men zand of gras het meest geschikt. Betreffende financiële consequen ties werd een werkgroep samenge steld, bestaande uit zes personen, waarvan twee uit de dorpsraad met als voorzitter de heer A. M. Ploe- gaert. Deze groep moet een begro ting opstellen welke men aan b. en w. te Sas van Gent ral voorleggen zodat deze aan de hand hiervan een subsidie kan vaststellen. Tegelijker tijd zal men een speelhuisvereniging in het leven roepen, waaraan de leden per jaar een bijdrage geven.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2