Ruim tachtig renners aan de start MINDER STERKE BEZETTING IN RONDE MIDDEN-ZEELAND KOEKEN WINT ETAPPE RONDE VAN ENGELAND Routeschema Ronde Midden- Zeeland Start van competitie damesvoetbal 7juni Zeeuwse atleten gaan naar Gouda Priem de grote afwezige ITT SM team REMIJN RIJDT IN FRANKRIJK Zege Merckx in Midi Libre PUZZELRIT HVV '24 raakt opnieuw twee spelers kwijt SCHAUB-LORENZ Cees Priem succesvol Sercu klopt Basso in sprint sport Beschuit met aardbeien lekker met lekker. VRIJDAG 4 JUNI 1971 (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag zullen Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren weer in het teken staan van de wielersport, Ondanks nogal wat strubbelingen, die vooral op het financiële vlak lagen zal de Ronde van Midden-Zeeland toch doorgang vinden en deze ronde die in de loop der jaren vermaardheid kreeg zal dan ook vele wielerfans weer urenlang in de ban houden. Kees Overkleeft van het organiserend comité geeft toe dat er nogal zorgen zijn geweest rondom deze ronde. „Pas twee weken voor de wedstrijddag zijn we rond gekomen dus dat is eigenlijk wel op het nippertje. Maar meestal is het bij een dergelijk evenement zo dat de beslommeringen tot het laatst blijven duren en allerlei zaken nog ter elfder ure geregeld moeten worden. Aan alle moeilijkheden die er zijn geweest denken we dan ook nu niet meer. Hoofdzaak is dat de ronde er dit jaar weer is en eigenlijk ook voor het volgende jaar is ge waarborgd". De Ronde van Midden-Zeeland is voor de deelnemende renners steéds een moeilijk te verteren karwei ge' bleken. Het vlakke landschap is daaraan debet vooral bij een sterke wind. Ook de afstand (190 voor heen, nu zelfs 214 kilometer) gaat dikwijls voor velen zwaar wegen. Verwacht mag worden dat niette min ruim tachtig renners zaterdag gaan pogen een goed resultaat te behalen in de Zeeuwse Ronde. Er zijn vijftien ploegen van zes renners ingeschreven (in totaal dus 90) maar het .juiste aantal deelnemers is nooit van tevoren te zeggen. In le der geval zal de ploeg van Ketting- Didam die was ingeschreven verstek laten gaan. De Goesenaar Remijn die hierbij was ingedeeld rijdt in het komende weekend in een etap pe-wedstrijd in Frankrijk, Wim Westdorp die ook in de Kettingfor matie van start zou gaan kan mis schien nog een opengevallen plaats innemen bij een andere ploeg. De grote afwezige zaterdag is Cees Priem, de winnaar van vorig jaar. Priem die gaat deelnemen aan de Ronde van Oostenrijk is donderdag afgereisd,zonder spijt te hebben dat hij zich zaterdag niet op de Zeeuwse wegen kan presenteren, liet hij we ten. „Als favoriet wordt er alles van je verwacht. Na mijn zege in Olympia's Toer lijkt het gewoon noodzakelijk dat je overal gaat winnen waar ja aan het ver trek komt, maar zo is het niet." aldus Cees Priem die zicih voor zijn vertrek naar. Oostenrijk nog even testte in een Belgische koers en daar met anderhalve minuut voor sprong won. De ploeg van Acifit waarbij Cees Priem is ingedeeld komt nu zater dag met de volgende renners aan de start; Peter van de Donk, Frans van de Ruit, Ben Jurriaans, Cor Leinis. Frans van der Vleuten en de Zeeuw Ko Blok. Toch nog een sterk team dus dat zeker een gegadigde is om de ploegenprijs te winnen, maar dat ook de individuele winnaar wel eens in de gelederen kan hebben. Van den Donk, Van der Ruit en Jurriaans zouden hiervoor in aanmerking kun nen komen nu deze Ronde van Mid den-Zeeland kwalitatief minder sterk is bezet dan voorgaande ja ren. Naast Acifit brengen eigenlijk al leen Caballero en Trico-Noble nog een sterke formatie in de strijd. Caballero heeft onder andere in de gelederen Pé van Stralen, Marcel Pennings, Rink Cornelisse en Cees van Dongen. De zes man van Trico - Noble zijn Sjef van de Burg (onge twijfeld de kopman) Cees Bal, Wim de Waal, Toine van de Bunder, Charles de Smit en Henny Gijzel. Bijzonder spijtig is het voor Cees Bal dat hij enkele weken geleden zijn rennerstenue moest verwisselen voor het 'militaire pak. Die enkele weken schijnen namelijk bij de fa natieke coureur uit Kwadendamme zijn vorm sterk te hebben beïnvloed. Was dat niet zo dan had Bal tot de directe favorieten behoort in deze Ronde van Midden-Zeeland. Maar Trico Noble heeft nog andere pijlen op de boog. De sterke Sjef van de Burg behoort zeker tot de kanshebbers en op papier zou men ook Charles de Smit tot de favorie ten moeten rekenen. De Zeeuwsch- Vlaming kan zaterdag bewijzen dat zijn zege in de Ronde van Overijssel geen uitschieter is geweest. Veler ogen zullen zaterdag ook zijn gericht op Toine van de Bun der, die de laatste weken een con stant goede vorm vertoont en die ook nu weer tot een zeer goede prestatie in staat moet worden ge acht Wim da Waal en Henny Gijzel zijn bij Ttico Noble de mannen die voor een verrassing kunnen zor gen. Amstel komt dit keer minder sterk voor de dag dan voorgaande jaren. Irfordijk en Kneteman zijn inze equi pe de meest bekenden. Victoria komt onder andere met Piet Maas en Kas Victorie maar mist toch zijn kopman Kees Koeken, zo dat ook in deze ploeg geen winnaar schuil gaat. Ook bij de Zeeuwse formaties A.D.Z., Van de Berge en de club- ploegen Theo Middelkamp en Wie- Ierveren. Zeeuwsch-Vlaanderen zijn geen favorieten te vinden. Deze te ams zijn geformeerd als volgt; A.D.Z.: P. Vonok, G. Paridaeit, D. Aardoom, J. Hinneman, J. de Vos en A. van Grinsven; Van de Bergs ver zekeringen; Ko Tolhoek, Ad. van der Ploeg, J. -Moeliker, Jonn Hill, M. van Leeuwen en D. Smallegange; W.V. Zeeuws-Vlaanderen: J. Wes- terweele, A. Claessen, L. de Clerck, S. Boekhout, J. van Waes en A. Dooms; Theo Middelkamp: M. Fau- we, J. Marijs, J. de Smet, S. van Harn, R. van Brussel en E. Car roll. De afwachtingswedstrijden in Goes op het BergwegparcourS begin nen om half drie (aspiranten) en om half vijf (dames). Bij eerstgenoemde categorie ko men onder andere aan de start, Hel- lemons Suijkerbuijk, Van Dani en De Jager. Bij de dames de ausjes Bella én Keetie Hage, Ëef Helder, Truüs Smulders, Truus vain der Plaat en anderen. Cees Priem, de grote afwezige in de Ronde van Midden-Zeeland: „Na mijn succes in Olympia's Toer lijkt het wel een noodzaak elke koers te moeten winnen". (ADVERTENTIE) SOTTOMARINA LIDO (ANP) De Belgische wielrenner Patrick Ser cu heeft gisteren de dertiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde de 218 kilometer van Serniga di Salo naar Sottomarina Lido af in 5 uur 41 minuten 50 secon den, met een gemiddelde snelheid van 38,263 kilometer per Uur. Tweede en derde werden de Ita liaan Marino Basso en de Belg Albert van Vlierberghe. De tiende plaats was voor Rini Wagtmans, allen in de zelfde tijd als de winnaar. In het al gemeen klassement kwam weinig of geen verandering. De uitslag van de 13e etappe is; 1 Sercu (Bel) 218 km in 5.41.50; in dezelfde tijd: 2 Basso (Ita), 3 Van Vlierberghe (Bel), 4 Bitossi (Ita), 5 Sgarbozza (Ita), 6 Zandegu (Ita), 7 Gimondi (Ita), 8 Ritter (Den), 9 Simonetti (Ita), 10 Wagtmans (Ned). (Van onze Sportmedewerker) TERNEUZEN De Zeeuwse ama teur Peter Remijn zal deel uitmaken van een door de KNWU samengestel de wielerploeg die zal deelnemen aan een driedaagse etappe-wedstrijd in Frankrijk die zaterdag, begint. Ploeg genoten van Remijn zijn onder andere Lenferink, Kuijper, Snoeink en Van Steenis. (ADVERTENTIE) Fruit'taartfe. Beschuit met aardbeien. Lekker vlug gemaakt. Als toetje of zomaar tussendoor. Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet. Zo'n brosse beschuit met frisse aardbeien is een lekkere zomergewoónte! HARROGATE (ANP) Kees Koe ken Uit Achtmaal heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van En geland voor amateurs gewonnen, een rit over 117.4 kilometer van Scarbo rough naar Harrogate Hij maakte een tijd van 2 uur 46 minuten 37 secon den. Hij won de sprint van een groep van negen renners, onder wie de Ne derlanders Popke Oosterhof en Fedor den Hertog. BEZIÈRS (ANP) Eddy Merckx heeft gisteren de eerste etappe ge wonnen van de wegwedstrijd „Midi Libre", een rit over 166 km van Car cassonne naar Beziers. Joop Zoete melk eindigde als achtste in dezelfde tijd als Merckx. De uitslag van de eerste etappe is: 1' Merckx (Bel.) 166 km in 4 Uur 41 minuten 32 seconden, in dezelfde tijd: 2 Verbeeck (Bel.), 3 Guimard (Fra.), 4 Dierickx (Bel.), 5 Santy (Fra.), 6 Van Impe (Bel.), 7 De Schoenmae- eker (Bel.), 8 Zoetemelk (Ned.). (Vto onze sportmedewerker) TERNEUZEN De Motor- en Au toclub De Bevelenden houdt morgen avond eên puzzelrit over Zuid-Beve- land. De start is om zeven uur bij de V.W.-garage in Goes. De tweede en derde plaats waren voor de Zwitser Bruno Hubschmid en de Tsjechoslawaak Jiri Prachal. De uitslag van de vierde etappe is: 1 Koeken (Ned.) 117,4 km in 2.46,37, 2 Hubschmid (Zwi.) 3 Prachal (Tsj.), 4 Duchemin (Fra.), 5 Fuchs (Zwi.), 6 Martin (Zwi.) op 1 sec., 7 Oosterhof (Ned.), 8 Den Hertog (Ned.), 9 Hraz- dira (Tsj.), 10 Filipsson (Zwe.) op 2.57, 11 Van Katwijk (Ned., 46 Jan sen op 3.02, 53 ALing (Ned.) op 4.15. Het algemeen klassement na de vierde etappe is: 1 B. Hubschmid (Zwi.) 14.29,46, 2 Fedor den Hertog (Ned.) 14.29,59, 3 Duchemin (Fra.) 14.30,32, 4 Hrazdira (Tsj.) 14.31,12, 5 Popke Oosterhof (Ned.) 14.31,29, 6 Prachal (Tsj.) 14.32,07, 7 Fuchs (Zwi.) 14.32,39, 8 Martin (Fra.) 14.32,49, 9 Clewarth (GBr.) 14.34,48, 10 Edwards (GBr.) 14.35,21, 31 Koeken (Ned.) 14.43,09, 32 v. Katwijk (Ned.) 14.47,20, 46 Jansen (Ned.) 15.01,52. Het ploegenklassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1 Ne derland 43.25,52, 2 Frankrijk en Tsje- choslowakije 43.31,27, 4 Zwitserland 43.31,56. Kees Koeken: snelste in eind sprint van kopgroep. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) HULST Nadat bekend werd dat de eerste elftal-spelers Jac. de Boy en Jo Jansen van de voetbal vereniging HVV'24 uit Hulst zo goed als zeker overgaan naar AFC Clinge, verlaten nu ook Alphons van de Bunder en Roger Boogaert HVV'24. Beide spelers zullen .eveneens voor de voetbalvereniging Clinge gaan spelen. Met deze twee spelers erbij is v.v. Clinge tot heden toe al versterkt met vijf spelers van ande re verenigingen. Een goede verster king, waardoor Clinge zeker tot een van de kampioenskandidaten in de vierde klasse KNVB zal gaan beho ren. (Van onze sportmedewerker) GOES De Ronde van Midden-Zeeland krijgt een geneutraliseerd vertrek om twee uur op de Grotè Markt in Goes. Men verlaat Goes via de Lange Kerkstraat, Klokstraat, Voorstad om daarna de Rijksweg en spoorovergang te kruisen. Dan komt men via de Kloetingseweg op de 's-Gravenpolderseweg waar de officiële vliegende start wordt gegeven. Route en tijdschema als volgt Plaats 's-Gravenpolder Hoedekenskerke Baarland Oiudelande Ellewoutsdük Driewegen Borsele 's-Heerenhoek Óvezande Nisse-Driewegen Heinkenszand 's-Heerenhoek Lewedorp Nieuwdorp Nieuw en St.-Joosland Ritthem Souburg Vlissingen (Keersluis) Vlissingen (Boulevard Bankert) Koudekerke Biggekerke Meliskerke Zoutelande Westkapelle Domburg Aagtekerke Meliskerke Grijpskerke Oostkapelle Serooskerke St.-Laurens Middelburg binnenkomst Noordweg, via Noordsingel, Klein Vlaanderen, Herengraehtbrug, Stadhuisstraat, Markt (17.31), Lange Delft, Korte Delft, Dam, Rotterdamse Kaai, Nederstraat, Veerseweg Veere Vrouwenpolder Kamperland Geersdijk Kortgene Colijnsplaat Kats Kortgene Wilhelminadorp Kattendijke Wemeldinge Kapelle Kloetinge Finish in Goes op de Bergweg om Doorkomst eerste renner kilometers 14.10 5 14.15 9 14.20 15 14.25 18 14.30 21 14.38 27 14.50 34 14.55 39 15.08 49 15.16 54 15.22 58 15.27 61 15.33 65 15.46 74 15.54 79 15.58 81 16.03 84 16.06 86 16.10 89 16.18 94 16.24 98 16.27 100 16.32 103 16.40 103 16.62 115 16.55 117 17.02 121 17.10 126 17.16 131 17.22 135 17.26 138 17.38 146 17.48 152 18.00 159 18.05 162 18.20 172 18.28 177 18.36 185 18.38 186 18.44 190 18.52 195 18.58 199 19.07 205 19.16 211 19.20 214 (Van onze sportredactie) MIDDELBURG De KNVB afde ling Zeeland heeft voor het dames voetbal een voorlopig reglement op gesteld en tevens een halve competi tie in Walcheren en Zuid-Beveland in het leven geroepen. De eerste speeldag valt op maan- JAN KREKELS is tweede gewor den in de profronde van het Belgische plaatsje Helchtereh. Hij werd in de eindsprint geklopt door de Belg Al- fons de Bal, die de 125 km aflegde in 3.02. De andere Nederlanders klas seerden zich als volgt: 8 Wim Sche pers, 9 Harm Ottenbros, 11 Wim Prin sen, 16 Richard Buckacki, 20 Gerben Karstens, 21 Jos van der Vleuten, 23 Piet Hoekstra, 24 Harrie Steevens. MATH. PUSTJENS uit het Lim burgse Roosteren werd tweede in het Belgische Hevillers achter de win naar, de Belg, Ludo van Staeyen, die de 100 km aflegde in 2.33. Huisorkest Die nieuwe portable radio's zijn als een hulsorkest. U bent de dirigent. Druk op de knop en geniet. Van een gloedvol geluid. Perfekt van weergave en kleurrijk van klank door z'n twee luidsprekers. ITT Schaub Lorenz portables zijn bekleed met hout, ITT Schaub Lorenz portables zijn beter dan de meeste huiskamer radio's. Beter dan menig huisorkest. ITT Schaub Lorenz is de meest suksesvolle fabrikant in Europa van portable radio's. Moet u maar luisteren. (Van onze atletiekmedewerker) GOES Zaterdagmiddag zal de Zeeuwse atletiekploeg voor de tweede maal een ontmoeting hebben met de atletiekploeg van de afdeling Gouda. Nadat vorig jaar in Vlissingen deze ontmoeting in een overwinning voor de gasten eindigde, hopen de Zeeuw se atleten en atletes nu dat het bun beurt is om de wisselbeker in ont vangst te nemen. Hoewel de ploeg deze keer uitge breid is met een aantal junioren zal het toch een zware opgave zijn, daar de grootste troeven uit de ploeg ont breken. Cora Hofman en Piet Vonck hebben een uitnodigging van de atle tiekvereniging LAC uit Leuven ge kregen om daar zaterdagavond in een internationale wedstrijd uit te komen op respectievelijk 100 m. en 200 m. en 5000 m. Een verzwakking van de Zeeuwse ploeg, maar voor hun een kans op goede prestaties in een gezelschap van verschillende Neder landse topatleten en vele bekende buitenlandse troeven. Er zal in Gou da nog op een grasbaan gestart wor den, daar men in deze stad nog geen sintelbaan rijk is. Piet Vonck: naar Leuven. dag aanstaande. In de Walcherse competitie komen uit RCS, Seroos kerke, Zeeland Sport en GPC, terwijl in Zuid-Beveland uitkomen: Nieuw dorp, Kloetinge, Wolfaartsdijk, Ril- landia en Hoedekenskerke. De wedstrijden op 7 juni zijn als volgs: Walcheren: RCS-Serooskerke, Zeeland Sport-GPC. Zuid-Beveland: NieuwdorpKloetinge, Wolfaarts dijkRillandia. Al deze wedstrijden beginnen om zeven uur en de speel tijd bedraagt twee maal dertig mi nuten. Voor het komend seizoen wordt overwogen een regionale commissie te vormen, waarvan elke regio een centrale vertegenwoordiger zal aan wijzen voor een centrale of hoofd commissie damesvoetbal. In die com missie moéten ook dames plaatsne men. Er zal voorlopig alleen op weekavonden worden gespeeld en al leen in het voor. en najaar. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Cees Priem die gisteren naar Oostenrijk is vertrok ken om daar deel te nemen aan de nationale ronde voor amateurs heeft een dag tevoren in het Belgische plaatsje Lebizet een fraaie zege be haald in eert wedstrijd over 120 kilo- heter. Na een lange solo bereikte Priem met anderhalve minuut voor sprong op zijn concurrenten de finish.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7