STERK RENNERSVELD IN DE PROFKOERS TE HANSWEERT Voetbalvereniging Yerseke viert 50-jarig jubileum KLOETINGE HOUDT HET HOLLANDIA-TOERNOOI Boek van de Maand: Tol 27 juni 11.50 (daarna 23J30) AAN MENSEN METEEN MISSIE Gazelle niet aan de start Uitslagen zeilduel Yremdijck Vermeulen Zeer veel werkJ Eèf Dolman grootste favoriet GAZELLE KWIKSTEP sport Pinksterkollekte XX7 Week voor de Nederlandse Missionaris Kampioenschap GSC-aspiranten Amateurselectie voor Rusland de beste vouwfiets Voetbaltoernooi scholieren in Terneuzen WIELERCOMITé WEMELDINGE ZEER ACTIEF Andere opzet volley-klassen VRIJDAG 28 MEI 1971 i.-v - I Eef Dolman, Theo Verschueren Zeeuwse troef in Hansweert. (Van onze sportmedewerker HANSWEERT Drommen Zeeuwse wielerfans trekken onge twijfeld op tweede pinksterdag weer naar het kleine kerkdorp Hans- weert want de wielerronde die daar verreden wordt heeft in de loop der jaren genoeg populariteit gekregen. Kwalitatief is het deel nemersveld in Hansweert namelijk steeds van een goed gehalte. Cracks als Peter Post, Jan Janssen, Gerben Karstens, Wim van Est, Jo de Roo, Piet Rentmeester, Rini Wagtmans om er maar een aan tal te noemen reden zich daar in de kijker. Ook de zo tragisch om gekomen Tommy Simpson is als amateur eens in Hansweert van de partij geweest. Het wordt maandag de achttiende Ronde van Hans weert. De laatste zes jaar vormen profs de hoofdschotel van het programma en dat is ook dit jaar het geval. Het wiietercoinisté Hansweert be staat moraieniteel nog uit een man of zes volgens secretaris Cees Vermeu len die samen met Johan Jamsse tot de pioniers bebioont. Hoofdzakelijk deze twee mannen runnen vrijwel de hele zaak in Hansweert. „Natuurlijk hebben wie op de dag dat de koers verreden wordt nogal wat helpers nodig om de zaak ge smeerd te laten lopen. In de weken voor Pinksteren trachten we die dan te Charteren en ook ditmaal zijn we daar weer aardig in geslaagd, maar het kost voor cms wel veel moeite", zegt Cees Vermeulen. Hij stelt dan ooik resoiuiuit: „Als de mensen wisten hoeveel romslomip je helbt voordat de organisatie rond is zou men mog wel lewem met de oren steam Wappe ren". Toch is Venmeu&ert enthousiast genoeg om 'elk jaar weer dat karwei op de schouders te nemen, samen met penningmeester Johan Jansse die niet minder het vuur uit zijn schenen loopt om het financiële ge deelte niet zonder al te veel risico's sluitend te miakien. Wat betreft het aantrekken van renners heeft Hans- wieeirt zich voorheen steeds verze kerd van invloedrijke personen in de wielersport, of zoiails vorig jaar van het bureau Srpontreclaine. Vermeulen: „Voor ons is dit prak tisch niet te doen. Men verwacht immers van ons dat we één of meerdere topfiguren aan de start brengen en het onderhandelen daar mee is een precaire zaak. Je moet dan over genoeg contacten beschik ken. Daarom hebben we dit keer een beroep gedaan op de heer Ten Theije die het rennersveld contrac teerde en wij menen dat hij daar goed in is geslaagd. (ADVERTENTIE) A IIIIIBMMIII IBWIUII k mag met verlof naar huis, maar ik ben rang. Door het klimaat, het voedsel en het rierk ben ik een beetje in de vernieling. s-Nachtsword ik somswakkervan pijn die me ongerust maakt. Wat zal straks in Holland de dokter zeggen? 0, ze zijn erg knap. Ze zullen me best wel weer oplappen. Maar het zal toch wel even kuren worden, misschien in een ziekenhuis. En de kosten! Ziek-zijn is duur in Holland. Hoe moet ik dat nu financieren?' Beste Missionaris, U hoeft alleen maar weer gezond te willen worden. Voor de kosten zorgen wij wel. Uw missie is ónze missie. Dokters- en zieken huisrekeningen zijn voor de verzekering en wij betalen de premie. Zo zorgen wij ook voor uw AOW-premie, voor straks, als u voorgoed thuiskomt. Alleen al voor sociale premies voor missionarissen tijdens hun verlof is dit jaar minsiensf 240.000,- nodig. GIRO 676 (ZES-ZEVEN-ZES) van NEDERLANDSE MISSIONARIS, Oen Haag, van Alkemadelaan 1 -070-244594 Als het maandag goed weer ls kunnen we zeker weer op eein groot aantel bezoekers rekenen, maar dat zal oak beslist noodzakelijk zijn om de eindjes aan elkaar te knopen", aldus Cees Vermeulen. Voor de profs tarnen in Hansweert een twin tigtal dames in heit strijdperk die 25 kilometer moeten afleggen. De start is om half twee. Bij de deelneem sters bevinden, zich onder aindere Keetiie en Bella Hagie, Mind Brink hof, Jannie Jonkers en Truss Smul ders. De profs vertrekken om half drie voor 100 kilometer. Manager Louns Ten Theije heeft een aantal sterke profs kunnen contracteren voor Hansweert. Ten Theije: „Het is fan tastisch zoals de coureurs meewerk ten. Hansweert, heeftt nu eenmaal zijn traditionele proftoers, maar de financiële middelen zijn beperkt. Daar houden de renners rekening mee. Ze wilden graag rijden in Hansweert. Alleen met de Gazelle- ploeg van Ton Vissers ben ik niet tot overeenstemming kunnen komen. Vissers daarover: „Ons werd geen startgeld geboden. Pellenaars' ploeg wel. Dat vond ik niet juist". Coureurs van de ploeg van Belle naars bijvoorbeeld komen zeker aan de start. Het wielerpubliek in Hans weert kan Wim Schepers (tweede in de Ronde van Spanje, noig betrokken m de dopingkwestie en Gerben Kar stens aan bet werk zien). De Mars Flandria-coureurs Eef Dolman (sterk gereden in het voorseizoen), Wim Bravenboer en Van Leeuwen, die de slag misten dn de profkoers van Sóimpelveld zullen het in Hans weert opnemen tegen de Goudsmit- Hoff-formaMe van De Pel. Enkele klinkende namen in net veertig mian sterke pcofveld: Harry Steevens, Jan Krekels, Leo Duyn- dam, de Zeeuwse favoriet Theo Ver- schueran, de Portugees Jimenez, de Luxemburger Polansky een vijf tiental Belgen, bij wie Raymond van Lancker. Al met al een rermer&veld dat voor een aantrekkelijke strijd kan zorgen. (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN De veldhandbal- competitie afdeling Zeeland is geë indigd. De laatste kampioenen die uit de bus kwamen waren de mels- jes-adspiranten van GCS uit Goes, die Fortuna 2 met 10-1 klopten. Sluiskil won van Hontenisse 2 met 5-4. Bij de dames tweede klas A won Hontenisse met 5-4 van DHC, terwijl bij de dames B Olympus 3 Zeeland Sport met 3-1 klopte. Bij de meisjes-pupillen tenslotte won DHC met 5-2 van Marathon. DEN HAAG (ANP) Bonds coach Arie de Vroet heeft zestien spelers geselecteerd, waaruit het Nederlands amateurelftal zal worden samengesteld, dat op 2 juni te Mos kou tegen het elftal van de Sovjet Unie de kwalificatiewedstrijd speelt voor het Olympische voetbaltoer nooi. De geselecteerden zijn: Schouten (Rijsoord), Verheuvel <DCG), Veeken (Uithoorn), Reitsma (Zwart Wit '28), Van Pelit en Meertens (Emmen), Marijt (Npordwijk), Kiel (Go Ahead Kampen), De Jong (Xerxes), Hoek (ZVV), Ensinck (Heer), Boiten (Muntendam), Bis- schot (SDW), Abma (Sneek), Steur (Zwart Wit '28) en Kuiijpers (Spar ta '25). De ploeg zal worden vergezeld door bondscoach De Vroet, ploegarts Kessel, verzorger Van den Acker en de officials Meuleman, Van Marle, Remmers, Hanssan, Brokx en Gia- notiten. (Van onze sportmedewerker) YERSEKE De voetbalvereni ging „Yerseke" heeft in het kader van het 50-jarig bestaan de organi satie op zich genomen van de wed strijd tussen de KNVB-zaterdagelf- tallen van Zeeland en Brabant op zaterdagmiddag 29 mei. De wed strijd begint om drie uur en kan gezien worden als een begin van een aantal activiteiten in verband met het 50-jarig bestaan. Op 12 juni wordt een toernooi gehouden voor tweede en derde elftallen. Het Reimerswaaltoernooi voor eerste elftallen valt op 14 augustus. Er wondt gerekend op deetoaime van Rilland, Kraibbendfijfce, Waarde, Kruiniingen en Hansweert. Veirder staat er een junioren- en een vetera nentoernooi op stapel. Voor de leden komt een feestavond en een recep tie. Deze data zijn noig nóeit vastge' steld. Het klapstuk zou een wed strijd zijn van Yerseke tegen een sterke semd-prof tegenstander. Wat dit betreft zijn alleen nog maar afwijzende berichten bunmengeko- Gerben Karstensbelust op winst. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Voor de dertien de achtereenvolgende keer houdt de zaterdagvoetbalclub Kloetinge op tweede pinksterdag het Hollandia- toernooi, dat ook ditmaal weer een sterke bezetting heeft. De zes deel nemende verenigingen zijn na loting ingedeeld in twee poules. Poule A wordt gevormd door Arnemuiden, Zuidland en het Britse Rijnleger (BAOR), terwijl in poule B uitko men: Puurs (België), Meeuwen en Kloetinge. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten. Bij een gelijk aantal beslist het doelgemid- delde en is ook dit gelijk, dan zullen per elftal vijf strafschoppen worden genomen door verschillende spelers en wei totdat een beslissing ls verkregen. De wedstrijden om de derde tot en met de zesde plaats zullen bij een gelijk spel ook beslist worden door het nemen van strafschoppen. Eindigt de finale in een gelijk spel, den zal 2x7% miniuut wooden verlengd. Is er ook dan nog een gelijke stand, dan brengen ook hier strafschoppen de beslissing. De wed strijden beginnen om tien uur. De finale begint om half vijf en duurt tweemaal een half uur. Belgische clubs hebben in het toernooi van Kloetinge in de loop der jaren een belangrijke rol gespeeld. De SK Be- veren kwam al eens In het bezit van de fraaie wisselbeker (3 x) en Puurs wist hierop beslag te leggen in 1969 en 1970. Puurs, dat uitkomt in de derde nationale afdeling van de KBVB, zal er daarom maandag ongetwijfeld alles aan doen om de bekaai definitief in zijn bezit te krijgen. Beide keren dat Puurs win naar werd versloeg het in de finale het door de ex-Feijenoorder Rini van Woerden getrainde Zuidland. Deze zaterdagclub werd in de afge lopen competitie kampioen van de derde klas A, waaruit men mag concluderen dat de Zuidlanders kwalitatief sterker zijn geworden. Het zou dus niet te verwonderen zijn dat de mannen van Van Woer den ook nu weer doordringen tot de finale. Zowel Arnemuiden als de mannen van het Britse Rijnleger zijn in Kloetinge ook reeds finalis ten geweest en zullen zeer zeker ook nu weer geen figurantenrol ver ruilen. Nieuwkomer in het Hollandia- toernooi is Meeuwen uit Zo-utelande, evenals Arnemuiden uitkomend in de tweede klas zaterdagvoetbal. On getwijfeld ls Meeuwen één van de grote favorieten in dit toernooi, om dat het zowel technisch als tactisch begaafd is, wat op een dergelijk toernooi met een korte speeltijd zeer belangrijk kan zijn. De organiseren de vereniging Kloetinge, dat enkele jaren in de vierde klas zaterdag voetbal van de KNVB vertoefde, moest dit jaar een stap terug doen. De degradatie naar het afdelings voetbal is voor do groen-witten een teleurstellend feit en op papier lijkt Kloetinge in zijn eigen toernooi dan ook geen hoge ogen te kunnen gooi en. Maar wanneer men zich voor de volle honderd procent in de strijd werpt en zicjh wil revancheren voor de deceptie in de afgelopen competi tie kan Kloetinge toch nog een ge vaarlijke outsider worden. Direct na afloop van de finale vindt op het sportterrein de prijsuitreiking plaats, waarna alle spelers en hun begeleiders in „Amicitia" bijeenko men voor een gezellig samenzijn. (Van onze sportmedewerker) TERNEÜZEN —De watersport vereniging „Vremdijck" hield op de wateren van De Braakman enkele zeilwedstrijden. Deelname was ver zekerd voor Spanker - Vaurian 420 - 470 - Optimist - Moth en verder andere klassen indien mini maal drie boten per klasse aan de start verschenen. Deze wedstrijden telden mee voor de clubkampioen schappen van het Koninklijk Neder lands Verbond, waardoor alleen bo ten konden inschrijven die een gel dige meetbrief konden tonen. De wedstrijd-en werden gehouden onder de reglementen van de IYRU en de bepalingen van het KNWV. De uitslagen waren: Spanker-klasse: 1 F. Lievens, 2 M. Verbnugge, 3 D, van Geldre, 4 P. de Beukelaar, 5 L. Royaux, 6 B. Wauters, Vaurien; 1 D Kramer, 2 C. Kint, 3 J. Royaux, M: van Laethem, 5 An. de Caluwe, S. de Beukelaar, Klasse 420: 1 T. H-amerlijnck, 2 T. Dietz, 3 L. Du- monceau, 4 A. Wattman, 5 W. Pie- ters. Klasse 470: 1 E. van Peteghem. 2 E. de Neve, 3 W. Hendrickx, 4 G. Vervaet. Klasse Optimist: 1 J. Claessens, 2 J. Sloetmakers, 3 H. van Dormael, 4 K. Mekels, 5 J. van der Waal. Dit boek loodst u door het beste vaarwater in ons land. Wijst u de juiste koers naar groenomzoomde meren, stille plassen en kruip-door-sluip-door-riviertjes. Kijkt umaar in „Varend door Nederland". Alle aardige plekjes staan er in. Kompleet met heldere beschrijvingen van de veiligste vaarroutes. Geïllustreerd met 97 foto's (waarvan 24 in kleur) en 16 gedetailleerde kaarten. Ga vandaag nog naar uw boekhandelaar Want nu krijgt u dit prachtige boekwerk voor de helft van de prijs. Zolang de voorraad strekt. men zodat het weOlichit een eerste of tweede klasse amateurclub zal wor den. De grootste wens van bestuur, leden en trainer Rejiac is op korte termijn een clubgebouw neer te zet ten. Plannen zijn wel aanwezig, maar de geddimddielen ontbreken. Kampioensfeesten zitten er helaas in dat jubileumjaar niet in. Alle elftal len konden zich handhaven. Men is er van overtuigd dat er voldoende talent aanwezig is om liet in de volgende competitie verder te bren gen. Wellicht kan Yerseke dian het rijtje zaterdag derde klassers ver sterken ADVERTENTIE) Vyerkrijgbaar bij uw Gazelle dèaKrT233,y Gemonteerd met buitenbanden en potdicht binnenbanden- van VREDESTEIN! (Van een onzer voetbalmedewerkern) TERNEUZEN Op I juni wor den in Terneuzen cn Hulst de eind- wedstrijden voor het schoolvoetbal om het provinciaal kampioenschap gespeeld. De wedstrijden worden voor de afdelingen B. C, D en E in Terneuzen gehouden en voor de af deling A, lagere scholen in Hulst. Aanvang in Terneuzen en Hulst res pectievelijk om 10.00 en 11.00 uur. Scheidsrechters zijn in Terneuzen de heren N. Schot, C. J. Nuis, C. Eisma, allen uit Vlissingen, J. van Kerkhove Middelburg, J. de Klerk Goes, J. Goedbloed Biggekerke, G. de Schepper Boschkapelle, D. A. Dekker Terneuzen en in Hulst: J Lockefeer uit Hulst, P. Erpelinck uit Bgschkapelle, W. Broeckhoven uit Axel en G. A. de Rijk, eveneens uit Axel. De scholen moeten zelf voor grensrechters zorgen. De afdelingen A, B, C en D bestaan uit twee poules van vier elftallen, die een halve competitie spelen. Daarna vol gen beslissingswedstrijden om de eerste drie plaatsen. Afdeling E be staat uit een poule van vijf deelne mers. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het wielercomité Wemeldinge komt dit jaar met een bijzonder attractief en gevarieerd programma. De zaterdagmiddag van 26 juni staat geheel in het teken van de wielersport vanaf 12 uur 's mid dags tot ongeveer 6 uur 's avonds. Behalve amateurs en adspiranten heeft het Wemeldingse comité ook de jeugdcommissie wielerbelangen Zeeland in hun activiteiten betrok ken. Jeugdige wielrenners zonder li centie komen in Wemeldinge twee maal in actie. Voor de adspiranten is een gewoon criterium gepland, maai de amateurs moeten zowel in een tijdrit over 2 kilometer als in een afvalwedstrijd en in een criterium over 60 kilometer over het parkoers. Na genoemde onderdelen wordt dan een algemeen klassement opge maakt. Deze amateurs rijden om de Grote Prijs Trico Noble. Voor de Zeeuwse wielerfans is er dus op 26 juni heel wat te genieten in Wemel dinge, waar het plaatselijk comité blijk geeft over veel initiatief te beschikken. AMERSFOORT (ANP) Met in gang vain het seizoen 1972-'73 zal een nieuwe constellatie in de NeVo- Bo haa-r intrede doen. Er zal een landelijke eredivisie worden gefor meerd, met daaronder twee eerste divisies, vier tweede divisies en acht derde divisies Dit impliceert dat aan het eind van het volgende seizoen de vier hoofdklasse kampi oenen promotiewedstrijden zullen moeten spelen om twee plaatsen in de eredivisie. De medische keuring wordit voor alle volleyballers met ingang van het nieuwe seizoen verplicht ge steld.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7