Eind dit seizoen naar beroepsrenners GÖDDE IS BEZIG MET COME-BACK FC Bleyko klopt FC Linex met 7-0 Goede prestaties in turnwedstrijd Zeeuwse records scherper gesteld LUC VAN VOOREN DE GROOTSTE VERLIEZER V oetbaltoernooi junioren „Steen wat eten we vandaag? Steun voor Cees Bal Remeijn stopt voorlopig Wegraces Oisterwijk GOED DAT EB POLITIE IS..? Twee Zeeuwse dames bij selectie ZWEMMERS OP DREEF Oud-internationals tegen Axel-team Resultaten KPJ-sportdag 's-Heereuhöek sport UITSLAGEN ExtraXbordelig Varkensvlees WOENSDAG 26 MEI 1971 (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Cees Bal, die zondag na afloop van de koers in Kwadendamme reeds door zijn supporters werd gehuldigd, voor zijn fraaie prestaties in de afgelopen we ken, zal in de toekomst op nog meer morele en financiële steun kunnen rekenen. Morgenavond om aohit uur komen ■in café De Kroon in Kwadendaimme de fans van Cees Bal bijeen voor de definitieve oprichting van een sup portersclub. Jan Erianse, secretaris van het wielaAxHmité in Kwadendamme, verklaarde zondag: „De plannen waren er al lang en na de recente successen van Bal moeten er nu eindelijk een spijkers met koppen worden geslagen. Overigens is het initiatief voor de oprichting van een supportersclub rniet alleen van ons uitgegaan, want Cees heeft in Kwa dendamme en omgeving veel popu lariteit gekregen door zijn moed en zijn wilskracht, dde hij tot nu toe heeft getoond in zijn wielercarriè re. (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Rinus Re meijn, de amateurwielrenner uit Kwadendamme, heeft voorlopig een streep onder zijn carrière gezet. Remeijn, die als adspirant en als nieuweling tot goede prestaties kwam, maar als amateur niet goed uit de verf kwam, heeft het besluit om te stoppen genomen op advies vam dokter Visser uit Rotterdam. Remeijn ondervind namelijk veel hinder tijdens de koersen vam zijn linkerknie, die hij twee jaar geleden blesseerde bij een valpartij in Os- sendrecht. Zijn sportarts dokter Vis ser adviseerde aanvankelijk opera tief ingrijpen, maar omdat Remeijn daar niets voor voelt, wil men nu trachten met een rustperiode het euvel alsnog te herstellen. Het is dus niiat uitgesloten dat Rinus Remeijn na verloop van tijd toch weer in toet métier terug keert. (Van onze sportmedewerker) HULST Terwijl de meeste wegrenners momenteel in volle actie zijn is voor Peter Gödde de amateurcoureur uit Hulst het wielerseizoen slecht begonnen. Enkele weken geleden kwam hij tij dens een koers in Wondelgem (België) ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen op twee plaatsen, terwijl zijn schouderblad werd ge kneusd. Een blessure, die hem volgens de dokter zeker op enkele maanden gedwongen rust zal komen te staan. Peter Gödde: „Dat was een harde klap voor me. Ik draaide net zo goed, terwijl ik aan het einde van dit seizoen vaste plannen had naar de beroepsrenners over te stappen. Natuurlijk zal het erg moeilijk voor me zijn, en aan mijn conditie zal nog heel wat gedaan moeten worden voor ik weer de oude ben, maar toch heb ik goede moed om straks een behoorlijke rentréé te kunnen maken". Ben rentree, die later gevolgd zal worden door en debuut bij de profs. Door heel deze affaire is dat nu een moeilijke zaak geworden, maar Peter Gödde is niet al te pessimistisch. „Ik heb wel al met verschillende merken gesproken, maar definitief beslist is er nog niets. Ook Kees Koeken, een goede vrjend van mij zal na de Nederland se kampioenschappen voor amateurs, naar de beroepsrenners overstappen. De kans is groot dat we samen bij hetzelfde merk kooien. Voor mijn ploeg (Meubelhuis Victoria-red.) heb ik nu al verschillende internati onale wedstrijden moeten missen, waaronder Olympia's Tour, een vijf daagse wedstrijd in Spanje, een driedaagse in Duitsland, en een Zes daagse in Noorwegen". Ook gisteren in Hulst - Gödlde was toen jarig - was hij er niet bij. Gödde: „Naar mijn mening kan ik bij de amateurs niets meer leren. Het is dan-ook beter voor mij-n moreel dat Ik naar de prof? ga. Als alles tenminste na mijn blessure naar wens verloopt. Het vorige jaar is een goed jaar voor me geweest. Ik behaalde dertig overwinningen, zestien tweede plaatsen, totaal 48 keer bij de eerste tien. Ik reed alles bij elkaar 78 keer in de prijzen. Dit jaar is niet zo succesvol voor mij begonnen. Ik werd tweede in Zwijndrecht, vijfde in Halsteren, zesde in Ermelo en negende in Oud-Gastei. Tussen door had ik dan nog te kampen met (Van onze sportmedewerker). HELST In de OZO-bedrijfs- voetbalcompetitie behaalde FC Bley ko tegen FC Linex een monsterover winning van 7-0. Ondanks dit ver liep de wedstrijd zeer sportief. Het Linex-team uit Koewacht werd re gelmatig naar een zware nederlaag gespeeld. Het in de algemene rangschikking laatst geplaatste FC Clitex, heeft het tegen nummer twee van de ranglijst FC De Schrijver niet sleoht gedaan. Laatstgenoemde ploeg moest dan ook een 4-0 nederlaag incasseren. De laatste wedstrijd van Kerekho- ven tegen FC Desso kon pas tien minuten later beginnen, omdat KNVB-scheidsrechter W. Broekho ven uit Axel niet kwam opdagen. Voor W. Broekhoven, die pas van de afdeling Zeeland naar de KNVB is gepromoveerd, is dit zeker geen voorbeeld voor zijn collega's. Na drie zaterdagen heeft de organisatie van de OZO-bedrijfsvoetbalcompeti- tie steeds te maken gehad, met het feilt dat er één van de drie scheids rechter niet op kwaim dagen. Voor zitter van de OZO-bedrijfsvoetbal- competitie de heer B. Warnier: „Dat is nu voor de derde achtereenvol gende kear, dat er een scheidsrech ter niet opkomt. Nu begint het toch wel de spuigaten uit te lopen. De KNVB is aliüjd nogal vlug .met het uitdelen van straffen aan spelers die zich misdragen op het veld, maar ook aan deze gevallen mag wel eens iets gedaan worden. Afdelings- scheidsrechter Goossens uit Koe wacht die óp het terrein aanwezig was, bleek direct bereid de wed strijd te leiden. Kerckhoven verloor het duel met ruim verschil: 4-0. De algemene rangschikking na drie wedstrijden: FC Desso 3 3 0 0 6 pnt. 13-0; FC Bleyko 3 2 0 1 4 pnt. 9-5; FC De Schrijver 3 112 3 pnt. 4-6; FC Clitex 3 1 1 1 3 pnt. 7-8; FC Van Kerckhoven 3 0 12 1 pnt. 3-8; FC Linex 3 0 12 1 pnt. 3-12. Het programma voor zaterdag 29 mei luaidtom 16.00 uur FC Desso - FC Linex, 17.20 uur FC Bleyko - FC De Schrijver, 18.40 uur FC Clitex - FC van Kerckhoven. In totaal elf lekke banden, wat bete kende dat ik elf keer moest afstap pen. Maar geknakt ben ik er niet door. Ik wil zo snel mogelijk terug komen. Dat ben ik trouwens ook verplicht tegenover al mijn vrienden van mijii supportersclub, die mij tijdens mijn verblijf in het zieken huis en ook daarna een hart onder de riem hebben gestoken". Inmiddels heeft Peter Gödde het ziekenhuis verlaten. Miet zijn linker arm en -schouder nog steeds dik in het verband hoopt hij toch eind juni weer aan de slag te kunnen gaap. „Financieel is alles goed opgevan gen", zegt Peter Gödde. „Mijn merk en mijn supportersclub hebben er voor gezorgd dat ik een nieuwe fiets heb. Van mijn onlangs opgerichte supportersclub heb ik al veel steun ontvangen. Mien staat me met raad en daad bij." Over toet ongeval zegt Peter Gödde nog: „We zaten met drie man in de achtervolging. Dirk Aardoom, Adrie Coppens, en ik op een kopgroep van vier man. Plotse ling brak mijn voorwiel, en ik kwam op de kasseien terecht. Cop pens kon mij niet mer ontwijken en ging eveneens tegen de grond. Hij liep daarbij een gebroken been op. Ik werd direkt naar het Zieken huis in Gent gebracht, waar men na het nemen van foto's tot de conclu sie kwam dat mijn sleutelbeen op twee plaatsen gebroken was. Na het onderzoek kreeg ik van de dokter te horen dat ik moest blijven. Dat was voor mij financieel niet mogelijk en ik besloot terug naar Hulst te gaan. Met mijn.gebroken sleutelbeen ben ik op eigen gelegenheid van Gent naar Hulst gereden waarna ik on- middelijk naar mijn huisarts ben gegaan, die mij meteen op liet ne men in het ziekenhuis te Hulst. „In ieder geval is de verbeten wils kracht die Peter Gödde tijdens zijn amateurperiode naar diverse succes sen voerde ook straks weer de basis voor een terugkeer in het métier. „Het wordt een beslissend jaar voor mij. Maar later zal men nooit van mij kunnen zeggen dat ik niet se rieus en met volle, overgave, heb gewerkt om het verloren terrein te rug te winnen. Daar ben ik iedere da® mee bezig. Zo intensief, dat het wel moet lukken." (Van onze turnmedewerker). TERNEUZEN. De turnwed- strijden die in de sporthal in Ter- neuzen werden gehouden, zijn een groot succes geworden. De kring wedstrijden van de afdeling Zee land, georganiseerd door de gymnas tiekvereniging EMM uit Terneuzen verliepen zeer vlot dank zij een perfecte organisatie van de vereni ging die dit jaar het 40-jarig bestaan viert. De acht deelnemende vereni gingen, Oranje Nassau (Vlissingen), OKK (Goes), EMM (Terneuzen), Veldo Bergen op Zoom), Voor waarts (Axel), Genie (Bergen op Zoom) Dlos en Tuveo, met in totaal ruim 750 deelnemers, hebben ervoor gezorgd dat de honderden toeschou wers hebben kunnen genieten van turnwedstrijden van hoog gehalte. Aan het einde van deze sportmid dag werd de organiserende vereni ging nog eens in de bloemetjes gezet. Een speciaal woord van dank kreeg de heer Van Ravenstijn. Uitslagen groepen: Mielisjes le graad: 1. Oranje Nassau 101.3 pnt, 2. OKK 100.8 pnt., 3. EMM 97.4 pAt. meisjes 2e graad: 1. Oranje Nassau 104.0 pnt., 2. OKK 157.2 pnt., 3. Veldo 156.7 pnt.; meisjes 3e graad: 1. Oranje Nassau 230.6 prat., 2. Veldo 224.1 pnt., 3. OKK 222.4 pnt.; jon gens le graad: 1. OKK 91.2 pnt., 2. Oranje Nassau 60.9 pnt., 3. Ddos 53.7 pnt.; jongens 2e graad: 1. Oranje Nassau 149.4 prat, 2. OKK 148.0 pnt., 3. EMM 147.5 prat.; jongens 3e graad: 1. Voorwaarts 218.1 pnt., 2. OKK 193.0 pnt., 3. Genie 139.2 prat. Uitslagen individuelen: meisjes le graad, S. Eege (OKK) 34.4 punten, meisjes 2e graad le M. Taiihfad (O- ranje Nassau) 33.9 pnt., meisjes 3e graad A. van de Repe en A. de Graaf (OKK) 34.2 pnt, jongens le graad: le F. Meeuwse (OKK) 31.6 pnt, jongens 2e graad: M. de Groet (EMM) 32.4 pnt, en jongens 3e graad le. F. Iren (Voorwaarts) 34.0 pnt Peter Gödde werkt hard aan zijn come-back in de wielersport, want aan het eind van dit seizoen wil hij overstappen naar de beroepsrenners. - (Van onze zwemmedewerker). TERNEUZEN Tijdens de in het gemeentelijk zwembad te Kortrijk gehouden zwemdriekamp tussen de ploegen van Oost-Vlaanderen, Wesl- Vlaanderen en Zeeland, zijn door (ie Zeeuwen enkele goede resultaten behaald. De Middelburger Frans van Kruiningen trok zich aan de sterke tegenstand van de Belgen behoorlijk 1 op en wist op de 100 meter vrije slag heren beslag te leggen op de t tweede plaats In de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 1.02.0. Op de 100 meter rugsla® heren werd een prachtige strijd geleverd tussen Tonraie Veerman uit Terneu zen en de West-Vlaming Paul de Ma-yer die met handslag door Veer man werd verloren. Maar de tijd van Veenman (1.10.8) betekende een nieuw record. Piet Schop uit Goes verraste op de 100 meter schoolslag heren met een formidabele tijd van 1.19.5, een tijd die sedert 1954 in Zeeland niet meer is gezwommen. Piet Schop versloeg de bekende Belg Karei Algoed, maar moest zich tevreden stellen met een vierde plaats. Bij de dames toonde de Sou- buirgse Martha Wolff zich met een jm Martha Wolff: duidelijk de snel ste op de 100 meter vrije slag. (Van onze motorsportmedewerker) OISTERWIJK Vele duizenden toeschouwers hebben genoten van spannende wegraces in Oisterwijk. Het was de tweede maal dat het Motor Racing Team Oisterwijk (MRTO), hield onder auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond. Het MRTO en NMB kunnen terug zien op een geslaagde middag. De beste prestatie van het afgelopen weekeinde werd geleverd door Luc van Vooren uit Biervliet. Voor de start van de 500cc klasse vertelden enkele insiders, dat, „als Luc maar goed weg komt, dan zal hij win nen". Verschillende begeleiders durfden zelfs niet te kijken naar de start. En inderdaad, hij kwam niet goed weg. Als vijfde in het veld van meer dan twintig rijders ging hij van start. Adembenemend was de daarop volgende race over tien ronden op een circuit van 4800 meter lengte. In hard toegeslagen. In het zicht van de eerste ronde kwam Van Vooren ala eerste door. In de tweede ronde had hij een flinke voorsprong opge bouwd met achter hem de Duitser Westennayer, Hans Hutten uit Apel doorn en Hans de Wit uit Bergen op Zoom. Zij reden wat zij konden maar alleen Westermay-er was in staat Van Vooren in de zevende ronde te passeren. Van Vooren bleef rondenlang achter de Duitser hangen wachtende op een kleine stuurfout van Westermayer, om dan meteen de kop weer over te nemen. Dat lukte hem bij het ingaan van de laatste ronde. Iedereen stond te Wachten tot Van Vooren ais eerste over de eindstreep zou komen. Maar groot was de verbazing toen de Duitser als eerste aankwam en Van Vooren in geen velden of wegen meer te zien was. Het noodlot had de eindstreep brak zijn* ketting en moest hij zijn gewonnen positie op geven. Toen hij als laatste wande lend aan de pits verscheen, kreeg hij van de toeschouwers een dave rend applaus voor zijn adembene mende race, die zo dramatisch voor hein eindigde. Meer gefuk had Ton de Bruin uit Oosterhout, die voor de tweede maai binnen een week de overwinning in de 50cc B-klasse in de wacht sleepte. De Bruin, die nog maar kort een st-artliceratie bezit, blijkt op zijn Kreidler nu al de sterkste in deze klasse. Zijn snelle machine en zijn bochtenteohraiek doen hem ver boven de meer dan dertig renners in deze klasse uitste ken. De Bruin heeft zijn snelle start geleerd van Adam vain de Draay uit Oosterhout Dezelfde Van de Draay legde beslag op twee derde plaatsen dn respectievelijk de 50cc A- en de 250cc-klasse. In deze kwartliter-klasse kwamen ook -B-roer van Wararooy' en Jan van de Zanden uit Oosterhout aan de start. Van Wanrooy moest echter in de zesde ronde de strijd staken. Bij één vam de vele bochten trok hij zijn supersnelle Yamaha te snel uit de bocht en kwam in de strobalen terecht. Dit kostte hem een vierde plaats- en een racekuip. Jan van de Zanden had deze wedstrijd niet veel vechtlust en reed op zijn gemak (gemiddelde snelheid plm. 180 km) de race uiit. Hij werd zevende in de einduitslag. De ongelimiteerde klas se was voor de Duitser A. Mülder op Norton. Martin Buuron uit Roo sendaal werd vijfde op Laverda. Uitslagen; 50cc B klasse 1 A. de Bruin Oosterhout (Kreidler), 2 P. Oerlemans, Hoorn, 3 N. Rijkhoff, Opmeer. Ongelimiteerde klasse. 1 A. Mülder, Duitsland (Norton), 2 H. Hutten, Apeldoorn (Laverda), 3 J, de Laait, Rotterdam (Norton), 4 G J-ongetjies, Twello (Laverda), 5 M. Buuron, Roosend-aal (Laverda). 50cc A. 1 J. Kerkhofs, Oisterwijk, 2 R. vam Kasteren, St. Oedenrode, 3 A. vam der Draay, Oosterhout (allen op Kreidler) 250cc. G. Zijderveld, Rot terdam (Yamaha) 2 H. vam der Kruis. Oisterwijk (Aamaha), 3 Van de Draay, Oosterhout (Voshaart- Kawasaki), 350cc. 1 W. Melis, Ois terwijk (Yamsol), 2 T. van Schijn- del, Oss (Aer-macchi), 3 B. Bühnen, Duisburg (Yamaha). 55cc. 1 Wester mayer, (D) (Suzuki), 2 H. Hutten, Apeldoorn (Norton), 3 P. Prins, Helmond (Horada), 4 H. de Wit, Bergen op Zoom (Norton), 5 A. van der Berg, Venray (Honda). (Van onze sportredactie). AXEL Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de voetbalvere niging Axel in Zeeuwsch-Vlaande- ren, wordt op tweede. Pinksterdag tegen deze vereniging door Oud- intérnationals een wedstrijd ge speeld, die begint om 15.00 uur. Het elftal van de Oud-internatio nals is als volgt samengesteld: Doel: De Rójk (NAC), achter: Va-n Mourik (Ajax), Hendriks (Vitesse), Wieirs- ma (PSV) en Boskamp (Ajax), mid den: Van Wissen (PSV) én Bosselaar (Sparta), voor: Vermunt (RBC), Ben- nia-ars, Schouten (beide Feijenoord), en Tolmeijer (Baiuw Wit), reserves: Biesibrouck (RCH), Mijnsberge (HDVS) en Staffelen (Ajax). Ik zat me öp te vreten: een dik half uur in een file I Er staat zeker weer zo'n klungel het verkeer te „regelen", dacht ik. Maar op mn kantoor wist iemand me te vertellen, dat een verkeersagent een veron gelukte chauffeur mond-op- mond-beademing had gege ven, tot de GGD kwam. Dat leren die jongens blijkbaar óók. Dadr had ik voor staan wachten (Van onze sportmedewerker) ST. JANSTEEN Op maandag 31 mei wordt op het sportterrein van de voetbalvereniging Steen het eerste internationale ADZB-junioren voetbaltoernooi gespeeld. De organi satie is in handen van de jeugdcom missie van „Steen", terwijl er ge speeld zal worden om de ADZ-meu- belen-wisselbeker. Verder zullen al le deelnemende verenigingen een prijs ontvangen, en ook is er een prijs beschikbaar gesteld voor de sportiefste ploeg. Het toernooi begirat om 12.30 uur, en de wedstrijden duren twee keer vijftien minuten zonder rust. De heer C. Venus, bedrijfsleider van het meubelfiliaal ADZ in St. Jan steen, zal het toernooi openen, ter wijl hij tevens de prijzen zal uitrei ken. Na loting ziet de poule indeling er als volgt uit: Poule A: Willebroek (B), HW'24, Philippine. Stekene. Poule B: Racing Gent (B), Steen, Walcheren, Zelzaete (B). Programma: 12.30-13.00 uur veld 1, Steen - Zelzaete; veld 2 Racing Gent - Walcheren. 13.05-13.55 uur veld 1 HVV - Willebroek; veld 2 Philippine - Stekene. 13.40-14.10 uur veld 1 Steen - Racing Gent; veld 2 Walcheren - Zelzaete. 14.15-14.45 uur veld 1 Willebroek - Stekene; veld 2 HVV - Philippine. 14.50-15.20 uur veld 1 Steen - Walcheren; veld 2 Racing Gent - Zelzaete. 15.25-15-55 uur veld 1 Willebroek - Philippine; veld 2 HW - Stekene.16.00-16.30 uur op veld 1 de no. twee tegen elkaar van elke poule. 16.00-16-30 uur op veld 2 de no. drie tegen elkaar van elke poule. 16.40-17.10 uur op veld 1 de winnaars tegen elkaar in de finale westrijd. tijd van 1.10.3 op de 100 meter vrije slag dames duidelijk de snelste. Zij zal in de toekomst zeker grote con currentie gaan krijgen van Joke de Wilde uit Goes, die een prachtige race won in haar leeftijdsgroep. Zij werd tweede in 1.11.0. Ook Els Wolff verwezenlijkte op die 100 me ter vlinderslag een tijd vam 1.25.5., hetgeen een nieuw Zeeuws aspiran ten record is. In de leeftijdsgroep onder de 14 jaar had Zeeland enkele goede zwemmers. Zowel Guus van de Neste uit Terneuzen (100 meter vlinderslag) als de Middelburger John de Lange (100 meter vrije slag) tikten als eerste aain. Ook Peter Buys (Souburg) Met zich door de over het algemeen veel snellere Belgen niet v-an de wijs brengen. Na een felle strijd kwam hij in de laatste meter naar voren en tikte keurig als tweede aan. Marijke Ca- pello uit Goes kwam enkele tieniden van seconden te kort om haar Zeeuwse record te verbeteren. (Van onze sportmedewerkster) 's-HEERENHOEK Zondagmid dag werden de sportwedstrijden voor de KPJ te 's-Herenhoek ge houden, die door wethouder C. Ver donk van de gemeente Borssele werden geopend. De uitslagen: Algemeen klasse ment heren: 1. Afd. Oostburg, 2. Afd, Zevenbergen, 3. Afd. 's-Heer- enhoek, 4. Afd. Zevenbergschen- hoek, 5. Afd. Halsteren, 6. Afd. Steen-bergen en 7. Afd. Stampers gat. Algemeen klassement dames: 1. Afd. Oostburg, 2. Afd. Steenbergen, 3. Afd. 's-Heerenhoek, 4. Afd. Ze- venbergschenhoek en 5. Afd. Halste ren. Individuele uitslag heren: Hoog springen 1. Theo Maenhout (Oost burg); verspringen 1. Jan de Krom (Halsteren; kogelstoten 1. Frans Havermans (Oostburg); 100 meter 1. J. de Krom (Halsteren); 1500 meter 1. Theo Maenhout (Oostburg) ;hink- stapsprong 1. Theo Maen-hout(Oost- burg). Individueel dames: hoogspringen Marlies Engels (Oostburg); ver springen Annelies Mullard (Oost burg); kogelstoten Wil van Steenho ven (Zevenbergschenhoek); 80 me' ter Monique Sturm (Oostburg); 400 metaer Leny Vetmue ('s-Heeren hoek); 4 x 80 meter estafette 1. Afd. 's-Heerenhoek. De speciale prijs toegekend door de gemeente Borsele voor de beste individuele prestatie werd toege kend aan Ria Haverbeke uit Oost burg. (ADVERTENTIE) ST.-JANSTEEN Marjo Pleunis en Jeanne Uitdewilligen, beiden spelend in het eerste dameselftal van DWS uit St.-Jansteen. zijn ge selecteerd voor het Nederlands da mesvoetbalelftal. Dit is ongetwijfeld en groot succes voor de voorzitter en trainer van DWS de heer L. van Vliet uit St.-Jansteen, Omdat deze vereniging nog geen jaar be staat. Beide dames, hebben met het Ne derlands elftal een oefenwedstrijd gespeeld tegen een Engelse vereni ging. Ondanks een nederlaag van de Nederlandse dames, was de trainer van het Nederlandse elftal, vol lof over beide speelsters. Gewoon een receptje prikken van de „recepten-prik-schijf". Hebt u iedere dag een zorg minder. Wat is er vandaag geprikt? Vleesschotel met aubergines - Neem 300 gr. magere .varkenslappen, 1 fijn gesneden ui, i eetlepel gehakte peterselie, 4 aubergines, 50 gr.geraspte kaas. Maai het vlees. Meng het met ui, peper, peterselie en zout. Braad boter bruin in een koekepan en doe het vlees er in. Snijd de aubergines in vingerdikke plakken. Wentel de plakken door bloem en bak ze in de bruine boter in 15 minuten gaar. Strooi de geraspte kaas over vlees en aubergines. Zet de schotel t in de oven om bruin te worden en door en door gaar.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5