College van Sas tegen koopcentrum sasrenda voor Sas van Gent 8-Daagse vakanties in eigen land 3 RAAD BESLIST DINSDAG B. en w. oordelen dat huren 38 woningen terecht verhoogd zijn TERNEUZEN STAAT TERECHT Uitslag van kringvlucht Vier kinderen in verkeer gedood VRAGEN UIT RAAD AXEL stad streek VRAAG Solis tencon cours harmonie Terneuzen Boottocht van Zonnebloem Beroepingen AANVRAAG OPENING GARANTIE VOOR EIKELS WORDEN BOMEN Uitbreiding kleuterschool Philippine Basisschool Koewacht Woningbouw voordelig uit met NS SCHOOLARTSENDIENST OVER 1970: mediscHe diensten - Voorstel aan raad Axel wil uit Afvalwater leiding O.Z.V.Q. ZATERDAG 22 MEI 1971 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT B. en w. van Sas van Gent adviseren de gemeen teraad, die dinsdag vergadert, afwijzend te beslissen over het verzoek van de beheersmaatschappij Koopcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen om de planologische bestemming van het gebouwencomplex van de voor malige textielfabriek Tex-Schelde aan de Westdam te wijzigen, zodat daar een koop- en vermaakcentrum kan worden gesticht. In Iran preadvies delen b. en w. mee tot hun advies te zijn gekomen na veelvuldig overleg met de plaat selijke georganiseerde handeldrijven de middenstand, de rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf, de federatie van het katholiek en christelijk onderme- mersverbond in het midden- en kleinbedrijf, en de commissie van ad vies en bijstand voor het midden- en kleinbedrijf. En verder: „Ofschoon structureel gezien deze gemeente weinig of geen mogelijkheiden heeft om naast het bestaande stadscentrum een moge lijkheid te bieden waar grootschalige mede door parkeerbehoeften veel ruimte vragende winkeledementen zich kunnen vestigen, en waarbij een directe relatie met de binnenstad als eis wordt gesteld, achten wij de plaats waar het koop- en vermaak centrum zal worden gevestigd, ver keerstechnisch gezien niet erg toe gankelijk en niet ideaal". „Het is zeer de vraag In hoeverre de plaatselijke middenstand een ople ving zal ondergaan, maar dit ter zijde latend, kunnen wij daarnaast de vraag stellen in hoeverre het ver maakcentrum realiseerbaar zal zijn. Medewerking verlenen aan de voor- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op hemelvaart- dag heeft de „Harmonie Terneuzen" voor haar leden een solistenconcours georganiseerd. Vooral de jeugd greep de kans aan zich eens kritisch te laten beoordelen. Deelgenomen werd door 17 tamboers en 13 bla zers. De jury werd gevormd door de lieer J. Jansen te Oostburg en de heer J. de Witte te Axel. De pianobegeleiding van de blazers werd verzorgd door de heer R. Perdeck. Bij de indeling en waardering van de solisten ging men te werk volgens de regels van die K. N. F. Het Egt in de bedoe ling van het bestuur van de harmo nie diit onderlinge concours uit te breiden tot een concours dat ook voor niet leden van de harmonie toegankelijk is. De resultaten waren als volgt: tam boers derde afdeling: Werner van den Bent 103 pnt., tweede afd.: Pe ter Dam 120 pnten, Kees Jansen 117 punten, Piet Verhage 115 pun ten, Wim Jansen 113 punten, Mari- nus Jan van Langevelde 109 punten, Lianne Stoffels 107 punten. Eerste afdeling: Karei Dooms 117 punten. Peter Eekman 117 pnten en Angelo Sandrmi 108 punten. Ere afdeling: L. Stoffels 128 punten, L. Dobbelair 121 punten. K. Harreman 115 pun ten. J. Dooms 107 punten, J. Hame link 107 punten en P. van Langevel de 104 punten. Duo's afdeling uitmuntend: L. Dobbelair - G. de Witte 128 punten, blazers: derde afdeling Peter Eek man 117. Tweede afdeling: Freddy Suy 129, Kees Jansen 119, Karin Engen 117, Fien Haste 115, Henk Huisman 112, Jack de Bose 112, Karei Doorns 100, Jacky van der Hoofd 98 en Adieke Viellevoy 95. Eerste afdeling: Robby IJsbaert 130, Liesbeth Mielen 111. Afdeling uit muntend: Linda Dooms 133, Jan Dooms 130, (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Ieder jaar biedt De 2k>nnebloem aan mensen, die niet meer van huis weg kunnen de gele genheid een boottocht te maken. Meestal is dit eind mei of begin juni. Dit jaar vaart de boot niet één maar twee dagen en wel op 12 en 13 augustus. Zij die in de Kanaalzone wonen en denken dat ze voor deze boottocht in aanmerking kunnen ko men, kunnen zich hiervoor opgeven bij hun wijkverpleegsters. Wijkver pleegsters die nadere informatie willen, kunnen daarvoor terecht bij mevrouw L. Fassaert-Broeckaert, Ëlisabethziekenihuis in Sluiskil. Vrije Evang. Gem. 's Graivenhage. Beroepen te Uitrecht D. de Jonge te Yerseke. genomen vestiging zou tevens bete kenen het aanvaarden van een groot aantal onzekere factoren, en moge lijk ver dragende gevolgen", aldus b. en w. Het college wijst er op dat het verzoek van de n.v. Koopcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen en eventuele inwilliging en afwijzing daarvan, uitsluitend een besluit van de raad eist op het gebied van de ruimtelijke ordening. Afwijzing van het verzoek houdt niet voor de volle honderd pro cent de garantie in dat de vestiging zal kunnen worden tegen gehouden. Immers, bebouwing van de terreinen heeft plaatsgehad in overeenstem ming met het bestaande bestem mingsplan. Het wijzigen van het ge bruik van gebouwen kan niet wor den verboden, omdat de zogenaamde gebrulksverordening in de gemeen te Sas van Gent ontbreekt en slechts de bouwverordening nog bepaalde beperkingen oplegt. Bij het Koopcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen zijn 57 aanvragen om winkelruimte in het te stichten koop centrum binnengekomen. Negentien daarvan komen van gegadigden uit de gemeente Sas van Gent. Er zijn ook enkele aanvragen "uit Midden- Zeeland. Voorlopig heeft het koop centrum 26 eenheden beschikbaar, zodat de vraag het aanbod ver over treft. Dezer dagen hebben de adviescom missie voor het klein- en middenbe drijf in Sas van Gent en een aantal gemeenteraadsleden een bezoek ge bracht aan het voormalige Tex- Scheldecomplex om zich ter plaatse te oriënteren over het koopcentrum plan. Men toonde grote belangstel ling voor de plannen, die uitvoerig werden toegelicht d-oor het bestuur en de directie van het Koopcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de hand van een prachtige maquette van een deel van het koop centrum kregen de adviescommissie en raadsleden een goede indruk van omvang en opzet van het winkel centrum, dat geheel overdekt is ont worpen. Indien de Sasse gemeente raad dinsdag zijn goedkeuring geeft aan de wijziging van de bestemming van het onderhavige industrieterrein kan het koopcentrum, zo deelde men ons van de zijde van het koopcen-1 trum mee, in september of oktober van dit jaar al geopend worden. (Van onze correspondent) PHILIPPINE. De ruim drie jaar oude rooms katholieke kleuterschool aan de Visserslaan te Philippine zal worden uitgebreid met een lokaal, aldus een mededeling van de dorps raad van Philippine, tijdens de jong ste vergadering van dit orgaan be kendgemaakt. Verder besloot deze raad om op woensdag 10 juni a.s. in een openbare hearing de wensen te vernemen die leven bij de inwoners betreffende de in oprichting zijnde speeltuin. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT,De raad komt dinsdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. In haar vergadering van 13 april j.l. hebben Gedeputeer de Staten van Zeeland hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van de gemeenteraad - van Sas van Gent, tot het stichten van een drie-klassige openbare kleuterschool in het bestemmingsplan „Sint Albert", met de rede nen dat in de „oude kern" van de gemeente eentweeklassige openbare kleuterschool is, welke op I februari 1971, 42 Teerlingen telde. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van de ge meente Axel hebben in antwoord op vragen van het raadslid de heer K. Hamelink meegedeeld, dat de vorming van de comple xen, de berekening van de ge middelde bewoningsdata en de huurverhoging van de 38 wonin gen in Axel, die enige tijd gele den in het geding kwam, geheel overeenkomstig de bepalingen van de woningwet en haar uit voeringsvoorschriften zijn ge schied. „Heit verschil in wooncomfort tus sen de woningen is gering, zodat het billijk is, dat de huren op hetzelfde niveau liggen", aldus het antwoord. De heer Haimeliink had in twijfel getrokken, of de per ingang van 1 april j.l. aangezegde huurverhoging wel juist was geweest. Door het feit, dat de gemiddelde bewoningsdatum van het ene complex juóst voor 1 april ligt en van het andere complex na die datum, was in de huren van beide complexen weinig verschil meer, aldus b. en w. „Het beleid van de huisvestingscommiissiie en van ons college is er inderdaad op gericht om de woningen op zo eer lijk mogelijke en sociaal verant woordde wijze toe te wijzen. Door bovengenoemde incidentele samen loop van omstandigheden kan ons inziens moeilijk worden gesproken van een belachelijk ma-ken van dit beleid. We kunnen dan ook geen aanleiding vinden om de gevraagde stappen bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ru-imtelij-ke Or dening te ondernemen", aldus b. en w. in hun antwoord, waaraan verder nog wordt toegevoegd, dat men het beleid van de in de gemeente werk zame bouwcorporaties nauwlettend zal blijven volgen. fn antwoord op een vraag van de heer Jams-sens hoe het zit met de financiering van de uitbreiding van de basisschool in Koewacht en wan neer men met de uitbreiding denkt te beginnen, zeggen b. en w. dat de overeenkomst van de geldlennig is ondertekend, de grond in eigendom is verkregen, de bouwvergunning is verleend en de adviezen van de lnspectrice van het lager onderwijs binnen zijn. Met het schoolbestuur is overeenstemming bereikt over d-e wijze waarop de bouw zal 'worden uitgevoerd V-erwacht kan dus wor den, aldus het antwoord, dat spoedig met de bouw begonnen wordt. Oe heer A. H. va-n der Lee heeft im een van de vorige raadsvergade ringen gevraagd om een overzicht van de woningbouw in de j-aren 1972 en 1973. Volgens b. en w. is het creëren van een nieuwe bouw- stroom in Zeeuwsch-Vlaanderen mo menteel niet te verwezenlijken. „Wij zijn echter 'diligent ten aanzien vam de woningbouw i-n de verschil lende kernen van de gemeente", wordt daaraan nog toegevoegd. Een stuurgroep, onder voorzitterschap va-n de stedebouwkundige, is bezig plannen uit te werken voor de bouw van 2000 woningen in het opspuiitge- bi-ed nabij Drieschouw-en. Vanaf 1972 wil üien da-ar 200 woningen per jaar gaan bouwen, verdeeod over woningwetwoningen, premiewonin- gen, koopwoningen en ongesubsi dieerde woningen. Uit de gegevens blijkt, dat de ver wachting gerechtvaardigd is, dat de huidige openbare kleuterschool kan blijven voortbestaan. De te stichten openbare kleuterschool in het ge noemde bestemmingsplan zou 56 kleuters tellen, verminderd met het aantal uit het zuidelijk deel van plan „West", dat de school in de „oude kern" zal bezoeken. Te verwachten is dat zij bij haar opening zal worden bezocht door een 5060-tal leerlin gen. G.S. adviseren over te gaan tot het stichten van een tweeklassige open bare kleuterschool. B. en W. hebben dit voorstel overgenomen en zuilen dit aan de raad voorleggen ter goed keuring. De door de stichting sociaal cul tureel werk in het verenigingsge bouw Concordia ontplooide activi teiten zijn sterk toegenomen. Mede om te voldoeh aan de door het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk gestelde eisen, zal het noodzakelijk zijn tot uitbrei ding van het gebouw over te gaan. De kosten worden geraamd op 70.000. Gesteld kan worden dat het verenigingsgebouw in een behoefte voorziet. Wil het hierin blijven voor zien, dan zal, afgezien vam de eisen van het ministerie van CRM, aanpas sing van het gebouw noodzakelijk zijn. B. en W. stellen voor de ge vraagde garantie te verlenen. Verder komt aan de orde een voor stel tot het aanvaarden van een geld lening groot f 430.000,voor de uit breiding met twee lokalen van de openbare lagere school Prins Frede- rik Hendrik. De muziekvereniging „Eikels wor den bomen" is voornemens voor de spelende leden uniformen aan te ko pen, kosten 7585,Ter finan ciering van deze uitgaaf is- het be stuur van deze muziekvereniging voornemens een geldlening aan te gaan van 7500,Aan het gemeen tebestuur wordt verzocht garant te staan voor de tijdige betaling van rente en aflossing. B. en W. stellen voor de gevraagde garantie te verlenen. Ook krijgt de raad te verwerken een verhandeling over de in eerste instantie door het college van B. en W. gedachte opzet van de belastingheffing, waaronder de volgende ontwerpbesluiten: vast stelling van het tarief hondenbelas ting op 20,per hond, vaststelling van de tarieven straatbelasting op 25 procent gebouwd en 10 procent on gebouwd. Vaststelling van de reini gingstarieven op 25,voor de eer ste emmer en 15,voor elke vol gende emmer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de raads vergadering, die op donderdag 27 met om half afclit begint, zal het college van b. en w. een voorstel indienen inzake het voeren van verweer in verband met een eis in rechten, in gesteld tegen de gemeente Terneu zen. B. en w. tekenen bij dit voorstel aan dat eind 1969, door uitvoering van heiwerk ten behoeve van de sporthal schade ontstond aan de af valwaterleiding. Na onderling over leg is deze leiding, inopdracht van 't bestuur van de AWL Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, omgelegd en hersteld. Assuradeuren van de AWL stellen thans o.m. de gemeente Terneuzen aansprakelijk voor de betaling van 'n gedeelte van deze kosten, waartoe zij op 7 mei j;l. in rechten is gedag vaard öm op 26 mei a.s. vertegen-' woordigd door een procureur, te ver schijnen ter openbare terechtzitting te Middelburg. B. en w. zijn de me ning toe gedaan dat voldoende gron den aanwezig zijn om hierin ver weer te 'voeren. Deze foto van de maquette van het op te richten koopcentrum aan de Westdam in Sas van Gent toont ongeveer een kwart van het totale complex. Men ziet het door boetieks en andere winkeleenheden omgeven ,ioverdekte marktplein. Dit gedeelte van het koopcentrum beslaat een op pervlakte van 3250 vierkante meter. (ADVERTENTIE) Volledig verzorgd, dus inclusief hotel, maaltijden, reizen en excursies. Zuid-Limburg Twente Friesland Montferland Brabant Zeeland Drente v.a. f 183.» v.a. f 226.- v.a. f 255.» v.a. f 235.» v.a. f261.- v.a. f 263.» v.a. f 262.» Prijzen vanaf elk station in Nederland. Vraag op uw station de brochure betreffende meerdaagse NS-vakantie- reizen. ZAAMSLAG. De uitslag van de „kringvlucht van kring Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen" van de afde ling Zeeland, welke gevlogen werd op zondag 16 mei vanuit Pont. St. Maxence luidt: 1. J. Boeykens (Ra penburg); 2. A. Cleaijssen (Sas van Gent); 3. J. van Schilt (Westdorpe); 4. R. Maas (Rapenburg); 5. L. Lau- ret (Boschkapelle); 6. Th. de Poorter (Rapenburg); 7. Joh. Fruytier (Sas van Gent); 8. M. A. de Roo (Ter- neuzen); 9. J. van de Graaf (Ter- neuzen); 10. A. de Meijer (Terneu zen; 11. A. Peersman (Axel); 12. K. de Backer (Sas van Gent); 13. C. de KosterDeij (Axel); 14. J. Haak (Philippine); 15. J. van Oppen (Sas van Gent). De postduivenvereniging „De Reis duif" te Philippine nam met 193. dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Pont. St. Maxence. De eerst aanko mende duif noteerde een snelheid van 1426 meter per minuut. 1. J. Haak; 2. en 8. Fr. Roegiest; 3 en 4 H. van de Hemel; 5 L. Taalman; 6 A. de Caluwé; 7 L. Bosma; 9 O. Haers; 10 W. den Hamer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In 1970 vielen er] tengevolge van verkeersongevallen in' Zeeuwsch-Vlaanderen vier doden (2| in Terneuzen, 1 in Oostburg en 1 in' Aardenburg) te betreuren. Het betrof kinderen tussen 14 en 16 jaar. Het' totale aantal ongevallen bedroeg in dat jaar 158, waarbij 73 gewonden' waren. Dit staat in het verslag over! 1970 van de schoolartsendienst] Zeeuwsch-Vlaanderen. Door toeneming van het aantal in woners in het gewest, steeg ook het aantal onder toezicht staande kinde ren, hetgeen vooral in het midden rayon duidelijk waarneembaar is en zorgen baart. Het tuberculose-onderzoek werd op de scholen overgenomen door een mantoux-team, uitgaande van de dienst tuberculosebestrijding. Nog steeds konden niet alle kinderen, die voor spraaklessen in aanmerking ko men, vlot worden geholpen. Inmid dels wordt hard gewerkt om een logopedist in Zeeuwsch-Vlaanderen aan te trekken. Hoewel het aantal gymnastiekloka len en zwembaden toenam, was het op vele scholen niet mogelijk het vol ledige aantal lessen lichamelijke op voeding te realiseren. Een tekort aan lichaamsbeweging kan, zoals bekend zeer Schadelijk werken. De schoolartsendienst vindt het zeer verheugend dat op vele scholen het veelvuldig snoepen van de leerlingen wordt tegengegaan. Nog steeds vormt ae slechte toestand van de melkge- bitten een grote zorg. Het blijkt ieder jaar weer dat een groot aantal leer lingen tandheelkundig de aan sluiting mist tussen de lagere school en het vervolgonderwijs. Verder meent de schoolartsendienst dat naast al het werk, dat de tandartsen aan de gebitten verrichten, en alle tandheelkundige adviezen, ook de fluoridering van drinkwater nood zakelijk is. Dokter H. C. Rozemeyer (rayon Oost-Zeeu-wsch-Vlaanderen) zegt dat hij bij 676 (22,3 procent) van de 2584 volledig onderzochte leerlingen nieu we, nog niét bekende, afwijkingen vond. En deze waren lang niet alle maal onschuldige, Want een duidelijk verminderde gezichts. of gehoor- scherpte, een hartafwijking, een ver kromming van de wervelkolom, een cryptochismus, kan men toch niet ba gatelliseren, aldus de arts. HUISARTSEN Groot Axel Dokter Schiltmam, tel. 1777, b.g..g. 01157-451. Aardenburg, en Oostburg Dok ter F. F. Loose, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Borssele en Nieuwdorp Dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Biervliet en IJzendijke Dokter Van der Pas te IJzendijke, tel. 01176-366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenlioek en Ovezande Dokter J. M. A. Kole, Kerkstraat 38, Hoede kenskerke, tel. 01193-262. Goes Dokter J. A. E. van de Feen, Oostsingel 118, Goes, tel. 5003. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek, Zuidzam- de, tel. 01170-2424. Hansweert, Krabbendijke, Krul- nlngen en Rilland Bath Dokter Allewijn, te Kruinïngen tel. 01:130- 1566. Hulst Dokter Niesten Middelburg Dokter M. Reyerse, - Seisweg 29, tel. 01180-3456 (zater dag) en dokter A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01160-2460 (zon dag). Sas van Gent Dokter M. Die- rick, Van Puyveldestraat 2, Sas vzn Gent, tel. 1255. Vlissingen Dokter D. Bom, fel. 2233 (zaterdag) en dokter J. Cra mer, tel. 3619 (zondag). Terneuzen Dokter J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. 's-Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Heinkenszand Dokter D. P. van Driel te 's-Heer Arendsker ke, tel. 01106-1202. Kloosterzande Dokter Ter Burg, tel. 01148-377. APOTHEKEN Goes Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. H. Lan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 2025. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. F. de Haas, te Zaamslag, tel. 01153- 366 Noord- en Zuid-Beveland Dok ter A. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106-1290. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Dokter W. H. Kapsenberg, Sluis, tel. 01178-1225. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Dokter A. H. v. d. Lee, Wolstraat 2, Axel, tel. 01155-1686 (Spreekuur: zat. 10-.10.30 en 18-18.30 uur en zon dag 12-12.30 uur). Dokter A. van Herk te Oostburg West-Zeeuwsch-Vlaanderen Dokter A. van Herk te Oostburg (Spreekuur vam 12-12.30 u.). Zuid- en Noord-Beveland Dok ter A. F. van Laer, Markt 11, Krui- ningen, tel. 01130-1443 (Zat. en zon dag: spreekuur 9-10 uur). Walcheren Dokter J. D. W. Rombouts, Langviele 47, Middel burg, tel. 01180-2882 (Spreekuur: zat, 9-10 en zondag: 11-12 uur). WIJKVERPLEGING Sas van Gent Zuster vam Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158-1548 of 01158-1567. Ellewoutsdijk e.o. Zuster Fran ca (tel. 01105-233) heeft dienst voor zr. Hoogenboom en zuster Filius. Axel Zuster Geleijnse, Ooster- straat 2, Axel tel. 01155-1885. Hoek, Sluiskil en Philippine Zuster Eustella, Jac. Rotoeinstraat 2, Philippine, teL 01159-306, b.g.g. 01157-451. Hulst en Hontenisse Zr. Marti na, tel. 01140-3223. Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke, Schoondijke en Breskens Zuster Burger te Schoondijke, tel. 01173- 367. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zuster Derksen, Zuid zande, tel. 01170-2367. Terneuzen Zuster Van Dongen, Diepenbrockstiraait 39, tel. 01150- 5308. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In de raadsvergadering van de gemeente Axel op dinsdag 25 mei komen onder me«r enkele voorstellen aan de orde voor de verkoop van bouwgrond, de aanstel ling van een nieuwe archivaris en wijziging van de politieverorde ning. Voorgesteld wordt ook om uit te treden uit de „Afvalwaterleiding Oost-Zeeuwsch-Vlaa.nderen-Oosit". Het beleid vain Axel is erop gericht on) de kernen Koewacht, Overslag en Zuiddorpe aam te sluiten op de Afvalwaterleiding Kanaalzone em daarom heeft het voor Axel geen zin nog langer deel te blijven nemen aan de oude regeling. Verder moe ten de gemeenteraadsleden op de komende vergadering beslissen over het voorstel om voor het gehele gebied van de gemeente Axel de vrijdagavond te bestemmen als koopavond. In alle kermen was dat dl het geval, behalve in Zuiddorpe. Als de raad het voorstel goedkeurt, zullen in het vervolg ook in Zuid dorpe de winkels tot 21.00 uur open zijn op vrijdagavond. Voorgesteld wordt eveneens te besluiten om de gemeentehuizen van Koewacht. Over- irsiag en Zuiddorpe aan de hoogste Dieders op de gehouden veiling te verkopen. Zoals bekend is er op- langs in de Halle een veiling gehou den. De hoogste biedingen waren: Koewacht, 48.000, R. A. D. Mannens, namens diens vader uit Koewacht- Overslag 7400, A. Suy Koewacht; Zuiddorpe, 21.500, B. de Jonge, St.- Jansteen. De biedingen zijn 'lager dan de genoemde minima: respectie velijk 49.000, 8500 en 25.000.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2