Eerste spellenshow met concours hippique PONYCONCOURS IN AXEL WERD GROOT SUCCES Piet Vonck blijkt niet te stuiten op de 3000 meter GRANT THOMAS WINT KOERS IN KOEWACHT De Stormvogel in uitstekende vorm Avondvierdaagse NWB in Zeeland THEO VAN DE LOO IN WOENSDRECHT STERK Winst Heerjansdam Profkoers Promotie voor Louis Dallinga Dressuur als basis onmisbaar Hans wecrl uitslag Record voor Schelde Sport ZEIL WEDSTRIJD OOST ER- SCHELDE HOEK KRIJGT GEEN KANS sport Weinig coureurs over de streep VRIJDAG 21 MEI 1971 (Van onze paardesportmedevverker) AXEL Het ponyconcours te Axel, georganiseerd door ponyclub De Kleppertjes uit Axel, is een groot succes geworden. Na een stroef lopend ochtendprogramma kon het middagprogram vlot worden afge werkt. Dit middagprogramma was zeer afwisselend en bestond uit onderdelen van de zeskampshow en het springconcours. Tijdens dit concours is weer eens bewezen dat zowel voor het springen als voor het spelelement een goede dressuurbasis onmisbaar is. Ook de niet eenvoudige parade, die door Jac. de Fijter, instructeur van de Klep pertjes, werd gecommandeerd, werd keurig gereden. Het was de eer ste keer in Zeeland dat een ponyclub het heeft aangedurfd om een spellenshow te organiseren tijdens een concours-hippique voor pony's en niet zonder succes. Achttallendressuur: 1. De Gouden" Rijders; 2. Ponyclub Walcheren; 3. De Kleppertjes, Axel. Viertallendres- suur: 1. Oranjezon; 2. Weelruiters; 3. Schouwe Ruitertjes. Individuele dres suur, klas M: 1. Annelein de Feyter. met Bambi; 2. Liesbeth Bom met Pe ter; 3. Joke van Exel met Vlicka. Ring drie: individuele dressuur klas B: 1. Annelies Bogert met Lady; 2. Annemieke Verstraeten met Benno: 3. J. de Booy met Frederique. Ring 4. individuele dressuur, klas B: 1.1. Kie vit met Michel; 2. J. v. d. Velden met Brescot; 3.1. Crucq met Sjakkie. Ring 5, individuele dressuur, klas B: 1. R. Simons met Vricka; 2. L. Sambeek met Loes; 3. gedeelde plaats voor M. de Haan met Quickly en C. Kasse met Sasja. Ring 6, individuele dres suur, klas L: 1. F. Picavet met Grijs heid; 2. H. de Visser met Pinky; 3. (Van onze biljartmedewerkerV BERGEN OP ZOOM In biljart paleis Anastasia te Bergen op Zoom is Benny van Oss uit Berghem als eerste geëindigd bij de gewestelijke kampioenschappen biljarten hoofd klasse libre. Na twee wedstrijddagen had Van Oss de kampioenstitel in zijn zak. De eerste vijf partijen won de Oostbrabander met verbluffend gemak. De partij tegen Verbruggen uit Erp maakte hij in één beurt uit. Van Oss maakte in zijn wedstrijd tegen G. Snoeren uit Kaatsheuvel een serie van 150 en tegen P. Ver- paaien uit Bergen op Zoom een serie van precies honderd. Op de laatste wedstrijddag was de cadans bij Van Oss eruit. Tegen C. Heeren uit Roosendaal maakte hij de 250 caramboles vol in 21 beur ten. In de slotpartij tegen de Zeeuw Louis Dallinga moest Van Oss de tol betalen. Een rustig en beheerst spelende Dallinga wist zijn tegen stander op afstand te houden. In zestien beurten maakte Dallinga de partij uit en Van Oss kwam niet verder dan 97 caramboles. Door deze goede partij kwam de speler uit Sluiskil op een gemiddelde van 11.04 en dat betekent promotie naar de extra libre klasse. Een jaar geleden promoveerde Dallinga van de eerste das naar de hoofdklasse ook in Anastatia en nu komt de sympathie ke speler van SBC in de extra libre klasse. Van Oss kwam uit op een gemiddelde van 13.42 en dat is juist iets te hoog om afgevaardigd te wor den naar de nationale eindstrijd van de hoofdklasse. Nu gaat Louis Dallinga de eer uit Brabant en Zee land hoog houden. Eindstand: 1. B. van Oss, 12 punten 1597 caram. in 119 beurten, gemiddelde 13.42, hoogste serie 250. 2 L. Dallinga 10 1588 144 11.04 114 3 A. Graat 10 1511 156 9.69 74 4 L.Verbruggen 8 1246 128 9.73 95 5 C Heeren 6 1465 160 9.16 59 6 P. Verpaalen 6 1389 159 8.73 60 7 W. vid. Goor 2 1273 149 8.54 88 3 G. Snoeren 2 1327 173 7.67 68 :zt,oa - oo Een van de ruitertjes in actie tijdens het pontjeoncours. N. v. d. Pijl met Tornado. Rubriek 7, individuele dressuur, klas L: 1. L. v. d. IJssel met Richard; 2. R. Steen dijk met Skippy; 3. A. Koster met Isabei- le. Ring 8, individuele dressuur, klas L: 1. M. Schilleman met Sabrina: 2. J. Scheele met Prescott Onward; 3. F. Pouwer met Romanus. Ring 9, ca- prilliproef: 1. G. Punt met Alexander gedeeld met V. Priester met Sonja; 3. H. Nieuwenhuizen met Pico. Ring 10, caprilliproef: 1. J. Crucq met Skippy 2; 2. A. Koster met Isabelle; 3. M. Crucq met Slcelly. Springen, klas B: 1. A. A. Sneep met Tilly; 2. L. Bevelander met Prins; 3. G. Lint hof. L-springen: 1. J. Scheele met Prescott Unward; 2. L. v. d. IJssel met Richard; 3. N. v. d. Bijl met Tornado. Klavertje drie: 1. de Ha- ringruitertjes uit Biervliet, op de voet gevolgd door de Kleppertjes uit Axel, en als derde de Oranjeruitertjes uit Willemstad. De ponyclub-zes kamp is gewonnen door de Klep pertjes, tweede werden de Haring- ruitertjes, en derde werden de Gou den Rijders uit Serooskerke. (Van onze correspondent) HANSWEERT Ook dit jaar zal in Hansweert weer de pinkster wielerronde worden gehouden. Het wielereomité Hansweert heeft kos ten nog moeite gespaard om de fi nanciële en zakelijke kanten rond te krijgen. Hiertoe moest een be roep worden gedaan op de zaken lieden in en buiten Hansweert. Ook de inwoners is via een actie finan ciële steun gevraagd. „Het organiseren van een wieier- festijn is een bar dure aangelegen heid geworden," aldus een van de organisatoren, „en het valt dan ook niet mee een behoorlijk wielerfes- tijn in elkaar te zetten". Toch zul len er profs in Hansweert rijden. Als voorwedstrijd wordt om 13,30 uur een damesronde over 25 km verreden. De 40 profs vertrekken om 14.30 uur. Zij rijden honderd kilometer. De start van het par cours is aan de Schoolstraat. De route is verder Boomdijk, Veere- weg, Lange en Korte Geer en de finisch is in de Schoolstraat. Gezien het feit dat het parcours geheel binnen de oude dorpskern van Hansweert ligt, kan het publiek vanaf de dijken de wedstrijd vol gen. (Van onze zwemmedewerker) IJZENDIJKE In het verwarmde rater van het zwembad te IJzendij- .c werd onder uitstekende weersom- .andigheden het zomer-zwemseizoen eopend met de zogenaamde recrea- 'eve wedstrijden. Voor deze wed- trijd bestond grote belangstelling, luim 40 jongens en meisjes van de wemclubs Koewacht, De Braakman, ZIJ. De Ganze en De Stormvogel noesten twee zwemproeven afleggen. Het eerste gedeelte van het pro- ;ramma bestond uit echte zwemnum- uers terwijl in het tweede gedeelte ioor de organiserende vereniging ZIJ ..recreatieve" elementen^ waren op genomen Bordjes opduiken, zwem men met de bal en verkleedpartijen in het water vroegen van de deelne mers veel behendigheid. De leden van De Stormvogel uit Vlissingen behaalden de meeste prij zen. De estafettes stonden in het teken van het zwemmend-redden. De deel nemers moesten iemand op de rug meevoeren, deze overgeven aan een ploeggenoot en zorgen dat dit zo snel mogelijk gebeurde. Op dit onder deel werden de Stormvogel-meisjes duidelijk geklopt door de meisjes van [Jzendijke. De Vlissingse jongens maakten wel de snelste tijd, maar moesten worden gediskwalificeerd zodat ook hier de ploeg van ZIJ ze gevierend uit de strijd kwam. Mede door de prachtige ligging van het zwembad-complex in IJzendijke met de mogelijkheden voor ook an dere recreatie zijn deze eerste wed strijden goed geslaagd. De promotor van de recreatieve zwemwedstrijden in Zeeland de heer A. Meeusen uit Vlissingen toonde zich zeer te vreden. Hij was van mening dat juist het zwembad te IJzendijke zich uit- stek-nd leende voor dit soort wed strijden. (Van onze sportredactie) KOEWACHT Wat Toine van de Bunder afgelopen zondag in Heikant presteerde, herhaalde de in Philippine wonende Engelsman Grant Thomas gistermiddag in Koewacht. Ook hij bracht de zege voor zijn sponsor Frans vanTurenhout binnen met een solo in de laatste kilometers. Het was trouwens gisteren in de Ronde van Koewacht bijna al Trico Noble wat de klok sloeg. Speciaal in de beslis sende fase van de strijd. Slechts Ber- tus Slings, Slem Wielhonder en Johan Hinneinan wisten zich tussen hef eskadron Aardenburgse kevers te te handhaven. Voor de rest waven het coureurs van Trico Noble die de vetste prijzen voor zich opeisten. Een teken dat de tegenstand in Koewacht toch. niet ai te groot was. Het deed dan ook niets af aan de manier waarop Grant Thomas zich los scheurde uit de kopgroep; op dat mo ment acht man sterk. De Engelsman reed - weliswaar niet zo stijlvol als Van de Bunder in Heikant - met krachtige pedaalslagen in de op een na laatste ronde van zijn medevluch- refs weg, om tien minuten later als winnaar van de grote Lenteprijs der Vlassersstreek gehuldigd te worden. Grote verliezer was gistermiddag opnieuw de ploeg vain ADZ die met zes man aan het vertrek, sleehls Hin- neman en Aardoom over de finish zagen gaan. Ai was een maatregel van de jury daar ook voor een deel debet aan. De officials besloten na melijk al snel de gedubbelde renners uit de koers te nemen. Halfkoers viel in Koewacht de slag. die later de juiste bleek te zijn. Daarvoor hadden vooral mannen van ADZ geprobeerd hun falen van Heikant goed te maken maar de Trico Noble-coureurs ston den niets toe. In feite - als het zo door gaat - kunnen ze alle koersen in Zee- .land winnen. De slag werd gemaakt door Wim de Waal, Bertus Slings en Johan van Waes, de man die toch zeker een plaats bij ADZ verdient. Van Waes, altijd laat in vorm, moest na enkele ronden lossen, om terug te vallen in de achttien man sterke groep, waarin alle kanshebbers. Daarna sukkelde het kansloze peloton verder. Uit de jachtigroep van acht tien, sprongen vijftien ronden voor einde Slem Wielhouder, Toine van de Bunder, Johan Hinneman, (reed sterk) Ad Clayessen, Grant Thomas en Charles de Sint weg. Win de Waal die veel werk verrichtte en zelf wist in de eindsprint van Slings te moeten verliezen drukte het tempo zodat znij vier ploegmakkers er bij zouden ko men, hetgeen met nog zeven ronden voor de boeg, lukte. Nadat de vijftien pupillen van Van Turen hout wat toornig hadden gereageerd op een vluchtpoging van Johan Hinneman, maakten zij onderling uit wie zou gaan winnen. Het werd tenslotte Grant Thomas. Moet nog vernield worden dat Wim Evertse uit de strijd werd gehaald dooi' de jury wegens het aanpakken van drinken uit het publiek. 1. Grant Thomas (Philippine) 100 km. in 2.14.12. 2. Wim de Waal (Axel), 3. Bertus Slings (Alblasserdam), 4. Charles de Smit (Hoofdplaat), 5. J01™; ,Xan de Bunder (IJzendijke). 6. Ad Clayessen (Biervliet), 7 Siem Wielhouwer (Sommelsdijk). 8. Johan Hinneman (IJzendijke), g. Henny Gijsel (Heikant), 10. Dick Aardoom (Hulst), 11. Rien van Brussel (Nelis- zand), 12 Arie Dubbeld (Middel- hamis), 13. Wim Westdorp (Hein- kenszand). 14. Jan Raas (Heinkens- znnd). 15. 1 otmie Huysen (Kloetinge) 16. Ko Tolhoek (Yerseke), 17. Sjaak (Van onze alletiekmedewerker) TERNEUZEN Piet Vonck van de UKHAV is gistermiddag tijdens grote atletiekwedstrijden in de Zui dersportpark in Tcrneuzen als groot overwinnaar op de drieduizend meter lieren geëindigd. Deze meeting, ge organiseerd «ioor de atletiekvereni ging Scheldesport Terneuzen, is niet geworden wat de zeer weinig toe schouwers ervan verwachtten. De bes te atleten van Scheldesport van UKHAV hebben aan liet bezoeken de Racing Gent een gemakkelijke kluif gehad. Dit omdat de Belgi sche atletiekvereniging slechts met een beperkt aantal atleten naar Ter- neuzen was gekomen, die niet tot bij zondere prestaties kwamen. Alleen op de 3000 meter heren kon L. de Rijk van Gent met Piet Vonck van RKHAV de eerste 1000 meter nog gelijke tred houden. Hier na demarreerde Vonck en De Rijk moest lossen. Het gat werd steeds groter en Vonck kwam onbedreigd met. een grote voorsprong over de meet. Bij de meisjes B., die tachtig meter moesten afleggen, demon streerde J. Sprenkels van Schelde sport nogmaals haar forme door als eerste té eindigen. J. Schout van de RKHAV eindigde bij de Jongens B. op de 3000 meter met bijna twee minuten voorsprong op nummer twee. Bij de jongens A, die eveneens drieduizend meter moesten afleggen werd het eveneens een succes voor RKHA'V door H. van Duitse en A. Schout die respectievelijk als eerste en tweede eindigden. Uitslagen 100 meter heren; 1 W. v. d. Hooft, Scheldesport, 11.3; 2 H. van Straten, Scheldesixirt 11,5 Discus Heren: 1 A. Dam, RKHAV, 29.66 m, 2 N. Sprenkels, Schelde sport 28.30 hl. 1000 meter jongens: 1 C. Moelker, Scheldesport, 2.53,4: 2 Hallaert, RKHAV, 3.0.7. 3000 meter heren: 1 P. Vonck, RHHAV. 8.28.7; 2 De Rijk van Gent, 9.38.7 3000 meter jongens A: 1 Van Duitse, Hulst, RKHAV, 9.3.8., 2 Schout, RKHAV 9.10.8. 3000 meier jongens B: 1 J. Schout, RKHAV, 9.14.1; 2 Scheerders 11.2. 60 meter meisjes D: 1 J. 'de Jong, Scheldesport 8.3; 2 K. de Nijs, Schel desport 8.8- Kogelstoten meisjes B: 1 Duwinne, Gent, 9.10 m, 2 Kuatacher, Gent, 9.05. Verspringen meisjes D: 1 J. de Jong, Scheldesport 4.15 m, 2 De Kra ker van Gent 3.92. 30 meter meisjes B: 1 J. Sprenkels, Scheldesport, 10.6, 2 Kuatacher, Gent 10.7. 80 meter jongens C en D: 1 De Bruin van Gent 9.8, 2 Moelker, sport 9.9. Verspringen jongens C en D: 1 P. de Bruine van Gent 5-61 m, 2 Moel ker, Scheldesport 5.28 m. Kogelstoten heren: 1 A. Dam van RKHAV 10.62 m, 2 Martinet van RKHAV 9.16 m. Verspringen meisjes: 1 Kuatacher, Gent. 4.92 m, 2 Dewinne van Gent 4.60 m. Het uiteindelijke ploegenklassement werd gewonnen door de Nederlandse ploegen met 82 punten, terwijl de Belgen er 61 behaalden. VOETBAL. Oost-Duitsland heeft zich vandaag geplaatst voor het Olympische voetbaltoernooi in Mün- chen door met 10 van Italië te win nen. De Oostduitsers hadden de eer ste wedstrijd met 40 gewonnen. Toine van de Bunder, die voor het eerste Trico-Noblesucces zorgde hier in actie zag gisteren zijn ploeggenoot Grant Thomas winnen. Boekhout (Terneuzen) en 18. Terry Karroll (Philipinne). Meer renners kwamen niet over de streep omdat de jury, overigens regle mentair, het nodig achtte een grote groep ge.dubbelde renners uit de wedstrijd te halen. Daarbij vergetend dat voor sommige renners de negen tiende of twintigste plaats zeer eervol kan zijn. In de koers zitten namelijk niet alleen „vedetten". Ook de naam lozen uit het peloton hebben liet recht voor hun prijs te rijden, al geeft het dan een beetje meer werk. ("Van onze wandelsportmedewer ker.) TERNEUZEN Dit jaar wordt voor de 28 ste maal de Avondvier daagse van de Nederlandse Wan delsport Bond in de provincie Zee land gehouden. De afstanden zijn 10 of 15 kilometer, die 's avonds ge wandeld worden in de navolgende plaatsen: Biezelinge. Clinge. Goes, Colijnsplaat, Hontenisse, Krabben- dijke, Kruin ingen. Middelburg, Oosburg, Ovezande, Sas van Gent, Terneuzen en Zaamslag. In de meeste plaatsen wordt de avond vierdaagse gehouden van 7 tot 12 juni. In Terneuzen houdl men de avondvierdaagse een week vroeger en in Sas van Gent en Colijnsplaat enkele weken later. De grote ani mator voor dit jaarljjks terugke rend festijn is de heer Vermeulen uit Goes als secretaris van de Zee uwse Wandelsport Bond, die hier mede de heer R. Thomas uit Sas van. Gent opvolgt. Vorig jaar namen 2000 deelnemers aan deze tochten deel in Zeeland, terwijl over het ge hele land 115.000 mensen de benen strekten in 112 plaatsen. Mede dooi de vele trimacties verwacht men ook dit jaar weer enorme deelname. (Van onze wielermedewerker) WOENSDRECHT „Ik heb ge woon mijn kans afgewacht". l)it was het simpele commentaar van de win naar van de ronde van Woensdreeht, de sterke Theo van de Loo uit Weert. Van de Loo was in de laatste ronde uit een kopgroep, bestaande uit Van Overveld, Van Dongen, Broere en Fictorie ontsnapt. Hij had uiteindelijk aan de finish een voorsprong van der tig seconden op zijn naaste belagers. Het lastige parcours heeft de renners danig parten gespeeld, gezien het feit dat slechts 22 coureurs de strijd voltooiden. Tot die uitvallers behoor de ook nationaal kampioen Kees Koe ken, die reeds na een tiental kilome ters de strijd wegens materiaaldcfecl moest staken. De koers werd gekenmerkt door een felle strijd tussen de, Victoria- ploeg (Broere en Fictorie) en Cabal- lero met Van Dongen en Van de Loo ais animators. Na een vijftiental kilo meters ontsnapten Fictorie, Van Overveld, Broere, Van Dongen en Van Opdorp uit het peloton. Ronden- lang kon men nauwelijks uit de greep van het peloton blijven. Versterking daaruit door Luppers, Geense en Van de Loo bracht daarin veranderin De uit zeven man bestaande kopgroep bleef buiten de greep van het peloton. Nadat Geense en Luppers uit de hoofdmacht waren weggevallen re kende men op een eindsprint. Theo van de Loo dacht daar echter anders over, en wist tenslotte zijn belagers af te schudden en overtuigend te win nen. Van Dongen won de spurt van de achtervolgende groep. Nieuwelingen 60 kilometer in 1.30.22: 1 J. van Dijk, Ulvenhout, 2 L. Strobbe, Lamswaarde, 3 J. Konings, Sprundel, 4 J. Vroegrijk, Roosendaal. 5 J. Verbeke IJzendijke, 6 A. v. d. Steen, Etten-Leur- 7 J. Damen, Ul venhout, 8 A. van Treyen, Halsteren. 9 K. Spaans 's-Gravenpoledr, 10 M. Grosman, Izendijke, 11 L. van Cam- po, Ossendrecht, 12 J. Martens, Hoe ven, 13 H. Fransen, Uden. 14 J. Ver bruggen. Putte, 15 F. Baard, Dor drecht. Amateurs 117 kilometer in 2.55.22: Theo van de Loo gaat hier als eerste over de finish in Woensdreeht. 1 Theo v. d. Loo, Weert, 2 Kees van Dongen, Oud-Gastel, 3 B. Broere. Oudenbosch, 4 C. Fictorie, Ferg'en op Zoom, 5 W. Luppers, Purmerend, 6 A. van Overveld, Zegge, 7 J. Kemps, Sprundel, 8 A. van Opdorp, Hoogcr- heide, 9 B. Geense.St. Philipsland, 10 J. Zoons, Voorschoten, 11 T. Da- men, Ulvenhout, 12 A. Coppéiis, Moerstraten. 13 P. Remijn. Goes, 14 H. v, d. Oever, Scheveningen, 15 D.; v. Loon, Zwijndrecht. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Niet de estafette ploeg van Delta Sport uit Zierikzee meisjes junioren b verbeterde het Zeeuws record op de 4 x 100 meter meisjes junioren b, zoals eer der in onze krant vermeld, maar een ploeg van de vereniging Schelde Sport uit Terneuzen en wel in de tijd van 54,1 seconde, waarmee het oude record, dat op naam stond van een meisjesploeg van RKHAV met 2,4 seconden werd verbeterd. (Van onze sportmedewerker) YERSEKE Zaterdag 22 mei zal de watersportvereniging „Yerseke" zeilwedstrijden houden op de Ooster- sclielde. Gevaren wordt in groepen van zoveel mogelijk bij elkaar pas sende jachten. Zowel open als ka- jnitboten kunnen deelnemen. Per groep is een aantal prijzen be schikbaar. Boten die niet voorzien zijn van een zeiinummer kunnen tegen de prijs van 2,50 een num mer veikrijgen. Tot een uur voor de start, vastgesteld op 11.30 uur. kun nen deelnemers zich nog opgeven op de haven. (Van ortze sportmedewerker) TERNEUZEN Heerjansdam is gisteren tijdens een internationaal voetbaltoernooi in Terneuzen als eer ste geëindigd. De vele honderden toeschouwers hebben van goed voet bal kunnen genieten. Nadat Hoek als overwinnaar in poule 1 uit de strijd was gekomen, mocht dit team het op nemen tegen Heerjansdam, dal in poule 2 winnaar werd. De beide finalisten speelden een goede partij voetbal, maar Hoek moest toch zijn meerdere erkennen in Heerjansdam dat verdiend won. Voor de derde en vierde plaats won Tern'euzen niet20' van Zaamslag. Secretaris R. van Tuin van Ternéu- zense Boys reikte de prijzen uit, die bestonden uit bekers en standaards. Heerjansdam kreeg hier nog bij el! shirtjes, terwijl nummer twee tivee doellatten kreeg aangeboden. Uitslagen: poule 1: Terneuzen Hoek 02, N.E.O. '25Assenede (B. 02, N.E.O. '25Terneuzen 1 2, As senedeHoek 1—2, N.E.O. '25Hoek 02, AssencdeTerneuzen 14. Uit slagen poule 2: Terneuzense Boys Zaamslag 01, Heerjansdam—Zelzat 21, HeerjansdamTerneuzense B. 00, Zelzate— Zaamslag 01. Heer- jaiisdamZaamslag 10, Zelzate Terneuzense Boys 04. Voor de ze vende en achtste plaats: Zelzate N.E.O. '25 33, N.E.O. '25 wint na strafschoppen. Voor de vijfde en zes de plaats Terneuzense BoysAssene de 42. Eindstand: 1. Heerjansdam, 2. 1-Ioek, 3. Terneuzen. 4. Zaamslag. 5. Terneu zense Boys 6 4,ssenede, 7. N.E.O. '25, 8. Zelzate (B.).

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5