Tien miljoen liter drinkwater ging in Terneuzen verloren Delravel-sleeper Pinkstershow bij Bij wedvluchten uit Pont St.-Maxence HOGE SNELHEDEN KRING OOST Dow steekt ruim acht miljoen in milieuverbetering 2 PRIJSSLAG IPRÜSSUMEN ZITTEN GOED MET GROOT HANDELSPRIJS BRAND ELOPAK WAS LEERZAAM Duitsers stalen benzine Autobedrijf Govers, Carr. Fabr. Kort, JAC. HERMANS stad streék 'S WERELDS KLEINSTE ELEKTRONISCHE REKEN AUTOMAAT HANDPALMFORMAAT 16 CIJFERS REKEN KAPACITEIT I CIJFERS RESULTAAT ÊVASPA-BREDANV steenen hoofd 14 oreda tel. (01600) 22541* Arrestatie ter sprake in Sasse raad Orgelconcert Feike A?ma In Breda GRAFSCHENNIS OP TERNEUZENS KERKHOF Kampioensfeest van H W-pupillen Rooseveltlaan 196, Bergen op Zoom. Tel.01640-33910 Noordweg 271, Middelburg. Tel.01180 - 3659 Negen maanden voor diefstal Meisje reed tegen auto isperzie bonen Uitvoering van muziekschool op hoog peil appelmoes [ananas hamburgers voor weekend of vakantie ragouts knakworst varkens vlees smeerkaas margarine I jam rappel igebakbodemsj lange vingers pepermunt massaverkoop hele liters up drank OFsinaas vacuüm koffie tt i frolic toilet- verfrisser vliegen gordijn VRIJDAG 21 MEI 1971 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De felle brand in de Melkkartonfabriek Elopak-Nederaud N.V. in Terneuzen de brandweer had er drie, vier dagen nog steeds de handen vol met nablussen - heeft de noodzaak onderstreept van een speciale bluswater voorziening ten behoeve van de Terneuzense industrie. Nood gedwongen was de brandweer in de kritieke beginfase van de brand, die voor miljoenen schade aanrichtte, aangewezen op de drinkwaterleiding van de gemeente Terneuzen. Volgens een ruwe schatting is de eerste dagen na l)et uitbreken van de brand 10.000 kubieke meter water in dé vlammenzee gespoten, dat is vijfmaal de capaciteit van de Terneuzense watertoren. Het drinkwaterverbruik door de spuitgasten veroorzaakte een noodtoestand in de drinkwatervoorziening van Terneuzen, Zelfs moest voor een aantal woonwijken aan de rand van de stad een beroep worden gedaan op de Brabantse waterleiding. Over het algemeen heeft de Terneuzense bevolking gevolg ge geven aan de oproep van de Watermaatschappij Zeeland om zo zuinig mogelijk niet drinkwater om te springen. Het ontbreken van blus vijvers of andere voorzieningen die bij brand op het Terneuzense industrieterrein ingeschakeld kunnen worden, heeft zich bij de omvangrijke brand bij Elopak zwaar doen gelden. Mogelijk zou het vuur in het begin meer gelokaliseerd zijn, indien de brand weer direct de beschikking had ge had over voldoende bluswater in de onmiddellijke nabijheid van de vuurhaard. Op het hoogtepunt van de brand moest de brandweer plotseling over schakelen van de drinkwaterleiding naar het kanaal Gent-Terneuzen. Kostbare tijd ging verloren met het uitleggen van tweemaal vier kilome ter brandslang van het kanaal naar het bedrijf aan de Haarmanweg. „De voorziening van bluswater is een samenspel tussen het gemeente bestuur en het bedrijfsleven. Wij kunnen als brand weer inspectd e nooit druk uitoefenen op de gemeente om dit soort voorzieningen te treffen. Het is bepaald niet zo, dat je de schuld aan de gemeente kan geven, indien deze voorziening ontbreekt en bij brand node wordt gemist. Het hangt natuurlijk ook van het soort bedrijf af of een bluswater voorzie ning buiten de waterleiding al of niet noodzakelijk is", aldus de heer G. Kortus, districtsinspecteur va<n de rijksinspectie voor het brandweer wezen te Breda. (Van onze correspondent). SAS VAN GENT Tijdens de openbare raadsvergadering van dins dag te Sas van Gent, zullen onge twijfeld vragen worden gesteld over de arrestatie op verzoek van de Rotterdamse politie van Willy M. toen hij zich in de openbare kleuter school bevond. Dit deelde wethouder W. Gars- kamp mede naar aanleiding van het volgens velen in Sas van Gent on juiste optreden van de politie, die de arrestant zonder meer uit de kleuterschool zou hebben gehaald. De politie wordt verweten „we derrechtelijk de school te zijn bin nengedrongen, dus zonder vooraf het hoofd van de school te hebben inge licht, of een verzoek tot haar te hebben gericht". De kleuterleidster, mejuffrouw Verstraete, heeft reeds een persoonlijk onderhoud gehad met loco-burgemeester W. Colsen. Dinsdag zal het Sasse college van b. en w. opnieuw enkele mensen horen. Er wordt op gerekend dat in de raadsvergadering een uitleg over de gang van zaken zal worden gege ven. TERNEUZEN Van het orgelcon- ert dat Feike Asma dinsdagavond jaf op het orgel van de Grote Kerk /olgt hier slechts een verslag van het aatste gedeelte. Dit vanwege de mu- lekschool-uitvoering op dezelfde .vond. Die zal er ook wel oorzaak an zijn geweest dat de belangstel- ing in de kerk zeer matig was. De organist Asma heeft al zeer lang rote bekendheid en wordt ook al ja- en heftig bekritiseerd. Over de oor aak van die grote roem en die ver ilizing is altijd al veel te doen ge veest. Voor mij staat vast dat hij een nan is die begaafd is, maar af en oe een merkwaardig gebrek aan elfkritiek aan de dag legt. Als hij neer studeerde zou hij bijvoorbeeld iet carillon van Westminster, van 'ierne, een prachtig stuk, vast beter runnen spelen dan deze keer (vooral minder slordig). Het best vond ik nem in andante cantabile van Widor. 7ijn eigen stukken en bewerkingen (hij speelde er twee) zijn een eigen aardig mengsel van ouderwetsigheid en een bepaald soort vitaliteit die ve len blijkbaar boeit. Merkwaardige verschijning in ons muziekleven, de ze Feike Asma, met zijn grote aan trekkingskracht. Hij geeft stof tot denken, en dat is op zichzelf toch een reden voor respect. Ook al is hij voor velen, o.a. voor ondergetekende, vaak irriterend. pERDECK Het industrieterrein in Breda be schikt over twee pompstations en een ringwaterleiding waarop de be drijven bij een eventuele brand aan gesloten zijn. Bovendien kan de brandweer het nodige bluswater pompen uit twee gunstig gelegen riviertjes. „Eik bedrijf op het indus trieterrein is verplicht een aanslui ting te verzorgen op de ringwaTer- leidlng. Dit is voor Breda een heel normale voorziening", zegt de Bre dase brandweercommandant, de heer J. Th. Rademakers ing. De heer Radiemakers zei verder niet te kun nen beoordelen of het Terneuzense todustreiterrein een dergelijke ring leiding nodig heeft. „In geval van brand bewijst zo'n ringleiding na tuurlijk uitstekende diensten. Mogelijk dat de Elopak-brand in de Terneuzense gemeenteraad nog zal „nasudderen". In ieder geval lijkt het ons een discussie over de mogelijke aanleg van een bluswater voorziening dubbel en dwars waapd. (Van onze correspondent). TERNEUZEN In de nacht van woensdag op donderdag hebben de Duitsers C.H.H. (18) en K.P.S. (19) uit de benzinepomp van garage Dees in de Axelsestraat te Terneuzen on geveer 25 liter benzine ontvreemd. Mevrouw Dees hoorde 's nachts om half drie voor de deur een draaiende automotor en zag dat twee mannen bezig waren benzine uit de pomp te tanken. De gewaar schuwde politie hield de Duitsers in de Noordstraat aan. Later - ver klaarden zij dat zij meenden te doen te hebben met een automatische benzinepomp. Nadat zii de benzine hadden betaald en proces-verbaal was opgemaakt, werden zij op last van de officier van justitie vrijgela ten. (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Op de voormali ge algemene begraafplaats in Ter neuzen hebben onbekenden een groot aantal graven beschadigd of vernield. Grafzerken zijn versleept en men heeft zich zelfs niet ontzien familiegraven open te breken. Het kerkhof is sinds enkele jaren niet meer in gebruik. Bij de politie zijn geen klachten over de grafschenne rijen binnengekomen. De foto toont een van de familiegraven, die met geweld zijn opengebroken. HULST De pupillen van HW cl vierden uitgebreid hun kampi oensfeest. Samen met trainer en lei ders was er in het clublokaal van Peet de Bruyn een „diner". Na af loop was -er een sportquiz, waarbij tot sportman werd uitgeroepen Hans de Koster. (ADVERTENTIE) Volgens een gespecificeerde kosten opgave van de directie van Dow zijn of worden de volgende projec ten uitgevoerd: installatie van stoomketels ter vernietiging van achtergebleven olieresten f 1 mil joen, een extra verhoging van fa- briekschoorstenen 1 miljoen, ver betering van de water- en schei dingssystemen in verband met de lozing van oliehoudend water 940.000,-, verbetering van de bran ders op de fakkels va»n de nafta- kraakinistallaties 360.000,-, installa tie van compressoren ter verbetering van de opvang van uitlaatgassen 360.000,-, verbetering van het afval- water-spruitstuk van het lozingssys teem in de Westerschelde 830.000, terugwinning van chemicaliën uit afvalwater voor gebruik in eigen bedrijf 440.000,-, verbetering van de kalkblusinstallatie 540.000,-, de aankoop van 20 hectare land en de aanleg van groenstroken ten oosten van het huidige fabrieksterrein 600.000,-, verbetering van het zg. fakkelsysteem van een der plasties- fabrieken 360.000,-, verbetering van het afwateringssysteem van een der plasticsf-abrieken 540.000,-. In totaal is met deze technische voorzieningen een bedrag van 8.120.000 gemoeid, peters (Vanonze correspondente) MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft de 32-jarige J. A. T. uit Goes veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaarde lijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de Meyersvereniging. De man had in het afgelopen najaar di verse inbraken en diefstallen ge pleegd, waarbij hij vooral in scholen een enorme ravage aanrichtte. De officier eiste op zeven mei tien maan den gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. (Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG Daar een dag te voren een wedvlucht van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van zaterdagvliegers vanuit Corbeil onmogelijk kon doorgaan wegens het slechte weer boven Noord-Frankrijk, zag het er voor de zondagvliegers weer niet zo best uit. Toch viel het allemaal nogal mee. Hoewel niet op het vastgestelde uur met de lossing kon worden begonnen, klaarde het weer in de loop van de morgen zo danig op, dat de duiven om nalf tien gelost kon worden. Dat met de gro tendeels langs de vluchtlijn waaiende noordwestelijke wind, de duiven uit het oostelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen de hoogste snelheid zou den maken was wel te verwachten, maar bovendien werden op dat mo ment daar in de buurt ook vele Bra bantse duiven het luchtruim inge stuurd zodat met name de West- Zeeuwsch-Vlaamse duiven, gemakke lijk met de grote massa werden mee getrokken. Geen enkele duif daar haalde de 1400 meter, terwijl in Kring Oost de kopduiven snelheden bereikten van 1500 tot 1547 meter per minuut. De uitslagen zijn: „Nieuw Leven" Koewacht met in concours 230 oude duiven, hoogste snelheid 1540,7 meter per minuut, 1, 2 en 7 W. Verbiest. 3 Gebrs. Ele- geert- 4 Jos Elegeert. 5 en 10 Th. Inghels. 6 P. Goossen. 8 All. Martens. 9 H. Beghijn. Dezelfde vlucht met 171 jaarlingen. 1 All. Martens, snel heid 1491,meter per minuut. 2 Fl. Bonne. 3 H. Sturtewagen. 4 Alph. Goossen. 5 en 9 Gebrs- Elegeert. 6 L. Seghers. 7 Jos Elegeert. 8 G. Schal- kens. 10 G. van Laere. „De Zwaluw" Sint Jansteen met 186 oude duiven, hoogste snelheid 1500,3 meter per minuut. 1 Th. Dobbelaer. 2 L. van Dorsselaer. 3 P. Verstrae- ten. 4 B. Danckaert. 5 R- Danckaert. 7 J. Sturm. 8 E. Ottjes. 9 Ch. van Dorsselaer, 10 Alf. de Backer. Met 127 jaarlingduiven, hoogste snelheid 1496,meter per minuut. 1 P. Collet 2 P. van Looy en zoon. 3 Fl. Blom- maert- 4 en 5 Gebrs. Verstraeten. 6 en 9 Gebrs. Van Ackers. 7 J. Haulez 8 R. Danckaert. 10 A. Boogaert. „C. C. Hulst" met 334 oude dui ven. Snelheid eerste prijswinnende duif 1501,86 meter per minuut. 1 J. van Helsland. 2 en 9 All. d'Hond en zoon. 3 Ach. Sturm. 4 en 6 All. Pieters. 5 J. Antheunis. 7 Alf. Nijs. 8 All. Dobbelaer. 10 A. Pieters. De zelfde vlucht met 192 jaarlingduiven 1 Gebrs. Kramers, 15.07,29 meter per minuut. 2 en 7 All. Dobbelaer. 3 Ach. Sturm- 4 Alf. Nijs. 5 en 9 J. van der Laan. 6 Alf. Blommaert. 8 P. van Loojj. 10 Aug. Verstraeten. „De Snelle Duif" Terhole, 57 dui ven, snelheid eerste duif 1484,— p. m. 1 L. Heymans. 2 en 6 A. Hemelahr. 3 en 9 A. Baurauin. 4 Aug. Freijser- 5 AJb. Ongenae. 7 Jac. Schoonen- berg. 8 Alf. Freijser. 10 W. Cam- been. „P.V. Herleving" te Kloosterzande met een deelname van 231 oude dui ven, hoogste snelheid 1510,4 meter per minuut. 1 en 9 B. van Waes. 2 J- Sponselee. 3 P. Reijns. 4 en 10 P. Laffeber. 5 J. de Bruin. 6 Ed. de Cock. 7 C. Warrens. 8 P. Verschu ren. Dezelfde vlucht met in coucours 117 jaarlingen, hoogste snelheid 1414 m. p. m. 1 J. Roels. 2 R. Mabu. 3 en 4 P. Verschuren. 5 E. Aarssen. 6 7 en 10 J. Sponselee. 8 A. de Rooij. 9 J. Dobbelaar. „De Reisduif" te Graauw in com binatie met „De Postduif" te Lams- waarde- Deelneme 124 oude duiven, hoogste snelheid 1496,6 'meter per minuut. 1 F. Leeraert. 2 Gebrs. De Koster. 3 J. van Vlienberghen. 4 P. Mattheijssen. 5 L. van Vlienber ghen. 6 P. Bauens. 7 Jos Compiet 8 Th. Weemaes. 9 Jo Pardon. 10 G- Pi- cavet. Dezelde vlucht met een deel name van 94 jaarlingen, snelheid eerste duif 1461,8 meter per minuut. 1 Ed. Mattheijssen. 2 P. J. Platjouw. 3 en 8 Alph. Kamoen. 4 P. de Ca- luwe. 5 P. Mattheijssen. 6 J- Valk. 7 Ch. de Klerck. 8 L. J. d'Hont. 10 Th. Weemaes. „De Postduif" te Heikant met 186 oude duiven, hoogste snelheid 1518, meter per minuut. 1 en 7 A. Jansen. 2 en 5 Ed Verschuren. 3 Ed. van Hooije. 4 en 8 L- van Goethem. 6 Gebrs. Sturm. 9 F. Thijs. 10 A. Pie ters Met 131 jaarlingen snelheid eerste duif 1481,m. p. m. 1 en 7 Ch. de Beule. 2 Gebrs. Sturm. 3 J. Jansen. 4 A. Pieters- 5 J. de Caluwe. 6 A. Isterdaele. 8 Fr. Thijs, 9 Ed Maas. 10 A. Merks. „De Snelle Duif" te Clinge met 150 oude duiven, hoogste snelheid 154754 meter per minuut. 1 E. van Heeze. 2 G. Wernhout. 3 en 8 Th. van Goethem. 4 R- van Haveren. 5 P. Bolsens-Drumont. 6 Gebrs. Wil- laert. 7 J. van den Branden (Kerk straat). 9 en 10 B, Pilaet. Met 75 jaarlingen. 1 en 9 P. Bolsens-Dru mont. 2 M. Willaert. 3 J. van de Branden (Kerkstraat). 4 A- van Cou- teren. 5 en 8 J. Stevens. 6 A. Ver straeten. 7 P. Cocquit. 10 J. Ste vens. „Jong maar Moedig" Driewegen met 54 duiven. 1, 2 en 6 B. yan der Slikke. 3 A. Engels. 4, 7 en 10 A. den Hamer- 5 A. Jansen. 6 J. Boerman. 9 J. Jansen. „De Snelvliegers" te Oostbung met 338 duiven, hoog-ste snelheid 1228,03 meter per minuut. 1 J. Verkeste. 2, 5 en 6 J. Bakker. 3 T. de Jonge. 4 A. van Hijfte. 7 A. Ris- seeuw 8 en 10 G. Tas. 9 A Boon man. „De Eerste de Beste" Sohoondijke met 146 duiven, hoogste snelheid 1262,— m p. m. 1 en 2 P. de Hullu. 3 en 7 J de Zwart. 4 Gebns. Huigh 5, 8 en 9 Klaassen-Taillie. 6 II. Ca- lon. 10 H. van Kouwenberg „Hoop" Biervliet met 283 duiven, snelheid eerste duif 1362,— meter per minuut. 1 Eug. van Rattingen. 2 Chr. de Graaf. 3 J. Moens. 4 Gebrs- Du- cheine. 5 Blomme-De Ruysseher. 6 J. Boeye. 7 M. de Dobbelaere. 8 J. van de Broeoke. 9 J. Lecluyze. 10 C de Regt-Bracke. „Recht voor Allen" te Sluis met 149 duiven, hoogste snelheid 1303, m. p- m. 1 G. de Meijer. 2 6, 8 en 10 J. van Ommen. 3 O. de Meijer. 4 J. van de Wege. 5 C. Martijn. 7 De- Eutter. 9 J. Fokke. „De Getrouwe Duif" Cadzand met een deelname van 191 oude duiven, hoogste snelheid 1282,81 m. p. m. 1 A. de Groote- 2 A. Duininck en zoon 3, 4 en 7 W. Goossen. 5 P. Goossen. 6 A. Fremou. 8 A. Vasseur en zoon. 9 I. Goossen. 10 J. Lauret. „Stijd in vrede" Groede met 101 duiven, hoogste' snelheid 1369,30 m. p. b, 1,2 7 en 10 G. Dusarduyn. 3 Raf. Braman. 4 en 5 J. van Driel. 6 L. van de Wege. 8 A. Ekkebus. 9. H. Elfrink. „Nog Sneller" Breskens met 282 duiven, 1294,m. p. m. 1 J. van Oostenbrugge. 2 W. Bruinoge. 3 J. de Meester. 4 J. Klaassen. 5 R. van Quekelberghe. 6 J. Zegers. 7 Joh. Pij'cke. 9 M. Quaars. 9 J. van Gijs. 10 J- Quaars. „De Bonte Duif" Aardenburg in samenwerking met „De Grensvlie- gers" te Eede, met 188 oude duiven. 1 M. de Jaeger, 1306,2 m. p. m. 2 J. de Vreeze. 3 R. Braet. 4 J. Evers. 5 A. Breijaart. 6 E Rijkaert. 7 K. van Queckelberghe. 8 W. Standaert. 9 O. de Vriend. 10 H. Lampo. Met 95 jaarlingduiven. 1 O. van Queckel berghe, 1278,8 m. p. m. 2 en 9 M. de Smet. 3 R. de Clerck. 4 I. Dui ninck. 5 H. Zwart. 6 A. Dezutter. 7 E. Rijkaert. 8 Gebrs. De Clerck. I (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dow Chemical (Nederland) gaat dit jaar in haar fa briekscomplex in Terneuzen meer dan acht miljoen gulden investeren ten behoeve van de milieubeheersing. Het bedrag is bestemd voor tecnnische voorzieningen, die tot doel hebben de verontreiniging van lucht en water te voorkomen en de geluidshinder te verminderen. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De zevenjari; Sabine S. is op de Alvarezlaan Terneuzen met haar fiets tegen nabij garage Keizer geparkeerde ai to van L.K. uit Terneuzen gerede Het meisje liep bij haar val e: hoofdwond op en werd, na dot dokter Hoving te zijn behandel naar huis vervoerd. (ADVERTENTIE) LITERBLIK normale prijs\J&] TERNEUZEN De jaarlijkse open bare uitvoering van de muziekschool in het Zuidlandtheater dinsdagavond, was weer een demonstratie van ama teurisme op hoog peil, een plezier in muziek maken. Traditiegetrouw reikte directeur A. van Prooijen om te be ginnen de diploma's uit: applaus voor elk van de geslaagden. Dan dirigeerde de heer J. Wisse het orkest van de beginnertjes in drie stukjes van Haydn. Altijd weer erg grappig zoals deze jonge spelers hun strijkstokjes, de een nog wat onzeker de ander al doelbewuster, bewe gen. Voortreffelijke eerste scholing in samenspel. Cora Michielsen en Elly van Pagee (viool en piano) en de groep van drie trompetspelers, be staande uit Karei Dooms, Kees Jan sen en Rob IJsebaert, bracht de twee volgende nummers op een goed peil: technisch en muzikaal al behoorlijk zeker van hun zaak. Een reis naar de maan door een speelgroep onder leiding van direc teur Van Prooijen, was een kostelijk geval met heel amusante effecten. De slagwerkgroep onder leiding van do cent Jan Anthonisse hield alle aan dacht gespannen. Frappant wat hij met zijn leerlingen weet te doen. He laas kan uit eigen waarneming niets gezegd worden over de drie nummers na de pauze. Van vele en zeer be voegde zij de is een zeer lovend ver slag gegeven over Ger de Lange, kla rinet, die de avond als solist samen met het symfonie-orkest o.l.v. Jan Wisse besloot. RUDOLF PERDECK 3/4POT van goudreinetten normale prijs leg?) blikje GEISHA i stukjes I normale prijs Is blik„LUPACK" 5stuks in braadjus normale prijs [jjgj blikken ^unox" rundvlees-kippe- of kalfsvleesragout IN DE PRIJSSLAG blik unox FRANKFURTER normale prijs Rffl f 200gramsbiik VANJHOMBURG" L normale prijs pS$*l het bekende pintje I„KARPERPON" j normale prijs rap] kuipjes „KLEEBUB" normale prijs fièfll pot prima IN 4 SHAKEN normale prijs (051 Bovenverse „FRUBO" [normale prils^981 pak„boudoir" 27 stuks 6 9 9 rollen 0„FAAM" normale prijs pfl 5 9 PER FLES 250gramspak normale prijs pak HONDEVOEDSEL normale prijs [g{ bus „odo shell- I ook voor kamergebruik I stevig plastic in frisse kleuren

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2