Progressie ven denken me te zwart-wit één Breda maakt nog geen zomer PONTIAC r^ri Interne ruzie leidt tot oplossing bontdiefstal geef een Confrontatie PROTESTBORDEN ERGEREN MAX De 6-pak Breda Bier 2,88 Mej. Kok eerste voorzitster Raad van Arbeid Burgemeester wegens meineed veroordeeld Dronken man wilde vliegtuig kapen OP WATERSKI'S OVER HET KANAAL DODE VISSEN IN DE RIJN binnenland buitenland Plezierig Achterstand Studenten Wreedheden Dochter neemt vader interview af Voor gratis brouwerijbezoek- vraag uw leverancier EXAMEN DIPLOMA EXAMEN fijn om te krijgen fijn om te dragen voorjaren en jaren en jaren ZOMERDIENST ZEELAND- LILLE v.v. papier /oor uw pen Revolutionaire vakbonden NVSH Rood? Bouwstaking (5) WOENSDAG 19 MEI 1971 AMSTERDAM Sinds kort woont hij in een grote luxueuze flat in Buitenveldert, Amster dam. Omdat ik weet dat hij eigenlijk niet veel om een mooi huis geeft en al tevreden is als hij ergens een tafel heeft om aan te werken, vraag ik hem waarom hij zo'n grote flat heeft gehuurd. „Ikzelf heb inderdaad niet veel meer nodig dan een tafel en een stoel, maar mijn boeken, papieren en tijdschrif ten vragen ruimte. Anders krijg je rommel, heb je geen over zicht en daar kan ik slecht te gen. En dan, ik hou veel van natuurschoon. Ik geniet dan ook erg van het uitzicht". De flat ziet aan de ene kant hoog uit over de Amstel en de weilanden erachter, aan de andere kant een panorama van Amster dam met zijn hoge flats en zijn vele kerken. We nraten over zijn schaakloop- baan en daarnaast over zijn wis- kundecarrière. Een paar maal in zijn leven heeft hij moeten kiezen tussen wiskunde en schaken. Le verde dat problemen op? „Het is een van mijn zwakke punten, diie mij ook bij het scha ken parten speelt, ik kan moeilijk kiezen, als beide mogelijkheden even goed lijken. Wiskunde vond ik mooi en ik kon er goed mee overweg. Ik was leraar wiskunde aan het gemeentelijke lyceum voor meisjes in Amsterdam en studeer de in mijn vrije tijd verder. Toen kwam het aanbod van een schaak comité om Aljechin uiit te dagen. Ik heb het aangenomen, liet de wiskunde schieten. Ja waarom? Ten eerste kan ik moeilijk nee zeggen, ook een zwaik punt in mijn karakter en verder vond ik scha ken leuk, het lag me. Eerzucht om wereldkampioen te worden had ik eigenlijk niet, wel destijds om Ne derlands kampioen te worden" (op z'n 20ste jaar). „Ik dacht namelijk dat ik Aljechin nooit zou verslaan. Bij schaken overschat je de ander gemakkelijk. Je weet vain jezelf na afloop van een partij wat je over het hoofd hebt gezien, maar je denkt van de ander dat hij alles heeft gezien en de meesten zijn zo dat ze je achteraf heus niet uit de droom zullen helpen. Dr. Max Euwe morgen 70 jaar vindt. Was ik door blijven spelen, dan was ik ongetwijfeld in de nare situiatie terecht gekomen, dat ik niet meer aan had gekund, dat ik de zetten van de tegenstander niet meer had kunnen begrijpen". Zo was ik er dus ook van over tuigd dat Aljechin mij zou ver slaan en mijn winst overrompelde mij eigenlijk wel een beetje, maar ik zat door die wereldtitel wei aan t schaken vast. Je kon je niet meer terugtrekken, dat zou onsportief zijn. Eerst moest ik Aljechin de gelegenheid geven de titel terug te winnen hetgeen gelukte maar daarna moest je als ex-we- reldbarnpioen toch ook mee blijven doen. Pas in 1953, bijna 20 jaar later, toen er geen kaïns meer was om de titel te heroveren kon ik weer aan studeren denken. In die tijd dat ik de wiskunde ontrouw was geweest, was er zoveel veran derd, was er zo'n enorme vooruit gaing geboekt, dat er geen kwestie meer van was dat ik die achter stand nog kon inhalen. De wiskun de was me een beetje vreemd geworden. Nee, ik vond het niet naar, ik heb over het algemeen weiinig last van spijt over genomen beslissingen. Bovendien was ik nog altijd leraar wiskunde dat ben ik op een paar jaar na altijd blij ven doen naast het schaken dus ik stond niet met mijn ziel onder mijn arm. Heel toevallig kwarn net in die tijd de computer meer naar voren. Ik ben er een studie van gaan maken, werd vrij spoedig daarna verbonden als wetenschap pelijk medewerker aan Remington, daarna directeur van het Neder landse studiecentrum in informati ca en tenslotte hoogleraar en daar mee was het schaken van de baan. Ik ben er gelukkig op tijd uitge trokken, zodat ik er goede herin neringen aan heb overgehouden. Altijd het gevoel te hebben dat je er tegen op kunt natuurlijk, je verliest wel eens partijen, maar dan had je iets over het hoofd gezien maakt dat je het prettig Omdat ik nu voor het eerst hoor, dat hij schaken een leuk spel vond, vraag ik waarom er thuis nooit werd geschaakt. „Ieder mens, moet zjjn tijd inde len tussen werken en riiet werken en dan gaat een spelletje schaak in de werktijd ten koste van andere dingen. En schaken in je vrije tijd is nog inspannend ook. Ik ben ook nooit verslingerd geweest aan schaken. Dat zit ergens in mijn karakter, ik hou niet van dingen die geen duidelijk maatschappelijk nut hebben". Het gesprek over het nut van schaken brengt mij op vroeger. Ik herinner mij goed dat hij altijd zat te werken, nooit uit, nooit op be zoek zitten, nooit languit liggen lezen, nooit zo maar zitten kletsen. Wel uit als het nuttig voor ons - de kinderen was, wel op bezoek als er naar familie gegaan moest worden, wel een boek lezen omdat het goed was voor de algemene ontwikkeling (met een heel enkele uitzondering als het ging om een geestig boek van Godfried Bomans b.v.), wel even praten met een gast, maar hooguit een kwartier en dan weer terug naar het bureau. Ik vraag dan ook wat mijn vader plezierig vindt. „Plezierig vind ik eigenlijk zo'n oppervlakkig woord, ik heb er nooit goed mee overweg gekund. Ik maak elke week een program ma, awarbij ik alles zoveel moge lijk uursgewijs indeel: waar ik naar toe moet, wie ik moet opbel len, wat ik waarnaartoe moet mee nemen, welke brieven, artikelen ik nog moet schrijven, alles zo effi ciënt mogelijk. Je maakte altijd de indruk er niets om te geven als je een partij verloor? „Dat is niet helemaal waar, na tuurlijk raakte het me. Als ik de volgende ochtend wakker werd dacht ik: er is iets naars en dan was het die verloren partij, maar ik liet het niet rperken. Ik ben toch wel iemand van uiterlijkhe den. Toen ik de wereldtitel van Aljechin verloor stond ik direct op en gaf hem een hand, hield zelfs een speech. Je kunt op zo'n mo ment je eigen emoties de baas, gelukkig maar, want ik zou net verschrikkelijk vinden om zoals ook wei eens gebeurt met je stukken naar de tegenstander ,te gaan smijten". Sommige mensen moemen je ge niaal, ben je het daar mee eens „Oh, nee absoluut niet Ik ben beslist geen genie. Ik heb altijd keihard moeten werken om het te halen. Ik ben wet ierüand met een gezond "verstand en. een wil om te werken, maar daaar houdt het mee op. Er zijn maar weinig mensen, die iets zomaar direct snappen, je merkt het direct. Ik studeerde met een vriend, L.J. Smid, ook een onderwijzerszoon, nu hoogleraar, maar hij begreep de dingen net iets vlugger dan ik, ik moest er op blokken. En dat is iets wat ik niet helemaal begrijp van vele van de tegenwoordige studenten, ze besef fen niet dat het nieimand aanwaait, op diie paar genieën na dan. Het is inderdaad razend moeilijk om je zelf steeds weer op te porren, dat wel, maar je moet, anders blijf je steken en dat begrijpen diie stu denten niet. Bobby Fischer, dat is een genie, die wordt nu ook we reldkampioen, daar ben ik van overtuigd". Via zijn prestaties zowel op wis kundig als op schaakgebied hebben we 't over zijn doorzettingsvermo gen, dat een enorme rol moet heb ben gespeeld. „Nee, dat is het hem nu juist, ik heb weinig doorzettingsvermogen en daar heb ik vooral bij het schaken last van, ik ben gauw ontmoedigd. Je moet als je niet zo'n sterk karakter hebt, ezels bruggetjes gebruiken, zoals jezelf helpen met dingen, die een ouder wets mens als piij nog aanspreken, in de traint van: er zijn mensen die vertrouwen in mij hebben, die mag ik niet teleurstellen en er zijn geldoffers van anderen mee ge moeid als ik'het opgeef". Een onderwerp waarover we nog al eens van menig verschillen, is ook in dit gesprek niet te omzei len, de progressieve jongeren, de politiek. „Wat me wel van 't hart moet is clat de progressieve partijen alles zo zwart-wit zien. Eigenlijk mag ik niet praten over politiek. Als president van de Wereldschaak bond kan ik mij niet met politiek bezighouden. Het is mijn uaak steeds te bemiddelen tussen twee CAROLINE EUWE Prof. dr. Max Euwe wordt donderdag 70 jaar. Naar aanlei ding hiervan vroegen we zijn dochter, Caroline Euwe, die voor de NOS-televisie de wekelijkse serie Kijken naar kinderen" maakt, hem te interviewen.. In april heeft prof. Euwe zijn laatste colleges in Rotterdam en Tilburg gehouden, op 17 juni houdt hij zijn afscheidscollege in Tilburg. Dan gaat hij met pen sioen, hetgeen niet inhoudt dat hij een rustiger tijd tegemoet gaat, want in september 1970 is hij benoemd tot president van de Wereldschaakbond, de FIDE. Bovendien heeft hij verschillen de adviseurschappen en schrijft hij artikelen en boeken. Het was niet eenvoudig een afspraak met hem te maken. Tussen twee rei zen door naar Joegoslavië en Canada maakte hij een paar uur vrij voor z'n dochter om wat over zichzelf te praten. landen en ik mag niet het risico lopen dat het een of andere land wordt afgeschrikt, maair waf me ergert in die progressieve jongeren is dat eeuwig met protestborden lopen, tegen Vietnaon, tegen Grie kenland, noem het allemaal maar op. maar als er veertig Poolse ar beiders worden doodgeschoten', hoor je niets, wel als er een Ame rikaan wordt gedood. Je protes teert of tegen Amerika en Rus land, want ze maken allebei fou ten, dat spreekt vanzelf, of je houdt je mond. Het is een vreslijk kinderlijk gevoel in mij, als ik zie dat dieren elkaar opeten, kan ik twee dagen niet slapen en als ik zie dat mensen tegen elkaar wreedheden begaan, kan ik dat niet verwerken". Maar de progressieve jongeren zijn toch bezig met bepaalde din gen, waar jij ook achter staat, zoals b.v. gelijke rechten enz. ook van onderontwikkelde volkeren? „Stellig, maar ze hebben het er vooral over dat onze maatschappij niet deugt, alle goede dingen nege ren ze, ik hou van een beetje objectievere benadering. Alles enigzinds relativerend benaderen hoort bij een wetenschappelijke opvoeding en dat missen die stu denten. Daarbij heb ik niet in de eerste plaats mijn eigen studenten op het oog, neen, de studenten in 't algemeen. Er zullen heus wel heel veel goeden tussen zitten, maar ze denken toch te veel aan zichzelf. Het is allemaal zwart-wit. Ze eisen openheid als iemand wil dat zijn privacy beschermd wordt, maar ze schreeuwen moord en brand als hun eigen privacy in gevaar komt. Ikzelf ben ook progressief. Maar dat geloven ze niet, ik hecht ner gens traditionele waarde aan, maar om nu maar meteen onze hele maatschappijstructuur aan te val len, onzin, laten ze eens gaan kij ken of beter nog gaan leven in landen waar dictatuur is, dan zingen ze wel een toontje lager". Daarom heb ik nu DS'70 ge- stemt. En ben ik uit de PvdA gegaan. Ik heb er mensen gevon den die de dingen van twee kan ten bekijken, respect hebben ook voor hun tegenstanders, al zijn die het niet met hen eens. Toch trekt het politieke leven mij niet aan, ik denk omdat de belangrijke zaken vaak eruitlopen op oeverloze dis cussies. In de politiek telt niet 't goed weten of 't goed beredeneren, maar meer 't goed verkopen en dat is iets wat mij totaal niet ligt". (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) DEN HAAG Vier Hagenaars en een Amsterdammer die op 29 april uit een personenwagen in een par keergarage in de Haagse binnenstad 40 bontvellen ter waarde van bijna ƒ40.000 stalen, hebben met hun he ler, een 51-jarige zich makelaar noe mende Hagenaar, ruzie gekregen. De makelaar werd ten gevolge van deze ruzie bij een bezoek aan de Bel gische stad Luik, door het vijftal mishandeld en in een wagen meege nomen naar Den Haag. Daar werd hij in een woning achtergelaten onder bewaking van een 27-jarige Hage naar uit het gezelschap. De man viel echter in slaap en toen waarschuwde de makelaar de (ADVERTENTIE) Pontiac Simpatico Het solide Pontiac uurwerk geeft U de juiste tijd en de datum. Profectus 105.-. Doublé 110.- Pontiac Simpaiica Modieus Pontiac dameshorloge met doublé band. Zgn. Breguet wijzerplaat en wijzers 179.- PONTIAC TIJD JUISTE TIJD (Vervolg van pag. 1) Opmerkelijk is ook dat Confrontatie het de bisschop schijnt kwalijk te ne men dat hij de parochianen van de Leidse studentenparochie „gelovigen" heeft genoemd. „Heeft mgr. Simonis hier de aanhalingstekens niet verge ten?" vraagt de Confrontatie-redactie niet zonder venijnigheid. Wat Confrontatie de bisschop vraagt is „flinkheid", al geeft uien toe: „Het hoeft heus niet altijd te gaan volgens een inhak-methode". Tegenover bis schop Simonis' „tragische toegevend heid" stelt men de houding van „de uiterst deemoedige maar ook moedige paus Paulus". Zijn toegevendheid heeft de bisschop namelijk volgens het maandblad „in lijnrechte, door iedereen te constateren, tegenspraak" gebracht „met de officiële instructies uit Rome" van 13 januari 1971. Mgr. Simonis wuift die als het ware weg met de opmerking, dat hij de door Rome uitgevaardigde beperkingen van de pastorale werkzaamheid der gelaïceerde priesters voorlopig niet onoverkomelijk acht. Wat moet kar dinaal Alfrink gedacht hebben toen hij dit las", aldus nog steeds Confron tatie, „en de door mgr. Simonis als eis gestelde gehoorzaamheid - aan - de - paus-formule in de wijding natuurlijk direct voor zijn geest kwam?" Inmiddels vernemen we uit krin gen rond de Rotterdamse bisschop, dat deze affaire rond de Leidse Stu dentenparochie een hardere lijn zal gaan volgen. (Zie ook commentaar elders in dit blad). (ADVERTENTIE) iedere dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag snelle vliegverbinding N-Frankrijk dagretour: 125,- kantojWof"bij ^Y^y&vliegveld Midden-Zeeland, te£01196-644. politie. De toestand van de man was zodanig dat een behandeling in een Haags ziekenhuis nodig bleek. Door de bekentenis van de make laar konden ook de vijf andere ver dachten worden aangehouden. Het zijn behalve de reeds eerder genoem de man, een 26-jarige Hagenaar, een 27-jarige autohandelaar, een 23-jaxi- ge chauffeur, beiden uit Den Haag, en een 26-jarige kelner uit Amster dam. De 40 bontvellen, eigendom van een Amsterdamse firma, werden door hen op 29 april j.L uit de geparkeer de auto gestolen en overgegeven aan de makelaar. Deze zou de vellen in Antwerpen verkocht hebben voor 30.000. De man schijnt onwillig geweest te zijn deze opbrengst te delen met de vijf mannen, reden waarom er ru zie ontstond. Behalve de makelaar werd ook nog een 50-jarige koopman uit Den Haag aangehouden, die eveneens verdacht wordt van heling. Alle mannen zijn nog ingesloten. Beide helers en de man die a|s be waker fungeerde, hebben bekend. Al le anderen ontkennen. De opbrengst van de verkoop van de vellen, 30.000, aldus de makelaar, is spoor loos. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Voor het eerst in het ruim 51-jarig bestaan van de Ra den van Arbeid is een vrouw tot voorzitter van een raad benoemd. Het is de 48-jarige mej. G. S. H. M. Kok, die gistermiddag geïnstalleerd werd als voorzitter van de Raad van Ar beid te Venlo. Het was zo'n uniek feit, dat minister B. Roolvink van Sociale Zaken de inauguratie bij woonde. Mej. Kok is afkomstig uit Zeeuwsch- Vlaanderen, studeerde en werkte in Brabant en Limburg en was tot aan de jongste verkiezingen lid van de Tweede-Kamerfractie van de KVP, van welke partij zij ook vice-voorzit- ter is geweest. ROERMOND (ANP) De recht bank in Roermond heeft gisteren de burgemeester van Montfort (Lim burg) veroordeeld tot een boete van t 750,De burgemeester werd van meineed beschuldigd. Deze zaak is aanhangig gemaakt door de gewezen opperwachtmeester van de rijkspolitie N. de Jong. De burgemeester van Montfort de heer J. K. E. A. heeft i.v.m. de ontslag procedure van de opperwachtmees ter voor het ambtenarengerecht op 24 september 1969 verklaard, dat de opperwachtmeester dertig processen- verbaal had opgemaakt tegen kerk gangers en ook dat hij ambtenaren van de secretarie van het werk had gehouden door allerhande verhalen over godsdienstige kwesties. Deze ambtenaren zouden zich hierover bij de burgemeester hebben beklaagd. In deze rechtzaak heeft de offi cier van justitie op 24 maart en op 4 mei vrijspraak gevraagd wegens gebrek aan bewijs. De rechtbank achtte daarentegen het bewijs gele verd inzake de beweringen van de burgemeester over het van het werk houden van secretarie-ambtenaren. De rechtbank is tot de overtuiging gekomen dat de burgemeester die de bewuste verklaring tegenover de districtscommandant van de rijkspo litie majoor Hulsman, had afgelegd, voor het ambtenarengerecht deze verklaring ter voorkoming van ge zichtsverlies tegen beter weten in onder ede heeft gehandhaafd. MALMö (RTR) Een dronken man heeft geprobeerd een DC-9 van Scandinavian Airlines te kapen. Toen het toestel op het vliegveld van Malmö stond overviel hij een vrouw 'met wie hij aan boord was gekomen en driegde haar de keel te zullen doorsnijden als men hem niet naar Stockholm de bestemming van het vliegtuig of naar Kopen hagen zou brengen. De gezagvoerder weigerde te ver trekken en wist na drie kwartier de dronkaard te ontwapenen. NIEUWPOORT (AP)Als het weer gunstig is gaan op 25 juli aanstaande, 30 jonge Belgen trach ten Het Kanaal over te steken op waterski's. De leider van de expeditie, Adriaan Devriendt, heeft de tocht verleden jaar al eens gemaakt, toen hij van Nieuwpoort naar Ramsgate gleed, een afstand van 90 kilometer. De oversteekpoging wordt moge lijk gemaakt met steun van de zeil- club te Nieuwpoort en de Belgische marine. Brieven «oor deze rubriek moeten met vol* ledige naam en adre» worden ondertekend. Bij publicatie zullen deze vermeld worden. Slechte bij hoge uitzondering zal van deze regel wor den afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publicatie van brieven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gavallen een* i* me# houd, c.q. strekking. Ik vind dat het verstand van de vakbonden nu toch wel zoek is en dat zij een stel grote oproermakers zijn. Ik geloof dat we de jaren dertig opnieuw beleven. Aan de lei ding zitten mensen die zonder ver stand dingen doen die wel eens catastrofale gevolgen kunnen heb ben. Ze ruien het volk op om te staken omdat ze hun zin niet krij gen. Kleine kinderen doen hetzelfde die laten zich ook op de grond vallen als ze iets willen hebben en het niet krijgen. Wie is de dupe? De gewone man want die krijgt de terugslag en moet de gevolgen dra gen. Ik vind dat de vakbonden een beetje te veel macht krijgen. EEDE E. M. STURTEWAEGEN Wat betreft de huis-aan-huiskrant van de NVSH zou ik willen opmer ken dat het me verbaast uw reactie hierop te lezen. Als we zien: dat schattingen ons vertellen dat er per jaar 20 tot 60 duizend criminele ab ortussen in Nederland plaatsvinden; dat niemand (ook de NVSH niet) abortus als een middel tot family- planning wil zien worden; dat we he laas, gezien de omstandigheden, ge noodzaakt worden speciale abortus klinieken in te richten; dat we in elk geval zo weinig mogelijk abortus willen laten plaatsvinden; dat ge brekkige voorlichting een heel be langrijke reden is, waardoor vrouwen later tot abortus besluiten, dan zie ik liever 100.000 „weldenkende" men sen geshockeerd door een voorlieh- tingskrant die ze niet wensen te le zen en 100 vrouwen behoed voor ab ortus dan dat er niets aan deze zaak gebeurt. Misschien is zo'n huis-aan-huis- krant niet volkomen democratisch, maar ziet u een betere oplossing? BREDA TH. A. M. KRABBEN Evenals mevr. H. Rozemeyer-Hooy- schuur ben ik vanaf de oprichting le zer van ,,De Stem". De komst van de tegenwoordige „Stem" was een grote vooruitgang voor de lezers, en niet voor niets steeg het aantal abon nees met vele duizenden. Mevr. R.-H. maakt zich ongerust over lezersver lies, omdat, beweert ze, „De Stem te rood wordt!" Dat is m.i. een kwestie van smaak. De Stem zal b.v. voor U te rood worden, voor mij is ze lang niet rood genoeg, en wat een krant door politieke voorlichting aan de ene kant verliest, krijgt ze er aan de andere kant weer dubbel bij terug. En wat de kwestie MERIJN betreft: met mevr. Schoonen uit Etten ben ik het volkomen eens, dat Merijn met zijn doordenkertjes enz. de krant in teressant maakt. Met mijn artiestieke vrienden, en ander langharig tuig, stel ik voor dat er in het vervolg voor Merijn twee kolommen disponi bel worden gesteld. SEPPE (N.B.) S. VISSER Graag zou ik eens willen reageren op het stuk van die heer Oomen uit Raamsdonksveer in uw blad van 11- 5-71. De heer Oomen weet het alle maal zo goed te vertellen, maar hij is in zijn zienswijze wel zeer be krompen. Ik wil helemaal niet be weren dat er geen aannemers zijn die rijk worden, maar die zijn gauw geteld. Maar de heer Oomen praat, niet over onderaannemers waartoe ik dan zelf behoor. Er zijn duizen den zakenlui die een karig inkomen hebben, ja zelfs amper rond kunnen komen. Denk maar eens aan de lastendruk en het verzekeringenpak ket wat elke ondernemer moet heb ben, wat daar aan per jaar neerge teld moet worden. Een werkgever mag amper een auto rijden, maar er zijn talloze werknemers die twee auto's bezitten of om de de twee jaar een nieuwe kopen. Hoeveel werknemers verdienen er met kar- weiwerk geen f 15.000,- per jaar, belastingvrij, maar daar wordt niet over gesproken. En daar zijn nog wel hogere inkomens als ik al het avondwerk erbij tel. En deze men sen komen dan overdag bij hun werkgever uitrusten. Dan zegt de heer Oomen dat alles wel ingecalcu leerd is, maar hij heeft er niet aan gedacht dat er altijd nog iets als concurrentie is. ULVENHOUT A. ERMENS (Hoofdbestuurder van de Ned.Kath. Bond van Stukadoorspatroons. (Van een onzer verslaggevers) LOBITH Sinds het weekeinde drijven dode vissen uit Duitsland in de Rijn ons land binnen. Rijkswater staat heeft watermonsters en enkele dode vissen opgestuurd naar een la boratorium om de oorzaak te achter halen. Over de mogelijke oorzaak konden ook Duitse instanties geen uitsluitsel geven. Rijkswaterstaat meent dat de vissen door de lage waterstand bijzonder gevoelig zijn voor vergifti ging. Het water bevat namelijk min der zuurstof dan bij een normale wa terstand. f 4

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 15