Pellenaars vraagt contra expertise van doping-proef Cees van Dongen vierde VAN DE BUNDER ZEGE NA SOLO CEES BAL TWEEDE Stander: sterke winnaar Piet Maas op de eerste plaats in Ronde Zundert ZOETEMELK: BERGPRIJS G0UDSMITH0FF uitslag uitslagen uitslagen PHILIPS sport Uitslagen Philishave 90 Super met 90 sleuven méér. Je moet'm voelen. Behang van klasse! Q/(J VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 MEI 1971 SCHEPERS NOG NIET GE STRAFT (Van onze speciale verslaggever) MADRID Woensdag vindt voor Wim Schepers de contra expertise plaats van de doping controle die in de rit van Vitoria naar Torrelavega werd uitge voerd. De eerste uitslag: posi tief. Omdat het tweede onder zoek nog niet is uitgevoerd, houdt Wim Schepers zijn twee de plaats in het eindklassement van de Ronde van Spanje, op 19 seconden van winnaar Ferdi nand Bracke. Oorspronkelijk was Kees Pel lenaars, ploegleider van Goud- smit-Hoff, niet van plan een con tra-expertise aan te vragen met als motief: „Dat helpt hier toch niet". Wim Schepers viel hem toen, vrijdagavond bij het be kend worden van het slechte nieuws, bij met: „Ze proberen me te flikken. Ocana moet na tuurlijk op de eerste plaats ko men. Het is hier altijd wat in Spanje". Er doken voor Kees Pellenaars echter zoveel raad sels op, dat hij besloot een twee de onderzoek te vragen ook al omdat hij overtuigd zegt te zijn van Schepers' onschuld. Pelle naars: „Een merkwaardige zaak. Ik hoorde het van een dokter, die weer van commissaris, maar erg officieel was het in het be gin allemaal niet. Ik wil dat wel eens goed uitgezocht hebben. Bo vendien kan ik me niet voorstel len dat Wim doping gebruikte in die etappe. Hij ging normaal naar de controle en was er bin nen 4 minuten weer weg. Ik kon niets bijzonders aan hem mer ken". Wim Schepers: „Ik heb echt niks gepakt. Waarom? Die tweede plaats was veel te mooi om er zoiets voor te riskeren. Ik ben toch niet gek zeker? Een coureur van mijn klasse mag dik tevreden zijn als hij in zo'n ron de zo geklasseerd staat. Dan slik je toch zeker niet? Ik steek er m'n handen voor in het vuur: ik ben onschuldig. En de jongens staan allemaal achter me. In een ronde deel je dan met die en dan met die de kamer, zodat je echt wel weet wat je aan elkaar hebt en of er iemand is die wat rommelt. Van mij weten ze dat het niet zo is. Iedereen is daar van overtuigd. Woensdag weet Wim Schepers de definitieve uit slag als het tweede onderzoek is uitgevoerd in Madrid. Wordt hij ook dan positief bevonden, dan gaat de straf in, niet nü, zo als dit weekeinde bekend werd. Schepers zou, volgens persbu reaus die dat nieuws uit Spanje meldden, beboet zijn met 10 mi nuten, maar daar is geen sprake van. Hij blijft tweede. Pas als ook de beslissing van woensdag voor hem slecht uitvalt gaat de straf in en dat zou een enorme klap zijn voor Schepers. Omdat hij dan oinnen het jaar 2 keer betrapt zou zijn (vorig seizoen in Simpelveld voor het eerst) wordt hij 4 maanden geschorst. „In dat geval", was Schepers' eerste reactie, „stop ik meteen als wielrenner. Dan heeft het geen enkele zin meer". Wim Schepers behoudt in het algemeen klassement van de ronde van Spanje zijn tweede plaats, en is in afwachting van de contra expertise niet met 10 minuten beboet zoals aanvankelijk vanuit Spanje werd gemeld. Ferdinand Bracke wint de Vuelta MADRID (ANP) De Belg Fer- dinand Bracke heeft de Ronde van Spanje gewonnen. In het weekeinde kwam zijn voorsprong niet meer in gevaar. De slotdagen van de Vuelta verliepen succesvol voor de Neder landers. Zoetemelk finishte zaterdag in de zestiende etappe als eerste en het tweede gedeelte van de laatste rit eindigde in een triomf voor Ren» Pijnen, die ook in de proloog van de ronde (eveneens een tijdrit) had ge zegevierd. HALFWEG (ANP) Aad van de Hoek besefte dat protesteren geen zin had. Deze jonge coureur uit 's-Gra- vendeel had in de slotfase van de Ronde van de Haarlemmermeer met gebaren naar de auto vam de sport- commissie kenbaar gemaakt dat hij het niet eens was met het samenspan nen van de Amstelrijders Matthijs de Koning en Jan Hordijk. Maar na de finish in Zwanenburg, waar de 22- jarige De Koning uit Scherpenzeel dank zij de hulp van Hordijk alleen had kunnen binnenkomen, slikte Van der Hoek zijn protest maar in. „Wij van Ketting zouden precies hetzelfde hebben gedaan", zo realiseerde hij zich. I Matthijs de Koning (Scherpen zeel) 147 km in 3 uur 19 minuten 15 seconden; op 15 sec: 2 Aad van de Hoek ('s-Gravendeel); 3 Jan Hor dijk (Rotterdam); 4 Cees van Don gen (Breda); 5 Nico Vermeulen (Am sterdam); 6 John Vendel (Bever wijk); op 50 sec: 7 Piet Verdonk (Zaandam); op 56 sec: 8 Rhett van Trigt (Hillegom); 9 Gerard Wesse- lius (Oude Wetering); 10 Eddy de Vos (Amsterdam); 11 Cor Groene- wegen (Amsterdam); op 1 minuut 11 sec: 12 Cor Leunis (Amsterdam), 13 Gerry Rnetemann (Amsterdam); 14 Jan van der Beek (Barneveld); op 1.25 sec: 15 Rink Cornelisse (Amster dam). ZESTIENDE ETAPPE 1 Zoetemelk (Ned.) de 102 km in 3.03,12; 2 Wilfried David (B.) 3.03,47; 3 Gomez Moral (Sp.); 4 Avilleria (Sp.); 5 Guimard (Fr.); 6 Aja (Sp.); 7 Gabica (Sp.); 8 Schutz (Lux), z.t.; 9 Balague (Sp.) z.t.; 10 Godefroot (B.) z.t.; 11 Ocana (Sp.) z.t.; 12 Rent meester (Ned.) z.t.; 13 Schepers (Ned.) z.t.; 14 Tamames (Sp.) z.t.; 15 Bracke (Belg) z.t.; 21 Pijnen (Ned.) z.t.; 36 Tabak (Ned.) z.t.; 44 Vianen (Ned.) z.t.; 47 Dolman (Ned.) z.t.; 51 Karstens (Ned.) z.t.; 54 Prinsen (Ned.) z.t. Bij de uitvallers waren de Neder landers Krekels en Van Katwijk. ZEVENTIENDE ETAPPE Eerste gedeelte 1 Scheers (Belg) 138 km in 3.16,37; 2 Gonzales Linares (Sp.) 3.16,57,3; 3 Perurena (Sp.) 3.17,55; 4 Guimard (Fr.); 8 Dolman z.t.; 14 Prinsen z.t.; 18' Tabak z.t.; 27 Schepers z.t.; 28 Karstens z.t.; 30 Zoetemelk z.t.; 35 Pijnen z.t.; 40 Pouiidor z.t.; 52 Via nen z:t; 58 Rentmeester z.t Tweede gedeelte 1 Pijnen 4500 pi in 7 min. en 14 sec.; 2 Gonzales Linares 7.20,2; 3 Da vid 7.27,0; 4 Bracke 7.28,1; 5 Kar stens 7.28,9; 6 Schepers 7.30,4; 7 Aja (Sp.) 7.31,0; 8 Martos (Sp.) 7.33,0; 9 Galera (Sp.) 7.33,5; 10 Lasa (Sp.) 7.33,9. 11 Gomez del Moral (Sp.) 7.35,8; 12 Galera (Sp.) 7.36,5; 13 Zu- rano (Sp.) 7.38,2; 14 Wolfshohl (W.- Dld.) 7.38,3; 15 Tamaimes (Sp.) 7.40,2; 20 Pouiidor (Fr.) 7.44,2; 24 Zoetemelk 7.49,5; 32 Tabak 7.54,2; 45 Dolman 8,09,0; 55 Prinsen 8.26,8; 62 Rent meester 8.50,3; 66 Vianen 9.23,4. EINDKLASSEMENT BERGPRIJS 1 Zoetemelk 106 pnt.; 2 Balague (Sp.) 82 pnt.; 3 David 71 pnt.; 4 Ocana 53 pnt. EINDPUNTENKLASSEMENT 1 Guimard 233 pnt.; 2 Lasa 157,5 pnt.; 3 Godefroot (Belg) 146,5 pnt.; 4 Karstens 112,5 pnt.; 5 Perurena 79 pnt.; 6 Schepers 68 pnt.; 7 Pijnen 67,5 pnt.; 8 Cuevas (Sp.) 57 pnt.; 9 Vianen 56 pnt.; 10 David 55 pnt. Piet Maas op Weg naar de zege in Zundert. (Van onze sportredactie) HEIKANT Toine van de Bun der, de slanke coureur uit het Zeeuwsch-Vlaamse IJzendijke, is een stijlrijder, maar wat hij gister middag in Heikant liet zien was meer dan pure klasse. Van de Bun der scheurde zich enkele ronden - van vijf kilometer lengte - voor het einde van de ronde van Heikant met verschrikkelijk veel gemak uit de kopgroep van 11 man los en reed in een ronde tijd naar een meer dan comfortabele voorsprong. Daarbij de toeschouwers genieten latend van zijn haast volmaakte stijl. Doodstil met het lichaam, de benen pompend als heimachines, zo vloog Van de Bunder op de zege af. Een verdien de zege, omdat hij in die laatste 15 kilometers bewees over de meeste reserves te beschikken. Tweede werd Charles de Smit uit Hoofd- Toine de Bunder, die veel klasse demonstreerde in de Ronde van Heikant. ZURICH (ANP) De Zeeuwse amateur Cees Bal is zondag in Zwit serland als tweede geëindigd in de Ronde van de Vier Kantons, een weg wedstrijd over 174 km met start en finish in Zürich. De overwinning was voor de Zwitser Josef Fuchs, die in de laatste twintig km een voorsprong opbouwde van 1 minuut en 53 sec. op een groep van zeven renners. De uitslag is: 1 J. Fuchs (Zwi) 174 km in 4 uur 49 min en 31 sec. op 1 minuut 53 sec: 2 Bal (Ned), 3 Leuen- berger (Zwi), 4 Hubschmid (Zwi); 5 Wehrli (Zwi); 6 Kurmann (Zwi); 7 Schmid Zwi); 8 Auehli (Zwi); op 6.12: 9 Steinmager (Zwi), 10 Schaer (Zwi). (ADVERTENTIE) HENK STANDER (Van een onzer wielermedewer- kers) NIEUW VOSSEMEER Henk Stander en Aad van den Hoek, de twee sterke coureurs van de eilan den, hebben de ronde van Nieuw- Vossemeer volkomen beheerst. Op het zware parkoers (slechts dertig van de 82 renners haalden de fi nish) viel reeds na twaalf kilometer de grote slag. Onder aanvoering van Stander en Aad van de Hoek, de coureurs uit de hoofdmacht: Stan der, Van Hoek, Kneteman, Legierse, Van Dongen, Coppens. Ondanks he vige pogingen van het grote peloton bleef de voorsprong van de kop groep steeds rond de minuut. Twaalf kilometer voor het einde ontsnapten Van Hoek en Stander. In een adem benemende spurt behaalde Stander (hij won ook de prestatieprijs) zijn derde zege van dit seizoen. 45 Se conden na dit tweetal won Peter Legierse de sprint van het pelo ton. Adspiranten: 1. M. Jacobs, Dun- nerwalder. 2. B. v- Est, Dinteloord. 3. R. Steenruijter, Moerdijk. 4. Rockx, Sprundel. 5. D. Schipper, Prinsenbeek, 6. M. van Nispen, Bre da. 7. J- Jonkers, Oud-Gastel. 8. J. Grooten, Lage-Zwaluwe- 9. P. Griep, Spijkenisse, 10. P. Hellemons, Hal steren. Nieuwelingen: 1. J. Konings. Sprundel. 2. G. Rehorst, Den Haag, 3. H. Alberts, Haaksbergen, 4. A. Treijen, Lepel straat, 5- J. Dijk, Ulvenhout. 6. J. Damen, Ulvenhout- 7. C. Stoutjes- dijk, St. Maartensdijk. 8. P. Hofste den, Wateringen. 9. A. Kraus, Ou denbosch. 10. B. Hoevenaars, Am sterdam. Amateurs: 1. H. Stander, Oude-Tonge, 100 km in 2 uur, 37 min. 30 sec. 2- A. Hoek, Oude-Tonge, 3 op 45 sec. G. Knete man. Amsterdam. 4, P. Legierse, Den Haag. 5. C. Dongen, Oud-Gastel. 6. A. Coppens, Moerstraten. 7. op 1 min- 15 sec. G. de Wit, 's-Graven deel. 8. A- Deusing, Halsteren. 9. D. Geense, St. Philipsland. 10. J. Luij- sterburg, Nieuw Vossemeer. 11. J. Heijden, Nibbixwoud, 12 G. Velt- huizen, Maasdam, 13 J. Voesenek, Prinsenbeek. 14. J. Dielemans, Prin senbeek- 15. E. Slings, Alblasserdam. 16. P. Hordijk, Rotterdam. 17. G. Minneboo, Heenvliet. 18. H. van de Groezen, Made. 19- H. Lammers. Rotterdam. 20. W. Schur, Rotterdam. plaat, die de spurt van de jagende groep won. Als derde eindigde Theo van Poecke en als vierde Wim de Waal. Wim de Waal, die door Henny Gijsel, de plaatselijke favoriet in Heikant na afloop waarschijnlijk niet al te vriendelijk zal zijn aange keken. Immers, met nog vier ronden 'voor de boeg rukte Gijsel zich los uit de kopgroep, bevocht een voor sprong van 100 meter, maar moest die weer prijsgeven, omdat zijn ploeggenoot Wim de Waal voluit sprintte voor een premie en zo een bruggehoofd vormde voor de fel op winst azende Jan Zoons uit Voor schoten. Gijsel werd door Zoons achterhaald en drong toen verder niet aan. In de sprint om de tweede plaats trapte hij tot overmaat van ramp zijn achterwiel los. De slag in deze lustrumronde van Heikant viel al vroeg. Even voor half koers sloegen elf renners - Wim de Waal, Henny Gijsel, Ko Tolhoek, Jan Raas, Wim Wieihouwer, Jan Zoons, Charles de Smit, Aad an der Ploeg, Toine van de Bunder, Theo van Steenis en Piet Kentie - in een ronde een gat, dat slechts voor Theo van Poecke later te over bruggen zou zijn. Speciaal de ploeg van ADZ die de slag miste, zette alles in het werk om de kloof te dichten, maar hun werk werd volko men teniet gedaan door het afstop pen van de overgebleven Trico No- bles in het peloton. Drie ronden voor het einde sprong Toine van de Bunder. Dit haalde zo het tempo uit de groep overgebleven vluchters, dat zij door de kop van het peloton nog achterhaald werden. Bij de nieuwelingen maakte John ny Verbeke uit IJzendijke het suc ces van het West-Zeeuwsch-Vlaamse plaatsje compleet. Hij boekte zijn eerste winst door in de laatste ronde drie medevluchters in de steek t» laten. Amateurs; 1, A. van de Bunder (IJzendijke) 110 kilometer in 2.38.12, op 2.11 C. de Smit (Hoofd plaat), 3. Th. van Poecke (Sas van Gent), 4. W. de Waal, Axel, 5. J. Raas, Heinkenszand. 6. W- Breukel, Rozenburg, 7. W. Liebrechts, Vlaar- dingen, 8. J- Zoons, Voorschoten, 9. T. Huijzen, Goes, 10. G. Thomas. Engeland, 11. P. Kentie, Hardinx- veld, 12. S. Koevermans, Vlaardin- gen, 13. W. van Steenis, Hoog Blok land, 14. J. van Waes (Aardenburg), 15- T. van Steenis, Hoog Blokland, 16. H. Gijsel. Heikant, 17. J- Hinne- man, IJzendijke, 18. F. Remijn Goes, 19. K. van der Knaap, Soest, 20. H. Hellemons, Roosendaal; Nieuwelingen: 1. J. Verbeeke, IJ zendijke, 60 kilometer in 1.30.40, 2. J. van de Weijden Aalsmeer, 3. J. Vroegrijk, Roosendaal, 4- K. Spaans, s-GravenpoIder, 5. A. Vasseur Axel, 6. A. Gerritsen, Deventer. 7. O. Hel lemons, Roosendaal, 8. F. de Belie Hulst, 9. M. Schijf, De Kwakel, 10. M. Groosmam, IJzendijke, 11. M- Melsen, Roosendaal, 12. J. Selders, Roosendaal, 13. B- Scheers Middel burg, 14. L. Strobbe Kloosterzande, 15. Th. Venix, Rotterdam. (Van onze sportredactie) ZUNDERT Lang heeft het er in de ronde van Zundert naar uitgezien dat Kees Koeken zou gaan winnen. Vanaf de eerste slag streed hij in de voorste gelederen, reed vijf ronden solo, maar werd toch nog ingelopen door een achtervolgende groep. Toen de kansen van Koeken echter door diens geleverde krachtsinspanningen waren gezakt, schoof in de laatste ronde een andere Victoria-renner naar voren Piet Maas uit Heerle. En daarmee kreeg de ploeg van Victoria toch nog de overwinning, terwijl Koeken reeds zeker was van de prestatieprijs. In de lange, bijna vijf kilometer tellende ronden werd er voortdu rend slag geleverd en de lange kara vaan van oorspronkelijk honderd renners toonde dan ook bij elke doorkomst een ander beeld. Al na 20 kilometer scheurde een groep ren ners met Kees Koeken, Jan Kemps, Bert Broere, en plaatselijk favoriet Huub van Hooijdonk, zich los van het peloton, dat daarna in grote groepen ging verbrokkelen. Deze kopgroep,- die maar moeilijk afstand kon nemen tot de achtervolgers, bleek niet van beslissende aard, want nadat een vijftal renners, waaronder Kemps en Koeken het nog even hadden geprobeerd, vorm de zich vooraan een grote groep. Op dat moment echter was Koeken al leen ontsnapt en zes ronden voor het einde had deze een voorsprong van een halve minuut bij elkaar gefietst. Tegen de fel jagende groep van acht en vlaik daarachter nog eens een van zeven renners was Koeken echter niet alleen opgewassen en vier ron den voor het einde werd hij ingelo pen, waarna enige ronden later de twee voorste groepen in elkaar smolten. Rappe sprinters als Mari- nus Paul uit Den Haag, groene trui drager uit Olympia's Toer Jan Aling, Kees Koeken en Wim Smee- kens verloren echter hun kans op de eindzege, toen Piet Maas uit Heerle in de laatste ronde de gevluchte Rotterdammer Bakker als spring plank gebruikte om onbedreigd als eerste over de eindmeet te gaan. In de sprint van de kopgroep bleek Koeken, die blijkbaar te veel had gegeven, er niet meer aam te pas te komen. Amateurs: 1. P. Maas, Heerle, 98 km. in 2.23.15, 2. H. Bakker, Rotter dam, op 7 sec., 3. R. Paul, Den Haag, op 16 sec., 4. J. Aling, Dunne, 5. C. van Bragt, L. Zwaluwe, 6. C. Van Den Berg, Kruisland, 7. W. Smeekens, Gilze, 8. P. Dubbelman, L. Zwaluwe, 9. C. Berkhouwer, Stol wijk, 10. T. Damen, Ulvenhout, 11. J. Toore, Raamsdonksveer, 12. M. Hesemans, Rijen, 13. B. Hendriks, Krimpen a.d.. Lek, 14. P. d'Hame, Vijfhuizen, 15. K. Koeken, Acht maal, 16. W. v.d. Mddellaan, Ach tervoort, 17. K. Fiktorie, Bergen op Zoom, 18. W. Berkhout, Schipluiden, 19. J.Kemps, Sprundel, 20. A. Stra- ver, Giessen. Nieuwelingen 1. H. Mutsers, Schijndel, 51 kmT i<n 1.13.20, 2. A. v.d. Steen, Etten-Leur, 3. R. Lie brechts, Den Bosch, 4. A. Keizers- waard, Numansdorp, 5. C. de Looze, Haarlem, 6. C. Bogers, Apeldoorn, 7. G. Snoeren, Oosterhout, 8. F. Brand, Dordrecht, 9. A. v.d. Burg Berkel, 10. J. v.d. Lugt, Berkel, 11. F. Pi- rard, Breda, 12. J. Martens, Hoeven, 13. A. Bogers, Apeldoorn, 14. A. Prinsen, Raamsdonksveer, 15. J. Verbrugge. Putte. Adspiranten: 1. J. v-Dijk, Bakel, 2. H.v.Kuyk, Geertruidenberg, 3. L. v. Vliet, Honselersdijk, 4. C. Groot, Halfweg, 5. T. Verlinden, Zwanen burg, 6. A.v.Vliet, Honselersdijk, 7. J. Maas, Oudenbosch, 8. K. st Nico- laas, 's-Gravendeel, 9. R. Jagers, Utrecht, 10. O. Pioavet, Hulst. SLUISKIL De ronde van Sluis kil, die op 19 juni voor amateurs zou worden gehouden, gaat dit jaar niet door. Comitélid De Feber wilde gister middag op de koers in Heikant niet vertellen waarom deze koers van de kalender was geschrapt, maar volgens consul Ben IJsebaert kampte het co mité van Sluiskil dit seizoen met on overkomelijke financiële moeilijkhe den. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 13