Zeeuwse juniorenrecords voor Peter de Munck en Delta Sport GROTE NEDERLAAG ZEELAND Noordbrabantse schakers te sterk Bestuur voor toerclub Zeeuwsch-Vlaanderen SPANNEND VOETBAL AFDELINGSTEAMS KEESKLOET OPDRIE ONDER DELEN OP DREEF Ylissingen heeft meer dan Walcheren geluk Middelburg Al blijft in hoofdklas Successen Zeeuwse L. v.d. WAARD VOLGT R. PLATSCHORRE OP FRANSE VOORLOPIG NIET OP DE EIETS JEKA EN HVV WINNAARS IN TOERNOOI HULST Uitslagen in zondagvoetbal- formaties competitie sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 MEI 1971 (Van onze voetbalmedewerker 's-GRAVENPOLDER —Zaterdag middag speelden in 's-Gravenpolder twee Zeeuwse afdelingselftallen een verrassend aantrekkelijke wedstrijd. Een elftal heette Oost en was gefor meerd uit spelers van Schouwen- Iluiveland en Noord en Zuid-Beve land, terwijl het andere elftal Zuid (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Ondanks de matige deelname aan de atletiek wedstrijden in Terneuzen zijn er toch enkele uitstekende prestaties geleverd. De hoogtepunten vormden de verbeteringen van twee Zeeuwse juniorenrecords. Peter de Munck van AV '56 verbeterde het negen jaar oude Zeeuwse record discuswerpen jongens B met een worp van 40.96 meter. Harold Ranschaert, die in 1962 het record op dit nummer vestigde met 39.46 meter, heeft lange tijd dit record in bezit gehad, maar zaterdagmiddag verbeterde Peter de Munck in feite tweemaal dit oude record, want hij kwam tweemaal boven de 40 meter. Zijn voorlaatste worp van 40.24 meter betekende reeds een recordverbetering, terwijl zijn laatste worp de beste was met 40.96 meter. Voor een tweede record-verbete ring zorgde een estafette-ploeg van Schelde Sport op de 4 x 100 meter meisjes B. Het Terneuzense kwartet kwam tot een tijd van 54.1 sec en verbeterde hiermede het oude re cord, dat op naam stond van een meisjesploeg van RKHAV met 2,4 seconden. Piet Vonck was weer oppermach tig op de 3000 meter heren. Zonder enige tegenstand kwam hij tot de uitstekende tijd van 8.35.3 min. Al leen Kees van Dalen van AV'56 bleef op deze afstand nog beneden de negen minuten. Hij liet 8.58.5 min- noteren. Op de derde plaats kwam Koos Oggel van AV'56 met 9.03.0 min. Bij de dames werd Cora Hofman van Schelde Sport winnares op de 100 en 200 meter. Op de 100 meter liep zij 12.1 sec-, een uitstekende tijd gezien het feit dat zij op deze afstand geen enkele tegenstand had. Ook op de 200 meter was niemand in staat haar te bedreigen. Zij fi nishte op deze afstand in 25.1 sec. Nummer twee werd Janny Kodde van Zeeland Sport in 27.7 sec. Bij de B-jongens was het lopen van Henk van der Haar van Dyna mo veelbelovend. Op de 100 meter kwam hij tot 11.4 sec. Deze tijd krijgt nog meer waarde indien hij vergeleken wordt met de tijd van de heren op deze afstand. Wim van der Hooft van Schelde Sport kwam tot 11.3 sec. Dat er bij de jongens junioren sprint-talent aanwezig is bewees Kees Kloet van AV'56, die op de 100 meter 11.4 sec- noteerde. Dezelfde Kees Kloet van AV'56 kwam ook bij het speerwerpen he ren tot een zeer verdienstelijke worp van 44.82 meter en bezette hiermee de eerste plaats. Verder won Kees Kloet nog het verspringen jongens met een wat tegenvallende prestatie van 6.12 m. Dit seizoen kwam hij reeds tot 6.55 meter. Op de 800 meter dames kwamen twee oude rivales in de baan. Nadat zij reeds het cross seizoen eikaars krachten hebben gemeten ging de strijd op de baan verder tussen Tri- nie Smeenge van Dynamo en Elly Boers van Zeeland Sport. Het ver schil tussen beide dames was weer niet groot. Deze keer ging Trynie Smeenge als winnares over de eind streep in de redelijke tijd van 2.29.4 min. Voor Elly Boers werd 2.30.1 min. afgedrukt. Op deze afstand kwam Peter Moelker van Schelde Sport tot de goede tijd bij de C.-jongens van 2.11-3 miin. De sprintafstand bij de meisjes- groepen leverden allen een spannen de finish op. De 60 meter meisjes D werd gewonnen door Karin de Nijs van Schelde Sport voor Yvonne de Jong eveneens van Schelde Sport. Voor beiden werd dezelfde tijd af gedrukt van 8-9 sec. Hetzelfde geval deed zich voor bij de C-meisjes. Door de jury werd Anja de Munck winnaares verklaard voor Gerda Ra- venstein van Schelde Sport. Voor beiden werd dezelfde tijd afgedrukt van 11.0 sec. over de 80 meter. De B-meisjes bezorgden de jury op de 100 m weer hoofdbrekens, want Els Gelok van Zeeland Sport en Janine Sprenkels van Schelde Sport lieten dezelfde tijd noteren van 13.1 sec. Els Gelok werd tot winnares uitge roepen. De laatste wissel van de 4 x 100 meter meisjes-junioren B te Terneuzen, waaroij ï^eita apart net zseewwse recwu. «c/ uccc u.c. (Van onze schaakmedewerker) (Van een voetbalmedewerker) VLISSINGEN Vlissingen heeft het plaatselijk jeugdvoetbaltoernood na een uitermate spannende finale, waarin het Walcheren pas na het nemen van strafschoppen versloeg, op zijn naam geschreven. Er was gedurende het hele toer nooi een redelijk aantal toeschou wers dat in d'it toernooi Walcheren als de beste en winnaar Vlissingen als de gelukkigste ploeg zal opere- (Van onze sportredactie). TERNEUZEN De jeugdcommis sie van Wielerbelangen Zeeland heeft een nieuwe secretaris in de persoon van oud-coureur Leo van de Waard uit Heinkenszand. Van de Waard is daarmee de op volger van Rinus Platschorre, die zich geheel uit de wielrennerij heeft teruggetrokken. ren. De uitstegen in dit toernooi luiden als volgt: Poule 1: Arnemuiden - Domburg 30, Meeuwen - RCS 01, RCS - Arnemuiden 02, Domburg - Meeu wen 31, RCS - Domburg 24. Winnaar Arnemuiden geplaatst voor halve finale. Poule 2: Nieuwland - Noormannen 00, Oostkapelle - Vlissingen 02, Nieuwland - Oost kapelle 11, Noormannen - Vlissin gen 31, Oostkapelle - Noormannen 0—0. Winnaar Vlissingen geplaatst voor halve finale. Poule 3: Middel burg - VCK 00, Middelburg - Serooskerke 10, VCK - Jong Am- bon 11, Jong Ambon - Middelburg 0—1, VCK - Serooskerke 1—1. Win naar Middelburg geplaatst voor hal ve finale. Poule 4: Veere - Walche ren 02, Walcheren - Zeeland Sport 20, Zeeland Sport - Veere 10. Winnaar Walcheren geplaatst voor halve finale. Halve finale: Walche ren - Middelburg na verlenging 2 1; Arnemuiden - Vlissingen na ver lenging 11. Vlissingen plaatste zich door een beter doelgemiddelde in zijn poule voor de finale. Finale: Walcheren - Vlissingen 34 (na strafschoppen). KRUININGEN Evenals voor gaande jaren konden de Zeeuwse schakers, ondanks dat zij op eigen terrein speelden, Noord-Brabant geen partij geven. De strijd, die na de openingswoorden van jeugdlei ders van de Zeeuwse en Noordbra bantse schaakhonden, respectievelijk de heer Smitroeters uit Vlissingen en de heer Janssen uit Breda, op 35 horden ontstond, bracht Noord-Bra bant na een .half uur al op zes gewonnen partijen. Na anderhalf uur scoorde Zeeland het eerste winstpunt op het derde bOTd, waar M. Snoek uit Vlissingen de Roosendaler G de Koning ver sloeg. Op dat ogenblik kwam de stand op 151 voor Brabant en was wel duidelijk dat Zeeland alleen op de eerste tien borden behoorlijk te genspel kon geven. Gespeeld werd met 35 zetten per anderhalf uur met daarna vijftien minuten tijdwinst waarna de vlag de eventuele beslis sing moest brengen. Spelers Th. Ni- pius uit Breda brcht al snel zijn partij tegen J. Dekker uit Wemeldin- ge tot een goed einde, terwijl de strijd aan het eerste bord tussen de Zeeuwse kopman Anton van Veij uit Vlissingen - als vijfde geëindigd in de jeugdkampioenschappen van Nederland - tegen Kees Koopmans uit Roosendaal nog steeds in even wicht was. Na drie uur spel dreigde voor Koopmans aftrek schaak met verlies van toren, wat ook verlies van tijd betekende. De einduitslag kon hiermede op 296 voor die Bra bantse schakers worden gebracht. Persoonlijke uiitslsagen: A. van Veij, Goes - K. Koopmans, Roosen daal 10, J. Dekker, Wemeldinge - Th. Nipius, Bredia 01, M. Snoek, Vlissingen - C. Rabelink, Roosendaal 10, P. Benski, Vlissingen - H. Plasman, Breda 01, M. Cardon, Sas van Gent - De Beer, Tiffiburg 0 1, Van Swaarde, Kruiningen - F. Bom, Dongen 0I, W. van Gent, Wemieldinige - S. Gibbihk, Ooster hout 01, K. Laforte, Sas van Gent - E, Wentinik, Tilburg 01, V. Swaar de, Kruiningen - J. Bom, Roosen daal 0,5-0,5, R. Helberse, Goes - J- Kxijnen, Oosterhout 01, D. van Dijk, Terneuzen - J. Baeten, Tilburg 01, A. Rouw, Terneuzen - M. Go- mis, Roosendaal 01, F. Hóekstaai, Sas van Gent - D. Jansen, Dongen 0V L. Kanmeijer, Kruiningen - J. Kuppert, Dongen 01, E. Bauwe, Vlissingen - R. Hempelman, Dongen 01, R. Burgerhof, Vlissingen - P. Adank, Roosendaal 01, H. Groffen, Vlissingen - F. van Opstal, Tilburg 01, Th. Kolen, Kruiningen - A. van der Krant, Roosendaal 01, K. Bek, Kruiningen - P. van der Don gen 01, H. Theunissen, Wemeldin ge - Klaassen. Tilburg 01. •s-HEERENHOEK Bertus Fran se, de kleine coureur uit 's-Heeren- hoek heeft voorlopig een streep ge zet onder zijn wielercarriëre. Door zijn werk in Duitsland kan hij in het begin van dit seizoen geen tijd meer vinden voor de training. Franse is echter van plan om, zodra het werk in Duitsland erop zit, weer te gaan koersen. Vergadering van de toerafdeling van de wielerclub Zeewwsch-VUuinderen, waarbij oen vast bestuur werd ge kozen. (Van onze sportredactie) AXEL De toerafdeling van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren heeft sinds gistermorgen een nieuw bestuur. Tenminste, tijdens een vergadering in zaal De Witte Leeuw in Axel werd de commissie van voorbereiding, die enkele maan den geleden met de toerafeling in Zeeuwsch-Vlaanderen van start ging, omgebogen in een echt be stuur. Overigens namen niet alle leden van de commissie zitting in het bestuur. De toerafdeling zal in in het komende jaar geleid worden door: J. de Letter (worzttter), K. Bolding, secretaris, J. L. van de Voorde, penningmeester, C. M. Ve nus, lid, S. Josiasse, lid. Tijdens de vergadering van gister morgen, die het eindpunt vormde van de toertochten vanuit Hulst en De Braakman werd uitvoerig ge sproken over de plannen van dit seizoen, dat dus in feite al begonnen is. Een van de leden vroeg of het niet mogelijk was dat er een voliks- koers werd georganiseerd. De hier Bolding, voorzitter van de voorbe reidende commissie, die de vergade ring van gisteren nog leidde: „Ik geloof niet, dat dat tot de taak van de toerafdeling van de wielervereni ging behoort. Dat is meer iets voor de wedstrijdafdeling. Als er mensen zijn, die onderling wedstrijden wil len houden, dan kan dat". Verder bracht Bolding naar voren, dat er een kans in zit, dat de toerclub zich tijdens de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen van dit jaar zal „mani festeren" door een grote tocht uit te stippel m over een deel vae het parkoers dat later op de dag door de rennerskaravaan zal worden afge legd. Ook werd gedacht aan een prestatietocht, waarbij welik lid af zonderlijk de af te leggen afstand kan bepalen. De startplaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen waren ook nog 'n punt van discussie, In Hulst, waar elke zondagmorgen bij de garage Van de Voorde wordt gestart, hadden de deelnemers geen problemen. Start plaats De Braakman veranderde in Sluiskil bij het ziekenhuis, terwijl de groep Oostburg aan zijn plaats „trouw" bleef. Als algemeen tijdstip van vertrek werd half tien aange houden. De contributie bleef onge wijzigd: 15,. per jaar voor leden boven de 16 jaar en ƒ7.50 voor leden van 12-16 jaar en voor stude renden. In de rondvraag stelde Cor Venus uit Axel het probleem van de snelheid aan de orde. Venus: „Het lijkt zo nu en dan wel een echte wedstrijd." Cor Venus stelde voor de groepen in twee delen te splitsen: een deel, dat het fietsen louter als trimsport bedrijft en een groep die haast het trimmen ook het wedstrijd element belangrijk vindt. De aan wezigen gingen hiermee akcoord onder de voorwaarde, dat de groep groot genoeg moest zijn om in twee ën gesplitst te kunnen worden Ook werd aangenomen, dat er voortaan groepsleiders zullen zijn, die de za ken tijdens de toertochten regelen en de snelheidsmaniakken tot kalm te zullen, manen. West werd genoemd en uit spelers bestond uit elftallen in Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Noord-Oost nam na 8 minuten door Van de Kreeke (Wolfaartsdijk) de leiding (10). De vreuigde was xain korte duuir, wantt Zuid-West had. zijn antwoord enkele min. later al klaar. Meulpolder van Heinkenszand kopte de partijen naast elkaar (1 1). De. vrij snel op en neer gaande wedstrijd bleef tot aan de rust ver der zonder doelpunten. De Noord oostelijken begonnen na de rust erg sterk, maar dat leverde geen tref fers op. Het initiatief werd overge nomen door Zuid-West, maar nu bleek ook de Noord-Oost-verdedi- ging erg sterk. Pas een kwartier voor het einde kreeg de wedstrijd een verrassende wending. Een sterk aandringend Noord-Oost-elftal had binnen enkele minuten succes. Cees van de Kreeke (Wolfaartsdijk) liet zijn tweede doelpunt aantekenen (21) en Geluk (Bruse Boys) knal de nog in dezelfde minuut nummer drie achter doelman Van den Ende (Zaamslag). De vaart bleef erin en kort voor tijd maakte Pluijmers (Middelburg) er nog 32 van, waarmede ook het einde van deze attractieve wedstrijd kwam. (Van een voetbalmedewerker TERNEUZEN De Al-junioren van Middelburg hebben een goed voorbeeld genomen aan het eerste elftal en hebben zich via een knap pe 3-2 zege in Hulst verzekerd van het verblijf in de hoofdklas van de juniorencompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. Zeeland Sport Al verloor afgelo pen week verrassend op eigen veld met 2-3 van Wissenkerke Al. De Vlissingers degraderen daardoor en Wissenkerke had nog een kans op redding, maar door het 1-1 gelijke spel In Oostburg en de winst van Middelburg, is nu ook Wissenkerke Al gedegradeerd. Terneuzense Boys Al won met 24 in Vlissingen, Ter neuzen Al 26-38, Zierikzee Tl 26- 31, HV VA1 26-30, Goes Al 26-30, Tern. Boys Al 26-29, Axel Al 26-26, Vogelwaarde Al 26-26, Vlissingen Al 26-26, Middelburg Al 26-25, Ar nemuiden Al 23-25, Zeeland Sport Al 26-23, Wissenkerke Al 25-21, Steen Al 25-18, Oostburg 26-14. De strijd tussen Wissenkerke Al - Steen Al 0-1 werd bij de stand 0-1 gestaakt. (Van een voetbalmedewerker) HULST Afgelopen weekeinde werd op het gemeentelijk sportpark te Hulst een groot en sterk bezet junioren- en pupillenvoetbaltoernooi gehouden. Jeka en HVV werden winnaar, allebei in twee groepen. De eindstand van dit Reinaerttoer- nooi is: A-junioren: 1 Jeka, 2 Rood Wit, 3 Axel, 4 HW '24, 5 Advendo, 6 Goes, 7 Terneuzen, 8 Hontenisse. B-junioren: 1 Jeka, 2 HVV '24, 3 Axel, 4 Terneuzen, 5 Rood Wit, 6 Advendo, 7 Goes, 8 HVV B 2. C- pupillen: 1 HW C 1, 2 Vogelwaar de, 3 Terneuzen, 4 Steen, 5 AZVV, 6 Axel, 7 HW C 2, 8 Hontenisse. D- pupillen: 1 HVV C 1, 2 Vogelwaar de, 3 Adel, 4 HW D 2, 5 AZW D 1. 6 Steen. 7 Hontenisse, 8 Terneu zen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De uitslagen ln de zondagcompetitie van de KNVB Afdeling Zeeland luiden: Reserve eerste klas: Corn Boys 2 - Noormannen 2 34. Vogelwaarde 2 - Walcheren 2 13, Vlissingen 4 - Zeeland Sport 3 43, Hontenisse 2 - Terneuzen 3 03. In deze klasse degradeert Oostbuxg 2. Tweede klas A: Sluiskil 2 - Aardenburg 2 42, Tweede klas B: Beslissingswed strijd: Kortgene 1 - Patrijzen 1 12. Patrijzen 1 kampioen. Middelburg 4 - Luctor 2 01. Middelburg 4 de gradeert. Volharding 1 - Renesse 2 afgelast. Derde klas A: Graauw 2 - Hulterloo 2 03. Derde klas B: IJzenddjke 2 - Breskens 4 21. Zee land Sport 4 - Hoofdstraat 4 41. Derde klas C: Goes 4 - Noormannen 3 64. Patrijzen 3 - Vlissingen 6 1—1. Uitslagen reserveklassen KNVB: Eerste klas: RKC 2 - Brabantia 2 20, Middelburg 2 - Woensdrecht 2 0—1. Lange 3 - TOP 2 0—3. TSC 3 - TSC 2 2—0. Veerse Boys 2 - Inter nos 2 92. Reserve derde klasse D: RCS 2 - Breskens 2 10. RCS 2 (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Een Zeeuwse delegatie van negen jeugdige tafel tennissers nam een dezer dagen deel aan het Zilveren Anjertoernooi van De Treffers in Roelofsarendsveen. De onder leiding van afdelingstrai- ner Kleine Pier staande groep wist hier op acht reeksen beslag te leg gen, hetgeen een fraaie prestatie kan worden genoemd. In het teamtoemooi voor meisjes wist het Big Smash-duo Jacobsen na Avanti en DHC met respeotievelijk 30 en 3—1 te hebben geklopt ook het sterke Bèlerum uit Breda met 30 terug te wijzen. In de finale stonden de Biggenkerkse meisjes te genover Phoenix waarun René Fer- lier al haar partijen won. De Zeeuwse meisjes verloren in deze spannende finale met 23. Even eens een tweede plaats behaalde het St. Aloysius dubbel Dumez-Matthij- sen bij de jongens aspiranten A. Zij verloren in de eindstrijd van Kiir.k- Kirsch (Treffers, Duitsland). Ook Rod Gabrielse - Peter Kersten (MZ) werden pas in de finale geklopt bij de aspiranten B. Zij moesten hier het onderspit delven tegen Polak- Thung (Nispen). Tenslotte bereikte ook het meisjes-dubbel Slin- ger(MZ)-Jan Jakobsen(Big Smash) een fraaie tweede plaats.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 12