BEWAPENING IN 1970: 56 dollar per wereldbewoner Grontmij wil vuilnisbelten aanpakken Frankrijk komt Britten tegemoet Geweld is nooit oplossing een GOEDE START VOOR MAVO EN HAVO MET HAARLOK IN WAPENROK \ermoedelijk geen debat over aanbeveling (in)formateur binnenland buitenland commentaar Tobben Handreiking op de Balkan KLACHT TEGEN LIZ TAYLOR SAMEN MET VAM EN HEIDEMI J Open brief aan Kruisinga over gifgas CONTACTEN „SUIKER" GEEN HINDERNIS MEER ZENUWARTS OVER AANRANDINGEN Jj VS Zaak Haarlemse rechter voor de Hoge Raad ■S WERELDS KLEINSTE Sharp ELEKTRONISCHE REKEN AUTOMAAT HANDPALMFORMAAT 16 CIJFERS REKENKAPACITEIT 8 CIJFERS RESULTAAT #\ASPA-BREDANV steenen hoofd 14 breda tel. (01600) 22541* DINSDAG 11 MEI 1971 Vandaag gaat de Tweede Kamer proberen een advies uit te brengen aan de koningin voor de aanwijzing van een kabinetsinfor mateur. Dat lijkt een erg moeilijke bevalling te worden. En geen won der. Willen de confessionele partijen aan het bewind blijven dan moeten zij samenwerken met dg V.V.D. en DS'70. Die samenwerking kan al leen tot stand komen als de confes sionele partijen bereid zijn met DS'70 op de bezuinigingstoer te gaan. Dat betekent echter een ver loochening van verkiezingsbeloften en een verdere vervreemding van het N.K.V. en het C.N.V. Nu kan men wel stellen dat in de huidige financieel-economische situa tie geen enkele partij in staat is (du re) verkiezingsbeloften waar te ma ken, de heren politici weten ook wel, dat het voor de werknemers gemakkelijker is te berusten in een bestedingsbeperking waarbij „links" mede betrokken is, dan in bezuini gingen, waarop vertrouwensman nen van de vakbeweging geen enke le invloed hebben kunnen uitoefe nen. De huidige situatie vraagt eigen lijk om een samengaan van K.V.P. en P.v.d.A. De heren hebben echter over en weer alle verbindingslijnen gekapt en zich dusdanig gebonden aan nieuwe formaties de confes sionele drie en de progressieve drie dat een herstel van de rooms-rode coalitie wel uitgesloten moet wor den geacht. Wat dan? Er blijkt zo weinig uit zicht te zijn op een aanvaardbare oplossing, dat velen beginnen te roepen om een extraparlementair kabinet. Men denkt dan aan een kabinet van vooraanstaande figuren, die niet zwaar gebonden zijn aan be paalde politieke partijen en een zo danig gezag hebben dat zij een pro gram kunnen opstellen, dat door een meerderheid van de Tweede Kamer wordt aanvaard. Deze oplossing betekent ipso fac to, dat de politieke partijen hun on macht erkennen om orde op zaken te stellen. Dit is geen leuke beken tenis. Bovendien ligt er een verkla ring van de „nieuwe drie" dat zij eventueel bereid zijn een minder heidskabinet te vormen. Wat kan zo'n kabinet uitrichten? Nieuwe ver kiezingen uitschrijven; daarvan ver wachten Den Uyl c.s. nogal wat. Die mogelijkheid ligt er natuurlijk ook voor de confessionele partijen. Maar zij zijn minder optimistisch ten aanzien van de uitslag van nieuwe verkiezingen. En zo tobben we dan maar voort en moet een demissionair kabinet ver strekkende beslissingen nemen in een internationale mone taire crisis. De deining over het geld heeft de aandacht afgeleid van een klein brokje ontspanning in de politieke oost-west-verhoudingen. De vorige week werd immers in Athene en Ti rana bekendgemaakt dat Grieken land en Albanië de sedert 1945 on derbroken diplomatieke betrekkin gen zullen herstellen. De voor een dergelijke stap vereiste soepelheid komt in dit geval van de Grieken, die steeds aanspraak hebben ge maakt op zuidelijk Albanië, een ere zaak die voor Athene, ongeacht het heersende regime, onmiddellijk na Cyprus kwam. De kolonels zwijgen daar nu over, hetgeen kan betekenen dat ze hun nationale aspiraties toch gerin ger achten dan de behoefte het be trekkelijke isolement, waarin ze zijn geraakt, te doorbreken. Sinds de uitspraken van de Raad van Europa, twee jaar geleden, is de Griekse regering, die in het binnen land socialisten en communisten niet spaart, opmerkelijk coulant gewor den jegens Bulgarije, Roemenië en Joegoslavië, waarmee handelsak koorden werden gesloten. Boven dien kan Athene weer diplomatiek meespelen in een hoofdstad waar de andere buurlanden alle vertegen woordigd zijn. Het prestige van het Albanese staatshoofd Enver Hodja kan bij deze transactie slechts winnen, vooral nu sinds enige tijd ook de betrekkingen met Joegoslavië zijn genormaliseerd. CUERNAVACA (AFP) Een foto graaf van het Amerikaanse tijdschrift Life heeft een klacht ingediend tegen de Britse filmactrice Liz Taylor. Zij zou drie van haar medewerkers hebben aangezet tot vernieling van films en foto-apparatuur ter waarde van 15.000 dollar. Dat gebeurde in het Mexicaanse Cuernavaca, waar Liz en haar echt' genoot een film maken. GENèVE (DPA) De bewape ningsuitgaven in de wereld hebben in 1970 een nieuw record van 204 miljard dollar bereikt. Dit bete kent, dat per hoofd van de wereld bevolking 56 dollar werd uitge geven voor het onderhoud van de strijdkrachten en de produktie van oorlogsmaterieel. Deze som komt overeen met het jaarinkomen van 1,8 miljard mensen in de ontwikke lingslanden. Een en ander staat in een rapport van het Amerikaanse bureau voor bewapen.ingscontrolc en ontwapening (ACDA), dat in Washington en in Genève is gepu bliceerd. De defensielasten van de ontwik kelingslanden waren relatief veel minder dan die van de geïndustri aliseerde landen; 93 onderontwik kelde staten in Azië, Afrika en La- 'ijns-Amerika alsmede enige min der welvarende landen van Europa gaven vorig jaar in totaal 27 mil jard dollar voor defensie uit, of 4,7 procent van hun gezamenlijke in komen. De rijke landen besteedden te samen 177 miljard dollar, of 6,7 procent van hun inkomen, aan be wapening. Wat de twee grote militaire blok ken betreft verminderden de NA- VO-staten hun defensie-uitgaven van 106 miljard dollar in 1969 tot 103 miljard in 1970. De staten van het pact van Warschau verhoogden daarentegen hun militaire uitga ven van 66 tot 71 miljard dollar. De overige landen gaven vorig jaar 30 miljard aan defensie uit hetgeen drie miljard dollar meer was dan in 1969. De verlaging van de bewapeningskosten van de NAVO betrof vooral de Verenigde Staten. Volgens het Amerikaanse rap port waren eind 1970 ongeveer 23 miljoen mensen onder de wape nen, Als men daarbij de mensen telt, die in de wapenindustrie werkzaam zijn, komt men op 60 miljoen mensen, die rechtstreeks of indirect bij de bewapening be trokken zijn. Dit aantal is .onge veer gelijk aan het inwonertal van de Duitse Bondsrepubliek. De geïndustrialiseerde landen gaven, volgens de jongste' statis tieken, per inwoner 174 dollar aan bewapening uit. Voor de ontwik kelingslanden was dat gemiddeld negen dollar. Li de NAVO-landen kostte de bewapening 201 dollar per inwo ner, tegen 180 dollar in het blok van het pact van Warschau. De hoogste bewapeningsuitgaven had den de V.S. met 401 dollar per in woner. Wat de troepensterkte in Europa aangaat, stonden eind 1970 1,1 mil joen NAVO-militairen tegen 1,27 militairen van het pact van War schau, waarbij de circa 750.000 militairen omvattende eenheden van de Russische militaire distric ten langs de Oostzee, in Wit-Rus- land en de Karpaten niet zijn meegeteld. De grondstrijdkrachten van de NAVO bestonden uit 58 divisies waaronder veertien pantserdivi sies. Onder het opperbevel van het pact van Warschau stonden 103 di visies, w.o. 43 pantserdivisies. Hier bij moet rekening worden gehou den met het feit, dat een NAVO- divisie 15.000 tot 16.000 man omvat, terwijl de divisies van het pact van Warschau slechts 8000 tot 10.000 militairen tellen. Volgens het Amerikaanse rap port zijn de communistische lan den op bepaalde gebieden van de conventionele bewapening de NA VO aanzienlijk de baas. Zo be schikken zij in Europa over 19.000 tanks, terwijl de NAVO daar 7600 tanks heeft. Ook op het gebied van de strategische kernbewapening hebben de Russen de Amerikanen ruimschoots ingehaald. Op 25 fe bruari deelde Nixon mee, dat Amerika over 1054 intercontinen tale raketten beschikte, terwijl de Russen er al meer dan 1440 zouden hebben. Voorts zou Moskou op het gebied van raketten voor middel grote afstand een monopolie be zitten. UTRECHT (ANP) De Grontmij in De Bilt bestudeert in samen werking met de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) en de Nederlandse Heide Maatschappij op welke manier iets kan worden gedaan aan het bestrijden van vuilnisbelten. Volgens de directie zijn er in Nederland ongeveer 1500 vuilnisstortplaatsen, die voor het grootste deel onver zorgd en smerig zijn. De drie maatschappijen willen ko men tot een klein aantal grote stort plaatsen, waar het vuil op verant woorde wijze wordt gestort en afge dekt. Met name is ook aandacht nodig voor de hygiëne van het grondwater bij een stortplaats. Ook wordt eraan gedacht in en bij steden heuvels in stadsparken aan te ROTTERDAM (ANP) In een open brief aan staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid) heeft de actiegroep Heenvliet/Geervliet dringend ver zocht om een „werkelijke sanering" van het Rijnmondgebied, nu bekend is geworden dat I.C.I. in Europoort het gifgas fosgecn wil opslaan en produceren. Het I.C.I.-terrein ligt in de buurt van Rozenburg en van Heenvliet en Geervliet, ^pals bekend heeft staats secretaris Kruisinga het Rijnmond gebied indertijd tot saneringsgebied verklaard. De actiegroep, die zegt dat de be volking door de beslissing van I.C.I. „zoals gebruikelijk bij industrieves tigingen en -uitbreidingen in het Rijnmondgebied" voor een voldongen feit is geplaatst, zal een handteke ningactie op touw zetten om de open brief kracht bij te zetten. leggen van afval. Op die manier kan men voor vrij lange tijd de steeds toenemende stroom afval aan. De directie van de Grontmij meent, dat het oprichten van vuil- verbranidingscentrales geen blijven de oplossing kan bieden. In de eer ste plaats is vuil verbranden drie maal zo duur als storten. Bovendien, aldus de directie, wanneer eenmaal een verbrandnngscentrale is gereali seerd, is inmiddels zoveel tijd ver streken, dat de afvalproduktie zoda nig is gestegen, dat het toch weer gestort moet worden. De directie van de Grontmij ver klaarde, dat al contacten zijn gelegd met een aantal gemeenten over een gecentraliseerde aanpak van het vuilafvoenprobleem. Gedacht wordt aan bijvoorbeeld grote vuilstortbun- kers aan de rand van de steden, waarvandaan de drie maatschappij en dan het afval vervoeren naar de grote stortplaatsen. Men spreekt bij de Grontmij van een „vuilbank" waar alle know how op dit gebied wordt gebundeld. Wat de toekomst van de Grontmij betreft, daar lijkt er geen vuiltje aan de lucht.'In 1970 werd blijkens het jaarverslag in Nederland een bouwsom van 214 miljoen gulden gerealiseerd, 10 miljoen meer dan men had verwacht en 30 miljoen meer dan de bouwsom van 1969, Een en ander resulteerde in een winst van 3.1 miljoen gulden. De orderportefeuille bevat werken tot een bedrag van 18 miljard gulden. (Van onze redactie buitenland! BRUSSEL Frankrijk heeft gis teren zijn eis laten vallen dat de Engelse invoer van suiker uit Geme nebest-landen drastisch wordt be perkt nadat Engeland is toegetreden tot de EEG. Jean-Pierre Brunet, een hoge functionaris van het Franse mi nisterie van buitenlandse zaken, heeft op de vergadering van de EEG-mi- nisters van buitenlandse zaken in Brussel verklaard, dat het hele sui kerbeleid van de gemeenschap eind 1974 dient te worden herbezien. Eind 1974 lopen zowel het Engelse Gemenebest-Suikerakkoord als de handels- en hulpverdragen van de EEG met zijn geassocieerde leden af. Door de Franse verklaring is de suiker, een van de voornaamste strui kelblokken bij de onderhandelingen met Engeland, niet langer een pro bleem. Minister Luns verklaarde in de pauze van de Ministerraad dat de ontwikkelingen op het monetaire vlak de Engelse toetreding zeker niet moeilijker hebben gemaakt. De Franse minister van buiten landse zaken, Maurice Schumann, heeft gistermiddag gezegd dat er een „nieuwe atmosfeer" heerste op de vergadering. De sfeer op de vergadering zou ook verbeterd zijn ten aanzien van de wijze waarop de Engelse landbouw moet worden ingepast in het land bouwbeleid van de gemeenschap. En geland heeft de zes laten weten be reid te zijn voor landbouwprodukten van de gemeenschap preferenties in te willen voeren zodra het lid is ge worden van de gemeenschap. Men verwacht dat (le zes op dit punt mor gen een gemeenschappelijk standpunt zullen kunnen innemen. Toen de Britse onderhandelaar, Geoffrey Rippon, gisteren in Brussel aankwam zei hij dat de huidige mo netaire crisis wijst op de noodzake lijkheid dat Groot-Brittanmië lid wordt van de EEG en zo spoedig mo gelijk. Hij was van oordeel dat zijn land dit weekeinde in Brussel ver tegenwoordigd had moeten zijn toen men daar over de gel'dcrisis sprak. Engelands minister van buitenland se zaken, sir Alec Douglas-Home, heeft gisteravond de loftrompet ge stoken over minister Luns. In een toespraak tijdens het jaarlijkse diner van het genootschap EngelandNe derland zei sir Alec dat Engeland bijzonder veel te danken heeft aan de Nederlandse minister. Drie dienstplichtige militairen, de handtekeningen. af te zien. Maar de petitie heeft hij van elk onderdeel van de krijgs- In de petitie wordt gesteld, dat nu toch gekregen, macht een, hebben gisteren op het het dragen van lang haar geen ge- Een delegatie van de erkende ministerie van defensie aan het vaar kan opleveren bij de bediening dienstweigeraars uit het kamp Vle- Plein te Den Haag een petitie aan- van het materieel als gebruik ge- der heeft gisteren wel met minister geboden, waarin gevraagd wordt maakt wordt van een haarnetje, zo- Den Toom gesproken. Het gesprek beperkingen op de haarlengte in de als in Duitsland en Zweden gebeurt, was erg vrijblijvend, vertelde na dienst af te schaffen. De drie sol- Aanvankelijk zou minister Den afloop H. de Graaff, woordvoerder daten hadden zich voor deze gele- Toom een bespreking hebben met van de groep. Minister Den Toom genheid uitgerust met grote weel- de Vereniging van Dienstplichtige had hen om goede wil gevraagd en derige pruiken, zoals de foto laat Militairen, maar toen de minister erop gewezen, dat de buitenparle- zien. De petitie, opgesteld door de aan de weet was gekomen, dat er mentaire acties van de dienstweige- Vereniging van Dienstplichtige Mi- plannen waren om langharige ver- raars, zoals de staking van enkele litairen, ging vergezeld van 10.000 tegenwoordigers af te vaardigen, weken geleden, hun zaak geen goed in verschillende khzernes verzamel- besloot de minister van het gesprek doet. (Van onze pari. redactie) DEN HAAG. Vandaag komen de Eerste en Tweede Kamer voor het eerst in hun nieuwe samenstelling na de verkiezingen bijeen. Een groot aantal nieuwe kamerleden zal wor den beëdigd. Als de Tweede-Kamerleden zijn beëdigd en een voordracht voor het presidentschap is opgemaakt, zal worden gedebatteerd over de vraag of morgen een debat moet worden gehouden tot het doen van een aan beveling voor een door de koningin te benoemen kabinetsformateur. Verwacht wordt dat dit debat er in het geheel niet zal komen, omdat de politieke verhoudingen binnen de Kamer temoeilijk ligigen. Aaneeno men wordt, dat de koningin dan in de loop van donderdag of vrijdag een informateur zal benoemen, die een terreinverkenning moet uitvoe ren om de mogelijkheden van de kabinetsformatie te onderzoeken Prof. Steenkamp, samensteller van het KVP-lkernprogram, blijft de be- 1 langrjjkste kandidaat/informateur. Waarschijnlijk zal de Kamer wel de wens uitspreken om kennis te kun nen nemen van het rapport, dat de informateur aan de konngin zal uit brengen, waarna hierover zou kun nen worden gediscussieerd. De NOS-televisie zendt vandaag om 23.10 uur via Nederland I een samenvatting uit van de vergadering van de Tweede Kamer. Indien de Kamer besluit morgen een debat te houden over het aanwijzen van een kabinetsformateur zal de NOS-tele- visie dat debat rechtstreeks via Ne derland II uitzenden, waarschijnlijk vanaf elf uur 's morgens. Een sa menvatting van dit debat zal van 18.00 tot 18.45 uur via Nederland I worden uitgezonden. (Van een onzer verslaggevers) UBBERGEN. „Geweld is nooit een oplossing. Hoe begrijpelijk het ook is dat iemand in een geëmotioneerde situatie grijpt naar een geweld-beslis sing. Er verandert niets door," aldus de zenuwarts J. R. M. Maas, genees heer-directeur van de Pompekliniek (voor behandeling van psychisch ge stoorde delinquenten) te Nijmegen Volgens hem is er een tendens merkbaar, dat er momenteel in onze maatschappij een verscherping op treedt tussen „men" en de „anders denkenden". Het „men" zet zich af tegen allerlei groeperingen in de maatschappij, die niet in het "geor dende kaider" vallen. Een uitlating, zoals Duys die vrijdag jl. deed in zijn "vuist", werkt aldus de heer Maas, de onverdraagzaamheid in de hand. Maar ook de reactie van een jurist en een psycholoog (vervolging van Duys) lost niets op. "Ook dat is geweld gebruiken". Zenuwarts Maas: "Het was beter geweest te spreken met het kind dan de zaak af te reageren naar buiten. Voor een groot deel hangt "het gevolg voor het kind" af van de ouders. Hoe zij reageren. Door de behandeling op zichzelf (de aanran ding) is het leven van het kind niet stuk gemaakt. Veel zal afhangen van de omgeving. En op de eerste plaats dus van de ouders en hat gezin. Wat de aanrander betreft: deze zal behandeld dienen te worden en be handeling van deze mensen is zeer moeilijk. Castratie is daarbij geen oplossing. Zeker niet als het zou gebeuren tegen de wil van deze man. Er zouden alleen maar haatge voelens ontstaan, die hem mogelijk agressiever zouden maken. Door ca stratie wordt de kracht verminderd, maar de richting (het zich aange trokken voelen tot kleine kinderen in dit geval, red.) niet. Door castra tie wordt in wezen dus niets be reikt". Het cijfer van het aantal aanran dingen blijft de laatste jaren vrij stabiel. Dat is te danken aan de culturele ontwikkeling die een gro tere openheid waarborgt. Er is in Nederland meer begrip gekomen voor afwijkend gedrag. "Toch zie je momenteel een verscherping optre den tussen "men" en die anderen. Er wordt te weinig gerelativeerd. Zenuwarts Maas: "Sommigen heb ben meer moeilijkheden met contact leggen dan anderen. Voor hen is er geen veiliger mander dan die met een kind. Kinderen zijn ongevaar lijk. Bovendien heeft seksueel con tact met minderjarigen altijd be staan. In feite is het een menselijk handelen. Ik weet dat zo'n aanran ding als vorige week in Arnhem hard aankomt. Maar ik geloof niet, dat het propageren van geweld in onze samenleving iets oplost. 'Als een van de redenen van een ver scherping zie ik het feit, dat er steeds minder geloof wordt gehecht aam de uitkomsten van overleg. Ele mentaire wraakgevoelens gaan een rol spelen". DEN HAAG (ANP) De Hoge Raad heeft zich gisteren in de raad kamer beziggehouden met de even tuele ontzetting uit de rechterlijke macht van de 61-jarige Haarlemse rechter mr. G. II. Rambonnet. Deze ontzetting is begin april gevorderd door de procureur-generaal bij de Hoge Raad, mr. G. E. Langemeijer. Het onderzoek, dat de Hoge Raad op grond van de vordering instelde, vond plaats in raadkamer, zoals de wet op de rechterlijke organisatie voorschrijft. De uitspraak zal open baar zijn. Mr. Rambonnet botste, zoals be kend, op 21 februari 1968 met zijn slippende auto in Haarlem tegen de 18-jarige bromfietser Henk Lammers. die daarbij het leven verloor. f (Van onze onderwijsredacteur) Gisteren is het schriftelijk eind examen begonnen voor mavo en havo. Op de meeste scholen is het mammoet-onderwijs nog maar tot de derde klas doorgevoerd, maar een flink aantal scholen mocht eerder gaan experimenteren en is daarom nu al aan het eindexamen toe. Over het algemeen kon van een goede start gesproken worden. In totaal bogen zich gistermorgen 15.474 havo-kandidaten over het Ne derlands en 17.555 mavo-kandidaten dedèn hetzelfde. Van dat aantal mavo-leerlingen doorliepen 8.120 een vierjarige en 9.435 een driejarige af deling. Het havo-examen begon met een alleraardigste tekst van de bioloog Hillenius over de mens als roofdier. Over het algemeen was er wel waar dering over deze examenopening. Gistermiddag bogen 43 procent van de kandidaten zich over vier stukken Frans, voorzien van een aantal Fran se vragen compleet met antwoorden. Het goede antwoord moest worden opgespoord.. Het was erg moeilijk. De kandidaten van mavo-3 start ten met een passage uit een boek van A. van de Werfhorst Over Twen te. Het stuk werd vrij gemakkelijk genoemd. Achtentwintig procent van het totale aantal kandidaten had het vak van gistermiddag, wiskunde, ge kozen. Zoals bekend zijn alleen Ne derlands en een vreemde taal bij havo- en mavo-examens verplicht. De andere examenvakken zijn door de kandidaten zelf gekozen. Het wis- kundewerk van mavo-3 was voorna melijk algebra en docenten en kan didaten bleken wel tevreden. De ruim 8000 kandidaten van mavo-4 (het volgend jaar zal dat een veel voud daarvan zijn) kregen een tekst over de waarde van de discussie voor gezet. De waardering van de docen ten liep niet erg uiteen: pittig maar uitstekend werk. Zakelijk denken was wel een voorwaarde om alle ge gevens eruit te halen. Gistermiddag kwamen ook hier de wiskunde-liefhebbers aan bod en dat aantal was 37 procent van het totaal. Wie gekozen had voor de „normale" wiskunde kreeg 4 opgaven, waarvan de eerste en de laatste wel zeer een voudig waren. Toch waren er klach ten.. De voorstanders van moderne wis kunde deden optimistischer. Zij spra ken over goed werk met als enige voorwaarde, dat de kandidaten goed hadden moeten kunnen lezen. Wat een ontzettend hoofdbrekende dingen staan er dezer dagen in de kranten! En dat te moeten verwer ken, terwijl de zon zo hoog in het blauw azuur te pronken staat. Nee, het valt niet mee. En dan de span ning: ga ik nou goedkoop of duur op vakantie? De komende dagen zullen het wel uitwijzen. Voor wie het intussen alle maal niet meer zo duidelijk ziet, hier bij enige aanschouwelijke uitleg. Op bovenstaande afbeelding ziet u hoezeer hij zweeft, onze gulden. Op de achtergrond een deel van het ge bouw van de Nederlandse Bank (die van dr. Zijlstra). Nu even iéts serieuzers. Er blijken nogal wat mensen hun mening te wil len geven over Deze Tijd in een in gezonden brief. Dat is natuurlijk prachtig. Dialoog, nietwaar. Maar waarom schrijven sommigen toch anoniem? Ook onder brieven, die le zers over andere kwesties naar de redactie sturen ter plaatsing in de rubriek Papier voor uw Pen, staat nogal eens géén naam. De redactie zet die brieven - ui teraard - niet in de krant. Er valt toch niets te vrezen, wanneer men in een vrij land zijn mening op pa pier zet? Bovendien vind ik het een kwestie van fair play. In een tijd waarin velen in de meest spectaculaire vakanties duiken om maar op te knappen en/of niet helemactl overspannen te worden, is het de moeite waard te vernemen wat prof. dr. J. Groen dezer dagen verkondigde. Meer brood eten, meent hij, kan aderverkalking en hartin farcten voorkomen. Het brood mag bruin of wit zijn, als men maar zuinig is met het beleg, aldus deze prof. Doe er uw voordeel mee in de strijd om het bestaan! En tot mor gen. MERIJN (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9