Begeleiding Trico Noble formidabel NEDERVEEN BESCHEIDEN TEAMLEIDER Beslissing in de hoofdklasse dames nog niet gevallen TOPPRESTATIES BIJ ATLETTEKDUEL GOES Jubileumviering Hansweertse Boys lavona Korfbalcompetitie loopt ten einde „Coureurs regelen het zelf' Zege voor de Belgen lizi haarversteviger Oü Receptie SDO druk bezocht Van Llden op moyenne kampioen Standen Onderling Ploegleider haar vlug uit model? sport ESTAFETTE U bóft als u van vis houdt. GEVULDE SCHELVIS OF MAKREEL DINSDAG n MEI 1971 5? 'Van onze sportredacteur) OPLOO Als Cor Nederveen, ploegleider, zijn ogen over de aan tafel verzamelde Trico-Noblerenners laat glijden zegt hij dankbaar: „Ik heb een fijn stel". In een bijna onstuitbare woordenstroom somt hij dan de verdiensten op: „Kameraadschap, opofferingsgezindheid, werklust". Zichzelf bescheiden op de achtergrond drukkend, conclu deert hij dan: „Ik geloof dat het vooral de verdienste is van de spon sor. Zoals Frans eh Gerard van Turenhout die jongens begeleiden is formidabel". Hij behoort in Olympia's Toer tot een van de weinig opvallende ploegleiders, Cor Nederveen. Misschien komt bet omdat hij de wielersport jaren diende als soigneur, een functie die wel be langrijk, maar publicitair weinig rendabel is Wellicht leerde Cor Nederveen zich >p de achtergrond in zijn nu al 11- jarige carrière als vaste verzorger /an de heren-schaatploeg waarin hij oovendien ook werkzaam is als as sistent-trainer van Leen Pfrommer Cor Nederveen is er een van weinig drukte rond zichzelf. Hij cijfert zich dan ook weg als het gaat om de uitstekende indruk die Trico Noble .n deze Olympia's Toer maakt. Vier dagen lang al valt de Zeeuwse ploeg P door strijdlust, met als zichtbaar oewijs daarvan een zevende plaats n het algemeen ploegenklassement. Een positie die tot volle tevreden- aeid mag stemmen wanneer men ïagaait dat er 21 concurrenten zijn m dat Trico Noble een jonge kern ■ïeeft. Rond de wat ervarener Ad Ouyker en Sjief van de Burg groe peerden Nederveen en de gebroe ders Van Turenhout een in de wie- ersport nog weinig er-varen stel £ees Bal, Henk Perfors, Toine van ie Bunder, Charles de Smit, „ze gaan voor elkaar door het vuur", roemt Cor Nederveen. „Ze hebben alles voor elkaar o ver", prijst hij. „Ik hoef noodt donderspeeches te houden of uitvoerige instructies te geven. Alles gaat vanzelf. Ze voelen elkaar wonderbaarlijk goed aan" Daarom benoemde de ploegleidpr ook geen kopmannen (ai zouden Kees Bal en Henk Perfors dat ge zien hun plaats in het algemeen klassement kunnen zijn), en geen knechten. (Van onze atletiekmedewerker) „In de koers regelen ze liet onder ling wel". Een bewijs daarvan le verde Kees Bal door zondag op de Cauberg samen met Sjef van de Burg een gat te laten vallen voor Ad Duyker. „Echt", herhaalt Neder veen, „het is niet nodig dat ik allerlei plannen voorleg en be spreek". Dit alles overziende stelt Cor Nederveen vast: „Ik heb zelden zo'n ploeg meegemaakt". En Cor Ne derveen loopt toch al een tijdje mee. Hij is bezig aan zijn zestiende Olympia's Toer. „Ik heb het nog meegemaakt dat er elu-bploegen reden". In die tijd trad Nederveen (Rotterdammer) op als soigneur, in welk vak hij gedi plomeerd is, evenals het trainen (van schaatsers). Hij wisselde nu trouwens nog zijn bezigheden in de wielersport af met activiteiten in de schaatserij. „Wielrennen doe ik tot ongeveer november, dan schakel ik over op schaatsen". Het hele win terseizoen reist Cor Nederveen met de heren-kernploeg naar oefenkam pen en kampioenschappen. Elf jaar iang al. Hij verdeelt zijn tijd tussen oigneren en trainen. „Mijn eigenlij- .ce taak is het verzorgen van schaat sers, maar omdat ik mijn oefen- meestersdiploma heb, kan Leen Pfroimmer me goed gebruiken. Als ■ve in het begin van het seizoen naar Hama-r gaan bijvoorbeeld, zijn er twaalf jongens. Die kan Pfrom- mer natuurlijk onmogelijk allemaal onderhanden nemen. Dan pak ik er ook een stel". Veel verschil ziet Cor Nederveen niet tussen schaatsen en wielrennen. „Je hebt bij alle twee met pure individualisten te maken Het enige contrast vind ik de bena dering van de sport. Amateurwiel- rennen wordt professioneel aange pakt. Er zijn betere voorzieningen, met name door de mogelijkheid om de kosten die je hebt te bestrijden dank zij geldprijzen". geïnspireerd. Ze beseffen dat er voor hen alles -gedaan wordt, dat 0 Kees Bal, een van de „jongens" van ploegleider Cor Nederveen, een voorbeeld van de homogeniteit in de ploeg omgekeerd zlj ook het maximum van Trico Noble laten zien". In de werkomstandighe den voor Nederveen en zijn renners, bouwde Trico Noble een ruime plaats in voor die medische begelei ding. „Iedere avond", zegt Neder veen, „heb ik in deze Olympia's Toer telefonisch contact met dokter Broere in Hazerswoude. Hij is de vaste medicus voor de ploeg. De jongens zijn dims regelmatig onder controle. Geweldig". Evenveel lof zwaait Cor Nederveen toe aan soig neur Marrus Westraete. „Dat is er een", prijst hij, „die het v-er kan brengen. En ik mag toch wel zeggen dat ik daarover kan oordelen. Ik sta er iedere keer weer van te kijken hoe rustig en kaiim hij zijn werk doet, en hoe vakkundig hij de ren ners behandelt". Over zichzelf praat Nederveen niet. Zij r-ol slaat hij over. Nochthans l-evert hij een ge weldige prestatie door het bewaren van de homogeniteit,' en de manier waarop hij zich concentreert, want Cor Nederveen heeft meer aan zijn hoofd. Behalve schaatsen ook nog zijn werk als boekhouder bij een Rotterdamse pianoh-andel. „Ja, ik weet zelf eigenlijk ook niet hoe ik dat allemaal kan combineren. Vooral denk ik, omdat mijn vrouw zoveel begrip heeft voor mijn hobby's en door de medewerking van mijn baas. Ik kan voor het wielrennen en schaatsen weg -als ik wil. Daar stel ik op mijn marnier natuurlijk wel wat tegenover in de vorm van extra uren. zonder daarvoor te zeuren, maar je moet het er als werkgever toch maar voor over hebben". Dat het hem zelf zoveel opofferingen kost, slaat Nederveen in zijn betoog weer over. Trico Noble heeft een bescheiden ploegleider. PETER HEERKENS GOES Zaterdagmiddag zijn op de sintelbaan te Goes tijdens de clubontmoeting A.V.'56 tegen A.C. Waasland uit St. Niklaas (België) enkele voortreffelijke prestaties ge leverd. Prestaties die de laatste ja ren op geen enkele Zeeuwse sintel- baan zijn geleverd. De ploeg uit Goes die was versterkt met Ad de Jong en Jo Jongbloed van Diomedon uit Steenbergen verloor deze ont moeting met 331 tegen 274 punten. Onder de leden van de Belgische atletiekvereniging bevinden zich en kele topatleten, zoals Romein Roels die vorig jaar op de 100 meter de beste Belgische prestatie leverde met 10,4 sec. en Bertram) de Decker, Belgisch kampioen kogelstoten met 16.76 m. Het duel op de 100 meter tussen Ad de Jong, de beste Nederlandse atleet op deze afstand met 10.4 sec en Roels was wel het hoogtepunt van de middag. Op deze afstand kwamen dank zij de fraaie sintel- baan (8-baans) zeven lopers aan de start. Roels won de 100 m in de tijd van 10.8 sec, voor de Jong die 10.9 Vorig jaar stapte Cor Nederveen van soigneur in de wielersport over naar het ploegleiderschap. Hij kwam bij Delbana, dat hij begin dit sei zoen graag ruilde voor Trico Noble. „Omdat ik daar naar mijn mening met betere middelen kon werken". Na een klein half jaar is hij, vindt Cor Nederveen, in die verwachting niet teleurgesteld. „Van de heren Van Turenhout krijg ik alle facili teiten om het zo goed mogelijk te doen. Niets is ze te veel. En dolt zien de jongens natuurlijk verdomd goed. Daardoor zijn ze zo (Van onze voetbalmedewerker) IIANSWEERT Zondag is het 30-jarig jubileum van de voetbalver eniging Hansweertse Boys op feeste lijke wijze gevierd terwijl tevens op deze dag het door de Boys gebouw de clubhuis officieel werd geopend. De opening van het clubhuis ge schiedde door de wethouder C. Slab- bekoorn van Reimerswaal. Daarna kwamen de C-junioren van de Boys wethioud-er Slabbekoorn de sleutel v-an het clubgebouw over handigen. Na de deur geopend te hebben moesit hij om het gebouw te kunnen betreden nog guirlandes doorknippen. In het clubgebouw werd de vereniging namens het ge meentebestuur gelukgewenst met liet jubileum door wethouder Slab bekoorn. Hij prees Hansweertse Boys, de zelfwerkzaamheid van deze vereniging die geheel door eigen initiatief gekomen was om met ei gen middelen dit clubgebouw te bouwen. Hierna begon het sportieve gedeelte van de feestdag: een tref fen tussen de elftallen van de Hans weertse Boys en de voetbalvereni ging Hontenisse. Uitslagen: Hans weertse Boys D - Hontenisse D 0 3. Hansweertse Boys B - Hontenisse B 1—0, Hansweertse Boys A - Hon tenisse A 40, Hansweertse Boys 3 - Hontenisse 3 52. Hansweertse Boys 2 - Hontenisse 2 11—2, Hans weertse Boys Veterapen - Hontenis se Veteramen 31. Het klapstuk werd ongetwijfeld d'e wedstrijd Hansweertse Boys 1 (4e klas KNVB) tegen Hontenisse 1 (3e klasse KNVB), die eindigde in een gelijkspel: 1—1. Het werd een goede en sportieve wedstrijd waarin de thuisclub het beste van het spel had. De jubileumbeker werd heit eigen dom van Hontenisse. Tevens werd de spelers van het eerste elftal van Hansweertse Boys, J. van Eykeren die zijn vierhonderdste wedstrijd speelde gehuldigd. Hij ontving een geschenkbon en zijn echtgenote een boeket bloemen. Een bijzonder origineel geschenk dat door de voetbalvereniging Hon tenisse werd aangeboden was een reddingsboei. Het is Hontenisse ge weest dat ten tijde van de waters nood Hansweert aanbood de thuis wedstrijden op hun terreinen te spe len waardoor steeds goede banden tussen beide verenigingen hebben bestaan. Op de boei stond geschre ven: „Redders in de nood 1953 Hansweertse Boys - Hontenisse". De wedstrijd werd opgeluisterd door de harmonie Scheldegalm. In de avond uren was er een groot jubileumibal in zaal „Zeelandia". liet noteren. Als er niet zoveel te genwind was geweest meer dan drie meter per sec. hadden de tijden op deze afstand ongetwijfeld tussen de 10.5 en 10.7 sec. gelegen. Opvallend was het lopen in dit ge zelschap van de Goesenaar Kees Kloet. Hij behaalde een uitstekende derde plaats in 11.5 sec. Een ander hoogtepunt op deze middag was de 800 meter heren. Voor de Goese ploeg kwamen hier voor in de baan de gaist-deelnemer Joop Jongbloed van Diomedon en Jan Polfliet van A.V.'56. Na een uitermate snelle eerste ronde in 55 sec. gingen Jongbloed en Pieters van A.C. Waasland aan kop gevolgd op enige afstand door Polfliet van A.V.'56. De laatste honderd meter hebben Jongbloed en Pieters een fel gevecht geleverd om de eerste plaats. Het werd echter een closed finish. Voor beide lopers werd de' zelfde tijid genoteerd van 1.53.6 sec. De jury verklaarde echter Pieters als winnaar. Polfliet behaalde d» derde plaats in 1.58.6 min. Het kogelstoten heren werd een overwinning voor de Belgische kam pioen Bertrand de Decker met 15.46 meter. De beste Goesenaar was de junior Peter de Munck met 10.56 meter. Hij behaalde hiermede de vierde plaats. Roels en de Jong ontmoetten el kaar nog een keer in de 4 x 200 meter estafette, die werd gewonnen door de Belgische ploeg. Nadat Pie ters en Kloet van de Goese ploeg een kleine voorsprong hadden opge bouwd moest Flipse als derde loper deze voorsprong weer afstaan en toen de Jong en Roels als laatste lopers in de baan kwamen hadden de Belgen een kleine voorsprong. De Jong kon deze achterstand niet meer goedmaken zodat de Belgen won nen in 1.32.7 min. Voor A.V.'56 werd 1.33.2. min. afgedrukt. De 3000 meter werd ook een Bel gische overwinning, voor de beken de lange afstandloper Frans van Mi- chem. Kees van Dalen van A.V. '56 heeft hem lange tijd uitstekende tegenstand geboden. Voor Van Mi- chem werd 8.57.4 min. afgedrukt en voor Van Dalen 9.07.3 min. Opval lend op deze afstand was ook het uitstekende lopen van Piet de Dreu van A.V.'56 die vierde we-rd in 9.27.6 min. Deze clubontmoeting die voor de eerste maal werd gehouden strekte zich ook uit over de junioren. Op vallende prestaties levenden wel Jacquelien Hamelink bij de B-meis jes door 4.95 v-er te springen. Vorige week sprong zij reeds 5.05 meter, zodat zij een waradige opvolgster zal worden van de oud-atleten van A.V.'56 Eila Deurloo. Peter de Munck kwam bij het koigelstoten jongens B tot de zeer goede presta tie van 13.33 meter. (Van onze handbalmedewerker) BREDA In de hoofdklasse da mes handbal viel nog geen beslis sing. Beide kampioenskandidaten Swift (Roermond) en Hellas (Den Haag) zegevierden over respectieve lijk Zeeburg met 94 en Verburcli met 72. Volgende week zal in de wedstrijd Hellas - Swift de beslis sing moeten vallen. Hellas heeft daarbij wel het voordeel van een thuiswedstrijd. De dames van het Tilburgse Boe merang grepen de kampioenstitel in de Landelijke derde klas. Concur rent voor het kampioenschap SOA (Breda) werd verslagen met 118 na een ruststand van 41. Bij de heren in de landelijke derde klas mocht Tachos (Waalwijk) de kam- pioensvlag hijsen na een overwin ning vain 146 op de heren van Boemerang. In de landelijke eerste klas moesten de dames van EBHV hun meerdere erkennen in SEW uit Nibbixwoud. SEW zegevierde met 117 waardoor EBHV van de derde naar de vierde plaats verhuisde. De heren van Ddngen verloren in een (Van onze biljartmedewerker) KWADENDAMME Van Uden is zondag in café De Kroon te Kwa- dendamme na een spannende finale biljartkampioen van Nederland ge worden in de eerste klas libre klein. Na de voorrondes op vrijdag en zaterdag hadden Kamps en Sterren- berg elk met een verloren partij uitstekende kansen op de titel, maar zij lieten het in de finale afweten respectievelijk tegen Van Uden en De Grebber. Uiteindelijk eindigden Van Uden, Sterrenberg en Kamps met een gelijk aantal matchpunten, Alleen het betere gemiddelde van Van Uden gaf tenslotte de door slag. Bondsoffioial F. Smilt uit Tilburg, diie na afloop de nieuwe kampioen huldigde, toonde tevens grote waar dering voor de biljartvereniging OHGL uit Kwad-end-amme voor de uitstekende organisatie. Uit handen van de voorzitter van OHGL, de heer D. Wouterse, ontving Van Uden zijn fraaie beker, terwijl S. Steen bakker verkleed in Zeeuwse kos-, tuum bloemen aanbood. Op alle wedstrijddagen was er een zeer gro te belangstelling voor deze titel strijd; de eerste sinds vijf jaar die weer op Zeeuwse bodem werd ge speeld en die uit propagandistisch oogpunt bezien grote waarde had voor de biljartsport in Zeeland. De uitslag was: 1 L. van Uden (Dieden) matchpunten 10 gemiddel de 8.57, 2 A. Sterrenberg (Krimpen aan de Lek) matchpunten 10 gemid delde 7:61, 3 J. Kamps (Groesbeek) matchpunten 10 gemiddelde 6.87, 4 E. Geurtsen (Leeuwarden) match punten 6 gemiddelde 6.66, 5 A. de Grebber (Amsterdam) matchpunten 6 gemiddelde 6.03, 6 J. Spons (Eijs- den) matchpunten 4 gemiddelde 6.63, 7 A. Roks (Etten) matchpunten 4 gemiddelde 5.77 en 8 G. Huzen (Den Hulst) matchpunten 4 gemid delde 5.62. ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. VIERDE KLAS A Nivo Sparta 24-36 WilhéLmina 23-23 PTT Breda 24-31 Tricht 23-20 Altena 24-28 Beatrix '63 24-19 GDC 23-25 Rust Roest 23-17 Zwal. Boys 24-25 Brakel 23-16 Heukelum 22-24 Seo-lto 22-14 Veen 23-24 (ADVERTENTIE) mi,d en normaal v.a. O T c voordeelflakon voor 10 behandelingen 3.50 (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn in verband met het op vele plaatsen houden van een schoolkorfbalcompetitie slechts een beperkt aantal wedstrijden ge speeld. In de eerste klas ontmoetten de oude rivalen Blauw Wit I en Togo I elkaar te Goes. Hoewel de vooruitzichten niet zo goed waren is het toch een prima wedstrijd gehou den. Er werd gewoontegetrouw fel op de bal gespeeld, maar dat „maak te" juist een groot deel van de wedstrijd. Voor de rust kwam Blauw Wit slechts éénmaal tot sco ren, maar Togo benutte van de vele kansen er niet een. Na rust weer hetzelfde, maar nu scoorde Togo éénmaal en Blauw Wit niet, zodat deze derby onbeslist eindigde. Stand: Zuidwesters I 1527, Ondo I 16—24, Blauw Wit I 16—18, Ani mo II 1514, Tjoba II 1514, Togo I 15—13, Luctor I 15—12, Swift III 15—9, All Ready I 16—9. In de tweede klais liet Stormvogels tegen Animo III de touwtjes wat vieren en zodoende kon de Souburgse ploeg nog dicht bij de kampioenen komen: 46 was echter niet genoeg om ze echt te kunnen bedreigen. Animo III blijft definitief op de laatste plaats en degradeert naar de derde klas. Zuidwesters II schoot uit zijn slof en bracht Atlas I een onverwachte 103 nederl-aag toe. Hierdoor is het dieze ploeg op de ranglijst zelfs ge passeerd. B.K.C. stelde zijn tweede plaats definitief veilig. In Kloetinge wais Blauw Wit II geen partij voor BKC. Met 2—8 ging de overwinning mee met de Breskense ploeg, d-at nu voor de tweede achtereenvolgende maal met de tweede plaats genoegen moet nemen. Zuidwesters II verraste ook nog Seolto, die nieit tot scoren kon komen. Met 20 won Zuidwes ters, die de afgelopen week zich een strik naar boven werkte. Blauw Wit II en Togo II verspeelden de derby in het klein, maar daar ging het niet zo als bij de eerste teams. Togo II was goed op schot en won met 27. Stand: Stormvogels I 1425, B.K.C. 14—18, Seolto I 1416, Zuidwesters II 12—12, Atlas I 11—11, Blauw Wit II 129, Togo II 139, Animo III 122. In de derde klas A verraste Animo VI vriend en vijand en voor al Stormvogels II, dat geen kans kreeg en met 14 verloor. In de derde klas B won Tjoba III de belangrijke wedstrijd tegen N.O.- A.D. met 73 en hiermee staat het drie punten voor op N.O.A.D. Zaamslag kon tegen T.O.P. geen vuist maken. Zaamslag ging met 1 9 ten onder, waardoor T.O.P. zijn theoretische kans op de titel be hield. Volharding was tegen Olym- pia nog steeds niet in zijn oude doen. Deze traditierijke ploeg is on danks de 50 overwinning toch wel erg ver gezakt, als men bedenkt dat destijds in de hoogste afdeling werd gespeeld. Stand: Tjoba III 1220, T.O.P. 14—20, N.O.A.D. 12—17, Vol harding 1514, Zaamslag 134, Olympia II 123. In de Junioren eerste klas had Stormvogels I erg veel moeite m-et Swift II. De Mid delburgers steld-en zich heldhaftig teweer, maar het mocht niet baten. Met 42 bleven de punten in West- fcapelle. Volharding en Tjoba speel den een bijzonder spannende wed strijd, die pas in het laatste stadium door Volharding met 43 gewonnen werd. Met zulke junioren moet Vol harding weer de hogere regionen op kunnen zoeken in de toekomst. Stand: Stormvogels I 24, Volhar ding I 22, Swift II 2—2, Blauw Wit I 0—0, Tjoba I 2—0. zeer goed gespeelde wedstrijd met 12—10 van Posterholt en eindigden daarmee op de zesde plaats in de landelijke eerste klas. De dames van EBHV kw-amen in de wedstrijd tegen SEW (landelijke eerste klas) niet tot winst. De scho ten van het Nibbixwoudse team wa ren beter gericht. Ook de inzet van de SEW-dam es was groter. Wel opende EBHV de score met een hard schot van Lies Borbu-rgh in de rechterbovenhoek. Het antwoord van SEW bestond uit twee treffers (Nanda Knol en Elly Blokkeer) zodat SEW leidde met 2—1. Toch kwam EBHV weer terug. Twee goed gerichte schoten van Ida van Berkel gaven EBHV weer de leiding met 32. Nadat aan bei de zijden nog een maal was ge scoord (Ciska Bijl voor SEW en Trees Hogesteger voor EBHV) nam SEW het initiatief. Door goed sa menspel en doelpunten van Truus Koopman en Elly Blokker leidde SEW met de rust met 54. Direct na de hervatting zette SEW een offensief in wat resulteerde in doelpunten van Gré en Truus Koop man en Elly Blokker, zodat het sco rebord 84 aanwees. EBHV trachtte wat meer in de aanval te gaan maar slaagde daar slechts gedeeltelijk in. De Bredase dames schoten drie maal raak (Lies Borburgh, Riet Verharen, Ida van Berkel) maar SEW kwam ook nog drie ma-al aan bod zodat de eindstand bepaald werd op 117 voor SEW. In een zeer goed gespeelde wed strijd zijn d-e heren van Dongen er toch niet in geslaagd het sterke Posterholt te verslaan. Nadat Poster- holt de openingstreffer had gemaakt nam Dongen die leiding over met twee doelpunten van Gerard Verha ren. Het meer geroutineerde Poster holt wist toch weer de leiding te nemen met 4—2. Adri Berk ma-akte er 43 van, maar met de rust leid de Posterholt weer met 63. Direct na de hervatting slaagde Dongen er in met treffers van Adri Berk en Jerry Bergmans de achterstand te verkleinen tot 65. Posterholt ging echter niet bij de pakken neerzitten en zegevierde uiteindelijk met 12 10. (Van onze sporlmedewerker) LAMSWAARDE Het bestuur en spelers van het eerste elftal van de voetbalvereniging SDO hielden een receptie in café Claessens in Lamswaarde. Dit ter gelegenheid van bet behalen van het kampioen schap in de derde klas van de KNVB afdeling Zeeland. Een kam pioenstitel voor een vereniging die acht jaar geleden werd opgericht en die aan het begin van de voorbije competitie, voor het eerst met een seniorenelftal in competitieverband uitkwam. Veel besturen van voet- balcubs uit Zeeuwsch-Vlaanderen waren aanwezig, met gelukwensen voor bestuur en spelers van SDO. In zijn toespraak zei J. de Booy, voorzitter van SDO: „We vinden het allemaal een grote prestatie v-ain ons eerste elftal om na één competiti-e reeds een titel te kunnen behalen. Hiervoor zijn we op de eerste plaats veel dank verschuldigd aan onze trainer, die zich steeds voor d-e volle honderd procent inzet. Ook de elf talcommissie heeft steeds de moei lijke taak geh-ad, om het beste elftal op de been te brengen". Ook voor hen allemaal hartelijk dank. Verder dankt hij ieder d-ie had meegewerkt aan het tot stand komen van de nieuwe kleedkamers en kantine. J. de Booy: „Eén ding missen we nog, en dat zijn vangnetten, want nu sneuvelen er geregeld ruiten". Ook consul P. Jonkers feliciteerde spe lers en bestuur van harte met het behaalde resultaat. Namens de KNVB afdeling Zeeland sprak de heer J. Do-bbelaer. (ADVERTENTIE) Wrijf de schoongemaakte vis - na deze ook aan de buikzijde te hebben opengesneden en ontdaan van de graat - in metwat zout.Vul vervolgens devis met ±75 gram doperwten (welke 5 minuten zijn - i voorgekookt) schijfjes tomaat eri wat peterselie. Sla de vis dicht en omwikkel deze met stevig garen. Smelt 40 gram boter in een pac of vuurvaste schotel. Voeg een scheutje erwtenkooknat toe en iaat hierin de vis ±15 minuten gaar stoven. Halverwege de vis voorzichtig keren.Roerfijn- gesneden peterselie door de verkregen saus. yjs houc]«- fit Vraag recepten bij uw vishandelaarof bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten. I Wassenaarseweg 2Q, Den Haag. 1 28

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5