Ad Duyker vormt vraa gtek en ZeBra-wedstrijden in sporthal Breda Hockeyclub heeft veel problemen RAPIDE HEEFT DRINGEND EEN SPONSOR NODIG Drie engelachtige stickertjes. PERFORS IN PLAATS VAN DE WAAL Selectie voor duel met Wolf aartsdijk CZSffiimrfola Ik heb al lang gezien, dat beter niet bestaat, duurder dus niet boeit. Eéns? Contributie is al hoog TAFELTENNIS OP TELEVISIE Voor wie? Voormoeder Cadeau cheque V?rgadering toerclub lOOO plus L frituurgerechten sport TUNIEK BLOUSES Als U bfj de Kalorlk Indola Friteu- se alleen denkt aan patat friet, kunt U beter naar de automatiek op de hoek gaan. Of natuurlijk snel de fri- teuse kopen en het gratis recepten* boekje lezen. Hoe tl kroketten, appelflappen en oliebollen maakt. Of gefrituurde kip, vis en vlees. Hmml Natuurlijk komt het bij frituren aan op de juiste tempera tuur. Daarom heeft de Kalorik Indola friteuse een thermostaat met allerlei standen voor allerlei gerech ten. Mislukken uitgesloten t Breng eens véél méér afwisseling in de keuken! f 119,- maakt u het leven lichter. DobbdmaiL. als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen. 6,15 Van wie? VanCabochaid Voor wie? Voorvader G R Gratis bij Printil spray-deodorant. DONDERDAG 6 MEI 1971 Algemeen leider Joop Middelink: „Als die strop zo groot blijft, zal de KNWU eens moeten gaan praten met CRM en NSF". Een van de grote oorzaken van dat nadelige sal do zit in de deelname van 10 bui tenlandse .ploegen die de organisatie handenvol geld kosten. „Maar", zegt toot) Middelink, „we moeten wel. ue KNWU wordt overal gevraagd. Onze renners slepen links-en-rechts volop prijzen weg. Kunnen wij dan andere bonden passeren bij een ron de van Nederland?! Neen toch". Qua bezatting, wordt deze Olym pia's Toer een van de sterkste. Er verschijnen maar liefst 23 ploegen <Van onze sportredacteur) AARDENBURG Voor 138 amateurwielrenners breekt er vrijdag een belangrijke periode aan. Dan begint (in Amsterdam) Olympia's Toer, de enige ronde die Nederland rijk is. Niet alleen daardoor staat deze 7-daagse lioog genoteerd. Olympia's Toer bouwde in de loop van de jaren een gewel dige naam op door voorbeeldige organisatie en ook dat gegeven „trekt". Het knappe werkstuk van Olympia kost inmiddels zoveel geld, dat de begroting niet rond te krijgen is. Op dit moment, 2 dagen voor het vertrek, bedraagt het tekort ff 20.000, aan de start: 10 buitenlandse (Italië, België, Bulgarije, Engeland, Frank rijk, Oostenrijk, Polen, Rusland, Zweden en Zwitserland) en 13 nati onale. Een van hen is de puur Zeeuwse wielerformatie, Trico Noble. Cor Ne- derveen, de ploegleider, brengt een deel ervaring in de strijd in de per sonen van Ad Duyker, Sjef van de Burgh en Charles de Smit, terwijl hij er ook enkele „verse" krachten tegenaan gooit: Toine van de Bunder, Cees Bal en Herman Perfors. De laatste is een „vreemde" eend in de Trico Noble-bijt. De Rotterdammer komt eigenlijk uit voor Van Nelle, maar daar Wim de Waal weigerde te starten in de ploeg van Trico Noble, moest Cor Nederveen uitkijken naar een vervanger. Via Sjef van de Burgh kwam hij bij Perfors terecht, die wel willend werd afgestaan door Van Nelle. Voor technisch adviseur Arjaan de Schipper is het een teleurstelling, dat Wim de Waal morgen niet aan het vertrek staat. De Schipper„Nadat De Waal te kennen heeft gegeven, dat hij liever niet vertrok in deze ronde, hebben wij ook niet meer getracht daar verandering in te brengen. Er gens is het zijn goed recht om nee te zeggen. Ik ben er wel van overtuigd, dat hij het kon. Maar we praten er niet meer over". In de ploeg van Trico Noble is Ad, Duyker ook een vraagteken. Immers, de lange Beverwijker, zal tijdens Olympia's ronde door Nederland een profcontract tekenen voor Watney. Logisch, dat hij er niet alles uit zal halen, wat er in zit. Arjaan de Schip per ziet het allemaal niet zo somber in. De Schipper: „Duyker is een jon gen, die de zaken met Trico Noble rustig zal afwikkelen. Ik denk, dat hij zich nog één, twee keer volledig zal inzetten voor de ploeg tijdens deze ronde en dan is het gebeurd. Maar dat hij bewust de zaak zal saboteren, dat geloof ik niet. Daar is het de cou reur niet naar". Trico Noble koestert trouwens niet al te hoge verwachtingen van deze uitgave van Olympia's Ronde door Nederland. En dan ondanks het feit dat de eerste, echte confrontatie met de partner van het vorig jaar, Acifit voor de deur staat. De Schipper: „We verwachten er niets bijzonders van. Alles wat er uit komt, is meegeno men. Vergeet niet, dat het voor enke le jongens van onze ploeg helemaal nieuw is. Drie hebben helemaal geen ervaring in een vlakke etappekoers. Ze proberen zonder meer goed te rijden en hoe de zaken zich dan ont wikkelen wachten we maar af....". Arjaan de Schipper: Alles wat er uitkomt is meegenomen.' (ADVERTENTIE) en ook vele andere modellen in prachtige dessins. Breda - Tilburg Roosendaal - Middelburg (Van onze medewerker) BREDA Zaterdag 8 mei worden onder auspiciën van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring in de sporthal te Breda de jaarlijkse verenigingswed strijden gehouden (aanvang 13.30 uur). Voor de wedstrijden hebben in totaal 26 verenigingen met 111 wed- strijdgroepen ingeschreven, en re cord deelname. In totaal worden 9 verschillende wedstrijden verwerkt. Deze wed' strijden bestaan uit driekampen voor dames, heren, meisje en jon gens, waarbij er een Irêuzemogelijk- heid is tussen wedstrijden met ge makkelijke en moeilijke oefenstof. De dames- en meisj esdriekampen bestaan uit een vrije oefening, brug ongelijk en lange mat, bij de heren uit ringen, hoog brug en lengte paardesprong, terwijl de jongens ringen, laag brug en kastspringen op het programma hebben staan. De organisatie is in handen van de gymnastiekvereniging Prins Hen drik uit Breda. Wedstrijdleider is de heer L. C. Wisse uit Kapelle. (Van een medewerker) MIDDELBURG De technische commissie zaterdag voetbal van de KNVB-afdeling Zeeland heeft voor de wedstrijd tegen de zaterdagkam pioen, Wolfaartsdijk, de volgende spelers uitgenodigd: W.G. Geluk (Bruse Boys), W.C. Beenhakker en A. van de Kreeke ('s-Heer Arends- kerke), P. Muelpolder (Heinkens- zand), W.C. Brandt (Kruiningen), P.K. de Oude en J. bij de Vaate (Mevo), L.A. Pluijmers (Middel burg), G. Maranus (Oostkapelle), A. Buijze (Spui), J. Gijssel (Wemel- dinge), A. van den Ende, C. Kempe en F. Zegers (Zaamslag). Jaarlijks zal het zaterdagafdelingselftal een oefenwedstrijd tegen de kampioen spelen. Na Nieuwdiorp vorig jaar, is dat nu dus Wolfaartsdijk. De wed strijd wordt gespeeld in Wolphaarts- dijk en begint om 14.30 uur. (ADVERTENTIES) (Van onze sportmedewerker) HULST De hockeyclub Rapide uit Hulst kampt met moeilijkheden, voornamelijk van financiële aard. Wedstrijdsecretaris Joep Fassaert zegt hierover: "Hockey is een dure sport; vooral voor de leden die zich een complete uitrusting moeten aan schaffen. Bij veel verenigingen, on geacht de tak van sport, wordt er van de clubkas een vergoeding ge geven, voor een nieuw lid dat zich aanmeldt. Bij Rapide is dat finan cieel onmogelijk. Aan het eind van elk jaar is onze kas leeg. Nu vragen we vergeleken bij andere clubs al een vrij hoge contributie. In feite zou die nog hoger moeten worden, maar dan lopen de leden misschien weg. En toch moet er iets gebeuren, zo kan het beslist niet verder gaan. Een goede sponsor hebben we dringend nodig, wil het niet te duur worden voor onze leden om de hoc- keysport te blijven beoefenen. Veel mensen zuilen nc zeggen: Die krijgen toch subsidie van de gemeente Hulst. Inderdaad die krijgen we, maar dat is alleen voor de jeugd, en dat is maar een druppel op een gloeiende plaat. Ook het huren van de terreinen kost veel. De financiën vormen nu een groot prbleem, maar ook de accommodatie laat veel te wensen over. We hebben de be schikking over twee speelvelden. Dat is voldoende. Maar met het kleedlokaal is het hopeloos gesteld. Een eerste vereiste is'toch wel, dat dit vorzien is van elektrisch licht, maar dat ontbreekt zelfs. Het kleed lokaal bestaat uit twee kleedkamers, die voorzien zijn van koud stromend water (de geiser vor het warme water is bijna heel het j.aor kapot geweest) en de draden van de elek triciteit hangen er overal uit, terwijl stpcontacten etc. ontbreken. Bij meerdere thuiswedstrijden op één dag (dames en heren) weten we soms niet hoe en waar de mensen zich moeten omkleden. Er zit dan ook anders niets op dan twee elftal len in één kleedkamer onder te brengem. Een hopeloze toestand. En zo gaat dat al verschillende jaren. Om het kleedlokaal wat op te knap pen, krijgen we materiaal van de Joep Fassaert: trainen zichzelf." gemeente, en verder moeten we maar zien dat het gedaan wordt. Iets wat veel verenigingen vast en zeker helemaal niet kunnen. Dank zij de heer Saman, de grote animator be staat Rapide nog, anders was het al lang van de baan geweest. Ondanks al deze ollende heeft het eerste earn da uikom in de der-de klasse A Zuid, toch een fraaie vierde plaats in de eindrangschikking we ten te behalen. Er zitten leuke vere nigingen in die derde klas, maar het grote nadeel is dat het bijna alle maal Brabanse zijn". iHer komt weer het punt finan ciën naar voren. Reizen per bus is voor Rapide een grote luxe, en niet „Een trainer voor de senioren kan er niet af. De senioren betaalbaar. De uitwedstrijden naar 0.a. Best, Oirschot, Schijndel, Roo sendaal, Waalwijk en Breda worden allemaal per auto gemaakt. Om dan toch de kosten van de autobezitters, die hun a-uto ter beschikking stellen te verlichten, betaalt ieder die mee rijdt aan de chauffeur een vast be drag. Als men dan de contributie die men per jaar betaalt, en die onkosten bij uitwedstrijden erbij telt, waar dan nog verschillende dingen bijkomen, dan wordt de hoe keysport duur. „Ma-ar het moet wel", zegt Joep Fassaert. "Andere mogelijkheden zijn er niet". Over de opkomst van de eerste- teamspelers is Joep Fassaert hele maal nd-et tevreden. Bij uitwedstrij den is het dikwijls hopeloos, maar bij thuiswedstrijden zijn er steeds voldoende. Hier zal dan ook op de algemene ledenvergadering die vrij dag in Hotel van Oosterom gehou den wordt, een hartig woordje over gesproken worden. En ook zal het kritieke punt contributieverhoging aan de orde komen. Verder zal er op deze vergadering een geheel nieuw bestuur gekozen worden. Over het verloop van de competitie zegt Fas saert: "De beste prestatie van ons eerste team was, de overwinning in Waalwijk met 41 op de uiteinde lijke kampioen van de derde klas. Rapide 2 deed het nog beter, en eindigde op een tweede plaats in de reserve 3e klas. De dames daartegen eindigden in de middenmoot. Ons enige C-junioren-team werd kampi oen in de afd. Zeel-and. Dat zij geen zware indeling hadden bewijzen wel de deelcijfers, 111 voor en 5 tegen. Hun grootste overwinning was 22 1. Bij de uitwedstrijden van de juio- ren steken gelukkig veel ouders van deze jongens geheel gratis Rapide de helpende hand toe. Naar aanlei ding van de slechte financiële toe stand, is t>ij het bestuur al dikwijls de vraag naar voren gekomen, o-m het eerste team vrijwillig te laten degraderen. We komen dan in de vierde klas met bijna allemaal Zeeuwse ploegen. Entree heffen bij thuiswedstrijd-en is niet de gewoonte bij hockey, en daarbij komt nog dat het aantal toeschouwers o-p twee han den te tellen zijn. Veel mensen zien de hockeysport als een sport die alleen voor elite is, maar dat is zeker het geval niet. Ook zien veel mensen hockey als een gevaarlijke sport. Maar het aantal ongevallen is beduidend minder dan bij de voet balsport." Over de jeugd zegt Joep Fassaert: „We hebben goede jeugdspelers. Maar de goede jeugdleiders ont breken hiervoor. Ook een trainer voor dé senioren kan er niet af, die trainen ziehgelf' (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) MIDDELBURG De tafeltennis- interlaud tussen Nederland en En geland, die zaterdag in Middelburg wordt gehouden, krijgt ook bezoek van een reportageploeg van de NOS-televisie. Het is de bedoeling, dat zondag een samenvatting van de interland zal worden uitgezonden in het tweede gedeelte van Studio Sport. Mevrouw, waarom zoudt u vader niet zachtjes suggereren u dit geurige noederdaggeschenk te geven? Een cadeau van Cabochard van het beroemde huis Grès-Paris. Een Eau de Toilette Spray met een winkelwaarde van 12.50 voor 8.50 'maar niet alleen voor hem...) In de Margriet van 1 mei 1971 staan twee hele pagina's met adressen van de waar u tegen inlevering van deze cheque een vo ordeel van 4.-vindt Naam: Straat: Plaats: Zolang de voorraad strekt. Geldig tot 31 mei 1971. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De toerclub van wielervereniging Zeeurwsch-Vlaan- deren houdt op zondag 16 mei een vergadering in café De Witte Leuw, Gentse Vaaart 2 te Axel, alwaar een definitief bestuur zal worden gekozen en de reglementen zullen worden opgesteld. De toer tochten van die zondag met start in Hulst en in de Braakman beginnen dan om negen uur. Het eindpunt ligt bij de vergaderzaal, waar men om tien uur 's ochtends begint met het officiële gedeelte. (ADVERTENTIE) Gekke stickertjes met allemaal kleine blote engeltjes erop. Al met al 2 maal 3 verschillende, die n op alle deuren van het huis kunt plakken. Zoals bijvoorbeeld dit piasengeltje voor de w.c. Speels grapje van Franse ontwerpers. Allicht dat u zoiets bij Printil krqgt Tenslotte, Printil is de deodorant met een vleugje echt Franse parfum. Gewoon, voor een beetje "joie de vivre".

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7