w MANN Kosten ombouw van centrale antennesystemen f 75.000 Raad Hontenisse akkoord met 30.000,- extra Generaals hesen vlag op kazerne in Terneuzen ZEEUWSCH- VLAAMSE WONINGBOUWVERENIGING VOOR VERBOUWING pijnstillers .,-ng r.-„ streek helpen direkt Peilzenders van deltawerken niet voor visserij GORDIJNSTOFFEN en TAPIJTEN Uw woninginrichter staat ervoor in! Liever zelf gebouwd In Vlissingen BROMFIETSER GEWOND BIJ AANRIJDING lp Bij Ameniuiden Bestuurster van auto gedood bij ongeluk op rijksweg 58 Terneuzen Raadsleden: begrotingen moeten sluitend zijn TRAILER REED TEGEN GEVEL VAN HUIS Maaimaobine inzet van lang debat DONDERDAG 6 MEI 1971 poeders cachets-tabletten CV an onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het radio-plaats bepalingssysteem, dat bij de uitvoe ring van de Deltawerken wordt ge bruikt, is minder geschikt voor de visserij, omdat het bereik van deze „peilzenders" gering is. Dat ant woordt drs. J. A. Bakker van Ver keer en Waterstaat op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid lr. H. van Rossum (SGP). De heer Van Rossum vroeg met name of het systeem gebruikt zou kunnen worden ten behoeve van de visserij langs de zuidelijke Noord zeekust. Voorts had hij de minister van Defensie vragen gesteld over het beheer van het systeem- Minister Bakker antwoordt nu, mede namens zijn collega van De fensie, dat interdepartementaal overleg heeft plaatsgevonden, dat er toe heeft geleid dat de zorg voor het onderhoud en de bediening bij het departement van Verkeer en Water staat zal berusten. Voor het beheer zal een gemeenschappelijke commis sie worden ingesteld. De minister wijst er vervolgens op, dat het systeem voor de visserij niet zo geschikt is, maar dat in 1972 een nieuw systeem in gebruik zal worden genomen voor de Europoort. Dat systeem zal het zuidelijke deel van de Noordzee „dekken" en in tegenstelling tot het bij de Delta werken gebruikte in kaart wor den gebracht, opdat alle zeevaren den, dus ook „vissers, er gebruik van kunnen maken. SILVESTER (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Als ik deze perikelen had kunnen be vroeden dan had ik zelf gebouwd volgens eigen wensen en in zicht". Tot die uitspraak kwam gister avond burgemeester mr. M. So- mers van Hontenisse, toen in de raadsvergadering van zijn ge meente de kredietoverschrijding van 30.000 gulden bij de verbou-. wing van zijn ambtswoning aan de orde kwam. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Woensdagmiddag om half zes verleende de bestuurster van een personenauto, J. de C.-van C. uit Vlissingen, op de Nieuwe Vlis- sinigseweg geen voorrang aan de recht doorgaande bromfietser P. H. v. W. uit Vlissingen. Hierdoor ont- stond een aanrijding waarbij de be stuurder van de bromfiets enkele beenbreuken opliep en een gapende hoofdwonde. Per ambulance werd hij naar het Bethsedaziekenbuis te Vlis singen gebracht. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Met acht stemmen voor en vier tegen heeft de gemeenteraad van Hontenisse zich gisteravond ak koord verklaard met een voorstel van het college van b. en w. om een aanvullend krediet van 30.000 gulden beschikbaar te stellen voor de 'verbouwing van de ambtswoning van de bur gemeester. Aangenomen wordt dat de voorstemmende raadsleden moeten opdraaien voor het tekort als Gedeputeerde Staten hun goedkeuring weigeren. Gemeentebelangen ten aanzien van de in de vorige raadsvergadering tij dens besloten bijeenkomst gegeven toelichting op de ontwikkelingen rond de verbouwing. „Het zou beter geweest zijn dat de heren die bijeen komst wel hadden bijgewoond in plaats van niet, want het heeft be paald verhelderend gewerkt". - De heer Somers zei in een verkla ring over het besloten karakter van die bijeenkomst, dat het slechts een zaak van goed fatsoen was om de centrale dienst toen gelegenheid te geven zich te verweren. Dat moest naar zijn mening in een besloten zit ting, omdat de centrale dienst geen onpersoonlijke zaak is, maar omdat ook daarbij mensen zijn betrokken. „Ik wil me niet aan mijn verant woordelijkheid onttrekken. Het heeft inderdaad op bepaalde punten ont broken aan communicatie. Dat neemt niet weg dat een bedrag van 80.000 gulden een heel bedrag is". De scherpste kritiek kwam van de heren P, Mangnus (Gemeentebelan gen) en A. Roctus. De eerste ver klaarde zich in de vergadering van vorige maand „zwaar in de boot ge nomen te voelen". Hij had dan ook geen goed woord over voor de gang van zaken rond de verbouwing. „Er werd bij het allereerste advies, toen we een krediet voor verbouwing goed moesten keuren gezegd, dat nieuwbouw minder wenselijk was, omdat de woning zich goed voor ver bouwing leende. Inderdaad. Voor een bedrag van 99.000 gulden lenen zich meer panden voor verbouwing", al dus de heer Mangnus. En over de centrale dienst: „Toen we. indertijd het besluit moesten ne men om als gemeente weer in zee te gaan met de centrale dienst, zijn door b. en w. als grote voordelen daarvan genoemd het feit dat door een betere salariëring kwalitatief hoogwaardiger personeel aangetrok ken zou kunnen worden en dat er meer kans op specialisatie bestond. Ik moet u zeggen dat ik van die voordelen weinig heb gemerkt", al dus dit raadslid, dat daarmee de ar gumenten weerlegde, die b. en w. in dertijd ten gunste van de centrale dienst hebben aangevoerd. De heer Roctus bestreed een op merking van wethouder Lambert, dat aan de woning geen gemeente arbeiders hadden gewerkt. De heer K. Collot d'Escury bekritiseerde op zijn beurt de houding van de fractie aangepaste antennes nodig waren. Deze actie hebben wij nog voor een tweede keer gevoerd, maar pas kort voor en direct na de omschakeling kwam een vloed van opdrachten binnen". Aldus de heer Bianci, hoofdingenieur bij Siemens- Nederland en chef van de antenne- groep. „Zeer grote opdrachten hebben wij reeds kunnen uitvoeren", zc vervolgt hij. Terwijl hij daarna be vestigt dat Siemens-Nederland d< opdrachten in volgorde van binnen komst afhandelt. De heer Bianc merkt tevens op dat, om de wacht tijd zoveel mogelijk te bekorten reeds nu de antennes zover gereed gemaakt kunnen worden dat alleer, nog de frequentiewisselaars behoe ven te worden ingebracht. „Dat is een kwestie van een paar schroeven los- en weer vastdraaien. Maar wacht men met de werkzaamheden tot de wisselaars er zijn, dan zal de wachttijd aanzienlijk verlengd wor den. Overigens kan ik u zeggen dat onzerzijds al het mogelijke in het werk wordt gesteld om Nederland 1 zo spoedig mogelijk in alle Zeeuwse huiskamers te brengen',' zo besluit de heer Bianci. (ADVERTENTIE) (Van en onzer verslaggevers) TERN ELZEN-KLOOSTERZAN DE In een stencil aan de bewo ners van de door haar beheerde woningen heeft de regionale Ze euwsch-Vlaamse woningbouwver eniging gewezen op de enorme fi nanciële consequenties die vastzitten aan de ombouw van centrale-anten- n«systemen. Het gaat hier om de per I mei noodzakelijke aanpassing om ontvangst van Nederland 1 mo gelijk te maken. Zoals bekend zendt die nu uit op kanaal 29 U.H.F. Met een door Siemens-Duitsiand te leve ren apparaat is ontvangst op kanaal 4 V.H.F. mogelijk. De kosten zijn niet gering, want alleen al voor de woningbouwvereniging, die, met uit zondering van Temeuzen en Sluis kil, hulzen over geheel Zeeuwsch- Vlaanderen beheert, worden ze be groot op f 75.000,-. „Momenteel zijn we druk bezig in Axel", aldus de heer Roctus van de woningbouwvereniging. „Maar wij zitten met de toevoer van de appa ratuur te kijken, want Siemens kan het niet bijwerken. Uiteraard hopen wij dat zo spoedig mogelijk de zaak in orde is". De heer Roctus stipte ook nog even aan dat dit jaar de antennes aangepast moeten worden, opdat kleurenontvangst van België moge lijk is. „Dat kost echter rond 350.000,- en die schudden wij echt niet zomaar uit onze mouw". In Terneuzen zijn aile oentrale- antennesystemen van de woning bouwvereniging Terneuzen aange past. „Gisteren zijn de laatste drie flats behandeld", aldus de heer J. de Putter, directeur van de vereni ging. Een woordvoerder van de make laarsfirma J. Rouw Met een wat somberder geluid horen. Het kantoor heeft onder meer de gehele Beetho- venhof onder haar beheer, en flats aan de Breitneretraat en Vincent van Goghstraat. „De opdrachten zijn bij ons in februari al de deur uitge gaan. Men zei ons bij Siemens dat daar de aanvragen in volgorde van binnenkomst behandeld worden. Ik dacht dat wij niet al te laat waren en ik hoop dat op korte termijn ook onze antennes zijn aangepast", zo besloot hij. „Meer dan een half jaar geleden, nog voor P.T.T. officieel had be kendgemaakt dat zenderwisseling: sou plaatsvinden, hebben wij via en stencil onze relaties in Zeeland er al op gewezen dat per 1 mei itii:,-- i Nfcw ^saraarH jè?». jélö* e LONDEN: Wordt dit het badpak voor het komende seizoen? Als het aan Erica Budd ligt wel: in haar collectie showde model Nafish uit Teheran dit badpakje, dat ontworpen werd door de 21-jarige studente Jenny Hare. Het geheel is knalgeel met kleine hartjes, die ook terug te vinden zijn op de hoofddoek. e Bouwvakkers hijsen ook, maar dan het gebruikelijke pannenbier. (Van een "onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het is vandaag enigszins een breekpunt in de ge schiedenis. U, generaal Amelink, vertrekt en ik mag u opvolgen. Deze nieuwe kazerne, waaraan werd be gonnen tijdens uw tijd en die afge maakt wordt als ik u ben opgevolgd, is een symbool van de continuïteit, die er desondanks toch is. Ik mag u daarom verzoeken samen met mij de vlag te hijsen". Dit zei gistermiddag brigade-gene raal N. Meijer, die de hoogste func tie bij de koninklijke marechaussee heeft overgenomen van de scheiden de generaal-majoor H. J. Amelink. Tijdens een informeel bezoek aan Zeeland, waarbij beide generaals werden vergezeld door kolonel A. O. van Soest, commandant van de eer ste brigade en kapitein H. E. Scipio, commandant district Zeeland, hesen zij de vlag op de in aanbouw zijnde nieuwe marechausseekazerne aan de Bachlaar. in Terneuzen. De bouw bereikte gisteren het hoogste punt. De nieuwe kazerne, die wordt ge bouwd door aannemingsbedrijf gebr. Van Kerckhoven uit Kloosterzande, zal de oude behuizing aan de Ter- neuzense Nieuwstraat vervangen. Voor het vlaghijsen had majoor T- Hagen, eerst aanwezend ingenieur van de genie uit Breda, onder wiens supervisie de bouw plaatsvindt, het gezelschap door de nieuwbouw rondgeleid. Na afloop van de plechtigheid bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen om samen 'met de bouwers het traditionele „pannenbier" eer aan te doen. (Van onze courespondent) ARNEMUIDEN Op rijksweg 58 bij Arnemuiden, kwam gistermiddag om kwart over vijf de 60-jarige me vrouw Van Dorsselaar-Vereecken uit Vlissingen om het leven, toen zij op onverklaarbare wijze met haar auto over de kop sloeg. Ze werd uit de auto geslingerd, en moet op slag zijn gedood. De auto kwam in een langs de rijksweg gelegen gracht terecht. Omdat men vermoedde dat het slachtoffer niét alleen in de auto zat, begaven zich enkele voorbijkomende automobilisten te water. Er werd echter geen medepassagier in de auto aangetroffen. yolgens ooggetuigen begon de voor hen rijdende auto plotseling hevig te slingeren. De auto vloog vervolgens over de kop. Men zag ook een steek vlam. Een hartaanval van het slacht offer tijdens het besturen van de auto, wordt door de politie niet uit gesloten geacht. Schieting Zondag opent de handboogmaatschappij „De Wester- schelde" te Terneuzen het nieuwe seizoen met een buitenschieting aan het sportpark te Terneuzen. Deze schieting van de oudste Terneuzense schut:ersmaatschappij begint 15.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Ik vind het minder gewenst dat men bjj ons aan klopt voor een aanvullend krediet als de zaak al beklonken is. Tot deze opmerking kwam in de raadsvergadering avn de gemeente Hontenisse het raadslid R. Radema kers naar aanleiding van een voor stel van b. en w. achteraf nog een be drag van enkele duizenden guldens beschikbaar te stellen voor de res tauratie van de korenmolen van me neer A. Jole uit Kuitaart. Ook de heer A. Perdaen (evenals de heer Rademakers lid van de com missie die een onderzoek heeft inge steld bij de kredietoverschrijding van de burgemeesterswoning), was eveneens van mening dat het maar eens afgelopen moest zijn met het overschreden van begrotingen. „Als begrotingen met dergelijke bedragen worden overschreden dan kan ik dat geen begroting meer noemen", aldus zijn commentaar. (ADVERTENTIE) Generaals hijsen de vlag op de nieuwe marechaussee kazerne. (Van onze correspondent) BRESKENS In de Koningin Emmastraat is een trailer, bestuurd door B. B. uit Hoenderloo, tegen de gevel van een huis gereden Daar bij sneuvelden een voorruit en het kozijn. Het beschadigde huis wordt bewoond door de familie M. de trai- ler raakte ook nog een lantaarnpaal. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De service van de plaatselijke middenstand in Hon tenisse aan klanten is woensdag avond de inzet geweest van een slo pende discussie over de aankoop van een grasmaaimachine. Het college van b. en w. wilde de grasmaaimachine, die de gemeente nodig heeft om zijn gazons te mili- meteren, bij een firma buiten de ge meente kopen, de raadsleden ston den er op dat de opdracht voor le vering aan een bedrijf uit eigen ge meente zou worden gegeven. Na een half uur praten werd goed keuring verleend aan een alternatief voorstel van raadslid J. Menu om de machine dan toch maar bij een plaatselijk bedrijf te kopen Onder voorwaarde, uiteraard, dat de service van dat bedrijf naar de wens van de gemeente is.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2