„Organisatie beslist veel beter RENSENBRINK: „TITEL VOOR STANDARD DIK VERDIEND" ADZ IN DE OMLOOP VAN KEULEN „Met de groeten van Axel en tot in 1980" Jeugdschaakduel Zeeland-Brabant FC Brugge verliest de race Uitslagen competitie A-junioren Pegheney succesvol extra A 7^ Amateur vrij gesproken Ad Duyker wordt prof-renner Corn Boys vijfde in België size Geen moeite Goed debuut van Goetheer Hansweertse Boys viert jubileum B-JUNIOREN „CADEAU" VOOR TERNEUZEN AXEL: NIEUWE SPORTVELDEN sport MOTORSPORT Van de Bunder 3e DINSDAG 4 MEI 1971 .O grote inhoud O zwart/grijze bus: normale versteviging groen/grijze bus: extra versteviging let op de roos BRUSSEL (ANP) De 21- jarige amateur wielrenner Ernest Bens, die zich maandag voor de rechtbank van Antwerpen moest verantwoorden voor het gebruik van Micorene (een ademopwek- kend middel) is vrijgesproken. De verdediger van de wielrenner voerde aan dat de arts van de Belgische wielerbond, dr. Horet, eens tegen zijn cliënt gezegd zou hebben dat het gebruik van het stimulerende middel Micorene was toegestaan. De bondsarts ontkende dat maar verklaarde wel dat het mo gelijk is dat hij tijdens de we reldkampioenschappen te Lei- cester gezegd zou hebben dat het desbetreffende middel niet voor komt op de lijst van verboden produkten. Omdat de rechtbank het aanvaardbaar achtte dat Bens te goeder trouw het middel had gebruikt sprak ze hem vrij, ondanks het feit dat voor het ge bruik van Moeorene in België al meermalen veroordelingen zijn uitgesproken. Het bestuur' van Standard zal het trouwens helemaal niet betreurd hebben dat de titel uiteindelijk toch nog zo lang op zich liet wachten. Zondag zaten er meer dan 20.000 toeschouwers op de tribunes in Luik. Een aantal djat zeker niet ge haald zou zijn als Standard vorige week in de uitwedstrijd tegen Lier- se het kampioenschap had binnenge haald. Op het moment dat Erwin Kostedde, die nog een jaar voor Standard heeft bijgetekend, d!e stand in het treffen met Crossing naar 3 0 tilde, begon het feest op die tribu nes. Het bestuur vara, de Luikse club (Van ouze sportredactie) ANTWERPEN Standard heeft dan eindelijk zijn derde achter eenvolgende Belgische titel veilig gesteld. De Luikse ploeg won afge lopen weekeinde met 41 van Crossing Schaarbeek, zodat het nu pas onbereikbaar is geworden voor FC Brugge. De Bruggenaren zegevier den weliswaar ook 2O-overwinning op Beveren maar met nog een wedstrijd voor de boeg bedraagt de achterstand op Standard drie punten. Rob Rensenbrink, de man die FC Brugge gaat verlaten, zei ons vorige week nog dat Standard in feite het kampioenschap volko men verdiende. Rensenbrink: „Standard is over het geheel genomen tijdens deze competitie toch wel sterker geweest dan wij. Brugge heeft ook veel pech gehad maar alleen de organisatie van Standard is al veel beter". trok wait flessen champagne open om alvast een voorproefje vair het grote feest te hebben. Van het begin af aan had Standard het initiatief tot zich getrokken. Het eerste half uur moesten de supporters echter nog in spanning doorbrengen, want Crossing verdedigde met man en macht. Daarnaast stopte Crossing- doeknan Smolders schoten van Ta- kac en Kostedde, met veel bravoure. In de 29ste minuut van de eerste heilüt kon Standard aan het kampioen schap gaan denken. De Tjech Cvet- ler liet een knal los, die dan toch te machtig was voor Smolders, 10. Daarna speelde Standard zich naar een regelmatige overwinning. Cvet- ler. en Kostedde (tweemaal) zorg den voor de vier op het scorembord, terwijl Kremer voor Crossing de eer redde. De deelnemers aan de Euro- paiclup III oftewel de UEFA-beker van België zijn voor het volgend sedzoen ook bekend. Anderlecht plaatste zich enkele weken geleden op de derde plaaits, terwijl FC Brug ge ook zeker is van deelname. Gis teren voegde Lierse SK zich bij dit tweetal. Lderse won met 02 van Racing White, dat buiten de „prij zen" valt. Peter Ressel, vorig sei zoen nog bij PSV, was opnieuw de grote man in de Lierse-ploeg; de Nederlanden- nam beide treffers van Lierse voor zijn rekening. De eerste na een blunder van de Brusselse defensie, en de tweede na een scherpe dieptepass van zijn ploeg- makker de Nul. FC Brugge heeft zondag helemaal geen moeite gehad om de zege in de uitwedstrijd tegen Beveren binnen te halen. De Waaslandse ploeg was danig verzwakt door het wegvallen van sterspelers Swat Janssens, Roe-: landt en Rogiers. Toch moest er een: twijfelachtige beslissing van scheidsrechter De Lacour aan te pas komen om FC Brugge aan een voor sprong te helpen. Kob Rensenbrink spurtte twee minuten voor rust in de ruimte op een dieptepass van Henk Houwaart. De verdediging van Beveren bleef staan voor buitenspel, maar De La- oour het doorspelen. Alleen voor Popklevovic maakte de Nederlandse „vedet" geen fout, 01. Rob Ren senbrink had ook een groot aandeel in het Itweede doelpunt van Brugge. Met een lange slalom omspeelde hij in de 31ste minuut van de tweede helft de hele defensie van Beveren, en gaf daarna Mortier een niet te missen kans: 02. Het hielp Brugge niet meer, want Standard was ai kampioen. Gantoise zag het degradatielot bij Waregem, waar de Gentse ploeg met 2—0 kansloos verloor. Zo overduide lijk zelfs dat Waregem-doelman Geersom in deze wedstrijd maar twee keer de bal beroerde. De eer ste keer was het bij een terugspeel bal, en de tweede keer moest hij het leer uit het net halen nadat Lefevre in buitenspelpositie voor Gantoise had gescoord. Een treffer die dan ook werd afgekeurd. Voor de rest heeft de Waregem-goalie niets te doen gehad. FC Brugge krijgt volgend seizoen trouwens grote concurrentie van stadgenoot Cerole Brugge, die zon dag dank zij een 20 overwinning op St.-Ndklaas overstapte maar de eerste klas. Houwaart, die het eerste Brug ge doelpunt voorbereidde. (Van onze sportredactie) AXEL Ad Duyker zal half mei van de amateurs overstappen naar de professionals. Volgende week dinsdag tekent de lange Beverwijker een profcontract voor de Engelse dran kenfirma Watneys, waarvan Frans Verbeek kopman is. Ad Duyker, die afgelopen zondag in de Ronde van België als derde eindigde zal voor zijn huidige spon sor Trico-Noble nog wel Olympia's Ronde door Nederland rijden. Over- zijn verdere programma bij de profs moet nog worden onder handeld. D,e mogelijkheid bestaat dat Duyker de Ronde van Italië zal rij den- (Van onze motorsportmedewerker) GOES Bij internationale motor races in Montfort (Limburg) zijn en kele coureurs van het Motorracing team Zeeland tot uitstekende pres taties gekomen. In de nationale klas se 125 cc zegevierde Piel Goetheer uit Kloetinge, die voor het eerst in wegraces uitkwam. Mark van der Endt uit Goes eindigde bij deze cate' gorie als elfde. Bij de internationalen 250 cc werd Ari van de Broeke uit Sint-Laurens tweede. (Van onze correspondent). HANSWEERT Op negen mei 1971 is het dertig jaar geleden dat de voetbalvereniging Hansweertse Boys werd opgericht. Ter gelegen heid van dit jubileum heeft men een sportuitwisselingsdag georganiseerd met een vereniging die bijzonder nauwe banden met Hansweertse Boys heeft, de voetbalfereniging Hontenisse. Kloosterzande is de plaats geweest waar tijdens de rampjaren de Hansweertse Boys hun thuishaven hadden. Daar werden zij gastvrij ontvangen en de vriend schapsbanden tussen beide vereni gingen bleven hecht. Het sportieve gedeelte riet er als volgt uit: 11.15 uur - 12 uur Hansweertse Boys D - Hontenisse D; 12 - 12.40 Hansweets Boys C - Hontenisse C; 12 - 13.IP Hainsweertse Boys B - Hontenisse B; (Veld 2); 13.10 - 14.30 Hansweertse Boys A - Hontenisse A: 13.10 - 14.30 Hansweertse Boys 3 - Hontenisse 3 (veld 2); 14.50 - 16.30 Hansweertse Boys 2 - Hontenisse 2 (veld 2): 14.50 - 16.00 uur Hansweertse Boys veteranen - Hontenisse geteranen; 16 - 17.45 Hansweertse Boys 1 - Hontenisse 1. Om 19 uur begint er m zaal Zeelandia een groot jubi leum-bal voor spelers, gasten, dona teurs en totoleden. (Van onze sportredactie) ST. JANSTEEN De wielerploeg ADZ gaat dit weekeinde niet naar Sleeswijk Holstein, waar men zou deelnemen aan een tweedaagse wed strijd. Bedrijfsleider Cor Venus hoor de afgelopen zaterdag van een van de organisatoren van deze Duitse klassieker dat de koers door omstan digheden was afgelast. Venus: „Ik belde om te vragen of alles geregeld was. Die man vertelde dat de koers niet doorging omdat men geen enkele Duitse ploeg aan de start had. Dit door concurrentie van enkele andere wedstrijden in Duitsland". Venus is onmiddellijk met ploeg leider Miel Verstraete in de telefoon geklommen om alsnog een andere, grote wedstrijd voor zijn ploeg te vin den. Na lang speuren kwam dit twee tal in contact met de organisatoren van de Omloop van Keulen, die de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg graag aan het vertrek wilde hebben. Cor Venus: „Toen ik het nieuws van Sleeswijk-Holstein hoorde, was ik zeer teleurgesteld. Niet voor mij, maar voor de jongens. Die hadden zich enorm goed voorbereid. Alle maal. We hebben direct besloten de coureurs in eerste instantie niet in te lichten, en te proberen een andere koers te vinden. Gelukkig is dat voor elkaar. Het was rot geweest als de jongens die paar vrije dagen die ze al hadden, helemaal voor niets had den opgenomen". Daar de Omloop van Keulen zondag 9 mei wordt ver reden zijn Cor Venus en Miel Ver straete op zoek naar een 'koers op zaterdag. Ze denken aan een crite rium in Limburg, Oost-België of Luxemburg. Vandaag zal daar de be slissing over vallen. De ploeg vertrekt donderdagnacht om twaalf uur vanuit St. Jansteen. De volgende coureurs zijn uitgeno digd: Dick Aardoom, Peter Vonck, Guido Paridaen. Willy de Feber, Arie van Grinsven en Johan Hinneman. Cor Venus, Miel Verstraete en Ap den Doelder, begeleiden dit zgstal. (Van een onzer voetbalmedewer kers) SAS VAN GENT liet eerste elftal van de voetbalvereniging Corn. Boys heeft zondag tijdens een internationaal voetbaltoernooi voor amateurs in Gcntbrugge een fraaie vijfde plaats weten te behalen. Aan dit toernooi namen ploegen deel uil Duitsland, Frankrijk. Engeland, en België en als enige Nederlandse ploeg Corn. Boys. Dit toernooi werd georganiseerd door de voetbalvereniging VSV uit Gent. Het is sportief verlopen, en de toeschouwers hebben van goed voet bal kunnen genieten. Einduitslag: 1 Hilbeck (Duits land), 2 Anderlecht (België) 3 Bri tish Base (Engeland) 4 Menling (België) 5 Corn. Boys (Nederland), 6 Veurne. (België) 7 Thor Azaer (België) 8 Toernooiveld (België), 9 VSV (België) 10 Angleur (Frank rijk). (Van onze correspondent). KLOETINGE Toine van de Bunder is maandag in Lembéke als derde geëindigd in een wedstrijd voor amateurs over 105 kilometer Van de Bunder werd in de slotfase.! na een tien kilometer lange solorit. door drie renners achterhaald. Van hen was Vercauteren de snelste in de spurt. Peter Remijn werd gisteren ml Ardooie negende. TERNEUZEN De uitslagen van de competitie A.-junioren KNVB Zeeland waren: groep A 1: Arne- muiiden A 1 - Goes A 1 24, Oostbui'g A 1 - Terneuzen A 1 25, groep A 2: Nieuwland A 1 - VCK A 1 11. Veere A 1 - Meeuwen Al 01, Serooskerke A 1 - Oostkapelle A 1 30, groep A 3: Middelburg A 4 - Zeelandia A 2 0—1, groep A 4: Kapelle A 1 - Wemeldinge A 1 11, Kra-bbendijke A 1 - Kloetinge A 1 11, Robur A I - Volharding A 1 10: groep A 1: Vlissingen A 1 - Terneuzen A 1 01. HVV Al - Arnemuiden A 1 12, Wissenkerke Al - Tem. Boys A 1 26, Zierik- zee Al- Vogelwaarde A 1 22, Steen A 1 - Axel Al 20. groep A 2: Middelburg A 2 - Serooskerke A 1 0-1, Nieuwland A 1 - Oostkapelle A 1 5—0, RCS A 1 Veere A 1 2— 1. VCK A 1 - Domburg A 1 52, W-alcheren Al Zeelandia Al 0— 4, Veere Al. VCK A 1 13: groep A 4: Kruiningen A 1 - Krabbendij- ke A 1 01, 's-Heer Arendskerke A 1 - Volharding A 1 50, Hoede- kenskerke A 1 - Krabbendijke A 1 03. Kruiningen A 1 - Robur Al 10; groep A 5: Luctor A 1 - Apollo Al 32, Nieuwd-orp A 1 - Apollo A 2 110, Goes A 2 - Bevelanders A 1 11, Heinkenszand A 1 - Lewed. Boys A 1 20, Patrij zen A 1 - Wolfaartsdijk A 1 11, Colijnspl. Boys A 1 - Cortgene A1 20; groep A 7: Ria A 1 - Aarden burg A 1 00; groep A 8: SDO A 1 - Hontenisse A 1 03. Groep B 1; Serooskerke B 1 - Veere B 1 2—5; groep B 2: VMssingen B 3 - RCS B 2 0-4, Walcheren B 2 - Nieuw land B 1 31, Walcheren B 2 kamp.. Zeelandia B 2 - Arnemuiden B 2 2—3. groep B 3: Middelburg B7 - RCS B 3 22. Vlissingen" B 6 - Middelburg B 6 22, Walcheren B 5 - Middelburg B 4 00, groep B 4: Meeuwen B 2 - VCK B 2 1—2. Zeelandia B3 - RCS B 4 0—5, Zeeland Sport B 3 - Walcheren B 3 0—4; groep B 1: Veere B 1 - Zee landia B 1 13, Serooskerke B1 - Walcheren B 1 2—10, VCK B 1 - Arnemuiden Bl 11, groep B 2: Arnemuiden B 2 - Zeeland Sport B 1 I0. Vlissingen B 3 - Zeelandia B 2 11. Noormannen B 1 - Walche ren B 2 21. Vlissingen B 2 - Nieuwland B 1 10, Oostkapelle B 1 - Domburg B 1 01: groep B 3: Zeeland Sport B 4 - Middelburg B 3 01. Middelburg B 6 - Vlissingen B 6 80 Middelburg kampioen, Vlis singen B 7 - Middelburg B 4 0—10, Walcheren B 4 - Walcheren B5 5 1: groep B 4: Middelburg B 3 - Veere B 2 50. RCS B4 - Zeeland Sport B 3 1—0, Zeelandia B 3 - VCK B 2 1—1. Walcheren B 3 RCS B 5 6— 2, Vlissingen B 4 - Zeeland Sport B 2 01. groep I? 6: 's-Heer Arends kerke B 1 - Hoedekenskerke B 1 afgelast, Luctor B 1 - Kloetinge B 1 10: groep B 7: Krabbendijke B 1 - Yerseke B 1 5—2, Kapelle B 1 - Wemeldinge B 1 20, groep B 9: Sluis Bl - Schoondijke B 1 06, Oostburg Bl - Breskens B2 32, Hoofdplaat B 2 - Breskens B 1 0— 10 Hoofdpl. Bl kampioen, groep B 10: Duiveland B 1 - Brouwershaven Bl 06, Mevo Bl - Zierikzee Bl 1—2, WIK B 1 DFS B 1 42, WIK kampioen: groep B 11: Bruse Boys B 2 - DFS B 2 06, DFS kampioen; Mevo B 2 - Zierikzee B 2 21, groep B 12: Philippine B 1 - Ter neuzen B 1 1—0. groep B 13: Zaamslag B 1 - Hulsterloo B 1 9—0, groep B 14: Terneuzense Boys B 3 - Terneuzen B 6 9—0, Terneuzen B 5 - Terneuzen B 3 1—1, Terneuzen B 3 kampioen. (Van onze sportredactie) AXEL De rivaliteit tussen de supporters van Axel en Terneuzen is in Zeeuwsch-Vlaanderen alom be kend en berucht. De laatste jaren is het overigens veel minder geworden, maar tijdens de ontmoetingen van beide clubs in de tweede klas laaiden de emoties toch altijd weer hoog op. Dit seizoen heeft Terneuzen het niet kunnen bolwerken in de tweede klas van het district Zuid I van de KNVB. Het degradeerde twee weken geleden en dit is voor enkele supporters van. Axel aanleiding met veel „leedver maak" binnenkort een enorm pak bij secretaris Dixhoorn van Terneuzen thuis te laten bezorgen. De inhoud van het pak zal een rode lantaarn zijn. In een begeleidend briefje staat: „Met de hartelijke groten van de supporters van Axel. Tot in 1980". De Axel-supportèrs menen het echter niet zo kwaad als het lijkt. Ook zij vinden het jammer dat Terneuzen volgend seizoen in de derde klas moet uitkomen, al is het maar om dat zij nu de twee jaarlijkse Zeeuwsch-Vlaamse derbies moeten missen. „Maar", zo zegt een van hen, „vorig jaar lachten de supporters van Terneuzen ons uit toen Axel in moei lijkheden was. Nu pakken we ze te- Dit presentje van Axelse supporters zal binnenkort bij de secretaris van rug". Terneuzen bezorgd worden. Cor Venus: Het zou zo sneu geweest zijn voor de jongens. (Van onze schaakmedewerker) KRUININGEN De jaarlijkse jeugdschaakontmoeting tussen Noord-Brabant en Zeeland zal dit jaar in Kruiningen plaats hebben. Vorig jaar speelden de Zeeuwse jon gens in Breda en leden toen een „grote" nederlaag. Vanzelfsprekend zijn zij „belust" op een revanche en zullen deze nu .thuis" waar probe ren te maken. Of Nnoa-d-Brabant dit toe zal la ten, valt nog te bezien. Zeker is, dat het ,een spannende wedstrijd zal worden. De „kamp" heeft plaats op zaterdag 15 mei. Er wordt gespeeld aan 50 a 60 borden. Een grote tou ringcar vertrekt vanaf station Breda (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT Maandag zal de wethouder van sportzaken van de gemeente Axel in aanwezigheid van het volledig college van b. en w. van deze gemeente op het gemeen telijke sportterrein d;e eerste steen leggen voor een nieuwe accommoda tie. De velden die reeds klaar liggen voor de a.s. competitie zullen dan samen met de kleedkamers op een nader te bepalen daitum oficieel ge opend worden. om 13.00 uur en gaa( via de stations Etten-Leur, Roosendaal en Bergen op Zoom naar Kruiningen. Deelne mers voor Noord-Brabant, niet ou der dan 20 jaar, künnen zich opge ven aan district-jeugdleiders vóór 1 mei. Voor deze schaakontmoeting is een mooie wisselbeker uitgeloofd, reeds twee keer door Noord-Brabant is gewonnen. (Van onze voetbalmedewerkersj SAS VAN GENT Het eerste bedrijfsvoetbalelftal van Pegheney uit Parijs is overwinnaar geworden tijdens een voetbaltoernooi zondag in Sas van Gent. Het geheel, dat georganiseerd was door de personeelsvereniging van de glasfabriek ONA en Zuid-Cbemie, in samenwerking met de sport-en ontspanningsvereniging Corn. Boys, is een groot suces geworden. Eind- rangschikkking: 1 Pegheney 1 (Pa rijs) 2 ONA (Sas van Gent), 2 Peg heney 2 (Parijs), 4 Combinatieteam Corn. Boys, 5 Dow-Terneuzen 1. .brink: „FC Brugge heeft wel veel pech gehad in het afge- (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5