„Dodenkruispunt" St. Anna krijgt weldra verkeerslichten KONINKLIJK GOUD VOOR POLITIEMAN UIT TERNEUZEN Ere-medaille in zilver voor hand werk-onder wij zer es Bericht van G.S. aan raad Terneuzen: Terneuzense scheepsbouw huldigde jubilarissen Politie uit Terneuzen heeft goede schutters Weinig animo bij modeshow voor amateurs in Axel stad streék 00 Twee onderscheidingen op Zaamslagse hoeve Raadslid klaagt over onderhoud van school Burgemeester Pijl Hogeweg opende nieuw restaurant in Yerseke GOUDEN BRUILOFT TE SAS VAN GENT BROMFIETSER GEWOND IN AXEL J. H. A.. te Beek onderscheiden rainma van KRITIEK Mej. Goethals te Sas van Gent onderscheiden Zeilwedstriiden op de Braakman Prog ziekenomroep OndArsfTieidmgen voor personeel prov. griffie Nieuwe docenten voor St.-Elov te Oostburg Jongen reed tegen aanhangwagen liersensehud din g ■wramiiii tmmtuimimi (ADVERTENTIE) Interieur verzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzaru e, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat IA. tel. 01150-3529 meubeu Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De directie van de Terneuzense Scheepsbouw Maat schappij heeft vier personeelsleden gehuldigd die vijfentwintig jaar aan het bedrijf verbonden waren. In tegenwoordigheid van familie leden van de jubilarissen en die ondernemingsraad sprak de heer J. Pannevis, directeur van de TSM, woorden van dank en waardering tot de heren J. Harte, G. van Hoeve, I. de Dij zer en R. de Kesel. Namens de maatschappij voor nij verheid en handel overhandigde de heer Pannevis aan de vier werkne mers een oorkonde met zilveren leg penning. Als geschenk van het be drijf ontvingen zij een gratificatie. De diames mochten een bloemenhul de in ontvangst nemen. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen heeft don derdagmorgen in het voormalige ge meentehuis te Zaamslag een tweetal bronzen medailles, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitge reikt aan de heren J.J. van Doese laar en H. Scheele, beiden uit de buurtschap Zaamslag-Veer. De heer H. Scheele was op 11 maart 1971 veertig jaar in dienst op het land bouwbedrijf van de familie Scheele. De heer Van Doeselaar kwam bij hetzelfde bedrijf in dienst op 1 sep tember 1929 doch moest wegens ziekte zijn werkzaamheden op 1 juli 1967 staken. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In Axel heeft burgemees ter M. K. van Dijke de ere-medaille in zilver overhandigd aan mevrouw M. van Hermon-Dieleman. Dit ge beurde tijdens een bijeenkomst op het stadhuis. Mevrouw Van Hermon is als onderwijzers handwerken verbon den aan het bijzonder onderwijs in Axel. Vorig jaar vierde ze haar veer tigjarig ambtsjubileum en vorige maand bereikte ze de pensioenge rechtigde leeftijd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Terneuzense raadslid A. C; S. van Breda Vries man (VVD) heeft zich er in de raadsvergadering over beklaagd dat de hervormde school De Stelle aan de Wagnerliof er zo slecht onderhou den uitziet. „Het ligt daar bezaaid mt rommel. Het is eeen smeerboel", aldus het VVD-raadslid. Wethouder Barbé toonde zich verwonderd over deze klacht Hij zegde een nader onder zoek toe. I (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Yerseke gaat van Reimerswaal niet alleen een beetje het koopcentrum maar ook het re creatiecentrum worden. Dit zei bur- gemeeester mr. C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal gisteren tijdens de ope ning van het nieuwe restaurant Het Reymerswale tegenover de haven van Yerseke. Veel belangstellenden waren naar het nieuwe horecabedrijf komen kij ken. Het is een oud herenbuis dat door de nieuwe eigenaars, Theo Nolet en zijn vrouw, is omgetoverd in een bijzonder restaurant. Aan het pla fond zijn balken van oude boerderij en aangebracht. In de muur zijn zeld zame geglazuurde stenen uit het Verdronken Land van Reimerswaal gemetseld. De schouw en heet wijn rek zijn vervaardigd van eveneens uit zee opgeviste stenen. De heer Nolet, die chefkok is ge weest in oesterrestaurant Nolet, dat nu door zijn broer wordt „gerund", zegt. speciaal op de Belgen te mik ken, die een groot deel van de Yer- seker toeristen uitmaken. „Extra spe ciaal" mikt hij daarbij op de lekker bekken en „buitengewoon extra spe ciaal" op de visliefhebbers. Schelp dieren, kreeften en diverse vissoor ten vormen de hoofdtaak van de driemanskeuken. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Vandaag vie ren de heer en mevrouw A. van Ver- degem-Van Walle te Sas van Gent hun 50-jarig huwelijksfeest. De heer en mevrouw Van Verdegem zal het niet aan belangstelling ontbreken. De heer en mevrouw Van Verde gem hebben 40 jaar een textielzaak gehad in de Grote Majoorstraat, en daarna een kolenhandel. Tevens heeft de heer Van Verdegem naast zijn ko lenhandel nog zeven jaar zo'n zes maal per dag werkmensen gereden npar PI"'skil, welke in ploegendienst bij de Lasot-cokesfabriek werkten. V (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het Ter neuzense gejneentebestuur meegedeeld dat het beruchte kruispunt bij St.-Annapolder ten zuiden van de kern Terneuzen beveiligd zal worden door verkeerslichten. Op deze kruising zijn in het verleden reeds verscheidene doden te betreuren geweest. Meermalen heeft de gemeenteraad aangedrongen op het aanbrengen van een verkeers lichteninstallatie. De raadsleden J. Hamelink (PvdA), H. de Vriend (T 70-200) en A. van Breda Vriesman (VVD) spraken hun voldoening uit over het besluit van G.S. Burgemeester J. C. Aschoff zei dat de verkeers- sprak de hoop uit dat spoedig met deze voorziening een begin zal worden gemaakt. De raad verenigde zich met het voorstel van b. en w. om over te gaan tot de aanstelling van een voorlichtingsambtenaar. De heer De Vriend kwam nog eens terug op zijn verzoek of b. en w. in het bezit zijn van een positief of negatief rapport over de bouw van een Raiffeisen- bank aan de Herengracht. Burge meester Aschoff vond het beter af te wachten toidat de zieke wetnou- üer Kamoudt nersteld is. De heer HuijDrecht (PvdA) adviseerde de heer De Vriend zich met beireklung tot deze kwestie scnrntelijk tot b en ,w. te wenden. De heer De V riend gmg hiermee akkoord. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De 17-jarige bromfietser L. S. uit Axel is op het rijwielpad langs de Mr. Haarmanweg gewond geraakt, toen hij moest rem men voor drie overstekende kinderen, en daardoor over de kop sloeg. Met vermoedelijk een gebroken sleutelbeen en een verwonding aan de rechtervoet liet dokter Nijsten de jongen overbrengen naar het Juliana- Ziekenhuis te Terneuzen. (■Van een onzerverslaggevers) TERNEUZEN Tijdens een kor te plechtigheid in het gebouw van 's rijks belastingen in Terneuzen is hoofd-assistent sectiechef J. H. A. te Beek uit Oostburg onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. In een korte toespraak schetste hoofdinspecteur titulair H. W. Ver meulen, inspecteur der invoerrech ten en accijnzen te Terneuzen de verdiensten van de heer Te Beek tijdens diens lange loopbaan bij de belastingen. Behalve door zijn vrouw en enkele collega's werd de feestelijke bijeenkomst ook bijge woond door de heer J. L. van Voe ren. inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Vlissingen. De heer Huijbrecht had enige kritiek op de aankoop door de ge meente van een woning aan de eer ste De Feyterstraat. Zolang niet be kend is met welk doel bepaalde huizen worden aangekocht achtte de heer Huijbrecht deze verwerving niet juist. Wethouder Lindenberg antwoord de dat het in de bedoeling ligt bedoelde woningen in een sanerings plan onder te brengen. Wethouder poj voegde er aan toe dat de ge meente de woning aan de De Fey terstraat op zeer aantrekkelijke voorwaarden kon aankopen. De raad ging verder akkoord met de inschakeling van de PTT-kamto- ren als hulpseoretarieën. De heer Huijbrecht informeerde naar ,het aantal handelingen die hiermee ge moeid zijn. Hij vond de door de PTT in rekening te brengen kosten van f 7500 per half jar aan de lage kant. Op een vraag van mevrouw Doppegieter-Thiel (VCP) zei wet houder Lindenberg dat de PTT- hulpsecretarieën per 1 mei a.s. in werking zullen treden en dat de bevolking hiervan per advertentie of circulaire in kennis zal worden ge steld. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Op het gemeen tehuis te Sas van Gent is donderdag morgen om half tien mejuffrouw 3. Goethals een gouden ere-medaille verbonden aan de Oranje Nassau- orde uitgereikt. Dit vanwege het feit, dat zij veertig jaar onderwijzeres is op de r.-k. meisjesschool te Sas van Gent geweest is. Drs. H. J. W. Verschaffel. direc teur van de Meelfabriek te Sas van Gent, in vele verenigingen en instan ties voorzitter of bestuurslid en voor al op het gebied van de landbouw een organisator, werd benoemd tot offi cier in de orde van Oranje Nassau. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De watersport vereniging Vremdijck uit Hoek heeft op de Braakman zeilwedstrijden gehouden. De uitslagen waren: Spankers (16 boten). 1 H. Krijitenberg. 2 H. Len sing. 3 D. van Eyk. 4 L. Royaux. 5 K. van de Vijver. Vaurien: 1 D. Kramer. 2 C. Kint. 3 F. de Beuke laar. 3 A. de Caluwe. 4 J. Royaux. 5 Vera van de Casteel en M. Verstrak te. 470: 1 E. van Peteghem en D Speelman. 2 H. Beun en E. de Neve. 3 L. Beuken. RWPC: 1 A. d'Hondt en A. Waumaoi. 2 Dietz, 3 Pie- ters. 4 A. van Rossum. Optimist: 1 H. van Dormael. 2 J. Coppieters. 2 N. Meekel. 3 H. Key. 4 L. Impers. 5 .G. Meyers. De eerstvolgende wedstrijden worden gehouden op zondag 23 mei eveneens ocd de Braakman. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een team van de Terneuzense gemeentepolitie heeft beslag weten te leggen op de eerste prijs tijdens de in Vlissingen gehou den zogenaamde „Zeeuwen Pistool wedstrijden". De Terneuzensepoli tiemannen bleken van de negen deelnemende ploegen zowel in de korpswedstrijd als de personele wedstrijden de meeste punten te hebben behaald. Agent P. A. Vos schoot met snel vuur en juistheidsvuur het hoogste aantal punten, nl. 127 bijeen. Met 190 punten kwam het Terneuzense team als het beste uit de schietbaan aan de Vlissingse Buitenhaven. De uitslag van de korps wedstrij den was: 1 Gemeentepolitie Terneu zen 190 pt„ 2 Koninklijke Marine 184 pt., 3 Gemeentepolitie Vlissin gen 184 pt, 4 Marinebewakings korps 183 pt., 4 Kon. Marechaussee 180 pt., 6 Gemeentepolitie Middel burg 184 pt., 7 Koninklijke Land macht 172 pt., 8 Gemeentepolitie Goes 164 pt., 9 Rijkspolitie 162 pt. Het winnende team van de Ter neuzense politie, dat zich de beste pistoolschuttersteam van Zeeland mag noemen. Van links naar rechts: agent J. van Opdorp, hoofdinspecteur, korpschef E. Hubregtsen, agent P. Vos, hoofdagent A. Vonk en hoofd agent J. Bakker. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De radio Zieken omroep Walcheren heeft voor konin ginnedag een uitgebreid programma opgesteld. De opnames en de uitzen ding vinden plaats in het Middelburg se ziekenhuis Het Gasthuis: Het pro gramma ziet er als volgt uit: 9-10.15 uur reportages van de feestelijkheden rond koninginnedag, plus platenver- zoekprogramma aangevraagd door patiënten; 10.15-11.30 uur reportages, interviews, spelletjes, verzoekplaten en cabaretplaten. Van 11.30 tot 13.30 pauze. Van 13.30-14 uur rechtstreekse halverzoeken uit de hal. Van 14-15 uur non-stop platenprogramma; 15- 15.30 uur muzikaal aanloopprogram ma voor het grote middagprogram. Van 15.30 tot 17 uur rechtstreekse uit zending vanuit de hal. Van 17 tot 18.30 pauze; 18.30 tot 19 uur recht streekse halverzoeken. Van 19-19.45 uur platenprogramma licht klassiek en instrumentaal. Van 19.45 tot 21 uur gezellig avondprogramma. Ver zoekplaten mogen worden aange vraagd door de bezoekers. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aan de voora vond van een wereldreis on tving mr. J. Kosters, hoofd van de 2e afdeling ter provinciale griffie van Zeeland, de mededeling dat hij was benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De commissaris der koningin reik te hem de versierselen over en wees er in een persoonlijke toespraak op, dat „een samenweefsel van ver dichtselen en kunstige listgrepen" nooit waren geweest om mr. Kosters naar een officiële bijeenkomst te lokken, waar hij van zijn benoeming op de hoogte zou worden gesteld. „U bent niet bijzonder op officiële gele genheden gesteld", merkte mr. Van Aartsen op. De commissaris bracht naar voren, dat mr.Kosters op voortreffelijke wijze leiding heeft gegeven aan de belangrijke 2e afdeling, die alle za ken betreffende waterstaat, open baar vervoer, gemeentelijke herin deling enz. te behandelen krijgt. „Wij gingen graag op uw adviezen af", zei mr. Van Aartsen. „U hebt het college van gedeputeerden op uitstekende wijze gediend". In dezelfde bijeenkomst waar mr Kosters werd onderscheiden, ontving de heer C. D, Waardenburg, die tot de oudgedienden van de griffie be hoort (hij werd eind 1969 gepensi- onaard) de eremedaille in goud, be horend bij de orde van Oranje Nas sau. De heer Waardenburg heeft bij na veertig jaar in dienst van de provincie doorgebracht. (Van onze correspondent) OOSTBURG Aan de scholenge meenschap St.-Eloy te Oostburg zijn met ingang van 1 augustus 1971 de volgende docenten benoemd: de heer R. K. Franken, Arnhem, als leraar tekenen en handvaardigheid. De heer J.F. Kroon te Witmarsum en verbonden aan het Jan Brugmancol lege te Bolsward, als leraar voor wiskunde. De heer P.C.M. Roozen thans hoofd van de r.-k. basisschool te Oostburg, als leraar voor Neder lands en geschiedenis. De heer drs. S. Schrijner, thans verbonden aan het Thomas a Kempiiscollege te Arnhem, ais leraar aardrijkskun de. - v - i w MHI Burgemeester J. C. Aschoff speldt adjudant E. Russchen de gouden ere medaille op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Ter neuzense politie is een lid van dit korps koninklijk onderscheiden. De ze primeur en eer viel te beurt aan adjudant E. Russchen. Burgemeester J.C. Aschoff speldde de 59-jarige politieman de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, op. Dat gebeurde in de kantine van jiet politiebureau in tegenwoordig heid van tal van korpsleden en me vrouw Russchen. De heer Russchen kwam na 20 jaar bij de Rotterdamse gemeentepolitie in 1954 als brigadier naar Terneuzen. Op 1 juli 1957 werd hij bevorderd tot adjudant tevens plaatsvervangend korpschef. Burgemeester Aschoff zei dat ad judant Russohen zich steeds met veel ambitie en volle overgave voor het politiewerk heeft ingezet. De heer Aschoff dankte die heer Rus sohen voor zijn vriendelijke optre den en gewetensvolle taakvervul ling. Hoofdinspecteur en korpschef E. Hubregtsen zei dat de onderschei ding van de heer Russchen afstraalt op het gehele Terneuzense politie korps. Namens het korps bood hij de adjudant de draagmedaille van de koninklijke onderscheiding aan. Mevrouw Russchen werd in de bloe metjes gezet. De heer P.J. van der Goes bracht de gelukwensen over van de Nederlandse politiebond. In zijn dankwoord zei adjudant Rus schen dankbaar en trots te zijn met de hem verleende onderscheiding. (Van onze correspondente) AXEL Modecentrum P-Z. hield in het 'cultureel centrum De Halle te Axel een amateur-modeshow. Uit zestien deelneemsters werd een naaldprinses 1971 gekozen. De show werd georganiseerd door Inkoopcom binatie N.V. te Amsterdam. Nadat alle deelneemsters de jongste was dertien jaar hun zelf gemaakte kledingstuk aan de jury hadden .getoond, kond-en de bezoe kers de naar hun mening juiste uit slag op een bon invullen. Mevr. Vis ser deed dat het best. Zij kreeg een coupon trevira voor een japon aan geboden. De muzikale begeleiding werd ver zorgd door pianist Eddy Sanchez. Mevr. Ton-Eenhoorn die als lady speaker optrad, betreurde het dat er voor de show zo weinig animo be stond. Anita Moren uit België won de eerste prijs als naaldprinses met haar hot-pants en wikkelrok in de kleu ren rood en wit. Zij kreeg ook de avant-garde prijs. De tweede prijs was voor mevr. Vroegop uit Hoek, Beide dames doen op 5 juni aan de nationale naaldprinseswedstrijd mee in Amsterdam. De winnares daarvan krijgt een tweepersoons vliegreis aangeboden. Uit de 46 deelneemsters zullen er acht geselecteerd worden om mee te doen aan de internationale show in Baden Baden, waar als eer ste prijs een auto beschikbaar wordt gesteld. (Van onze correspondent) HULST Op de Witte Brugstraat nabij Hulst reed de 14-jarige fietser E. M. uit Clinge tegen een stilstaande aanhangwagen. De jongen moest vrij ernstig gewond naar het St. Liduina- ziekenhuis te Hulst worden overge bracht. Bij onderzoek bleek dat hij behalve een hersenschudding enkele vingers had gebroken en verscheidene ribben had gekneusd. HUISARTSEN Aardenhurg en Oostburg: Dokter F.F. Loose, Nieuwstraat 53, Oost burg, tel. 01170-2121. 's Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Heinkenszand: Vrijdag dok ter H.P. van Maanen te Heinkens zand, tel. 01106-1234 en zaterdag en zondag dokter D.P. van Driel te 's Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Axel: Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-451. Borssele en Nieuwdorp: Dokter Kiviet, te Borssele, tel. 01105-203. Biervliet en IJzendijke: Dokter Kalkman tel. 01152-345. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande: Koningin nedag en weekend dokter J.M.A. Kole, Kerkstraat 38, Hoedekensker ke, tel. 01193-262. Goes: Dokter F. van Peer, Oost singel 132, tel. 5306. Hulst: Dokter Niesten, tel. 3373. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: Dokter Beek te Zuidzan de, tel. 01170-2424. Hansweert, Krabbendijke, Krui- nlngen en Rilland Bath: Dokter C.A, Donker, te Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Middelburg: Zaterdag dokter P.H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664. en zondag: dokter De la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Sas van Gent: e.o.: Dokter M. Dierikck, van Puyveldestr. 2, tel. 1255. Terneuzen: Dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Vlissingen: Koninginnedag: dokter C. Dekker, tel. 2950; zaterdag: dok ter J. Cramer tel. 3619; zondag dok ter A. van Dijk, tel. 3459. Hontenisse: Dokter Ter Burg, tel. 01148-377. APOTHEKEN Goes: Zeeuwse Apotheek, tel. 5255. Middelburg: Koninginnedag én weekend plus weekdienst: Apotheek W.K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen: Koninginnedag, week end en weekdienst: Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: Koninginnedag: Apo theek J.M.H van de Sande, Bad- huisstr. 22-24, tel. 2066. Weekend en weekdienst: Apotheek D.H. v. d. Kleine-Mulder, Singel 9, tel. 2730. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: Dokter A. Noorderbos, Heinkenszand, tel. 01106-1290. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Dok ter J. van de Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388. Axel en Zaamslag: Dokter Cy- souw te Axel, tel. 01155-1488. TANDARTSEN ter G. Vermeulen, Herengracht 13, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Dok- Terneuzen, tel. 01150-2004 (spreek uur zat. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur en zo 12.00-12.30 uur). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Dok ter A. Streefkerk te Breskens (Spreekuur: 12.00-12.30). Zuid- en Noord-Beveland: Konin ginnedag en weekenddienst: dokter A.G.H. Laumen, Clara's Pad 71, Heinkenszand, tel. 01106-1288. (spreekuur van 9.00 tot 10.00 uur). Walcheren: Koninginnedag: Dok ter W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-3320. en weekenddienst: dokter G.J. van de' Wiggen, p.a. Julianalaan 4, Vlissin gen, tel. 01180-2994 tijdens dienst: 01184-2778 (spreekuur 9-10 zat; en 11-12 zo). WIJKVERPLEGING Groot Axel: Koninginnedag en weekenddienst Zuster Gelijnse, Oos- terstr 2, Axel, tel. 01155-1005. Ellewoutsdijk e.o.: Zuster Franca, tel. 01105-233, heeft dienst voor Zuster Hoogenboom en zuster Fili- us. Hoek, Sluiskil en Philippine: Zus ter Hoekert, Julianastraat 16, Sas van Gent, tel. 01158-366 b.g.g. 01157-451. Sas van Gent e.o.: Zuster Van Dorselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen: Zr. Leenouts, Steen bergenlaan 67, tel. 3360. Hulst en Hontenisse: Zr. De Waal- Cambeen, tel. 01148-402.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2