Van Nederlandse Leeuw tot i r VRIJDAG 30 APRIL 1971 t stad --kr-3) l f-,' ki - HBMIIIIIIIIllllll (Van onze provincieredactie) BREDA. Hieronder volgt een uittreksel uit de Staatscourant van donderdag, bevattende de onder scheidingen die ter gelegenheid van koninginnedag zijn toegekend. Behalve een aantal gedecoreerden met landelijke bekendheid vindt men in dit uittreksel de onderscheidenen in Zuidwest-Nederland. De in deling per departement is overgenomen van de Staatscourant. Algemene Zaken tot ridder in de Orde van de Neder landse. Leeuw.: de heer G. van der Wiel, Hoofddirec teur van de Rijksvoorlichtingsdienst; Kabinet va et de vice-minteer-president tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: mevrouw G. Wijsmuller, geb. Meyer, penningmeesteresse Koningin Wil- helminafonds; Suriname tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: R. L. Burgos, (Zuster Ancilla) di rectrice mulo - Kath. Onderwijs; Buitenlandse Zaken tot commandeur in de orde van Oran- je-Nassau, bij bevordering: jonkheer J. Q. Bas Backer,, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te Tokio, tevens geaccre diteerd te Seoel; M. F. Vigeveno, ambassadeur in al gemene dienst te 's-Gravenhage; tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: O. F. Baron Bentinck van Sehoon- heten, ambassadeur te Dublin; mr. C. W. Baron van Boetzelaer van Asperen, ambassadeur te Wenen; mr. J. Everts, directeur, chef der di rectie Financieel-Economische Ont wikkelingshulp; R. Fack, ambassadeur, permanent vertegenwoordiger van het Konink rijk der Nederlanden bij de Verenig de Naties te New York; mr. F. J. Gelderman, ambassadeur, permanent vertegenwoordiger van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Raad van Europa te Straatsburg; jonkheer mr. H. Th.^A. M. van Rijc- kevorsel, ambassadeur te Kopenha gen; mr. H. Scheltema, ambassadeur te Djakarta; drs. A. A. J. Warmenhoven, directeur, chef der Directie Internationale Tech nische Hulp; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Monseigneur L. J. van Heijgen, bis schop van Doumé (Oost-Kameroen), lid van de Congregatie van de Hei lige Geest; Pater J. J. M. A. Jansen, vicaris- generaal van het Bisdom Jinja (Ugan da), lid van de Congregatie der Mill Hill missionarissen te Roosendaal; Monseigneur J. W. Peeters, bisschop van Buea (West-Kameroen), lid van de Congregatie der Mill Hill missio narissen te Roosendaal; C. Poelder, voorzitter van de Neder landse Vereniging te Brussel; Mr. Ch Th. F Thurkow, chef der Directie Perszaken en Nieuwsvoor ziening, tevens woordvoerder van het Ministerie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage; Monseigneur E F. J. Vroemen, bis schop van Chikwawa-in Malawi, lid van de Congregatie der Paters Mont- fortanen; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: pater L. M. H. Bartels, stichter en pastoor van de missie van Nyabondo (Kenia), lid van de congregatie der Mill Hill missionarissen te Roosen daal; pater P. D. Bartels, priester te Mon tevideo, lid van de Orde van het Hei lig Hart van Jezus; drs L. W Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk, „chief economist" bij het bureau London van de Interna tionale Tarweraad; mejuffrouw C J A. E. Borgman Brouwer, privé-secretaresse van de Minister van Buitenlandse Zaken; broeder W. J. van Heeswijk, direc teur van het Glas-Brandschilders Atelier Nsambya (Uganda), lid van de congregatie der Mill Hill missio narissen te Roosendaal; pater H. J M Hooij. kapelaan van de parochie van Nuestra Senora de Perpetuo Socorro (Peru), lid van de congregatie der paters Redemptoris ten; F' A. J. van Odijk, bestuurslid van de Nederlandse Vereniging „Holland se Club*" te Antwerpen; mejuffrouw J. S. H. Th. Ram (Zustei Karoli), lid van de congregatie var. de Zusters Ursulinen van Bergen (N.H.), voormalig hoofd van de kweekschool voor onderwijzeressen te Eregi (Kenia); J. B. Stapelbroek, vertrouwensman van de Nederlandse emigranten te Nao-Me-Toque (Brazilië); Justitie tot ridder in de orde van de Neder- landse Leeuw: mr. W. J. M. Berger, advocaat-gene raal bij de Hoge Raad der Nederlan den te 's-Gravenhage, wonende te Voorschoten; mejuffrouw mr. H. S. Bok, raadadvi seur bij het Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage, wonende te Rijs wijk (Z.H.); mr, J. J. H. van der Brug, kanton rechter te Rotterdam; mr. J. H. W Houben, officier van Justitie, hoofd van het arrondisse mentsparket te Maastricht; mr. E. L. Hamelberg, officier van Justitie, hoofd van het arrondisse- mensparket te Groningen, wonende te Haren; mr. W. H. T. C. baron thoe Schwart- zenberg en Hohenlansberg, president van de arrondissementsrechtbank te Assen; mr. J. H. C. Slotemaker, president van de arrondissementsbank te 's- Gravenhage; A. P. F. Theewes, vicaris-generaal van de'bisschop van Breda; dr. J. Th. Vermeulen, deken van de orde van advocaten bij de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage, wonende te Leiden; mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis, bis schop van Haarlem; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: drs. G A. L. Feiten, penningmeester van de Nationale Federatie voor Kin derbescherming, wonende te 's-Gra venhage; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: mejuffrouw J. A. M. Jansen (zuster Mechtildis), religieuze, hoofd ver- pleegdienst van het St.-Liduinazie- kenhuis te Hulst; de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud, aan: J. Moerdijk, kerkelijk ontvanger bij de Hervormde Gemeente te Ovezan- de (gemeente Borsele); in zilver bij bevordering, aan: mejuffrouw G. Slijper, administratief ambtenaar B le klasse bij de Tucht school te Breda; S. P. van de Velde, opperwachtmees ter der rijkspolitie te Middelburg; in brons aan: P. Vogelaar, wachtmeester der rijks politie le klasse te Wemeldinge; Justitie en Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mr. D. Giltay Veth, wonende te"Am sterdam; Justitie en Financiën tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. van der Velden, wonende te Was senaar; Binnenlandse Zaken tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: mr. W. F. Lichtenauer, lid van de Raad van State, te Rotterdam; tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau: H M van Lieshout, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, te Eindhoven; dr. C. J M. A. van Rooy, Commissa ris der Koningin in de provincie Lim burg, te Maastricht; mr. F. J. Kranenburg, Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland. te Haarlem; tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: ir. J. Baas, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Zutphen; mr. J. M. L. Niers, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Arn hem; dr. P. G. van de Vliet, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Hilversum; E. J. M Kolfschoten, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, te Leidschendam; F H. J. M van den Eerenbeemt, lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, te 's-Hertogenbosch; W. Mensink, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, te Haar lem; ir. F N Sikkes, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, te Jutphaas; mr. E J. N M. Bogaerts, griffier der Staten van Noord-Brabant, te Vught; G Z de Vos, wethouder der gemeen te Rotterdam; tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: mr. A. J. M. Eikhuizen, burgemees ter der gemeente Oosterhout; - tot officier in de orde van Oranje- Nassau J. Kosters, hoofdadministrateur A ter provinciale griffie van Zeeland, te Middelburg; jhr. mr. L. M. E. van Fisenne, burge meester der gemeente Hengelo (O drs. H. A. Beusekamp, burgemeester der gemeente Emmen; J. H, de Goede, burgemeester der ge meente Hoogeveen; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: dr. C. Vlak, burgemeester der ge meente Hooge en Lage Zwaluwe; M. Broeken, wethouder der gemeente Made en Drimmelen; C. A. van Oosterhout, oud-wethouder der gemeente Oudenbosch; T. C. de Werd, hoofdadministrateur, chef afdeling financiën ter gemeen tesecretarie, te Breda; de eremedaille, verbonden aan de or de van Oranje-Nassau, in goud aan: P. J. M. Eist, oud-lid van de raad der gemeente Wouw; J. P. J. M. Jacobs, oud-wethouder der gemeente Ossendrecht; J. P. Wens, te Hoeven; C. D. Waardenburg, hoofdcommies A ter provinciale griffie van Zeeland, te Middelburg (gepensioneerd); F. A. de Bakker. ,lid van de raad der gemeente Hóntenisse; A. Luteijn, oud-wethouder der voor malige gemeente Zuidzande; J. E. V. de Milliano, oud-wethouder der voormalige gemeente Waterland- kerkje; P. W. Neele, oud-lid van de raad der voormalige gemeente Schoondijke; i M. J. Poissonnier, oud-lid van de raad der voormalige gemeente Waterland kerkje; E. Russchen, adjudant van de ge meentepolitie, te Terneuzen; J. P. Slager, oud-wethouder der ge meente Duiveland; A. J. F. Ligtvoet,. oud-ondercomman- dant van de gemeentelijke vrijwillige brandweer, te Oosterhout: in brons aan: A. P Klaassep, te Gilze en Rijen; Binnenlandse Zaken en Buitenlandse Zaken ONTWIKKELINGSHULP) tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: Th. H. Oltheten, hoofddirecteur van het Staatsdrukkerij- en Uitgeversbe drijf. te 's-Gravenhage; Onderwijs en Wetenschappen tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: professor dr. J. Dankmeijer, hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Lei den, wonende te Oegstgeest; professor dr. J. H. Waszink, hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Lei den, wonende aldaar; professor dr. J. Th. Snijders, Jioog- leraar aan de rijksunivefsiteit te Groningen, wonende te Haren (Gr.);, professor dr. J. Th. G. Overbeek, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Bilthoven (gem. De Bilt); professor dr. G. Kuiper, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam, wonende aldaar; professor dr. A. Biemond, oud-hoog leraar aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam, wonende al daar; professor mr. F. J. F. M. Duynstee, hoogleraar aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen, wonende al daar; professor R. Roelofs, oud-hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft, wonende te Rijswijk (Z.H.); professor dr. ir. J. C. Vlugter, rector magnificus van de technische hoge school Twente te Enschede, wonende aldaar; professor drs. R. Burgert, hoogleraar aan de Nederlandse Economische Ho geschool te Rotterdam, wonende te Berkenwoude; dr. J. B Drewes, raadsadviseur in al gemene dienst bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonen de te Rijswijk (Z.H.); tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mejuffrouw M A. F. van Regemortel (zuster Hortensia), directrice van de r.-k. pedagogische academie te Ouden bosch, wonende aldaar; ir. Chr. J. A. Bax, directeur van de hogere technische school te Vlissin- gen, wonende aldaar; drs. L. van den Ham, directeur van de academie voor opleiding tot le raar in tekenen en handvaardigheid te Tilburg, wonende te Berkel-En- schot; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: G. Noback, hoofd van een school voor bijzonder buitengewoon lager onderwijs te Middelburg, wonende al daar; J. F Rommens, hoofd van een school voor bijzonder gew;oon lager onder wijs te Terheijden, wonende aldaar; mejuffrouw E. F V3n Sprang (zuster Edward), hoofd van een school voor bijzonder gewoon lager onderwijs te St.-Willebrord (gem Rucpben). wo nende aldaar; A. J Franken, adjunct-directeur van en leraar aan een school voor bijzon der middelbaar algemeen voortgezet onderwijs te Roosendaal (gem Roo sendaal en Nispon), wonende aldaar; B J A. Korsmit, adjudant-directeur van de huishdüeschj/ol te Ouden bosch. wonende ie Ho wen; r->' juiïro.'\v A M H Kui.jlen (zuster M An n kvis). lerares aan de r-k. hui honds-ho-'l „Anci'U. Domini" te Thburg -'"n a!< ar; d.v ere-mr-r.HIe, rl cr Jen aan de orde var 'V r.jr-. a ,j -.u, in goad aan: m juiiVouw T Hoogberg onderwij zeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Oostburg. wonende al daar. mejuffrouw J P A Koek, onderwij zeres bij het bijzonder gewoon lager ond ,-vgs te Gorincbem, wonende te Oosterhout; mejuffrouw D voor de Poorte, on derwijzeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Moerlen, wonende te Veendam; mejuffrouw C M. Vissers, onderwij zeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Raamsdonkdörp (gem. Raamscionk), wonende aldaar; mejuffrouw M Molenaar, wonende te Etten-Leur; A. A. Verspaandonck, wonende te Et- ten-I,eur; Financiën tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: P, L. Tap, directeur van 's Rijks be lastingen, hoofd van de directie Dou ane en Verbruiksbelastingen van het Ministerie van Financiën; D. W. Sonneveldt, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie der rijksbelastingen te Zwol le; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau G. C. Franken, hoofdcont.roleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie dei- directe belastingen te 's-Gravenhage: de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: J. H. A. te Beek, hoofdassistent-sec tiechef van 's Rijks belastingen, cen trale douanepost, te Oostburg; in brons aan: A. M. B. Verduit, rijksambtenaar C van het kadaster (landmeetassistent), werkzaam op het bureau van dé land meetkundige dienst te Breda; Defensie tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: generaahmajoor G. IJsselstein, van het. dienstvak intendance, te Voor burg; tot officier in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden, bij bevor dering: luitenant-kolonel J. F. de WetJrd, van het wapen der infanterie, te Eindhoven; commodore P. A. C. Benjamins, van de dienstgroep van de officieren van de koninklijke landmacht, te Uden; tot officier in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: kapitein ter zee J. W. van de Graaf,, te Vlissingen; kolonel H. Tieskens, van het wapen der genie, te Breda; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: majoor C. A. Bogers, van het dienst vak van de officieren voor speciale diensten der infanterie, te Ooster hout (N.B.li- kapitein C. W. H. Kerling, van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de koninklijke luchtmacht, te Teteringen; A. Klein, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij liet le geniecómmandement, te Breda; de eremedaille verbonden aan de or de van Oranje-Nassau, in goud met de zwaarden aan: oppertimmerman A. Poot, te Vlissin gen; in goud aan: L. Burger, opzichter A bij de cen trale werkplaats voor instructiemid delen, te Breda; in zilver, met de zwaarden aan: adjudant-onderofficier-instructeur M. P. C. Klaassen, van het wapen der infanterie, te Breda; adjudant-onderofficier-instructeur P. J. Schop, van het wapen der artille rie, te Breda; opperwachtmeester-instructeur V. Koster, van het wapen der artillerie, te Etten (N.B.); sergeant-majoor-administrateur J. W. A. Cadot, van het dienstva! der mi litaire administratie, te Roosendaal; adjudant-onderofficier C. C. van Dam me, van de koninklijke luchtmacht, te Nijmegen; in zilver aan: G. P. de Graaf, administratief ambte naar C le klasse bij het eerstaanwe- zendschap der genie te Breda, wo nende te Breda; J. B. de Greef, administratief ambte naar C le klasse bij het eerstaanwe- zendschap der genie te Bred^, wo nende te Breda; M. van Praet, opzichter C bij de staf en stafcompagnie van de Territoriale Bevelhebber Zuid, te Dongen; in brons aan: mevrouw W. ThomassenRaaijma- kers, administratief-ambtenaar C 2e klasse bij de Koninklijke Militaire Academie, te Breda; Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: ir. Th. Quené, te Voorschoten, direc teur van de Rijksplanologische Dienst; mr. W. A. Schouten, te 's-Graven hage, directeur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: ir. G. S, Bos, te Èpse (gemeente Gors- sel), directeur van de N.V. Advies- en Ingenieursbureau „ïrs. Witteveen Bos c.i" te Deventer; G. Werkman, te Rotterdam, hoofd redacteur van het. weekblad „Bouw"; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: L. Timmers, te Heemstede, secretaris van de Nederlandse Stukadoors Pa troohshond: de ere-rar. ailljë) verbonden aan de orde van G?a"jc-SiassAn, in zilver aan: J van Geai, te Roosendaal (gèmeente Roosendaal en Nispen), metselaar bij het Aannemersbedrijf Firma -Jac. Ha- vermnns en Zo'ui 'e Roosendaal; if 3 f tot r *-v,- :f 'r orde van de Neder- F rgust n te Voorburg (Z.H.) u; ur van de mr M G do 13.-din te Zeis: presi- dent-dir et ur <">n de N.V Neder landse Spo'TWegen; tot sier in ('r- orde van Oranje- Nassau: mr M Di.;; huis. te s-Gravenhage, al- gemeeri secretaris Nederlandse ver eniging van wegenbouwers. E. W P. Verbeek te Rotterdam, direc teur van het bureau en secretaris van de Rapd van Beheer van de Stichting Nedeiï ndsche internationale Weg vervoer Organisatie: mr F Bakker te 's-Gravenhage, al gemeen secretaris van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Trans port-Ondernemingen: drs. "G. A. Lens ra te Zeist, adjunct- directeur bij het Koninklijke Neder lands Metefeologiseh Instituut; B. A, M Schreincï Wassenaar, di recteur van de N.V Luchtvaart Teeh- nisc be Handelmaatschappij Sclireiner en Co tot ri'der in de orde van Oranje- Nassau A. W Hettema ing. te Terneuzen, oud-waterbouwkundige van de Rijks waterstaat; O. Dijkstra te Breda, directeur N.V.O. Dijkstra Aannemingsbedrijf; da ere-uiedai!!a, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: J. E. F. Buysrogge te Clinge (gem. Hulst), hoofdingeland van het wa terschap Hulster Ambacht; R. E. M. Verhaegen te Graauw (gem. Hulst), hoofdingeland van het water schap Hulster Ambacht; J. B. F. M. Krens te Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), chef de bureau I bij de N.V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos; P. M. Bruijns te Oosterhout, garage houder; in zilver, bij bevordering aan: J. Uijtdewilligen te Dinteloord, sas- bediende bij het Heemraadschap van den Roosendaalschen en Steenberg- schen Vliet; C. H. S. Mallee te Breda, ploegleider brugonderhoud bij de N.V. Neder landse Spoorwegen; C G. E. Hagenaars te Bergen op Zoom, adjunct-commies bij de N.V. Algemene- Transport en Expeditie Onderneming Van Gend'en Loos; L, .J. J. Rijnberg te Terneuzen, oud- bèsteller le klasse der P.T.T.; A. J. Risseeuw te Groede (gem. Oost burg), besteller le klasse der P.T.T.; B. M. Schoenmakers te Middelburg, hooi employé der P.T.T.; A. Bals te Wouwsche Plaritage (gem. Wouw), schrijver le klasse der P.T.T.; in brons aan: A. A. van Osch te Dongen, rijksamb tenaar E/brugwachter van de Rijks waterstaat; C. Dudok te Breda, beheerder weg onderhoud bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; C. J. H. J. Hondsmerk te Middelburg, employé 2e klasse der P.T.T.; J. A. J. Luisterburg te Bergen op Zoom, besteller le klasse der P.T.T.; A. van Ginneken te Bosschenhoofd (gem. Hgeven), besteller le klasse der P.T.T.; Economische Zaken tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: prof. dr. C. A. van den Beid, direc teur vanhet Centraal Planbureau van het Ministerie van Économische Zaken, te 's-Gravenhage; mr. dr. K. F. O. James, wonende te Amerongen, voorzitter van de Com missie Samenwerking Regionale Or ganen Gasvoorziening (S.R.O.G.); ir. W. H. Schoenmaker, lid van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V., ie IJmuiden, gemeen te Velsen; ir. E. F. E. Bongaerts, algemeen voor zitter van de Federatie Metaal en Electrotechnische Industrie te 's-Gra- venhage; ir. H. F. A. Roodenburg, wonende te Wassenaar, oud-voorzitter van de Eleetriciteitsraad jhr. H. A. C. van Riemsdijk, wonen de te Waalre, president van de N.V, Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: drs. M. G. Verburg directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, te Middelburg; mr. K. A M Bastiaensen, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Bra bant, te Breda; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: drs. G. W. J. Vlek, wonende te Voor burg, secretaris van de Ondernemers- federatie (Federatie van het Katho lieke en het Christelijke Onderne- mersverbond in het Midden- en Kleinbedrijf) te Rijswijk 1Z.H. P. J. Bastianen, directeur van Stara- ko Constructiefabriek N.V., te Oos terhout; J. J. F. Ch M. Janssen, directeur van De Regenboog Textielverven.; Ap- prêtuur Janssen Bierens N.V., te Tilburg; de ere-medaiile, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: D. van Kampen, wonende te Veenen- daal, bondsvoorzitter van de Lande lijke Bond van Melkhandelaren; Landbouw en Visserij tot ridder in-de orde van de Neder landse Leeuw: mr. G. van Setten, secretaris-gene raal van het Ministerie van Land bouw en Visserij; tot officier in de orde van Oranje- Nassau H. Neleman te 's-Gravenhage, voor zitter en bestuurslid- van organisaties op het gebied van granen, zaden en peulvruchten; drs, N A Vaandrager te 's-Graven hage. secretaris van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité; drs ti. J P. Verschcffol 'te Sas van Gent. voorzitter en bestuurslid van organis'Vies op het gebied van de maelir 'ustrie; ot r in tl - -tic van Oranje- Nassau: 3. Buth te Mit'delharnis, vice- oorzitter van de Suiker-Unie; M Crezée te Lege Zwaluwe, gemeen te Hooae en Lage Zwaluwe, voorzit ter en bestuurslid van landbouworga nisaties; R. A. S Hermus te Zevenbergen, be stuurslid van landbouworganisaties; 'c, ere veri: enden aan' de ord" v.-.n Oranje- Nassau, in goud aan: A C. de Koning te Rijsbergen. be stuurslid van landbouworganisaties; In zilver stans T. Ligthart te Zevenbergschenhoek, gemeente Zevenbergen, hoofd van de administratie bij de Melkprodukten- fabrieken ZJ1.V. te Zevenbergschen hoek: in bvons n: J. J van DqsSelaar te Zaarpslag, ge meente Terneuzen, oud-landarbeider op het landbouwbedrijf1 van J. Scheele; J. M Moerdijk te 'Lewedorp, gemeen te Borsele, landarbeider op het land bouwbedrijf, van de familie Van Nieu- wenhüyzen; H. Scheele te Zaamslag, gemeente Terneuzen, landarbeider op het land bouwbedrijf van J. Scheele; tanc":ouw*en Visserij en So"*"!e Zaken en Volksgezondheid tot officier in da orde. Van' Oranje- Nassau: K. Ton te 's-Gravenhage, secretaris van het Produktschap voor Groenten en Fruit; Sociale Z ken en Volksgezondheid tot ridder' in de orde van de Neder landse Leeuw: ir. M. H. Steenbergen, wonend te Voorburg, plv Directeur-Generaal van de Arbeid bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; tot officier in de' orde van Oranje- Nassau: dr. B. G. J. M. Verbeeten, wonende te Tilburg, geneesheer-directeur van het Radio-Therapeutisch Instituut al daar; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: A. C. van Beers, wonende te Amster dam, wnd. hoofd van de afdeling Voorlichting van het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen; P. Schippers, wonende teDe Bilt, voorheen secretaris en vice-voorzitter van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond, thans Agrari sche en Voedings Bedrijfsbond-N.V.V. genaamd G. J. H. Kriek, wonende te Utrecht, algemeen secretaris en wnd. voorzit ter van de Unie van Beambten en Hoger Personeel; J. de Graaf, wonende te Utrecht, al gemeen secretaris van de Christelijke Bedrijfshond voor de Metaalnijver heid en Electrotechnische. Industrie; W. H. Hendriks, wonende te Utrecht, algemeen secretaris van de Algemene Christelijke Bond van Vervoersper- soneel; mevrouw M J. van Gelder-Eeelsingh, wonende te Rotterdam, vroedvrouw aldaar, voorheen secretaresse van het Hoofdbestuur van de Bond van Ne derlandse Vroedvrouwen; de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver bij bevordering aan: A. van Puijvelde, wonénde te Hónte nisse, scheepstimmerman bij de G-ebr. De Klerk, scheepsbouwers te Wals oorden, gemeente Hóntenisse. in zilver, aan: J. J. C. M. Dijkmans, wonende te Bre da, secretaris van „St.-Christoffel" af deling Breda var. de Nederlandse Ka tholieke Vereniging van Handelsver- tegenwoordigeïs, Verzekeringsinspec teurs en leidinggevende commerciële buitendienst functionarissen; mejuffrouw zr C. J Broeders (Eerw. Zuster Beata), wonende te Gilze en Rijen, wijkverpleegster bij de Ver eniging Het Wit-Gele Kruis te Chaam; mevrouw M. BommeljéWisSe, te St.-Laurens, gemeente Middelburg, in brons, aan: A. van Etten, arbeider bij de N.V. Industrie- en Handelsmij. A. Struijk, te Oosterhout; Soci?Je Zaken em Vo'ks- gezcri en Onderwijs en Wetenschappen tot ridder in de orde van de Neder-' landse Leeuw: prof. dr. A. C. Drogendijk, wonende te Amstelveen, hoogleraar in de so ciale geneeskunde aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam; Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk tot officier in de orde van Oranje- Nass-iu, bij bevordering: J. G. J. Bosman, voorzitter van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bios.-oop Bond, wonende te Aerden- hoüt (gem Bloemendaal). tot officier in de orde vari Oranje- Nassau: A. W Bruna, oud-directeur van A. W. Bruna en Zn, Uitgeversmaatschappij N.V en Bruna N.V. te Utrecht, wo nende te Amsterdam; A. M E. H. N. Koemans, directeur van de N.V. Het Utrechts Nieuwsblad en de Amersfoortse Courant7Veluws Dagblad, wonende te Bilthoven; F. G. D M de Leeuw, hoofd van het Bureau Landelijk Contact in de pro vincie Noord-Brabant van het Minis terie -an Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, wonende te Vught; J. M van Overest, directeur van het Radio-bedrijf van de A.V.R.O., wo nende te Hilversum; Egbert van Paridon, directeur van de Toneelgroep „Centrum" te Amster dam; H. W Salomonson, architect, wonen de te Amsterdam: dr. W. van Zijl, algemeen-secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, wonende te,'s-Gravenhage; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: A. Andreae te Diever; rjly Ameling, zangeres, wonende te Zwi.indrecht; C. B'ekemolen, te Loosdrecht; Cees Buddingh', letterkundige, wo nende te Dordrecht; Rudolf Escher, componist, wonende te Amsterdam; J. P. J. M. de Graauw, te Bergen op Zoom; Eva Janssen, actrice, wonende te Hil versum; Albert de Klerk, organist, wonende t0 HcisrlGni' mr. P. A. Meerburg, theaterondeme- mer, wonende te Amsterdam; Constant Nieuwenhuijs, beeldend kunstenaar,- wonende te Amsterdam; J. Noest, rentmeester van de Stich ting Brabants Landschap, wonende te Helvoirt; Dick van Rijn, radio- en televisie reporter, wonende te Hilversum; Max Tailleur, kleinkunstenaar, wo nende te Amsterdam; Aart Verstegen, danskunstenaar, wo- nendg te 's-Gravenhage; Marinus Voorberg, dirigent, wonende te Hilversum; Co Westerik, beeldend kunstenaar, wonende te 's-Gravenhage; da ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud aan: J. C. A. van Bommel, pianist, te Oos terhout; J. P. A. Bouman, te Breda; mejuffrouw A. C. W. Hoppenbrou wers, maatschappelijk werkster, te Bergen op Zoom; P. W. de Jongh de Leeuw, 2e vice- voorzit.ter van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen, wonende te Dordrecht; J. C. A Mol, amateur toneelspeler, te Roosendaal; A F. van der Pluijm, bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, afdeling Zeeland, wonende te Vlissingen; in zilver, aan: P. J. Adriaensen, lid/oud-bestuurslid van het Gilde „Smt-Willibr'ordus" te Rijsbergen; W. H. van Baal te Rijen (gem. Gilze en Rijen); A. B. duurmans te Stampersgat (gem. Oud- en Nieuw-Gastel); P. A Elants te Rijen (gem. Gilze en Rijen); mevrouw M. J. KerremansMossou, lid/oud-bestuurslid van de Konink lijke Turn- en Gymnastiekvereniging „Prins Hendrik" te Breda; A. Magieise, voorzitter van de post duivenvereniging „Vredesduif" te Fijnaart; M. Pieterse, voorzitter van de Gym nastiekvereniging „Kruiningen Wil Vooruit" te Kruiningen (gem. Rei- merswaal) II. J. E. Rolffs, lid/oud-secretaris van de Duivenverenlging „Koningin Ju liana" te Raamsdonksveer; C. A. van Rooy, bestuurslid van de R.-K. Gemengde Toneelvereniging „D.E.K." te Ulvenhout (gem. Nieuw- Oinneken); mevrouw A. StrootmanHeijstek te Fünaart; J. G. Vervoort, bestuurslid van de Koninklijke Turn- en Gymnastiekver eniging „Prins Hendrik" te Breda; A Weterings, lid/oud-secretaris van de afdeling Gilze van de R.-K. Bond voor Bejaarden en Gepensioneerden te Gilze (gem. Gilze en Rijen); Cdïuus-, Rscreafis en Maat- stih f li Werk en Onder wijs en Wetenschappen trt QfBeier in de orde van Oranje- Nassau: A. Koolhaas, letterkundige en direc teur van de Nederlandse Filmacade mie, wonende te Amsterdam; tet sidder in de orde van Oranje- Na '3 au: drs W H Th. Knippenberg, archi- var-- van het bisschoppelijk museum van het bisdom Den Bosch en leraar aan het gymnasium „Beekvliet" te Sin; Michielsgestel. (ADVERTENTIE) lETiti' MEI- 7 Wu -EMBLEEM Aan-en verkoop van alle vreemde valuta t .jan de officiële, dagelijks in de grote t: "f n gepubliceerde kc n ook voor cheques, reisver zekeringen <i spaar-, .salaris- en depositorekeningen goud en zilver. Station N.S. Roosendaal - ma. t/m za. van 7.45 tot 20.30 u; Station N.S. Vlissingen Douanepos! Nispen Douanepost Putte Douanepost Wernhout zo. van 8.30 tot 20 u. - ma.- t 'm za. v o.n 0 tot 20 uzo. van 8 tot 18 u. - ma. t/m za. van 8.45 tot 17.45 u. - ma. t/m za. van 8 tot 20 u; zo. van 8 tot 18 u; di. van 8 tot 10 u. - ma. t/m za. van 7 tot 21.30 u; zo. van 7.45 tot 19.30 u. r-— ,r' inENN'.V.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 13