KEES DE SMIT (36) IS ERMEE GESTOPT Olympia kampioen de derde klas in Grote spanning bij zwemwedstrijden Gantoise redt het niet ORIËNTATIERIT SAS VAN GENT STENOTYP WIE IS DIE MAN? sport Zaterdag competitie VERRASSING BEVELANDERS Wim de Waal niet m Olympiads Tour Equipe Hoekman winnaar van kaartleesrit „De Stormvogel beste zwemelub Zeeuwse atleten winnen in België f 1000,- DINSDAG 27 APRIL 1971 (Van onze correspondent^ SLUISKIL Kees de Smit, doelverdediger van" het eerste elftal van de v.v. Sluiskil, heeft in de laatste competitiewedstrijd tegen Noormannen afscheid genomen van de actieve voetbalsport. Voor de aanvang van de wedstrijd werd Kees de Smjt in aanwezigheid van de spelers en het volledige bestuur van de v.v. Sluiskil, en spelers en bestuur van de Noormannen gehuldigd door de voorzitter van de voetbalvereniging Sluiskil, H. Hemelsoet. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland zag het ge degradeerde Bevelanders kans het bezoekende Heinkenszand een 33 nederlaag toe te brengen. Voor de rust zag het daar niet naar uit, want nadat Meulpolder voor 01 had ge zorgd vergrootte De Mol uit een vrije trap de voorsprong tot 02. Na de rust was het de beurt aan Bevelanders, De Vosser schoot de stand naar l2 en Vreugde maakte gelijk (22). Door Clement werd het nOig 32. Veere kon geenszins imponeren tegen Waarde. Wel won de thuisclub verdiend, maar dait was meer door de zwakte van Waarde. Klaassen maakte er voor de rust 10 van en door een terugspeelbal in eigen doel werd het na de rust al snel 20. De Kun'der bepaalde de eindstand op 2-1- Voor Wemeldinge en Arnemuiden 2 stond er niets mer op het spel. Rust 00. Bruynooge schoot de thuisclub naar 10 en De Ridder zorgde tien minuten voor tijd nog voor de verdiende gelijkmaker (1 1). De stand: Wolfaartsdijk 2032, Veere 2028. Zaamslag 1927, 's- Heer Arendskerke 2026, Wemel dinge 1922, Heinkenszand 2017, Mevo 2016, Arnemuiden 2 2015, Waarde 2014, Middelburg 1911, Bevelanders 198. (Van onze sportredactie) AARDENBURG Bij de samen stelling van de ploeg van Trico Noble die zal deelnemen aan Olympia's Tour door Nederland zijn enkele pro blemen gerezen. Wim de Waal, de Axelse prijsrijder, heeft geweigerd in Olympia's Tour van start te gaan. De Axelaar vindt deze ronde voor hem te zwaar. Niet te combineren hiermee is, dat De Waal in de afgelopen weken wel heeft getracht in de Ronde van Bel gië van start te gaan. Dit nadat hij had gehoord dat de ploeg van Trieo- Noble was geweigerd voor deze ronde. De Waal, die lid is van een Belgische club, probeerde bij die vereniging in de ploeg opgenomen te worden. Het geen hem in laatste instantie is ge weigerd. De Waal blijft er echter bij dat Olympia's Tour te zwaar voor hem is, en dat hij desnoods, mocht hij toch verplicht worden te starten, z;in spullen zal inleveren bij Trico Noble. In zijn toespraak zei de heer He melsoet onder andere: „Kees, je bent een groot sportman geweest en we vinden het allemaal jammer dat je het eerste elftal verlaat. Maar uiteindelijk komt er een tijd van gaan en die is nu voor jou aangebro ken. Gelukkig verlaat je de voetbal sport nog niet helemaal. We wensen je bij de jeugdafdeling van onze vereniging veel succes". Kees de Smit kreeg uit handen van zijn voorzitter een fraaie klok namens spelers en bestuur. Ook aanvoerder P. Schobbe bi-acht hulde aan Kees de Smit en noemde hem een voor beeld voor iedereen. Ondertussen hadden de junioren van Sluiskil een erehaag gevormd, waarna de spelers van beide ploegen het veld betra den, terwijl de muziekvereniging (Van onze soortmedewerker i KRABBENDIJKE De motor en autoclub „De Bevelanden" orga niseerde zaterdagavond de tweede Vermare-rit met start en finish In Krabbendljke. Deze kaartleesrit door het oostelijk deel van Zuid- Beveland kreeg mede door de on gunstige weersomstandigheden niet al te veel deelnemers (48) waarvan er drie te laat aan de finish arri veerden, wat diskwalificatie tot ge volg had. Na een zeer inspannende maar toch ook interessante rit kon de heer Vermare in het dorpshuis Kruiningen de wisselbeker digen aan 't duo P. Hoekman en me juffrouw T. Hoekman, Deze equine is hard op weg om de behaalde elu-btitel in het vorige jaar te gaan prolongeren. De verdere uitslag van de rit was: 2 C. Kriekaard-M.H. van de Linde 57 stsafpunten; 3 R. Mil- hous-J. Milhous 73 p; 4 J. Wirtz- mevrouw Wirtz 97 p: 5 A. Zanddee- mevrouw Zandee 100 p; 6 L. Jaco- busse-L. van Doorn 101 p; 7 J.C. Bruël-mevrouw Bruël 103 p; 8 Deegens-P. Poelman 118 p; 9 Smit-C. Bode 119 p: 10 M. poorte-mevrouw Zwartepoorl p; 11 L.A.. Quaak-mevrouw Quaak 120 p: 12 M. Bardolff-J. Heijnsdijk 22 p; 13 V. Hopmans-G. Hoogeste- ger 127 p: 14 C.J. van Eykeren-J.M. Honing 132 p: 15 H. v.d. Linde-C.M. v.d. Kreek-e 133 strafpunten. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT De buurtver eniging St. Albert uit Sas van Gent organiseert vrijdag een oriëntatierit. Dit in samenwerking met de West- Zeeuwsch-Vlaamse Automobielclub. Er is een rit van 56 kilometer uit gezet, die met een snelheid van 24 kilometer gemiddeld zal moeten wor den afgelegd. De start is om een uur 's middags in de Papegeulestraat in Sas van Gent. Inschrijving in het ver enigingsgebouw in de Baljuwstraat. Het is dinsdagavond 29 oktober 1968. In de rokerige stadsgehoor zaal van Leiden wordt heftig gediscussieerd. Tientallen studenten spuien hun grieven tegen de onderwijspolitiek. Spandoeken bekle den de wanden van de zaal. Pamfletten roepen op tot meer aktie. De golf van protest is gericht op één man, die achter de lange tafel zit te schrijven. Hij beantwoordt de vragen en gaat in op interrup ties en beschuldigingen. Af en toe wordt hij onthaald op fluitconcer ten en boe-geroep. Maar hij blijft praten, bezweren, uitleggen en debatteren. Totdat een rookbommetje voor zijn voeten neerdaalt. De zaal wacht gespannen. Want de man achter de tafel is een minister, een autoriteit. En het Gezag houdt niet erg van rookbommen. Maar de man reageert nauwelijks. Hij neemt een slokje water, pakt de microfoon en zegt kalm: „We zijn hier om te discussiëren. Laten we dan doorpraten." Aan het einde van de avond brengt het publiek hem eed ovatie. Het heeft een nieuw soort politicus ontdekt. Een man die onder alle omstandigheden bereid is te praten, te luisteren, te onderwijzen èn te leren. Geen onaantastbare autoriteit. Geen traditionele regent. Gewoon een geëngageerd man, die werkt aan een leefbare maat schappij in de toekomst. EEN MAN VOOR MORGEN. Die man heeft de KVP nu tot lijsttrekker gekozen. Zijn politiek ligt besloten in het program-Steenkamp. ZIJN NAAM IS VERINGA. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ, LIJST 1, NR. 1 Sluiskil voor de vrolijke noot zorg de. Ook tijdens de rust kreeg De Smit een serenade gebracht door de muziekvereniging Sluiskil. Toen er vijf minuten in de tweede helft gespeeld waren, verliet Kees de Smit voorgoed het voetbalveld en door een erehaag van junioren kwam zijn zoontje Mark met bloe men in de hand en vergezeld van de nieuwe doelman Herman Snoek het veld op. Kees de Smit zijn voetbal- loopbaan was voorbij. „Ik ben nu 36 jaar. het was mijn tijd", zegt-De Smit. Hij begon zijn voetballoop baan op 12-jarige leeftijd in Terneu- zen. „Bij Terneuzen heb ik vele jaren gespeeld, waarna ik over schrijving aanvroeg naar de voetbal vereniging Sluiskil. Na drie compe tities het doel van Sluiskil verde digd te hebben, degradeerden we naar de afdeling Zeeland. Ik kreeg een aanbieding van HW. toen voet balvereniging Hulst, en ik ging mijn geluk daar beproeven. Het was een leuke tijd in Hulst. In die tijd stond ik verschillende keren in het doel van een Zeeuwseh-Vlaams elftal en ook van het Zeeuwse B-elftal. Maar zoals het dikwijls gaat, verschillen de spelers verlieten Hulst en het eerste elftal duikelde omlaag. Ik vroeg weer overschrijving aan en ik ging terug naar Sluiskil, dat toen nog in de afdeling Zeeland speelde. De eerste competitie, dat ik er weer bij was, werd Sluiskil kampioen van de afdeling en we promoveerden naar de vierde klas. Ik heb het de laatste jaren goed naar mijn zin gehad bij Sluiskil", zegt De Smit. „Ik speelde er altijd met veel ple zier". Tussen een ere-haag stapte Kees de Smit voor de laatste maal naar het veld om het doel van „Sluiskil" te verdedi gen. Mare de Smit bood zijn vader bloemen aan toen die in de tweede helft van de wedstrijd tegen Noormannen stopte als actief voetballer. Rechts Sluiskils nieuwe keeper Herman Snoek. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de derde klas A van de Zeeuwse korfbalcompetitie is het Olympdia gelukt na een tweetal jaren van tegenslag de goede lijn weer te pakken te krijgen. Na een vlot seizoen is het kampioen ge worden van de derde klas en dat betekent automatische promotie naar de tweede klas.Ook deze keer was er voor de tegenpartij weinig eer te behalen. Het als laatst geplaatste Animo 4 KON Olympia niets in de weg leggen: 131. De als enige nog overgebleven concurrent Seolto 2 had het in de wedstrijd tegen Atlas 2 erg moeilijk. Slechts met 32 werden de Ritthemers er onder ge houden en dat bewijst weer eens, dat de andere ploegen niet zo veel voor elkaar onderdoen. Ook Ondo 2 hoefde 'aan Stormvogels 2 met veel toe te geven, maar het betere benut ten van de kansen bracht de zege met 35 bij Stormvogels 2. Ondo 2 is na een goede eerste helft van de competitie flink weggezakt. In de eerste klas komt Swift 3 er steeds beter in en staan er nu zelfs relatief beter voor dan All Ready 1 Met constructief spel werd Tjoba 2 onder druk gezet. Dat resulteerde in een 21 ruststand. Na rust brak Swift door en won met 52. Voor Tjoba was dat de zoveelste teleurstelling. All Ready verraste in Souburg vriend en vijtand. Zioh niets van de reputatie van Zuidwesters aantrek kend speelde het haar eigen spel. Zuidwesters, dat door invallers dui delijk gehandicapt was maakte geen grootse indruk. Bij d-e rust had All Ready een sprekende 1—4 Vvoor- sprong bereikt en dat w-as natuurlijk teveel van het goede. Na rust kon het niet éénmaal de korf vinden, terwijl Zuidwesters er toen beter in kwam. Verder dan 44 kwam het echter niet. (Van on-ze zw-emmedewerker) VLISSINGEN Bij de zwem wedstrijden in Vlissingen' heeft d-e Vlissingse vereniging „De Stormvo gel" kans de leiding in de Zeeuwse zwemcompetitie te behouden. Voor de5e achtereenvolgende keer bleef de Zeeuwse elubtitel in Vlissingen. In 1967 tot en met 1970 was het Souburgse SZV de sterkste zwem elub. Na de fusie met De Zeehond ging men verder onder de naam De Stormvogel en met even groot suc ces. De eindstand van de Zeeuwse zwemcompetitie luidt: 1 De Storm vogel Vlissingen 1704,5 punten, 2 De Schelde Terneuzen 1332, 3 De Braakman Hoek 1040,5, 4 De Ganze Goes 1007, 5 ZIJ IJzendijke 406,5, 6 Zeelandia Kruiningen 78, 7 Schelde- stroom Breskens 42, 8 De Bruinvis Sas v-an Gent 38. (Van onze atletietemedewerker) GOES De Zeeuwse atletiekploeg heeft in Merksem tegen de Ant werpse atletiekvereniging Merksem met 131110 punten gewonnen. Dankzij de Zeeuwse dames kwam deze overwinning tot stand want zij wonnen van de Belgische dames met 5225 punten. De heren verloren met 6985. De beste prestatie werd geleverd door Piet Versluis van Dynamo, die het reeds op zijn ,naam staande Zeeuwse record speerwerpen met 90 centimeter verbererde en nu bracht op 56,94 meter. Ook Piet Vonck van RKHAV leverde een uitstekende prestatie door op de 5000 meter eerste te worden in de zeer goede tijd van 14.57.8 min. Kees Kloet van AV56 behaalde het grootste aantal punten van de Zeeuwse he- renploeg. Hij won zowel de honderd als de tweehonderd meter in resp. 11,7 sec. en 24,1 sec.Bij de dames behaalde Cora Hofman van Schel- desport en Henny de Jonge van Zeeland Sport eveneens twee over winningen. Cora Hofman won de 100 meter en 200 meter in respectie velijk 12,5 en 26,2 sec. Henny de Jonge sprong 1.50 m. hoog en 5,25 meter ver. Verder kwamen Jan Jansma van Zeeland Sport en Janny de Jonge van Delta Sport tot over winningen op de 1500 meter heren in 4.14.7 en kogelstoten dames met 11,77 m. (Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN Sjaak van der Hooft van De Schelde uit Terneuzen kon zeer tevreden zijn. Niet alleen toonde hij zich tijdens de provincia le A-zwemwedstrijden de sterkste in een adembenemend duel met Zeeuws-recordhouder Frans van Kruiningen van Luctor en Wim de Kan van de Stormvogel doch hij ontfutselde tevens met zijn tijd van 1.03.4 Wim de Kam zijn Zeeuws adspirantenrecord. Direct na de start ontspon zich een fel gevecht voor een kleine voorsprong. Na 5<" meter zwemmen had Wim de Kam nog een kleine voorsprong do h na 75 meter zwammen lagen Zeelands sterkste zwemmers weer keurig naast elkaar. Deze situatie werd tot de laatste meter gehandhaafd. Sjaak van der Hooft drukte toen met een reflex zijn hand het eerst tegen de wand. Het tweede hoogtepunt vormde de 100 meter schoolslag dames. In de finale-serie zwommen de meisjes Marleen Swenne (Ganze), Yvonne Klasen (Schelde) en Anita Braoke (Stormvogel). Aanvankelijk nam Bracke een kleine voorsprong doch na 75 meter'zwemmen nam Marleen Swenne de leiding over en wist deze te houden tot het einde on danks de felle eindsprint van Yvon ne Klasen die kans 2ag Anita Brac ke voorbij te zwemmen. ..Bijzonder spectaculair was de fi nale-serie 100 meter rugslag meisjes onder de 16 jaar. Het Stormvogel meisje Els Wolff moest het opnemen tegen de Ganze-sterretjes Joke de Wilde en Arja Klompe. Ondier da verende toejuichingen werden deze meisjes opgezweept tot eer toppres tatie. Zij aan zij zwommen Els Wolff en Joke de Wilde (Arja Klompe was door enige slechte keerpunten achtergeraakt) op de fi nish af. Volkomen gelijk tikten bei de meisjes aan in de prachtige tijd van 1.25.3 hetgeen een verbetering betekende van het Zeeuws adspiran- tenrekord. De voorzitter-kamprech ter de heer G. Braoke uit Vlissin gen wees Joke de Wilde winnares a-an. Na spannende strijd met de Stormvogel wisten de Gan- ze-meisjes de overwinning uit het vuur te silepen op d'e 4 x 100 meter wisselslag estafette. Joke de Wilde en Leni'e Bal zorgden er voor dat de Ganze na de rugslag en de schools lag een flinke voorsprong hadden. Doch Els Wolff vlinderde de Storm- vo-gelploeg weer voor de Ganze. Een erg „geladen" Arja Klompe zwom echter alle Stormvogel-illusies aan diggelen. Tot 300 meter was het op dit nummer bij de jongens erg span nend. Sja-ak van der Hooft vlinderde zijn ploeg naar een voorsprong op de Stormvogel. Doch Wim de Kam overbrugde de kloof tussen de Schelde-ploeg en de Stormvogel-jon gens met gemak en won met ruime voorsprong. De uitsla-gen waren: 50 meter vlinderlag jongens on der de 12 jaar: 1 Jaap Keymel, Stormvogel, 39.3; 2 Paul Meerman, Stormvogel, 43.1. 3 Ronnie Clem- minck, Schelde, 43.9. 100 meter rugslag meisjes onder de 12 jaar: 1 Petra Fraanje, Schelde, 1.29.3; 2 To- bie van Sluijs, Stormvogel, 1.35.5; 3 Carla Willems, Stormvogel, 1.35.5. 100 meter vrije slag heren: 1 Sjaak van der Hooft, Schelde, 1.03.4; 2 Frans van Kruiningen, Luctor, 1.03.5; 3 Wim de Kam, Stormvogel, 1.03.9. 100 'meter schoolslag dames: 1 Marleen Swenne, Ganze, 1.35.3; 2 Yvonne Klasen, Schelde, 1.36.9; 3 Anje Vreekenhorst, Luctor, 1.37.6. 50 meter vlinderslag jongens onder de 10 ja-ar: 1 Arendo Schipper, Stormvogel, 53.8; 2 Erwin Blaauw, Stormvogel, 58; 3 Ronnie van Ee, Braakman, 58. 50 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar; 1 Corrie Geers, Luctor, 41.2; 2 Karin Clem- minc-k, Schelde, 46.1; 3 Yvonne Nijs, Luctor, 47.6. 100 meter schoolslag jongens onder de 14 jaar: 1 Guus van de Neste, Schelde, 1.22.4; 2 Jaap Keymel, Stormvogel, 1.34.1; 3 Dick Schipper, Stormvogel, 1.34,7. 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 aar; 1 Els Wolff, Stormvogel, 1.15.0 2 Inigrid Hopmans, Ganze, 1.21.0; 3 Ooble v. d. Linde, Schelde, 1.21.3. 100 meter rugslag jongens onder de 16 jaar: 1 Wim de Kam, Stormvogel, 1.17.0; 2 Sjaak v. d. Hooft, Schelde. 1.20.3; 3 Rudle Manni, Luctor, 1.20.9. 100 'meter rugslag meisjes onder de 16 jaar: 1 Joke de Wilde, Ganze, 1.25.3; 2 Els Wolff, Stormvogel, 1.25.3; 3 Cobie v. d. Linde, Schelde, 1.30.3. 4 x 100 meter wisselslag esta fette jongens onder de 16 jaar: 1 Stormvogel (Jos van Splunder - Pe ter Buijs - Diok Schipper - Wim de Kam) in 5.28.6. 4 x 100 roeter wis selslag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1 de Ganze (Joke de Wilde - Lenie Bal - Marleen Swenne - Arja Klompe) in 5.58.8. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De eerste beslis sing in de hoogste afdeling van het Belgische betaalde voetbal is geval len: het Gentse Gantoise is gedegra deerd naar de tweede klas. De Gen tenaren verloren dit weekeind met 21 van Beerschot en daar Charle roi een punt vergaarde bij FC Luik is de achterstand voor de laatste twee wedstrijden van de competitie niet meer te overbruggen. Gantoise staat namelijk vijf punten achter op Charleroi. De strijd om het kampi oenschap is nog steeds niet beslist, al blijft het een theoretische zaak. Standard, dat zondag met 21 van Lierse SK verloor, heeft nu nog een voorsprong van drie punten op FC Brugge. Aanstaande zondag ontmoet de Luikse ploeg op eigen terrein Cros sing en dan zal de derde, achtereen volgende titel wel binnengehaald w-orden. FC Brugge behield de klei ne kans op de titel - Standard moet de laatste twee wedstrijden verlie zen en Brugge moet ze winnen - door Union St. Gillis met 20 te kloppen. Mocht iemand denken dat Standard met opzet heeft verloren in de uitwedstrijd tegen Lierse, om dat dan volgende week op eigen terrein het kampioenschap kan wor den behaald, vergist zich Speciaal in de tweede speelperiode heeft de Luikse ploeg alle registers openge trokken om het verweer van Lierse te breken. De eerste helft was afge sloten met een 1—1 gelijke stand door doelpunten van Erwin Kosted- de en Eric Vermeyen. Na rust klem de Standard de defensie van Lierse in een wurgende greep. Lierse stond zo onder druk dat het het eerste half uur van de tweede helft an aanvallen niet toekwam. Maar in de 34ste minuut reikte de Lierse ploeg toch na-ar de zege. Bij een razende uitval bracht Lierse-sterspeler Swat Janssens de bal voor het doel, waar Peter Ressel als een duveltje uit een doosje opdook om Lierse de leiding te geven. En naar later bleek de overwinning. Standard was zo on dersteboven van die onverwachte treffer, d-at het niet eens aan. een wanhoopsoffensief toekwam. De verjongde ploeg van Gantoise heeft de laatste kansen op het behoud van het eerste klasserschap fanatiek ver dedigd, maar tegen Beerschot kon men uiteindelijk toch niet op. Nadat Lothar Emmeriseh Beerschot zater dag-avond de leiding had gegeven bracht Levef-re even later de stond in evenwicht. Door het felle verzet van Gantoise moest Beerschot tot in de tweede helft wachten op een tweede treffer. Toen de bal echt-er eenmaal voor de tweede keer achter de Gentse doelman De Clerck lag, was het gebeurd met Gantoise. En met het eerste klasserschap, FC Brugge had zondag de hulp nodig van arbiter Mlilet, die in de 31ste minuut van de tweede helft FC Brugge bij de stand 00 een straf schop cadeau deed. Na een verre inworp van Marmenout vechten To nen van Union en Ca-rteus van Brugge om de bal in het strafschop gebied van Union. Tot ieders verba zing snerpte het fluitje van Bilet plotseling en wees de scheidsrechter naar de stip. Johnny Thio voltrok het vonnis vanaf elf meter met veel gemak. Union had na die openings treffer geen verweer meer, en zo kon Thio vijf minuten later de stand op 2-0 brengen. (ADVERTENTIE) Wat is dan wel het aantrekkelijke van de naam voor gehuwde of ongehuwde vrouwen die naast een goede scholing tevens over kantoorervaring beschikken? Misschien de formule: een free lance team, dat zich goed presenteert en goed gehono reerd wordt. Misschien ook de doelstelling: géén uit zendkracht te zijn, maar een inzetmedewerkster. Die zich "inzet" voor de cliënt En wellicht ook door die plezierige extra's, zoals het STENOTYP-letterspel, waaraan allen die met het team meewerken kunnen deelnemen. En daardoor maandelijks mik ken op een extra maand in, maand uit! Om niet te praten,van het zeer interessante premiestelsel. Begrijpt u nu waarom zovelen reeds het gouden STENOTYP-kleinood dragen7 En begeren? Het dichtst bij U is StenOtyp óf U komt even langs de Joris Helleputtestraat 15, BREDA, tussen 9.00 en 17.00 uur; óf l) belt 48516 en maakt een afspraak voor een tijdstip waarop iemand bn U langs kan komen:

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5