Aanleg promenade in Noordstraat Ter neuzen begonnen Uw bankist op Koninginnedag gesloten. Biesheuvel wordt nieuwe minister-president ONDANKS PROTESTEN ACTIE-COMITE Twee viswedstrijden op één dag is onbegrijpelijk Plannen voor 288 flat woningen in Terneuzen UITSLAG ZEY AC- RALLY MR. J. N. SCHOLTEN: stad streek Programma konin ginned a g Sas van Gent St.-Jansteen Verkiezingscentrum D '66 in Kof fieldt Lezingen voor Axels vrouwengilde over Teurneuzen ZBC biljartte beter dan DOS Wij willen graag voorkomen dat u tevergeefs bij ons aanklopt. Daarom herinneren wij u er aan dat de kantoren van alle banken op vrijdag 30 april gesloten zullen zijn. En datzelfde geldt ook voor donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag). De gezamenlijke banken in Nederland. Ingebruikname stadhuis Axel TERNEUZENSE BEJAARDEN GAAN NAAR ANTWERPEN Actie-comité wil over verkeersmaatregelen in Terneuzen praten 2 x 17 V.V.D/ers STEMT V.V.D. LIJST 3 Nw.- en St.-Joosland Raad Kapelle vergadert dinsdagavond Kapelle Koninginnedag programma's Sluiskil en Terneuzen Modeshow in Zelzate BURGEMEESTER SCHIPPER: DINSDAG 27 APRIL 1971 (Van onze correspondente! SAS VAM GENT Het oranjeco mité te Sas van Gent heeft het volgende feestprogramma voor ko ninginnedag samengesteld: 's mor gens om 10.15 uur zullen alle school kinderen en verenigingen zich in de Kerkhoflaan verzamelen voor de op tocht. Voorafgegaan door de feest wagen van de heer Smit en begeleid door de harmonie „De Verenigde Vrienden" en die ponyclub De Klep pert] es uit Axel, zal de optocht de volgende route afleggen: Kerkhof- laan, Paardenvest, Westdam, Poel straat, Stationsstraat, Tramstraat, Westkade, Gentsestraat, Zuidstraat, Markt, Zusterstraat, Kloosterlaan, Westkade, Oostdam, Frinsenkade. Als speciale attractie zal om 11.15 uur de ponyclub De Kleppertjes een demonstratie geven op het terrein aan de Prinsenkade. De buurtvere niging St. Albert organiseert voor 's middags een autorally. Om kwart over een is de start in de Papegeu- lestraat. Vervolgens zal de jeugd groep De Roffelaars uit Hoek om half drie bij het bejaardencentrum De Redoute vertrekken voor een muzikale wandeling, waarvan de route als volgt is: Vierambachten- straat, Westdam, Canadalaan, Paul Krugerdreef. Glacisstraat, Bolwerk. Westkade, richting n.v. ENCBS. nv. Stijfsel en Glucosefabriek. Voorts heeft het oranjecomité de rolschaatsclub Het Markiezaat uit Bergen op Zoom uitgenodigd, welke om drie uur een show zal geven. De voorzitter van het oranjecomité, de heer L. Marquinie, zei dienaan- gaand: „Wij hebben twee en een half uur in Sas van Gent rondgere den om een geschikte plaats te vi- nen voor deze show. En als enige geschikte plaats bleef ons de weg tussen de n.v. ENCBS en de n.v. Stijfel- en Glucosefabriek over". Vanaf drie uur tijdens de show zal de weg afgesloten zijn voor het verkeer, en de directie van de srtijfselfabriek stelt de kantine ter beschikking voor de rolschaatsclub. 's Avonds om acht uur zal de jeugd zich in de Wilhelminalaan verzame len voor de lamionoptocht. Tijdens deze tocht zorgen de Verenigde Vrienden weer voor de vrolijke noot. Tot slot van het feestprogram ma vindt 's avonds om half tien in het buurtcentrum St. Albert de prijs uitreiking plaats van de autorally. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Door de woning bouwvereniging Terneuzen worden momenteel onderhandelingen ge voerd over de bouw van 288 flatwo ningen in 4 woonlagen, voorzien van liften. Deze zullen gebouwd worden op het terrein in de Katspolder ge legen tussen de Katspolderlaan en de Evertsenlaan. De woningen krijgen een eigen centrale verwarmingsinstallatie. Het plan is dit najaar met de bouw te beginnen. Verder zullen in de Kato- poMer 171 eengezinswoningen wor den gebouwd op een terrein tussen de Katspolderlaan - Michiel de Ruy- tersingel Karei Doormanlaan en Van Kinsbergenlaan. Voor de bouw van 39 eengezinswoningen in de kern Biervliet is een dezer dagen een plan ter goedkeuring ingezon- en. Ookbdotd den. Ook hiermee hoopt men nog dit jaar te beginnen, afhankelijk van het beschikbaar komen van bouwvo lume. Supportsersclub Onder matige belangstelling vomd de eerste alge mene ledenvergadering plaats van de supportersclub van Theo Ver- schueren in het clublokaal bij E, Ottjes. Bij mondelinge stemming werd als voorzitter gekozen, de heer E. van Ecke, secretaris werd J. Ver- nimmen, terwijl het penningmees terschap terecht kwam bij O. Sa- man. Als verdere bestuursleden werden gekozen: de heer G. de Moor, en Th. Pieters. Als kascom- missieleden werden gekozen: O. de Moor en W. Boussen. De kersverse voorzitter deelde de aanwezigen mee dat de supportersclub van Theo Verschiueren reeds 289 leden telt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense afdeling van D'66 richt woensdaga vond een verkiezingscentrum in in de alternatieve koffiebar „De Kof fiekit". Liefhebbers van voetbal be hoeven de deur niet te mijden, want de afdeling heeft gezorgd voor twee t.v.-toestellen, een voor het voetbal en een voor de verkiezingsuitslagen. De bijeenkomst, die onder meer wordt bijgewoond door een hoofdbe stuurslid van D'66, begint om 8 uur en, zoals de heer Schouten, voorzit ter van de Terneuzense afdeling het uitdrukte, „iedereen is welkom". (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Zeeuwsch- Vlaamse Automobielclub hield een oriëntatierit waarvan de start plaats vond te Absdale. De afstand voor de a-klasse was 50 kilometer, voor de b-klasse 42 km. 130 equipes namen aan deze (huifkar)rally deel. De rit verliep zonder al te veel moeilijkhe den, slechts vier deelnemers werden niet geklasseerd. De prijsuitreiking vond 's avonds plaats in „De Krokodilbar" te Kloosterzande, waar de voorzitter de heer A. E. Wolfert uit Terneuzen de prijzen overhandigde. Daarna bleef men nog gezellig bijeen, en zorgde „De Gold Stars" voor een muzikale begeleiding. De uitslag van deze rit was: A- klasse 1. equipe Van Tiggelen, Bier vliet 28 strafpunten. 2. Hr. en mevr. Haselager, Koewacht 36, 3. C. Ris- seeuw-K. van Hoeve, Zaamslag 47, 4. Heer en mevrouw Donze, Terneu zen 58, 5. Hr. en mevr. Van de Vijver, XJzendijke 65, 6. E. Poppe-A. Stevens, Sint Jansteen 66, 7. Hr. en mevr. De Jonge, Schoondijke 66, 8. J. Thuy-Steven, Sint Jansteen 67, 9. Hr. en mevr. Rodigo, Terneuzen 78, 10. Hr. en mevr. Van de Linde, Aardenburg 88, 11. Hr. en mevr. Verstraete, Schoondijke 90, 12. De dames De Valk en Snoodijk, Ter neuzen 105. (damesprijs), 13. Hr. en mevr. Dierkx, Schoondijke 107, 14. Hr en mevr. Engelenburg, Groede 110, 15 hr. en mevr. Van Hijfte, Hoofdplaat 116. Uitslagen B-klasse: 1. Hr. en mevr. Brood, Terneuzen 13 strafpun ten. 2. Strijdonk-Klaassen, Sas van Gent, 20, 3. De Bart-Van Espen, Schoondijke 20, 4. Hr. en mevr. De Bakker, Westdorpe 26, 5. Hr. en mevr. Boogert, Vlissingen 44, 6, M. en B. IJsebaert Terneuzen 46, 7. Hr. en mevr. Van Waes, Westdorpe 53, 8. Hr en mevr. De Feijter, Terneu zen 66, 9. Hr. en mevr. Kolijn, Oostburg 66, 10. Hr en mevr. Den Boer, Terneuzen 67, '11. Hr. en mevr. Ridderhof, IJzendijke 77, 12 heren C. en F. Oudenaerde, Sint Jansteen 95, 13. Hr. Krieckaert en mej van Alphen, Hengstdijk 96, 14. Hr. en mevr. Goossen, Oostburg 99. 15 heren C. Hamelink en F. Zegers, Terneuzen 113 strafpunten. (Van onze correspondent) AXEL De afdeling Axel van het vrouwengilde heeft in het Ge- zellenhuis aan de Walstraat een bij eenkomst gehouden. De heren Geü- leit uit Axel en Aalbers, directeur van de boerenleenbank te Eindho ven, hielden lezingen over het ban kwezen. Er wend naar aanleiding van die lezingen gediscussieerd. (Van onze correspondent) HOEK In „De Instuif" te Hoek speelde de plaatselijke biljartvereni ging „DOS" tegen „ZBC" uit Zaamslag. Ook „DOS" kon de over- winningenineeks van de Zaamslagse biljarters niet stoppen en verloor met ruim 13 punten verschil. De hoogste serie van de avond werd gemaakt door A. Buijze met 18 caramboles. Totaal Hoek 76.703, Zaamslag 89.820. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Knarsetandend zullen de leden van het actiecomité, dat zich keert tegen de afsluiting voor het verkeer van een deel van de Noordstraat in Terneuzen, hebben toe gezien dat werklieden zijn begonnen aan het openbreken van de bestrating waar de zogenaamde promenade zal worden aangelegd. Zo-ata bekeurd heeft het actiecomi té bij Gedeputeerde Staten van Zee land bezwaar gemaakt tegen de re constructie van het betreffende deel van de Noordstraat, waartoe de ge meenteraad onlangs besloot. Volgens het actiecomité is deze voorziening in strijd met het algemeen belang. Met de bouw van de gedeeltelijk overkapte promenade zal ongeveer 6 weken gemoeid zijn. Het ligt in de bedoeling van de stichting Noordstraat-Promenade de passage op 16 juni a.s. feestelijk te openen. De kosten van rond een ton worden gedragen door een vijftien tal middenstanders, die er op ge brand zijn in de oude Terneuzense binnenstad een aantrekkelijk en vei lig winkelcentrum aan te leggen. Ter gelegenheid van de opening van de promenade zal van 16 tot 19 juni in de Noordstraat en omgeving een „braderie" worden gehouden. :':v' i V h; r- '.(fi BSSL f SSU-. - - - T (Van onze correspondent) AXEL Het ligt in de bedoeling van b. en w. van Axel om na afloop van de raadsvergadering van vana vond (aanvang zeven uur) het verbouwde stadhuis en het admini stratiegebouw officieel in gebruik te nemen. Er zal dan tevens gelegen heid zijn de vergader- en kantoor ruimte te bezichtigen alsmede de kantoormachines in werking te zien. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Als besluit van de abonnementenserie culturele morgens 1970-1971 voor de bejaar den van Terneuzen, ingesteld vanuit het dienstencentrum De Schakel, or ganiseert het bestuur op 26 mei een bustocht naar Antwt-rpen, waar o.m. tijdens een drie-uur durende tocht door de havens de dokken bekeken zullen worden. Het bestuur van de sectie culture le morgens beraadt zich inmiddels over een nieuw programma voor het seizoen 1971-1972. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Naar aanleiding van een antwoord van de vrouwe nadviescommissie over de voorgeno men verkeersmaatregelen in ver band met de afsluiting van een ge deelte van d-e Noordstraat in Ter neuzen (zie De Stem en De Vrije Zeeuw van 23 a-pril), zou het actie comité dat tegen deze verkeersmaat regelen is, graag eens willen praten met deze dames. Hel actie-comité zegt dat v-elen helaas nog niet be grijpen welke maatregelen allemaal op papier staaan, en welke nadelen er voor weggebruikers zullen ont staan. In Terneuzen is een begin gemaakt met de aanleg van een gedeeltelijk overdekte winkelpromenade in een deel van de Noordstraat. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Biesheuvel wordt onze nieuwe minister-president en Schmelzer minister van buitenlandse zaken. Het schaduwkabinet van de linkse drie? Dat maakt geen schijn van kans. Daarvoor krijgen ze bij lange na geen vol doende meerderheid in de kamer. Ik noem het dan ook zonder aarzelen een schertskabinet". Dat zei mr. J. N. Scholten, kandidaat voor de Tweede Ka mer van de Anti-Revolutionaire Partij in het kiesdistrict Zeeland en West- Brabant op de voorlaatste dag van zijn verkiezingstoernee door Zeeland. De vlotpratende en niet voor kras se uitspraken beduchte heer Schol- ten heeft vertrouwen in de keuze van het AR-kiezersvolk. „Ook al zouden we hier in Zeeland geen stem winst maken, dan nog heb ik geen spijt van mijn bezoek aan dit gewest. De mensen hebben veel in teresse getoond op mijn zeven a acht spreekbeurten. Er zijn tal van vragen op me afgevuurd. Ik vind dat een kamerlid als een soort om budsman moet fungeren. Er zijn hier in Zeeland nogal wat proble men, heb ik gemerkt. Het zal een boeiende maar niet zo gemakkelijke taak worden om in de kamer als vertegenwoordiger van deze provin cie met deze vraagstukken gecon fronteerd te worden". Tot deze veelzijdie problematiek (ADVERTENTIE) Maak ons nog sterker als U ook zo denkt en word lidV.V.D., Ko ninginnegracht 61, Den Haag, tel. 070 - 604803 De V.V.D. belooft geen goud-en bergen. Daar past de V.V.D. voor, daar past U voor. Te recht, want U moet die bergen zelf betalen, wat bij de zwaksten het hardste aankomt. Maar dat zeggen de mensen, die zo ijverig met miljard-en strooien er niet bij. De V.V.D.'ers willen met kracht kunnen vechten voor een sociaal, maar zuinig beleid. Zij willen vechten voor U. Maar U moet ze die kracht geven. Thans moeten ze met z'n zeventienen opboksen tegen 66 van de christelijke parttijen. Met 17 tegen 66 doe je geen wonderen. Verdubbel die 17, dan heeft U dubbel zoveel invloed. Iedere andere stem is eenvoudig te duur. rekent mr. Scholten de moeilijke situatie van de kleine woonkernen, de werkgelegenheid in modern ver band, de afsluiting van de Ooster- schelde en de relatie met België. Ik heb de actiegroep, die het openhou den van de Oosterschelde - voor-staat, toegezegd dat ik graag met ze wil praten, maar dat wordt dan na de verkiezingen. Ik vind dat je een discussie niet bot moet afwijzen". Mr. Scholten benadrukte dat d-e A.R. en uitgesproken beginsélpartij is, een partij van de bijbel in de staatkunde. Het scherpst spreekt hem aan de problemen van de klei ne zelfstandigen in handel, land- en tuinbouw en van de bejaarden. „De ze achterblijven-den verdienen een voorkeurbehandeling." Zeer felle kritiek heeft mr. Schol ten, op het GPV-kamerlid Jongeling. „De manier waarop deze man pro beert stemmen bij de A.R. weg te halen, vind ik oneerlijk, stijlloos en waardeloos". Jongeling vertelt over al rond dat de A.R. de zedenverwil dering in de hand werkt door dat Wij in de kamer gestemd zouden hebben voor de abortus en de homo filie. Ik ben zeer verontwaardigd over deze valse voorstelling van za ken door de heer Jongeling." Het kandidaat-kamerlid zegt bij zonder tevreden te zijn over de steun die hij van diverse A.R.-ver- kiezingscomité's in Zeeland heeft ondervonden". „Ik ben maar een keer weggestuurd tijdens mijn tour nee, dat was in Breda toen ik door de concierge van een school uit het gebouw werd gezet omdat ik pam fletten aan het uitdelen was". Jaarvergadering De NCVB-af- d-eling Nieuw- en Sint Joosland hield haar jaarvergadering onder leiding van presidente mevrouw J. A. van Eeneranaam - van Belzen Als afgevaardigden van andere afdelin gen waren aanwezig van de vereni gingen Middelburg Stad ,en Sint Laurens. (Van onze correspondent) KAPELLE Vanavond om half acht zal een vergadering worden gehouden van raad van Kapelle. Op de agenda komt o.m. voor een voor stel tot ondersteuning van de motie van de Provinciale Staten van Zee land met betrekking tot de onttrek king van weggedeelten aan het openbaar verkeer in de buurtschap Eversdijk. B en w stellen ook voor geen gelegenheid meer te geven aan par- ticuüeren om feestelijke aktiviteiten te houden in de bovenzaal van het sportgebouw aan de Vroonlandse- weg. Er zal in deze raadsvergade ring ook een voorbereiding plaats vinden voor bestemmingsplannen. Dat betreft in Kapelle het gebied tussen de Vroonlandseweg en het bestemminsplan Kapelle-Oost. Dit wordt het plan Moolhoek. In Wemel- düige komt het bestemmingsplan Snoodijk. Voor verbetering van het vereni gingsgebouw in Schore wordt een krediet gevraagd van 4000,-. Het postkantoor in Kapelle zal worden verbouwd wat ƒ50.194,- kost. B en w vragen ook een krediet van 196.500,- voor 't bouwrijp maken van het bestemmingsplan Bruelis III in Kapelle. De bouwcombinatie Heboma-Pee- ters te Oost-Souburg wil op korte termijn beginnen met de bouw van 38 woningen in dit bestemmings plan. Op de grond waar de voorma lige boerderij „Reephof" in de kern Wemeldinge heeft gestaan willen b en w komen tot het inrichten van een hertenkamp. Voor de afrastering wordt een krediet van 50000,- ge vraagd. KAPELLE Tijdens de vana vond te houden raadsvergadering zal een beslissing genomen worden over d-e voorziening in de vacature hoofd van de o.l.school te Schore wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd van de heer I.J. Dre- ver. B. en w. hebben de raad voor deze vacature de volgende aanbeve ling doen toekomen: 1 J.J.A.F Faas te Hoek; 2 G. Sipkema te Heerier heide en 3 S.A. de Kraker te Bier vliet. Bloedafname De bloedp'lasma- avond die werd georganiseerd door de afdeling Zuid Beveland Midden van het Ned. Rode Kruis is een succes geworden. In de o.l.school in Kapelle en de chr. school in Bieze- linge werd bloed van vrijwilligers afgenomen en het resultaat was dat er 280 flessen met. een halve liter bloed ter beschikking kwamen van de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis. (Vati onze correspondent) TERNEUZEN De festiviteiten op koninginnedag in Terneuzen l>e- ginnen om acht uur 's morgens met een half uur durende reveille door hoornblazers van het tamboer- en pijperkorps „Irene". Om 8.45 uur start een kinderoptocht vanaf de Zuidl-andschool naar de markt. 10 uur: gezamenlijk optreden van het tamboer- en pijperkorps en de har monie Terneuzen op de markt. 11 uur: show door een jachthoorn- en trompetterkorps op de markt. Na de middagpauze zijn atletiekwedstrij den voor de leerlingen van de lagere scholen in het Zuidersportpark. Van 14 tot 17 uur: rad van avontuur 1971. Na de avondpauze starten om 19.30 uur vanaf drie verschillende punten lampionoptochten door de stad. die op de markt samenkomen. 20.15 uur: muzikaal sluitstuk waar aan medewerking verlenen, de har monie Terneuzen, het majorettenpe- loton, tamboer- en pijperkorps Irene met majorettenpetaton, jachthoorn en trompetterkorps met medewer king van Terneuzens majorettenpe- loton en „De leutige Krabben". De dag wordt besloten met een vuurwerk op de zogenaamde be groeide pier, oostelijk van de aan legsteiger van de veerpont. In Sluiskil begint de viering met een aubade bij de openbare lager» school „De vrije vlucht" om 9 uur 's morgens. Daarna worden in de morgenuren verschillende kinder spelen gehouden, een kinderkennis en goochelvoorstelling. 's Middags is er onder meer een rally met fiets of bromfiets voor de jeugd v-an 13 tot 18 jaar. Na afloop van een lampion optocht wordt er een „oranje-bal" gehouden in het „Gildehuis". (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE - SAS VAN GENT In samenwerking met de kunstgale rij Margaretha de Boeve uit Assene de geeft de jonge Belgische mode ontwerpster An Salens vrijdagavond een show van door haar ontworpen en vervaardigde kleding. De happe ning zo mag men dit wel noemen, want de kledij wordt door drie mannequins al dansend op eigentijd se muziek geshowd vindt plaats in de club Mercury aan d-e Groen straat in Zelzate en begint om half tien 's avonds. Alle ontwerpen zijn uitgevoerd in haak- of breiwerk, door An Salens zelf (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Burgemeester A. Schipper van Oostburg heeft bij de ontvangst door het gemeentebestuur van de besturen der hengelsportver enigingen, ter gelegenheid van der de lustrum van hengelsportvereni- ging IJzendijke, een beroep gedaan op de sportiviteit der hengelsport- verenigingen in de Westerscheldefe- deratie. Hij vond het onbegrijpelijk dat op de zelfde dag in Terneuzen en in IJzendijke hengelwedstrijden wor den houden. „Hier werkt men elk aar tegen en men bezorgt de orga nisatoren een hoop zorgen, vooral op financieel terrein". Hij feliciteerde de vereniging en zegde namens het gemeentebestuur voor de toekomst alle medewerking toe. Namens de organisators sprak de heer Van Rijen. Hij zei dat het moeilijk was om alle wedstrijden bij te houden. Maar hij was toch verheugd met de 361 deelnemers, die ondanks de slechte weersomstandigheden aan wezig waren.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2