B. en w. Axel: begrip voor actie inwoners van Masxette VIERHONDERD HENGELAARS VISTEN OM TACHTIG PRIIZEN Accordeonconcoiirs in IJzendijke ONGEVALLEN IN HEI WEEKEINDE Diamanten bruiloft in Slijkplaat Reeds 300 bezoekers in galerie Uilenspiegel ANGOLA-ZONDAG SLOEG IN IN BISDOM BREDA stad Kinderfeesten op Koninginnedag in St. Jansteen Jaarvergadering vereniging voor christelijk onderwijs Derde plaats voor Hulster wielrenner Aan onze adverteerders Advertentie afdeling De Stem, Breda Schieting in Lamswaarde ten bate van tb-bestrijding Hengelclub ZAC hield tweede clubwedstrijd AAN GEVOLGEN ONGELUK OVERLEDEN Gouden bruiloft in IJzendijke Be j aard entehui te Zuiddorpe wordt uitgebreid Terhole MAANDAG 26 APRIL 1971 (Van onze correspondenten) TERN EU ZEN Doordat hij on voorzichtig uit een uitrit kwam rij den veroorzaakte de in Antwerpen wonende Amerikaan R. W.-H. zater- dag aan de Mr. Haarmanweg te Temeuzen een ongeval. De bromfiet ser A. P. uit Temeuzen, die op dat. moment op het rijwielpad reed. trachtte een aanrijding met de auto te voorkomen en geraakte daardoor in de berm en kwam te vallen. Ziin dertienjarig broertje liep hierbij een hersenschudding en een beenbreuk op en moest naar het Julianazieken- huis worden overgebracht. TERNEUZEN De Duitser H. B. uit Oberhausen week met zijn auto op de weg Biervliet-Hoek uit voor een op de weg zittende vogel. Hij verloor hierbij de macht over het stuur en raakte van de rijweg in de berm en ramde daarbij vijf berm plankjes. De auto werd aanzienlijk beschadigd. TERNEUZEN Zaterdag kwa men op het rijwielpad langs de Ou- delandseweg twee fietsers met el kaar in botsing. Een van hen de 17- jarige, T. L. uit Temeuzen liep hier- bij een hersenschudding op, en werd Op advies van dokter K. Hoving, overgebracht naar het Julianazie- kenhuis te Terneuzen. De andere jongen, R. de K. uit Ossenisse, liep kneuzingen op aan zijn handen. TERNEUZEN Nabij het PZEM- kantoor aan de Axelsestraat te Ter- neuzen vond zaterdag en kop-staart botsing plaats. De automobilist H. B. uit Terneuzen stopte voor een voet- gangersoversteekplaats en werd op dat moment van achteren aange reden door een auto, bestuurd door M. A. van H. uit Axel. Er wias aan beide auto's vrij veel schade. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Een aantal mensen heeft het initiatief genomen de viering van koninginnedag in St- Jansteen nieuw leven in te blazen. Het ligt in de bedoeling 's middags verschillende sportevenementen op touw te zetten voor de lagere schooljeugd van St.-Jansteen. Kapel- lebrug en Absdale. Deze festivitei ten zullen plaats vinden op de sport velden van de voetbalvereniging Steen. Om drie uur zullen alle kleuters van de kleuterschool St.-Janneke in de zaal van het Wit-Gele-kruisge- bouw een poppenkastuitvoering kunnen bijwonen, welke verzorgd wordt door De Kriekeputte. Na de uitvoering, die ongeveer een uur zal duren, zal een traktatie volgen. De kinderen van de drie basisscholen worden verdeeld in twee grote groe pen van de drie laagste en de drie hoogste klassen. Voor alle deelne mers zijn er zes verschillende spe len uit te voeren, n.l. bussen gooien, stoelendansen, hindernislopen, doel- werpe, slalom en ringwerpen. Er worden verschillende prijzen, waar onder ook medailles, beschikbaar gesteld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Slechts een zeer klein percentage van het aantal le den van de vereniging voor Christe lijk Onderwijs in Terneuzen was aanwezig tijdens de jaarvergadering, die vrijdagavond in de aula van de Prins Willem Alexanderschool te Terneuzen gehouden werd. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. den Ouden bleek, dat er in het afgelopen verenigingsjaar enkele mutaties hebben plaatsgevonden in het leerkrachtenbestand van de bei de scholen, gevestigd aan de Leeu wenlaan en aan de Edvard Grieg- hof. Als hoofd van de school Leeuwen laan werd per 16 oktober 1970 be noemd de heer K. Looman, terwijl de heer B.N. Boukema met ingang van het schooljaar 1970-'71 als zoda nig aan de school Grieghof werd benoemd. Bovendien mochten beide scholen een extra leerkracht aan trekken. Uit de jaarverslagen van de beide hoofden der scholen kwam naar vo ren dat er vele activiteiten in schoolverband werden ontwikkeld, zoals het organiseren van tentoon stellingen, het bijwonen van film middagen en een dansdemonstratie" door het Scalpino-ballet en het uit geven van eigen schoolkranten. (Van onze correspondent) HULST Dirk Aardoom uit Hulst behaalde een fraaie derde plaats tijdens een wielerwedstrijd voor amateurs in Heusden, België, waaraan 120 renners deelnamen. Charles de Smit uit Hoofdplaat ein digde op de negende plaats- (Van een onzer verslaggevers) AXEL. „Het gehele college van b. en w. heeft begrip voor deze actie. Wij kunnen ons voorstellen dat het bij de inwoners van Magret- te in 'het verkeerde keelgat schiet' als ze lezen dat Axel een zwembad en een sporthal wil gaan bouwen, die jaarlijks een half miljoen kosten terwijl zij al zo lang op een riolering wachten." Aldus zaterdagmorgen burgemeester M. K. van Dijke tijdens een persconferentie die op het Axelse gemeenethuis naar aanleiding van een protestactie, die inwoners van de kern Magrette in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben ondernomen, werd gegeven. De betogers hadden het gemeentehuis van Axel en de ambtswoning van de burge meester volgehangen met spandoeken en protestborden waarop de "hoge nood" van Magrette werd uitgeschreeuwd. Magrette wacht al jarenlang op aansluiting op de gemeentelijke rio lering. Een voorstel dat morgena vond in de Axelse raad wordt be handeld om in Axel te komen tot de bouw van een sporthal en een zwembad was voor de Magrette- naars de druppel die de emmer deed overlopen. Burgemeester M- K. van Dijke, die zioh de gemoedsgesteldheid van de Magrettenaars goed kon inden ken, noemde de actie „een school voorbeeld van een communicatie stoornis tussen burgerij en overheid. Een stoornis, die wordt veroorzaakt door een gebrek aan kennis, want de gang van zaken bij de overheid is zeer ingewikkeld. Zelfs sommige raadsleden hebben daar van tijd tot tijd moeite mee", zo merkte hij op. De heer Van Dijke zei dat reeds enige jaren geleden een raadsbesluit was genomen om Magrette aan te sluiten op de riolering. „Maar het benodigde geld is er eenvoudigweg niet. Wat de mensen misschien niet weten is dat de gemeenten voor elk project, dat meer dan f 25.000 kost, toestemming van de minister van Binnenlandse Zaken nodig hebben. „Iedere maand stuurt de gemeente een staat van uit te voeren werken op naar het ministerie. Iedere maand prijkt daarop de gewenste riolering voor Magrette, maar tot nog toe zonder resultaat", zo zei de burgemeester. „Wij als gemeente zitten vast aan een centrale financiering, dit in te genstelling tot bijvoorbeeld de af valwaterleiding kanaalzone, die een beroep op de open kapitaalmarkt kan doen. Wij zitten met handen en voeten aan die centrale financiering vast", aldus de heer Van Dijke, die eraan toevoegde dat mede door de sterke aandrang die Axel heeft uit geoefend, de afvalwaterleiding haar buizennet reeds ook in Magrette heeft doorgetrokken. (ADVERTENTIE) Vrijdag 30 april, koninginnedag, zijn onze kantoren gesloten. Onze krant verschijnt die dag wel. I.v.m. boven staande zijn de atsluittijden voor het inzenden/afgeven van advertenties voor 30 april, I mei en 3 mei als volgt: voor 30 april: donderdag 29 april 9.00 uur te Breda; voor I en 3 mei: donderdag 29 april 12.00 te Breda. Advertenties voor 1 en 3 mei, die ons te laat bereiken, zullen wij in de eerst volgende uitgave plaatsen. De burgemeester, en met hem alle wethouders, benadrukte nog eens dat het gemeentebestuur Megretite met zijn dalend inwonertal „beslist niet Iaat stikken". Ter illustratie vertelt hij nog zeer onlangs het rioleringsplan voor Magrette is her zien en werd aangepast aan de hui dige kosten, begroot oip 175.000 gul den. „De bewoners van Magrette moe ten er niet aan twijfelen of de riolering er komt. Wij hebben inder tijd met het raadsbesluit a gezegd en zullen door realisering van dit plan ook b zeggen, dat verzeker ik u", zo besloot de heer Van Dijke- (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Onder auspi ciën van de schutterssociëteit De Vrede te Lamswaarde is in café Hei j ens een schieting gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de TB-bestrijding. Het bestuur van Herwonnen Levenskracht toon de zich zeer verheugd over de acti viteiten van de schutterssociëteit voor dit doel. De deelname was zeer groot; er waren niet minder dan 118 schutters. De uitslagen waren: wip X; hoge vogel: A. de Maaier Kloosterzande. linker zijvogel: L. Eijsackers Lams waarde. Rechter zijvogel: P. Dan- ckaert Clinge. Wip twee hoge vogel: R. van Gassen Ossenisse. Linker zij- vogel: J. van de Velde Boschkapelle. Rechter zijvogel: J. Vernimmen Ra penburg- Geldprijzen: 1 A. de Rid der Hengstdijk. 2 Th. Laffeber Hengstdijk. 3 P. de Dejjne Kruispol der. 4 P. Roelands Lamswaarde. De uitslag van de tritswedstrijd was: 1 H. van Dorsselaer Sint-Jansteen. 2 J. de Waal Ossenisse. 3 A. Rambout Hulst. 4 A. van de Dries Heinkens- zand- 5 J. van der Poel Lamswaar de» (Van onze correspondent) SLUISKIL De zeehengelaars- vereniging Z.A.C. heeft haar tweede elubwedstrijd gehouden aan de Wes- terschelde nabij de watertoren te Terneuzen. Ruim 150 hengelaars na men hieraan deel. Er werd veel vis gevangen. De uitslag was: 1 G. Pladdet 945 punten, 2 A. Jackssen 840, 3 M. van Wijsberghe 800, 4 Mevrouw De Buck 735, 5 K. Federman 728, 6 P. van de Berge 695, 7 G. Tromp 646, 8 T. Geart 645. 9 C. Dezutter 640, 10 mevrouw d'Hondt 612. Bij de junio ren eindigde Rudy de Caluwe met 485 punten als eerste. KBiwwr--; rvij-iui.iï-v De drukte langs de Westerschelde-dijk in Terneuzen tijdens de internationale hengelwedstrijd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het zonnige weer van de laatste dagen liet zater dag danig verstek gaan bij de veer tiende internationale zeehengelwed- strijd, waarbij de tamelijk gure westenwind het verblijf aan de kronkelende Westerscheldedijk, na bij de watertoren zeker niet aange naam maakte. Aan deze door de hengelaarsvereniging Ontspanning Na Inspanning uit Terneuzen geor ganiseerde wedstrijd, die tevens mee telt voor het kampioenschap 1971 van de WesterseheWfc-federatie, namen precies vierhonderd henge laars deel. De vangsten in deze drie uren durende wedstrijd, hoofdzakelijk platvis (schol en bot) waren bijzon der goed. "We hebben het zelden zo meegemaakt", zei de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer C. J. Van de Broek. In de bovenzaal van café La Belle Vue werden 's-avonds de tachtig prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. H. Bakker, Sluiskil met 1166 pun ten; 2. G. Colpaert, Kloosterzande met 1125 punten;3. J. Cornelissen, Terneuzen, 1073 punten;4, J. van Hermon, Sluiskil, 1064 punten;5. J. Minnaart, Sluiskil, 1037 punten;6. J. de Graaf, Hoek, 1000 punten;7. J. Hamelink, Terneuzen, 977 punten;8. A. van Quantum, Knokke, 955 pun ten#. mevrouw Van de Muren, Sluiskil, 954 punten;10. K. Feder man, Sluiskil, 951 punten;ll. R. Doorns, Terneuzen, 948 punten;12. J. Hoefijzers, Terneuzen, 932 pun- ten;13. W. Jansens, IJzendijke, 912 punten;14. W. Maquat, Breskens, 895 punten;15. P. Brouwers, Philippine, 890 punten. Mevrouw Van de Bos sche uit Dixmuiden won de beker voor de best geklasseerde buiten landse dame. Een deelneemster aan het districtsaccordeonconcours en de prijzen die te winnen waren (Van onze correspondent) In het Jeugdgebouw te IJzendijke is het zevende districtaccordeoncon- cours van de provincie Zeeland ge houden. Voor de eerste keer waren er deelnemers uit Noord- en Zuid- Beveland zodat de hele provincie vertegenwoordigd was. In totaal wa ren er 36 deelnemers. De organisator was de heer J. Anthonisse uit Bier vliet. Juryleden waren de heren Ber- voets en Denk. De uitslagen zijn: Afdeling Jeugd: 1 Hans de Meister, Groede met 77% punt; 2 Cor Reminsen, Axel, 77% punt; 3 Guusje van Waes, Westdor- pe, 72 punt; Afdeling Elementair: 1 Ad Verlinde, Zaamslag, 75,25 punt; 2 Anja Versluis, Wissekerke, 75 punten; 3 Conraad Rombout, Sluis kil, 73 punten. Afdeling amateur 1: 1 Anja de Vree, St.-Jansteen, 81 punten; 2 Ankie Stroo, Vlissingen, 73,75 punt. Afdeling Amateurs 2: 1 Marianne Boeye, Biervliet, 74,25 punt; 2 Anneke de Meyer, Biervliet, 74,25 punt; 3 Ankie Donze, Terneu zen. 74 punten. Amateur afdeling 3: 1 Harry Schroevers, Vlissingen, 78 punten; 2 Ad van Oorschot, Vlissin gen, 74,25 punt; 3 Ankie Vermeulen, Souburg, 71% punt. Afdeling ama teurs 4: 1 Rina de Vree, St.-Jan steen, 74 punten. Ere-afdeling: 1 Willy van der Peyl, Souburg, 72,25 punt; 2 Hans Nieuwelink, Ritthem, 71 punten. Algemeen klassement: 1 Anja de Vree, St.-Jansteen, 2 Harry Schroe vers, Vlissingen, 3 Hans de Meester, Groede, 4 Cor Reminsen, Axel, 5 Ad Verlinde, Zaamslag. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Morgen dinsdag zullen de heer en me vrouw Boogaard-de Klerk uit Slijk plaat Nummer 1 het feit herdenken dat zij zestig jaar getrouwd zijn. Om drie uur zal een mis in de parochiekerk worden opgedragen, waarna van 4 tot 5 uur een receptie wordt gehouden in de bewaarschool op Slijkplaat. Het echtpaar woont nog steeds op Slijkplaat en geniet een goede ge zondheid. Beiden zijn afkomstig van Hoofdplaat. De heer P. Boogaard is 81 en zijn echtgenote is tachtig. Het huwelijk heeft acht kinderen en zestig kleinkinderen opgeleverd. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Galerie Uilen spiegel te Sas van Gent, die drie weken geleden geopend werd, heeft al 300 bezoekers gehad voor zijn tentoonstelling van de beeldhouwer André van Achten uit Barssevelde Tevens werden enkele stukken ver kocht. André van Achten was vrijdaga vond nauwelijks vertrokken of de schilder Ruud Martens uit Terneu zen nam voor de komende drie we ken zijn intrek voor een expositie van schilderijen, gouaches, aquarel len en grafiek. Deze expositie werd officieel geopend door de kunstcriti cus W. Enzinck uit Oostburg. De jonge, talentvolle schilder Ruud Martens is in 1944 in Valkenswaard geboren en heeft na het behalen van de HBS de kunstacademie gevolgd. Hierna heeft hij zich in Terneuzen gevestigd als tekenaar-leraar. (Van onze correspondent) SLUIS In het St.-Janshospitaal te Brugge overleed zondagnacht de 29-jarige inwoonster uit Sluis, me vrouw A. Hazenbroekx-Verhoosel, die op eerste paasdag samen met haar echtgenoot ernstig werd ge wond bij een auto-ongeval in de omgeving van Brugge. IJZENDIJKE Dinsdag hoopt het echtpaar P. Rosseel-Scheele te IJzendijke zijn gouden bruiloft te vieren. De heer en mevrouw Rosseel hebben een goede gezondheid en wonen sinds enkele jaren in het bejaardentehuis Huize Emmaus. Eén van de jongste hengelaars met zijn vangst. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Om te kunnen voldoen aan het grote aantal plaat- singsverzoeken in het bejaardente huis te Zuiddorpe, zijn alle loka.en en ruimten, die vrij gekomen zijn door ontruiming van het slot van de zusters verbouwd tot kamertjes voor bejaarden. Zelfs de kapel, waarin het stenen altaar reeds is afgebroken, wordt veranderd in twee kamers met toilet en douche. De twee overgebleven zusters zullen niet meer in het be jaardentehuis verblijven doch hun intrek nemen in een particuliere woning. HILVERSUM (KNP) —In naar schatting een-derde deel van de ka tholieke parochies is zondag op de een of andere wijze aandacht be steed aan de toestanden in de Portu gese koloniën. Het verzoek daartoe was uitgegaan van de werkgroep Angola-zondag. De KRO-t.v. rubriek Brandpunt onderzocht aan de vooravond van An- gola-zondag hoe men in katholieke kring zou reageren. Alleen in het bisdom Breda waren er verhou dingsgewijs meer parochies, die de oproep van de werkgroep Angola- zondag honoreerden. Hier was de helft van de paro chiegeestelijken van plan om de problematiek van de Portugese kolo niën tijdens de eucharistievieringen aan de orde te stellen. Dit was mogelijk een gevolg van het feit, dat bisschop Ernst van Breda in het comité van aanbeveling zat. SAQBUUJ VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excl. 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN: TERNEUZEN; Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 1*, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 3751 en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen) 01140- EHBO-examens Met goed ge volg hebben de veertien kandidaten van de EHBO-afdeling Terhole het examen voor eerste helper afgelegd. Binnen korte tijd zullen de geslaag den hun diploma in ontvangst mo< gen nemen. Docent voor de cursis was dokter Casparie uit Hulst en de heer Remorie uit, Kloosterzande was instructeur. De komende wirabre zal een herhalingscursus worden gehou den. ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) Walcheren en Zuid Beveland* R. Vaes (01195-433) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel, tel. 01150-4866 Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751 b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer, tel. 01155-2237

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2