Op zoek naar een sponsor STERK RENNERSVELD l\ OMLOOP WALCHEREN armbanden met ZEEUWS ELFTAL ZATERDAG TEGEN NOORD-BRABANT Terneuzen is optimistisch Profiteer nu nog van de hoge rente bij de ABN P.S.V. in de finale 7% spaardeposito - twee jaar opzegging 714% spaardeposito - drie jaar vast 71/2% Algemene Bank Nederland Vergadering supporters Verschueren Wttt* Veldhandbal- competitie afd. Zeeland heetman Kaartleesrit Zuid-Beveland sport 99 Accommodatie [Wl I I O TT! Een brillanten armband is een .1 l I uiterst persoonlijk geschenk. 7_71/ 0/ spaardeposito met oplopende rente - '2/0 twee tot vijf jaar vast spaardeposito - vier of vijf jaar vast VRIJDAG 23 APRIL 1971 FINANCIËLE ZORGEN BIJ HET ZEEUWSE HONK" (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Zeeland heeft op het ogenblik twee honkbalclubs: Marathon en Het Zeeuwse Honk. De eerste is een afdeling van een kapitaalkrachtige, overkoepelende club en kent weinig problemen. De tweede echter heeft die wel, en niet van die kleine. Eerst waren er moeilijkheden met de accommodatie die zijn nu inmiddels met be hulp van de gemeente Terneuzen voor een groot deel opgelost en nu zijn de problemen van de financiën overgebleven. Wan het Zeeuw se Honk, dat zijn domicilie heeft in Terneuzen, maar dat graag een Zeeuwsch-Vlaamse vereniging wil zijn, beschikt niet over een achter ban van een reeds bestaande club. Sinds de oprichting, 23 mei 1969, hebben een stel enthousiastelingen het allemaal zelf moeten doen. En honkbal is een dure sport. Niet alleen voor de leden, die zich een uit rusting moeten aanschaffen, maar ook voor de club die de voorraad knuppels en ballen constant op peil moet houden. Speciaal voor het Zeeuwse Honk een zware opgave, omdat het speelveld grenst aan de eendenvijver in Terneuzen, die ballen „vreet". Elke bal, die in het water verdwijnt betekent een verlies van 12, 13 gulden voor de nog jonge ver eniging. Gemiddeld per wedstrijd raakt men er 5 kwijt. Dus dat is een aardige aanslag op de portemonnaie van de vereniging. Het bestuur van Het Zeeuwse Honk zoekt dan ook een sponsor. Een bedrijf, dat jacks ter beschikking stelt met uiteraard de firmanaam erop en daarnaast een (Van onze medewerker) ST.-JANSTEEN Vanavond houdt de supportersclub van Theo Verschueren zijn eerste algemene ledenvergadering in het clublokaal bij E. Ottjes te St.-Jansteen. De aanvang is half tien. Aange zien de huidige bestuursfuncties bij de eerste informatieve bijeenkomst onderling werden verdeeld, zal er op deze vergadering een volledig bestuur moeten worden gekozen. (ADVERTENTIES) donatie wil geven aan de vereniging. Penningmeester André de Groot verzucht: „Een goede sponsor hebben we dringend nodig, wil het niet te duur worden voor onze leden om honkbal te bedrijven. Nu vragen we, vergeleken bij andere clubs al een vrij hoge contributie. In feite zou die nog hoger moeten, maar dan lopen de leden weg. Dus dat kan niet. Financi ën zijn dus nu een groot probleem, maar de eerste twee seizoenen van het bestaan had het Zeeuwse Honk zo mogelijk nog een groter zorg: de ac commodatie. Henk van Beest, offici eel materiaalcommissaris van de ver eniging, maar tevens „duizendpoot" kan met graagte vertellen over het begin van Het Zeeuwse Honk. Van Beest: „Een jaar of wat geleden be gon ik erover te denken om wat aan lichaamsbeweging te doen. Ik zag die collega's van mij dikker en dikker worden en daar voelde ik niets voor. Ik dacht eerlijk gezegd aan volleybal, maar toen belde Hans Brand (de hui. dige voorzitter van het Zeeuwse Honk, red.) mij op. Of ik iets voelde voor honkbal. We hebben een keer gepraat en zijn direct begonnen met de club. Het mooiste was, dat we niets van honkbal wisten. Helemaal niets. We konden wat materiaal le nen en zijn gaan trainen. Verder vroegen we wat foto's bü de bond aan om te zien hoe een honkballer er nu feitelijk uitzag.. Dat wisten we ook niet. Het was dus voor ons een groot avontuur. Iedereen was wel vreselijk enthousiast. We hebben zelfs in de winter doorgetraind. Wisten wij veel, dat honkbal een typische zomer sport was. We deden dat op een wei land van een boer vlak bij Breskens, want een veld hadden we niet. Ten minste om te trainen. Daarna konden we oefenen in Oostburg en mochten we onze officiële competitiewedstrij den in Terneuzen spelen". Het en thousiaste groepje Zeeuwsch-Vlaam- se honkballers viel trouwens, toen er eenmaal aan de competitie werd deel genomen van de ene verrassing in de andere. De yell ontbrak bij de eerste ontmoeting met Jeka, het pesten vanuit de dug-out door de tegenpartij aan het adres van de man die aan slag is, was men niet gewend. Henk van Beest„Dat was in 1969. We verloren de eerste wedstrijden dik, maar het ging toch steeds beter. Het vorig jaar zijn de successen gekomen. In diverse toernooien haalden we zeer behoor lijke prijzen weg en in de competitie eindigden we tweede achter The Run ners uit Bergen op Zoom. Door de nieuwe rayonindeling zijn we nu met de Runners gepromoveerd naar de eerste klasse van de afdeling West- Brabant. Die stijging van het spelniveau had en heeft Het Zeeuws Honk voor en groot deel te danken aan een paar Amerikanen van de DOW, die ze maar al te graag meldden als lid. Met name Jim Doubek, die het werpen voor zijn rekening nam en de andere leden kon vertellen wat er nu fout gedaan werd en hoe het wel moest. Jim Doubek is nu samen met Wim van Walraven en Dio Uytricht, trai ner van Het Zeeuwse Honk, terwijl Johnny Blackman als coach fungeert. Dankzij de gemeente Terneuzen heeft Het Zeeuwse Honk, dat 35 se nioren en 24 junioren heeft voor de komende competitie die zondag be gint met de Zeeuwse derby tegen Marathon, een redelijke accommo datie. Het is nog niet om over naar huis te schrijven, maar de oplossing die op het korfbalveld gevonden is nam een deel van de problemenlast van het bestuur, (dat bestaat uit Henk Brand, voorzitter, Wim Ver meulen, secretaris, André de Groot, penningmeester, Henk Koke, wed strijdsecretaris en Henk van Beest, materiaalcommissaris), weg. Al hoopt het bestuur, dat er in de toekomst een echte honkbalaccommo datie zal worden aangelegd in Ter neuzen, blijft over het probleem van de financiën. Dat is op dit moment het meest urgent. André de Groot moest als penningmeester de eindjes maar al te vaak aan elkaar knopen. Hij wacht nu maar op een bedrijf, dat via de vereniging reclame wil maken en daarmee het financiële probleem kleiner maakt. ROB VAN DEURSEN. Gespannen bij Uw T.V. P.S.V. in de finale? Uw maag speelt mee. Overtollig maagzuur zet U buitenspel. Norac over wint het! Zorg dat U Norac bij de hand hebt. Uw apothe ker of drogist heeft hetl Het bestuur van „Het Zeeuwse Honk", v.l.n.r. Henk van Beest, Henk Koke en André de Groot. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het wielersport comité Inter Scaldis, dat drie grote wedstrijden voor jeugdige renners organiseert, heeft voor zaterdag de Omloop door Walcheren op het pro gramma staan waaraan nieuwelingen en adspiranten zullen deelnemen. Tevens is er in de start en finish- plaats Middelburg een afwachtings- criterium voor amateurs. Bij de nieuwelingen komen twin tig complete ploegen van vier ren ners aan de start, die 56 kilometer moeten afleggen. De route loopt vanaf het Molenwater in Middelburg over St.-Laurens, Serooskerke, Dom burg, Grijpskerke en via Aagtekerke (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Uitslagen veld- handbalcompetitie afdeling Zeeland luiden: Dames: afdeling: le klas: Marathon 1 - Olvmpus 1 28; 2e klas A: DHC 1 - EMM 25. Olympus 2 - Honte- nisse 1 12, Sluiskil - Walcheren 3 86; 2e klas B: Delta Sport - Zee land Snort 2 161, Olympus 3 - Delta Snort 2 82. Schelde Sport - GSC 2 5—10. Dames: junioren A: Zeeland Soort 1 - Hontenisse 1 4—6. Walcheren 1 - EMM 1 23. Olympus 1 - GSC 1 73; junioren B: Walcheren 2 - GSC 2 23; junioren C: Sluiskil - GSC 3 16—4, DHC - EMM 2 6—2. Meisjes: adspiranten A: Walcheren 1 - Marathon 1 53, Olympus 1 - Zeeland Sport 1 412; adspiranten B: Marathon 2 - Zeeland Sport 2 U-- 1, Walcheren 2 - EMM 1 0—8; adspiranten C: Olympus 3 - Honte nisse 1 53; adspiranten D: Sluiskil - GSC 13, Zeeland Sport 3 - Hontenisse 2 125. Sios - Walche ren 4 53. Meisjes: pupillen A: Zeeland Sport - Marathon 1 63; pupillen B: Olympus - Marathon 2 42: pupil len C: Sluiskil - GSC 6—1. Heren: afdeling: le klas: Volhar ding 1 - Olympus 2 13—13, EMM 2 - Marathon 1 7—10; 2e klas: Haring- man - Olympus 3 412, GSC 3 - Delta Sport 1 1022, Fortuna 2 - Walcheren 2 13—15; 3e klas: Delta Sport 2 - Volharding 2 97. Sios - Marathon 2 2210. Heren: junioren A. GSC 1 - EMM *1810, Walcheren - Marathon 1 1315; junioren B: Sios - Marathon 28—20. Jongens: adspiranten: Sios - Mara thon 59, Fortuna 1 - Olympus 20 9. Jongens pupillen: Olympus - Ma rathon 85. terug naar Middelburg. Het vertrek is om kwart over vier. Alle teams, die vorige week in Kwadendamme deelnamen aan de afwachtingswedstrijd tijdens de amateur-omloop van Nieuw-Borsele, zijn in Middelburg present en zij worden gecompleteerd met de ploe gen van De Jonge Renner uit Oos terhout en Volharding uit Utrecht Deze teams hebben enkele sterke renners in de gelederen. De Jonge Renner bijvoorbeeld Damen, Van Dijk en Ter Harmsel. Bij Volhar ding zijn Bos en Van der Weijden coureurs waar men rekening mee zai moeten houden. Natuurlijk behoort ook de win naar van Kwadendamme de Lim burger Dekkers, weer tot de favo rieten evenals Pirard, Stoutjesdijk, Van Leeuwen, Mutsaars, Van Uden, Prinsen en Van Treijen. Van de Zeeuwse deelnemers kunnen Vas- seur en Scheers minstens als outsi ders worden bestempeld, maar zij zullen dan wel attent moeten koer sen. Voor Scheers wordt het een prestigekwestie om voor eigen fans een goed figuur te slaan. Ook Spaans heeft meer in zijn mars dan nij vorige week liet zien, terwijl Groos- man in de gelegenheid is om zijn constant goede vorm te onderstre pen. Om vijf minuten over twee vertrekken de adspiranten voor een omloop van 25 kilometer, gedeelte lijk op hetzelfde traject dat de nieu welingen afleggen. Bij deze jongste categorie kan Wim Lugteraburg zijn zege van vorige week prolongeren maar de concur rentie zal toch nog wel groot genoeg zijn om een interessant duel tege moet te zien. De Zeeuwse deelne mers, die in de Omloop van Borsele een zeer bescheiden rol speelden kunnen zich nu revancheren. Voor het afwachtingscriterium voor amateurs op het Middelburgse Molenwater zijn zestig renners inge schreven waaronder Huijzen, Blok, Tolhoek, Moelker, Smallegange, Maas, Ter Harmsel. Hellemons en Rinus Remijn. Omdat de ploeg van Trico Noble niet aan de Ronde van België deel neemt, zoals aanvankelijk de bedoe ling was, ligt het in de lijn -der verwachtingen dat diverse renners van deze groepering in Middelburg van de partij zull-en zijn. Met Bal, Van de Bunder, De Waal, Gijzel en anderen wordt het deelne mersveld dan uitermate attractief. De amateurs beginnen om drie uur aan hun 80 kilometer. ADVERTENTIE En een waardevaste belegging. Kies hem daarom met zorg. Kijk, alvorens u besluit ook bij Heetman. De brillantexperts met een unieke collectie en een al' even uniek Certificaat, dat elk risico uitsluit. De prijzen beginnen bij 565.-. edetsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. lijnbaan 92 tel. 116670 oostzeedijk 155 rotterdam (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG Als afsluiting van het Jeugdplan Nederland voor het seizoen 1970—1971 worden op 8 en 22 mei in het KNVB-Sportcen- trum te Zeist, de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland gespeeld, waaraan de districtskam pioenen van de groepen A en B zullen deelnemen. Voor de vertegenwoordiging van district Zuid I zullen de elftallen van de afdelingen Noord-Brabant en Zeeland op zaterdag aanstaande op het NSV-terrein te Ndspen, onder elkaar moeten uitmaken wie op 8 mei (A-groep) en 22 mei (B-groep) namens district Zuid I zal aantre den- De volgende spelers komen in aanmerking voor het duel tegen Noord-Brabant op 24 april te Nds pen. A-groep: L. van Belzen en P. de Ridder (Arnemuiden); R. Ingels en P. Bracke (Biervliet); E. Auden- aard (Ria-W-); P. Seen en A. de Wever (Schoondijke); P. van Koute ren en P. v.d. Hooft (Terneuzen); E. Fagg en H- Hendrikse (Vlissingen) L. van Ast en J. Minnaard (Yerse- ke); R. Nijssen (Zeeland Sport) en A. E. Koster (Zierikzee). B-groep: A. C. de Ridder (Arnemuiden); J. M. van Grunsven (Brouwershaven); P. van Dalen en W. de Bruijne (Goes); B. Walraven en A- Luijk (Kloetinge)G. Booij (Middelburg); A. Haers (Philippine); K. Francke (De Meeuwen); A. Vermeulen, M. van Luijk, F. van Broekhoven, P. de Witte en Th. Hokken (Walcheren); R. van Poucke (Yzendijke) en H. van Hoeve (Temeuzense Boys). (Van onze sportredactie) BREDA In het amateurvoetbal loopt de competitie ten einde. Een groot aantal klassen werd zondag het laatste programma af en een flink deel van de kampioenen en degradanten is reeds bekend. De grootste verrassing van dit seizoen vormt ongetwijfeld de kampioen in de eerste klas E, die nog steeds niet bekend is. W-amt weliswaar werd DESK een maand geleden (gezien zijn grote voorsprong van zes punten) ais toe komstige titelhouder gedoodverfd, nu ongeveer dri-e weken voor het einde der oompetitie is runner-up Sparta'25 plotseling op twee punten afstand gekomen (althans theore tisch gezien het feit dat er een wedstrijd minder is gespeeld) en moet DESK uit de voor die ploeg nog resterende twee wedstrijden liefst drie punten behalen om de titel veilig te kunnen stellen. En gezien de vorm, die de mannen uit Kaatsheuvel de laatste tijd demo- streren lijkt dat erg onwaarschijn lijk. Natuurlijk kan ook Sparta een steek laten vallen, maar de ploeg uit Beek en Donk zal zijn kansen koste wat kost verdedigen. Onderaan nog een spannende strijd om de degra datie. Schijndel, Alliance, Middel burg en Concordia SVD hebben twee „afstapjes" te verdelen en van die ploegen staan Concordia en Alli ance er wel het slechtst voor. Beide ploegen spelen zondag uitwedstrij den, Middelburg is vrij en Schijndel komt thuis in het veld. (ADVERTENTIE) Uw geld floreert ook bij kortere opzegtermijnen: de rente bedraagt dan 41/2 tot 6% bij de ABN. In 2B is de wedstrijd RKWU- RKTW van kardinaal belang voor de thuisclub en Terneuzen. dat naast het feit dat het zelf niet mag verlie zen, afhankelijk is van de nederlaag van RKWU wil er een beslissings wedstrijd om de laatste degradatie- plaats uit de bus komen. Terneuzen gaat naar Rood Wit in St.-Wille- brord, dat zijn opmars te laat inzette en mogelijk al zijn kruit heeft ver schoten. Voorzitter Van der Linden van Terneuzen is vrij optimistisch. „Wat onze wedstrijd betreft zie ik wel kans om die te winnen. Onze ploeg heeft zich uit een hopeloze positie opgewerkt door goed voetbal. Voor Rood Wit staat er nog maar weinig op het spel en dat kan gun stig zijn voor ons. Overigens hebben de Willibrorders een goede ploeg en zal het toch nog hard werken wor den voor onze jongens. Ik snap trou wens niet waarom die ploeg noodt kampioen wordt, want qua voetbal zou dat best kunnen. Wat onze ploeg betreft, wij zijn te laat begonnen. De competitie had eigenlijk nog een paar wedstrijden moeten duren. Dan hadden we wat meer ruimte gehad. Overigens hebben we afgelopen zon dag wel van RKWU gewonnen, maar ik vond het lang niet de slechtste ploeg in deze klas. Ik heb wel mindere ploegen aan het werk gezien. Als alles sportief verloopt zit er de mogelijkheid in dat RKTW wint, al heeft die ploeg ook niet vee! meer te verdienen". RKWU is ook vrij optimistisch. „Het moet toch mogelijk zijn", aldus secretaris Raaymakers om een punt uit die wedstrijd te halen. Maar RKTW is een goeie ploeg. We heb ben er de laatste jaren tegen ge speeld en het wordt een zware kluif. Vorige week tegen Terneuzen maakte onze reservekeeper enkele fouten en dat kostte ons de zege. Niet dat die jongen geen kwaliteiten heeft. Zeker wei, maar hij was nog niet opgewassen tegen de spanning. Zondag staat onze keeper Rene Gij- zen vrij zeker weer in doel en dat kan ons redden van degradatie". In de derde klas D heeft Goes in de thuiswedstrijd tegen degradatie kandidaat Roosendaal genoeg aan een puntje om kampioen te worden. Voor Zeeland Sport en Schutters wordt het eveneens een strijd van spanning, want het is de laatste wedstrijd en met Roosendaal zijn nog twee degradatieplaatsen te ver delen. In de vierde klas F zullen ver moedelijk enige ploegen gelijk ein digen. UW, Virtus en Waspik heb ben de wetenschap dat alle winst de titel op kan leveren. Geen der ploe gen heeft een zware wedstrijd. In 4G is de strijd nog lang niet gestre den en is het nog afwachten. In 4 H moet STEEN thuis van Zeelandia winnen en Koewacht van Hans- weertse Boys winnen wil STEEN nog een beslissingswedstrijd voor degradatie forceren. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdagavond houdt de motor- en autoclub „De Bevelanden" een kaartleesrit op Zuid-Beveland met start en finish in Krabbendijke. Deze rit telt mee voor het club kampioenschap. Vanaf half zeven kan men inschrijven in café De Koophandel in Krabbendijke. De prijsuitreiking is in Het Dorpshuis in Kruiningen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7